LEIDSCH DAGBLAD. N°. 4. Maandag 5 Maart. A". 1860. Het Dagblad kost in de 3 maand9n 1.95. Afzonderlijke Hommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft en Rotterdam ten 10 u. Naar Haarlem en Amsterdam ten 8 u. 57 ra.; 1 u. 4 ra.; 4 u. 57 m.; 7 u. G in.; 1 u.; 6 u. 9 ra.; 9 u. 8 m. 57 ra. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfahrick en op de Nienwstraat'smorgens ten 7 ure 30 min., 'smiddags ten 19 ure, 'snatniddags ten 3 ure 45 rain., '9avonds ten 8 ure 15 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maaudag en Donderdag 11 ure. Commissie van FabricageDingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks ten 10 nre. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van IO4 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon derd. Thesaurie, dagelijks van 102 ure. De Gemeente-Architect is te spreken tc zijnen liuizc op den Ouden Singel, Wijk V, N®. 32S, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van S1 ure en van 3 G ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, VVoensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypotheken van 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. 1 Z. M. heeft benoemd: l9. tot rector mag nificus aan de hoogeschool te Utrecht voor het academiejaar 1S6061 Prof. G. M. Vreede, 2°. tot lid der provinciale commissie van genees kundig onderzoek en toevoorzigt in Utrecht Prof. F. A. Miquel. 3°. tol commissarissen van rijkswege bij het Kijks-entrepótdok de hee- ren F. van Taack ïrakanenW. J. E. Smis- «aert en C. J. Berghuis. 4°. tot Burgemeester van stad Hardenberg Mr. L. J. van Kiemsdijk, in plaats van Mr. J. van Hulst Wz., op zijn verzoek eervol ontslagen. De nieuwe minister van Binnenlandsche zaken is uit Middelburg in de residentie terug gekeerd. Te Arnhem zal dit jaar weder een luis terrijk internationaal concours van scherpschut- ierijen worden gehouden. Te Dokkum is bij de verkiezing van een lid der Kamer van Koophandel en fabrieken slechts één kiezer opgekomen. De leden van dit ligchaam schijnen dus zich van de stemming te hebben onthouden. -1 Een schildwacht aan het tuchthuis te Leeuwarden had het ongeluk, dat zijn geladen geweer afging en de kogel zijn regterarm door boorde. De directie van den Nederl. Rijn-Spoor weg heeft eene openbare uitnoodiging gedaan aan jongelieden, die als volontairs bij de maat schappij wenschen geplaatst te wordenom voor de exploitatie te worden opgeleid en daarna als vaste beambten in aanmerking te komen. De vereischten zijn goed zedelijk gedrag, gezond ligchaamsgestelvlugheid van geest, kennis der Nederduitsche en eenige bedrevenheid in de Hoogduitsche en Fransche talengoed en dui delijk schrift en vlug rekenen. Die er belang in stelt melde zich vóór 10 Maart e. k. aan bij de Directie te Amsterdam, met opgaaf van leef tijd, woonplaats en kundigheden. Men meldt uit den Haag, dat aldaar sterk wordt geklaagd over de massa nuchter kalfs- vleesch, dat aldaar wordt ingevoerd en dat de stedelijke commiesen met zilveren bandjes en koordjes zijn uitgemonsterd. Volgens de Delftsche Courant heeft de heer van der Veen te Delft Z. M. den koning een proefje Hollandschen druivenwijn aangebo den dat door Hoogstdenzelven met welgevallen is aangenomen. Uit Utrecht schrijft mendat den 27911 Februarij 11. eene private promotie in de regten plaats had, die in ieder opzicht buitengewoon mogt heeten. Zij had plaats met een doctor in de theologie. De heer D. Koorders, die zich dezen laatsten titel voor ongeveer twee jaren ver worven had, heeft in eene juridische dissertatie, de inleiding van een grooter werk, in onze moedertaal geschreven en verdedigd, waarvan het onderwerp evenzeer als de strekking waar schijnlijk menigeen verrassen zal. Het betreft de anti-revolutionaire staatsleer van Mr. Groen van Prinsterer. In het voorberigt wordt gezegd: "Nu voortgezette studie de nevelen van het vooroordeel heeft doen wijken en mij geleerd, als karikatuurteekenen te waardeerenwat zelfs bekwame landgenooten te goedertrouw voor ka- rakterteekening hebben uitgegevenzou schroom vallig terug blijven uit den strijd der partijen laakbaar zijn. Ook in onzen leeftijd, weinig rid derlijk zoo Burke recht heeft, zal dit door weinigen worden erkend. De Senaatkamer was bij de promotie let terlijk opgepropt vol met studenten en andere toehoordersen toen de eerste graad den Doctor werd toegekenddaverde zij van een langdurig applaudissement.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1