H MGR. BUIS KOMT! Van der Meulen voor Bijz. Gerecht 1 Op korte golf f Joodse Synagoge te Leiden weer in gebruik genomen RADIO MAANDAG 23 JUNI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 heid was geweest en dus de eed van trouw aan de Koningin had afge legd. „Heeft u niet overwogen, dat u trouw aan de Koningin had gezwo ren?" vraagt de president. „Het is misschien te kinderlijk om het te zeggen," antwoordt Van der Meulen aarzelend, „maar ik heb het niet overwogen Na drie maanden dienst in een kazerne te Dresden ging de oud- doelverdediger naar Kroatië en van daar naar Rusland. Tot het einde van de oorlog is hy de Duitsers trouw gebleven. Van der Meulen heeft bij het vooronderzoek verklaard, dat hij tot zijn daden gekomen is, omdat hij zich als arts verplicht voelde de vele jongeren, die in Duitse krijgs dienst traden bij te staan. Boven dien verliep door zijn onnationale houding zijn praktijk als kinderarts. In 1941 en '42 solliciteerde hij naar het ambt van hoogleraar aan de Amsterdamse universiteit en slechts aan de afwijzende houding van de curatoren, die zijn prestaties op het gebied van de kindergeneeskunde niet hoog aansloegen, is het te dan ken. dat deze benoeming niet tot stand kwam. De procureur-fiscaal, mr. Janssen, zeide, dat iedereen, die iets afweet van het leger, weet, dat het een or ganisatorisch geheel is, waarin ook de medische dienst een zeer belang rijke plaats inneemt. Deze acade misch gevormde verdachte, die vele jaren in ons land een zeer populaire figuur is geweest, is wel in het bij zonder voor de Nederlandse jeugd en vooral voor de wankelmoedigen een slecht voorbeeld geweest. Mr. Janssen eiste daarop twaalf jaar en ontzetting uit de kiesrechten voor de duur van het leven. De verdediger, mr. van der Wal, bestreed de opvatting van de pro cureurfiscaal. dat dr. Gejus van der Meulén ten tijde van zijn dienst neming bij het vrijwilligerslegioen nog een beroemd en populair man zou zijn geweest. „In de sport verrijzen en dalen sterren." aldus mr. van der Wal „vandaag is het Kraak en gisteren was het van der Meulen." De raadsman haalt verder nog een schrijven aan van de bekende scha ker, dr. Euwe, die als zijn mening te kennen geeft, dat zijn vriend Gejus van der Meulen bij zijn intrede in de S.S. geen slechte bedoelingen hebben' voorgestaan. Hij zou vriend en vijand op medisch gebied hebben willen bijstaan. „Ik geloof, dat u een betere kijk op de zaak had kunnen krijgen als we de gelegenheid gehad zouden hebben de zaak rustig te bespreken, doch in zo'n korte tijd is dat onmo gelijk." President: „U hebt hiertoe alle tijd." Van der Meulen: „Neen, dat gaat hier niet." De president bepaalde daarop de' uitspraak op 5 Juli a.s. 5000000000000000000000000000000000 0 ■JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO BINNENLAND. Op Texel is de boerderij van de gebr. Kikkert totaal uitgebrand. Zwartereligieuze beelden! Ambtenaren van de prijzencontrole ontdekten bij controles in zaken van detailhandelaren en grootwinkelbe drijven in zuidelijke provincies van ons land, dat in zeer vele gevallen religieuze beelden veel te hoog in prijs stonden genoteerd. Een en an der gaf aanleiding tot een nauwge zette controle bij de gipsenbeelden- industrie. Aan alle. zijden zijn pro- cessenverbaal opgemaakt. Enige dui zenden beelden werden in beslag ge- De eertijds als doelverdediger van het Nederlandse Elftal zo populaire Gejus van der Meulen voor het Bij zonder Gerechtshof te Amsterdam. LEIDEN MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Eind-uitvoering. In de Foyer werd Zaterdagavond tot besluit van de cursus de eind-uit voering gegeven. Er is dit jaa*- weer met succes gewerkt en men mag res pect hebben voor 't geen werd ge doceerd en het resultaat, dat bereikt werd. Van wat wij hoorden vermel den wij een en ander, niet twijfelend of zij, wier voordracht wij niet hoor den zullen met even veel toewijding hebben gewerkt. Dan vermelden wij de voordracht van „Pur dicesti", van Lotti door mej. Verkley, die bij me vrouw Luger goede school maakt, wier mezzo sopraanstem jeugdig en welluidend klinkt en de voordracht inneemt. De fluitist Key, leerling van de heer Kiehl ontwikkelt een warm getimbreerde toon, en het Andante van Mozart werd muzikaal weer ge geven. Met haar leeraar de heer Franco Mendes speelde mej. Lauren- tius het le deel uit 't pianoconcert a kl. t. van Schumann, en terecht juichte men haar toe om haar ge slaagde, smaakvolle interpretatie waaraan fantasie niet ontbrak. Heel mooi werd Prélude, Choral et Fugue van César Franck voorgedragen door de heer van Kapel, 't Uiterste moeilij ke stuk speelde hij met vaardigheid, waardig en muzikaal en met mooie draagkrachtige toon. Een succes voor hem en voor zijn mentor Richard Boer. In mej. Dauvillier heeft Franco Mendes een heel begaafde tempera mentvolle élève die Brahms goed aan voelt. Jammer, dat haar partner de heer van Meurs, die bij de leraar Blok studeert een snaar brak tijdens de vertolking van Brahms' Sor.ate A dur. en hij op een andere viool door spelend, hierdoor minder gelukkig was. Wel zouden wij al de verschil lende bespelers van strijkinstrumen ten willen raden rustig en meer zorg vuldig te stemmen voor zij aanvan gen. Dit kan meer precies gebeuren. Ook legde heer van Zoen eer in met 't Scherzo des gr. t. van Chopin. Zijn aanslag is klaar, zijn voordracht mu- zika al.en er ligt brille in zijn spel. Jammer, dat hij een paar maal hin derlijk werd gestoord, door het ope nen van deuren door mensen, die in de grote zaal thuis behoorden, en in de Foyer niets te maken hadd Hin derlijk en onbescheiden. Onder lei ding van de heer Geirnaert speelde het orkest een Ouverture voor strijk orkest en hobo van Fux. 't Ensemble klonk beschaafd en draagkrachtig' van toon. Een waardig orkestraal slot aan avond- J. Kortmann. ersengymnastiek ANTwnnRnEv LIET WAS IN SEPTEMBER '42 to en de laatste dienst gehouden werd in de Joodse Synagoge aan het Levendaal; in 1943 werd het gebouw door de Duitsers aan een Leidse N.S B.'er verkocht, die het als opslag plaats gebruikte; terwijl het bijbehorende schoollokaal dienst deed ais piano-opslagplaats. Er zijn zelfs aanwijzingen gevonden, waaruit blijkt, dat er ook clandestiene slachtingen plaats gevonden hebben, in Juni '45 eis te de Joodse Gemeente het gebouw weer op, doch de ambtelijke molen maalt langzaam en dus zijn de rechtmatige eigenaars nog niet verder dan dat ze nu beheerders van het gebouw geworden zijn. Dit heeft hen echter niet belet, om het herstel met kracht aan te pakken zodat gister middag tijdens een plechtige dienst de synagoge weer in gebruik ge nomen is. Twaalf jaar geëist Gejus van der Meulen, jarenlang de populaire doelverdediger van het Nederlands voetbalelftal, had zich Zaterdagochtend voor het Amster dams Bijzonder Gerechtshof te ver antwoorden voor zijn houding tij dens de oorlog. Er waren geen ge tuigen opgeroepen en tussen het be gin der zitting en de eis van de procureur-fiscaal lagen slechts twaalf minuten. De thans 44-jarige kinderarts Dr. Gejus van der Meulen uit Haarlem legde zijn spaarzame verklaringen slechts aarzelend af. Op de formele vraag van de president, mr. B. van Gaay Fortman, of hij wist, dat Ne derland vanaf Mei 1940 in oorlog was met Duitsland, zegt van der Meulen: „Ik wist, dat er geen vrede was, maar het is niet tot mij door gedrongen dat er oorlog was." In September 1940 sloot hij zich bij de N.S3. aan en in '41- keurde hij voor de Haarlemse arbeidsbeurs vrijwillige arbeidskrachten voor Duitsland. In September 1942 gaf Van der Meulen zich op voor het vrijwilligerslegioen Nederland, ter wijl hij reserve-officier van gezond- VIJF HUIZEN IN DERTIG DAGEN GEBOUWD. Een Bredase aannemersfirma heeft bewezen, dat in 30 dagen vijf hui zen kunnen worden gebouwd. Drie metselaars en twee sjouwers van deze firma hebben op de wijk Kruis straat onder de gemeente Hoeven bij Breda deze prestatie geleverd. Zij hebben vijf bungalows in rode bakstenen (in totaal 130.000 stuks) gebouwd, welke ais plattelandswo ning zeer goed moeten voldoen, naar men ons verzekert^ De wonin gen hebben een oppervlakte van 9,80 x 6.70 en bestaan uit een kleine hal en toilet, een ruime huiskamer, kleine keuken en drie middelgrote slaapkamers. De vloeren bestaan uit •houtgraniet. Het dak bevindt zich onmiddellijk boven de gelijkvloerse woonvertrekken, zodat de bewoners niet de beschikking hebben over 'n zolder of vliering. Bij de bouw van deze woningen wordt vooral be spaard op hout. Wanneer Nederland straks wat ruimer over materiaal beschikt, zouden deze semi-perma- nente woningen met weinig kosten en moeite omgetoverd kunnen wor den tot permanente huizen .aldus bericht het A.N.P. GEEN HOGERE BENZINEPRIJS. Van bevoegde zijde wordt ons des gevraagd medegedeeld, dat er in tegenstelling tot een op een vergade ring van verladers en eigen vervoer ders gedane mededeling momen teel geen sprake is van een voorne men om de benzineprijs te verhogen. BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd- tot Pastoor a in de onlangs opge richte Parochie van het Onbevl. Hart van Maria te 's-Gravenhage (Zijdelaan 4) den weleerw. heer Th. W. M. van der Lugt. Vervolgens tot Rector van het Gesticht „Heliomare" te Wijk aan Zee, de weleerw. heer R. L. M. van Ginkel. Tot Kapelaan te Beverwijk (H. Agatha) de wel. eerw. h'eer B. G. Stammeijer; te Zwaag, de weleerw. heer S. Schut, die Kapelaan was te Haarlemmer- liede. Tenslotte tot Kapelaan te 's-Gravenhage (H. Hart) de weleerw. heer M. van Stee; te Vlissingen, de. weleerw. heer J. P. A. M. van den Engh; te de Zilk, de weleerw. heer J. M. de Koning; te den Helder (H. Petrus en Paulus) de weleerw. heer Th. J. G. Dekker; te Rotterdam (H. Theresia v. h. Kindje Jezus) de wel eerw. heer A. A. de Bot; te 's-Gra venhage (H. Ger. Majella) de wel eerw. heer J. H. A. Remmer; te Rot terdam (H. Barbara) de weleerw. heer F. A. J. J. Thijssen; te Hoofd dorp de weleerw. heer P. J. Barend- se; te Nieuwveen de weleerw. heer J. P. M. van Adrichem, die Kape laan was te Hazerswoude-Dorp. DINSDAG: HILVERSUM I, 301 M. 7.30 Gram.platen. 8.15 Gram.platen. 8.35 BBC-Symphonie Orkest. 8.45 Gram. platen. 9.15 Morgenwijding. 9.30 Concerto Grosso. 9.45 Arbeidsvitami nen. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram.platen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Boyd Neel strijkorkest. 11.30 Gram.platen. 12.00 Orgel met hobo. 12.30 Ons Platteland. 12.40 Pianoduo. 13.15 The Skymasters. 13.45 Gram. platen. 14.00 Naailes. 14.20 Kwintet spelers. 15.00 Wondere wereld. 16.40 De schoblbel. 17.00 Dat kun jij ook. 17.30 Auvergne. 17.45 Het Rijk Over zee. 18.15 Tom Erich, piano. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Radio- strip. 19.10 Gram.platen. 19.15 Rot terdams strijkkwartet. 19.45 „Zee post". 20.05 Met de microfoon bij 20.15 Omroeporkest. 21.10 Hoorspel. 21.35 Reportage AjaxBW. 21.45 „Contact". 22.15 Buitenlands over zicht. 22.30 Zang met piano. 23.15 Gram.platen. HILVERSUM II, 415 M. 7.45 Ochtendgloren. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Lichtbaken. 9.50 Gram.platen. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Quintèt. 10.40 „De inwijding van den Bey- aard". 10.50 Gram.platen. 11.40 Gram.platen. 12.03 Gram.platen. 12.30 Klaas van Beek met zijn orkest. 13.20 Vervolg orkest. 14.00 Russisch orkest muziek. 15.00 Voor de vrouw, ,,On» derons". 15.30 „De Zonnebloem". 16.30 Voor de jeugd. 16.45 Gram.pla ten. 18.00 Vaudeville orkest. 18.30 'Mannenkoor. 19.20 Metropole orkest. 20.00 Radio Philharmonisch orkest. De tuchtrechter voor de prijzen heeft in zijn laatste te Hilversum ge houden zitting gevoelige straffen uit gedeeld aan een aantal directeuren van in deze omgeving onder' meer te 's-Graveland gevestigde wasse rijen, die vele partijen zeep van hun toewijzingen aan zwarte handelaren hadden verkocht. Een dodelijk ongeluk trof de 21- jarige electromonteur A. de Bruin uit de Heinlandstraat te Rotterdam, die werkzaamheden verrichtte op de Nieuw Amsterdam bij de Rotterdam se Droogdokmij. Hij raakte bekneld tussen een lift en de bodem van de liftkoker. BUITENLAND. In Nebraska (V. S.) heeft een tornado gewoed, die vermoedelijk aan 50 personen het leven, heeft ge kost. Het plaatsje Cambridge werd door een watervloed van 1 y2 m hoog overstroomd, waardoor vier personen verdronken. Op de Neckar is bij Mannheim een sleepboot op een motorpont ge varen. De pont sloeg om en 30 op varenden verdronken; slechts 6 kon den worden gered. De geruchten omtrent de ver blijfplaats van Léon Degrelle, de be ruchte Rexisten-leider, houden niet op. Thans wordt gemeld, dat hij in een buitenwijk van Madrid zou wo nen. Te Le Havre heeft Zaterdag een geweldige brand gewoed in een pak huis, waarin balen katoen waren op geslagen. De schade wordt op 100 millioen francs geschat. Generaal Eisenhower treedt met 1 Januari a.s. af als chef van de ge nerale staf der V. S. Van die datum af zal Eisenhower president van de universiteit van Columbia zijn. De koning van Irak moet naar school. Koning Feisal is n.l. 12 jaar oud en gaat in Augustus naar Enge land om op een van de grote colle ges geplaatst te worden. 1. Te Dokkum (Fr.) in 755. 2. Een fabriek of inrichting, waar men ruwe suiker zui vert en verfijnt. 3. In 1928. 4. Celsius, Fahrenheit en Réau- mur. 5. Grootst^: Gelderland. Kleinste: Utrecht, 6. Zuid-Holland: ruim 2 mil lioen. Zeeland, ruim 250.000. 7. De Fransman Fréderic OZa- nam. 8. Koninklijke Paketvaart Maatschappij, ook wel: Kom Pas Morgen, omdat de boten nog wel eens te laat aanko men. 9. In 1881 te Rijssel in Frank rijk. 10. Aan de Oostkust van Borneo. 27. Onverrichterzake keerden ze dus naar huis terug en voor het eerst sinds enkele dagen, liet het spook het stadje die nacht met rust. De volgende dag was Tim reeds Dit alles vertelde de heer M. E. Hertz, voorzitter van de Joodse ge meente in Leiden, ons Donderdag avond, toen wij in de gelegenheid waren het resultaat van de omvang rijke restauratiewerken in ogen schouw te nemen. Wie de foto's ge zien heeft van het gebouw, zoals dat na de bevrijding gevonden werd, zal moeten toegeven, dat dit resultaat een felicitatie waard is. Het hele meubilair en verschillende gebruiks-, voorwerpen, zoals gewaden, kostba re voorhangsels (waarvan er onlangs een zwaar beschadigd is terug gevon den in een Duitse schuilkelder) en de vloer waren vernield of geroofd. Doch het bestuur van de Leidse ge meente pakte de zaak flink aan en heeft, ondanks materialenschaarste, de ruim 200 jaar oude synagoge weer in oude luister hersteld. Zij hebben hierbij grote medewerking onder vonden van het gemeentebestuur en van de opgeheven Joodse gemeente uit Alphen, die een prachtige kope ren kroon en diverse andere ge bruiksvoorwerpen in bruikleen af stond. Door de Leidse gemeente is reeds een bedrag van 4000bij elkaar gebracht, terwijl de schade- enquête-commissie 5.700.zal be talen.'Met deze bedragen zullen de onkosten worden bestreden. Gelukkig waren de meeste kost bare voorwerpen tijdig in veilig heid gebracht, zodat ze nu weer dienst konden doen. De heer M. Seijfers, de nieuwe voorganger, toon de ons enkele prachtige wetsrollen met Hebreeuwse tekst, geschreven op origineel perkament, waarvan de met goud bestikte rood-fluwelen omhul sels met zilveren bellen versierd wa ren. Deze wetsrollen worden be waard in de heilige arke, welke won der boven wonder door de vernie lers ontzien in. Dat de rovers bij hun vernieling niet systematisch te werk gegaan zijn blijkt ook uit het feit, dat 4 grote massief-koperen kande laars, die op zolder in een kast la gen, niet meegenomen zijn. Thans prijken "zij weer op hun oude plaats op de hoeken van de „biema", een verhoging, van waar de wetsrollen worden voorgelezen. JDe Joodse gemeente in Leiden telt thans 150 leden. 11 kinderen ontvan gen geregeld onderwijs in Gods dienstleer, doch men is helaas nog niet zover dat het schoollokaal daar voor weer gebruikt kan worden, om dat het meubilair nog niet aange schaft is. Vol bewondering voor de presta ties van het actieve bestuur verlieten we de synagoge.De Joodse gemeente kan zich gelukkig prijzen weer in het bézit te zijn van een eigen bede huis. De plechtige dienst. Zondagmiddag om 3 uur werd in een plechtige dienst de synagoge weer in gebruik genomen, waarbij te vens de nieuwe voorganger de eerw. heer M. Seijffers geinstalleerd werd. Burgemeester F. H. van Kinschot en wethouder van Schaik woonden deze plechtigheid bij, terwijl ook de op perrabbijn, de heer S. A. Rodrigues Pereira aanwezig was. In zijn begroetingswoord zei de voorzitter dei; Leidse gemeente, de heer M. E. Hertz, hier te staan met gemengde gevoelens. Gevoelens van vreugde, omdat wij weer een eigen synagoge bezitten, doch ook gevoe lens van droefheid bij de gedaAite aan de velen, die hier niet meer aan wezig kunnen zijn. Zij zijn ge,dood door de vijand omdat ze Joden wa ren. Ze 2ijn gedood uit haat; de puinhopen van onze synagoge waren de stomme getuigen hiervan. Doch, hoewel ze niet meer bij ons zijn, in onze geest blijven ze voortleven en hun offer zal voor ons een aansporing zijn om vanuit dit bedehuis het Joodse leven weer te doen opgroeien. Spr. bracht dank aan allen, die- meegewerkt, hadden aan het herstel van het gebouw, en verwelkomde de opperrabbijn, de burgemeester en wethouder en de vertegenwoordi gers van de gemeenten uit Den Haag en Alplien. Tot de heer Seijffers zei- de spr. zeer verheugd te zijn over zijn komst, Uw taak zal zijn de zie ken en allen, die steun behoeven, te troosten en de jeugd te onderwijzen. Aan de gemeente de taak om zich een eigen voorganger en een synagoge waardig te tonen, door een hernieuw de opbloei. Met deze woorden ver vroeg op pad. Meneer Bolknak, de enige sigaren-winkelier van Muizen- dam, kreeg z'n eerste klant tenminste al heel vroeg! Maar Tim was geen voordelige klant: hij kwam alleen klaarde spr. de heer Seijffers ge installeerd. Nadat er verschillende psalmen ge zongen waren en het gebed voor het Koninklijk Huis gebeden was, hield de opperrabbijn een korte toespraak, waarin hij zei, dat in de Leidie ge meente het geestelijke steeds voorop gestaan heeft. We zijn nu twee jaar bevrijd en men tracht het Joodse le ven weer op te bouwen, doch ver schillende gevaren dreigen. Het is daarom begrijpelijk, dat u om een koning vraagt om over u te heersen; deze koning is gekomen in de per soon van de heer Seijffers. Bidt God, aldus spr., dat de band tussen ge meente en voorganger steeds sterk moge zijn en dat zij moge bijdragen tot een nieuwe opbloei van deze ge- gneente. Ten slotte sprak de heer Seijffers de aanwezigen toe. Spr. ging diep in op de bewering van niet-Joden, dat zij n.l. geen leven hiernamaals er kennen en dat zij dus materialisten zouden zijn. Niets is echter minder waar. Wij spreken er niet elke dag over, doch op dehoogtij-dagen be zinnen wij ons op het leven hierna maals. Spr. bracht vervolgens dank aan B. en W. voor hun aanwezigheid en voor de steun aan de Joodse ge meente verleend. Over de taak, die de Joden hier te vervullen hebben, zei spr. er van overtuigd te zijn dat God iets met hen voor heeft, door hen te sparen van de marteldood. De Joden hebben in derdaad een taak, hoewel zij hier in Holland in ballingschap leven en waarschijnlijk niet zullen komen in het land waar zij zijn wilden. Het is niet gemakkelijk, zei spr. tenslotte, om te treden in de voet sporen van mijn grote voorgangers Cohen en Bloemkoper, doch ik denk aan God. die mij zal helpen, getrouw aan het devies dat ik mij voor ogen zal houden „Voor U wil ik iets zijn". Laat mij dan ook werkelijk ik iets voor U betekenen ;ik zal U helpen in Uw moeilijkheden. Met een aanspo ring om een trouw lid te zijn van de gemeente, besloot de nieuwe voor ganger zijn toespraak. Met het gezamenlijk zingen van een slotzang, eindigde deze eerste dienst in de herstelde synagoge. UITREIKING VAN BONKAARTEN. Dinsdag zijn aan de beurt de niet- zelfverzorgers, waarvan het gezins hoofd een stamkaartnummer heeft Van 16.001 tot en met 18.500. Overgelegd moeten worden de tweede distributiestamkaarten en de nog niet aangewezen bonkaart stroken van bonkaart 707. Tevens schoenenbonnen afhalen voor hen, wier familienaam begint met E, F, G, H, I, J. Het kantoor aan de Steenschuur is voor deze uitreiking geopend van 8.30 tot 11.45 en van 2 tot 4 uur. maar iets vragen! De sigaren-man dacht even na en kon Tim waar schijnlijk tevreden stellen. Met een opgewekt gezicht stapte deze ten minste de winkel uit, en zette ei flink de pas in! WEERSVERWACHTING g WARMER, g Naar Zuid-West of Zuid- draaiende wind. Tijdelijk afne- 8 mende bewolking. Droog weer. - Warmer. nnoooooooooooooooooooooooooooooooa LAATSTE BERICHTEN memoire aan de Republikeinse delegatie Dr. v. Mook heeft heden aan de Republikeinse delegatie een nota overhandigd, waarin de Nederla Re gering bevestigd, dat zij de bedenkin gen vervat in <|e nota van de republi keinse delegatie, van 21 Juni deelt. De Ned. Regering doet een her- haald en dringend beroep op de Re gering der Republiek om te aanvaar den haar voorstellen van 27 Mei, die volkomen recht doen wedervaren aan de grondgedachte van de overeen komst van Linggadjati. De Ned. Regering zet dat uitvoerig uiteen. De Ned. Regering wil mede werken om aanstonds op te richten een Federale Raad, die zal voorberei den de wettelijke maatregelen, door Linggadjatie geëist een eigen Indone sisch federatief staatsverband, een gemeenschappelijk staatsverband tus sen Nederland en Indië. DE LEIDSE VROEDSCHAP. De gemeenteraad van Leiden heeft de begroting behandeld in vier zit tingen, terwijl hij er voor de oorlog negen voor nodig had. Wij zullen over het in deze vier zittingen gesprokene niet veel napra ten, maar enkele opmerkingen wil len wij toch nog wel maken, waar voor wij echter vandaag, tengevolge van de vele copie. geen plaats kun nen vinden. Dit willen wij nu alreeds constateren: Het college van B. en W. heeft in de loop der besprekingen bevestigd de indruk, dat het voor zijn taak in de komende tijd zal zijn opgewassen. Morgen nog een korte na-beschou wing. TOELATINGSEXAMEN MEISJES-H.B.S. le Klasse H.B.S. voor meisjes met 5- en 6-jar. cursus: W. Baalbergen, C. R. Boer, M. A. Brinks, Y. E. Com mandeur, E. Cuiper, G. Dekker, N. van Diest, C. Dietz, W. Dorter, H. Duymaer v. Twist, J. van Duyn, M. A. van Dijk, C. «G. Ewijk, J. H. H. de Groot, E. Guley, D. M. Haasnoot, A.- E^kkenberg, E. J. Havers, J. R. Helfrich, A. M. F, v. d. Hoek, E. T. Honsbeek, A. A. H. Hoogewerff Kroon, J. C. Jansen, L. L. v. d. Kaa- den, M. v. d, Kaaden, J. W. Kan bier, J. G. Knol, J. Kooreman, A. Kuiper, K. Kwak. W. A. L. v. Leeu wen, E. Louwrens, T. Neuteboom, B. J. Ofner, E. A. Ooms, J. I. Pels, H. Pluimgraaff, C. J. Righart v. Gel der, A. H. M. Scheffer, F. J. Schnei der, A. de Sitter, J. v. d. Spek, N. Splinter, A. J. Tieleman, H. G. Veld maat, J. C. M. Vermet, L. J. Ver meulen, A. H. Versteeg, A. R. v. Via- nen, M. N. de Vries, E. Vrijenhoek, A. H. Warmoltz, E. E. v. Weerlee, E. M. de Wilde, J. Ykema, G. H. Zeelen, M. van Zijp, A. W. Verschoor, A. Knapper, C. A. Verhey v. Wijk, S. de Rooy, W. J. Meyers, A. Snellen, A. I. Goslings. NAAR DE K.R.O.-STUDIO. In het berichtje van de afd. Leiden der Ned. Reisvereniging voor Katho lieken in ons blad van Zaterdag is de datum verkeerd geplaatst. De aan dachtige lezer zal hebben bemerkt, dat zij moet zijn: Zondag 29 en niet 24 Juni. Tramverkeer liep in de war. Gistermiddag liep het tramverkeer in de war zowel in de stad als bui ten. De verbinding der bovenleiding op de Blauwpoortsbrug was defect geraakt waardoor tevens een tram beugel in het ongerede geraakte. Technisch personeel heeft dit euvel spoedig hersteld waardoor in de loop van de middag het verkeer we der normaal geschiedde. De Wethouder van Fabricage, de heer A. J. Jongeleen, is verhin derd Woensdag spreekuur te houden. Zondag 29 Juni a.s. 's avonds om 8.15 u. KOMT Mgr. Buis Apostolisch Prefect van Brits Noord-Borneo in de Stadsge hoorzaal. Mgr. zal dan plechtig worden ingehaald. Op deze avond zal hem een spontane zang- en declamatiehulde worden bereid. Medewerking hieraan zullen verlenen: Mej. Jo Stallinga, sopraan Alma Mator-koor, Ned. Ma drigaal koor, o. 1. v. W. Mizee Orgelbegeleiding: A. Martijn. Sleutelkoor, R.K. Kerkkoor St. Petrusparochie o. 1. v. A. Devilee Orgelbegeleiding: A. Rijnbeek. Verder zal het -^oord gevoerd worden door een Missionaris. De declamaties worden ver zorgd door de culturele groep van de N.K.J.B. „Stadsraad" Leiden o. 1. v. Joop Koevoets. Tot slot zal Mgr. Buis een korte toespraak houden. Zoals u ziet belooft het pro gramma een kunstzinnige avond. Katholieken van Leiden! Toont uw belangstelling door uw aanwezigheid! Weest trots op uw Apostolisch Prefect! Geeft hem een goede indruk mee van zijn Vaderstad! De toegangsprijs is voor alle rangen slechts 60 cent (belasting inbegrepen) terwijl er géén plaat sen besproken zullen worden. De kaarten zijn verkrijgbaar bij: Sig. mag. Bemelman, Morsweg 135, Fa. Huibers, Haarl.str. 123, Boekhandel Geyer, Botermarkt 26, Joop Pollmann, Hoogstraat 4. Sig. mag. Verburg, Herenstraat 2, Sig. mag. Zandvliet, Hoge- woerd 100, Jan Klein, Herensin gel 8. Jaap Huigsloot, Gasstraat 26, Theo de Wilde, de Costa- straat 48, Kees Leune, Oude Vest 33a, Wim Zonderop, St. Jacobs- gracht 1 (eventuerl Zondagavond aan de zaal). TIM TUIMEL EN HET SPOOK VAN MUIZENDAM

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 2