der bevelhebbers van de Amsterdamsche gees- iselroeden van het begin der tegenwoordige Cor- i sikaansche eeuw eJ Bij den Minister van Finantiën is van een konbekende weder ontvangen een bankbillet van \f\ 40men zegt met een briefje, waarop istond geschreven: eerste bijdrage voor deStaats- I spoorwegen. Men verzekert, dat het beginsel, 't geen door de nieuwe Ministers van Binnenlandsche ,Zakeu en van Finantiën ten aanzien der Spoor wegen in de eerstdaags aan de Tweede Kamer ::in te dienen wetsontwerpen zou worden opgeno- imen en uitgewerkt, de strekking heeft, om de spoorweglijnen aanteleggen voor rekening vau den Slaat en de exploitatie over te dragen aan :particuliere ondernemingen. Zoo de Tweede Ka mer zich met dit beginsel niet vereenigt, zou (jij worden ontbonden. Mevrouw Kosa de Vries van Os zal met een 21-jarig florentijnsch jongeling, de viool- virtuoos F. Consola en met een Spaansch pia- -list F. Compta eene kunstreis doen, om zich in inkele steden van ons Kijk te doen hooren. Zij o;êeft Woensdag een concert te Utrecht en Don- ttardag te Leiden. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene linieente te Schoonhoven Ds. P. Wagemaker e Haarlem en bedankt voor het beroep naar -deppel door Ds. B. de Beij te Middelstum. i Beroepen bij de Herv. gemeente te Gronin gen: Ds. W. Ternooy Apèl te Delft, bij herstem ming met Ds. A. van Toorenenbergen te Purme- tend en te Langerak den kandidaat J. Overman. J De kerkeraad te IJsselmuiden heeft aan le collatoren een dubbeltal aangeboden, bestaande dt Ds. J. W. Felix, te lleeg en Ds. A. Mac- herson te Hantumc. a. De Kotterdamscke Gemeenteraad heeft eslotentot de oprigting van een standbeeld er eere van de nagedachtenis vau den Volks- ichter Tollens, de Glashaven geheel of gedeel- ilijk te dempen, waardoor een fraai en ruim llein tevens zou worden verworven, dat met de laatsing van het standbeeld eene uitgaaf van i 240U0 zal vorderen. In de laatste zitting van den Amsterdam sen Gemeenteraad is ter sprake gebragt een rftikel', voorkomende in het reglement van het ;ads-bestedelinghuisinhoudendedat alle regen tin die gekozen worden, tot ééne en dezelfde gods- ienstige gezindheid moeten behooren, 't geen ïen in strijd acht met art. 166 van de Grond- et. De Kaad heeft besloten regenten van dit esticht bekend te maken met de aanmerkingen ie hieromtrent gerezen waren; niet twijfelende, f dat artikel zal worden veranderd. I Heden Zaturdag morgen is uit een sloot uiten de Hoogewoerdspoort opgehaald het lijk in eene ongehuwde vrouw, 42É jaren oud, onende op de Hoogewoerd, lijdende aan ïjlhoof- gheid. Particuliere brieven uit Curasao van 8 Februarij meldendat het weder-wat bestendi ger begint te wordendoch dat er niet zooveel regen was gevallen, als gewenscht werd, zoodat vele planters niets zullen oogsten dan drooge maïs- stokken. Nu was er echter overloed van vruchten. Door de questie in Venezuela blijven de levens middelen bijzonder duur: de olie, als er te krij gen is, 1,50 de kan. De geele koorts en de kinkhoest, die vele kinderen ten grave sleepte, zijn geweken. Den 17 Februarij zou er bij gelegen heid van 's konings verjaardag een partij zijn bij de gouverneur: aan eene parade valt niet te den ken door de hitte en 's avonds aan geen mu ziek, daar er in Februarij nog al zware, hoe wel soms maar eenige minuten lang buijen, vallen. Er was een goeden voorraad ijs voorhandente koop a 15 cents bet pond; door de nieuwheid had dit veel aftrek. Er was tegenwoordig tot amusement der inwoners eene Spaansche Kome dietroep, die de eilanden afreist. BUITENLANDSCH NIEUWS. Brieven uit Napels melden, dat de Prins van Syracuse, oom des Konings, allerlei oplet tendheden bewijst aan den Sardinischen gezant en o. a. dezer dagen in zijn eigen rijtuig met den gezant is uitgereden, terwijl zijn aide-de-camp in het rijtuig van den gezant volgde, wiens be dienden de driekleurige kokarde aan hun boed droegen. De Koning moet hierover zijn onge noegen aan zijn oom hebben te kennen gege ven die echter verklaart, dat de eenige ware staatkunde voor Napels bestaal in eene alliautie met Piemont en vriendschap met Engeland. De Oostenrijksche generaal van Eynathan, van kwade trouw beschuldigd, heeft zich ondanks alle genomene voorzorgenin den nacht van Woensdag op Donderdag van het leven beroofd, eene berouwvolle bekentenis zijner schuld nala tende. Te Memmingen in Duitschland werd een aanklagt ingediend tegen den geestelijke van Weis- zenborn,wegens|strafbare nalatigheid,daar hij, be kend met de bouwvalligheid van een pilaar van het kerkgebouw, en door anderen daarop op merkzaam gemaakt, verzuimd had bij tijds de noodige voorzorgen te nemen, ten gevolge waar van eene instorting had plaats gehad, die aan twaalf menschen het leven kostte. De eisch tot zes maanden gevangenisstraf werd niet ingewil ligd, maar de beklaagde vrijgesproken. Voor den troon van Toskane zou ook in aanmerking komen een der zonen van den bin nen Leiden welbekenden prins van Canino, die bij den paus zeer gezien is, zoodat uit dien hoofde de opdragt van het vicariaat over Ko- magna aan dezen prins den oppersten kerkvoogd niet geheel ongevallig zou zijn. Hoogst belangrijk is de depêche van Graaf Cavourgedagteekend 29 Februarijals ant-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3