LEIDSGH DAGBLAD. ]\To 5. Dingsdag 6 Maart. A°. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhagc, Delft en Rotterdam ten 10 u. 0 m.; 1 u.; 6 u. 9 m.; 9 n. S m. Kaar Haarlem en Amsterdam ten S u. 57 m.; 1 u. 4 in.; 4 u. 57 m.; 7 u. 57 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan do Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens ten 7 ure 30 min., 'smidda"s ten 12 ure, 'snamiddags ten 3 ure 45 min., 'savonds ten 8 ure 15 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks ten in lire. Bureau der Flaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 102 ure. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N». 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3 G ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van het Kadaster en de Hypotheken van 9—4 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. a Z. M. heeft benoemd tot lid der com missie van administratie over de gevangenissen te Rotterdam Mr. J. A. Vaillant en te 's Her togenbosch Jhr. E. J. C. M. de Kuyper, de «eiste in plaats van Mr. A. Schadee, aan vvien het voorzitterschap is opgedragenterwijl als lid der commissie te Leeuwarden op ziju verzoek eervol is ontslagen Jhr. Mr. H. M. Speelman Wobma. Voorts zijn benoemd tot commandeur der orde van deu Eikenkroon de gepensioneerde kapitein ter zee H. J. van Maldeghem en tot ridder de officier van gezondheid 2e klasse A. Boele bij de koninklijke militaire academie en P. Kater Gz. te Nieuwendam. M Z. M. heeft het eervol emeritaat met 1° April aanstaande verleend aan Ds. A. J. Hingst te Oosterend in Friesland, sedert 1802 aldaar in dienst en de oudste predikant van Neder- land. i De adelborsten der lste klasse J. L. Inckel en G. J. Buyskes zijn met den len April aan staande geplaatst op het fregat met stoomver- mogen Zeeland. i Als komraandanten der op te rigten ze ven territoriale militaire kommando's worden ge noemd de generaals van Meurs, van Geen, van Muiken, Bigot de Begnins, Coenegracht, Wil- e brenninck en Scheltus en als gouverneur der a militaire academie de kolonel Knoop. Z. M. de koning van Zweden en Noor- g wegen heeft Mr. E. G. Lagemans te 's Hage benoemd tot Ridder der orde van de Poolster, n Z. K. H. de Prins van Oranje wordt he den maandag in de residentie terugverwacht, ij De bediendendie den Prins op zijne reis ver gezelden hebben prachtige geschenken van H. - M. de koningin van Engeland ontvangen. In de vorige maand werd in het gesticht Meerenberg te Bloemendaal door eenige heeren uit Haarlem een concert gegeven, waarop onder scheidene stukken goed uitgevoerd en met alge- meene belangstelling en opmerkelijke stilte ge hoord werden. Niet meer dan ongeveer 180 lij ders van beiderlei kunne waren daarbij tegen woordig. Met eenig leedwezen merkte men op, dat gebrek aan ruimte daarvan de oorzaak was, naardien anders een veel grooter aantal van de verpleegden dit muzijkaal genot zoude hebben kunnen smaken. De storm van 11. dingsdag heeft ook op de oostelijke grenzen van ons land veel schade veroorzaakt. Te Oud-Zevenaar, Weill en Ooy zijn schuren en achterhuizen legen den grond geslagen. Te Westervoort vlogen van een her berg een duizendtal pannen van het dak. Te Elten werd het molenhuis door brand vernield en in het nabij 'gelegen bosch een honderdtal boomen geveld. Te Groningen is een schapendief aange houden, die het vorig jaar in vrouwenkleederen naar Engeland was gevlugt, doch wegens het heimwee terugkeerde. Te Batavia zijn aangekomen mejufvrou- wen M. de Vriese, J. Hazenberg en de heer H. Obreen met de schepen: Twee Anthony's, Schoonverhond en Hollandia. De regtvaardigheid eischt, dat ons vorig berigt, ten aanzien van het collegie over pu bliek regt, wordt aangevuld met eene toelich ting, dat, namelijk, dit collegie slechts gedurende één academische cursus wegens gegronde re denen is geschorst geweest. Men verneemt, dat de dissertatie van Dr. D. Koorders over het anti-revolutionaire staats- regt van Mr. G. Groen van Prinsterer is opge dragen aan de Utrechtsche hoogleeraren Op- zoomer en Lintelo de Geer.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1