brengt, is niet beperkt tot het gebouw, tot den kansel, tot het gewijde ambt, tot een kerke- lijken vorm. Het doel is zedelijk goed het middel heeft eene bij uitstek zedelijke strek king, in een opregt en geopend hart zal de voordragt weerklank vinden en gewis vrucht baar wezen. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft Graaf J. B. van Limburg Stirumop diens verzoek, eervol ontslagen als Intendant der koninklijke paleizendie betrek king opgeheven en den heer H. F. G. N. Camp, Z. M. architect, tot administrateur van de ko ninklijke paleizen benoemd. Z. M. heeft aan Jhr. W. Boreel van Ho- gelanden op verzoek eervol ontslag verleend als Commissaris des Koniugs in de provincie Noord- Holland en hem benoemd tot Minister van Staat; en voorts de navolgende benoemingen gedaan als: bij het wapen van de artillerie 1°. tot kolonel de luitenant-kolonel P. II. van der Heu len, directeur der pyrotechnische school en in specteur der buskruid-fabricatietot majoor, onder-directeur van het wapen depot te Dordrecht den kapitein Jhr. F. H. Snoeck, tot kapitein 3® klasse de le luitenants A. E. Reuther en A. G. Kempers; tot magazijnmeester der artil lerie 2e klasse te Doesburg den kapitein J. F. Riesz.; tot kapt. den le luit. L. Vetzo, bij het le regt. vestingartillerie tot kapitein 3® klasse de 1® luitenants F. K. H. M. van Vught en A. J. F. Meyl; bij het 2® regt. vestingartillerie: tot kapitein 3® klasse, de 1® luitenants P. H. J. A. de Booij en P. Ritmeesterbij het 3e regt. vestingartillerie tot kapt. 3o klasse de 1„ luits. J. H. Lux en G. N. Ninaber. Z. K. H. de prins van Oranje zou, naar men zegt, bij de krooning van Z.M. de koning van Zweden en Noorwegen, die in de eerste dagen van Mei plaats heeft, tegenwoordig zijn. Z. E. de Minister van oorlog heeft aan den gemeenteraad van 's Gravenhage te kennen gegeven, dat het steeds zijn voornemen was en nog is, om het initiatief te nemen, ten einde de kazernen tegen billijke voorwaarden van de gemeenten over te nemenen dat hij zich vleit, dat de noodige gelden daarvoor reeds beschik baar zijn, of op de staatsbegrooting voor 1861 zullen worden gebragt. De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft eene commissie benoemd om een grondig on derzoek in zijn geheel in te stellen naar den staat der verschillende beurtveeren en vervol gens de noodige voorstellen tot verbetering van den tegenwoordigen toestand te doen. Bereids is te 's Gravenhage voor 50.000 ingeschreven tot het bouwen van een concert- I enz., waarvan het plan door eenige nota der residentie is ontworpen, it hoofde van de beperkte ruimte, zal alleen het koor op Donderdag morgen ten ure in de St. Mariakerk onder begeleiding J. het orgel, in plaats van het instrumentale he ziek, de nagedachtenis van den heer B. P. sc Hees celebreren. Voor het orkest was gve plaats. wi Bijzondere berigten uit Amsterdam, ve teren kort na het afdrukken van ons blad ge heden ontvangen, melden ons, dat Maaniwa middag ten 12 ure aan 's rijks werf eene schetw mutseling heeft plaats gehad, die ernstige ba volgen had kunnen hebben. Toen het werbdo de werf verliet, liepen eenigen in de Kal burgerstraat de schildwacht van het korps riniers 't onderst boven deze, daar over gebf verdedigde zich met den kolf van het ge en 't kwam tot dadelijkheden; zelfs zoo, ri£ de geheele wacht er aan te pas kwam. De lol delijkheden werden zoo erg, dat de directie pj] sloot de brug op te halen en niemand doi ris laten. Onmiddellijk werd naar den Miuistei vil Oorlog te 's Gravenhage getelegrafeerd, be| dadelijk bevel gaf 's rijks werf te sluiten eihu belhamels uit te vinden. Den geheelen na Uai dag hebben gansche troepen werfgasten uit stad doorkruist, doch zonder dadelijkhvol te plegen. De oorzaak schijnt gelegen te zi rio de vermindering van loon, waarvan 11. Z hei dag hun was kennis gegeven. nil Latere berigten vermelden, dat Dingsda A rijkswerf nog is gesloten geblevenen het de stil staat, 't Werkvolk vereenigde zich in vot vroegen morgen en trok in grooten getale Jen het huis van den Burgemeester, door wie^S. zijn ontvangen en vanwaar zij bedaard zijl En; trokken, 's Middags ten drie ure begaf ziiop gansche massa in geregelde orde naar de Bger onder luid gezang en begroetende herhaal de Amsterdamsche kooplieden met onder; mu dene hoerah's. In die vrolijke, maar bedde en rustige stemming trokken zij weder eet het deelte der stad door. dig De politie was in grooten .getale op delhur en sloeg alles met waakzaamheid gade, spri verhinderde niets. het Na het concert dat Mevr. de Vries-De Os Maandagavond in het Park gegeven stol werd haar Maandag te middernacht eene grm nade gebragt door de leden van het or van des heeren J. E. Stumpf en van de Liedl - fel Euterpe. Eene verbazende menigte was (Fra beendie dit huldebetoon onder eene dootfiiaa stilte bijwoonde. De uitvoering was uitstJch< en de verschillende stukken en vooral de Fra op verschillende instrumenten werden dootool publiek met eene daverende toejuiching befFra Rosa de Vries werd gehuldigd, zoo als oir van eene Hollandsche kunstenaresse ten deel r. kim Zondag II. werd de kandidaat W. J roó te Pernis als predikant bevestigd doorzijn1 - ganger Ds. G. Boer, naar Ouderkerk vefonti ken; de intreerede had 1 Joh. 14 tot gronuen

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2