Leerlingen evenaren hun leraren Gaat Wassenaarse melkhandel ruilverkavelen? DONDERDAG 12 JUNI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Het moet voor leerlingen wel een bijzondere attractie zijn om zich eens met hun leraren te meten op een gebied, waarvan zij weten sterker te zijn. Een aparte bekoring krijgt deze attractie, wanneer de krachtmeting plaats heeft in de tijd van examens en proefwerken! Het is immers niet denkbeeldig, dat een leerling overi gens geheel ongemotiveerde, wraak gevoelens krijgt bij het behalen van een slecht cijfer of het opkrijgen van een zwaar proefwerk en dat hij zint op revanche. Overigens geloven wij niet, dat de leerlingen van de R. K. H.H.S. met deze gevoelens bezield waren, toen zij gistermiddag tegen hun leraren in het voetbal-strijdperk tra den, doch dat zij deze wedstrijd spor tief opvatten, wetend dat zo'n ont moeting veel kan bijdragen tot een goede verstandhouding tussen lera ren en leerlingen. De leraren zul len op hun beurt deze gelegenheid aangegrepen hebben om te tonen, dat zij in werkelijkheid heus geen „beulen" zijn; iets wat zij beroeps halve wel eens moeten schijnen. Om even over half drie stelden beide elftallen zich op. De leraren hadden, om hun zeker schijnende overwinning niet al te groot* te' ma ken, de oud-leerling T. Klarenbosch als midvoor opgesteld, wat natuurlijk een aanmerkelijke verzwakking van hun elftal was. Voor de aanvang van de wedstrijd bood de aanvoerder van de leerlingen z'n collega een bouquet rozen aan, waarna Pater Teepe de aftrap verrichtte. Nadat beide ploegen eerst het ter rein wat verkend hadden, breekt na een kwartier de heer Castelein met een ontzaggelijke vaart door de ver dediging heen en besluit zijn solo- ren niet een schitterende voorzet naar de geheel vrij staande heer Al; deze ziet zijn kans schoon en schiet onhoudbaar., zes meter naast! Even later zien we weer een leraren-aan val en pit een mooie voorzet van de heer Al, kan Klarenbosch doelpun ten (10). Als er ongeveer een half uur gespeeld is moet de heer Hage- meyer, die werkelijk de ziel van zijn ploeg was, wegens een opgelopen blessure het veld verlaten. De leer lingen zien, na deze aanmerkelijke verzwakking van het leraren-elftal in. dat hun kans nog niet geheel ho peloos is en ondernemen een aanval, welke in een doelpunt eindigt. Zeer terecht annuleert de scheidsrechter dit doelpunt echter, daar de leraren- keeper niet in zijn doel stond, doch 'n werk van barmhartigheid bewees aan z'n gev/onde collega. De leerlin gen komen weer opzetten en het is de rechtsbuiten Goof V.'d. Poel, die de bal in de touwen jaagt (11). Geheel niet ontmoedigd trekken de leraren, die voor hun schier on vervangbare collega Hagemeyer met twee man aangevuld zijn, weer ten aanval. We noteerden een buitenge- WATERPOLO. WEDSTRIJDEN IN ALPHENS ZWEMBAD. A.Z.C.-dames verliezen van Gouwe I Gisteravond zijn in het Alphense zwembad weer een drietal polowed strijden gehouden, waarvoor niet al Nte grote belangstelling bestond. A.Z.C. 2Gouda 2 (Dames) 5—0. Beide ploegen speelden met vijf dames, waardoor het basin een leeg idee gaf. De thuisclub was veel ster ker en nadat mej. Bijleveld tot tweemaal toe 'n gemakkelijke kans heeft gemist, weet Corrie van Leeu wen de score te openen, waarna mej. Bijleveld zich herstelt en de tweede helft doet ingaan dank zij een tweetal goede doelpunten met 30 voor A.Z.C. Na het draaien is A.Z.C. steeds sterker en het valt dan ook niet te verwonderen, dat mej. Janny Bijle veld nog een tweetal doelpunten aan de score weet toe te voegen, zodat het einde komt met een 50 overwinning voor de A.Z.C.-dames. A.Z.C. 3—Gouwe 3 1—0. Het was wel buiten verwachting, dat het derde zevental van de A.Z.C. van de dito's van de Gouwe wisten te winnen. Deze overwinning dan ken de Alphenaren wel hoofdzake lijk aan hun doelverdediger Wer- neke, die zijn doel op werkelijk uitstekende wijze heeft verdedigd. "Het was een pittige wedstrijd, die dan wel technisch niet zo hoog stond, maar toch wel prettig aan deed om de eerlijke vechtlust van de jongens. Door een ver schot van Vonk in de tweede helft verkreeg A.Z.C. een voorsprong die men on danks heftige pogingen van de Waddinxveen-spelers niet meer af stond. A.Z.C. IGouwe I (Dames) 12. De met belangstelling tegemoet geziene wedstrijd van de beide eer ste zeventallen van A.Z.C. en de Gouwe is voor de Alphense dames op een teleurstelling uitgelopen. Ten eerste moesten drie dames die reeds een wedstrijd achter de rug hadden andermaal het water in en ten tweede kreeg mej. Minten kort voor het einde de kans van de dag om de stand.die op dat moment ge lijk was op21 te brengen. Zij verzuimde evenwel te schieten, nog beter om op tijd over te geven, waardoor een der Waddinxveen- dames. er vrij van door kon gaan en hieruit ontstond direct de winnende goal. Direct ontwikkelt zich een vrij snelle kamp, waarbij dikwijls dig spel te zien is. De gasten nemen de leiding door mej. v, d. Berg, maar mej. .v. d. Bijl weet de balans weer in evenwicht te brengen 11, na keurig opzwemmen van mej Bijleveld, die op het juiste moment de bal aan haar afgeeft. Dan volgt het reeds omschreven moment waardoor mej. Broer de kans ge geven wordt die zij dan ook prach tig benut. Geheel onverdiend was de overwinning niet, maar deze had even goed andersom uit kunnen ^vallen. woon hard schot van de heer Al, ■helaas recht in handen van de kee per. Vijf minuten voor de rust krijgt de heer Oltheten de bal toegespeeld, deze weet geen andere oplossing om uit de impasse te geraken, dan het leder maar weer weg te trappen. De druk op het leerlingen-doel blijft aanhouden en vlak voor de rust we ten de leraren de stand op 21 te brengen. Direct na de rust gaan de leerlin gen er van dobr en de leraren-kee per krijgt een oer-hard schot te ke ren, waarbij hij echter de bal laat vallen. De kleine Duindam is er onmiddellijk bij en maakt de stand weer gelijk (22). Thans acht ook de heer de Vreeze z'n tijd gekomen en met een formidabele schuiver geeft hij keeper Haasnoot het nakij ken (32). De leraren blijven in de aanval; we zagen een zeer fraaie kopbal van de heer de Wit, waaruit tenslotte het vierde leraren-doelpunt geboren wordt (42) Dit wordt de leerlingen te bar en spoedig weten ze de achterstand te verkleinen (43). Even later maken ze er zelfs 44 van. De leraren geven echter de moed niet op en het is weer de heer Castelein, die, als prof wel zeer gun stig afstekend bij z'n collega's ten aanval trekt. De op hem toestormen de back weet hij met een sublieme schijnbeweging te passeren en met een fraai schot geeft hij de leraren weer de leiding. (54). Nog is het niet mooi genoeg en ditmaal prach tig samenspelend niet z'n collega Duindam, breekt de heer Castelein, die langs de lijn niet ten onrechte „Onze Bergman" genoemd werd, weer door, snelt met een ontzagge lijke vaart op het doel af en ver groot met een keurige schuiver de voorsprong der leraren (64). Daar de traditie vereist dat deze wedstrijd met een gelijk spel moet eindigen, gooien de leerlingen er een schepje op en weten de stand op 66 te brengen, waartegen zelfs de leraren- back pater Otto, die als een onwrik bare rots in de branding stond, niets vermocht te doen. Om half vijf floot scheidsrechter Theo Ludlage het eindsignaal. Strafschoppen moesten tenslotte deze wedstrijd bes1 issen. Bei de ploegen namen niet minder dan 2 maal elf strafschoppen, welke het resultaat van 99 opleverden, zodat deze jaarlijkse ontmoeting toch nog met een gelijke puntenverdeling ein digde. DE KAMPIOENSCOMPETITIE. Gisteravond zijn de return wedstrij den gespeeld van de eerste kam pioensontmoetingen. Ajax won nu in 'Heerenveen met 20, MW bracht het in Nijmegen tot een ge lijk spel (33) na een 21 voor sprong bij de rust. De stand is nu: N. E. C. 2 11—3 Ajax 2 1,1 3 Heerenveen 2 111 M. V. V. 2—111 In verband met het H. Hartfeest is de finale om de Docos-Supportersbe- ker tussen LFC en LDWS uitgesteld. De wedstrijd wordt waarschijnlijk na 15 Augustus gespeeld. CRICKET TOETSWEDSTRIJD ENGELAND— ZUID-AFRIKA. De eerste toetswedstrijd Enge landZuid Afrika is in een draw geëindigd. De eindstand is: Zuid- Afrika 533 (Melville 189, Nourse 149 Harris 60) en 166 voor 1 (Melville 104) draw met Engeland 208 (Comp- ton 65, Edrich 57, Tuckett 568 en Smith 346) en 551 (Washbrnok 59, Edrich 50, Compton 163, Yardley 99, Evans 74). ATHLETIEK Zondag a.s. zullen op de Sintel- baan in de Leidse Hout de Leidse Clubkampioenschappen worden ver^ werkt. Zoals reeds lang was te voor zien, zijn slechts twee Leidse Athle- tiekverenigingen in staat een volle dige ploeg samen te stellen. Het zijn weer de oude rivalen „De Bataven" „Holland" die met elkaar de strijd om de begeerde titel gaan aan binden, een strijd die stellig tot aan het laatste startschot toe in alle fel heid zal gestreden worden. Vorig jaar overwon Holland met slechts enkele punten verschil. Dit jaar zul len de Bataven stellig alles op alles gooien om te triompheren. Daarte genover zal Holland niets onge moeid laten- om zijn monopolie van sterkste Leidse Athletiek Vereniging te behouden. Voor beide ploegen is dit jaar een overwinning echter nog belangrijker doordat de Burgemees ter van Leiden een wisselbeker heeft uitgeloofd, die hij vermoedelijk zelf aan de Kampioensploeg zal uitrei ken. In deze wedstrijd moeten wor den verwerkt de loopnummers 109 m.; 400 m.; 800 m.; 1509 m.; 5000 m.; en verder hoogspringen; vèrsprin- LEIDEN LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd candidaatsexamen ge neeskunde: de dames: S. M. C. v. d. Walle te 's-Gravenhage, L. Wittebol te Voorburg (Z.-H,). De heren: J. J. Bergsma te Schagen, J. Cohen te Bloemendaal, F. Gevers te Voorburg (Z.-H.), D. v. d. Linden te Berkhout, P. A. M. Schouten te Zoeterwoude, P. P. J. Vanderbeke te Maldegem (België), B. Woltjer te Leiden, A. F. Weiland te Vlaardingen, B. Weiss- mann te 's-Gravenhage, R. Zeven te Heiloo, C. Kalkman te 's-Graven hage (cum laude). EINDEXAMEN GYMNASIUM. Van de vijfde groep van de eind examen candidaten van het Gym nasium slaagden de heren H. Alting. A, van Haarlem, H. J. Mulder en G. W. Punt te Leiden. De heren I. A. Kajadoe te Oegstgeest en J. G. Punt te Noordwijk-B. Tevens slaagde nog van de vierde groep de heer A. J. Kret te Leiden. De eindexamens zijn geëindigd. EEN JUBILEUM EN EEN KLUCHT. De R.K. Gem. „Pulchri Studio" geeft op Zondag 15 Juni a.s. een toneelavond in de foyer van de Stadsgehoorzaal, waar bij de bekende klucht ,,'n Huis vol herrie" zal worden opgevoerd. De opbrengst komt ten goede aan de jubileumkas. „Pulchri Studio" gaat n.l. volgend jaar haar 25-jarig jubi leum vieren en doet nu een beroep op alle oud-leden om nog eens een echt gezellige P. S.-avond mee te maken, waarbij het nuttige met het aangename wordt verenigd. Uitvoering jïer „Gastspelers". Maandag a.s. zullen de „Gastspelers" in het St. Antonius Clubhuis aan de Mare opvoeren de klucht „Gebrs. Pompernikkel", met muzikale mede werking van „Always ready". De voorstelling begint om 8 uur. En het batig saldo is voor de zeeverkenners van de Doormantroep (Hartebrug- parochie). Velen, die op de feest avonden in de Leidse Schouwburg j.l. Maandag en Dinsdag met enthou siasme het prachtige jeugd-tableau hebben bewonderd, zullen gaarne een bewijs van hun sympathie geven door bedoelde uitvoering bij te wo nen. De zeeverkenners zullen onge twijfeld veel kaarten verkopen, die ook bij Tros, Oude Singel 94b ver krijgbaar zijn. Feestavond Professorenwijk. Dat de belangstelling voor de feestavond van de Professoreniwijk niet gering zou zijn, was wel te verwachten. De Stadsgehoorzaal kon dan ook geheel gevuld genoemd worden,- toen te on geveer half negen door de voorzitter der vereniging, de heer D. var dei- Kwaak het openingswoord werd ge sproken. De zaal zag er keurig verzorgd uit. Met doeken langs de balustrades, gen; polsstokhoogspringen; Kogel stoten; Speerwerpen; Discuswerpen; 4- x 100 m. estafette en de Olympische Estafette, Op ieder nummer moeten beide ploegen met twee athleten te gen elkaar uitkomen. Zodra de sa menstelling der ploegen bekend is. zal zij -door ons worden bekend ge maakt. MOTORSPORT DE TT-RACES OP HET EILAND MAN. Van de gister gehouden races om de Touristen Trophee luide de resul taten: Senioren klasse: 1. Briggs (op Triumph) 150.92 mijl in 1 uur 55 min. 8 sec. gemiddelde uursnelheid 78,67 mijlen. Junioren-klasse: 1. Parkinson (op Norton) 150:92 mijl in 2 uur 8 min. gem. uursnelheid 70.74 mijl. In de z.g. lichte klasse werd de eerste aankomende Mc Geich- op Triumph, gedisqualificeerd, doordat zijn machine een grotere capaciteit bleek te hebbeh, dan was toegestaan. Winaar werd nu no. 2 Keys. OLYMPISCHE SPELEN OSLO CANDIDAAT VOOR DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN. Een commissie, bestaande uit be kende figuren uit de Noorse sport wereld, zal zich volgende week naar Stockholm begeven, waar men na mens de stad Oslo aan het Interna tionaal Olympisch Comité het ver zoek zal overbrengen om öe Olym pische Winterspelen van 1952 te mo gen organiseren. Volgens het Olym pisch reglement moet het land. dat de winterspelen organiseert ook de zomerspelen organiseren. De kans van Noorwegen om de organisatie van de winterspelen van 1952 opge dragen te krijgen, is o.m. afhanke lijk van het feit of aan Finland de zomerspelen zullen worden toege wezen. Finland heeft nl. niet gesol liciteerd naar de winterspelen. Hevig protest der consumenten Wassenaar telt 32 melkslijters. En omdat Wassenaar een zeer uitgestrek te gemeente is de oppervlakte komt zo ongeveer overeen me', die van de gemeente Amsterdam legt ieder van hen dagelijks een enorme afstand af. Bijna ieder van hen heeft zijn klanten verspreid over verschil lende wijken. Het behoort dan ook geenszins tot de uitzonderingen, wan neer in een straat of laan. waar 40 gezinnen wonen, de melk bezorgd wordt door 7 of 8 verschillende slij ters. Het tijdverlies dat deze toestand met zich meebrengt en de oneconomi sche exploitatie, die daarvan een di rect gevolg is, heeft de Wassenaarse melkhandelaren op het plan gebracht om de melkbezorging te saneren. De gemeente Wassenaar werd daartoe op papier in 32 wijken verdeeld Zangvereniging en het. was de bedoeling, dat aar elk der Wassenaarse melkslijters een wijk zou worden toegewezen. Dat bij deze indeling terdege rekening moest wor den gehouden met de verschillende omzetten der betrokkenen, spreekt wel van zelf. De voorbereiding tot deze meer economische melkbezor ging heeft dan ook een grote hoeveel heid tijd en moeite gekost. Per huis aan huis-ciculaire werd enige tijd ge leden het nieuwe plan aan de inwo ners medegedeeld. Op Maandag 23 Juni zou het in werking treden. Wat de ontwerpers van dit plan echter waarschijnlijk niet hebben kunnen voorzien is de enorme reactie, die van de zijde der Wassenaarse be- v.olking. door de aankondiging van het plan werd verwekt. Van allerlei kanten regende het protesten en be zwaren. Sommigen waren erop tegen op grond van hygiënische bezwaren. Maar de meeste tegenstanders en te genstandsters want de laatsten vormen de meerderheid verzette zich tegen het denkbeeld, dat de melkhandelaren onder elkaar uitma ken. wie er voortaan aan de deur komt. Velen zijn het er niet mee eens, dat hun een melkboer wordt toege wezen, terwijl zij reeds zovele jaren door een melkslijter van hun eigen keuze tot volle tevredenheid werden bediend. Of het goedbedoelde en goedvoor- neerhangende versieringen van de lichtornamenten, bloemen op het po dium en een feestelijke menigt^ in de zaal, heerste er spoedig een echte feeststemming en terecht mocht de heer v. d. Kwaak dank brengen aan de heer Riemens, die voor deze aan kleding gezorgd had op een wijze, die de vakman verraadt. De voor zitter wees er vervolgens op, dat dit de eerste feestviering van deze aard was na een tweejarig bestaan. Hij schetste in het kort de moeilijkheden, welke aan de organisatie ervan ver bonden waren, doch die dank zij de hartelijk onderlinge Samenwerking ten volle overwonnen waren. Dank bracht spr. daarvoor aan de commis sie van voorbereiding, die alles in het werk heeft gesteld om deze avond te doen slagen. Hierna sprak de heer v. d. Kwaak woorden van welkom tot weth. Jon- geleen, de heer v. d. Laan als voor zitter der 3 Octobervereniging, de af gevaardigden der Federatie van Buurtverenigingen en enkele zuster verenigingen, waarna de afwerking van het programma een aanvang nam. De inleiding daartoe werd ge vormd door een lofspraak van een kordaat meiske op het actieve be stuur, waarin dank werd gebracht namens de kinderen voor het tot standkomen van de onlangs geopende speelweide. Hierna was het woord aan het ca baretgezelschap Herman Tholen, dat met muziek, zang en dans een knal avond wisten te vullen. Herman Tho len in de eerste plaats natuurlijk zelf, voorts Tini Lavel, de Anna Bella's, Ferry, Pim Tholen en Co v. d. Heide Wij ma hebben weer een uitstekend programma afgewerkt, dat vooral voor degenen, die hen dit seizoen nog niet gezien hebben, een uiterst vro lijk amusement betekende. Voorts was er nog een vrolijke Hawaian- groep van jongelui, die er met de meest 'bekende liedjes, de stemming spoedig in hadden. Het werd een avond van amusement, waarvan de organisatoren zeker plezier zullen hebben gehad. Door de politie is aangehouden wegens diefstal van een kinderfietsje de 38-jarige J. B. Bij een te zijnen huize ingesteld onderzoek werd een radiotoestel aangetroffen, dat enige dagen geleden in Zoeterwoude was ontvreëtnd. In verband hiermede werd tevens aangehouden de 23-ja rige A. P. TIM TUIMEL EN HET SPOOK VAN MUIZENDAM 19. Tim dacht na. en hij zou Tim niet wezen, als hij niet gauw een plannetje had bedacht. Hij fluisterde het de commissaris in het oor en deze was het or roerend mee eens. En even later plakte hij een ander biljet op de zuil, waarin tot ieders verbazing er op aangedrongen werd. de wensen van het spook na te komen. Maar Maar Tim deed de ronde door de stad, en fluisterde iedereen iets in het oor. En het scheen nogal grappig te zijn ook, want iedereen begon te lachen en overal zag men de mensen met vrolijke gezichten huiswaarts keren. Die Tim scheen ook overal raad op te weten. bereide plan van de Wassenaarse melkhandelaren onder invloed van deze bezwaren zal worden gewijzigd? Het is niet te zeggen. Maar na van avond zal er allicht een duidelijker antwoord gegeven kunnen worden op deze vraag, die op het ogenblik ir. het brandpunt der publieke belangstel ling staat. Want vanavond komen de mell'handelaren en de besturen der beide middenstandsbonden en enkele der opposanten bijeen om te trachten tot een bevredigende oplossingen te komen, ALPHEN AAN DEN RIJN Tragische dood. De 82-jarige G. v. di. Schee, wonende Kerkvaartweg, Aarlanderveen, gmeente Alphen a.d. Rijn, vond gistermiddag een wel zeer tragische dood. De man die blijkbaar op zijn land aan het stekels-trekken was, werd achterover liggend mét zijn hoofd en borst in een scheidings- sloot, door zijn familie-leden aange troffen. Of de man verdronken is, dan wel door een hartverlamming getrof fen, gedeeltelijk in het water terecht is gekomen kon niet worden vastge steld. KATWIJK DE TUINBOUW IN GEVAAR. Door uitbreiding van het vliegveld. Het vliegveld, gelegen tussen Kat wijk en Wassenaar dat al menig tuin der hier en in de omgeving in zijn bedrijf heeft beknot dreigt opnieuw voor veel tuinders en landbouwers een ramp te zullen worden. De ge ruchten van uitbreiding zijn geen ge ruchten meer, maar hebben reeds vaste voren aangenomen. Belangheb bende tuinders zijn reeds opgeroepen in verband met afstaan (onteigenen) van percelen tuingrond of weiland. Dit zal dus hierop neerkomen dat Katwijk nogmaals van een deel van zijn tuinland, waaraan toch al zo'n grote behoefte is. wordt beroofd. Dan hangt nog in de lucht het maken van een nieuwe verkeersweg Katwijk- Wassenaar paralel lopend met de be staande verkeersweg, doch ook door de landerijen, hetgeen ook weer eni ge H.A. grond zal eisen. Al met al heeft het vliegveld voor de land- en tuinbouw nog niet veel anders dan teleurstelling gebracht. In dit verband zij ook nog gewezen op de verkeers moeilijkheden voor degenen, die de weg Katwijk a. d. Rijn-Wassenaar moeten volgen. Personalia. Mej. J. W. Hofman aagde voor het examen adj. com mies telegraaf en telefoongedeelte. LEIDSCHENDAM Subsidie-aanvrage. De buurt- en sportvereniging „Kindervreugd" heeft tot de gemeenteraad een ver zoek gericht haar een jaarl. subsidie van 1000toe te kennen. NOORDWIJK Schietvereeniging „Blijft voor het land" Deze vereniging hield haar laatste schietavond, die zoals dat bij de B.V.L. gewoonte was, een waardig slot vormde van het afgelo pen seizoen. De uitslag was als volgt: Wisselmedailles: ,K. Dekker (le klasse) .96 punaen; P. v. d. Weijden (2e klasse) 96 punten; Mej. Ohms (3e klasse 97 punten. Gewone medailles: K. Dekker (le klasse) 6 tienen; A. C. Slats (2e klasse) 6 tienen; Mej. Ohms (3e klas se) 7 tienen. Prijzen le klasse: le prijs K. Dek ker 2 7/8 pnt.; 2e prijs A. Leyten 15/9 pnt.; 3e prijs J. van Egmond 1 3/17 pnt.; 4e prijs Th. Vink 1 1/17 punt. Prijzen 2e klasse: 1 prijs J. Mathot 9 8/17 pnt.; 2e prijs J. N. Baalber- gen 6 6/13 pnt.; 3e prijs A. C. Slats 6 4/12 pnt.; 4e prijs Th. van Went 5 8/12 punt. Prijzen 3e Iasse: 1 prijs J. Kap- teijn 10 1/4 pnt.; 2e prijs Mej. Ohms 7 punten. In -de 3e klasse waren er geen schutters meer die boven hun ge middelde geschoten hadden, zodat er maar twee prijsw inn aars waren. Mej. Ohms werd deze avond defini tief bezitster van de wisselmedaille. SASSENHEIM Rectificatie. In ons blad van Maandag 1.1. vermeldden wij dat C. M. J. v. d. W. te Sassenheim door de Haagse politierechter veroor deeld zou zijn tot drie weken gevan genisstraf, welk vonnis in hoger be roep bevestigd zou zijn. Van bevoegde zijde deelt men ons thans mede dat dit bericht onjuist is. VOORSCHOTEN Kath. Middelb. Meisjesschool. Aan de R.K. Middelbare School voor Meisjes te ^Voorschoten, huize Bijdorp, behaalden het einddiploma M.M.S.: Kitty Cosijn te Breda, Miek Franzen te Dordrecht, Annie Hen- sing te Rijswijk, Riet Koot te Uit hoorn, Corry van Niekerk te Zoeter' woude, Josepha van Oss te Uden- hout, Mies Trip te Delft, Trees Velis te Leiden, Trees' Wessels te Rotter dam, Trees Zaat te 's-Gravenhage, Ria Zonjee te Uitgeest. WASSENAAR Van de fiets gevallen. Mevr. N. alhier kwam op de Rijksstraatweg" van haar fiets te vallen. Zij kwam vrij ongelukig terecht en liep een scheenbreukfractuur op. Nadat dr. H. de eerste hulp had verleend moest mevr. N. per Rode Kruis-auto naar „Bronevo" te 's Gravenhage worden vervoerd. WEERSVERWACHTING O OP DE MEESTE PLAATSEN WARMER. o Koude nacht. Overdag meest o matige wind tussen Noord-Oost g o en Oost. In de Noordelijke pro- g g vincies nog overdrijvende wol- g g keuvelden. In het overige ge- o g deelte van het land licht of half o bewolkt. Op de meeste plaatsen o iets hogere temperatuur dan g vandaag. g uOOOOOOOUOOOOOOOOOOOOOOOOOOUOOOOüu BIOSCOPEN. De keuring van de films van deze week door de Kath. Film-Centrale is als volgt: Lido: „Begeerte", boven 18 jaar. Casino: „Melodie for three", alle leeftijden. Rex: „Spionnen in de schaduw". boven 14 jajar. Luxor: „Avontuur in Lissabon", boven '14 jaar. Trianon: „Les enfants du paradis", alleen voor strikt volwas- ZOETERWOUDE HET KOOR VAN DE KATHEDRALE KERK ZINGT IN DE SINT JANSKERK. Zondagmiddag te half drie komt het koor van de Kathedrale Kerk te Haarlem onder leiding van de zeer- eerw. heer dr. L. Kat een uitvoering geven. Het machtig koor van jongens- en mannenstemmen, wel bijna 100 in getal, zal zich in het priesterkoor op stellen, een groots gebeuren, waarvan de verwachtingen zeer hoog gesteld worden. Dezer dagen hoorden wij oudere mensen meermalen zeggen: „Dat had deken Mosmans z.g. eens mogen beleven, dat in de zo schoon door hem gebouwde kerk een kathe draal koor zou zingen!" De toegang tot de kerk is voor ieder vrij. Voor het muzikaal insti tuut van dr. Kat zal een collecte wor den gehouden. Het zal van groot belang zijn, dat de toehoorders op tijd aanwezig zijn. Personalia. De heer P Schou ten slaagde aan de universiteit te Leiden voor het examen medisch candidaat. KERKNIEUWS PASTOOR 3. 3. HOGERVORST. t In de ouderdom van 46 jaar is over leden de zeereerw. heer J. J. Hoger- vorst, pastoor te Oudeschild (Texel). LAATSTE BERICHTEN PRINSES MARIJKE MOET OOG BEHANDELING ONDERGAAN. De Utrechtse kinderarts J. H. G. Carstens deelt in over-leg met het prinselijk paar het volgende mede: „Reeds kort na de geboorte van prinses Marijke is het gebleken, dat de kleine een dubbel-zijdige lens- ■troebeling heeft. Er is hieraan niét direct ruchtbaarheid gegeven, orn aat moest worden afgewacht hoe de kleine prinses zich lichamelijk zou ontwikkelen. Waar haar gezond heidstoestand uitstekend, is, bestaat thans tegen een operatie generlei bezwaar. Prinses Marijke zal voor een operatieve behandeling door prof. dr. PI. J. M. Weve in het Ne derlandse gasthuis voor ooglijders te Utrecht v/orden opgenomen." Naar wij vernemen zal de doop eerst na de behandeling plaats hebben. ONDERZEEDIENST DER KON. MARINE WORDT GEDECOREERD. H.M- de Koningin heeft aan de on derzeedienst van de Kon. Marine een hoge onderscheiding toegekend, na melijk het ordeteken van ridder in de 4e klasse der militaire Willemsorde. N In het desbetreffende K.B. wordt deze decoratie als volgt gemotiveerd, „Wegens het gedurende de tweede wereldoorlog van 1940 tot 1945 uit gemunt hebben door voortdurende uitstekende daden van moed, beleid en trouw van officieren, onderofficie ren en manschappen tijdens operaties tegen een meestal overmachtige vijand in Aagenoeg alle werelddelen. Door de onderzeeboten werden 54 vijandelijke oorlogsschepen, trans portschepen en koopvaardijschepen tot zinken gebracht en talrijke andere beschadigd. Vele voor de krijgsver richtingen belangrijke inlichtingen omtrent de vijand in de bezette ge bieden werden tijdens gevaarlijke opdrachten verzameld. Bij al deze ac ties gingen zes onderzeeboten met haar bemanningen strijdend ten on der, terwijl het behoud van talrijke andere boten, welke door de vijand met dieptebommen werden bescha digd, aan de onverschrokkenheid, durf en bekwaamheid der bemannin gen was te danken." H.M. de Koningin heeft het voor nemen om deze belangrijke onder scheiding die nog slechts aan twee andere onderdelen van de Kon. Ma rin^ n.l. het korps mariniers en d marine luchtvaartdienst is toege kend, persoonlijk aan de onderzee dienst uit te reiken bij de viering van het 40-jarig bestaan van de dienst, op Vrijdag 20 Juni, om 12.00 uur. In een gecombineerde plechtigheid zal HJM. dan eerst een monument ter nagedachtenis van de gevallenen bij de onderzeedienst onthullen en daar na de versierselen van deze hoge on derscheiding aan de commandant, lui tenant ter zee le klasse J. F. van Duim, overhandigen. MARKTBERICHTEN VEUR, 11 Juni. Groente. Kom kommers I 30—38, id. II 6—28, id. Ill 1926, id. stek 17-40, Bloemkool I 38—51, id. n 24—36, id. Ill 19—21, id. stek 310, Sla 3—11, Spinazie 8 24, Andijvie 2841, Peen 3051, Postelein 2839.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3