Transportarbeiders Rondvaarten Avondvergadering Leidse Raad F. P. FLU A. SERET BEETHOVEN Staatsloten Hulp i.d. huishouding Welke beschaafde Jongedame, TEXTIELFABRIEK Flinke Kosteloze Inenting Ass. Boekhouder(ster) R.K. y RIJD AG 20 JUNI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA Een vergelijking tussen vroeger en nu. De heer Knuttel (Comm.) trok een vergelijking tussen de gemeen teraad van vroeger en nu. De raad is vooruitgegaan in ernst en breed te van inzicht. De geest van te ko men tot radicale vernieuwingen is veel steviger geworden. Het tekort van 2 millioen verliest zijn dreiging als we het ontleden: het is een ge volg van de oorlog en is niet ont staan omdat het geheel der gemeen telijke bemoeiingen zou zijn uitge breid. Anderzijds is het een gevolg van de duurte en de gedeeltelijk verkapte inflatie. Deze factoren kunnen slechts in beperkte mate als blijvende factorenworden aange merkt. 'Spr. verwacht een daling van de prijzen, na een crisis. Er zijn echter nu reeds stemmen in deze raad opgegaan tot bezuiniging. We moeten echter in geen geval er voor terugschrikken zware lasten te leg gen op de grote inkomens. Over de opvoeding tot burgerzin sprekend, zeide spr., dat de mens het product is van de maatschappij waarin hij leeft. Verandert niet de structuur dier maatschappij, dan komt van de opvoeding niet veel terecht. Tot de heer Woudstra zeide spr., dat deze een juridische motivering steeds als een afdoende beschouwt, zonder re kening te houden met het werke lijke leven. Tegenover de spreuk „pereat mundus, vivat justitia" (de wereld kan vergaan als de ge rechtigheid maar leeft") herinnert spr. aan het „summum jus summa injuria" (het hoogste recht is het hoogste onrecht). Spr, maakte zich vrolijk over het feit, dat aanmerking was gemaakt over sportbeoefening in badpak langs de Burggravenlaan. Verscheidene onderwerpen. De heer Schüller (P.v.d.A.) be sprak het vervoers-vraagstuk, Spr. gaf in overweging een centralisatie van het gemeentelijk vervoer*. Voorts besprak spr. de grondpolitiek en de woningbouw. Spr. wil gaarne ver nemen, of de "architecten van wo ningbouwverenigingen in aanmer king zullen komen voor het maken van ontwerpen. Spr. is er huiverig van de woningbouw in de stad door één architect te doen ontwerpen. Moeten we alleen in het Noorder kwartier woningen bouwen? We hebben ook nog grond in het Mors- kwartier, de Roomburgerpolder en de Boschhuizer-polder, waar de bouw goedkoper zal kunnen geschie den. dan thans bij de j.l. aanbeste ding het geval bleek. Voorts besprak spr. het uitbetalen van overuren aan het personeel van gemeentewerken. Er wordt ten aanzien van de ge meentewerken en de andere dien sten met ongelijke maten gemeten. Spr. achtte het juister, dat de arbei ders van de Sport-stichting in dienst komen van de gemeente. Spr. vraagt nogmaals, of aan de verpleegsters (evenals aan de verplegers) der ge meentelijke gestichten uitwoning kan worden toegestaan; de ver pleegsters-kamers zijn slecht inge richt; ook willen zij na hun dagtaak uit de gestichts-sfeer komen. Ook bracht spr. op tafel de arbeidsvoor waarden van de geneesk. dienst, welke z.i. hoogst onbevredigend zijn. Spr. vergt ook voor deze mensen volledige toepassing van het Ambte" narenreglement en de Arbeids-over- eenkomst. Spr. bracht in het mid den verschillende personeels-grieven o.a. dat iemand wel gepromoveerd werd „omdat hij een grote kuif heeft" en een motorboot kan bestu ren, terwijl 'n bekwamere wordt ge passeerd. Er is grote ontstemming onder het gemeentepersoneel. Waar om zijn B. en W. niet voortvarender met een algemene regeling? Spreker bracht hierbij ter sprake een adres van de Unie van Overheidspersoneel aan de Raad. Ook las spr. een „toe lichting" voor van de bij deze Unie aangesloten bónden, waarin een ze kere medezeggenschap wordt ge vraagd. De afwijzende houding van de heren Woudstra en Knol ten aan zien van medezeggenschap van ge meente-personeel wordt blijkbaar niet gedeeld door de Chr. Bond van Overheidspersoneel. Gezondheidszorg en verkeer. De heer Key (P.v.d.A.) besprak de gezondheidszorg, met name de slechte huisvesting. Spr. bepleitte een. strengere keuring van het on derwijzend personeel (met het oog op de t.b.c.-bestrijding), meerdere zweminrichtingen (waaraan grote behoefte is), de tandheelkundige verzorging op school. Spr. sneed ook verkeers-vraagstukken aan en ried aan onderhandelingen te openen om de „blauwe tram" buiten de stad om te leiden langs de baan van de spoorlijn LeidenUtrecht en andere trams in de stad te vervangen door bussen. (B. en W'. hadden bij de schriftelijke beantwoording medege deeld. dat over de vervanging van trams door bussen reeds onderhan delingen worden gevoerd). Korte opmerkingen. De heer Hendriks (Prot.) beval de ontwikkeling van het ambachts- onderwijs aan. De heer Pina (P.v.d.A.) kwam te rug op de benoeming van een ge meente-ontvanger. De door B. en W. gegeven inlichtingen zouden niet geheel juist zijn geweest, met name ten aanzien van de heer EVersteijn. De voorzitter: U deelt dingen me de, die niet in openbare raadsver gadering zijn besproken. De heer Pina drong aan de gege vens juister te verstrekken. De heer van Iterson (Prot.) be sprak de verfwerken van de ge meente. De kwaliteit van de verf waren maakt 'het wenselijk de wer ken uit te stellen. De heer Kortmann (K.V.P.) bracht naar voren het ontstellend tekort aan ziekenhuisruimte hier ter stede. Het is zo, dat stad en omgeving in bevolking steeds toeneemt, terwijl de ziekenhuis-ruimte kleiner wordt. Eensdeels is dit een gevolg van het personeelrtekort. Het is treurig maar waar, dat een inrichting hier ter stede enige zalen heeft mogen sluiten wegens gebrek aan perso neel. De ziekenhuis-ruimte is zo ge ring, dat acute chirurgische patiën ten, zij het na veel vragen en bel len, onmiddellijk opname kunnen krijgen; de chronische chirurgische patiënten komen op een wachtlijst en staan daar soms maanden op; de „interne" potiënten zijn er helemaal slecht aan toe; zij moeten uiterst lang wachten. Spr. vraagt B. en W., via de Geneeskundige Dienst, stimu lerend te werken op de toename voor ziekenhuis-ruimte. Wat de volkshuisvesting betreft wees spr. erop, dat de toestand der gemeente-woningen achteruit en zelfs zeer snel achteruit gaat door gebrekkig onderhoud. Ten slotte wees spr. op het straat- vandalisme. Iedereen, die roerend of onroerend goed heeft, waarop geen toezicht wordt uitgeoefend, weet, dat het 'bipnen korte tijd ge heel wordt vernield. De politie moet behalve een straffend en veiligheids orgaan ook een opvoedend orgaan zijn. Bij de verkeers-examens, wel ke de politie de jeugd afneemt, zou spr. ook een examen willen afne men over het gedrag t.a.v. de eigen dom van anderen. Het onderwijzend personeel kan de jeugd leiden tot zelf-opvoeding en straat-opvoeding. Spr. wees er nog op, dat in verge lijking met het buitenland, de Ne derlandse jeugd in dit opzicht een bedroevende indruk maakt. De Heinsius-straat. De heer Aalders (K.V.P.) wenste de voorzitter geluk met zijn benoe ming „op de Olympus" van de Mij v. Letterkunde. Spr. was niet ge heel bevredigd door het antwoord van B. en W. inzake het bewoon baar-maken van de Heinsius-buurt. Spr. wil n.l. de nog enigszins her stelbare woningen opknappen. Wel zijn de materialen schaars en niet van de beste soort behalve voor het maken van een jenever-vlonder vóór de Studenten-sociëteit maar spr. zou toch gaarne zien, dat som mige huizen bewoonbaar werden ge maakt. Spr. bestreed de mening van de heer Knuttel, dat de loontrekkers geen verhoging van inkomsten zou den hebben gekregen in tegenstel ling tot de rente-trekkers. De lonen zijn aanmerkelijk hoger dan voor de oorlog, terwijl vele weduwen en ouden van dagen, die rente trekken in inkomsten achteruit zijn gegaan. Een reeks wensen. De heer Lombert (K.V.P.) maakte reeds bij voorbaat bezwaren uit oog punt van bezuiniging tegen de op de begroting geplaatste accountants dienst. Spr. wilde weten, of een voorstel tot instelling van deze dienst nog in de Raad komt. Spreker informeerde of het in de bedoeling ligt de technische herziening van de salarissen der werklieden ook uit te strekken tot de ambtenaren. Voorts wees spr. op de „landelijke lucht" van enige stinkslootjes o.a. aan de Hoge Rijndijk. Het nieuwe plan-Noord, als het zal zijn uitge voerd, zal een sieraad voor de stad zijn, maar moet het storten van huis vuil aan de Noorderstraat gehand haafd blijven? Spr. wil het sport terrein verplaatsen naar een uit hoekje van de Zijl. De plaag, die de bewoners in Noord ondervinden van de Gasfabriek is al erg genoeg. Ook in de z.g. „betere" buurten is het met 't vuil gooien in de grach ten treurig gesteld, gelijk bleek in de ijs-periode. Daar moet strenger tegen worden opgetreden, maar dan moet ook het overheidspersoneel het goede voorbeeld geven en niet, zoals de brugwachters en onlangs ook de brandweer deden, het brug- gevuil en kapok-matrassen in de gracht smijten. De circulaire van minister Ringers inzake de volkshuisvesting noemt spr. zeer reactionnair en onuitvoer baar. Het verheugt spr. dat de wo ningbouwverenigingen besloten heb ben deze circulaire niet uit te voeren. Land- en tuinbouwschool. De heer Riemens (P.v.d.A.) be sprak de oprichting van een land en tuinbouwschool. Als het geen Rijksschool kan zijn, wenst spreker een gemeentelijke. Een getuigenis. De heer Stolk (Prot.) zeide, dat ook de gemeentelijke vraagstukken moeten worden bezien in het licht: dat God regeert. Spr. ging daarna in op enige financiële aspecten van de begroting. Teleurgesteld. De heer Van Dijk (K.V.P.) gispte de korte tijd van voorbereiding. De Raad komt nu bijeen in een stijl a la Hitler in de Kroll-opera. Een tweede keer zal de Raad dit niet accepteren. De oorlog heeft ons achtergelaten een zedelijk verworden en corrupte massa, een gilde van money-makers van wat kan het mij schelen hoe ik er aan kom, en een jeugd, die alle idealen mist om zich voor de goede zaak in te zetten, een kleine dap pere kern buiten beschouwing ge laten. Het zal mede de taak van de raa$ zijn met kracht aan de zo noodzake lijke geestelijke en stoffelijke op bouw mede te werken. Spr. ziet de ze taak zo, dat we bij al ons werken steeds dit gebod van Christus voor ogen houden: „Bemint uw naaste gelijk uzelve." Spr. zegt, dat de begroting met geheel van Nazi-insluipsels vrij is. B. en W. zeggen in de memorie van antwoord, dat geen post is uitge trokken voor subsidie aan Bijzon dere H.B.S.'sen, omdat door deze geen subsidie is aangevraagd. Maar weten B. en W. dan niet, dat deze scholen geen subsidie kunnen aan vragen indien het eindcijfer van de voorgaande begroting nog niet is vastgesteld? En- zijn B. en W. niet met spr. van mening, dat al die door De Ruyter van Steveninck ingevoer de Nat. Soc. insluipsels en verorde ningen ten spoedigste behoren te worden ongedaan gemaakt en aan de gedupeerden volledig recht dient te geschieden? Zuiver zakelijk beschouwd vindt spr, deze begroting een teleurstel- Gistermiddag, op de dag van het 675-jarig bestaan van de stad Gou da, heeft de minister-president, dr. L. J. M. Beel, ter gelegenheid van de ingebruikneming van het museum, en de feestelijke herdenking van de terugkeer der beroemde Goudse gla zen in de St. Janskerk, een rede ge houden. Na afloop van de plechtigheid be gaf het gezelschap, waaronder zich ook de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. L. A. Kesper, be vond, zich naar „Ons Genoegen", waar meer dan 800 ouden van dagen waren verzameld. Daar was inmiddels ook minister Drees gearriveerd, die, samen met dr. Beel, door de voorzitter van de vereniging „Ouden van Dagen", de heer J. J. v. d. Speld werd gehul digd. Daarna werden de tentoonstellin gen bezocht, die, zoals gemeld, ter gelegenheid van het stadsfeest zijn georganiseerd. Gouda viert in deze dagen volop feest. ling. De moeilijkheden worden eer verschoven dan tot oplossing ge bracht. Spr. bepleit een strenger op treden van de politie, acht de dure verkeerg-installatie aan de Bree- straat een overbodige luxe en komt op voor de restauratie van de bij de stadhuis-bouw beschadigde panden. Na 10 jaar moet aan die mede do.or de gemeente zelf geschapen toestand zo spoedig mogelijk een einde ko men. Spr. vraagt, of van B. en W'. nog stappen zijn» te verwachten om de bouw van noodwoningen moge lijk te maken. Geen tekort op de begroting is zo funest voor de sa menleving als het woningtekort. Te 11 uur werd de vergadering geschorst tot hedenmiddag. Op 4 Juli a.s. hopen on- ze geliefde ouders l H. van ruiten J. H. van ruiten— pouw 2 de dag te herdenken, dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk zijn i verbonden. Dat God hen j» nog lang moge sparen f is de wens van hun 2 dankbare kinderen i Piet en Bets 9 Leo j De H. Mis uit dankbaar- heid zal worden opge- f dragen op 8 Juli a.s., om 10 uur in de paro- chiekerk te Roelof- 2 arendsveen. 7257 Gelegenheid tot felici- teren van 2 tot 3.30 uur 2 in café v. d. Geest. R'veen, 20 Juni 1947. 2 Langeweg 5. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling bij ons 40- jarig huwelijk ondervon den. betuigen wij, ook na mens onze kinderen, onze opréchte hartelijke dank. A. Schakenbos M. P. Schakenbos v. d. Peet Hazerswoude, Juni 1947. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze lieve Moeder. Behuwd- en Grootmoeder GEERTRUY HAMMES- VAN STEENIS betuigen wij onze hartelij ke dank. 7261 Purmerend: E. H. G. BomHammes Oegstgeest: M. H. Hammes Leiden: C. H. A. Hoogerwerf Hammes Dr. S. Hoogerwerf en kleinkinderen. Leiden, 19 Juni 1947. 7261 Afwezig: arts Oranjelaan 29 Oegstgeest. van 23-30 Juni Praktijk wordt waargeno men door de doktoren Hu- genholtz, Varekamp en Mevr. v. d. Vlietde Vries. arts AFWEZIG TOT 6 JULI. Dr. Lahr neemt de prak tijk waar. 7262 een Houten Zomerhuisje NIVEA ULTRA-OLIE TEGEN ZONNEBRAND Steenstraat 57 Breestraat 10 Extra billijke aanbieding van de BEETHOVEN SONATEN voor piano. Compl. in drie delen, totaal f 19.50. Het is een pracht, gerev. uitgave. Prima papier en druk, AFD. MUZIEKHANDEL PELTENBURG VAN 1793 BREESTRAAT 109 verkrijgbaar, telef. 22674 Mevr. A. v. d. Steenhoven-de Kat Witte Singel 67 GEVRAAGD een net meisje voor dag en nacht, in jong gezin met 2 kinderen. In staat de ge hele huishouding te doen. Prettige gezellige werk kring. 16.per week, plus vergoeding reiskosten. Mevr. v.d. Hoeven, Broek- slootkade 117. Rijswijk bij Den Haag. 1539 Gevraagd voor. direct: Bekwame Huishoudster goed kunnende koken en zelfst. huishouding kun nende voeren, in klein ge zin, waar huisvrouw bezig heden buitenshuis heeft. Voor goede kracht goed loon en prettige werkkring. Geen huiselijk verkeer. Meerdere hulp. ook voor ruw werk. aanwezig. Br. onder no. 5491 aan Arc's Adv. bedrijf, Kettingstr. 2, Den Haag. 7267 gevraagd (met huiselijk verkeer) in gezin met 4 kl. kinderen, mevrouw R. Cos- ter—Gussenhoven v. d. Waalsstraat 56. 7221 2 Woningruil, Geriefelijk huis, zeer zonnig met voor- en achtertuin, Rijn- en Schiekade, geschikt voor 3 a 4 personen tegen grotere woning Leiden of omge ving. 1536 Wij hebben het genoegen, U mede te delen, dat onze kantoren en opslagplaatsen op VRIJDAG 27 JUNI a.s., in verband met het herdenken van het TOO Jarig Bestaan van onze zaak, de gehele dag GESLOTEN zullen zijn. Vrienden en relaties die op die dag van hun belangstelling wensen blijk te geven, wordt hiertoe gelegenheid geboden van 35 uur des namiddags, ten kantore Plantage 8. N.V. BRANDSTOFFENHANDEL v.h. E. C. WIJNTJES KAGER- EN BRASEMERMEREN EN WESTEINDERPLASSEN per s.8. „PAULINE" Dagelijks van 22 Juni tot en met 31 Augustus 1947 Afvaart werkdagen: LEIDEN, Turfmarkt 12 uur Afvaart Zondagen: LEIDEN, Haven 12.30 uur Promenadedek: f2.50 Hoofddek: f2. Inl. Van der Schuyt-van don Boom-Stanfries-Reederij, kantoor Leiden, Haven. Telefoon 20823 leeftijd 20 30 jaar, zou gaarne direct willen worden opgeleid tot Medisch Bandagiste, tevens tot Assistente in eerste klas Optiek-Zaak. Oplei-t ding ten minste Mulo. Tevens gevraagd voor direct NETTE LOOP JONGEN, alsmede voor enige dagen per week in de ochtenduren, een FLINKE WERKSTER Sollicitanten gelieve zich persoonlijk te melden bij Fa. J. G. VAN DEENE, Breestreat 12, Leiden zoekt een leeftijd 2025 jaar. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen en opgave huidig of verlangd salaris onder Nr. 7266, Bureau van dit Blad. GEVRAAGD Meisje voor Atelier van luxe damespantoffeltjes. Prettige werkkring Goed loon. Premie berekening. Vergioeding reiskosten. Werktijd van 8.305.30. Brieven of pers. aanm. Mevr. v. d. Hoeven, Broek- slootkade 117, Rijswijk bij Den Haag. 1538 ALPHEN AAN DE RIJN. BNRGEMEESTER en WET HOUDERS van ALPHEN AAN DEN RIJN maken bekend, dat op Woensdag 25 Juni a.s. de gelegen heid zal zijn opengesteld voor kosteloze inenting en herinenting tegen pokken en wel ten huize der art sen: 1. W. van der Wind, Dorpsstraat 8, Aarlander- veen des voonniddags ne gen uur; 2. J. H. J. Pilon, Hooft- straat 136. alhier des na middags één uur; 3. W. van Wermeskerken, Oudshoornscheweg 86 al hier des namiddags twee uur; 4. J. van Eek, Juliana- straat 46. alhier des voor middags negen uur; 5. A. J. Zwartendijk, Sta tionsstraat 5. alhier des voormiddags elf uur; 6 J. D. Meerwaldt. Wil- helminalaan 41, alhjer des middags één uur. Het is zeer gewenst, dat bij de aanmelding worden me degebracht de trouwboek jes der ouders of de ge boortebewijzen der kinde ren. De ouders wordt aanbevo len tevoren overleg te ple gen met hun huisarts. Alphen a. d. Rijn, 19-6-'47. Burgem. en Wethouders van Alphen ad. Rijn, Adverteert in dit blad Bij filmbedrijf kan geplaatst worden per 1 Aug. of eerder. In bezit van practijk- diploma. Voor goede kracht flink salaris Brieven: N.V. Gofilex, Steenschuur 17, Leiden GEVRAAGD LEEFTIJD TOT 45 JAAR Aanmelden: N.V. Wernink's Beton Mij HOGE MORSWEG 148 TE LEIDEN Offic. Publicaties DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. UITREIKING BONKAARTEN K 709. In de week van 23 tot en met 28 Juni zal aan niet- zelfverzorgers een uitrei king plaats vinden van bon kaarten K 709. Personen geboren in 1926 of eerder, ontvangen een A-kaart; Personen, geboren in 1927 tot en met 1932, ontvangen een B-kaart; Personen geboren in 1933 tot en met 1942, ontvangen een C-kaart; Personen, geboren in 1943, 1944 of 1945, ontvangen een D-kaart; Personen, geboren in 1946 of 1947, ontvangen een E-kaart. Bij de uitreiking zal de inwisselingsbon van de thans geldige bonkaart 707 worden ingenomen. Overgelegd dienen der halve te worden: de Twee de Distributiestamkaart en de nog niet aangewezen bonkaartstroken van de bonkaarten 707. Uitreiking vindt plaats aan gezinnen, waarvan het Hoofd een stamkaartnum- mer heeft tussen: 13.501 en 16.000 op Maan dag, 23 Juni a.s., 16.001 en 18.500 op Dins dag, 24 Juni a.s>; 18.501 en 21.000 op Woens dag, 25 Juni a.s., 21.001 en 23.500 op Don derdag, 26 Juni a.s„ 23.501 en 26.000 op Vrijdag, 27 Juni a.s., 26.001 en 27.000 op Zater dag, 28 Juni a.s. Voor de overige num mers, alsmede voor agentschappen volgen nog nadere publicaties. 7264 Het Distributiekantoor ingang Steenschuur is voor •deze uitreiking geopend van 8.30 uur tot 11.45 uur en van 14.*tot 16.uur 's Zaterdags van 8.30 uur tot 10.30 uur. DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. In de periode van 23 Ju ni tot en met 28 Juni zal eén uitreiking plaats vin den van schoenenbonnen van diegenen wier T. D.- nummer eindigt met het cijfer 3 en in het bezit zijn van een inlegvel waaraan zich bon 612 bevindt. Uitgereikt wordt een bol naar keuze. Tevens vindt uitreiking plaats aan kinderen, gebo ren in de maand Juni van één der jaren 1932 tot en met 1945. alsmede aan kin deren die in Juni de leef tijd van 10 maanden berei ken. Deze uitreiking vindt plaats te Leiden (Distribu tiekantoor inggng Steen schuur). Uitgereikt wordt voor ingezetenen van de ge meente Leiden aan hen, wier familienaam begint met de letters: a. B. C, D od Maandag, 23 Juni 1947. e. f, G. H. I. J op Dinsdag, 24 Juni 1947. K, L. M ot> Woensdag, 25 Juni 1947. N. O. P. Q. R. S tot en met Sn or> Donderdag 26 Ju ni 1947. S vanaf So tot en met ein de alphabet op Vrijdag, 27 Juni 1947. In de agentschappen zal de uitreiking plaats vinden in de week van 30 Juni tot en met 5 Juli 1947. Hier over volgt nog een nadere publicatie. 7265 PERSONEEL 2" Gevraagd wegens dienstpUcht zoon een aan komende boerenknecht bij P L. van Boheemen, „Ak- kerlust", Stompwijk. 2 R. K. Meisje b. z. a. in burgergezin met huiselijk verkeer voor de dag. Br. onder no. 1548 bur. v. d. blad. 2 R. K. Huishoudster b. z. a. liefst bij heer of dame alleen. Br onder no. 1535 bur. v. d. blad. AANGEBODEN 2 Kano's Verkoop 1. 2 en. 3 pers. kano's Verhuur 4.50 per dag. f 3.per middag. Stalling 12.50 per zomer. Reparatie eii schilderwerk, Jachthaven De Trekvaart H. Geijsman Maredijk 149A. 1306 12 Te koop: Roeispanen, volgbootjes, 12-voets jollen Jachtwerf „De Wetering" v.h. N. Th. v. d. Meer en Zn? Oude Wetering, Tel. 250 K 1713. 7222 2 Te koop een in goede staat zijnde overdekte mo- torvlet, zeer geschikt voor opduwer. Te bevragen H. W. Oostdam. H. R. 403 Zoe- terwoude. Post Leiderdorp. 2 Te koop aangeboden zeer chique avondjapon, maat 3840. Te bevr. Zoe- terwoudseweg 25. 1540 2 Te koop aangeboden een vooroorl. nieuw vloer kleed. Te bevragen Here- reweg 32A, Warmond. 1543 <2* Nieuwe Herenfiets te koop, geheel compleet. Te bevragen tussen 67 uur Haarl.str. 9, Leiden. 1550 2 Te koop drie beste stamboekzeugjes. Te bevr. bij J. C. van Sasse A 103, Hazerswoude. 1551 GEVRAAGD 2 Gevraagd door meisjes- stud. zonnige kam. omge ving Centrum of Boerhaa- vetov. Brieven C. Klein, Nassaulaan 9, Oegstgeest. 2 Wre kan ruilen een nieuwe fietsband. Good Year, gewone maat 28 x 1 ruilen voor een nieuwe band. Eng. maat 26 x 1 3/8 Te bevragen agent L. Crt. te Warmond. 1542 DIVERSEN <2 Verloren. BI. overjas g. v. Lammebrug. Jaagpad, Hofweg, Leidseweg, Voor straat, Eijdorpstr. Van Kempenstr., Narcistr. Pa pelaan. Tegen beloning te rug bezorgen, Papelaan 212 Voorschoten. 1549 2* Cia v. Boort, boerderij „De Poppenkast", Voor schoten: 22 Juni 3.15 De blinde koning; 25 Juni 4. Sneeuwwitje; 26 Juni: 8.15 't Vrouwtje van Stavoren; 29 Junj 3.15 Vlaamse spe len Peerke. Kaarten Schoolstr. 49, tel. 574. 1537

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4