3te Ceicfoc (Sou/fco/ut Amerika protesteert tegen onder drukking Roemeense oppositie Douane-overeenkomst met België en Luxemburg Bezuinigingsplan van Frankrijk Eduard van Beinum aan een draaiorgel DONDERDAG 26 JUNI 1947 Bureaux: Papengracht 32, Giro 103003. Telef.: Administratie, Advertenties 20826, Redactie 20015, Directie, drukkerij en abonnementen 20935. Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11122 Abonnementsprijs f 0.26 per week, 1.10 per maand, f 3.25 per kwartaal. Franco per post 4. Advertenties: 15 cent per m.m. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden f 1.50. Sanering van middenstands- bedrijven ¥N ENKELE PLAATSEN zijn de melkverkopers er reeds toe over gegaan, maatregelen te treffen, om te geraken tot de sanering van de melkhandel. De bedoeling er van is, de bedrijfslasten te verminderen. De melkverkopers uit Haarlem, Bloe- mendaal, Heemstede en Zandvoort hebben besloten een z.g. ruilbureau te stichten. Indien een verkoper klanten heeft, die te ver weg wonen, dan kan hij zich via het bureau tot een collega wenden om de klanten over te nemen. Dan krijgt hij adres sen van anderen, die hij gemakke lijker kan bereiken. Het publiek, dat de melk laat op de dag ontving door de afstand, is er mee gebaat. Wij kunnen deze en dergelijke sa neringsmaatregelen toejuichen. Er wordt heel wat tijd, arbeidskracht en arbeidsloon verspild, als een ver koper voor een paar klanten naar een ander deel van de stad moet, terwijl omgekeerd een collego van ver-weg een paar klanten bij hem in de buurt komt bedienen. Deze en dergelijke wegen moeten worden bewandeld, om mede te werken, de oeconomische toestanden gezond, te maken: behoorlijke winst voor de verkopers en zo laag moge lijke prijs voor de kopers. Maar bij dat alles moet worden verondersteld, dat er óók wordt ge praat met de klant. Het gaat niet aan, de klanten zo maar in te delen, zonder dat dezen wensen en voor keur kunnen uitspreken, met welke wensen en voorkeur zo veel mogelijk rekening moet worden gehouden. Wij schrijven: zo veel mogelijk. Als de middenstand dat niet zou doen, dan zou hij ten slotte zichzelf, uitschakelen voor het gesocialiseerde bedrijf, waarin in tegenstelling met wat de naam zou doen vermoe den de klant over het algemeen geen vrijheid, geen gelegenheid- wordt gelaten, om eigen voorkeur, hoe dan ook, tot uiting te brengen. Met zulkp soort bedrijven moet het middenstandsbedrijf een tegenstel ling vormen. Daarin ligt o.m. zijn kracht, zijn sociale aantrekkelijk heid. Wij menen, te mogen waar schuwen, om dit bij alle sanerings- streven niet over het hoofd te zien! Militair autovervoer wordt beperkt Met ingang van 15 Juli a.s. zal het militair autovervoer zoveel mogelijk worden beperkt. Alle militaire per sonenauto's bij de militaire onderde len zullen vervallen en het mate riaal zal garnizoensgewijs worden ge centraliseerd. Door deze centralisa tie hoopt men een besparing van het materiaal te verkrijgen van onge veer vijftig procent, aldus de „Volkskrant". Deze maatregel wordt genomen op aandringen van de minister van Fi nanciën, aangezien deze van mening is, dat het beschikbare materiaal niet steeds op verantwoordde wijze wordt gebruikt. Elk garnizoen zal een centrale ga rage krijgen met een beperkt aantal personenwagens, waarover comman danten en autoriteiten kunnen be schikken. Voor het gebruik daar van zijn echter beperkende bepalin gen vastgesteld. Het afhalen van en brengen naar bureau's van militairen met dienstauto's behoort tot het ver leden. Het reizen met dienstauto's naar het buitenland zal slechts mogen ge schieden met een getekende machti ging door de minister zelf. GRATIFICATIE VOOR RIJKS PERSONEEL. De ministerraad heeft besloten de Kroon een besluit voor te leg gen, krachtens hetwelk aan burger lijk rijkspersoneel in 1947 een gra tificatie zal worden verleend ten bedrage van twee procent der grondsalarissen, zoals die van 1 Juli af a.s. zullen gelden, met een maxi mum van vijftig gulden. De gratificatie is beperkt tot hen, die een hoofdbetrekking in dienst van het rijk vervullen, ten minste zes maanden in overheidsdienst zijn en een grondbezoldiging ontvangen, welke per jaar niet meer dan 4380 (gehuwd) of 4152 (onge huwd) bedraagt in een 1ste klasse standplaats. De besturen der lagere publiek rechtelijke lichamen zullen over eenkomstige maatregelen mogen nemen voor het provinciaal, ge meentelijk en waterschapspersoneel. Rolschaatsen te s'Gr;avenhage De firma „E.N.R.O.S." (Eerste Ne derlandse Rolschaatsenbaan Ooms- Serne), gevestigd te Haarlem heeft aan B. en W. van 's-Gravenhage ver zocht een stuk gemeentegrond, groot ongeveer 5000 M2, gelegen aan de Savornin Lohamanlaan, te mogen hu ren voor het daarop aanleggen en ex ploiteren van een rolschaatsenbaan voor de tijd van drie jaren tegen een huurprijs van 3.000 per jaar. B. en W. zullen de raad voorstellen aldus te besluiten. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft krachtig geprotesteerd tegen de „drastische beroving van burgerlijke vrijheden, waaraan het Roemeense volk wordt onderworpen". In een nota wordt uitdrukking gegeven aan de „grote bezorgdheid'' over deze ontwikke ling in Roemenië en verklaard, dat zij de naleving van de bepalingen van het Roemeense vredesverdrag nadelig zou kunnen beïnvloeden. In de nota wordt vooral geprotesteerd tegen „de arrestatie van honderden leden der oppositiepartij en hun de tinering voor onbepaalde tijd in ge vangenissen en concentratiekampen onder betreurenswaardige omstan digheden". De verklaring van de Roemeense minister van Binnen landse Zaken, dat deze maatregelen „noodzakelijk zijn om de orde in het binnenland te bewaren" wordt door de Amerikaanse regering van de hand gewezen. De Amerikaanse nota zegt, dat deze maatregelen eerder een opzet- Dit jaar reeds een dollarcrisis? Het Amerikaanse departement van hand-el verklaarde gisteren, dat zich mogelijk reeds vóór het einde van dit jaar een dollar-crisis zal voor doen. Tot dusverre hadden zowel de regering als de deskundigen voor speld, dat een acuut tekort aan de middelen om de ankoop van Arncri- kanse voedingsmiddelen en andere goederen te betalen zich niet eerder zou ontwikkelen dan in de loop van 1948, doch in genoemde verklarir van het departement van handel werd opgemerkt dat de verschillen de landen hun dollars in een zodanig tempo uitgeven, dat er reeds vóór het einde van dit jaar van een dol lar-tekort sprake zal zijn. Volgens het departement zal dit on vermijdelijk een vermindering van de omzet der Amerikaanse expor teurs betekenen. De waarde van de Amerikaanse export in de eerste helft van 1947, zo vervolgde de ver klaring, kwam, uitgedrukt in dol lars, slechts overeen met die van de goederen, welke de V.S. onmiddel lijk na de invasie in Normandië in 1944 naar Europa en het Verre Oos ten verscheepten. Daar de prijzen thans minstens 30 pet. hoger zijn, is het volume van de export in werke lijkheid veel kleiner. KERKELIJKE BAN WEGENS™ AANSLAG OP BISSCHOP. Over allen, die op 19 Juni hebben deelgenomen aan de aanslag op mgr. Santin, aartsbisschop van Triëst, is gisteren de Kerkelijke ban uitgespro ken. De daders van de overval wa ren Zuid-Slaviërs. MGR. WILLEKENS IN NEDERLAND GEARRIVEERD. Met het motorschip „Bantam", dat met een aantal evacues uit Indië is gearriveerd, is de bisschop van Ba tavia, mgr. P. J. Willekens, in Neder land aangekomen. Mgr. Willekens werd bij de debarkering hedenmor gen op de terreinen van de Rotter damse Lloyd nemens de minister van Overzeese Gebiedsdelen, verwelkomd door de heer R. K. A. Bertsch. Voorts was ter verwelkoming aanwezig het hoofd van de repatriëringsdienst luit.- kol C. van Bockel. Mgr. Willekens is voornemens voor een korte rustperio de in Nederland te vertoeven. PROV. STATEN VAN ZUID- HOLLAND. In de gistermorgen voortgezette zitting van de Prov. Staten van Zuid- Holland is besloten tot een subsidie van 15 in de kosten van herstel van de aan de gemeente Woubrugge toebehorende toren op het kerkge bouw der Ned. Herv. gemeente air daar; tot een subsidie van 15 in de kosten van herstel van het kasteel Oud-Poelgees. De Staten besloten voorts z.h.st. Ged. Staten te machtigen ten laste van de provincie Zuid-Holland geld leningen aan te gaan tot een totaal bedrag van ten hoogste 11.600.000, ter dekking van uitgaven op de bui tengewone dienst van de jaren 1946 en 1947. De eerste gewone zitting werd hierna gesloten. DE HETELUCHT-MOTOR. De besprekingen tussen de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven en Werkspoor te Utrecht hebben geleid tot de oprichting van de N.V. Thermo-motor. Deze samen werking geldt voor de ontwikkeling van hetelucht-motoren boven 199 PK. Philips en Werkspoor zullen ieder voor 50 deelnemen in het aande lenkapitaal der nieuwe N.V., welk kapitaal 50.000 gulden bedraagt. ONTWIKKELING GASTURBINES. Op het gebied der ontwikkeling van gasturbines is een samenwerking tot stand gekomen tussen „Werkspoor" te Utrecht ennerzijds en de Kon. Mij „de Schelde", de machinefabriek Gebr. Stork en Co, en Wilton-Feyen- oord anderzijds. Nadere bijzonderhe den kon men ons te bevoegder nog niet mededelen. telijke poging zijn om de democra tische elementen van de Roemeense bevolking, die zich tegen het huidi ge regiem verzetten, te onderdruk ken of op terroristische wijze te in timideren. De V.S. waarschuwen de Roemeense regering, dat de toe stand in Roemenië in het oog ge houden zal worden en de genomen maatregelen in strijd zijn met arti kel 3 van het Roemeense vredes verdrag, waarbij de Roemeense re gering verplicht is, de meest ele mentaire menselijke rechten en fundamentele vrijheden in Roeme nië te waarborgen. Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat Groot-Brittannië waarschijnlijk eveneens zal pro testeren tegen de arrestatie van leden van de Roemeense oppositie partijen. Een ernstige brandi heeft het ministe rie van Onderwijs te Brussel zwaar geteisterd. Een groot aantal slacht offers valt te betreuren. Brandweer lieden bezig met het blussingswerk. De Belgische Kamer heeft gister middag de Douane-overeenkomst tus sen Nederland, België en Luxemburg in behandeling genomen. De minister van Buitenlandse Za ken, de héér Van der Straten-Waillet, leidde het wetsontwerp by de Ka mer in met een verklaring, waarbij hij in het licht" stelde, dat de voor delen, die België uit dit accoord zul len toevloeien, ten volle de gebrach te offers rechtvaardigen. Deze overeenkomst reikt verder dan alleen maar een verdrag in za ke de douane-tarieven. De gezamen lijke handelspositie der drie landen in de wereld zal er ten zeerste door worden versterkt. Door het samen gaan der drie landen, aldus de minis ter, zullen zij bij het sluiten van han- dalsaccoorden met andere landen een veel sterkere positie innemen. Op het ogenblik is de toestand zo, dat Nederland Belgi's vierde leve rancier is, doch België's eerste klant. België heeft de mogelijkheid, ten aanzien van Nederland de Duitse in dustrie te vervangen. Nederland is door zijn natuurlijke ligging een af nemer, 'die bij alles voorrang zal moe ten krijgen. ONGEREGELDHEDEN AAN OOSTENRIJKSJOEGO SLAVISCHE GRENS. De Britse autoriteiten waren gis teren ernstig verontrust over een herleving van de ongeregeldheden aan de Oostenrijks-Joego-Slavische grens, waar Sloweense „witte-garde troe pen", die het wapen van ex-koning Peter van Joego-Slavië voerden, naar verluidt de omgeving hebben geter roriseerd. De Oostenrijkse gendarmes zijn te licht gewapend om er een einde aan te maken en de Engelsen zijn niet be reid troepen in te zetten in een ge bied, waar gemakkelijk een interna tionaal incident kan ontstaan. Er zouden verscheidene personen door deze witte-garde troepen gedood zijn. De „Prawda" over het Marshall-plan „Geen enkel land, dat zichzelf res pecteert, zou het aanbod van Mar shall voor hulp aan Europa kunnen aanvaarden als dit inhield, dat de Amerikanen zich in hun binnenland se aangelegenheden mengden" al dus het eerste Russische commen taar, in de Prawda, sinds het ja woord van Stalin op de uitnodiging van de Drie-ministersconferentie. „Alleen wanneer de ware inhoud van het plan-Marshall bekend wordt ge maakt en de voorwaarden van deze hulp duidelijk worden, zal het moge lijk zijn, met zekerheid een ant woord te geven op de vraag of er verwantschap bestaat tussen het plan-Marshall en de dictrine van Truman. EPe aard van de voorwaar den zal beslissen over succes of mis lukking". De Prawda zegt ten slotte, dat het Amerikaanse zakenleven de voorde len van het programma zou plukken. „Het tracht op deze wijze de nade rende crisis de kop in te drukken door de dollarcrisis in Europa te li quideren of althans te verzachten. Gift van Amerikaanse voor Nederl. Rode Kruis Het Nederlandse Rode Kruis heeft van het Amerikaanse Rode Kruis een gift ontvangen ter waarde van 21.000 dollars, waarvan een gedeelte be stemd is voor de apparatuur voor de ledenregistratie van de 600.000 leden van het Ned, Rode Kruis. Het ande re gedeelte van het bedrag is bestemd voor grondstoffen voor het Welfare- work in de hospitalen. Het Ned. Rode Kruis heeft nl. een aparte afdeling om moreel en sociaal gewonde mili tairen te steunen, die in de hospitalen bepaalde voorwerpen vervaardigen, waarvoor grondstoffen nodig zijn. Weer een gul gebaar der Amerikanen De Oostenrijkse bondskanselier, dr. Figi, en de Amerikaanse bevel hebber in Oostenrijk, luitenant-ge neraal Keyes, hebben een overeen komst getekend, waarbij Oostenrijk een gift van 100 millioen dollar ontvangt uit het fonds van 350 mil lioen, dat het Congres der Verenig de Staten beschikbaar heeft gesteld voor hulp aan noodlijdende landen na de liquidatie van de UNRRA. Dit is het tweede gulle gebaar van de Verenigde Staten tegenover Oostenrijk in 5 dagen. Op 21 Juni is namelijk medegedeeld, dat Amerika van 1 Juli af zijn eigen bezettings- kosten zal betalen. De Nicola afgetreden President De Nicola van Italië is gisteren om gezondheidsredenen af getreden, aldus meldt radio Rome. De Nicola! zou oorspronkelijk op 24 Juni zijn afgetreden, op welke datum de Constituerende Vergade ring zou zijn ontbonden. Toen deze vergadering echter besloot nog zes maandey aan te blijven stemde de Nicola er in toe, in functie te blij ven totdat er een opvolger zou zijn gekozen, daar er volgens de Consti tutie geen voorziening voor de tus senperiode bestaat. De Nicola deelde zijn aftreden mede in een boodschap aan de Con stituerende Vergadering. Hij is bijna een jaar president van Italië ge weest. DISTRIBUTIENIEUWS VOOR HET TIJDVAK VAN 29 JUNI tm. 12 JULI 1947. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 707^ (Serie f). f-05 algemeen 750 gram suiker, bo terhamstrooisel, enz. of 1500 gram jam, stroop, enz. of 750 gram chocolade of suiker f-06 algemeen 50 gram cacao f-07 algemeen 1 ei f-08 algemeen 2 liter petroleum f-05, f-08 res. 100 gram gedroogde zuid-vruchten BONKAARTEN KD, KE 707. (Serie f). f-13, f-14, f-15 250 gram suiker, bo- algemeen terhamstrooisel, enz. of 500 gram jam, stroop, enz. of 250 chocolade of suiker f-16 algemeen 50 gram cacao f-17 algemeen 2 liter petroleum f-15 reserve 100 gram gedroogde zuicL-vruchten BONKAARTEN MA, MD 707. (Bijz. arbeid, a.s. moeders). (Serie f). f-21 suiker 250 gram suiker, bo terhamstrooisel, enz. of 500 gram jam, stroop enz, of 250 gram chocolade of suikerwerk TABAKSKAARTEN ENZ. QA, QB, QC 707. f-31 tabak 1 rantsoen sigaretten of kerftabak f-32, f-35 tabak 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak f-33 versn. 200 gram chocolade of suikerwerk of 200 gram suiker, bo te rhamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. f-36 versn- 100 gr. chocolade of suikerwerk of 100 gr. suiker, boterhamstr. of 200 gram jam, stroop, enz. Bovengenoemde bonnen .kunnen reeds op Vrijdag 27 Juni worden ge bruikt. De bonnen voor petroleum blijven geldig t.m. 9 Augustus. Ook de Raad van de Franse re publiek heeft het bezuinigingsplan van de regering goedgekeurd. De stemmenverhouding was 140 tegen 103 (in de Nationale Vergadering 301 tegen 241). Gistermiddag is' de ministerraad onder voorzitterschap van de presi dent, Vincent Auriol, bijeen ge weest. De minister-president heeft toestemming gekregen om de eco nomische politiek van de regering in de Assemblee tot een vertrou wenskwestie te maken. Behalve de politieke moeilijkhe den, die het voortbestaan van zijn kabinet bedreigen, heeft Ramadier te kampen met de stakingsgolf, welke het economische leyen van het land in ernstig gevaar brengt. Iedere Hollandse stad en daarbij op de eerste plaats Amsterdam zou tot saaiheid gedoend zijn, als het zijn pierementen niet bezat. De orgelman, die letterlijk van zijn cen ten moet leven, vormt met zijn orgel een wezenlijk onderdeel van het Holland se straatleven, waarbij vrouw en kinderen met het rinkelende centen-schotel tje de kleine beloning be délen voor drie iminuten muzikaal genot. Gisterenmiddag echter bereikte het orgelleven in de Amstelstad wel z'n hoogtepunt, toen in het ka der van de lustrumfeesten der Amsterdamse studen ten, een twaalfal draaior gels bijeen waren op het Frederiksplein om daar in een muzikaal dispuut een hevige strijd aan te binden om het schoonste spel. Rondom de vrolijk-spui tende fontein, die de hitte van de. middag nog eniger mate probeert te temperen, staan de pierementen op gesteld, terwijl orgelbazen en studenten druk in de weer zijn om hun orgel in een meer feestelijk ge waad te steken. Wie nog durft beweren, dat Nederland en klasse- strijd kent, had zich in Amsterdam ervan kunnen overtuigen .hoe goed het botert tussen zeergeleerde heren en artistieke orgel- bazen. Fotograven, politie-te- paard, en een enkel pers mannetje werken letter lijk in het zweet des aan- schijns, terwijl in een jeep heren met hoge hoeden (engewapend met een paraplu!) rondtoeren. Eduard van Beinum, die deel uitmaakte van de ju ry, beproefde zijn krachten op het pierement. De overgang van dirigeerstok tot orgelzwangel was wel zeer gróót. Groot muzikaal dispuut De orgeldraaiers zijn ge reed en staan trots voor hun pierement, dat een der studenten-disputen moet vertegenwoordigen. Ze be grijpen wel niet veel van die ongewone namen, die hun instrumenten toege wezen zijn, doch deze kun nen de waarde van hun spel slechts verhogen. Zo staan daar de draai orgels: Homerus, Thalia, Aeneas, Hera en nog zo vele anderen, waarbij de „Katholieke" Hera bijzon der uitsteekt door een rea listisch standbeeld van Zeus' meest 'beruchte vrouw. Een open koets met de jury nadert, een jury van voortreffelijk gehalte: Eduard van Beinum, Prof. Dr. K. Ph. Bernet Kern- pers, Ferd. Helmann en Karei Mengelberg. Het or gelfestijn begint. Door de warme middaglucht klinkt „onvervalst" Verdi's La Traviata uit het majestueu ze orgel van Hera. Vivat volgt met het Ave Maria van Schubert, dat de or- gelmah zo kunstzinnig mo gelijk hard-zacht! probeert te spelen, terwijl daarna een amechtig hand orgeltje nootalgieke gevoe lens bij de menigte opwekt met het tragische Sarina, een kind uit de dessa. En als het publiek ergens teveel opdringt, scheeuwt een orgelman: ga es effe weg, anders komme me fluite nie uit! De jury schrijft en Ro teert, en aan de talloze zweetdroppelen te zie valt het haar zwaar een goed oordeel te vellen. Maar dan.springt Prof. Bernet Kempers uit de koets, loopt op een or gel toe, en draait het scho ne lied van de Spaanse Vluchteling. Onderwijl echter zingt Leneas verder op reeds het hartverscheu rende lid: Chante, chante encore en worden de be kende traan en een lach hier werkelijkheid. Uw verslaggever was tot op deze middag niet in de gelegenheid geweest Edu ard van Beinum te bewon deren als dirigent van het concertgebouw-orkest, maar zie: de beroemde or kestdirigent grijpt de slin ger van een pierement, en terwijl een grote menigte toeziet, klinkt daar de Leichte Cavallerie van Franz van Suppé. Een donderend applaus, zoals van Beinum mis schien nog nimmer ten deel gevallen is, beloont deze markante prestaties. Het doet er weinig toe. wie dit muzikale dispuut heeft gewonnen. De piere menten hebben bewezen hun plaats in het stadsle ven waard te zijn. En terwijl het „Cheerio" ons nog in de oren klinkt, stappen wij op lyn 5, na dat we als dank voor dit kosteloze en kostelijke con cert de man met zijn sner pende viool op de hoek van de straat een kwartje i: zijn pet hebben gegooid! KWIEJELMO! In de steenkoolmijnen van de de partementen Nord en Pas de Calais is gisteren zo goed als niet gewerkt. 25.000 mijnwerkers in Valenciennes hebben de mijnen verlaten en zich bij de stakers gevoegd. Hun aantal wordt nu geschat op 180.000. Enkele duizenden, die niet tot het onder communistische leiding staande vak verbond behoren, zijn aan het werk gebleven. Nagenoeg alle Duitse mijnwerkers hebben de zijde der stakers gekozen. Verder staken nog: 4.000 man personeel van grote schoenenmaga zijnen, alle bankbedienden, behalve degenen, die in dienst zijn van de Franse Bank, personeel van drie der grootste Parijse warenhuizen, personeel van de groentenwinkels van Felix Potin, en bedienden van filiaal-bedryven van goedkope ar tikelen. Het personeel van de Parijse film verhuurkantoren is weer aan het werk gegaan, nadat zijn looneisen waren ingewilligd. GRUWELIJKE MISHANDELING VAN EEN GEWONDE. De „Dienst Legercontacten" deelt mede, dat na een overval op een Nederlandse patrouille te Tjiandoer op 16 Mei een soldaat ziekenverple ger vermist werd. Na telefonisch contact met de T.R.I. kregen de Ne derlanders de mededeling, dat zij de volgende dag het stoffelijk over schot aan de demarcatiellijn in ont vangst konden nemen. Daar ter plaatse troffen de Nederlanders een lijk aan. dat geheel naakt was en op afschuwelijke wijze was ver minkt. Het medisch onderzoek bracht aan het licht, dat de onge lukkige een schotwond in het bo venbeen had gekregen, welke wond echter beslist niet dodelijk kon zijn geweest. Hij was door gruwelijke mishandeling ter dood gebracht. Men heeft op de protesten, bij de republikeinse autoriteiten ingediend, een onbevredigend antwoord ont vangen. Op 19 Juni zijn aan de de marcatielijn enige eigendommen van het slachtoffer overhandigd, doch omtrent zijn kleren, bewapening, munitie enz., alsmede omtrent even tuele maatregelen, door de republi keinse autoriteiten genomen om de schuldigen te bestraffen, heeft men nog niets vernomen. £en kaVueAtje... „Geen kwaad met kwaad vergelden. Het is een kort, helder zinnetje, maar in zijn toepassing vordert het de moeilijkste zelfbeheersing, vastheid van overtuiging". „En toch hield Paulus met dit voor schrift jych zuiver aan de leer van Je zus Christus. Hij trof die leer in het hart". M. Molenaar, M.S.C.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1