LEIDSCH DAGBLAD. N°. 2. Vrijdag l2 Maart. A0. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenbagc, Delft en Rotterdam ten 10 u. 6 m 1 u.; 6 u. 9 m.; 9 u. 8m. Naar Haarlem en Amsterdam ten S u. 57 m.; 1 n. 4 m.; 4 n. 57 m.; 7 n. 57 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 'smorgens ten 7 ure 30 min, 'smiddags ten 12 ure, 'snamiddags ten 3 ure 45 min-, 'savonds ten 8 ure 15 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden.Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van FabricageDingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks ten 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- cn Feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 102 ure. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Oudcu Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3 6 ure. Kantoor van 'sRijks Direote Belastingen, MaandagDingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 ure. Kantoor van Zegel, Registratie, van het Kadaster en de Hypotheken, dagelijks van S4 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft den len luitenant ter zee 1® klasse P. van der Velde Erdbrink op zijn verzoek eervol ontheven van de betrekking van Inspecteur over het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in het 1° district te Groningen en als zoodanig benoemd den lcn lui tenant ter zee le klasse F. P. du Rieu. 'Ij. M. den koning der Belgen heeft den kapitein A. J. A. Gerlaeh, vroeger officier bij 1 het regement rijdende artillerie, benoemd tot ridder der Leopoldsorde. Tot lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, Kiesdistrict Dordrecht, is Woensdag 1.1. verkozen Mr. G. A. de Raadt met 669 van de 1153 geldig uitgebragte stemmen. Mr. P. Blussd van Oud Alblas verkreeg 4S4 stemmen. Op het laatste bal ten llove, merkte men onder andere genoodigden, met genoegen op, onzen stadgenoot Mr. D. A. Graaf van Limburg Stirum. Te Fijnaard is eene bouwmansschuur, waarin vele vaten meekrap geborgen werden geheel verbrandhet belendende gebouw is ge lukkig vrij gebleven. De oorzaak van den brand is niet bekend. De gunning van het timmer- en verfwerk, tot verfraaijing van de Pieterskerk, is ten ge volge van gerezene geschillen tusschen de ker kelijke collegiën voorloopig uitgesteld. Men zegt, dat Dr. Te Winkel eene nieuwe en met index voorziene uitgave zal bezorgen der Psalmenzoo als die uit het tijdvak van Karei de Groote tot ons zijn gekomen zoover bekend is dit het oudste overblijfsel der Neder- landsche letterkunde. Beroepen tot predikant bij de hervormde gemeenten te Noordwijk-binnen: Ds. M. Salverda de Grave, thaus te Ncderhemerten té Rockanje de kandidaat H. Fortuyn. Van wege het Koninklijk Nederlandseh Meteorologisch Instituut te Utrecht wordt me degedeeld dat de barometerstand op 11. Dings dag 'smorgens ten 8 ure aanwees 751.15 en 's namiddags te 5 ure 739.91, maar ten 10 ure 's avonds weder 7-48.75 millimeters; terwijl de windstooten van 12 tot 7 ure eene kracht be zaten van 25 tot 125 nederl. ponden drukking op de vierkante el. Deze storm behoort tot de dusgenoemde Cyclonen of draaijende winden, die somtijds onze streken bezoekeü en van het wes ten of zuidwesten naar het oosten of oostnoord oosten trekken. Te Parijs heeft dien dag ook de storm gewoed, zoodat de omstreken der Tuileriën, van het Palais Royal en van het Instituut met leijen bedekt waren, die door den wind als bladeren door de lucht geslingerd werden. De Seine golfde als eene kleine zee en de wolken vlogen met eene vaart door de lucht, zoodat het oog die naauwelijks volgen kon. Te Utrecht is de groote vierkante schoor steen van de fabriek der weduwe Smits buiten de Waard omvergewaaid en op de fabriekgebou- wen nedergestort. Het daklood van de Luthersche kerk is hier en daar opgerold en de wijzer van den Doms- toren aan de noordzijde afgeslagen. In de Mijdrechtsche droogmakerij is ge durende den storm brand ontstaan in eene boerderijdie geheel is uitgebrand. Men maakt zich aan het Nieuwe Diep beangst over de kleine visschersvlootdie Woens dag morgen is uitgezeildterwijl er 's avonds een vliegende storm uit het N. W. opzette. Te Zevenhoven werd een in aanbouw zijnde boerenwoning opgjenijmen eh uit elsan^ër

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1