CcicLe Sou/tont Engeland neemt de leiding in het saneringsproces Sjahrir blijft in het binnenland Wat wij kunnen verwachten ZATERDAG 14 JUNI 1947 Bureaux: Papengracht 32, Giro 103003. Telet: Administratie, Advertenties 20820, Redactie 20015, Directie, drukkerij en abonnementen 20935. Directeur: C. M. VAN HAMERS VELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11112 Abonnementsprijs f 0.26 per week, f 1.10 per maand, 3.25 per kwartaal. Franco per post i 4. Advertenties; 15 cent per m.m. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden f 1.50. Een totaal beeld OM een rechtvaardig oordeel te vellen, moeten wij een zaak niet slechts van één kant bezien. Gisteren hebben we een en ander medegedeeld uit het rapport door de Rekenkamer uitgebracht over de tijd, waarin de Regering te Londen zetelde. En in een kort commentaar daar bij hebben wij geconstateerd, dat daarin vermelde feiten van geldsmij terij ergerlijk zijn.'Ergerlijk om het geld, dat nodeloos en nutteloos, onge motiveerd en ongerechtvaardigd werd uitgegeven- Maar meer nog om de mentaliteit, die daaruit sprak: leven op een niveau en in een stand, wel ke zo pijnlijk in tegenstrijd waren met de levenswijze, welke men in Neder land gedwongen was te volgen. Wij willen niet zwart wit noemen! En het is een der grote voordelen van een democratische staat, dat derge lijke dingen kunnen worden gepubli ceerd, beoordeeld en veroordeeld. Doch en daarop willen wij van daag wijzen men moet daarbij rechtvaardig zijn. En met instem ming citeren wij wat gisteravond het „Vrije Volk" schreef: „Wanneer wij in het kort onze mening over dit rapport van de Kamercommissie moeten samen vatten, willen wij waarschuwen tegen het misverstand, dat het beeld, zoals de commissie hier te kent, een totaal-beeld zou zijn. Het werk van de Algemene Re kenkamer en de Kamercommis sie is uiteraard van critische aard, waarbij de nadruk moet vallen op alles wat verkeerd of onjuist is, terwijl de lichtzijden, die in het Londense beleid evenmin hebben ontbroken, er in een staatstuk als dit een beetje be kaaid moeten afkomen. Hét ge produceerde verslag kan derhal ve worden beschouwd als een ar gument voor een bevestigend ant woord op de vraag, of een alge meen onderzoek naar wat in Londen is geschied, er niet ur genter door is geworden." Wat de Rekenkamer aan verkeerde handelingen constateert mag men ze ker niet verwijten aan allen, die te Londen aan de Regering hebben deel genomen, in welke functie dan ook. Onder hen zijn vele voortreffelijke Nederlanders, die op blijvende waar dering aanspraak maken. En vervolgens wij mogen ten gevolge van de publicaties der Re- kenkamer ook niet vergeten, dat de Regering te Londen in de oorlogstijd veel uitstékend werk heeft gedaan. Op dit werk in zijn geheel genomen - al zijn er onderdelen, die wij geens zins kunnen bewonderen! - mag door die publicatie geen smet worden ge worpen, waardoor 't wordt verdoezeld. De Regering te Londen heeft door haar onverzettelijkheid, door haar voorlichting en bemoediging en door de door haar genomen maatregelen en gemaakte wetten in ons land het ondergronds en bovengronds verzet kracht en taaiheid en doeltreffend beid geschonken. En zij heeft de moeilijke taak gehad, ons land op de na-oorlógse tijd voor te bereiden. De wens van het Vrije Volk" om een totaal beeld te krijgen van wat er in Londen is geschied, willen wij gaarne onderstrepen, omdat zulk een objectief beeld van 'gróót belang is, ook voor de historie. Een beschouwing over het rapport der Rekenkamer besluit de „N. Rott. Crt.": „De Savornin Lobman heeft niet ten onrechte een onbelem merde publiciteit en een waak- als de volksvertegenwoordiging, twee vereisten gesteld voor een goed financieel-administratief be heer. Beide, zowel de publiciteit als de volksvertegenwordiging, zijn levensvoorwaarden voor een democratisch bestuur. De periode der Nederlandse Regering te Lon den heeft nog weer eens een on gezocht gelegenheid gegeven om dit op groiid van de ervaring uit de practijk vast te stellen." Publiciteit en volksvertegenwoor diging zijn inderdaad levensvoor waarden voor een democratisch be stuur en practisch voor elk goed bestuur. TOEGESTOKEN HAND WORDT GEGREPEN De plannen voor een groots opgeze tte Amerikaanse hulpverlening bij de economische opbouw van Europa, zoajs deze vorige week door minister Marshall zijn uiteengezet, zijn in een nieuw stadium gekomen door het diplomatieke overleg, dat de laatste dagen in Washington heeft' plaats gevonden voornamelijk tussen Britse en Amerikaanse diplomaten en door de verschillende reacties, die thans van uit Engeland gemeld worden. INVOER VAN NEDERLANDSE KWEEKPLANTEN IN ENGELAND. Teneinde de kwekerijen te steu nen, zullen de Engelse kwekers in staat worden gesteld beperkte hoe veelheden kwee' "lcmten uit Neder land te importeren i: de periode van heden tot 31 Mei 1948. Invoervergunningen zullen alleen worden verstrekt aan hen, die een broeikas bezitten en zullen een waarde van 150 pond sterling niet te boven gaai.. Het zal waarschijn lijk niet mogelijk zijn. in alle geval len een invoervergunning te ver strekken. De verguninngen zullen worden verstrekt dooi het ministerie van landbouw, het departement van landbouw van Schotland, en het departement van landbouw van Noord Ierland. De vergunningen zullen worden verleend voor de import van o.a. cyclamen, varens, Hortensia's en sleutelbloemen. NIEUW FEUILLETON. Wij beginnen vandaag met een nieuw feuilleton, een boeiend roman tisch verhaal. Rede van Bevin gunstig gestemd is over de plannen van Marshall, maar dat de Britse re- Van de laatste is een rede, die Be- gering ook het initiatief zal nemen vin gisteren tijdens een lunch van de voor een Europese conferentie. Uit buitenlandse persvereniging in Lon- j het verloop van de besprekingen, die den heeft uitgesproken, de belang in Washington tussen Britse en Ame- rijkste. rikaanse diplomaten worden gehou- Engeland moet, aldus Bevin, de lei- den, valt af te leiden, dat Er.geland ding nemen om Europa weer in een inderdaad van plan is een leidende gezonde toestand te brengen en heeft rol te gaan spelen bij het Emcpese besloten Frankrijk en andere Euro- herstel in het kader van het Ameri- pese landen te consulteren om te zien. kaanse plan. hoe Europa het beste voordeel kan trekken van het belangrijke voorstel der Verenigde Staten, om dit wereld deel er weer bovenop te helpen. Bevin noemde de reden, die minis ter Marshall vorige week te Harvard heeft gehouden één der grootste in de geschiedenis der wereld en verklaar de, dat hij alleen tot de andere lan den kon zeggen, dat, wanneer de Ver enigde Staten een brug wensten te slaan om Oost en West met elkaar te verbinden, het rampspoedig zou zijn om uit idealistische of andere rede nen de Verenigde Staten ir deze grootse poging tegen te werken. Mi nister Bevin zeide, dat er veel grotere problemen in de wereld opgelost moe ten worden. Wanneer evenwel het Europese crisiscomplex verwijderd zou kunnen worden, dan zou de mo gelijkheid om tot vrede te geraken, paderbij gekomen zijn. Besprekingen in Washington. In Engeland kan men overigens meer tekenen waarnamen, die er op wijzen, dat men in Londen niet alleen ERKOMTZILVERGELD maar nu nog niet Hoewel de minister van Financiën heden een wetsontwerp voor een nieuwe regeling van ons muntwezen aan de Tweede Kamer heeft aange boden, waarbij wordt voorgesteld de zinken munten uit dé bezettingstijd af te schaffen, zal het vermoedelijk toch nog wel geruime tijd duren, eër de oude, vertrouwde zilveren guldens en rijksdaalders weer terug komen. „Zolang de ontwikkeling van de zilverprijs niet meer zekerheid ver schaft omtrent de marge tussen no minale en. intrensieke waarde van de zilveren munten" aldus de me morie van toelichting, „zullen de des tijds in Amerika geslagen zilveren guldens niet in de circulatie worden gebracht. Een deel van de voorraad van 130 millioen stuks zal, evenals de te Philadelphia opgeslagen zilve ren dubbeltjes en kwartjes, kunnen worden dienstbaar gemaakt bij de voldoening van de verplichting tot teruglevering van het op basis van de leen- en pachtwet tijdens de oor log verkregen muntzilver". De minister voorziet verder, dat de papieren guldens en rijksdaalders vermoedelijk nog enkele jaren in om loop zullen blijven maar meent, dat de zilveren munten de jure in de muntwet dienen te worden opgeno men. DE NIEUWE MUNTEN. In de toekomst zal ons muntstelsel dan bestaan uit zilveren guldens en rijksdaalders waaraan echter de hoedanigheid van pasmunt zal wor den gegeven, zodat ze slechts tot een bedrag van f 50 als wettig betaal middel mogen worden gebruikt en voorts uit kwartjes en dubbeltjes van zuiver nikkel. De centen en stuivers zullen van brons zijn. Het gouden tientje zal niet in het munt stelsel terugkeren. Wel komt er de gouden.dukaat, echter alleen als van rijkswege gegarandeerde handels penning, die niet als wettig betaal middel zal worden gebruikt. De nieuwe stuiver van brons zal niet, zoals de vi-oegere nikkelen stuiver, vierkant zijn, maar, rond. Evenals de kwartjes en dubbeltjes zullen de cent en de stuiver voor taan de koninklijke beeltenis dragen Het ligt in de bedoeling dat hiervoor een nieuwe beeltenis van H. M. de Koningin zal worden vervaardigd. BEDRIJFSVERGUNNINGEN GROOTHANDEL, GLAS, PORSELEIN EN AARDEWERK. Bij beschikking van de minister van economische zaken d.d. 4 dezer word, zoals gemeld, het bedrijfsver- gunningenbesluit 1941 buiten wer king gesteld, voorzover betreft de groothandel in glas, porselein en aar dewerk. Dit betekent, dat sedert 5 Juni j.l. vestiging van nieuwe be drijven op dit terrein is toegestaan, zonder dat vooraf een daartoe strek kende vergunning nodig zal zijn. In middels is gebleken, dat uit het des betreffende bericht in de(.Nederland- se Staatscourant is geconcludeerd, dat thans aardewerk is „vrij geko men". Deze conclusie is misplaatst, aangezien de op de distributiewet 1939 gebaseerde voorschriften on verzwakt van kracht blijven, zo deelt de vakgroep „groothandel in glas, porselein en aardewerk" ons mede. I Spoedvergadering der Indonesische delegatie Naar Reuter verneemt, zal de Indonesische delegatie Zaterdag te Ba tavia een spoedvergadering beleggen, waarop de ernstige toestand, ont staan na de overhandiging van dé Indonesische tegennota besproken zal worden. Men verwacht, dat vi-er van de zes leden der delegatie, o.w. minister Roem, die per vliegtuig naar Batavia zal reizen, de vergadering zullen bijwonen. Daarna zuRen besprekingen met de Commissie-Gene raal worden gevoerd. Sjahrir echter, zal naar Ass. Press meldt, in het door de Republikei nen bezette gebied van Java blijven, totdat duidelijk is of Nederland de onderhandelingen wil beëindigen of voortzetten. In het eerste geval ver wacht men volgens een republikein sen woordvoerder niet, dat hij hét risico zal nemen van het binnenland te worden afgesneden. Meningsverschil met v. Mook? Volgens onbevestigde berichten, die in doorgaans welingelichte krin gen de ronde deden zo meldt A. P. zou prof. Schermerhorn van mening zijn, dat de* Indonesische te genvoorstellen een basis vormen voor verdere besprekingen, terwijl dr. Van Mook méént, dat verdere bila terale discussies onder de huidige omstandigheden waarschijnlijk vruch teloos zouden zijn. HET ECONOMISCH HERSTEL VAN EUROPA. Naar het A.N.P. ter ore komt, heeft de Nederlandse regering zich tot de Belgische regering gewend ten einde gezamenlijk overleg te plegen om trent een eventueel te nemen initia tief in verband met een samengaan der Europese landen ten einde tot economisch herstel van Europa te ko men. Volgens berichten, zou de Engelse minister van buitenlandse zaken, Bevin, zich in hetzelfde verband tot enkele landen gewend hebben. Me degedeeld kan wórden, dat de Neder landse regering geen enkel verzoek van die zijde heeft ontvangen. NIEUWE WEGEN OP HET GEBIED VAN OORLOGVOERING. In Engeland hebben onderzoekin gen plaats op het gebied van twee nieuwe vormen van oorlogvoering, die waarschijnlijk dodelijker zijn dan het gebruik van de atoombom. Het betreft de radioactieve wolk en de bacteriologische 1 m. Bacteriologi sche proefnemingen hebben op een speciaal station in Zuid-Engeland plaats, waar bijna 200 technici werk zaam zijn- Volgens welingelichte kringen te Londen hebben de V. S. een klein aantal bacteriologische bommen ge reed, behalve, naar men aanneemt, een honderdtal atoombommen van een nieuw type. In Engeland en Australië houdt men zich ook bezig met de ontwikke ling van geleide projectielen. Enge land wil de voortdrijvende kracht van de raketbom verbeteren. Proef nemingen met deze wapenen zijn uitsluitend op de Atlantische Oceaan verricht. 80 Textielpunten - 1 Paar schoenen om de anderhalfjaar - Iedere fietser banden - Minder zeep De minister van Economische Za ken hééft, in afwachting van de door de regering bekend te maken maat regelen in verband met haar her ziene deviezenschema, medegedeeld, hoe naar alle waarschijnlijkheid de voorziening van enkele belangrijke producten in de toekomst zal zijn. Tachtig textielpunten. Wat de textiel betreft, ligt het in de bedoeling om dit jaar de toegezeg de 80 punten inderdaad aan te wij zen. Ondanks de grotere export, die ten slotte noodzakelijk is om uit het buitenland de nodige grondstoffen los te krijgen, verwacht men, dat de productie zoveel hoger zal zijn, dat zonder bezwaar aan de grotere vraag zal kunnen worden voldaan. Minder schoenen. Met de schoenen staat het er min der gunstig voor. Aan de oorspron kelijk aangekondigde toewijzing van één paar per jaar en per man, zal men niet kunnen vasthouden. Het publiek zal anderhalf jaar met een paar schoenen moeten doen. Voor de kinderen zal echter een extra-bon worden aangewezen. HERDENKING LE SAGE TEN BROEK. Z.Em. Kardinaal de Jong heeft het voornemen te kennen gegeven per soonlijk bij de herdenking van le sage ten Broek aanwezig te zijn. Deze herdenking zal bestaan uit een krans legging op zijn graf te Grave en de onthulling van een gedenksteen in zijn vroeger woonhuis te Grave. Na een lunch in het blinden-insti- tuut zullen de gasten zich haar Nij megen begeven om aldaar de aca demische zitting bij te wonen, die de R. K. Universiteit ter herdenking van Le Sage houdt Daarna wordt in de aula een tentoonstelling geopend van de werken en manuscripten van deze voorvechter der katholieke pers. Fietsbanden. Voor de fietsers is er goed nieuws. Er is een regeling op komst, die voor iedere fietsbezitter practisch een paar banden betekent. Natuur lijk moet het procédé langs lijnen der geleidelijkheid geregeld worden. Zeep. De zeepvoorzienlng zal helaas voorlopig beneden de maat moeten blijven. De bedoeling is om iedere twee weken een bon aan te wijzen voor 250 gram waspoeder, 250 gram zachte zeep en 225 gram huishoud zeep of 180 gram toiletzeep. Zonder in pessimisme te willen vervallen, wijst de minister er echter op, dat het speciaal op dit gebied niet on mogelijk is, dat er kinken in de ka bel komen. DE HOOGSTE WAARDEN DER HUIDIGE POSTZEGELS. Met ingang van 1 Juni zullen de postzegelverzamelaars een onge stempeld exemplaar van de frankeer zegels van 250, 5.en 10. kunnen kopen. Hiervoor zullen alleen die verzamelaars, die lid zijn van een vereniging van postzegelverzame laars, aangesloten bij de Ned. Bond van Verenigingen van Postzegelver zamelaars, in aanmerking kunnen ko men. Zij moeten hiertoe in het bezit zijn van een formulier dat onderte kend is door de secretaris van die bond en het lid zelf. VLEESLOZE DAGEN IN DE RESTAURANTS. Naar de „Nieuwe Courant" meldt zal Dinsdag 17 Juni de eerste vlees loze dag in de restaurants en andere eetgelegenheden zijn. Voortaan wordt Dinsdags en Vrijdags geen vlees ge serveerd, met inbegrip van wild en gevogelte. Vijf van de zes .Nederlandse wielren ners, die zullen deelnemen aan de Tour de France. V.l.n.r.: B. Schellin- gerhoudt, Jos. Jansen, A. de Korver, Jac. Sijen en Arie Voorn. DE PYRRHUS-OVERWINNING DER FRANSE REGERING. Volgens berichten uit politieke kringen te Parijs is het aftreden te verwachten van de Franse minister van Financiën, Robert Schuman. Het is bekend, dat hij heeft geprotes teerd tegen wat hij beschouwt als „buitensporige concessies der rege ring om de spoorwegstaking en an dere stakingen te doen beëindigen". AFBLIJVEN VAN HET STAKINGSRECHT. Het Franse vakverbond heeft te kennen gegeven, dat het gekant is tegen door de Franse regering be sproken voorstellen om bij het par lement een wetsontwerp in te dienen, waarin een staking onwettig wordt verklaard, wanneer het voornemen tot staken niet tien dagen tevoren kenbaar gemaakt is. Het verbond is volstrekt gekant tegen elk voorstel, dat gericht is op beperking van het recht van staking, en wijst inmen ging in de werkzaamheid van de vakverenigingen af. Het verbond deelde voorts mede, dat het bereid is'besprekingen met de regering te openen over de ge hele kwestie der lonen en prijzen. WAAR BLEVEN DE GEARRESTEERDEN? De gemeenteraad van Berlijn heeft met algemene stemmen een voorstel aangenomen, om de geallieerde contröleraad te verzoeken, over te gaan tot het publiceren van de na men van alle personen, die door de „bezettende mogendheden" zijn ge arresteerd, Het ligt voor de hand, dat dit besluit genomen werd naar aanleiding van de politiek der Rus sen om anti-communistisch gezindé politici en burgers te arresteren. De Amerikaanse autoriteiten te Berlijn hebben het op hun bureau's aangestelde Amerikaanse en Duitse vrouwelijk personeel verboden zich in de Russische sector vart Berlijn op te houden,. Dit verbod is een af- weermaatregel tegen de Sovjet- Russische spionnage. die, ten einde gewenste inlichtingen te verkrijgen, .er zelfs niet voor terugdeinst bij de Amerikanen in dienst zijnde perso neel te doen „verdwijnen". Het hoofd van een buitenlandse mili taire missie verklaarde zelfs ge dwongen te zijn alle notities en pa pieren, die normalerwijze in prul lenbakken terecht komen/ te ver nietigen. Gebleken is, dat de Sovjet- spionnage van deze gegevens ge bruik maakt. EERSTE KRACHTPROEF VOOR ITALIAANS KABINET. De twee weken oude regering-De Gasperi heeft gisteren haar eerste krachtproef doorstaan, toen een door de monarchisten ingediende motie om het verdere onderzoek in zake een beweerd distributie-schan daal uit te stellen in de Nationale Vergadering met 248 tegen 175 stemmen en één onthouding werd aangenomen. De regering werd gered doordat 100 afgevaardigden van de centrum- en linkse partijen zonder te stem men de vergadering verlieten. Deze afgevaardigden zullen over het lot van de regering beslissen wanneer de volgende week de vertrouwens kwestie zal worden gesteld. COMMANDANT LUCHTMACHT SURINAME. De lt.-kolonel van de generale staf van het K.N.I.L., W. K. Boogh, wordt met ingang van de dag van vertrek uit Nederland, omstreeks 20 Juni a.s„ ontheven van zijn tewerkstelling bij de 6e afdeling van het ministerie van Overzeese Gebiedsdelen en benoemd tot commandant van de landmacht in Suriname. PLEBAAN F. FTLBRY. De proost van het Haarlems ka thedraal kapittel en plebaan van de kathedraal van St. Bavo, de hoog eer w. heer mgr. F. Filbry, is in de Maria-stichting te Haarlem geope reerd, aldus de .Maasbode in ver band met een beeneuvel. De toe stand was gisteren na de operatie gunstig. Voorraad sigaren is beperkt. De vakgroep detailhandel in Ta- ,bak en Tabaksfabricaten maakt het publiek er op attent, dat, hoewel de sigaren thans zonder bon mogen wor den verkocht, de voorraad toch nog zeer beperkt is, zódat de winkelier niet op grote schaal sigaren kan af leveren en zich verplicht kan zien af levering van sigaren te beperken tot hen, die bij hem ook hun distribu tiebon voor sigaretten of kerftabak besteden. Onvoorzichtigheid met granaat Dezer dagen maakten wij melding van de ter aarde bestelling van de op 5 Juni j.l. tengevolge van een gra naatontploffing overleden reserve- 2e luit. der artillerie, de 26-jarige W. J. Geenen. Aangaande het ongeval vernemen wij, dat G. vermoedelijk de granaat, waarvan de ontploffing tot een zo tragisch resultaat leidde, gevonden heeft tijdens of na een oefening, gehouden op de „schiet- heide" van de legerplaats Oldebroek, waar hij in de daar gevestigde artil- lerieschool een cursus volgde. Hoewel het aan het niet sr daartoe aangewezen personeel ver boden is, eventueel zich op genoemde heide bevondende projectielen aan te raken, heeft G. zich aan dit verbod niet gestoord en vermoedelijk uit nieuwsgierigheid de granaat, die met roest bedekt en reeds enige tijd ter plaatse moet hebben gelegen, mee genomen naar zijn kamer die hij met 2 collega's, de officieren de S. en K. bewoonde. Uit de mededelingen, door zowel de S. als K. gedaan, bleek, dat G. de granaat van het type 3.7 brisant pantsergranaat in de kamer te voorschijn gehaald heeft, waarbij het voorwerp hem vermoedelijk ontglip te en met noodlottig gevolg ge ëxplodeerd is. GEWONDEN VALLEN BIJ BUNKERSLOPING. Te grote dynamietlading. om eerder klaar te zijn? Tijdens het dynamietladingen uit de weg ruimen van een bunker op het strand bij Egmond aan Zee wer den door rondvliegende steenbrok- ken een vrouw en twee kinderen ge wond. Eén van de kinderen is in middels in een ziekenhuis in Alk maar overleden. Als oorzaak voor het rampspoedi ge gebeuren wordt verondersteld het aanbrengen van een te grote la ding dynamiet. Een andere tech nische verklaring is, dat de lading werd geplaatst, op een reeds los fun dament, terwijl men in de mening verkeerde, dat de bodem vast was. Een uitgebreid onderzoek wordt in gesteld. n... HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden voor ingen Aanslag op een fabriek te Almelo In de nacht van Donderdag op Vrijdag is een aanslag gepleegd op de timmerfabriek van de heer A. B. Hondeborg, aan de Markgravenweg te Almelo Men hooro'e een ontplof fing, waarop de eigenaar en enige omwonenden zich naar het T?edrijf spoedden, waar in een der werk plaatsen een begin van brand was ontstaan. Het vuur was vrij spoedig bedwongen, maar alle ruiten waren gesneuveld en twee der kostbaarste machines waren vernield. De re cherche, die direct een onderzoek instelde, wist in de loop van Vrijdag de hele affaire tot oplossing te bren gen. De heer Hondeborg had in de afgelopen maanden anonieme dreig brieven ontvangen, v/aarin het ont slag van een bepaald personeelslid werd geëist. Werd aan deze eis geen gehoor gegeven, dan zou de fabriek door ontploffing of brand vernield worden. De heer Hondeborg had) echter aan deze bedreiging geen aandacht geschonken Uit het poli tieonderzoek is gebleken, dat het hier geen toevallige samenloop van omstandigheden is geweest, maar dat opzet in het spel was. Tenslotte kon men overgaan tot de arrestatie van zekere J. H. R. te Albergen (gem. Tubbergen), die op de fabriek werkte en zich door de in de brief genoemde employe op het tweede plan gedrongen voelde. Voor de uit voering van zijn wraakplannen heeft R. gebruik gemaakt van een Engelse handgranaat. £m ktMefojz... „Elen Nederlandse eenheid in het bijzonder kan men zich niet anders denken, dan als een eenheid in ver scheidenheid. Samenwerking on danks verschil van opvatting ejst hoger bewerktuigde menschen dan eendracht op zichzelf". Huizinga in „Nederlands Geesteswerk", blz. 34.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1