Ste. CcicLc Somant SJAHRIR VRAAGT ONTSLAG rrcfjifji De linkse partijen verklaren zich tegen zijn politiek Truman's Veto tegen beperking wolinvoer Bijeenkomst Bidault-Molotof Hr. Ms. „Kortenaer" weer thuis Prinses (uliana bezoekt Gouda 'VRIJDAG 27 JUNI 1947 Bureaux: Papengracht 32, Giro 103003. Telef.: Administratie, Advertenties 20826, Redactie 20015, Directie, drukkerij en abonnementen 20935. Directeur: C. M. VAN HAMERS VELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37eJAARGANG No. 1 y 33 Abonnementsprijs f 0.26 per week, 1.10 per maand, 3.25 per kwartaal. Franco per post 4, Advertenties: 15 cent per m.m. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden f 1.50. Politiek en Reli gieuze beginselen HPWEE dingen in het politieke leven komen voor ons als 't ware met de dag vaster te staan. Dat is op de eerste plaats, dat de katholieken verenigd moeten zijn in één politieke partij. Wij hebben er hooit aan getwijfeld, of de R.K. Staatspartij (zij 't dan ook onder een andere naam), die tijdens de bezet ting was opgeheven, zou moeten te rugkeren. Van de wenselijkheid en noodzakelijkheid daarvan zijn wij steeds overtuigd geweest. En de feite lijke toestanden van na de oorlog ver stevigen ons nog in deze overtui ging Natuurlijk moet er altijd, maar vooral in deze tijd, binnen het kader van die eenheid een frisse wind kunnen waaien in vrije menings uiting van zakelijk gefundeerde on derlinge verschillen en ook zelfs van vreedzame geschillen, waardoor er geen kans bestaat voor de groei van een duffe en muffe geest. Op de tweede plaats blijkt ons steeds duidelijker hoe noodzakelijk het is, dat alle goed willende vader landers over beginsel-verschillen en partij-grenzen heen zien en zoeken naar wat vereent inplaats van toe te spitsen wat verdeelt. Dit moet niet gebeuren door aan de eigen beginse len verzakende compromissen, maar door een streven, om gezamenlijk op te bouwen op grondslagen, die in waarheid en werkelijkheid gemeen schappelijk zijn of bij nadere over weging en bestudering als gemeen schappelijk kunnen worden aanvaard. Dezer dagen constateerde nog de hoofdred. van de Haagse Courant prof. mr, A. Josephus Jitta de rede lijkheid van op religieuse beginselen berustende politieke partijen. Hij constateerde, „dat de kiezers verstan dig doen, hun stem in de eerste plaats door hun beginselen te laten bepa len". Wij voegen hieraan toe, dat katho lieken, die dat niet doen, zeker op bepaalde momenten zullen terug schrikken voor de consequenties van het uitbrengen van hun stem! Hoewel b.v. bij de behandeling def' Leidse gemeente-begroting opzettelijk niet over de algemene landspolitiek en fundamentele beginselen werd ge discussieerd, kw.amen er tóch meer malen diep-liggende beginsel-ver- schillen naar voren. Wij denken o.m. aan de reactie van communistische zijde op de zeer juist geformuleer de opmerkingen van het lid der K.V.P., de heer van Oyen inzake de plicht der overheid om de openbare zeden te beschermen en te beveiligen. Dit was niet het enige waardoor bij bedoelde discussies bevestigd werd, dat de katholieken er voor hebben te waken, dat zij in hun politiek princi pieel zijn en blijven onder alle om standigheden, En daarvoor is nodig een eigen principiële politieke ver eniging, die, om succes te kunnen be reiken, organisatorisch-één moet zijn. GEDENKTEKEN VOOR PATER DR TITUS BRANDSMA TE OSS. Het besluit van het schoolbestuur om de Kat. H.B.S. te Oss een naams wijziging te doen ondergaan en wel van Carmelcollege in „Titus Brand- sma-lyceum", heeft enige leraren en oud-studenten van het Carmelcolle ge het plan doen opvatten om bij het 25-jarig bestaan der school in Sep tember 1948 een gedenkteken voor prof. Brandsma te doen onthullen. Het lag aanvankelijk in de bedoe ling, dat de bekostiging van dit ge denkteken alleen zouden gedragen worden door leraren en oud-leerlin gen. Het plan heeft echter ook in an dere kringen zoveel belangstelling gewekt, dat van dit oorspronkelijke voornemen is afgestapt en iedereen aan het tot-stand-komen van dit ge denkteken l.an meewerken. Mr. VAN KLEFFENS. Naar de „Nieuwe Courant" ver neemt, is thans dezer dagen de offi ciële benoeming van mr. van Klef- fens tot Ambassadeur te Washington te verwachten. Vermoedelijk zal hij met ,1 Juli a.s. worden benoemd, waarna hij op 11 Juli naar de Ver. Staten scheep zal gaan om daar kort na zijn aankomst zijn nieuwe positie aan te vangen. Tegelijk met zijn benoéming tot ambassadeur zal mr. van Kleffens als minister zonder portefeuille af treden. Een convooi van zes mijnenvegers, onder leiding van Hr. Ms. „Douwe Aukus" is uit de Indische wateren naar Nederland teruggekeerd en heeft de haven van Vlissingen als ligplaats gekozen. Soekarno wijst verder pompromis van de hand COETAN SJAHRIR heeft vannacht aan president £>oekamo zijn ontslag aangeboden. Soekarno, die het ontslag heeft aanvaard, zal zelf de gehele regeringsmacht weer in handen nemen. Soekarno verklaarde zo spoedig mogelijk, waarschijnlijk vandaag nog, op het Nederlandse aide- mémoire te zullen antwoorden. Volgens welingelichte republikeinse kringen zou hij ieder verder compromis van de hand willen wijzen, waardóór de onderhandelingen met de Nederlanders abrupt zouden wor den afgebroken. Het ontslag van Sjahrir is een gevolg van een resolutie, die gisteren werd ingediend door de Sajap Kiri, de sterke combinatie van zes tot den linkervleugel behorende Indonesische politieke groeperingen, die in het republikeinse parlement de meerheid hebben. In deze resolutie wordt protest aangetekend tegen de jongste concessies van de regering-Sjah- rir aan Nederland gedaan, terwijl bovendien de „reconstructie en con solidatie" van het kabinet werden geëist. Onmiddellijk na het indienen van deze resolutie verklaarde Sjahrir, dat hij zou aftreden, tenzij de Sajap Kiri de tot uiting gebrachte veroordeling van zijn politiek zou herzien. Hij verklaarde zich bereid, zijn kabinet desnoods te reorgani seren, wanneer de Sajap Kiri waartoe ook zijn eigen socialistische partij behoort de door de regering reeds gedane concessies zou sjteu- nen. Het uitvoerend comité van de Sajap Kiri is daarop direct in spoed vergadering bijeen gekomen. Besloten werd, de resolutie te handhaven en te blijven volharden in de eis, dat de republiek geen verdere tegemoet komingen zou doen. Hierop diende Sjahrir te middernacht zijn ontslag in Beraadslagingen voortgezet. JTot nu toe is het de linkervleugel geweest, van welke Sjahrir de mees te steun heeft ontvangen. Indonesische bronnen verwachten thans bijna stellig, dat de republi keinen zullen weigeren de nota der Nederlanders van 27 Mei onvoor waardelijk te aanvaarden. Sajap Kiri is samengesteld uit sor cialisten, communisten, arbeidspar ty en, de boerenbeweging, de vakbe weging en de jonge socialistische be weging. De combinatie heeft de meer derheid zowel in het werkcomité van het parlement als in het parlement zelf. De kleine Indonesische Christelijke partij heeft vandaag ook protest aan getekend tegen de compromis-poli tiek. Het republikeinse kabinet had gis teren zijn beraadslagingen voortge zet. Sjahrir diende een ontwerp in van het antwoord op de aide-mé- moire van de Nederlandse regering. Waarschijnlijk wordt hierin verwe zen naar de correspondentie, welke tussen hem en de C.-G. is gevoerd. Gani zou gistermiddag tegenover de P.N.I. de stand van zaken uiteen zetten en mededelen, hoe de toe komstige houding van het kabinet zou zijn. Er is omtrent het resultaat van de beraadslaging officieel niets bekend, maar men kan wel aanne men, dat het kabinet ten aanzien van de gemeenschappelijke gendarmerie tot geen concessies bereid was, zulks overeenkomstig Sjahrir's laatste brief aan de C.-G. Militaire actie onvermijdelijk? Officiële personèn in Djokja ver wachten, dat het aftreden van Sjah- bijna zeker de kansen op een vreedzame regeling teniet zal doen en waarschijnlijk Nederlandse mili taire actie onvermijdelijk zal maken. Ook in Nederlandse kringen te Ba tavia wordt tot uiting gebracht, dat de val van het kabinet-Sjahrir ge volgd zal worden door een militaire actie, aangezien Sjahrir door de Ne derlanders als de meest verantwoor delijke en meest redelijke van de In donesische leiders wordt beschouwd. Behalve de Sajap Kiri heeft ook de nationalistische partij de conces sies verworpen, hetgeen betekent, dat alle belangrijke republikeinse partijen tegen de politiek van Sjah rir zijn. Krachtige stap van Balkan-commissie In haar bijeenkomst van Woens dag heeft de Balkan-enquête-com missie een der krachtigste besluiten genomen in de thans tweejarige ge schiedenis der V.N. Zij heeft aan haar subcommissie, die in he,t grensgebied de toestand observeert, opdracht gegeven, in weerwil van de herhaalde weigering der Bulgaarse regering om haar toe te laten, de Bulgaarse grens te overschrijden,-om haar onderzoek te voltooien. Dit besluit werd door de commis sie genomen, tegen de ernstige be zwaren der Sow jet-Unie in. Het voorstel werd gedaan door de Ame rikaanse gedelegeerde Etheridge. COM.-GEN. VERLANGT DEFINITIEF ANTWOORD. In de loop van de nacht heeft de Commissie-Generaal naar Djokja ge telegrafeerd, dat zij hedenmiddag een definitief antwoord verwacht. President Truman heeft gisteren zijn veto uitgesproken over een wetsvoorstel, dat ten doel had, de invoerrechten op wol te verhogen en de import van wol te beperken. Het wetsvoorstel was reeds door de beide Huizen van het Congres goed gekeurd, maar is van het begin af door de ministers van Buitenlandse en Economische Zaken resoluut be streden. „Belemmering van de wol- invoer op hetzelfde tijdstip waarop de Amerikaanse regering in Genève voorop staat óm handelsbarrières te slechten, zou een tragische fout zijn", zo zegt Truman in zijn veto- brief. „De wet zou aan het Ameri kaanse leiderschap in, de wereld politiek een slag "toebrengen en zou overal in het buitenland worden opgevat als een eerste stap op die zelfde weg naar economische isola tie, die Amerika en andere landen na de eerste wereldoorlog met zul ke vreselijke gevolgen zijn inge slagen." Het veto op de wolwet is Truman's derde veto sinds de republikeinen de meerderheid in het Congres heb ben veroverd. Het eerste veto was gericht tegen een wetsvoorstel tot verlaging der belastingen, het twee de tegen de stakingswet. De Nicola herkozen Enrico de Nicola, die om gezond heidsredenen afgetreden is als presi dent van Italië, is gisteren door de nationale vergadering te Rome met 405 tegen 26 stemmen tot president herkozen. Onmiddellijk na de stemimng heeft de voorzitter de Nicola van de uit slag op de hoogte gesteld. Nader wordt gemeld: De Nicola heeft aan de voorzitter van de Italiaanse nationale vergade ring medegedeeld, dat hij als voorlo pig president in functie zal blijven. Wallace over het plan van Marshall Hertry Wallace, voormalig vice- president der V.S., noemt het plan van Marshall tot het verlenen van economische hulp aan Europa in een artikel in de ,,New Republic" een grote voruitgang, vergeleken met de Truman-doctrine. Wallace merkt op, dat dit plan het zijne nabijkomt. Hij voegt er aan toe, dat evenwel ge vreesd moet worden, dat het huidige congres, voor de meerderheid repu blikeins, de benodigde millioenen dol lars slechts zal willen beschikbaar stellen, indien zij gebruikt worden voor sterk anti-communistische en anti-socialistische doeleinden. HJC.H. Prinses Juliana bracht Don derdag een bezoek aan Gouda, waar Zij de tentoonstelling „Het hart van Holland", welke ter gdïagenheid van het 675-jarig bestaan der stad ge houden wordt, bezichtigde. GERUCHTEN OVER BORMANN. Vijftien leden van een naar ver luidt geheime nazi-organisatie, die in Denemarken zijn gearresteerd, be weren, dat Martin Bormann, Hitler's plaatsvervanger, die nog steeds ver mist wordt, een van de vooraan staande nazi's was, die zij uit Duits land hebben gesmokkeld. De Deen- politie, die de organisatie ont maskerd heeft, hecht geen geloof aan dit verhaal, doch zet wel haar naspo ringen voort. De Sow jet-minister van Buiten landse Zaken, Molotof, heeft Don derdagavond een onderhoud gehad met zijn Franse ambtgenoot, Bidault. Er zijn geen inlichtingen over deze bijeenkomst beschikbaar. Molotof scheen bij het verlaten van het ministerie van Buitenlandse Zaken goed gehumeurd te zijn. Politieke waarnemers hebben er met belangstelling kennis van ge nomen, dat Maurice Thorez, de correctie heeft gegeven van pers- Franse communistische leider een berichten over een rede, die hij te Straatsburg heeft uitgesproken en Waarin hij volgens het officiële blad der communistische partij gezegd zou hebben, dat het plan van Mar shall een „valstrik van het Weste lijk halfrond" is. Thoreze verklaarde later, dat hij deze term niet had gebruikt! NEDERLAND WEIGERT AMERIKAANSE KOLEN. Naar aanleiding van berichten vol gens welke Nederland 18 schepen met. Amerikaanse kolen geweigerd zou hebben, deelt het ministerie van Eco nomische Zaken mede, dat Neder land voor Juli a.s. een toewijzing van de Verenigde Staten had ontvangen voor rond 300.000 ton steenkolen. Van deze 33 scheepsladingen zij 18 ladin gen opgenomen. Nederland meent de resterende 135.000 ton niet- te moe ten opnemen, omdat de steenkool-im port gedurende het eerste half jaar 1947 omvangrijk was, de kolenprijzen in Amerika met het oog op do drei gende stakingen niet onaanzienlijk zijn gestegen en bij de besteding van de beschikbare buitenlandse valuta de nodige zuinigheid in acht moet worden genomen. Zoals bekend, zijn de steenkolen, die uit de Verenigde Staten worden geïmporteerd, bestemd voor de industrie en niet geschikt voor huisbrand. Prinselijk gezin ter verwelkoming aanwezig Voor het eerst na de oorlog heeft Den Helder vreugde beleefd, toen Woensdagmiddag om 1 uur Hr. Ms. torpedobootjager „Kortenaer" na een langdurige afwezigheid in de Tropen, de haven van Den Helder binnen liep. Zoals gemeld bevond Prins Bem- hard zich van Hoek van Holland aan boord van het schip en de belang stelling van de zijde der Helderse bevolking was groot. Nog groter werd het enthousiasme, toen ook Prinses Juliana met de prinsesjes Beatrix, Irene en Margriet per auto in Den Helder arriveerde. Kort na de aankomst ging Prins Bem'hard aan wal, vergezeld door de commandant zeemacht Nederland, schout bij nacht J. J. L. Willinge. Een aardig moment was het, toen door twee leden van de bemanning aan de prinsesjes Beatrix en Irene ieder een kleine gazelle cadeau werd gegeven. Nadat de Prins de adelborsten had geïnspecteerd, begaf het gezelschap zich naar het Prinselijke jacht de „Piet Hein", dat aan „de Buiten kant" gemeerd lag. Met de prinselijke vlag in top verliet de „Piet Hein" de haven van Den Helder. Vervolgens kregen de ouders, vroqwen en ver loofden van de bemanning van de „Kortenaer" gelegenheid zonen, echt genoten en verloofden te begroeten Ook de commandant marine Willems oord, kap. ter zee I. W. Reinierse, was ter verwelkoming aanwezig. Aan boord bevond zich, zoals bekend, het Tweede Kamerlid, jhr. mr. G. Ruys de Beerenbrouck, die gedurende twintig weken in Indonesië heeft vertoefd. DE STAKING ONDER SLEEPBOOT- PERSONEEL TE ROTTERDAM. De staking onder het sleepboot- personeel tc Rotterdam duurt onver minderd voort Zij heeft echter zo goed als geen terugslag op de uit gaande en binnenkomende vaart. Met eenige omzichtigheid doen de zeeschepen het werk, dat anders door de sleepbootjes wordt opge knapt, nu zelf. Er komt dan een ha venloods aan boord, die wacht tot het tijd gunstig is en vervolgens het schip op eigen kracht laat varen. Op de gebruikelijke plaats nemen de ha ven- en de zeeloods het werk van el kaar over. Totnutoe is nog geen en kel schip naar een andere haven ge dirigeerd behoeven te worden. Ook het vertrek der schepen vond ge woon plaats. E.V.C. DREIGT MET ALGEMENE STAKING. Het hoofdbestuur van de E. V. C. heeft het volgende communiqué ver strekt: „Met het oog op het dreigen de gevaar van een militaire aanval op grote schaal tegen de Indonesische Republiek heeft het hoofdbestuur van de E.V.C. zich tot het N.V.V. en de Algemene Bond van Werkers in het Mijnbedrijf gericht, met het stel onmiddellijk 1 over de voorbereiding van een alge mene staking, tot welke dient te wor den overgegaan, indien de Neder landse reactie kennelijk door toepas sing van wapengeweld een beslis sing tracht te forceren." Men schat, dat de proteststaking der Amerikaanse mijnwerkers tegen de nieuwe arbeidswet ongeveer de helft der mijnindustrie getroffen heeft. Desondanks ontwaart men verschijnselen, ,die op een luwen van deze stakingsgolf wijzen. Hier daar werd de arbeid hervat of nam men zich voor heden weer aan het werk te gaan. Ook in de leiden- kringpn der vakbonden hoort men de verwachting uitspreken, dat in vele mijnen het werk spoedig zal worden hervat. Inmiddels doen zich de gevolgen der stakingen reeds bij de spoor wegen en in de staalfabrieken ge voelen. Een deel der arbeiders is hier reeds zonder werk, DE SOWJET-UNIE EN DE ATOOMBOM. Bijna alle experts zijn het er over eens, dat het zeer onwaarschijnlijk dat de Sowjet-Unie op zijn vroegst voor 1951 atoombommen zal maken, aldus verklaarde Donder dagavond Raymond Blackburn, La bour parlementslid, die gespeciali seerd is op wetenschappelijk gebied en in het Lagerhuis over kwesties van atoom-politiek heeft gesproken. Hij voegde hieraan toe: „Hierdoor hebben wij nog drie of vier jaar, waarin wij tot een definitieve op lossing van het probleem der con trole op de atoomenergie kunnep komen." -Missie-ijver Het jongetje kwam stralend thuis, blakend van missie-ijver. Hij had z'n hele jonge zieltje verpand aan het ideaal van de geloofsuitbreiding onder de zwartjes „zwartje" was in zijn oog synoniem met „te beke- ren heidenen" en hij was ver woed gaan verzamelen alles wat hy krijgen kon en wat waarde vol was voor de Missie. Wat een missionaris met oude postzegels, theelood, capsulfes van flessen en dergelijk gesnor moet doen, &ing zijn begrip te boven, maar hij dacht, dat de zwartjes er op de een of andere manier Wel ple zier in zouden hebben. En nu was hij trots, zeer trots Want hij had iets bereikt. Hij had een flinke zak vol met cap sules verzamelt en toonde zijn bezit met een verheerlijkt ge zicht. Nu zijn grote mensen altijd vervelende lui met hun gevraag en gefit op kleinigheden, zij ver storen de sfeer van de verrukke lijkste kinderzaligheden. ,Hoe kom jij daaraan, Jantje?" „Gevonden en meegenomen." „Lag die zak dan zomnar op straat?" „Nee, ik heb die dekseltjes er af gehaald". „Waar af gehaald?" „Van de melkflessen bij de melkboer". - „Volle melkflessen, Jantje?" „Jamaar de melkboer was er niet bij!" De nieuwe DC 6-toestellen van de Zweedse Luchtvaart Mij Aba zullen in de toekomst voor de start „injec ties krijgen". In de oorlog geschied de dit reeds met de bekende Thun- derbobb-fighters, teneinde het vlieg tuig een groter stijgvermogen te geven. In de cylinderkop van de motor wordt een hoeveelheid water gespoten, z.g. „water-injecties", waardoor het startvermogen van 'n motor van 2100 PK kan worden op gevoerd tot 2450 PK. Hierdoor wordt de aanloop voor de start aanmerke lijk ingekort, hetgeen vooral voor kleine vliegvelden een groot voor deel betekent. Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem zal Dinsdag 1 en Woensdag 2 Juli géén audiëntie verlenen. Begroet door duizenden juichende inwoners uit Gouda en omgéving ar riveerde gistermorgen kwart voor elf H. K. H. Prinses Juliana, in gezel schap van baron Baud en haar'par ticulier secretaresse mej. Sneller, op het terrein van de tentoonstelling „Het hart van. Holland", waar zij werd verwelkomd door de burge meester van Gouda, mr. dr. K. S. O. James eri het tentoonstellingsbestuur. De Prinses was gekleed in zwart mantelcostuum met witte blouse en witte hoed van Bangkokstro met bloemgamering, een driejarig meisje bood haar een bouquet anjers aan. De rondgang op de tentoonstelling duurde ongeveer anderhalf uur. De prinses bezichtigde de stands, onder hield zich met de standhouders, in formeerde naar hun bijzonderheden of hun bedrijf en sloeg met levendig interesse him producten gade. Vooi-al de stands, waarin het pottendraaien, het pijpmaken eb stroopwafel bak ken werd gedemonstreerd, trokken haar aandacht. Ook haar belangstel ling voor speelgoed verborg zij niet en onder dank aanvaarde zij voor elk van de prinsesjes een springtouw en een emaillepannetje. In de stand van de gemeente Gouda volgde de hoge bezoekster met belangstelling do uiteenzetting van burgemeester James over de toekomstplannen van Gouda. In een van de hallen is een stand van de P.T.T. ingericht met daarin opgestelde toestellen kan via „Radio Scheveningen" radiotelefonisch con- Zr. HUIDEKOPER GAAT PALEIS SOESTDIJK VERLATEN. Zr. Huidekoper, die nog niet zo heel lang geleden jkvr. Feith als ver zorgster der Prinsesjes opvolgde, treedt volgende maand in het huwe lijk. Mevrouw Penning, die reeds énige tijd mede de zorg der Prinsesjes droeg en hen onlangs op haar reis naar Zwitserland vergezelde, zal de plaats van zr. Huidekoper innemen. tact met schepen op zee worden ge maakt. Na een oproep werd contact gemaakt met motorschip „Speed well" op weg van Londen naar Delf- zijl ter hoogte van Texel. Toen de kapitein vernam dat de prinses voor de microfoon stond, informeerde hij dadelijk naar de toestand van prin ses Marijke, waarop de prinses ant woordde, dat de gezondheidstoestand van het prinsesje heel goed was. Na het bezoek aan de tentoonstelling reed de prinses in een open Cadillac,' door de juichende en jubelende me nigte naar de St. Janskerk. Hier werd zij ontvangen door het college van kerkvoogden en het bestuur van. het fonds Goudse glazen. Nadat zij was rondgeleid langs de bekende glazen bracht zij nog een kort be zoek aan het graf van Dirk Coorn- hert. Vervolgens wandelde de prinses naar het St. Catharinagasthuis, het nieuwe Goudse museum, dat vorige week werd geopend. Hier leidde de conservator van het museum, de heer G. C. Helbers haar langs de oude Goudse kunststukken, o.a. de Goudse kelk van Jacoba van Beieren en een aantal schilderijen, die destijds door de Duitsers uit Nederland waren ge roofd en thans weder zijn terugge voerd. Deze schilderijen w.o. zich o.a. een Rembrandt, Frans Hals en Ruysdael bevinden, zijn welwillend door „Herwonnen kunstbezit" in bruikleen aan het museum afge staan. Na deze rondgang verliet H. K. H. het museum en maakte zij een korte rijtoer door Gouda. Om kwart voor een verliet de prinses uitgeleide ge daan door de burgemeester van Gou da, de stad in de richting Utrecht. £m fc.aAAe.ttje... „De mens, die het meest bereikt, is hij, die het rijkst is aan liefde en vrede". Daniël Rops.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1