LEIDSCH DAGBLAD. N°. 20. Vrijdag 25 Maart. A°. 1860. ik i" Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Hommers 3 Cents. -J tn Spoortreinen van Leiden naar 's GravenbageDelft en Rotterdam ten 10 11. G m.; 1 u.; 6 n. 9 ra.; 9 u. Sm. 'er Naar Haarlem en Amsterdam ten 8 n. 57 m.; 1 n. 4 m.; 4 u. 57 ra.; 7 u. 57 ra. rt' Postbus!igtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 'smorgens ten 7 nre 30 min., In' 'smiddags ten 12 ure, 'snamiddags ten 3 ure 45 min., 'savonds ten 8 ure 15 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks ten 10 nre. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon* en Feestdagen uitgezon derd. Thesaurie, dagelijks van 102 ure. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3 6 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypotheken van 94 ure. BINNENLANDS CH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot schoolopziener in het 4e schooldistrict van Gelderland L. A. F. H. Baron van Heeckeren te Zutphen, in plaats van Dr. A. Branis, op verzoek eervol ontsla gen tot consul-generaal in het gemeenebest Haïti C. Schultz, te Port au Prince; tot ma joor en kommandant der troepen op Curagao, de kapitein der Artillerie in West-Indië H. Boer. In het begin der maand Mei zal Ie Utrecht een vergelijkend examen gehouden worden voor de betrekking van surnumerair bij de registratie en domeinen. Onder de examinatoren behoort onzen geachten stadgenoot Mr. van Ëultingha Wichers, Inspecteur der registratie. Aanstaande Dingsdag zal voor liet Pro vinciaal Geregtshof van Zuid-Holland worden behandeldhet hooger beroep van den heer officier van Justitie tegen het vonnis der arrondissements- regtbank, waarbij Mr. G. W. is vrijgesproken van de straf op het niet afleggen van den eed als getuige in eene strafzaak bedreigd. Mr. G. IV. zal verdedigd worden door den Advocaat Mr. VV. Wintgens. Het bouwen van eene nieuwe boogduitsche evangelische kerk te 'sGravenhage is door de Gebr. van Malsem aldaar voor eene som van f 49.700 aangenomen. Als eene bijzonderheid vermelden wij dat Ds. H. Steenberg te Amsterdam is geplaatst op het twaalftal van predikanten, door den Hervorm den kerkeraad te Tholen opgemaakt. Te Hoorn zijn van de 1080 geldige stem men 505 uitgebragt op Mr. M. J. de Lange en 309 op Mr. P. M. lutein Nolthenius, over wien eene herstemming moet plaats hebben. Te Amsterdam ziet eene brochure het licht waarin wordt betoogd, dat eene verbindingslijn tusschen Scheveuingen'sGravenhage, Leiden en Woerden het regtmatig belang der residentie bevredigt en in ieder opzigt de voorkeur ver- dient.boven het ontwerp, door de heeren Schreden en Maxwils voor de Nederlandsche Rijn-Spoorweg Maatschappij ingediend, waardoor het tot stand komen van een regelmatig, eenvormig en zamen- hangend spoorwegstelsel hier te lande onmoge lijk wordt gemaakt. Heden (Donderdag) wordt te 's Gravenbage weder opgevoerd de opera Moïse. De directeur berigt, dat hij de geheimzinnige stem in de eerste acte op de gemaakte aanmerkingen heeft doen wegvallen. Men schrijft ons uit 'sGravenhage: Gis teren avond heeft alhier het laatste concert in dit saisoen van de maatschappij Diligentia plaats gehad. Daar had het hoogst talrijk en uitgelezen publiek op nieuw het voorregt de gaven en ta lenten onzer beroemde stadgenoote Mevr. Rosa de Vries te waarderen. Haar aria uit «Ernani", maar vooral dat uit Semiramide", waarin de schitterendste fiorituren door haar met de meeste juistheid en de bewonderenswaardigste gemakke lijkheid werden uitgevoerd, werden met daverende en herbaalde toejuichingen begroet, en door die uitstekende zangeres werd de rij der concerten op schitterende wijze gesloten. Men verneemt, dat Woensdag den 28en Maart e. k. door Mevr. de Vries een groot concert in den Koninklijken Schouwburg alhier zal worden gegeven en dat hare talrijke vereerders en de kunstkenners uit de hofstad alsdan niet achterlijk zullen blijven om haar een blijvend bewijs hunner hulde openlijk aan te bieden. Althans heeft zich sedert gerui- men tijd tot dat einde eene commissie gevormd, van welke onder anderen de heer Lubeckdirec teur van de muzijkschnol en de heer van der Does, hofpianist van Z. M. den Koning, deel uitmaken. Het bekende gezegde, dat niemand in zijn eigen vaderland op waren prijs wordt ge-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1