Het antwoord der republiek ZWERVERS LANGS DE WEG Ned. Zaterdagmiddagelftal met 3-2 door België verslagen MAANDAG 9 JUNI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 GEM. AANKONDIGING De Burgemeester en de Wet houder van Fabricage zijn verhin derd op Woensdag 11 Juni spreek uur te houden. 6996 BURGERLIJKE STAND. Geboren: Elizabet/h dr. van J. Riet hoven E. A. Oudshoorn; Johanna Ma ria dr. van M. Mulder J. M. Crama; Robert Jacobus zn. van K. C. Jansen W. C. Groen; Elisabeth Annette Ger trude Maria dr. van E. Koebrugge M. G.' Cuppen; Madeion Marjoleine dr. van C. J. de Jon-gh D. Pronk; Lu cas Johannes zn. van C. Opdam H. G. Klinkhamer; Hendrikijs Gerardus zn. van H. van Tongeren E. Verschragen; Joseph Antonius Pancratius zn. van Q. H. van der Voort J. G. M. Meijer; Marcus zn. van A. Deijn J. F. Fakkel; Johanna Francia dr. van A. Deijn J. F. Fakkel. Dirk Antoon Jacobus, z. van J. van Bommel en S. Stouten; Willem Frederik, z. van W. F. Ba- velaar en J. W. Pardon; Anjuska Yolanda, d. van J. A. Benders en J. P. Leijerzapf; Afke Janna, d. van C. van der Jagt en P. van Liere; Cor nelia, d. van G. C. Smoorenburg en G. M. van Roeb; Johannes Walthe^ rus, z. van L. G. Verschragen en J. JA M. A. Elshof; Berendina Wilhel- mina, d. van J. A. Smit en H. T. S. Delleman; René, z. van D. Fallaux en C. van Duuren; Willem Cornelis, z, van H. Moenen en J. Ruis. Overleden: G. H. Rah, man, 81 j.; M. M. C. Duijndam, d., 2 j.; P. Se- lier, man, 83 j.; M. Kuivenhoven, wed. van J. van Dijk, 76 j.; G. Aal- bersberg man 65 j.; C. Moerkerk m. 66 j.; M. Hoogeboom m. 74 j. ALPHEN AAN DEN RIJN Diefstal. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben ongenode gasten kans gezien een tweetal rijwielen te ontvreemden uit de school van de heer L. in wijk Hoorn. Geboren: Wilhelmus Johannes Quirfinus, z. v. AH Mark wat en Th. J. M. Wijfje; Maria Antje, d. v. V. Zuidam en G. Eikelenboom; Hendrika Johanna Theodora, d. v. Th. van Es en H. J. v. d. Louw; Nelly Elisa d. v. P. Houweling en C. van Dam; Petrus Johannes, z. v. P. J. v. d. Aar en A. Oostveen; Adrianus Huibertus, z. v. B. Riet kerk en D. Russchenberg; Elizabeth, d. v. G. Duiker en E. van Egmond; GKovert Willem Wouter, z. v. A. Bennewaard en R. J. Groenheiden; Hermina, d. v G. J. van Geen en van J. Cuperus. Ondertrouwd: G. C. Vroege 20 jara en T. N. Hagen 20 ]aar; W. van Koert 25 jaar en Joh. E. van der Kleij 26 jaar; J. P. Vrisekoop 27 jaar en Th. Ruijssenaears 26 jaar; W. de Rijk 25 j. en D. Idelenburg 22 j. Getrouwd: H. van der Aar 25 jaar en C. P. Bouwmeester 23 jaar; Pie- ter van Wieringen 27 jaar en G. van der L„ 24 jaar; G B. Mol 26 jaar en Dina C. Schreuder 26 jaar. Overleden: P. J. van Dijk 21 jaar ongehuwd1; J. Vahrmeijer 81 jaar weduwe vaan K. Bartels; J. G. yan Schaik, 49 jaar, gehuwd met G. Riet veld. HAZERSWOUDE k Gemeenteraad. De gemeente raad vergadert op "Woensdag 11 Juni des avonds om 7.30 uur in het Raad huis. De agenda vermeldt o.a.: Be handeling van de bezwaren en op merkingen van Ged. Staten dezer prov. in betrekking tot de begro ting, dienst 1947. Voorstel tot overname van de Bentweg. Verzoek van de R.K. Mid denstandsver. ,,De "Hanze", afd. Bos koop om subsidie voor de handels avondschool te Boskoop. HILLEGOM Personalia. Onze plaatsgenote mej. M. M. Preeman slaagde voor het examen over het eerste gedeelte van de acte N. A. voor Nijverheidsonder wijs. NOORDWIJKERHOUT Father J. v. d. Laar. Father v. d. Laar, van de Congregatie van Mill Mill, is benoemd tot missionaris van Kisumu in Afrika. Father v. d. Laar hoopt in het najaar naar de Missie te vertrekken. Aanbiddingsfeest. Het Zondag in de St, Victor-Parochie gehouden Aan biddingsfeest werd op geluisterd door de tegenwoordigheid van Mgr. N. Stam, Vicaris Apostolicus van Kisu mu Afrika, die te 10.30 uur de Pon tificale Hoogmis opdroeg. SASSENHEIM Kath. Thuisfront. Zondag had het plaatselijk comité een voorlich tingsavond voor ouders en verloofden van militairen belegd. De heer v. d. Kamp sprak het welkomstwoord. Spreker van deze avond was aalm. pater Gasman. Hij gaf een beeld van de geestelijke vooruitgang in ons le ger. Vooral was betreft onze jongens in Indië. Zij helpen daar door hun goede voorbeeld de achterstand in onze Missie door de oorlog ontstaan, inhalen. Wat de jongens vooral wil len hebben? Kruiswegstaties en kruisen voor hun eigen gemaakte ka pellen. Spr. spoorde aan veel te blij ven schrijven en kondigde aan, dat binnenkort een geïll. soldaten-blad zal verschijnen. Hij eindigde zijn be toog: „Iedere jongen die wil, komt beter uit dienst, dan dat hij er in ging". Nadat kap. Blonk gesproken had over het plaatselijk thuisfront werden enige films van de jongens in de Oost gedraaid. De heer v. d. Kamp dankte de sprekers. De bijeen komst werd geopend en besloten met het Wilhelmus. Collecte. De alhier gehouden col lecte ten bate van het Reclasserings- werk heeft ruim ƒ211.opgebracht. Gevallen. Gistermorgen is het 5-jarig zoontje van de familie P., wo nende aan de Charbonlaan bij het spelen met een step gevallen en zo ongelukkig terecht gekomen, dat een been gebroken werd. Het republikeinse antwoord op de Nota der Commissie-Generaal is he den ontvangen. Er blijkt uit de of ficiële tekst, dat de inhoud vrijwel overeenkomst met de verwachtingen, zoals die in ons artikel op de eerste pag. zijn weergegeven. De indonesische delegatie zegt, dat evenals de Nederlandse regering ook er regering der republiek zich ba seert op de overeenkomst van Ling gadjati en dat zij verwacht, dat ie Ned. regering de maatregelen in strijd met inhoud en geest van die overeen komst ongedaan zal maken. (Zij ver staat daaronder de door het Ned. le ger genomen maatregelen te Buiten zorg. Krian, Sidoardjo en Modjokerto, en de blokkade van de republikeinse havens). Na enige verwijten en tegenbe- schuldigingen aan het adres van de Ned. Indische regering komt de nota tot een aantal detailpunten. 1. De Indonesische delegatie bereid het Nederlandse voorstel tot vorming van een interim-regering te aan vaarden, hoewel zij van oordeel is, dat de vaststelling van het gebied Indonesia Timoer, waarvan Nieuw- Guinea is afgezonderd, geschied is buiten de volkswil om en strijdig is met de geest van de .overeenkomst van Linggadjati. 2. De nota verlangt ten tweede, dat gedurende de overgangstijd de facto positie van de republiek niet gewij zigd wordt; dat 3. ten derde dat daarentegen de vor- mng van een interim-regering een wijziging zal meebrengen in de posi tie van de Gouverneur-Generaal, wiens ambtt bijv. de naam zou kun nen krijgen van de Hoge Commissa ris. 4. Ten vierde wordt verlangd, dat de interim-regering bestaat uit ver tegenwoordigers v. Republiek, Nega ra Indonesia Timoer en Bonn. t er. dat minstens de helft der leden uit verte genwoordigers van de republiek be staat. 5. Ten vijfde is gedurende over gangstijd in nader te bepalen geval len, die onmiddellijk de Nederlandse belangen raken, de instemming van de Hoge Commissaris nodig. 6. De interim-regering heeft tot voornaamste taak: 1. voorbereidingen te 'treffen tot het vormen van een constituerende Raad (Constituante), die volgens art. 5 van de overeen komst van Linggadjati de grondwet voor de Verenigde Staten van Indo nesië moet samenstellen. b. De afdoening van de lopende za ken. c. Overdracht van bevoegdheden der Nederland-Indische regering aan de federale organen en de deel staten. 7. Met het totstandkomen van de in terim-regering zullen federale minis teries in het leven worden geroepen. 8. De grote vraagstukken, verband houdende met de uitvoering van de overeenkomst van Linggadjati, blij ven voorbehouden aan de gezamen lijke delegatie. 9. De interim-regering benoemt een vertegenwoordiger in Nederland in afwachting van de benoeming van een Hoge Commissaris. 10. Onmiddellijk na het tot stand komen van de interim-regering zal de Nederlandse regering stappen nemen tot het voordragen van Indonesia als lid van de U.N.O. en zal een aanvang worden gemaakt met een eigen In donesische vertegenwoordiging in het buitenland. 11. De Republiek heeft het recht een handelsvertegenwoordiger aan te stellen aan een ambassade of con sulaat van de inttrim-regering in het buitenland om de bijzondere belan gen der Republiek te behartigen 12. Om in de behoeften te voorzien van de Indonesische buitenlandse dienst worden ter opleiding Indone sische volontairen geplaatst in Ne derlandse gezantschappen en andere vertegenwoordigingen. 13. Bovendien zal de republikeinse regering geen bezwaar maken tegen de benoeming van Indonesiërs in de buitenlandse dienst van Nederland. MILITAIRE AANGELEGEN HEDEN. De Indonesische delegatie onder schrijft het Nederlandse voorstel, betreffende de militaire aangelegen heden in grote trekken Zij verlangt: a. Het demilitariseren van de de- marcatiegebieden en overdragen van de bewaking van de zones aan de politie der beide partijen met speciale regeling voor de gebieden Sidoardjo, Krian en Modjokerto; b. Beide legereenheden zullen de demarcatiegebieden verlaten en zich terug trekken naar de respec tievelijke garnizoensplaatsen. c. Geleidelijke vervanging van be zetting van het Nederlandse leger door het republikeinse leger. d. Onmiddellijke vermindering van de respectievelijke troepensterkten overeenkomstig art. 16 van Ling gadjati. ECONOMISCHE REGELING. Betreffende de economische rege ling is de regering der Republiek van mening, dat de eigendom van vreem delingen zal worden teruggegeven met uitzondering van die eigendom men, waarvan de republiek nationali sering nodig acht met vergoeding voor geleden schade, opdat de pro ductie ten spoedigste voldoet azpi de binnenlandse en internationale be hoeften De delegatie aanvaardt de economische voorstellen /an de Ne derlandse delegatie onder voorbehoud van enkele detailpunten De Indonesische delegatie heeft er voorts geen bezwaar tegen mede te werken aan de verkoop van onder nemingsproducten, in republikeins- gebied gewonnen, voordat de gemeen schappelijke commissie, in te stellen overeenkomstig art. 14 van de over eenkomst van Linggadjati, werkzaam zal zyn. De opbrengst van de verkoop van deze ondememingsproducten wordt in zijn geheel gestort in het devie- zenfonds. De netto opbrengst van die verkoop zal door deze centrale verkooporganisatie aan de rechtheb bende worden uitgekeerd, zodra zal zijn vastgesteld wie de rechtheb bende is. Tenslotte worden nog voorstellen gedaan inzake een centraal voedings middelenfonds en de voorlopige re geling van het geldwezen. NOORDWIJK Geboren: Angenietje C., d. van C. Passchier en C. v. d. Niet; Jan M., z. van J. Haasnoot en W. Vink: Ste- phanus N. M., z. van J. C. v. d. Voort en J. M. Paarlekooper; Jacobus A. J., z. van J. G. Vink en A. P. M. v. Rossum; Clasina A. M„ d. van J. W. Vink en H. Schaap; Marcellus L. J., z. van R. H. Bakker en E. E. C. Braun; Jan, z. van J. M. Schoneveld en A. Hooman; Adriana M. E., d. van M. P. de Wilde en J. M. Mom; Rudolf H. G. M., z. van H. T. Bröring en A. J. M. Hulshoff; Helena, d. van J. v. Beelen en C. v. d. Kraan. Ondertrouwd: W. N. v. Zuijlen en M. J. v. d. List; J. Steekers en M. H. Heemskerk; J. Kromhout en J. Plug; J. Klinkenberg en L. Bamhoorn. Getrouwd: C. de Jong en J. H. Koers; J. P. v. d. Hulle en B. v. d. Horst; J. G. de Bruin en S. A. de Monyè; P. A. Hiep en C. F. v. d. Weijden; J. M. Bakker en J. C. J. Jan- son; P. H. v. d. Weijden en E. M. Janson. Overleden: Elisabeth M. J. H. Ster- neberg 68 j.; Marcellus L. J. Bak ker 2 dagen. VOORSCHOTEN Personalia. Voor de op 7 Juni te Den Haag gehouden examens voor het eerste gedeelte van de acte N. A. Nijverheidsonderwijs slaagde onze plaatsgenote mej. J. F. Gussekloo- WASSENAAR Personalia. Mej. A. Benschop al hier slaagde voor het examen over het eerste gedeelte van de acte N. A. voor Nijverheidsonderwijs, welke op 7 Juni in Den Haag gehouden werd. LAATSTE BERICHTEN DE SPOORWEGSTAKING IN FRANKRIJK. De Nationale Bond van Franse spoorwegarbeidei's die 500-000 stakers vertegenwoordigt, heeft bekend ge maakt, dat de bond bereid is onder handelingen over de lonen voort te zetten. Het Franse kabinet heeft ech ter geweigerd de besprekingen te hervatten, voordat de arbeiders naar hun werk terug keren. Men ver wacht, dat het algemeen vakverbond (C.G.T.) hedenmiddag als bemidde laar besprekingen zal openen. Radio Parijs heeft opnieuw gewaar schuwd tegen zwarte prijzen voor het vervoer. De regering heeft gister avond bekend gemaakt, dat de auto's van taxichauffeurs, die gestrande En gelsen voor fantastische prijzen naar de havensteden aan het Kanaal bren gen, in beslag genomen kunnen wor den. EXTRA KX.M.-DIENST AMSTERDAM—PARIJS V.V. In verband met de staking die eind vorige week bij de Franse spoorwe gen is uitgebroken, heeft de K.L.M. besloten met ingang van Zondag j.l. een extra-dagelijkse dienst Amster damParijs v.v. te vliegen. UITBREIDING VAN DE MOGELIJKHEID TOT GIJZELING. Naar het A-N.P. verneemt, is in loop van deze maand de indiening bij de Tweede Kamer te verwachten van een wetsontwerp tot wijziging van het wetboek van burgerlijke rechts vordering, met de bedoeling de gijze ling mogelijk te maken bij het niet nakomen van de alimantatieverplich- ting. MARKTBERICHTEN TER AAR, 6 Juni. Groente. Snij bonen 4.90—2.30, idem stek 0.70 1.70 per kg.; peulen 6.7011.00, doppers 6.4010.00, cap dop. 13.30, tuinbonen 5.907.30 per 10 kg.; dubb. stambonen 2.50 per kg.; bloemkool 674 cent per stuk; bospeen 2638 cent. peterselie 7 ct., selderij 312 cent per bos; Komkom mers 51 cent per stuk, oude aardap pelen 9^cent per kg., andijvie 1430 cent, spinazie 1630 cent per kg,; aardbeien 3787 cent per doosje; aardbeien 5.10 per slof; SJa 217 cent per stuk; prei 7 cent per kg.; sjalotten 419 cent per kg.; radijs 5 cent per bos; postelein 3238 cent rabarber 614 cent, snijbiet 12 cent, asperges 8992 cent, slavellen 210 cent en waspeen 55 cent per kg. Aantekeningen uit Rechtbank- en Reclasseringsverslagen. OP DE HELLING. Zoals een schip, dat reparatie be hoeft, kwam Joep nu op de helling. In- en uitwendig zou hij grondig worden nagezien; gestopt moesten worden de lekken, die hij op de stormachtige levenszee had opgelo pen; zijn roer diende wederom be stuurbaar te v/orden gemaakt, nadat het was stuk gestoten. Het tehuis, waar hij nu werd on dergebracht, was bijna geheel ge vuld met mensen van Joep's kaliber, samengebracht door armenzorg en re classering. Hier vonden een plaats de velen, die hun nachtleger hadden gekend onder de besterde hemel, in hooi schuren of in portiekken der betere huizen, die in achterbuurten waren samengeschoold en er geen rust kon den vinden voor hun gemoed, die door werkloosheid van kwaad tot er ger waren gekomen, die alle ellende hadden beleefd aan de zelfkant van het bestaan. Noem deze stichting een doorgangs huis goed, maar dan een van be tere soort, niet onder de tucht en de opsluiting van rijkswerkinrichting of gevangenis. Hier was de gastvrije woning van de barmhartige Samaritaan, die de zwerver niet uitgeput liet liggen langs de weg, doch medelijdend hem opnam, en van alles voorzag, na ten overvloede nog geldelijke bijstand te hebben verleend. Hier woonde bovendien de veel zijdige Geneesheer, die op zijn plaats bracht wat uit het lid was ge slagen. Die vooral niet vergat, -de losgelaten ziel te binden en terug te voeren tot haar enige bestemming. Aan zijn nieuwe omgeving moest Joep gewend raken. Het contrast tus sen zijn vrije zwerversbestaan en de regelmaat in dit huis was te sterk, dan dat hij onverstoord deze nieuwe wereld zou kunnen betreden. Met de dag ging het beter en spoe dig behoorde hij tot de meer plooi bare figuren in' deze omgeving van paupers. Tot rust gekomen, en op zijn ma nier mediterend, kon Joep begrij pen, dat mensen van zijn slag in dien zij zich wilden vastklampen aan leiders met zedelijk overwicht zich konden verheffen in hun eigen stand, niet getrapt door wie slechts kenden de behaaglijkheid en de on bezorgdheid van een eigen weelde- wereldje. De mensen-kennende leiders van het gesticht legde Joep uit, dat een gevoel van hoge rechtvaardigheid en waarachtige naastenliefde allengs meer zal moeten doordringen om ook velen, die het hoogst verheven wer den, daardoor misschien over de hoofden heenzagen, belangstelling in te boezemen voor hen, die vaak het diepst vielen in de verworden massa. Een priesterlijke vriend in de sloppen van de grootstad had eens verzucht: „Wanneer wij uit onze kel ders en zolders en achterhuizen naar u opzien, waar zijt Gij dan, o Heer?" En zie, daar had Gods genade een milddadige zonnewarmte uitgestort boven het open dak van Joep, de zwerver, hem getrokken tot een mid delpunt van bescherming en verhef fing. Joep leerde deze leken-apostel hoog achten, die hem had weggetrokken en hem geestelijk houvast had geschon ken. Over hem was gekomen een milde adem, die levend maakte, en die adem was toch iets geheel anders dan de sfeer, waarin hij eens had ver keerd. Joep moest nu tot zijn schande be kennen, dat hij in dagen van trooste loosheid niet een ogenblik gedacht had aan de priesterhand, die toch in elke parochiekerk aanwezig was om hem te leiden naar die enige centra le van opstanding. Een voorbeeld als Sint Franciscus van Assisië had hij zich niet kunnen indenken; verder wist hij niet, dat ook voor een bede laar als Benedictus Labre, de weg tot heiligheid was opengesteld. Een zorgzame leider hielp hem op weg; er moest éérst veel gebeurd zijn met mensen, voor dat zij beland den op de weg, waar zwervers el kander treffen en waar zij in de re gel er niet beter op worden, van God afvallen als blaren van een boom. Dat was maar al te juist gebleken in de tijd, die hij pas achter de rug had en waarin hij het kwaad in veel zijdige vorm had ontmoet: vechtlusti- gen, roofzuchtigen, nachtvlinders op het asfalt der avondstraten, uitgesto tenen, door alcohol verbijsterden, de hartvochtigheid van medemensen, verdachte aanhankelijkheid van ont aarde vrouwen. Ook hier was hij met zwervers te zamen gebracht, maar in een zo ge heel andere omgeving, waar alles op verheffing en opheffing was inge steld, waar de honger naar brood plaats maakte voor honger naar gees telijk voedsel. In die dagen vernam Joep de legen de van Sint Sebastiaan van Wedding, de heilige proletariër, de monnik, die zijn kloostercel had verlaten om in de wereldstad Berlijn te vertoeven te midden van zwervers en vagebonden, van daklozen en werklozen. Sebastiaan had mèt hen leren ken nen de koude onherbergzaamheid van het nachtasyl en de dagelijkse run om werk, straat in, straat uit. Doch in tegenstelling met de weer- spannigen en de bekrompen sukke laars, zocht Sebastiaan de arbeid als een zoet juk, dat de mens reeds in het paradijs was opgelegd. Ook Joep hij wist het zich stel lig te herinneren had oprecht de arbeid gezocht. Maar was hij niet veelal teruggewezen, waarbij hij met slechts een enkele cent op zak het moest aanzien, dat de uitstalkas ten der winkels vol gehangen waren met levensmiddelen, zonder dat iets er van voor hem bestemd werd? Dan had hij wel eens lust gevoeld, met de bloote vuist de etalageruiten in te slaan, om uit zelfbehoud te nemen wat anderen hem weigerden te ge venweigerden van een over vloed, een overproductie in deze ge rationaliseerde wereld. „Wee, die eten tot verzadiging, ter wijl anderen hongeren", had Sebas tiaan uitgeroepen: „wee de stenen har ten". Joep was vastbesloten, aan zijn le ven een bestemming te geven. Hij was op de helling; het lek moest worden gestopt.En dan: reisvaar dig! Joep koerste toen opnieuw door het zwerversleven, maar hij bezat on- S"\E ZATERDAGMIDDAG,in het V.U.C.-stadion gespeelde wedstrijd Ne- derlandBelgië (Zaterdagmiddagvoetbal) is met 32 door de gasten gewonnen. Bij rust stonden zij met 21 voor. De Nederlandse ploeg begon wer kelijk hoopvol. Bouwens en Verdoes stelden v. d. Oever herhaaldelijk in de gelegenheid grote kansen te be nutten, waarbij de Katwijker ook ve le malen gloeiende kogels lostte, doch zonder succes. Het was v. d. Oever die Nederland de leiding gaf (1—0). Dit maakte de Belgen als 't ware wakker en van nu af gingen zij beter spelen en speciaal de middenlinie zet te tal van goede aanvallen op. Daar uit kon Vindevogel gelijk maken (11) en kort voor de rust kon Del- Ie de gasten de leiding geven (12). De Belgen bleven in de tweede helft gevaarlijker en reeds na een kwartier hadden zij de voorsprong tot 31 vergroot wederom door Dello. De Nederlanders zetten zich echter schrap en toen v. d. Bend de achter stand had weten verkleinen (23) kwam er weer meer leven in de Ne derlandse ploeg, zodat zij het laat ste kwartier weer de lakens uitdeel den, maar zonder dat nog gedoelpunt kon worden. VOETBAL K.N.V.B.-UITSLAGEN. Kampioenscompetitie: AjaxHee renveen 33; MVVNEC 13. District I, le klasse: VSV—EDO 2—7. Prom.-degr. 2e klasse: EmmaKF C 5—2. District II, le klasse: Excelsior Neptunus 22; Stormvogels BI. Wit 02. (De beslissingswedstrijd tussen Volewijckers en Blauw Wit om het kampioenschap van district II is vast gesteld op a.s. Vrijdagavond in het Ajax-stadion. De winnaar moet a.s. Zondag te Maastricht tegen MW uit komen). Prom.-degr. 2e klasse: SWVUC 3—1. Prom.-degradatie 3e klas: ONA Hercules 12; De MussenTYBB 50; ViosCromvliet 31. Prom.-degr. 4e klas: Bodegraven. Lugdunum 11; IIPSVTexas 23. District III. Prom.-degr. 2e klasse: RigtersbleekTubantia 30; Rheden Zwolse Boys 10. District IV, Prom.-degr.: RKTW TSC 2—1. District V, le klase: FrisiaSneek 53; Be QuickEmm en 40. JUBILEUMWEDSTRIJD A. S. C. In de jubileum wedstrijd, die A. S. C., ter gelegenheid van haar 55-ja- rig bestaan, morgenavond om half acht aan de Zoeterwoudse Singel te gen een elftal Militairen van het vliegveld Valkenburg speelt, zal Van den Oever van Quick Boys bij A. S. C. de middenvoorplaats bezet ten. In het elftal van de militairen spelen vele prominente spelers uit bekende clubs. De tweede wedstrijd om de Docos- supportersbeker tussen Lugd. en L.D. W.S. is geëindigd in een 54 over winning voor L.D.W.S. De finale van deze serie wedstrij den tussen LFC en LDWS wordt a.s. Vrijdag gespeeld waarschijnlijk op het N.B.L.O.-terrein, aan de Zoeter woudse Singel. BodegravenLugdunum 11. Een harde schuin over het veld staande wind was oorzaak, dat er in deze wedstrijd van fraai spel geen sprake was. Lugd. dat in de eerste helft een klein windvoordeel heeft, is er niet zo in als in de entte wed strijd tegen R. K. A. V. V. De Bo- degravenploeg, die uit forsere spe lers bestaat, zet er direct een hoog tempo in en laat zien, dat zij zich van haar eerste onverwachte neder- volkomen (heeft hersteld. Als er ongeveer een half uur is ge speeld krijgt de Lugd .-rechtsbuiten de bal in goede positie toegespeeld. Bij zijn hard schot laat keeper van der Remst de bol uit handen vallen, dezelfde speler is er als de kippen bij en doelpunt onhoudbaar (01). Ongeveer 10 minuten daarna ont snapt midvoor Blonk even aan zijn bewaking en de stand is 11. Een flinke regienbui welke een tiental minuten aanhoudt, komt het spel niet ten goede. Na de rust een ge trouwe copie van daarvoor; een aanvallend Bodegraven en een ver dedigend Lugdunum. In deze pe riode weerde vooral de middenlinie en achterhoede met Koet als uitblin ker zich bijzonder. Ondanks het Bo- degraven-overwicht deden zich vóór Lugd. de beste scoringskansen voor. Eerst miste van Kommer, alleen voor v. d. Hemst komende, een niet te missen kans, terwijl even daarna midvoor de Lange op gelijke wijze faalde. Een kogel van Van Kommer voldoende sterke benen, om de weel de te kunnen dragen. Met lieden, zo als hij, zonk hij bij.'herhaling weg; en ook Joep vormde niet de uitzon dering op de regel. Ook op hem, de zwerver van professie, bleek van toe passing de sage van een vergrijsde Franse houtsprokkelaar. Omdat zijn leven al te zwaar was geworden, wenste deze man zich de dood. Maar toen magere Hein naderde en hem wilde wegmaaien van moeder aarde, slaakte hij de verzuchting: „plutót souvrir, que mourir". Tenslotte wilde hij toch maar liever zijn oude leven tje leiden, dan goed geborgen zijn. En de paedagoog, die het verhaal van de oude houtsprokkelaar te boek had gesteld, voegde er aan toe: .,c'est la devise des hommes". Inderdaad, zo gaat het in de vlak ke wereld. Joep was wel een sprekend bewijs voor deze stelregel. Ook hij wilde lie ver Weer de zwervershoed van de kapstok nemen, dan rusten in de heil zame omgeving van een sanatorium voor vagebonden: het doorgangshuis. Hij dreef de fatale kant uit en werd legionnair in een vreemdelingenle gioen, aan gene zy'de van de Middel landse Zee. Maar iemand, die over zee vlucht, heeft aanhoudend de dood voor ogen. Toch zou het vijf jaar duren, alvorens Joep die dood ontvluchten kon en veilig landen in de haven der stad, vanwaar hij in armoede was uitge trokken. werd daarna door het houtwerk ge keerd, en in de laatste minuten werd een door hem hard ingeschoten bal op de doellijn door een der aanstormende backs weggewerkt. Wil Lugdunum succes blijven boe ken, dan dient de voorhoede waarin alleen Van Kommer op een goede wedstrijd kan terugzien, de bal vlugger te spelen en niet in te indi vidueel spel te vervallen. Scheids rechter. Cortleven en zijn beide neu trale grensrechters hadden het niet moeilijk. De stand is nu als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. Lugdunum 2 1 1 42 3 A. V. V. 2 1 1 6—5 2 Bodegraven 2 1 1 36 1 Weteringse Boys—V.V.L.V. 02. De W. Boys hebben de eerste helft de wind in de rug en zitten onmiddellijk voor het VVLV-doel. Enkele opgelegde kansen worden jammerlijk gemist door de Boys; zelfs als de bal drie meter voor het lege doel ligt, wordt ze hoog over getrapt. Enkele VVLV-aanvallen te- gpn de wind in leveren geen resul taat op, totdat na een half uur de midvoor keurig doorgeeft aan de rechtsbinnen en deze VVLV de lei ding geeft (01). Tien minuten la ter benut de midvoor een mooie voorzet van de linksbuiten en brengt daarmee de stand op 02. Na de rust heeft VVLV de wind mee, doch, hoewel ze voortdurend voor het vijandelijk doel zitten, zien zij geen kans de voorsprong te ver groten. Balcontrole was bij deze wind volkomen uitgesloten; goed geplaatste schoten waren dan ook een zeldzaamheid. De Boys blijven stug verdedigen en weten hun doel na de rust schoon te houden, zodat met 02 het einde 'komt van deze weinig aantrekkelijke wedstrijd. De kwestie van de ongerechtigde Meerburg-speler schijnt nog niet definitief geregeld te zijn. Houdt de L.V.B. zich aan de gedane uitspraak, dan zal VVLV de wedstrijd tegen Warmunda over moeten spelep, waaruit een gelijk spel voldoende is om de kampioenstitel te behalen. Docos. De uitslagen van de ge speelde wedstrijden zijn Warmunda- aas. cDocos ads. 21. Docos a- adsp. won thuis van Lisse-adsp. b met 20. Docos a jn. won verdiend met 52 van DOSR a jn. Docos 4 verloor met 43 van ASC 8 en Docis 3 won met 52 van WSB 3. Maandagavond speeldt Docos 4 te gen LFC uit, 7 u. Dinsdag Docos c adsp. tegen VVLV a adsp., 7 Woens dag Docos ads. a tegen Lisse a adsp., 7 u. en Docos 3 uit tegen LDWS 3, 7 uur. Dinsdagavond 8 uur,worden alle senioren en junioren in het clubhuis verwacht ter bespreking van de trai ning; aanvang 8 uur. SJZ De adspirantcn hadden Za terdag een zware tocht door regen en wind naar Voorhout. Ook tijdens de wedstrijd was het geen moment droog Foreholte speelde voor de rust met wind mee en kreeg een 10 voor sprong. Na de rust bleef Foreholte het meest in de aanval. 8 min. voor het einde was de stand nog slechts 10, en zag het er naar uit, dat SJZ zou verliezen, doch allgen gooiden er een schepje op en toen de scheidsrechter het einde blies had SJZ een 10 ach terstand ingelopen in een 31 voor sprong door 1 doelpunt van M. Berg en twee doelpunten van G. Ben ten. De A-junioren speelde tegen War munda een doelpuntloze wedstrijd (00SJZ 4 speelde tegen Morsch- kwartier 2, maar was niet volledig en moest met 41 in Morschkwartier haar meerdere erkennen. SJZ 3 speel de eveneens in Leiden tegen Lugdu num 8 verloor met 71 KORFBAL K.N.K.B.-UITSLAGEN. N.-H. le klasse: Koog Zaandijk Blauw Wit 14. Z.-H.* le klasse: Ons Eibernest Deetos 6—4; Vicus Orienits—HSV 3—1; Het Zuiden—DKC 4—1. Z.-H. 2e klasse A: Deetos II Achilles II 32; WionSchiedam 7 2; Gymnasiasten IIZwervers 3 2; De AlgemeneOSCR 32. 2e klasse B: Die HagheVicus Orients. H (V.C. n. o.); Zuiden II— Quick 1—2. OLYMPISCHE SPELEN Volgens een bericht van het agent schap „Dena" heeft een aantal voor-, aanstaande personen op sportge- bied uit alle Duitse zones dezer da gen een voorlopig comité gevormd met het oog op Duitschlands deelne ming aan de Olympische Spelen. Aangezien de decreten van do ge allieerde bestuursraad de stichting van een comité voor de vier zones niet gedogen, werd besloten «de leden van dit pre-Olympisch Comité al leen te kiezen uit de ingezetenen van de Britse zone. In het bijzonder wordt de Her tog van Mecklenburg genoemd, die voor de oorlog deel uitmaakte van het I. O. C. als afgevaardigde van Duitsland.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3