3)e Celdt/i Nog tijd genoeg om te onderhandelen De militaire situatie gespannen „De vrijheid, een gave des hemels" Molotof uitgenodigd door Bevin en Bidault DONDERDAG 19 JUNI 1947 Bureaux: Papengracht 32, Giro 103003. Telef.: Administratie, Advertenties 20826, Redactie 20015, Directie, drukkerij en abonnementen 20935. Directeur: C. M. VAN HAMERS VELD. Hoofdredacteur: TH. WTLMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11116 Abonnementsprijs f 0.26 per week, 11.10 per maand, 3.25 per kwartaal Franco per post 4. Advertenties: 15 cent per m.m. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden f 1.50. sche crisis te vernemen. Wel legde hij er nogmaals de nadruk op: „Er is nog tijd genoeg voor onderhande len". Sjahrir begrijpt ons pessimisme niet DR. SOETAN SJAHRIR deelde gisteren.op een persconferentie te Bata via mee, dat er „geen reden voor oorlog" was in Indonesië. Hij zei, dat de Republiek nog steeds bereid was door middel van voortgezette on derhandelingen te trachten tot een vreedzame regeling te komen. Sjahrir stelde voor de onderhan- wenden, om rechtstreeks het Neder- delingen voort te zetten op basis van lamdse standpunt over de Indonesi- het Nederlandse „ultimatum" van 27 Mei en de Indonesische tegenvoor stellen van 8 Juni, met het doel de kloof tussen beide te overbruggen. „Ik zie niet in waarom de Nederlan ders zo pesmisitisch zijn en daarom ben ik naar Batavia gekomen om de situatie zelf te bekijken", verklaarde hij. Sjahrir deelde voorts mede, dat hij een ontmoeting zou hebben met de Britse consul-generaal, Mitcheson, op wiens verzoek hij naar Batavia was teruggekeerd en ook met verte genwoordigers van andere buiten landse regeringen onder wie ver moedelijk de Amerikanse consul-ge neraal Walter Foote. De Republikein se premier verklaarde, dat hij nog niet besloten had, of hij zich tot de Nederlandse Commissie-Generaal zou Zij worden het eens De viermogendheden-commissie over het Oostenrijkse vredesverdrag heeft na 21 bijeenkomsten eindelijk overeenstemming bereikt. Weliswaar is het vredesverdrag zelf nog niet behandeld, maar men is toch op weg, want* de overeenstemming, welke be reikt is, betreft de procedure, de werkwijze der bespreking. Als we eenmaal, maar weten, niet waar, waar wij het over zullen hebben en of we eerst bij de staart en dan'bij de kop zullen beginnen of omge keerd, dan is een goed begin reeds het halve werk. - NEDERLANDS AFGEVAARDIGDE VIEL VAN DE TRAP. De Nederlandse afgevaardigde in de commissie van onderzoek der V.N. inzake Palestina, N. S.' Blom, heeft een lichte verwonding aan hetj be'eii opgelopen, doordat hij .gisteren! |s tijdens een bezoek aan een kerk in het oude gedeelte van Jeruzalem van de treden van een trap viel. Of ficieel wordt' medegedeeld, dat hij naar verwachting drie dagen in het ziekenhuis zal verblijven. De Nederlandse militaire woord voerder heeft de volgende bijzonder heden medegedeeld over de militaire situatie: Te Medan zijn Nederlandse pa trouilles in de Noordelijke sector van over de demarcatielijn beschoten. Een Nederlandse post werd in de Oostelijke sector onder vuur geno men. De republikeinen maken ge bruik van automatische wapens en mortieren bij alle beschietingen. Voorts vallen twee infiltraties van gewapende rampokbenden te melden. Verkenningsvliegtuigen werden twee maal beschoten. De republikeinen handhaven de voedselblolckade bij Medan. Te Padang verwijderde de T.R.I. enkele borden langs de demar catielijn, welke aldaar volgens af spraak waren geplaatst. Een Neder landse patrouille en een verkennings vliegtuig zijn in de Noordelijke sec tor beschoten. Nog steeds bevinden zich republikeinse troepen in de 2 K.m. lange zóne. Kolonel Lengan deed nogmaals de toezegging te zullen zoeken naar ac- comodatie voor de republikeinse troepen, welke zich nog binnen deze zóne bevinden (het ontbreken van accomodatie wordt nl. nog steeds als reden aangevoerd voor het aanwezig zijn van deze troepen in bedoelde zóne). Vlugschriften met opruiende inhoud worden in Padang verspreid. Biljetten, gedrukt door de republi- DE H. VADER AAN ZIJN LEGAAT TE OTTAWA Hoofdthema van het congres - Nimmer heeft, aldus de „Maasbode" de Canadese hoofdstad. Ottawa, een volksmenigte bijeen gezien, als thans, nu binnen haar muren heel de wereld vandaag Maria gaat eren: Twee hon derd duizend congressisten zijn van heinde en ver de stad binnenge stroomd, of nog onderweg naar de stad, zodat een speciale ordedienst moest worden ingesteld tot regeling van het verkeer en het verschaffen van huisvesting. Twee kardinalen, o.w. Z. H. Eminentie de kardinaal- legaat Mac Guigan. aartsbisschop van Toronto, twee honderd aartsbisschop pen en bisschoppen zijn in de stad aangekomen, waar duizenden pries ters zich reeds onder de mensenmas sa bewegen. Alles duidt erop, dat in derdaad zoals de kardinaal-legaat zeide, Ottawa de grootste godsdien stige manifestatie zal beleven, welke er ooit'werd aanschouwd. In een boodschap, welke de H. Va der, aan de vooravond dezer Maria- hulde, tot de kardinaal-legaat richt te, wordt de vrijheid de deelnemers voorgehouden als het hoofdthema van het congres en de Paus legt er de na druk op, dat er niets noodzakelijker is en niets wenselijker, dan het goede gebruik dezer vrijheid ter ere Gods en ter verspreiding van de war gods dienst. „Zij is een van de' voornaamste ga ven des hemels, want door haar wordt de mens de bewerker van zijn eigen geluk en de bewaker en redder van het algemeen welzijn. Bij St. Jo hannes staat er over geschreven: In dien Gij in mijn woord blijft, zijt Gij waarlijk mijn leerlingen en zult de waarheid verstaan en de waarheid zal u vrijmaken. De waarheid, zo ver volgt de H. Vader, ,.is de moeder der vrijheid. Zij is ook het licht, het voer tuig en de roem der vrijheid". Vervolgens wijst de Paus op de vrijheid zoals ze ons geschonken werd door Christus. Die Zelf aan de wereld werd geschonken door Maria, van alle deugden de leermeesteresse. Zij leert haar kinderen, hoe zij zich vrij moe ten maken van het kwaad en de dwa ling". ZEELIEDENSTAKING AMERIKAANSE OOSTKUST GEËINDIGD. De staking van zeelieden aan de Amerikaanse Oostkust, waardoor de uitvoer van goederen naar Europa dreigde te worden opgehouden, is heden geëindigd. Zij hebben een loonsverhoging van 5% gekregen. Koning Leopold denkt niet aan een staatsgreep De secretaris van koning Leopold van België, Jacques Pirenne, heeft hardnekkige geruchten, dat de ko ning, die sinds de bevrijding in het buitenland vertoeft, van plan zou -zijn tijdens de afwezigheid van zijn broer prins Karei, de regent, plot seling naar Brussel terug te keren, tegengesproken. Prins Karei ver trekt 29 Juni voor een officieel be zoek aan de Belgische Congo. Prof. Pirenne verklaarde, dat de koning zich strikt houdt aan de Bel gische grondwet, hetgeen een plot selinge terugkeer uitsluit. J Vele Nederlandse boeren met hun gezinnen, totaal ongeveer 900 perso' nen zijn met de „Waterman" naar Canada geëmigreerd. Het schip ver trok van de Merwehaven te Rotterdam. Gisterenmiddag vergaderden de in de E. V. C. georganiseerde Amster damse bootwerkers. Zij besloten he denochtend wederom het werk te hervatten. De stakingsleiding is tot dit advies gekomen nadat was toege zegd, dat Maandag a.s. met de arbei ders-afgevaardigden de wensen zul len worden 'besproken. keinse voorlichtingsdienst, ga^n rond op de Westkust van Sumatra., De overeenkomst, over het gezamelijk patrouilleren, welke voor de politie werd getroffen, is door de Indonesi sche delegatie wederom tot 19 'Juni verschoven, daar zij zich thans over de rechtspraak wenst te beraden. Te Palembang is de toestand rustig. Te Batavia raakten wij in de Oostelijke sector tot driemaal toe in gevecht met republikeinse elementen, waarvan één man gedood werd. In de Weste lijke sector werden de sluisdeuren van het irrigatiekanaal door de repu blikeinen verwijderd, waardoor het sawah-complex geïnundeerd werd. Er zijn enkele gevallen van terreur voor gekomen. Te Tjiandoe werd tot vier maal toe met republikeinse troepen gevochten, zelfs tot ver binnen de de marcatielijn. De tegenpartij leed lich te verliezen. Nederlandse posten In de Noordelijke sector werden bescho ten. Te Bandoeng, benoorden Padala- rang. werd een Nederlandse patrouil le vanuit een punt binnen de demar catielijn beschoten. In de Zuidelijke sector werd een verkenningsvliegtuig onder vuur genomen. Van republi keinse zijde mislukte een aanslag op een brug. De bouw van stellingen wordt door de republikeinen voort gezet. In de Zuidelijke sector bij Se- marang werd een Nederlands ver kenningsvliegtuig beschoten. In alle sectoren vindt nog aanleg van ver sterkingen plaats. In 1 de Oostelijke sector is een brug vernield. Er blijft in de randgebieden een onafgebro ken terreur heersen, waarbij de dessa- bevolking herhaaldelijk blootgesteld wordt aan republikeins vuur. Te Soe- rabaia vonden een twintigtal be schietingen plaats van Nederlandse patrouilles, zulks in de Noordelijke sector, doch voornamelijk in de Wes telijke sector. De meeste beschietin gen hebben binnen de demarcatielijn plaats gevonden. De vernielingen in het randgebied gaan nog onafgebroken voort. In de Zuidelijke sector werd een poging ge daan een brug te vernielen. Terreur wordt uitgeoefend tegen de Indone sische bevolking, o.a. door middel van rechtstreekse beschieting. Dagelijks worden aan republikeinse zijde (bij: deze botsingen lichte verliezen gele den. Op Madoera blijft de toestand een gespannen karakter vertonen; Op Schiphol herrijst. Langzaam maar zeker herrijst het vliegveld Schip hol uit de as. Zoals bekend, werd tij dens de oorlog het gehele vliegveld •met de outillage met de grond gelijk gemaakt. Het nieuwe stationsgebouw in wording. Celebes, bij Pare Pare en Takalar, leeft de activiteit en terreur tegen de bevolking weer op. Enige bendelei ders zijn gearresteerd. Uit Midden- Bali wordt weer verhoogde terroris tische activiteit gemeld, waaraan de Balische bevolking van de kant van gewapende benden bloot staat. En kele arrestaties werden hier verricht. In Oost-Borneo is een zuiverings actie ondernomen in samenwerking met de algemene politie. In Zuid-Bor- neo is een belangrijk verzetsleider gearresteerd. In totaal werd bij de voornoemde incidenten één Neder lands militair gedood, terwijl er twee gewond werden. Hij was een week buiten Westen Tibor Ham, afgevaardigde van de partij der Kleine Boeren, één van de 54 Hongaren, beschuldigd van militaire samenzwering tegen de re publiek, moest zich gisteren voor het gerechtshof in Boedapest ver antwoorden. Volgens zijn tijdens het proces voorgelezen verklaring hebben de Hongaarse ex-premier Nagy en andere leden van dé partij der Kleine Boeren gepoogd een on dergronds leger te vormen. Geheime wapenvoorraden werden opgeslagen uit Hongaarse wapencontingenten, die voor de geallieerde ontwape ningscommissie verborgen werden gehouden. Tijdens het verhoor verklaarde Ham echter, dat hij geen verant woordelijkheid op zich neemt voor „onjuistheden" in deze schriftelijke verklaring, daar hij in de gevange nis zó „slecht behandeld" is, dat hij niet weet, wat hij ondertekend heeft. Door de „behandeling" was hij bijna een week buiten bewustzijn. In het Britse Lagerhuis heeft mi nister Bevin meegedeeld,, dat de Britse regering dit proces nauw keurig zal volgen. MEDEWERKING IN PLAN-MARSHALL? TkTA UITVOERIGE besprekingen tussen Bevin en Bidault en hun staven van economische, financiële en technische deskundigen hebben de mi nisters der Westelijke mogendheden gisteravond Molotof telegrafisch voor" gesteld', in de week van 23 tot 30 Juni op een nader te bepalen plaats en drie-ministersconferentie te houden over het plan-Marshall tot coör dinering der hulpverlening aan Europa. Bevin en Bidault hebben over- eensteming bereikt over de stichting van een Europese commissie voor de voedselvoorziening en de economische hulpverlening. Zij hebben de Sovjet-Unie uitgenodigd, een der drie stichters van deze commissie te worden. Het wachten is op Moskou Officieel is te Parijs meegedeeld, dat het de bedoeling van Engeland en Frankrijk is, geen nieuwe stappen te ondernemen in zake het plan- Marshall, voordat de Sovjets er toe kunnen worden gebracht aan de be sprekingen deel te nemen of ten min ste voordat bekend is geworden, of de Sovjets bereid zijn in het kader van het plan van Marshall samen te werken. De ontwapeningscommissie der Verenigde Naties heeft gisteren met acht stemmen voor, de Sowjet-Unie tegen en met twee onthoudingen een Amerikaans werkprogram aangeno men. Het Sowjetwerkplan, waarin ge tracht werd de ontwapeningskwestie en de atoomenergie controle samen te vatten, werd afgewezen. Aan het eind van het debat ver klaarde de Sowjetafgevaardigde Gro- myko, dat het in het ^Amerikaanse plan gemaakte onderscheid tussen conventionele en atoomwapenen in strijd was met de opdracht, dide commissie van Algemene Vergade ring had ontvangen. „Dit kunstma tige onderscheid is een hinderpaal voor het^ werk dat de commissie nog te doen'staat, en zal haar pogingen om de opdracht van de Alg. Ver gadering ten uitvoer te leggen, doen mislukken met alle gevolgen van dien", zeide Gromyko. Te Lake Suc ces wordt Gromyko's verklaring ge ïnterpreteerd als een bedreiging, dat de So wj et-Unie de besprekingen over de ontwapening zal boycotten. William Clayton, onderstaatssecre taris voor economische aangelegen heden der Verenigde Staten, heeft voorgesteld dat de Sovjet-Unie zal trachten een positieve bijdrage te le veren tot het plan van Marshall door bepaalde landen in Oost-Europa aan voedsel en grondstoffen te helpen. Clayton voegde er echter aan toe, dat er geen aanwijzingen zijn, dat Rus land bereid zou zijn een bijdrage te leveren. In Washington is men van ooïx}eel, dat Rusland derhalve niet in aanmerking komt voor steun inge volge het plan-Marshall. HAGANAH VERIJDELDE EEN AANSLAG. Volgens 'een betrouwbare Joodse bron zou de Haganah, de illegale Joodse verdedigingsorganisatie, een complot verijdeld hebben, dait ten doel had Citrus House, het Britse militaire hoofdkwartier te Tel Aviv, op te blazen. Gisteren heeft een lichte explosie zich voor Citrus House voor gedaan. Politie en militairen, die ter plaatse verschenen,, ontdekten een vijf meter lange tunnel, diie haar oor sprong vond in een kelder tegenover Citrus House. Halverwege de tunnel lag het lijk van een Jood met een briefje aan zijn kleren bevestigd, waarvan de inhoud luidde: „De Ha ganah was hier. Wij waarschuwen niet verder te gaan met het complot". Voorts werd nog in de tunnel een massa draden gevonden, die waar schijnlijk bestemd was om springstof fen langs electrische weg tot ont ploffing te brengen. De gang liep veertig centimeter onder de straat weg door. Naar verluidt zouden ver zetslieden twee weken lang eraan be zig geweest zijn. TWEEDE KAMER Minister Lieftinck heeft zijn wets ontwerp inzake spaaractie aangeno men gezien met 44 tegen 27 stemmen. (Voor K.V.P. en P.v.d.A.), doch niet nadat was aangenomen een amende ment van de heer Lucas (P.v.d.A.), waarbij den minister werd onthouden de, door hem verlangde blanco vol macht voor het uitgeven van rijks- spaarbrieven. De minister zal dus voor het uitgeven van spaarbrieven de toestemming van de Kamer nodig hebben, die dan zal willen weten waarom de minister tot uitgifte wil overgaan en in grote trekken onder welke voorwaarden. Daarmee was inderdaad de adder onder het gras onschadelijk gemaakt. Minister Fiévez deed gistermiddag in de Tweede Kamer enkele interes sante mededelingen. In verband met de zorgelijke toestand van 's lands financiën wordt het contingent van de lichting 1947 niet gebracht op 45.000 man, maar blijft dit evenals voor de lichtingen 1945 en 1946 onge veer 40.000 man. Bovendien zullen van de lichting 1944 niet, zoals is aan gekondigd, 10.000 man worden opge roepen, maar ten hoogste enkele hon derden. n.l. artsen, ingenieurs e.a, Misschien zal men ook deze zelfs niet nodig hebben. Op de vragen van de heer Hooy (K.V.P.) deelde de minister verder mede, dat hij in het algemeen niets voelt voor vrijstelling wegens broe- derdienst. Deze is bij de huidige lich tingsterkte onmogelijk. Wel is hij be reid aan de derde zoon uit een gezin uitstel van eerste oefening te geven, tot een der beide anderen weer uit dienst is. Uitstel voor de tweede zoon achtte de minister alleen in bijzon dere vallen mogelijk. Ook vrijstelling daar, waar reeds een zoon gesneu veld of in het verzet omgekomen is, scheen hem moeilijk te verwezenlij ken. De kostwinnersvergoeding is op nieuw in onderzoek genomen. Met name wordt overwogen de kinder bijslag bij de inkomsten niet meer te tellen. In overleg met minister Mansholt is een bevredigende oplossing gevon den voor het deelnemen van militai ren aan oogstwerkzaamheden. Pauselijk Internuntius bezoekt Vlissingen Gisteren bracht de pauselijke In ternuntius in Nederland Mgr. P. Giobbe een bezoek aan de Konink lijke maatschappij „De Schelde". Nadat 's morgens de bedrijven in Dordrecht waren bezocht, arriveer de de Nuntius, in wiens gezelschap zich zijn secretaris monseigneur Rossi en een vroegere attaché van het Poolse gezantschap in ons land bevonden, gistermiddag in Vlissin gen. Nadat de directie der Konink lijke Maatschappij „De Schélde" de bezoekers had ontvangen, werd de werf der maatschappij bezocht. Hierna begaf het gezelschap zich naar de Schelde-hall, waar mon seigneur Giobbe driehonderd poolse arbeiders, die bij dit bedfijf werk zaam zijn, in het Frans toesprak. Zijn rede werd in het Pools ver taald. De Nuntius prees de edelmoe digheid der Polen tijdens de oorlog en wees mede op hun plicht tot er kentelijkheid jegens Nederland, dat hun thans zulke mooie kansen biedt. Na een bezoek te hebben gebracht aan de katholieke kerk vertrok het gezelschap weer uit Vlissingen. VERRUIMING VAN DE RIJWIEL BANDEN-DISTRIBUTIE. De A.N.W.B. vernam van het minis terie van Economische Zaken, dat tot een verruifning der rijwielbanden distributie kan worden overgegaan in verband met het feit, dat men het aantal voor vervanging uit te reiken bandenbonnen aanzienlijk heeft kun nen reduceren, tengevolge van de langere levensduur der banden. Hier door is het mogelijk geworden ban den beschikbaar te stellen voor die rijwielbezitters, die tot dusverre niet in aanmerking konden komen. Zoals bekend heeft de A.N.W.B. enige tijd geleden voorgesteld, op dezelfde wij ze als hst bij de schoenendistributie gevolgde systeem, geleidelijk ieder gezinshoofd een band toe te wijzen. De minister acht dit systeem minder aanbevelenswaardig, doch hoopt thans volgeps een nog nader uit te werken regeling iedere rijwielbezit- ter in de banden-distributie te kun nen betrekken. BEPAALDE SOORTEN PLASTIC- KLEDING VRIJ VAN DISTRIBUTIE. Het ministerie van Economische Zaken deelt mede, dat alle uit plas- /'"Sneller dan geluid"^ U hebt misschien nog nooit van super-sonische vliegtuigen gehoord, maar dat is te begrij pen, want super-sonische vlieg tuigen zjjn vliegtuigen die snel ler vliegen dan het geluid. Met andere woorden: ze zijn er al voor dat je van ze hoort. Nu is het eigenaardige, dat ze er nog niet zijn, zodat u er ook moeilijk iets van gehoord kunt hebben. Maar men is wel bezig ze te maken. Zo heeft bijv. het Ame rikaanse leger een contract afge sloten met de bekende Douglas- vliegtuigenfabrieken voor het ontwerpen van een vliegtuig, dat een snelheid van meer dan 3520 km. per uur zal moeten hebben. Een enorme snelheid, maar voor een militair wapen van buiten gewoon belang. Want voordat de vijand ook maar iets heeft kun nen horen, ligt er al een atoom bommetje te ontploffen en is er geen vijand meer. Een snelle en geruisloze service. Mijn zoon beweert, dat dit niets bizonders is, want dat hij laatst op school illegaal een pop petje zat te tekenen en dat de meester bij hem was, voordat hij er iets van gezien of gehoord had en een draai om zijn oren beet had voordat hij het wist. Nu geloof ik principieel niet in schoolmeesters, die sneller zijn dan het licht, maar die super-so nische vliegtuigen moet ik ook eerst zien voordat' ik er in ga ge loven. Want ze moeten nog eerst gemaakt worden en dat éne su per-sonische toestel, dat er reeds is, heeft het al 21 keer gepro beerd', maar heeft de geluidssnel heid nog nooit kunnen evena ren, laat staan kunnen over schrijden. De Amerikanen hou den van alles wat „super" is, maar ik zit niet graag in een toestel, dat op de grond ligt voordat je er erg in hebt. mSTRIBUTIENIEUWS VOOR HET TIJDVAK VAN 22 JUNI t.m. 5 JULI 1947. BONKAARTEN KA, KB, KC 707. (Serie f). f-01 brood 800 brood f-02 broodi 400 gram brood f-01 boter 125 gram boter f-02 boter 250 gram margarine of 200 gram vet f-01 melk 4 liter melk f-03, f-05 melk 7 liter melk f-06 melk 1 ei f-01 vlees 100 gram vlees f-02 vlees 200 gram vlees f-01 alg200 gram kaas f-02 alg100 gram bloem of zelfr. bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid) f-03 alg125 gram koffie f-04 alg50 gram thee f-01 reserve 125 gram margarine of 100 gram vet f-03 reserve 1600 gram brood f-04 reserve 125 gram margarine of 100 gram vet f-06 reserve 800 gram brood f-07 reserve 125 gram boter BONKAARTEN KD, KE 707. (Serie f). f-11 brood 800 gram brood f-11 boter 250 gram boter f-12 boter 125 gram margarine of vet. f-13, f-15 melk 12 liter melk f-11, f-12 vlees 100 gram vlees y, f-11 alg100 gram kaas f-12 alg1 ei f-13 reserve 800 gram brood f-14 reèerve 100 gram bloem of zelfr, bakmeel of kindermeel ,niet uit rijst bereid1) f-16 reserve 600 gram bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) of zelfr. bakmeel BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, MF, MG 707. (Bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken). (Serie f)". f-21 brood 800 gram brood f-21 boter250 gram boter f-22 boter 250 gram margarine of 200 gram vet f-21 melk 5 liter melk f-21 vlees 300 gram vlees f-22 vlees100 gram vlees f-21 kaas 200 gram kaas f-21 eieren 5 eieren Op 26' Juni zullen bonnen worden aangewezen voor suiker, cacao, ver snaperingen en tabak. De niet-aangewezen bonnen van de serie E kunnen worden vernie tigd. tic en gummi-sheet vervaardigde kleding, voor zover daarin niet meer textiel of textielvervangende weef sels zijn verwerkt dan ten hoogste 5 van het gewicht of de opper vlakte, voortaan zonder in ont vangstneming van textielpunten dient te worden verkocht en afge leverd. Het bovenstaande geldt niet voor genummerde kleding of weefsels. £en Vrees voor het ongeluk baart veel groter leed, dan het ongeluk zelf.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1