Is nu Oostenrijk aan de beurt Onderhandelingen met spoorweg mannen mislukt Praag protesteert tegen staats monopolie van onderwijs Zijn onderhandelingen met de republiek nog van nut Samenwerking Amerika-Canada I Op korte golf WOENSDAG 11 JUNI 1947 37e JAARGANG **o. 11109 Bureaux: Papengracht 32, Giro 103003. M m iB I M -» A&A A A Abonnementsprijs 0.26 per week, 1.10 Telef.: Administratie, Advertenties 20826, 1 l^| M I jfl M W i V/I I M I per maand, 3.25 per kwartaal. Franco Redactie 20015, Directie, drukkerij en j jMjf I yB# ,B I Per Pos' i abonnementen 20935. Wl^T lr|r r W Advertenties: 15" cent per m.m. Ingez. ntTorrirr» mededelingen dubbel tarief. Bij contract Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. waarin opgenomen „DE dUKLHI belangrijke korting. Hoofdredacteur: TH. WILMER. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN- OMSTREKEN Telefoontjes: 30 woorden f 1.50. DR GRUBER REEDS AFGETREDEN Dr. Karl Gruber, de Oostenrijkse minister belast met de portefeuille van buitenlandse zaken, heeft gisteren aan de kanselier, dr. Leopold Figl, zijn ontslag aangeboden. De communistische „Volksstimme" heeft gister avond een speciale editie verzorgd de eerste in Wenen sedert de be vrijding waarin dr. Gruber wordt gedoodverfd als een „Amerikaans agent", die „het nieuws heeft laten uitlekken" over geheime besprekin gen tussen dr. Figl en de communist Fischer. Het blad eiste onmiddellijk aftreden van dr. Gruber en van het gehele „ramp-kabinet". Figl in gesprek met de communist Fischer. Omtrent deze geheime besprekin gen en het uitlekken daarvan is gis termiddag in Wenen heel wat te doen geweest. Allerlei geruchten deden de ronde, o.m. dat de bondskanselier dr. Figl zou aftreden. Het bestuurscomité van de socialis tische partij gaf een verklaring uit, waarin geheime politieke onderhan delingen veroordeeld werden en een volledig onderzoek van de gehele kwestie werd geëist. „Slechts het Oostenrijkse volk heeft over Oosten rijks lot te beslissen", aldus zeide de verklaring. De Oostenrijkse kanse lier dr. Figl, heeft daarop gisteravond in een rede, welke door radio-Wenen werd uitgezonden, ontkend, dat hij de communistische leider Fischer zou hebben gezegd, dat hij bereid is af te treden." Integendeel heb ik ver klaard, dat ik op het pad van plicht en verantwoordelijkheid voor Oosten rijk verder zal gaan," aldus Figl. De kanselier zeide tot Fischer ge zegd te hebben, dat er geen kwestie f PERSSPIEGEL 5 De antwoord-nota der republiek „Een stuk vol vraagtekens" noemt de Maasbode het antwoord, dat door de Republiek is gegeven op de nota der Commissie-Generaal. En inder daad dat is het. Vandaar ook, dat de enkele bladen, die aan het stuk een beschouwing wijden, niet tot concre te conclusies komen. De „Maasbode" schrijft o.m.: „Het stond wel vast, dat er van de zijde der Republiek een antwoord zou komen, dat noch zonder meer aan vaardbaar, noch zonder meer verwer pend zou zijn, maar een, waarover „te praten" zou zijn. Hierin schuilt meteen hét grote gevaar van ,,aan de praat te worden gehouden", een gevaar te groter, omdat de Republiek de algemene indruk heeft gewekt, zelfs ten slotte bij de C.G- dat zij een loyale en royale uitvoering van Ling- gadjati niet wil en dus ten uiterste zal trachten om deze te. verhinderen. Van dit oogpunt uit en helaas! van geen ander moeten wij de antwoord nota beschouwen". De Tijd constateert: „Het is een somber perspectief, dat de antwoord-nota van de regering der Republiek Indonesia op de nota der Commissie-Generaal opent. Een ant woord, dat alle illusies, die men in de afgelopen weken gekoesterd mocht hebben, zwaar moet schokken, zo niet geheel de bodem inslaan. Dat is de harde werkelijkheid, en het is be ter haar ten volle te erkennen." De N. Rott. Crt." constateert: „Zoals te verwachten was, behelst de antwoord-nota van Djokja noch een categorische aanvaarding, noch een algehele verwerping van de voor stellen der C.G. Sommige punten van de Nederlandse not?, heeft zij overge nomen, ten aanzien van andere wor den tegenvoorstellen of amendemen ten ingediend. Slechts een ontleding leert, of en in hoeverre de republiek de grote lijnen van het alomvatten de Nederlandse opbouwplan op basis van de overeenkomst van Rijswijk tot de hare maakt. En van meetaf kan worden vastgesteld, dat de re sultaten van deze analyse ons voors hands weinig bemoedigend lijken. De eerste nieuwe aardappelen zijn reeds aan de veiling gebracht Een tuinder in de omgeving van Lange- dijk keert met zijn punter, beladen met aardappelen, van zijn akker terug. zou zijn van nieuwe verkiezingen al vorens de door de grondwet vastge stelde zittingstermijn van het parle ment zou zijn verstreken. Figl vervolgde, dat Fischer tegen over hem had verklaard bereid te zijn aan de regering deel te nemen, in dien een bepaalde persoon er uit zou treden. Tevens noemde Fischer een aantal andere personen, die hij dan aan de regering wilde zien deelnemen. Nieuwe voorstellen van Gromyko Het is mogelijk, dat de vertegen woordiger der Sowjet-Unie, Gromy ko, aanbiedt het beheer van natio nale atoomfabrieken door een inter nationaal lichaam te aanvaarden, mits de Verenigde Staten de be staande voorraden atoombommen willen vernietigen. De nieuwe voorstellen, die Gro myko, naar welingelichte waarne mers geloven, vandaag zal indienen bij de commissie voor de atoom energie, zijn volkomen geheim ge houden, doch men hoopt dat deze de bestaande impasse zullen ver breken. In de loop der discussies in de commissie van gisteren hechtte Gro myko zijn goedkeuring aan punten van minder gewicht,, waartegen hij zich tot dusver had verzet. Prijsdaling door sparen Het zwaartepunt van de spaaractie van de regering komt te liggen in de bevordering van het sparen by de bestaande instellingen. Het propage- geren van de spaargedachte in het algemeen behoeft echter van de zij de van de overheid steun en aanvul ling, aldus minister Lieftinck in de Memorie van Antwoord op het voor lopig verslag op het wetsontwerp Na tionale Spaarraad. Ook door de uit gifte van rijksspaarbrieven wenst de minister de bestaande instellingen geenszins te beconcurreren. In de op zet der Spaaractie staat de uitgifte van spaarbrieven op het tweede plan. Hiertoe zal niet worden overgegaan dar. in overleg met de Nationale Spaarraad. Mocht daarbij blijken, dat deze uitgifte slechts zou leiden tot een onttrekking of onthouding van gespaarde gelden aan de spaarir.stel- lingen ter belegging in de spaarbrie ven, d.w.z. louter een verplaatsing van spaargelden betekenen dan zal de uitgifte daarvan geheel achterwege blijven. Indien zou worden bereikt, dat het publiek; op grote schaal betrekkelijk kortstondig spaart, dan zal hiervan een gunstige invloed uitgaan op het prijspeil van consumptiegoederen. Dit zal opnieuw kunnen leiden tot meer besparingen uit het inkomen. FEEST OP HAGEVELD. van Z. H. Exc. mgr. J. P. Huibers; het voltallige kathedrale kapittel was Het zilveren jubileum van aanwezig. Diaken was rector B. Hen- mgr. dr. C. J Henning. nin§. broer van de jubilaris, subdia ken kapelaan B. Vroklage. De burge- Het zilveren priesterfeest van de meest.er vanHeemstede vertegen regent van Hageveld, mrg. dr. C. J. ™°°rd,gde het gemeentebestuur. Ge- Henning, werd Maandag ingezet met l°"g?n ™erd de .Missa m honorem 'n feestelijke ontvangst van de jubila- Sanctae Medi ae van von Woss, uit- ris. De harmonie St. Martinus zorgde f8™8.^ f°' LVJ 1? ,Zeerfe"w' He8r voor een muzikale omlijsting en de I f'raat^ a h 41 Tt* zeereerw. heer A. Andreoli sprak een 'n8nJL d8!!!ïeIukheid van '■d'oc«s welkomstwoord. Daarna werd in de1 kapel een plechtig danklof met Te .°°k Deum opgedragen. Gisteren werd de feestdag begon nen met een plechtige H. Mis. opge- bij de feestreceptie werden nog ver schillende geschenken aangeboden. De dag werd besloten met de opvoe ring van het mysteriespel ..Het leven dragen met pontificale assistentie is een droom" van Calderon DE STAKINGS-CHAOS IN FRANKRIJK De Franse premier Ramadier heeft het parlement gewaarschuwd voor het critieke punt in de spoorweg staking, wanneer de fabrieken te kort aan steenkool zullen krijgen en de voedseldistributie gedesorgani seerd zal worden. Deze bezorgdheid wordt klaarblijkelijk gedeeld door het vakverbond der spoorwegarbei ders, dat een dringend, beroep op de stakers heeft gedaan om de voedsel- bevoorrading te verzekeren. Uit de havensteden komen berich ten, dat vis op de kade ligt te rotten en in verschillende provinciecentra hebben de stakers geweigerd fruit te vervoeren. Na in het parlement verklaard te hebben, dat de regering niet zal on derhandelen onder bedreiging met staking der publieke diensten, heeft Ramadier de leiders van het Franse vakverbond .(C.G.T.) voor een be spreking uitgenodigd, welke invita tie is aanvaard. De conferentie heeft gisteravond plaats gehad. Ramadier verwierp het denkbeeld van een krachtmeting tussen de re gering en de georganiseerde arbei-. ders, doch hij aanvaardde een me ting van wijsheid, en hij deed een beroep op de wijsheid van de arbei dersklasse in dit ernstige uur. „Als op dit ogenblik de regering onder bedreiging zou weigeren de verant- Grootste betoging ooit in Tsjechische hoofdstad gezien. De strijd om het behoud van het vrije onderwijs in Tsjecho-Slowakije spitst zich steeds meer toe en be reikte een hoogtepunt in een open bare protestmeeting te Praag, welke door de Katholieke Actie was geor ganiseerd. Dr. Jaroslav Stransky, mi nister van Onderwijs en evena.s pre sident Benesj lid van de Socialisti sche Partij, nam zelf het woord tij dens de betoging en verklaarde o-a., dat ,,de Tsjechische hoofdstad nog nooit zo'n grootse demonstratie ge zien heeft". Aartsbisschop Beran van Praag en mevrouw Hilenovska, in "naam der moeders, voerden even eens het woord. Voor de vergadering begon, werden de afgevaardigden uit Bóhemen, Moravië, Silesië en Slowa kije ontvangen door de eerste mi nister Klenient Gottwal i commu nist), Stransky, de Minister van Op- vouding, en Mgr. Hala, Minuter van Posterijen, die de Tsjechiscne (Chris telijk Democratische) Volksparty vei tegen wc ordigt en met Mgr. Schra. mek de tweede priester in het Tsje chische kabinet is. De kern van datgene, waarom het bij deze bijeenkomst gaat werd aan gegeven door de voorzitter, dr. Janda, vice-voorzitter van de Kalh. Actie, die de vrijheid van opvoeding opeiste als een onvervreemdbaar de mocratisch recht. Na lange jaren van nazityrannie, zo verklaarde hij, is het van esentieel belang dit recht te ver dedigen evengoed als andere rech ten. Alle sprekers waarschuwden, dat staatsmonopolie in zake onderwijs leiden zou tot een nieuwe vorm van totalitarisme. De vergadering zond een telegram aan president Benesj, hem verzoe kende, zijn invloed aan te wenden om te beletten, dat de nieuwe onder wijswet dor het parlement, waar zij thans in behandeling is, zou worden aangenomen. Indien dit zou gebeu ren, zouden alle bijzondere scholen onwettelijk worden. Deze bijeenkomst had geen enkel politiek of partij karakter. Maar in Siowakije, waar het uitvoerend Co mité van de Democratische Partij (te Bratislava vergaderd) vastbesloten was, zich tegen de toepassing van de wet te verzetten, is er een sterke op positie tegen. Ofschoon dit de sterkste partij van Slowakije is (zij behaalde 2/3 der Slowaakse stemmen bij de nationale verkiezingen), bekleedt de Democra tische Party slechts zetels van de tweede rang in de Slowaakse rege ring, terwijl de communisten (met minder dan 1/3 der stemmen) er de sleutelposities bezetten waaronder die van het ministerie van Onderwijs. woordelijkheid te aanvaarden voor het handhaven van haar gezag zou dit betekenen dat wij afstand deden van de republiek," aldus Ramadier. De bespreking tussen de regering en vertegenwoordigers van het Franse vakverbond zijn echter gis teravond afgelopen zonder dat men tot overeenstemming is kunnen ko men over het beëindigen van de staking. Gas- en electriciteitsconflict opgelost Wel is tussen een delegatie van arbeiders uit de Franse gas- en elec- triciteitsbedrijven en de minister van industriële productie, Robert Laeoste, een overeenkomst tot stand gekomen, waardoor een eind geko men is aan het loongeschil in deze bedrijven. Van doorgaans goed ingelichte zijde verneemt Aneta, dat in offi ciële Nederlandse kringen te Batavia de indruk heerst, dat de heropening van de discussies over de punten van geschil, welke na aanbieding van het republikeinse antwoord nog tus- sen^de Nederlandse en de republi keinse opvattingen blijken te be staan, vruchteloos zou moeten wor den geacht. Uiteraard zal, alvorens aan Ne derlandse zijde te Batavia tot een definitieve standpuntbepaling kan worden overgegaan, de sitqatie met de Commissie-Generaal moeten wor den besproken. Welingelichte zegslieden meen den te mogen verwachten, dat het uiteindelijk advies, dat de Commis sie-Generaal aan de Nederlandse re gering zal moeten overbrengen, van de thans bestaande indrukken niet zeer zal afwijken. Schermerhorn en Van Poll kunnen morgen in Batavia worden ver wacht. Te Singapore zullen zij door bemiddeling van het Nederlandse consulaat-generaal de officiële tekst TOESTANDEN IN HET KAMP TE LAREN. Dezer dagen heeft'de C.C.D. onder Amersfoort een militaire vrachtwa gen aangehouden, welke 12C0 kg. clandestiene tarwe, bestemd voor de politieke delinquenten in het kamp Laren, vervoerde. Het bleek, dat reeds eerder zendingen het kamp wa ren binnengesmokkeld, zo onlangs haring. In het kamp is een autowerkplaats, welke door een Utrechtse firma wordt geëxploiteerd. Nadat de daar te werk gestelde de linquenten geweigerd hadden genoe gen te nemen met de liter voedsel k zeventien cents, door de kampleiding beschikbaar gesteld, had de exploi tant zelf voedsel verkocht, teneinde de arbeidsprestaties op te voeren. Een bakker in Laren had van het gesmok kelde meel brood gebakken. In het geheel zijn 4 personen gearresteerd. FRAUDE BIJ UITSTEL VOOR DIENSTPLICHTIGEN. Van de zij'de van het ministerie van oorlog wordt ons medegedeeld, dat malversaties zijn onitdekt bij een der bureaux van de afdeling dienstplicht van dat ministerie. Door middel van vervalsingen in de registratie is uit stel voor opkomst voor eerste oefe ning aan dienstplichtingen verleend. Een diepgaand onderzoek is inge steld. Enige arrestaties zijn verricht. PRESIDENT TRUMAN IN CANADA Met het koninklijk saluut van 21 kanonschoten en het spelen van het Amerikaanse volkslied is president Truman gisteren met zijn gezin te Ottwawa in Canada verwelkomd. De Amerikaanse president heeft Canada in een toespraak tot het gehele Ca nadese parlement aangespoord om in nauwe samenwerking met de V. S. de wereld weer gezond te maken en voor de volkeren der aarde opnieuw de omstandigheden te scheppen, waarin zy door eigen inspanning zichzelf kunnen redden Truman, die zijn eerste officiële bezoek aan Canada brengt, stippelde een gemeenschappelijke politiek voor Canada en de V. S. uit, welke hij in zes punten vervatte: 1. Wij streven naar een vredige en welvarende wereld, bestaande uit buurlanden, die zoals Canada en de V. S. op voet van gelijkheid en we derzijdse waardering met elkaar le ven. 2. Wij willen al onze krachten wij den aan de bevordering van het in ternationale herstel door hen te hel pen, die voor het zelfde doel zich eveneens tot het uiterste willen geven. 3. Wij willen hen steunen, die vastbesloten zijn zichzelf te regeren zoals hun dat goeddunkt en die het recht van anderen om hetzelfde te doen respecteren. 4. Wij willen degenen helpen, die in vrede wensen te leven met hun buren zonder pressie uit te oefenen of zich te laten initimiteren. 5. Wij willen hen steunen, die de waardigheid van het individu respec teren. 6. En tenslotte willen wij loyaal samenwerken met allen, die evenals wij een betere wereld, waarin de mensheid in vrede en welvaart kan leven, willen bouwen. Met nadruk zeide Truman, dat de V. S. Canada tot een van de voor vechters van bovengenoemde idealen rekende. Als Rheumatische pijnen U het leven vergallen dan is het hoog tijd een Kruschen- kuur te beginnen. Iedere morgen de kleine dosis Kruschen doet wonde ren. In thee proeft ge er niets van, maar de weldadige werking doet zich spoedig voelen. Kruschen staat bekend om zijn stimulerende in vloed op de bloedzuiverende orga nen. Die doen dan Uw bloed weer krachtiger circuleren onzuiverheden kunnen zich niet meer vastzetten, ze worden regelmatig afgevoerd en zo neemt Kruschen de oorzaak weg van die slopende rheumatische pijn. Weifel niet langer; begin Uw kuur dadelijk. Uw apotheker en drogist hebben Kruschen Salts voorradig. Ing. Med. 7923 Nationale feesten 1948 Landelijk initiatief-comité Gisteren is in Amsterdam de eer ste bijeenkomst gehouden van het Landelijk Initiatief Comité 1948, dat zich ten doel stelt de herdenking van het 50-jarig Regeringsjubileum van H.M. de Koningin en van de 300-jp- rige onafhankelijkheid van Neder land in 1948 op waardige wijze te doen vieren. Het Comité wil door een aantal grootse nationale manifestaties de herdenking op een niveau brengen, dat de historische betekenis van dit bijzonder jaar 1948 recht doet en ook geëigend is ruime intefnatioanle be langstelling voor ons land te wek ken. Daarnaast stelt het Comité zich voor coördinerend op te treden sn regionale plannen tot viering van de jubilea- in 1948. In het bijzonder geldt dit het voor komen van versnippering van kracn- ten met betrekking tot het Nationaal Geschenk, dat aan H.M. de Konin gin namens het gehele Nederlandse volk zal worden aangeboden. De samenstelling van het Comité is als volgt: jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, ere-voorzitter; mr. Arn. J. d'Ailly, voorzitter; mr. A- J. M. van Dal, secretaris; Carel F. Overhoff, penningmeester. Voorts hebben de volgende dames en heren zittinjg genomen: mevr. A. M. BoissevainVan Lennep, Herman van den Eerenbeemt, Jan Engelman, prof. mr. P. S. Gerbrandy, Pater Henri de Greeve, luit. adm. C. E. L. Helfrich, luit. gen. mr. H. J. Kruis, E. Kupers, mr. K. P. van der Man- dele, prof. mr. E. M. Meijers, luit. kol. C. F. Pahud de Mortanges, ir. F. A. Philips, prof. dr. J. Romein, mr. M. Rooy, mr. D. U. Stiker en ir. W. L. Utermark, terwijl nog enige ande re representatieve persoonlijkheden zijn uitgenodigd tot het Comité toe te treden. STENEN VOOR ZEELAND. „Wie zal zijn kinderen stenen voor brood geven?" maar de Zeeuwen hebben liever stenen dan brood. Er is daar, in het herrezen tarwe-land brood genoeg, maar duizenden ge zinnen huizen in krotten. Er wordt nu een „stenen-actie" gevoerd waar bij iedereen 'zijn steentje kan bijdra gen voor de herbouw van het ver woeste Zeeland en, uit dankbaar heid voor zijn gave, een steentje te rugontvangt. Ge zult denken: wat schieten ze daar nu mee op? Ik geef een steentje en krijg er tegelijker tijd een terug. Maar de herinne- rings-steen is er een in miniatuur, terwijl uw steen een kei is. Het is niet nodig zich te beperken tot één steen. Men kan ook een hele muur cadeau geven aan de Zeeuwen, die voor ons de spits hebben afgebeten en dus het volste recht hebben op onze medewerking. Ook kan men symbolische stenen leveren, door het storten van een bedrag op post rekening 8074 van de Incassobank N.V., Herengracht 531, Amsterdam, van het republikeinse antwoord ontvangen. Een der leden van de Indonesische delegatie, Kasimo, verklaarde aan Aneta, dat, indien bij nadere ampele besprekingen van beide zijden enigs zins .water in de wijn zou worden gedaan", een samenvallende lijn zou kunnen worden, gevonden, waarlangs men tot een oplossing voor de thans ontstane situaties zou kunnen gera ken. Van Mook blijft aan! Officieel wordt medegedeeld: In het begin van dit jaar is bevestigd, dat dr. Van Mook in October 1946 nogmaals zijn voornemen had te kennen gegeven omtrent sinds 1946 ontheffing van zijn taak te verzoe ken. Hieraan werd toen toegevoegd, dat dr. Van Mook echter had me degedeeld daartoe pas te zullen overgaan, wanneer hel stadium der politieke ontwikkeling zulks moge lijk mocht maken. Het overleg tussen de ministers Beel en Jonkman en dr. Van Mook, 'dat vorige maand te Batavia gehou den, heeft geleid tot het inzicht, dat de politieke ontwikkeling de vervan ging van dr. Van Mook thans nog niet gedoogt. Het kabinet heeft derhalve de vorige week dr. Van Mook verzocht zijn functie in 's lands belang "te willen blijven uitoefenen totdat de politieke toestand het verzoek om ontheffing vervulbaar zal maken. DE HEIHO'S WEER OP DE PROPPEN. Radio-Djokja heeft namens de republikeinse militaire woordvoer der omgeroepen, dat alle gewezen „Heiho's" (slavensoldaten vanv de Japanners) opgeroepen worden zich voor morgen te melden bij hun ka zernes. Voorts meldt Radio-Djokja, dat uit alle lagen van de bevolking gewapende hulptroepen worden ge vormd. EGYPTE SLUIT VRIEND SCHAPSVERDRAG MET INDONESISCHE REPUBLIEK. Egypte heeft een vriendschaps verdrag gesloten met de Indone sische republiek. Agos Salem, de onderminister van de republiek, die het ver drag voor de repbliek heeft ge tekend, zal binnenkort ook aan andere Arabische landen een be zoek brengen, om dergelijke ver dragen te sluiten. c O ïoooooooooooooooooonoooooooooooooo BINNENLAND. De Katholieke Slagershond heeft zijn afgetreden voorzitter de heer J, H. F. Scharff op de dezer dagen gehouden jaarvergadering ge huldigd. Ook is afscheid genomen van het Hoofdbestuurderslid de heer P. G. Smelter, die eveneens stoffe lijke bewijzen van waardering ont ving. De Katholieke Bond van boter en margarinehandelaren heeft aan de minister van Economische Zaken een motie êezonden, waarin te ken nen wordt gegeven, dat de winst marge op boter op het ogenblik bedragende 20 cent per kg room boter minus 2 procent omzetbelas ting lager ligt, dan het bedrag, dat vóór de oorlog normaal gold. Bij werkzaamheden aan het ge bouw van de K.L.M. aan de Raam- weg te 's-Gravenhage viel gistermid dag de 47-jarige H. de. Jong, wonen de in Gorinchem, vermoedelijk door- dait hij zijn evenwicht verloor, van een circa 20 M. hoog gelegen plat form. Hij overleed ter plaatse aani de bekomen verwondingen. BUITENLAND De Maandag uit een zwembad' bij Tel Aviv ontvoerde Britse poli- tie-agenten zïjh door een militaire patrouille in de nabijheid van Tel Aviv teruggevonden. Negen personen zijn gedood bij een explosie in een verborgen op slagplaats van bommen in een fa briek te Piacenza. Het fabrieksge bouw werd verwoest. Colorado-kevers zijn neerge streken op bijna alle aardappelvel den in de omgeving van Emmerich (Duitsland). De Ver. Staten zouden voor nemens zijn aldus de Duitse mi nister van Financiën van Noord- Rijnland-Westfalen om aan Duits land een crediet te verlenen van 120 millioen dollar, als basis voor de toekomstige Duitse geldcirculatie. Een „Onder vaste huisorde tiert de kracht van elk huiselijk leven het best." Dr. A. Kuyper. n

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1