RADIO Ziafrdta SjüdebamEr RECHTZAKEN ZATERDAG 14 JUNI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA HET K.NV.B.-PROGRAMMA. Kampioenschap van Nederland: BWAjax (14/6 7 u.), Heeren veen—NEC (14/6), MVV—BI. Wit, Ajax—BW (17/6 7 u.), NEC—Hee renveen (18/6), BI. Wit—MVV (18/6 7 u.). District I, le klasse: DWS—EDO (14/6) Prom. degr. 2e klasse: KFCZee- burgia (14/6). District II, Prom. dreg. 2e klasse: VUCExcelsior (7 uur). Prom. degr. 3e klasse: TYBB ONA (7 u.). Prom. degr. 4e klasse: Bodegra venRKAW (2.30 uur); Texas Roodenburg (7 uur). Prom. res. 2e klasse: LFC 2DHC 3 (7 uur), Wassenaar 2r-De Hollan- diaan 2 (7 uur). District IJl, prom. degr. 2e klasse: TubantiaZwols. Boys, Rheden Rigtersbleek. District IV, prom. dreg, 2e klasse: De Valk—TSC. District VI, le klasse: Be Quick Leeuwarden, GVAVAchilles, Fri- siaVeendam, VelocitasSneek. Blauw Wit kampioen De gisteravond in het uitverkochte Ajax-stadion gespeelde beslissings wedstrijd tussen de Volewijckers en Blauw Wit eindigde in een 31 zege van Blauw Wit, waardoor de Zebra's kampioen zijn van District II. Toen de wedstrijd 20 minuten oud was, is een gedeelte van de 2 meter hoge muur, die voor de staantribune aan de Diemerkant is gebouwd, onder het gewicht van de er op leunende toeschouwers ingestort over een af stand van bijna tien meter. Het onge val liep wonderlijk goed af. Een 20- tal personen viel over en op de muur stukken, die op het grasveld neerge komen waren, doch niemand liep ernstige kwetsuren op, hoewel het publiek hier ongeveer andehalve me ter boven het terrein staat. ZONDAG. HILVERSUM II (415 M.) 8.00 Nieuws; 8.25 Inleiding Hoog mis; 8.30 Hoogmis; 9 30 Nieuws; 12.15 ,,In 't Boeckhuys"; 12.30 Concert; 12.55 Zonnewijzer: 13.00 Nieuws; 13.15 Welk boek?; 13.45 Apologie prof. dr. Kors; 14.30 Matinee Kurhaus; 15.45 Kampvuren langs de Evenaar; 16.20 ..Zakenman geeft antwoord"; 16.30 Ziekenlof uit de kerk te Bloemendaal. Toespraak door pastoor Beune; 19.30 Nieuws; 20.00 Actualiteiten; 20.07 De gewone man; 20.15 De Zilvervloot:. 21.15 Michael Strogoff, Luisterspel; 22 00 Reportage sport; 22.i5 Avond gebed; 22.30 Nieuw; 22.45 Katholiek Nieuws; 22.55 Vaders dagboek. HILVERSUM I (301 M.) 9.30 Men vraagt en wij draaien; 10.45 In de tuin der poëzie; 11.00 Pot- pouri; 12.10 „De speeldoos"; 12.40 Zwolsch Mannenkoor; 13.15 The Ro mancers; 13.50 De Spoorwegen spre ken; 14.30 Radio Philmonisch orkest; 15.45 The dansant; 17.00 Het Mannen koor „Orpheus"; 17.30 Avonturen van Oome Keesje; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 20.00 Nieuws; 21.15 Hersen gymnastiek; 22.05 „De twee Egypti sche dieven, Hoorspel; 23.00 Nieuws. MAANDAG. HILVERSUM II (415 M.). 7,00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymna stiek; 8.00 Nieuws; 9.50 Nederlandse artisten; 11.00 Strijk!..vartet; 12.30 Bach-cyclus; 13.00 Nieuws; 14.20 Con cert Amsterdamse politie; 15.30 Cesa- re-trio; 16,45 Altviool-recital; 17.30 Sportuitslagen; 18.05 Hongaarse Rhapsodie; 18.45 Giaeconda ensemble; 19.00 Nieuws; 19.30 Het actueel ge luid; 20.00 Nieuws; 21.45 Het Neder lands strijkorkest; 22.30 Nieuws; 23.00 Avond-concert. HILVERSUM I (301 M.) 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymna stiek; 8.00 Nieuws; 10.20 „De Regen boog"; 11.00 De generale repetitie; 11.15 Liederen; 11.45 Familieberich ten; 12.00 Orgelspel; 13,00 Nieuws; 13.15 Voor het platteland; 14.00 Viool recital; 14.45 „De Kandelaar" Hoor spel; 16.30 .Mozart op reis naar Praag". Novelle; 17.30 Orkest; 17.45 Het Rijk Overzee; 18,00 Nieuws; 18,15 Kwartet; 19.00 Dansorkest; 19.45 Ru briek v. d. Landbouw; 20.15 Omroep orkest; 21.45 Orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Avondprogram, Lichte muziek. Om de Docos supporters beker De uitgestelde finale om bovenge noemde beker tussen L.F.C. I en L. D.W.S. I wordit nu gespeeld Zondag 15 Juni a.s., aanvang 2 uur op het terrein van Docos aan de Haagweg te Leiden. L.P.S.V.—Lichtfabrieken 1—3. Een eenzijdige wedstrijd met de Lichtmensen steeds sterker. Voor rust werd het door de Wolf en Gal- jaard 02. In de tweede helft even een opleving bij de Politie en kon de invaller de Leeuw (Leiden) 12 scoren. Daarna was het „woord" weer aan de Gas- en Lichtfabrieken en zorgde Galjaard voor een 13 einduitslag. „Meerburg". Volgens de opgave van de L.V.B. is de stand aan de kop van de le klasse A: Meerburg 30 punten uit 16 wed strijden V.V.L.V. 29 punten uit 17 wedstr. Indien aanvoerder Voordouw en zijn mannen er in slagen om mor gen van Morskwartier I te winnen, is Meerburg I verder onbereikbaar^ zelfs voor WLV en derhalve afd.- kampioen. Want door een overwin ning op Morskwartier te behalen staat Meerburg 3 punten voor op de Voorschotenaren met een gelijk aan tal gespeelde wedstrijden, en met beide nog één te spelen wedstrijd. Willen de Meerburgers morgen wer kelijk al kampioen zijn, dan zullen de eerste elftallers zich heus voor de volle 100 pet. hebben te geven om een overwinning uit het vuur te slepen, daar de Morskwartiermen- sen er de laatste wedstrijden behoor lijk in zijn. De opstelling voor Meer burg I a.s. Zondag is: Doel: J. Spierenburg; achter: N. Voordouw (aanv.), A. van Mil; Mid den: P. van Mil, P. Ramaker, A. Voordouw (of J. v. Velzën); Voor: Th. Zandbergen, S. Kukler, B. Owel, N. Romein, F. Zandbergen. De wedstrijd wordt op het D.S.B.- terrein aan het Zwarte Pad gespeeld, aanvang 2 uur. Vertrek 1.15 uur per auto vanaf de Rijnegommerstraat Meerburg 2 moet thuis haar laat ste kans verdedigen om mede can- didaat te blijven voor het afd. kam pioenschap der 3e klasse C. Verlie zen de reserves Zondag van Lugdu- num 7 zijn ze verder definitief uit geschakeld voor het afd. kampioen schap. Aanvang 12 uur. Teylingen 1Alphen 1. Morgen zal Teylingen op Sporthof Alphen 1 ontmoeten in een vriendschappelijke wedstrijd om 2.30 uur. Gezien het degradatiespook zal het een spannen de strijd tegen het sterke Alphen worden. Om 1 uur spelen de junioren A tegen B. Na de strijd tegen Alphen Jun. C tegen D. „UJD.O.'. Daar geen competitie wedstrijden meer worden vastgesteld, kunnen de senioren zich mits er voldoende animo voor bestaat a.s. Zondagmiddag om 2 uur op het U. D.O.-terrein in een onderlinge wed strijd meien. Om 4 uur volgt dan een wedstrijd tussen twee junioren- elftallen, waarvan de opstellingen op het bord achter de kerk gepubliceerd worden. De aspiranten krijgen ten slotte hun beurt op a.s. Woensdag avond om half acht. Nadere bekend making volgt nog. WATERPOLO De SleutelstadVitesse 41. wanneer wij over deze wedstrijd werkelijk een verslag zouden willen maken, dan deden wij niet beter ^an de einduitslag te vermelden. Nog zelden hebben wij een tegenpartij gezien, die op meer dan ondragelij ke manier een nederlaag wil voor komen en hadden wij in de schoe nen van scheidsrechter Moolenasr gestaan, wij hadden deze gasten een dergelijke flater laten slaan door he: gehele zestal (met zeven man was men niet eens opgekomen) uit het water te fluiten en eens en voor al- lijd te leren, hoe men een waterpo- lowedstrijd moet spelen. De Sleutel stad begon heel goed en vrij spoedig was de stand door Arnoldus 10, even vlug gevolgd door schoten Geeve tot 30. Nadien was er van waterpolo geen sprake meer, kwam na de rust door Mader de stand op 40 en was het een steeds uit het water gaan van diverse spelers. Zelfs de keeper kwam uit en in het wa ter en slechts door het roekeloos spelen van de Sleutelstad (waarom werkelijk geen polo gespeeld?) werd de eindstand 41. ATHLETTEK. DE LEIDSE CLUBKAMPIOEN SCHAPPEN. Zoals wij reeds meldden, viniden morgen in de Leidse Hout de wed strijden om het clubkampioenschap van Leiden plaats, welke georgani seerd worden door de R K. A.V. „De Bataven". De strijd, welke door de ploegen van Holland en De Bataven gaat gestereden worden, belooft een alleszins interessante te zijn. Wij wil len ons niet aan prognoses wagen, doch volstaan met de constatering van het feit, dat de verwachtingen omtrent de Bataven-prestaties zeer hoog gespannen zijn. De Bataven-ploeg wij drukten deze, evenals die van Holland in on ze editie van gisteren af bevat tal van namen van athleten, die in de afgelopen weken door hun prestaties de aandacht op zich vestigden. W. v. Dorp b.v., die candidaat is voor de Nederlandse at-hletiekploeg, die le gen diverse ploegen van andere lan den in het strijdperk zal treden, neemt deel aan de 100 M. vèrsprin- gen en hoogspringen. C. Kraan en J. Vollenbregt, die in het begin van dit seizoen zulke eclatante successen wis ten te boeken, komen uit op de 1500 M„ terwijl L. van der Steen het weer eens op de 5000 M. gaat proberen. De Holland-ploeg maakt echter ook een solide indruk W. Nota, A. van der Houwen en N. Bomhof op de 100 M. is waarlijk een sterke bezet ting. J. den Tonke'aar, die de laat ste tijd zo verrassend naar voren is gekomen neemt deel aan de 1500 M. Al met al blijft het onzeker, aan welke ploeg jhr. mr. f. H. van Kin schot morgen de door hem beschik baar gesteld beker zal uitreiken. Zeker is het echter wel. dat een gang naar deze unieke athletiekma- nifestatie, die zonder aarzelen dè athletiekgebeurteniss voor Leiden in dit seizoen genoemd kan worden, de moeite overwaard is. De wedstrijden vangen te 2 uur aan. ROEIEN JUBILEUMWEDSTRTJDEN K.N.Z. EN R.V Gisteravond heeft de Kon. Ned. zeil- en roeivereniging een aanvang gemaakt met de internationale roei- wedstrijden. die zij ter gelegenheid van haar 100-jarig bestaan op de Bosbaan bij Amsterdam organiseert. Er zijn geen Engelse deelnemers, zo dat alleen de Royal Sport Nautique Bruxelles en de Antwerp Sculling Club het als buitenlanders tegen de Nederlandse roeiers zullen moeten opnemen. Om 7 uur werd begonnen met twee voorwedstrijden Jonge Vier A. waarbij La?a, de Maas, Triton en Argo II zich voor de beslissing, die hedenmiddag wordt gehouden, wis ten te plaatsen. Uit de drie voorwed strijden Overnaadse Vier kwamen Spaarne I, Triton en Njord I ieder nis eerste te voorschijn, terwijl het Spaarne II was, dat van de drie bo ten. die als tweede de finish van de 2000 meter lange baan bereikten, zich met de snelste tijd voor de eind strijd geplaatst zag. Opmerkelijk was dat er bii de Overnaadse Vier snel- 'ere tijden zijn gemaakt, dan bij de Jonge Vier. De uitslagen luiden: Jonge Vier A: le heat: 1. Lage 7 41.2. de Maas 7.54.2: 2e heat' 1. Triton 8.52. Argo II 8 9.6. Overnaadse vier: le heat: 1. Spaar ne I 8.1 2. Die Leythe 8.10 8; 2e heat: 1. Triton 7.54 8, 2. Lage 8 6.2; 3q heat: 1. Njord I 7.51.2. Spaar ne II 7.53.—. ZWEMMEN. ZILVEREN FEEST „DE ZIJL". Op 29 Juli a.s. zal het vyf en twin tig jaar geleden zijn, dat de Zwem en Polovereniging „De Zijl" werd opgericht. Om dit heuglijke feit de nodige luister bij te zetten is een commis sie gevormd onder voorzitterschap van de heer J. J. Heemskerk, welke een uitgebreid en aantrekkelijk pro gramma heeft samengesteld, zowel op zwem- en polo- als amusements- gebied. Zo zullen worden georganiseerd op 18 Juni a.s. wedstrijden voor be drijfsverenigingen, 28 Juni het wa- terpolotournooi om de „Lepelaar" prijzen, 5 Juli een vijfkamp, waaraan zullen deelnemen: L.Z.C., Poelmeer, de Sleutelstad, G.Z.C. en De Zijl. 16 Juli de Leidse kampioenschappen en 30 Juli Onderlinge wedstrijden. Voorts zal plaats hebben op een nog nader vast te stellen datum een ere wedstrijd waterpolo tussen de kampioene van Nederland Zian, uil den Haag en waarschijnlijk een sterk vertegenwoordigd zevental, terwijl het bestuur op of omstreeks de op richtingsdatum zal recepiëren. In September volgen dan nog tot besluit een feestavond- en middag, respectievelijk voor leden en junio ren. KORFBAL. PROGRAMMA K.N.K B. N.H. le Klasse: SwiftOosterkwar- tier; Koog Zaandijk—Westerkwar tier; Blauw WitArchipel. Z.H. le klasse: Het ZuidenVicus Oriëntis; SpangenOns Eibernest; AchillesDeetos. 2e Klasse A: De AlgernonDeetos ii; Fluks—Schiedam; WionGymna- siasten II. 2e klasse B: TOVOns Eibernest II QuickRoozenbu^g; Hou Stand—Het ZuidenlI. lawtenNis. PROGRAMMA KNL.TB. Overgangsklasse: Iwoo IILeidse LTC I. Tweede klasse: Westrust II Leidse Stud. MTC II. schaatsenrijden CONGRES INTERNATIONALE SCHAATSENRIJDERSUNIE. Op het zomercongres van de Inter- nationae Skating Union (Internatio nale Schaatsenrijders Unie) zijn en kele belangrijke besluiten gevaden, waarin de Nederlandse delegatie, be staande uit de heren mr C. P. Eecen (Bergen N.-H.) en mr. S. J. W. Nij- hoff (Groningen), resp. president en vice-president van de Kon. Ned. Schaatsenrijdersbonid, een belangrijk aandeel hadden. In' de eerste plaats stelde de K.N. S.B- voor, dat de I.S.U. een perma nent secretariaat zou krijgen en wel in Zwitserland, welk voorstel werd aangenomen. Het voorstel van Noor- vegen om het congres te sp'itsen in twee afdelingen, n.l. een voor hard rijden en een voor kunstrijden, werd aanvaard, met dien verstande, dat aan het slot van het congres een gemeen schappelijke zitting zou plaats vin den. In de vervolge zullen voor de we reldkampioenschappen en de Olympi sche Spelen alleen nog maar stan daardbanen, welke een lengte van 400 meter hebben, mogen worden ge bruikt. Voor de Europese kampioen schappen kunnen banen worden ge nomen met een maximimlengte van 400 meter en een minimumlengte van Merkwaardig vonnis over transac uit de hongerwinter Piano terug voor f 25.- Eind 1944, dus in de hon gerwinter, aldus Het Fin. Dbl." werd door een krui denier en een particulier persoon c'e volgende trans actie afgesloten: De kruidenier leverde 8 fessen ol;e, 7 kg suiker, 15 kilo tarwe, 2 flessen limo nade s'roop, 5 potjes jam, 8 Y kilo volvette kaas, 8 y0 kilo havermout, 20 pakjes puddingpoeder, 15 kilo wortelen. 4 pakjes mai- zena. 15 stukken zeep, 2Y kilo stroop, 4 flessen azijn waartegenover de particu lier zijn piano afstond. Toen de tijden weer wat beter werden kreeg de particulier spijt en vor derde zijn piano terug. De Haarlemse rschtbank, die deze zaak te beoorde len kreeg, concludeerde dat een overeenkomst tot rui- bng van levensmiddelen zonder aflevering van de daarvoor aangewezen bon nen nietig is. Zij nam aan dat de waarde van de piano van 1939 750.was, terwijl de waarde der ge^verde kruidenierswaren in de zelfde tijd omstreeks 25 bedroeg. Het slot v/as dat de piano tegen betaling van 25. teruggegeven moest wor den. ie oooooooooooooooooooooooooooooooooo De verschrikkelijke oooooooooooooooooooooooooooooooooo Een vrolijke liefdesroman van BERTA RUCK. Vertaald door TEO DE WITTE. 1) HOOFDSTUK I. ARABELLA'S VADER. „Ik weet werkelijk niet, hoe ik mijn dank moet betuigen, mr. Ames." zei Squire Cattermole uiterst terug getrokken. Hij sprak en keek alsof hij zo juist de ijzeren pook van de sta tige bibliotheek had ingeslikt, waar hij en zijn onwelkome gast te zamen waren. Want de Squire was het prototype van een „fijne ouderwetse Engelse landheer" en zo trots als Lucifer. Hij voelde zich ongetwijfeld allerminst ingenomen met het idee, dat hij dank verschuldigd was aan die oude Ames, de eigenaar der grote winkels in de omliggende dorpen, een weerspan nig radicaal en het meest respect loze en onaangename type van een onbehouwe lummel, dat men zich maar in kon denken. Op deze wijze gaf Squire Catter mole naderhand aan zijn vrienden een omschrijving van de personen en het karakter van Arabella's vader de heldin van ons verhaal En daar zat me diezelfde hooghar tige Squire, de rijke eigenaar van het grootste landgoed uil de omtrek, voor het ogenblik onder een enorme verplichting aan die ordinaire kruide nier. Die verplichtingen hadden iets uit te staan met geld en aandelen in een nieuwe landbouwbank. Dat alles is me altijd erg ingewikkeld voorgekomen, zodat ik er onmogelijk iets van zou kunnen navertellen. Ik zal me er dus maar niet aan wagen, daar noch u, noch ik er wijzer van zouden worden. Alles wat ik kan zeggen is, dat in dien mr. Ames niet bijtijds met zijn raad was gekomen, een groot gedeel te van het ontzaglijke fortuin van Squire Cattermole even snel verdwe nen zou z(jn, als de dauw die morgen van het prachtige gazon voor die sta tige bibliotheek was opgestegen. Want mr. Ames was er zogezegd „achter gekomen" van welke twijfel achtige aard die beleggingen van de Squire eigenlijk waren. Een van zijn verschrikkelijke familieleden had zoons, of broers, of neven of wat dan ook in de City, die hem verleden Zon dag op het hart hadden gedrukt, wat er zou gebeuren, indien de oude Ames al het geld, dat hij met zijn dorps winkels bijeen had verdiend, ging steken in de nieuwe grond-maat schappij. En de oude Ames was nu over te brengen aan Squire Catter mole. zo vriendelijk om die waarschuwing „Ja. het zou er maar beroerd voor je hebben uitgezien, Squire, indien ik je niet even was komen waarschuwen want we hadden juist allemaal ver leden Zaterdag in de Kerkbde gele zen, dat de Ssuire zich zogezegd nog al druk maakte voor de nieuwe maat schappij", zei de oude man op zijn luide, schorre en altijd ruzieachtige toon, die zo verschrikkelijk familiaar kon klinken in de onmiddellijke na bijheid van eeuwenoude familiepor tretten. „Laten we nou eens samen uitrekenen wat dat schadepostje jou van het jaar gekost zou hebben. Na tuurlijk geen jachtpartij, dat snap je. Geen Parijsche prullen voor de meis- sies en moeder de vrouween be hoorlijke kneep in de jaarlijksche zakcent voor de oudste vlegel bij de Guards, of wat voor regiment hij ook onveilig mag maken," Squire Cattermole deed zo mogelijk alsof hij twee poken had ingeslikt, toen 2ijn zoon, zijn oogappel, zijn trots, zijn Eric, de glorie van zijn roemruchtig geslacht door de eerste de beste erwtenweger voor „oudste vlegel!" werd versleten. Maar de verschrikkelijke erwten- weger, de groothandelaar in ham en bruine bonen liet zich door dit dub- belpokengezicht niet in het minst sto ren in het opsommen van de moge lijke inconveniënten, waarmede 't huishouden van Squire Cattermole zou zijn bedreigd, indien genoemde Ames genoemde Squire niet even was komen waarschuwen. „En dan de jongste snaak op Ox ford. Nou die zou natuurlijk ook zijn mooie colbertje uit moeten trekken, dat snap je. Praat er maar niet van. Ik weet wat tegenslagen in zaken be tekenen. En dan kwam er natuurlijk niets van advocaat worden en geld verdienen aan de arme middenstan der. Dan zou hij ook ergens achter de toonbank moeten gaan staan. Tsga, wat zul je er aan doen, stroppen zijn stroppen en ik weet ook niet altijd wat er aan de binnenkant van het zwoerd zit. Dan zou hij tenslotte een baantje moeien kiezen, alsof het een jongen van mij geweest was." De Squire sloeg er van binnen en van buiten bleek van uit. De gedach te alleen, dat zijn lieveling ooit tegen die ongelikte beer vader had moeten zeggen, deed hem griezelen. 3331/3 meter. Plet bezwaar van Noorwegen tegen de Stockholmse baan van dit jaar werd dus niet ont vankelijk verklaard. De K.N.S.B. kwam nog met een ander belangrijk voorstel op het con gres, n.l. de kwestie van het aantal deelnemers op de 10.000 meter bij de wereldkampioenschappen. Tot nu toe was het zo, dat begonnen werd de tien snelsten van de 5000 meter te paren voor de 10.000 meter en deze paren het eerst te starten. De moge lijkheid bleef altijd open om even tueel daarna nog meer paren te laten deelnemen, doch dit werd aan de wedstrijdcommissie overgelaten. Nu werd het Nederlandse voorstel aan genomen, waarbij wend bepaald, dat de twaalf hoogst geklasseerden na de afstanden 500, 5000 en 1500 meter het recht hadden op de 10.000 meter, de laatste afstand, uit te komen. Tsjecho-Slowakije was met het voor stel gekomen om de deelneming aan ■de kampnoenschappen te beperken tot drie rijders per land, doch dit voorstel werd verworpen met 7 te gen 6 stemmen. Alleen Tsjecho-Slo wakije stemde voor het eigen voor stel om het Russisch als voertaal op het congres te gebruiken naast het Engels, het Duits en het Frans. In dit verband werd medegedeeld, dat Sovjet-Rusland verzocht had lid te worden van de I.S.U. Het bestuur had teruggeschreven dat men Rus land a'.s lid zou aannemen, waarna dit land om een bestuurslidmaat schap had gevraagd en bovendien de wens had te kennen gegeven het Russisch als voertaal in te voeren Deze verzoeken waren afgewezen en sindsdien had men niets meer van Sovjet-Rusland gehoord. Een Fins voorstel om de verplichte figuren bij het kunstrijden in een sneller tempo af te werken, werd met algemene stemmen aangenomen. Ghestem blijft wereld-damkampioen De twaalfde partij van de match om het wereldkampioenschap tussen en onze landgenoot Keiler, uitdager, de Fransman Ghestem, titelhouder, werd na 31 zetten door de wereld kampioen gewonnen, waardoor de ze veertien punten heeft gekregen tegen Keiler tien. Er moeten nog twee partijen worden gespeeld. Keiler kan dus maximaal nog het puntenaantal van de Fransman be reiken. De bepalingen zijn evenwel zo, dat al mocht Keiler hierin sla gen, bij gelijk puntenaantal Ghestem wereldkampioen blijft. L.D.V. nieuws. De uitslagen van deze week gespeelde borden wedstrij den luiden als volgt: Hoofdklasse 7e ronde: P. v. d. Stel W. Heemskerk 0-2; J. Klinkenberg A. Pronk 2-0; J. Zaalberg Th. Uitten - bogaard 1-1 8e ronde: S. v. d. Wijngaard Th. Uittenbogaard 1-1; A. Pronk M. Op- lendrees 0-2; W. Heemskerk J. Klin kenberg 2-0; B. Slegtenhorst P. v. d. Stel 2-0. le klasse 7e ronde: J. W. Huisman W. Kleijn sr. 1-1; J. v. d. Meij L. K. v. d. Vlist 1-1; I. Teling L. C. Gerrit sen 0-2; W. Harland H. de Water 0-2; A. Sladek P. v. Leeuwen 2-0. 8e ronde: W. Kleijn sr. P. v. Leeu wen 2-0; H. de Water A. Sladek 2-0; L. C. Gerritsen W. Harland 0-2; J. W. Huisman J. v. d. Meij 2-0. 2e klasse 7e ronde: C. Klinkenberg J. A. Bernsen 0-2; J. Vermeulen J. Molenaar 0-2; E. Klinkenberg J. Dreef 2-0; N. v. Leeuwen J. Huisman 0-2. 8e ronde: N, v. Leeuwen C. Klin kenberg 0-2; J. Huisman E. Klinken berg 1-1; J. Dreef N. J. v. Houten 1-1; J. Molenaar J. A. Bernsen 0-2. Kampioenschap Bollenstreek. De laatste wedstrijden van de voor ronden om het Persoonlijk Dam kampioenschap van de Bollens :reek hebben de volgende resultaten ge bracht: In de 1ste klasse wisten de vol gende spelers de finale te bereiken: Groep A: N. van Hal en L. van Haaster. Groep B: G. v. d. Voet en J. v. d. Loo. Groep C: W. Huisman en L. v. Steenbergen. In de 2de klasse Groep A was het C. Moes, terwijl P. Beliën en G. Valkema nog een beslissingspartij moeten spelen om de finale te be reiken. In groep B werden J. van Houweninge en A Ruighaver ge plaatst. De totale uitslag in de 3de klasse is, dat A. v. Horick kam pioen en H, Mol 2de werd. De finale zal gespeeld worden in het clublokaal van de Damvereni ging „E M.S." te Bennebroek. Want, ge moet vooral niet vergeten, beste lezer, dat dit verhaal begint in de dagen voor de Grote Oorlog en dat de Squire zelfs in die dagen reeds doorging als een rigoureus conserva tief. Hij was als het ware een der hoekstenen van het aloude gebouw van het conservatisme. Het zou heel wat stormen te verduren krijgen, dat mooie gebouw en daarom verhief het zich trotser en koeler dan ooit. Hij zou de volkerenkrijg over zich heen zien komen en zijn vooroordelen zou den eenigszins minderen door d'e ge dachte hoe de nieuwe legers hadden bijgedragen om de traditie der oude te eerbiedigen. Ja! Hij zou er zich aan moeten gewennen, dat de edel- sten uit de lande als zijn zonen Eric en Basil, de officieren van de bloede, tot kameraden zouden krijgen de zoons van, die geminachte klasse waarvan Ames hem het meest af schrikwekkende voorbeeld was. Hij zou er aan gewoon moeten worden dat zijn zoons over enkele van d;e andere zoons zouden spreken als tof fe kerels. H\j zou zijn zoons van zijn intieme vrienden in Londen moeten tegenkomen, die ruwe khakiunifor- men zouden dragen en voor hun kleermakers salueerdemaar al deze ontzettende inbreuken op de be proefde orde waren voorlopig nog voor hem verborgen. Hij zou het niet SCHAKEN Kampioenschap van Lisse. Uit slagen 4de ronde: lste klasse: J. SmitPastoor de Groot 01, C. v. d. Lip—J. G. Snel 10, B. L. HooyerH. A. Simons 0—1, G. ScholtesH. v. Wamel 1—0, Jac. Boogerd (vrij). 2de klasse: J. GoedemansJ. Th. v. Koppen 10, J. GrimbergenG. Vermey Jr. 01, J. BosChr. C. Boogerd 10, G. DekkerM. H. v. Ruiten afgebr., M. Vermeer (vrij). 3de klasse: C. v. DijkH. v. d. Aar 01, J. GeerlingJ. Heykamp 10, B. Smit—C. v. d. Voort 10, A. Ver doesP. A. v. Tol 10. Afgebroken partijen: J. G. Snel— Jac. Boogerd 01, G. Vermey Jr.— M. Vermeer 10. D.V.B.O.Lichtfabrieken 46. De uitslagen van gisteravond zijn: P. VlugtChr. v. Goor 01, C. Goud- bergJ. Flippo 10, Th. Uitenhout^— W. de Wilde YY, A. Laarhoven— J. v. Zanten 10, A. N. Buisman W. ten Cate 01, L. v. d. Meide—G. Annokkee 01, M. GortC. Gal- jaard Y—Y, Chr. de Roo—W. G. v. Katwijk 01, H. VersteegeJ. v. Oosten 01, H. LighthartJ. v. d. Hoeven 10. Totaal 46. WANDELSPORT. P.P.A.-jubileum wandeltochten. Naar wij vernemen, organiseert de wandelsportvereniging P.P.A. op 5 en 6 Juli a.s. haar traditionele wan deltochten. Op speciaal verzoek van de buurt verenigingen en padvinders groepen zal op Zaterdag 5 Juli een parcours worden uitgezet van 1Y tot 10 km, zodat ook de Welpen en de Kabou ters mee kunnen wandelen, terwijl voor de ouderen de afstanden 20, 30 en 50 km bedragen. De start vindt plaats vanaf Oud- Hortuszicht, Zaterdags van 2 tot 3 uur, 's Zondags vanaf 10 uur. R.K. deelnemers kunnen op verzoek na 12 uur starten. Vast en zeker/ KAMSTEEG's Autom. Bedr. N.V. OEGSTGEEST HAAGS GERECHTSHOF. N. A. van L. te Zoeterwoude had zich nijdig gemaakt, toen een ambte naar zich op zijn bedrijf had ver- \oegd en hij had zich toen aan mis handeling schuldig gemaakt, voor welk feit hij door de politierechter tot twee maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. In hoger beroep heeft het Hof thans zes weken gevan genisstraf opgelegd. HAAGSE RECHTBANK Wegens inbraak in een villa te Lisse, waarbij diverse goederen wer den gestolen, heeft zich voor de rechtbank te verantwoorden gehad de vertegenwoordiger F. S. tegen wie twee jaar gevangenisstraf werd geëist. De rechtbank heeft hem ver oordeeld tot een jaar en zes maan den gevangenisstraf. D. de V. te Oegstgeest pleegde in een schuur inbraak, waarbij een partij tabaksartikelen etc. werden gestolen. Tegen verdachte werd een jaar gevangenisstraf geëist. De rechtbank heeft verdachte veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaarde lijk met proeftijd van drie jaar. J. F. A. H. uit Sassenheim werd ervan verdacht dat hij wilde inbre ken in de woning van zijn buurman. Het was een wel wat geheimzinnig geval, want H. vertelde in een café te hebben opgevangen, dat iemand van plan was bij zijn buurman in te breken, hetgeen hij juist wilde voorkomen, De Officier vorderde een jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief, doch verdachte hield zijn onschuld vol. De recht bank heeft het tenlaste gelegde niet bewezen geacht en verdachte vrij gesproken, geloofd hebben, zelfs al had Ames het hem gezegd. Ames, in wiens fi nanciële prognostic hij thans 'n on feilbaar vertrouwen had gesteld. Zo veel kracht wenschte hij nog niet te geven aan die socialisten, die „dit ongelukkige land naar de donder hielpen, naar de donder" zoals hij op de club reeds herhaaldelijk had be weerd, vooral toen hij gedwongen was geweest om getuige te zijn van 't feit, dat die verschrikkelijke Ames daar in zijn eeuwenoude bibliotheek zat, met zijn voeten wijd, uitgespreid op het Perzische haardkleedje, waar op een prins van de bloede Allah om steun tegen de christenhonden had gesmeekt, zijn plebejerskop geleund' 'tegen een rij in perkament gebonden Spectators, terwijl hij heim daar de wet stelde in een dialect, dat meni nooit te voren in dit eerbiedwaardige vertrek had vernomen. Naarmate de Squire ineenkromp van afschuw voor deze smaad, ging die Ames al meer en meer op in het buitengewoon genoegelijke van het geval. De onverzettelijke oude radicaal scheen er werkelijk een ondeugend genoegen in te scheppen om „zijn kans eens waar te nemen" zoals hij later in de dorpsherberg op hoge» tcon beweerde. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4