5)e fieldt Sou/fccwit Dan minstens militaire actie op kleine schaal Bisschop van Triest gemolesteerd Burgemeesterskeuze te Berlijn 17 Ambtenaren vonden de dood Hoe Griekenlands buren stookten Overbrenging stoffelijke resten van de „Stijkelgroep" WOENSDAG 25 JUNI 1947 Bureaux: Papengracht 32, Giro 103003. Telef.: Administratie, Advertenties 20826, Redactie 20015, Directie, drukkerij en abonnementen 20935. Directeur: C. M. VAN HAMERS VELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11121 Abonnementsprijs f 0.26 per week, f 1.10 per maand, f 3.25 per kwartaal. Franco per post 4. Advertenties: 15 cent per m.m. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden 1.50. WIL DJOKJA GEEN CONCESSIES MEER DOEN? OJAHRIR is gisteren per trein van Batavia naar Djokjakarta vertrok- ken. Het republikeinse kabinet en het werkcomité van het Indone sische parlement zullen daar een beslissing nemen over het republikein se antwoord, dat op de Nederlandse eisen zal worden gegeven. Toen Sjahrir gevraagd werd, of hij de beraadslagingen in Djokjakarta als beslissend beschouwde, antwoordde hij: „Wij hebben al zovele beslis sende bijeenkomsten gehad". Hij zei verder te verwachten, dat hij spoe dig naar Batavia zou terugkeren. „Uiterst onwaarschijn lijk" zegt Sjarifoedin De republikeinse radio van Djok jakarta heeft gisteren bericht, dat de Indonesische minister van Defen sie, Amir Sjariffoedin en de minis ter van Binnenlandsche Zaken, Mo hammed Roem, verklaard hebben, dat he t „uiterst onwaarschijnlijk" was, dat de republikeinse regering nog concessies aan Nederland zou doen. De twee ministers, die beschouwd worden als de invloedrijkste in het kabinet, voorspelden dat de repu bliek de Nederlandse eis in zake een gemeenschappelijke gendarmerie, zou verwerpen. Nederlandse zegslieden in Batavia gaven gisteren met nadruk te ken nen, dat minstens een militaire actie op beperkte schaal zou volgen, in dien niet aan de Nederlandse eisen, vervat in de ultimatieve nota van 27 Mei, zou wordén voldaan. DE STAKINGEN IN FRANKRIJK. Dertigduizend mijnwerkers, een kwart van alle Franse mijnwerkers, zijn in staking, voornamelijk ter ver krijging van hogere rantsoenen. Er. worden ook kleine financiële wijzi gingen geëist. 21.000 Employé's van de Citroën- autofabriek in het gebied van Parijs hebben het werk geheet tot stilstand gebracht. De afdoening van de gewone za kenrelaties wordt steeds moeilijker door de staking van bankemployé's, welke thans reeds zes dagen duurt.. Te Marseille brak een vrijwel al gemene 'staking van twee uur uit als protest tegen de financiële plannen der regering. Nu het bezuinigingsprogram van de Franse regering door de Nat. Ver gadering is goedgekeurd, heeft de., regering van Ramadier in deze dus gewonnen. Maar toch komt zij ver zwakt uit de strijd te voorschijn. Waarnemers in de wandelgangen ge ven de regering-Ramadier niet meer dan nog een paar weken tè leven. Men twijfelt er aan, of de regering de meerderheid zou hebben behaald, indien de communisten geen demon straties buiten het parlement hadden gehouden en de conferentie der „grote drie" te Parijs piet in zicht was. Donderdag 26 dezer zullen via de radio van de V.N. de leiders der grote vier boodschappen uitspreken ter gelegenheid van de tweede ver jaardag van de ondertekening van het Handvest der V.N. Stalin heeft de uitnodiging hiertoe zonder com mentaar van de hand gewezen. In diens plaats zal Gromyko, in zijn kwaliteit van plaatsvervangend mi nister van Buitenlandse Zaken, het woord voeren. In de uitzending, die een half uur zal duren, zullen behalve Truman, Attlee, Ramadier, Tsjang Kai Sjek en Gromyko ook spreken Spaak (België) en Trygve Lie, de Secr.- Gen. van de V.N. Een groot tentoonstellingstuk, be trekking hebbende op Neerland's strijd tegen het water is op verzoek van het minsterie van Buitenlandse Zaken voor de dienst van de Rijks waterstaat vervaardigd. Dit stuk zal worden geëxposeerd ter gelegenheid van de tulpenfeesten in het Ameri kaanse stadje Holland in Michigan en daarna ook in andere Amerikaanse steden. Op 19 Juni j.l. werd, zoals bekend, de bisschop van Triëst, Mgr. Antonio Santin, op het grondgebied van Triëst het slachtoffer van een laaghartige aanval. De bisschop begaf zich op 19 Juni naar het in de Joegoslavische be zettingszone van Triëst gelegen Ca podistria, om daar het H. Vormsel toe te dienen. Van deze kerkelijke handeling waren de autoriteiten van te voren op de hoogte gesteld en over het prograama van de reis was met hen overeengekomen. Dit was de eer ste maal, dat de bisschop zich in deze Joegoslavische bezettingszone begaf aangezien hij verleden jaar een reis daarheen onder bescherming van de geallieerde troepen had afgeslagen. De bisschop scheepte zich in op de boot, welke een regelmatige verbin ding over zee met Capodistria onder houdt. Bij aankomst aldaar werd hij door 'n groep jongelieden beschimpt. Klaarblijkelijk was een grote aanval voorbereid, maar de hoofddaders die waarschijnlijk aannamen, dat de bis schop niet overzee zou komen, doch via de landweg, hadden zich opge steld op de toegangswegen van- Capo distria; dat hun daad zorgvuldig was voorbereid blijkt hieruit, dat op de plaatsen waar Mgr. Santin gemole steerd werd de telefoonverbindingen van te voren waren verbroken. De bisschop begaf zich te Capodistria naar het priester-seminarie. Tegen 10 uur kwamen de benden, die tever geefs op de landwegen hadden ge wacht, daar aan en bestormden- het seminarie, sleurden de bisschop de straat op en mishandelden hem op ergerlijke wijze, waarbij hem tevens het borstkruis afgerukt werd, dat hem later door een Joegoslavisch officier De sociaal-democraat prof Ernst Reuter is gisteren met een overwel digende meerderheid door de ge meenteraad tot burgemeester van de stad Berlijn gekozen. Men acht het waarschijnlijk, dat de Russen hun veto over déze benoeming zullen uitspreken. Reuter is 60 jaar. Voordat Hitier aan de macht kwam was hij hoofd van het transportwezen der stad Berlijn. Tijdens het bewind der Nazi's bracht hij een jaar in een concentratiekamp door, ging toen naar Turkije, en keerde na de oorlog 4terug, Naar uit Berlijn gemeld wordt is de gehele gemeenteraad aan de vooravond van de burgemeesters- Op verschillende plaatsen langs onze grote rivieren wordt de zalmvisserij beoefend. Nadat het net, dat over de rivier was uitgeworpen en door paar den naar de wal was getrokken, ge leegd is, wordt het weer in de boor geborgen, om op een andere plek weer te worden uitgezet. §m keuze ziek geworden door het eten van bedorven vis, de thans benoem de ErnstReuter incluis. STAKINGEN IN DUITSLAND. Te Oldenburg in de Britse zone van Duitsland zijn ongeveer 5000 arbeiders in staking gegaan uit pro test'tegen de huidige voedselsituatie. Alleen de arbeiders, die werkzaam zijn bij het electrisch bedrijf, de spoorwegen en de post bleven aan het werk. Volgens een officiële Britse verklaring zal het rantsoen deze week 1053 calorieën bevatten (verleden week 844, normaal rant soen 1550), Tevens werd medege deeld, aldus meldt Reuter, dat de invoer van 10.000 ton aardappelen uit Nederland was komen te verval len, zodat het niet mogelijk is voor de normale verbruikers aardappelen beschikbaar te stellen. (Van officiële zijde te Den Haag verneemt het A.N.P., dat de levering van 10.000 ton aardappelen van Nederland aan de Franse zóne van Duitsland geen doorgang heeft kunnen vinden. Van levering van aardappelen uit Ne derland aan de Engelse zóne kan moeilijk sprake zijn, omdat daarover geen onderhandelingen werden voerd). werd terugbezorgd. De Joegoslavische Volks wacht greep slechts laat in, ver spreidde de manifestanten en bevei ligde de toegangen tot het seminarie, waarheen de bloedend, doch gelukkig niet levensgevaarlijk gekwetste bis schop zich terug begeven kon. Kort daarop werd hij met een Joegoslavi sche legerauto naar de demarcatielijn gebracht. Vanzelfsprekend kon ide verwachte toediening van het H. Vormsel niet doorgaan. De aanval werd georganiseerd door linkse ele menten uit Triëst en wel onder het voorwendsel, dat Mgr. Santin fascist zou zijn geweest. Het staat evenwel vast, dat de bisschop gedurende de nazi-bezetting van Triëst op krachti ge wijze opkwam voor anti-fascisti sche Italianen en Slaven. De gepleeg de aanslag heeft in geheel Italië de grootste verontwaardiging gewekt. Onrust in Italië Reuters correspondent te Rome schrijft: De nieuwe Italiaanse rege ring, waaraan de linksgeoriënteerde partijen geen deel nemen, moet nu het hoofd bieden aan gewelddaden en bloedvergieten op Sicilië, waar een algemene staking is geprocla meerd, en botsingen tussen politieke tegenstanders in andere d elen van Italië. Op Sicilië werden springstof fen, automatische wapens en hand granaten gebruikt bij aanvallen op hoofdkwartieren van linkse partijen. De aanvallers zouden behoren tot de roversbende van Salvatore Guiliano, die de communisten „de oorlog" ver klaard heeft. Bij deze aanvallen wer den 2 personen gedood en 20 ge wond. Uit Palermo komen berichten van vele incidenten. De politie en gendarmes zijn gemobiliseerd. Het Siciliaanse vakverbond, dat in hoofd zaak links georiënteerd is, heeft een staking voor het gehele eiland uit geroepen uit prqtest tegen de aan vallen op communisten. Uit andere delen van Italië komen berichten binnen van aanvallen der linksen op bijeenkomsten van reeht- sen. Een afgevaardigde van de chris ten democratische partij werd te Na pels afgeranseld; bijeenkomsten van de „Uomo Qualunque" (de Partij van de Kleine man) werden te Ta rente en Ancona onderbroken, waar bij vele personen gewond werden. In Rome is een wijdvertakte neo- fascistische organisatie vontdekt. Ten slotte zijn de brandweerlieden van Rome en transportarbeiders in sta king „LAAT DE SENATOREN STEENKOOL DELVEN". Volgens de laatste berichten heeft bijna 40 pet. van de 400.000 mijnwer kers in de Amerikaanse vetkoolin- dustrie gisteren het werk neerge legd onder het motto: „Laat de sena toren de steenkool maar delven". En kele honderden mijnen in 8 staten der V. S. zijn gesloten en meer dan 155.000 mijnwerkers in staking. In Washington heeft Howard Smith democratisch afgevaardigde uit Vir ginia, aan het Huis van Afgevaar digden voorgesteld, de wet, waarbij de regering 'gemachtigd is over te gaan tot inbeslagneming van indus trieën, nog een jaar rechtsgeldigheid te verlenen als voorzorgsmaatregel tegen een economisch leven der V. S. verlammende mijnwerkersstaking. Genoemde wet bezit rechtsgeldigheid tot 30 Juni a.s. FELLE BRAND IN BRUSSEL's MINISTERIE Het gebouw van het Belgische mi nisterie van Ondenvijs te Brussel is gistermiddag geheel uitgebrand. Bij deze brand kwamen 17 ambtenaren om het leven, terwijl 25 anderen werden gewond. Het vuur ontstond in de kelder van het gebouw, waar films lagen opgeslagen en deelde zich via het trappenhuis en de lift kokers snel tot aan de bovenste ver diepingen mede. Het reddingswerk van de personen, die zich op de bo venste twee verdiepingen bevonden, werd zeer bemoeilijkt, doordat alle verbindingen, met de begane grond waren afgesneden. Met behulp van brandweerladders konden de ambtenaren van de op een na bovënste verdieping gered wor den, maar deze ladders waren te kort om ook diegenen, die zich op de hoogste étage bevonden te laten af dalen. Eerst een magirusladder kon ook deze ambtenaren, die geruime tijd aan de verstikkende rook waren blootgesteld geweest, de gelegenheid geven zich in veiligheid te stellen. Zij maakten benauwde ogenblikken mee, daar het vuur steeds dichter by kwam. Toen de laatste langs de ladder naar beneden klom, was het vuur tot op 20 meter afstand gepaderd. De brandweer zag geen kans om ook maar een gedeelte van het gebouw te redden, maar de daarachter gelegen landsdrukkerij kon gespaard worden. In de bijeenkomst van de Senaat, die gistermiddag werd gehouden, herdacht minister-president Spaak, die de brand een nationale ramp noemde, de omgekomenen en zegde toe, dat aan hun nabestaanden alle mogelijke hulp zal worden verleend. Ook zal de regering alles doen om het lot van de gewonden zoveel mo gelijk te verzachten. zien een aantal kostbare boeken en andere delen van het archief naar buiten te brengen. De personen die zijn omgekomen, werden door het vuur verrast of kwamen in de ver stikkende rook om. De autoriteiten stellen een onderzoek in naar de oor zaak van de brand, waarbij zij in de eerste plaats zullen nagaan, hoe het mogelijk was, dat het vuur zich zo snel heeft verbreid. Verder wordt gezocht naar de oorzaak van een tweetal explosies, die vlak na het uitbreken van de brand zijn gehoord. Onderscheidingen voor Nederlanders De Ver. Staten hebben gisteren twee Nederlanders onderscheiden: G. H. Benson uit Heerlen, thans majoor in het leger, kreeg de Medal of Freedom voor het in veiligheid brengen van 130 geallieerde vlie gers. Soldaat Jacob Heida, uit Oldeholt- pade (Fr.) kreeg een persoonlijke dankbrief van generaal Dwigiht D. Eisenhower. Toen hij nog een boerenjongen van 17 jaar was redde Hèida drie bij zijn huis neergeschoten vliegers en bracht hen in veiligheid. Nog steeds boycot van Nederlandse schepen in Australië Nederlandse militaire autoriteiten hebben gisteren medegedeeld, dat de federatie van Australische haven arbeiders heeft geweigerd het door het Nederlandse leger gecharterde Nederlandse vrachtschip Tjibcsar, dat zich op het ogenblik te Sydney bevindt, te laden. Nederlandse soldaten zijn nu be zig met het inladen van gereed schap, machine-onderdelen en an dere goederen. Er was een beroep gedaan op een stuwadoorsmaat schappij voor het verschaffen van, arbeidskrachten. De firma had ech ter verklaard, dat de federatie van havenarbeiders aan dit verzoek niet kon voldoen, omdat de opheffing van de boycot op schepen voor,Ne- derlands-Indië nog niet bevestigd was. Rapport Balkancommissie der VN Heden (Woensdag) is te Lake Succes het rapport gepubliceerd van de commissie van onderzoek in de Balkan der V.N., welk rapport door de meerderheid der leden van de commissie wordt gesteund. De voornaamste conclusies van het rapport zijn de volgende: 1. Joego-Slavië en, in mindere mate, Albanië en Bulgarije steunen de guerillastrijders in Griekenland 2. Joego-Slavië heeft te Boelkes aan de Griekse grens een vluchtelin genkamp gesticht, waar Grieken "po litiek en militair geschoold worden en vervolgens naar Griekeland wor den teruggezonden om aan de gueril la deel te nemen, 3. Bij Tirana te Roebig bevint zich een Albanees vluchtelingen kamp, waar Grieken politieke en mi- WIJZIGING VREDESVERDRAG MET ITALIC? Het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mede, dat met andere Amerikaanse landen be sprekingen zijn begonnen, welke ten doel hebben, de V.N. te vragen de voorwaarden van het vredesverdrag met Italië te wijzigen. VOLKSHOGESCHOOLWEEK OVER CHRISTENDOM EN PERSOON LIJKHEID. Deze week wordt op het gemeen schapsoord „Drakenburgh" een volkshogeschoolweek gehouden, waar bij door een aantal prominente Ka tholieke figuren beschouwingen wor den gehouden over de waarde der Christelijke persoonlijkheid. In een algemene beschouwing over dit thema wees -de heer Jan Bee- rends, leider van „Drakenburgh" er op, dat in dit tijdsbestek van geeste lijke vervlakking en morele inzin king en niet minder van een zekere onverschilligheid ten opzichte van de godsdienst, het uitermate noodza kelijk is het wezen van de menselij ke persoonlijkheid te bezien. Verschillende inleiders zullen de loop dezer week beschouwingen houden. Zo spreekt o.a. prof. dr. B. Kors O.P. over de Christelijke cul tuur, pater Van Dam O.P. óver de verhouding „God en mens", terwijl voorts o.m. zullen spreken dr. W. J. Deysselbloem, Bernhard Verhoeven die tevens declameert en pater dr. Theotimus O.Cap. litaire scholing ontvangen en tevens Een groep soldaten heeft kans ge- heeft Albanië gidsen en verbindings- Gistermiddag om twee uur had den zich reeds vele personen opge steld aan de grens in het dorpje Beek bij Nijmegen om de eer te bewijzen aan de stoffelijke resten van de le den der verzetsgroep Stijkel, welke gisteren vanuit Hannover naar Den Haag werden overgebracht. De be langstellenden moesten veel geduld oefenen. Door de vele moeilijkheden, welke het reizen in Duitsland met zich mede brengt, had ook deze rouw stoet veel vertraging ondervonden, zodat deze eerst tegen 6 uur te Beek aankwam. De regering was hier ver tegenwoordigd door de Commissaris der Koningin in Gelderland, jhr. mr. C. G. C. Quarles van Ufford, du bur gemeester van Ubbergen-Beek mr. C. A. Saffen. Voorts waren vele verte genwoordigers van het Rode Kruis aanwezig. Vele nabestaanden van de gefusilleerde slachtoffers waren naar Beek gekomen om bij de plechtige ontvangst tegenwoordig te zijn. Eerst tegen half 6 kwam de stoet bij de Broeder Merkx te Weert herdacht Plaquette voor de verzetsleider Zaterdag j.l! was het drie jaar ge leden, dat de Duitsers een razzia hielden in het pensionaat St. Louis te Weert en daarbij meerdere leiders van het ondergronds verzet in Lim burg arresteerden. Een der slacht offers was wijlen br. overste direc teur van het pensionaat Valentinus Merkx. Te zijner herdenking werd Zater dag in het pensionaat St. Louis te Weert een plaquette onthuld. Na de plechtige Hoogmis, die werd opge dragen dooi de hoogeerw. Deken van Weert J. M. Souren, had de plechtige onthulling plaats van de plaquette in tegenwoordigheid van de familie, geestelijke en wereldlijke autori teiten en studenten. De directeur van St. Louis. de weleerw. br. E. Vrolijks, heette' allen welkom, speciaal ook de idrie broe ders en twee knechts, die toentertijd ook gevankelijk werden weggevoerd. Een treffende toespraak werd daar na gehouden door de eerw. broeder Bonaventura Meijs, algemeen overste over het voorbeeldig leven van broe der Merkx. Hierna werd de plaquette onthuld door een broer van de overledene. Engelse controlepost te Beek aan. Het was een indrukwekkend ogenblik toen de auto met stoffelijke resten van de 18 Nederlandse helden lang zaam over de grens reed. De heer Stijkel sr., vader van de leider der verzetsgroep Stijkel, hechtte namens de nabestaanden een krans aan de eenvoudige kisten. De heer C. de Bruin legde namens het Rode Kruis een krans op de auto. Toen de stoet enige bgenblikken stilstond herdacht de heer Stijkel sr. de gevallen helden en sprak als volgt: „Mannen, bier brengen wij jullie een eerste groet bij de terugkomst in het vaderland. Wij zullen jullie, die het leven hebt gegeven voor het vaderland, met vergeten. Leve de Koningin'" overbrenging was geschied onder persoonlijke leiding van het hoofd van de dienst berging en identifica tie, luit.-kol. de Ruyter van Steve- ninck en geschiedde met een vracht auto van bovengenoemde dienst. De reis van Berlijn naar Den Haag was geschied in twee etappes. Maandag was men doorgereden tot Hannover, waar de kisten werden opgebaard in het 29ste Britse hospitaal aldaar, ter wijl Dinsdagochtend van Hannover naar Den Haag wer$ gereisd via Beek. Naar wij vernemen zouden de volgende week nog andere overblijf selen van leden der verzetsgroep naar Nederland worden overgebracht. EMIGRATIE NAAR AUSTRALIë. De emigratie naar Canada is thans begonnen door het vertrek van het eerste emigrantenschip „De Water man". Verwacht wordt, dat ook de emigratie naar Zuid'-Afrika dn de naaste toekomst beter mogelijk zal zijn. Ook, Australië heeft zijn grenzen opengesteld, voorlopig echter nog al leen voor land- en tuinbouwers. Dit land biedt goede bestaansmogelijkhe den aan energieke en vakkundige agrarische krachten, terwijl er kan sen zijn zich daar op den duur zelf standig te vestigen. Het zal echter noodzakelijk zijn, dat hij begint met zich aan te passen door voorlopig in loondienst te gaan werken, alvorens naar een eigen bedrijf om te zien. Ook voor minder kapitaalkrachtige biedt Australië mogelijkheden om een zelf standige positie te verkrijgen door middel van deelpacht, v/aarbij de landeigenaar leen bedrijfsleider op zijn farm aanstelt en laatstgenoemde mannen ter beschikking gesteld van guerillastrijders, die uit Albanië en Joego-Slavië naar Griekenland terug keerden. Deze hulp had nog plaats in 1946. De Bulgaarse steun aan de Griekse guerillastrijders bestaat uit hulp bij grensoverschrijding, zieken huisfaciliteiten en wapenleveran- ties. Joego-Slavië en Bulgarije heb ben openlijk steun verleend aan de Macedonische separatistische bewe ging, doch de Griekse vervolging van in Macedonië wonende Slaven heeft een vruchtbare sfeer voor dergelijke bewegingen geschapen. 6. Het rapport beschuldigt beide zyden van talrijke kleine grens- schendingen. Het rapport verlaart tevens, dat de descriminatie en vervolging van minderheden en politieke oppositie groepen door de Griekse autoriteiten grotendeels verantwoordelijk zijn voor het toenemen der guerilla- strijdkrachten. De commissieleden, die het rapport steunen, zijn de vertegenwoordigers van Australië, België, China, Colum bia, Syrië en Engeland. Het Russische en Poolse lid wezen alle beschuldi gingen tegen de Slavische staten van de hand, terwijl de Franse gedele geerde bovenstaande conclusies niet wilde onderschrijven, daar hij van mening is, dat slechts de Veiligheids raad het recht heeft dergelijke con clusies te trekken. daarvoor geen loon doch een gedeelte van de opbrengst van de oogst als vergoeding ontvangt. Momenteel worden voorbereidin gen getroffen voor het vertrek van de eerste groep emigranten naar Au stralië, die in loondienst worden ge plaatst op bedrijven in Gippsland en de Westerdistricts, respectievelijk ge- legen ten Oosten en ten Westen van Melbourne, de hoofdstad van de staat Victoria, Deze streken zijn voor de vestiging van Nederlandse emigran ten zeer geschikt. Ook is er plaat singsmogelijkheid in' de tuinbouw bedrijven rondom Melbourne, die aan de stad hun producten leveren. Door het warmere klimaat zijn een aantal teelten ,o.a. die van tomaten op kou de grond mogelijk. De gelegenheid staat nog open om zich voor emigra tie naar Australië aan te melden en reeds dit jaar daarheen te vertrek ken. In aanmerking komen in de eer ste plaats ongehuwde land- en tuin bouwers, het liefst meerderjarigen, of gehuwden zonder kinderen. Zodra de woongelegenheid in Australië, welke thans nog beperkt is, ruimer wordt, zullen ook de gehuwden met grote gezinnen plaatsbaar zijn. Voor nade re inlichtingen wende men zich tot de Stichting Landverhuizing Neder land. Lange Voorhout 20, 's-Graven- hage. £m foweÖ^e.,, „Waarlijk een huiveringwekkend en nooit voldoende te overwegen geheim: dat namelijk het heil van velen afhangt van de gebeden der leden van het mystieke Lichaam van Jesus Christus en van de vrijwillige verstervingen, die zij in deze me ning op zich nemen, en tevens van de medewerking der Herders en der gelovigen, inzonderheid1 ook van de vaders en moeders in hun gezin. Deze allen toch moeten die goddelijke Za ligmaker in een ware zin behulp zaam zyn" Paus Pius XII.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1