I Op korte golf ZWERSVERS LANGS DE WEG ZATERDAG 7 )UNI 1947 UE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Geen overbruggings toelage voor kleine boeren Minister Mansholt heeft, aldus de „Tijd", afwijzend beschikt op een verzoek ook over 1946 een overbrug gingtoelage uit te keren aan de boe ren van de kleine gemengde bedrij ven. Het gaat hier om de bedrijven, die het vooral moeten hebben van varkens- en pluimveehouderij. Over 1945 hebben zij een overbrugggings- toelage gekregen, omdat noch de var kens-, noch de pluimveestapel vol doende waren, deze kleine boeren een voldoende inkomen te verzekeren. Op het ogenblik is dit peil nog niet bereikt en daarom achtte men het ze ker billijk voor 1946 deze overbrug gingstoelage nog een keer aan te vra» gen. De minister is echter blijkbaar een andere mening toegedaan en heeft te kennen gegeven niet tot uitkeering over 1946 te zullen overgaan. Wel heeft hij zich bereid verklaard de situatie opnieuw te zullen bezien, als de juiste gegevens over 1946 door het Landbouw Economisch Instituut zullen zijn gepubliceerd. oooooooooooooooooooooooooooonooooo O C Doooooooooooooooooonoooooooooooooo BINNENLAND. Bij het passeren van twee Vrachtauto's op de Vlijmense weg onder Den Bosch werd de 18-jarige wielrijdster mej. C. Weusten uit Den Bosch door een der wagens gegre pen. Het slachtoffer werd vrijwel onmiddellijk gedood. Te Gorssel is de villa „De Ber ken", bewoond door mevrouw Ben- nekers, na blikseminslag tot de grond toe afgebrand. Een gedeelte van de inboedel kon gered worden. Te Ramele, gemeente Raalte, is een landbouwershuis geheel afge brand Een deel der boerderijinven taris verbrandde eveneens. Nabij Holten is de boerderij van de weduwe G. H. Meester- berends door de bliksem getroffen. De boerderij brandde bijna geheel af. In Brachterveld nabij Harden- berg werd eveneens een boerderij door de bliksem getroffen. Ook deze brandde geheel uit. De -inboedel, waaronder enige kostbare landbouw machines, ging in de vlammen ver loren. Te Zaandam is een houtwaren- fabriek van de heer J. H. Roffel af gebrand. De brand is veroorzaakt door een electrisch kookplaatje. Een drie-jarig zoontje van de familie Lamark te Bussum is in een sloot geraakt en daar dood ge vonden. Ook de slagers te Amersfoort hebben besloten, de winkels voort aan op Maandag en Dinsdag te sluiten. BUITENLAND. In Frankrijk is een nienwe anti-communistische partij opge richt. die tevens gericht is tegen de Gaullistische beweging. Men wil een soort midden-bloc vormen, om af glijden naar uiterst links of naar uiterst rechts te voorkomen. De nationalistische partij in Argentinië zou, volgens geruchten, bij decreet worden ontbonden. Churchill zal binnenkort een operatie moeten ondergaan. Hij zal ongeveer een maand niet in staat zijn aan het openbare leven deel te nemen. De vrouw van Rudolf Hess is door de Beierse autoriteiten ge arresteerd. Een afgevaardigde van Mada gascar, Joseph Raseta, is gister avond. kort na het besluit der Fran se Nationale Vergadering tot ophef fing van zijn onschendbaarheid, ge arresteerd. Hij wordt beschuldigd van medeplichtigheid aan de op stand op Madagascar in Maart j.l. De nalatenschap van president Roosevelt bedraagt 1.943.885 dollar. Nog verdere verlaging vleesrantsoen ,,Dat er onrust onder de slagers is staat vast en dit is niet verwonder lijk, want de vleespositie is slechts", zo deelt ons de Vakgroep Slage- lijk, want de vleespositie is slecht", dat overwogen wordt het zojuist tot 250 gram verlaagde vleesrantsoep binnenkort opnieuw drastisch te ver lagen en wel tot 250 gram per 3 we ken". De slagers kunnen met de geringe toewijzing en hun hoge sociale las ten onmogelyk hun bedrijf gaande houden. De schaarste is in varkens het grootste. De levering daarvan is op het ogenblik hoogstens 1/3 van die in Januari van dit jaar. Er is nog maar voor ongeveer 3 weken vlees. De moeilijkheden komen hoofdza kelijk voort uit de zeer geringe vee voederimport, een gevolg van het de- viezentekort. De regering kan moei lijk een leveringsplicht bepalen, om dat afslachting op het openblik niet verantwoord is met het oog op de groei van het vee. Misschien aldus nog steeds de Vakgroep zou het de verstandigste maatregel zijn om de vleestoewijzing enige maanden stop te zetten. De grote schaarste zal hopelijk over enige maanden, in Augustus of September, welk voorbij zijn, meent' de vakgroep. Een bezwaar is natuurlijk, dat ve len der slagers niet in staat zullen zijn hun winkels tijdelijk te sluiten. Over de actie van de slagers in sommi o plaatsen werd medegedeeld, dit de slagerijen gerust enige dagen per week kunnen sluiten, want hun rantsoenen zijn in enkele dagen uit verkocht. De acties tot sluiting in sommige plaatsen gaan uit van de plaatselijke slagersverenigingen, niet van de vak groep, die een dergelijke actie afwijst. ORDER VAN DE N.S. IN ENGELAND. Levering van electrische apparaten. De Nederlandse Spoorwegen heb ben de Metropolitan-Vickers Electri cal Cy opdracht gegeven tot het leve ren van „een zeer groot aantal'' elec trische apparaten, bestemd voor het nieuwe rollend materieel, aldus de „Volkskrant". De order zal worden 'uitgeVoerd door de fabrieken van genoemde maatschappij te Sheffield n zal drie jaar in beslag nemen. Tevens is over eengekomen,. dat ingenieurs van de N.S. naar Sheffield gaan om te zien, hoe de apparaten worden gemaakt en om tte leren hoe zij moeten wor den onderhouden. Het zou verder de bedoeling liggen dat ook ir. Neder land electrische apparaten van de Metropolitan-Vickers worden ge maakt, waartoe ingenieurs uit Enge land naar Nederland zullen vertrek ken voor het geven van aanwijzigen. HAAGSE RECHTBANK. De groentehandelaar W. D. V. uit Leiden had zich te verantwoorden wegens smaad. Hij had tegen de groepsleider van de C.C.D. A. C. de H. uit Oegstgeest verwijten gericht, dat deze in bezettingstijd op bevel van de N.S.B.-commissaris van politie te Leiden appelen inbeslag had helpen nemen ten bate van de Volksdienst. Dit was gezegd, toen de H. onlange be^ig was met iemand voor een over treding een proces-verbaal te geven. Er werden verschillende groente, handelaren uit Leiden als getuigen décharge gehoord, die verklaarden, dat inderdaad in 1942 by hen appelen inbeslag waren genomen voor de Volksdienst, waarvoor een lijst samengesteld. De Officier meende, dat niet het bewijs kon worden gele verd, dat verdachte aan hetgeen hem verweten werd zich schuldig had ge maakt en vorderde 100 boete of 1 maand hechtenis. De raadsman meende echter, dat de H. zich aan het werk der vorde ring had kunnen onttrekken en hij zich gan collaboratie heeft schuldig gemaakt. Verdachte heeft bij diverse instanties, ook bij de P.O.D., getracht de zaak aanhaging te maken, hetgeen niet gelukte, en hij hoopte nu lange deze weg ook zijn geld voor de ap pelen te kunnen terug vorderen. Bioscopen Luxor. De kleurenfilms doen het de laatste tijd bijzonder goed en ..Barracuda", welke deze week in het Luxor-theater gaat, is zeker niet de minste. „Barracuda" is de Hollandse kapitein Laurens van Horn, die na een schipbreuk in de Caraibische wa teren. piraat wordt om de Spanjaar den, die hem hulp geweigerd hebben, te bestrijden. Een fantastisch verhaal van zeeroverij, liefde, gevechten en wat dies meer zij wordt hier in felle kleuren voor ogen getoverd. Prachti ge typen van personen treden op, de een al fantastischer dan de ander. En de vrouwen doen hier al even „dap per" mee als de mannen. Veroverin gen, gevangenschap, bevrijding, zij strijden om beurten om de voorrang en Paul Henreid, Maureen O'Hara, Walter Slézak e.a. weten onder re gie van Frank Borzage een film te ge ven, die van begin tot einde span nend is. Voor volwassenen! Lido. Wanneer de Amerikanen een film maken over Engeland, ver vallen zij meestal tot een sentiment, dat zeer sterk aan sentimentaliteit doet denken. Men trachtte reeds in ,.Mrs. Miniver" de traanklieren m werking te stellen, in „De witte klip pen van Dover", die volgens de re clame „in de traditie van Mrs. Mini- ver" wil blijven, probeert men het nog eens. Wie voor romantiek gevoe lig is, kan aan deze film zijn hart ophalen. Maar laat hij vooral niet denken, dat zakdoeken-romantiek identiek is aan filmkunst Boven 14 jaar. Rex vertoont deze week „Malle ge- vallen", een Hollandse film uit de oude doos, die het niettemin nog aar dig doet. Het is de geschiedenis van een drietal vrolijke jongemannen, dat zich door alerlci netelige situaties moet werken. Over het algemeen sla gen zij hierin heel goed en hun hu meur heeft er nimmer onder te Ij- den. Natuurlijk komen er nog enige lieftallige jongedames aan te pas, die aanleiding zijn tot vele komische ver wikkelingen- In de liefde zijn de drie vrienden helaas niet even gelukkig, zodat bij het slot slechts twee hun vrijgezellenbestaan definitief opge ven. Het doet in deze film prettig aan, dat de gesproken tekst in het Neder lands is. terwijl de beginopnamen in Leidep werden gemaakt. Bekende to nelisten uit heden en verleden, zoals Johan Kaart, Jopie Koopmans, Louis de Bree, Fie Carelsen e.a., gaven hun medewerking. Voor personen boven de 18 jaar een amusante avond. Trianon prolongeert de grote Fran se film van Carné „Les enfants du Paradis", een flim welke voor strikt volwasenen dient te worden voorbe houden. Casino prolongeert eveneens zijn film van de vorige week, „De Sleu tels van het Koninkrijk", de fraaie en buitengewoon goed opgenomen geschiedenis van een missionaris in China. Een film van ongemeen sen timent, welke een prolongatie zeer zeker verdient. Voor alle leeftijden. LEIDEN LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd doctoraal examen genees kunde: mejuffrouw T. K. v. d. Heide Leiden; de heer J. K. L. van Ree te Voorschoten; artsexamen le gedeelte: de heren R. A. de Goede te Leiden; J. Grootes te Rotterdam, W. A. Roessingh te Leiden; M. H. Berger te Gouda; artsexamen 2e ge deelte: de heren J. B. Lips te Rotter dam en J. M. M .de Beer te Wasse naar. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Van de derde groep der eindexa men candidaten van het Gymnasium geslaagden; A. Fuchs te Leiden; P. Fuchs te Leiden: B. Lubach te Leiden L. C. van der Plas te Oegstgeest; A. W. de Ruyter van Steveninck Den Haag; O. I. Sinke te Leiden, W. de Tombe te Oegstgeest. Ontploffing in bunker te Katwijk Bij het opruimen van bunkers aan de Noord-Botilevard kwam de 40-ja- rige D. J. T. uit 's-Gravenhage met een pneumatische boor in een oud boorgat, waarin zich waarschijnlijk nog een hoeveelheid oude springstof bevond. Bij de ontploffing, die hier op volgde werd T. door wegspringen de stukken beton ernstig aan het ge zicht gewond, zodat hij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd werd. K.A.J. Dek. Par. Door omstan digheden is Noordwijkerhout uitge steld en gaan we daarom naar Zoe- terwoude-Zuidbuurt. De fietsers ma ken, dat ze om 9.15 uur bij de klok aan de Herensingel zijn, zodat ze ge zamenlijk om 10 voor 10 uur bij de Dekenale kerk van Zoeterwoude kunnen zijn. De anderen zullen om kwart voor 9 bij de tram aan de Ko- revaarstraat zijn. Brood meebrengen, want in Zoeterwoude gaan we onder de H. Mis gezamenlijk met de Kajot- ters aldaar te Communie, daarna ontbijt. Komt zoveel mogelijk in uni form. Het le handbal-elftal moet volledig van de partij zijn. Geeft je zo snel mogelijk op bij Arie Tuitnof voor de volgende kampen: balwer- pen, vèrspringen, touwtrekken en 100 m. loop. De wedstrijden zijn op 13 Juli- De „Stuwers" hebben om 4 uur generale repetitie aan de Mare! Denkt om de Vlammenwerper-avond! Kaarten 60 ct. bij Jan Klein. Baan- bekers en Liniebrekers Dinsdagavond om half acht bij de klok aan de Sin- gei. Sportteriue medebrengen. Bij slecht weer om half acht bij de Meel fabriek. Openbare leeszaal en bibliotheek „Reuvens". Het bestuur van de Openbare leeszaal en bibliotheek „Reuvens", dat tot voor kort zijn studiezaal en naslagbibliotheek in het gebouw op de Plantage 6 had ondergebracht, heeft met ingang van deze week studiezaal en biblio theek weer naar het gebouw aan de Breestraat overgebracht. Deze con centratie heeft plaats gevonden met het oog op de vele practische be zwaren, welke er bestonden tegen het afzonderlijk onderbrengen van naslagbibliotheek en studiezaal en het boekenbezit. Veelal kwam het in het verleden voor, dat men, bevond men zich in het gebouw aan de Breestraat, voor het naslaan van en kele gegevens of voor een rustige bestudering van het materiaal een wandeling naar de Plantage moest maken, hetgeen dan meestentijds achterwege bleef. Hieraan is thans een einde gekomen en alles bevindt zich weer onder één dak. Teneinde hiervoor de benodigde plaatsruimte te vinden en tevens met het oog op de te kleine behuizing, is de kinder bibliotheek gelijktijdig overgeplaatst van de Breestraat naar de Plantage. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Leiden waarschuwt tegen het op treden van een onbekende man, die er gewoonte van maakt bij buren van winkeliers of aan de echtge noten van winkeliers, wanneer haar man niet thuis is prijskaartjes af te geven, voorgevend, dat deze besteld zijn. Hij maakt van deze gelegenheid tevens gebruik gelden daarvoor te innen. ZONDAGDIENST HUISARTSEN. De Zondagsdienst der huisartsen wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren v. Boekei, de Graaff, Kors en Postel. OEGSTGEEST „Poelmeer". Men verzoekt ons meie te delen: Gisteren had de 2e ontratting van de inrichting Poel meer plaats, welke werkzaamheden vanwege gemeentewerken plaats vond. GEM. AANKONDIGING De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van de ge bruikers van de met aardappelen be^, teelde percelen in de gemeente Lei den. zulks ter voldoening aan het be paalde artikel 4, 2e lid, van het colo- radokeverbeskui. 1941, dat het gewas op alle rnet aardappelen beteelde per celen, binnen de gemeente Leidien ge legen voor 12 Juni 1947 ten minste eenmaal moet worden bespoten met water, waarvan op 100 liter 500 gram Calciumarsenaafc is toegevoegd. Deze bespuiting moet zodanig wor den uitgevoerd, dat: le Een hoeveelheid, overeenko mend, met ongeveer 800 liter per hec tare gelijkmatig over 't gewas wordt verdeeld; 2e Dat alle bladeren van de aard appelplanten met de vloeistof wor den bevochtigd; 3e Dat op zodanig uur en bij zo danige weerspesteldlheid gespotep wordt, dat het gewas nog dezelfde dag kan opdrogen. Leiden, 6 Juni 1947. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. INENTING TEGEN POKKEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis, dat op Woensdag 18 Juni as. te 14 uur 30 aan het Bureau van Geneeskundige Dienst, Mare 13a, ge legenheid is tot kosteloze inenting tegen pokken. Trouwboekje meebrengen. ALPHEN AAN DEN RUN Hefbrug krijgt nieuw kleed. De hefbrug over de Gouwe, by Gouw- sluis, wordt van een nieuw verfje voorzien. Dezer dagen heeft een staf van 5 man personeel van de firma J. A. v. d. Kan, schildersbedrijf te 's-Gravenhage, een aanvang gemaakt met de werkzaamheden De mannen, die blijk geven van elastische, acro batische kwaliteiten, bewegen zich onder aan de brug met evenveel ge mak als boven in de ruim 40 meter hoge heftorens, waar zij, al kruipende over de slechts 15 c.M. brede spanten zich voortbewegen om hun gevaarlijk werk uit te voeren. 10 a 12 weken zullen zij nodig hebben om de brug een ander aanzien te geven. BODEGRAVEN Filmavond „Esto". Woensdag avond werd in het parochiehuis een interessante sportfilm vertoond on der auspiciën van het weekblad „Sport" door de heer Groenteman uit Amsterdam. De warmte en an dere plaatselijke attracties hebben blijkbaar de opkomst van het pu bliek beïnvloed. Een vijftigtal per sonen vulde de zaal nog niet ten halve. Dit is echter voor de heer Groenteman geen bezwaar geweest om onvermoeid en enthousiast een leerzame explicatie te geven bij het vertoonde beeld. De film bestond uit 6 delen die achtereenvolgens be handelden: het schieten en plaatsen, het stoppen en koppen, corners en penalties, combinatiespel, dekken, aanvallen en verdedigen, W-forma tie, ingooien enz. Hoogst leerzaam was oók het stilzetten van het beeld en de vertraagde v/eergaven. Voor de pauze werd ter afwisse ling nog een grappig Popeye-film- pje gedraa:d, zeer tot vermaak van de vele junioren. Het laatste drieal delen werd na de pauze gedraaid. Beroemde Engel se voetballers als Hapgood, Male Drake e.a. kwamen op het doek en vertoonden hun perfecte kwalitei ten. Al met al een hoogst leerzame en ook duidelijke film, die, hopen we, in de toekomst vruchten zal af werpen voor de eigen vereniging. Vermelden we nog, dat de heer Groenteman vooraf een causerietje gaf waarin hij de jonge jeugd ver telde, hoe de jeugdige voetballer ten slotte in de professionalswereld terecht komt. De wegblijvers zul len spijt gehad hebben! LEIMU1DEN B. en W dezer gemeente heb ben aan de N.V. Flessenmelkfabriek te Amsterdam vergunning verleend tot uitbreiding van de alhier geves tigde fabriek. Wegenverbetering. Met de ver betering van wegen wondt in deze Aantekeningen uit Rechtbank- en Reclasseringsverslagen. Er leven mensen in ons wereldje, die minderwaardige titels op hun naamkaartje hebben staan. Het zijn landlopers, bedelaars of leurders en vagebonden. Dergelijke typen, tezamen opge roepen, en luisterende naar de alge mene naam van zwerver, zouden een wereldstad kunnen bevolken. Men ziet hen op de landweg van de ene stad naar de andere, in de woonstraten, des nachts in de portie ken van voorname huizen, of wel in de hooischelven van boerderijen. Zij gaan hun weg, als door een ein deloze straat. En altijd zijn ze verge zeld van een grauwe, trouwe gade: de zorg! Zij kloppen aan onze deur en vra gen een kleinigheid het liefst in klinkende munt, die wisselbaar is. Hun oog staat angstig, maar hun houding is vaak opdringerig. Hun verhaal klinkt overtuigend; zij scher men met groezelige aanbevelingspa pieren van „hoge heren" en zij heb ben een brok in hun keel. Dat be hoort bij hun.... reizigersbezoek Wij geven hun wat van onze over vloed, sluiten de deur en blijven ver der vreemd van hun merkwaardig zwerversbestaan. Toch is het intressant, hen pader te leren kennen, enigszins vertrouwd te raken met hun „vak", dat internatio naai is, binnen te dringen in hun eigen wereldje. Werkzaam in armenzorg en reclas- g, was ik reeds vroeger van plan, ^sering, het verhaal van zwervers langs de weg, in ongewone vorm te wringen. Noch in de gebruikelijke vertellingen, noch in romans is de volle waar heid te beschrijven. Allicht is men dan geneigd, te overdrijven of te ver kleinen; men kon menen bepaalde gevallen op het spoor te zijn, of wel, rr.en zou die zwervers en vagebon den willen schilderen, alleen in het kleed der somberheid. Nochtansgeheel triest en ver laten is hun leven niet. Ik heb meermalen hun gezelschap opgezocht; op huis- of celbezoek als het ware lange tijd met die luidjes verkeerd en op straat met hen mee gelopen. Eenmaal hun vertrouwen geschon ken, hebben velen hun noodlot ver klaard, of hun ziel blootgelegd. Daardoor heb ik die zwervers langs de weg kunnen zien, veelal gelijk ze waren als een groot leger paupers, onze Nederlandse steden verbin dend en yit-trekend, soms ver over de rijksgrenzen. Het zwerversleven beweegt zich tussen mee- en tegenvallers, tussen tragiek en uitgelaten vrolijkheid. En het komt dikwijls voor, dat zwervers in het goede hoger, in het kwade lager staan dan degenen, die we „gewone mensen" plegen te noe men. De gelegenheid heeft hen zo gemaakt. De bladzijden, welke hier volgen, hebben niet de bedoeling, een brok paedagogie te geven; zy vormen slechts een vluchtig ontworpen beeld van het zwerversleven langs de weg. Joep, de man van dit verhaal, had zich in het hoofdgezet, de wijde we- re", a door te slenteren; in eigen land was de borlem hem te warm gewor den. Hy was wat men noemt een goe de bekende van de justitie. De tijd van zijn afzondering werkte niet slechts corrigerend; hij wist er zelfs een enkelye maal aan te ontkomen En toch bezat h"„' niet eens het be faamde uitbrekerstalent. Dan trok hij de landweg op, weg uit de gevaarlijke zóne. In de Limburgse mijnstreek slaagde hij met werk en kroop de koel in Maar al dat gejaag, om de productie te halen, onerverende afboorha- mer, de onvermijdelijke inademing van veel kolen stof en vooral een groeiende angst-psychose, schonken hem rust noch bevrediging. Vastberaden schudde hij toen de Limburgse klei van zijn mynwer- kersschoenen, en hervatte het reeds uitgestelde plan, zijn kwade dorst te gaan lessen. Spoedig kende hij de weg, naar de kloosters zo goed als naar de kroe gen. En hij was er een van het soort: ga je niet weg, dan neem ik je weg! En twee opgelopen kornuiten tres faciunt Collegium! kenden vol doende de handgreep van de diefjes maat. Maar als hy bij de kruising van twee hoofdwegen een Maria-kapelle- tje trof, vergaarde hij een bos een voudige flora en legde die neer aan de voeten van het beeld der Moeder- Maagd. Grillig genoeg zwaaie kort daarop, tot besluit van een verrassende be deltocht, daemon alcohol zijn scepter over Joep en zijn beide makkers; en aan zwierven zij verder als een kudde verdierlijkte wezens Schommelingen. Voor hen waren duizend anderen dezelfde weg gegaan en wederom duizend zouden volgen: hongerig, eenzaam, ellendig, opgesloten. Dat betekende: politie-cellen. asylen voor daklozen, en altijd omringd van men sen. die Joep in de ellende hadden geëvenaard. Hij wilde zich redden, vastklam pen: maar hy greep steeds in de ruimte, in de leegte. Zonder enige strohalm was het zinken zo gemakkelijk. Hij voelde, dat zijn ziel ging ster ven, langzaam aan. In ziele-angst was hij steeds weer gaan drinken; nu zwalkte hij nog over de weg, straks zou hy ongetwij feld opnieuw terecht komen in een of andere politiewacht, waarvan hy zoo'n nachtmerrie had. Als in een cirkel draaide zijn zwer versleven zelfs de galgenhumor scheen hem ontvallen te zijn. Hij was zonder land, zonder bezit en zonder recht; hy zou het wel steeds blijven Joep ontwaakte aan de slootkant, door een stoot in de ribben en het luid gelach van een vreemdeling; een collega alweer! Tezamen gbvoelden ze een fameuse honger. De andere had op een naburige I boerderij weliswaar brood met boter gekregen; maar hij lustte niet, omdat het vlees in de schoorsteen was blij ven hangen. Onder verkeerde invloed trok Joep mee naar dezelfde hoftstede. Daar zouden ze eens hun slag kunnen WEERSVERWACHTING FRISSE WIND. Koel weer met een krachtige g wind tussen West en Zuid- g West. Vanavond in het Midden 5 en Oosten van het land nog 8 enige regen. Vannacht bre-5 kende bewolking en. morgen g overdag wisselend bewolkt met hier en daar regenbuitjes. g o S nnooooooooonoooooooooooooooooooooo gemeente goede voortgang gemaakt. Thans hebben de besturen van de Grote Heilige Geestpolder en de Wassenaarse polder besloten hun wegen ook van een oppervlaktebe handeling te voorzien. De gaten door de Duitsers gemaakt in de weg van de Grote Heilige Geestpolder zullen ook. weder van een gesloten wegdek voorzien worden, hetgeen voor de gebruikers van deze weg een grote verbetering betekent. RUNSATERWOUDE Motor-kozakken. Naar wij ver nemen zullen de vermaarde motor kozakken eer# buitengewone voor stelling geven, onder auspiciën der V. V. V. „Vooruit", op Woensdag 12' Juni, om 7 uur. Zij brengen een sensationeel programma, met o.a. de kruiser Piet Hein, een sprong over mensen, de voetbalmatch op mo toren, enz. enz. Overal juichen dui zenden bezoekers de stoutmoedige rijders enthousiast toe! Kortebaan-draverijen. De In schrijving voor de draverij op Wocns tag 10 Juni is geschied. Niet min der dan 25 paarden, waaronder de prijswinnaars van de vorige wed strijden, worden aan de start ver wacht. Tevens zullen deelnemen de bekende Friese cracks, die voor het eerst in deze pmgeving starten B. en W. hebben aan de heeT L. Donker alhier vergunning ver leend tot de bouw van een woon huis. SASSENHEIM Uitslag ziekzoekwedstrydw De uitslag luidt als volgt: 60 planten Narcissen, P. Duijm, L. v. w. Kwaak J. Kroes. L. v. d. Meij, Sassenheim; P v. d. Aardweg, P. de Kwaasteniet, Lisse en D. van Egmond Hillegom ontvangen een getuigschrift. Troost prijs M. van Nobelen en W. Smit Sassenheim. Ziekzoeken 25 planten Narcissen: 1. A. Havenaar Voorhout 2. N. v. d. Meij. 3. W. v. d. Krogt en 4. P. van Nobelen Sassenheim. Soor tenkennis Tulpen: 1. J. Rozenbroek, 2. Th. Verdegaal, Sassenheim, 3. W. Prins Voorhout. VOORHOUT Clandestien slachten. Door de politie alhier werd in samenwer king met de C. C. D. aangehouden W. B. uit Voorhout, die betrapt werd op clandestien slachten van een varken. Het vlees, benevens een levend „zwart" varken, werd in be slag genomen, terwijl B. in verze kerde bewaring werd gesteld. Personalia. De heer P. v. d. Zwet, boomwachter bij de Ned. Spoorwegen alhier, is met ingang van 1 Juli 1947 overgeplaatst naar Schevcningen. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 6 Juni Groenten. Rabarbar 46.Ra dijs 57.—. Bloemkool I ƒ5060. idem II 2023.Bospeen 58 60.—. Kervel ƒ2—2.50, Sla ƒ3—8 Prei f24.Spinazie ƒ610. Sla-uien ƒ22.30, Vroege aardappe len 83.— p. 100 K.G. slaan. Maar hy werd er onrustig van, en de strooptocht ging niet door. Joep dacht het geluk te zullen vin den in de stad. Op zijn manier ging hy er winke lt n. Verblind door de lichtreclames en opgejaagd door het drukke stads- \erkeer, zig-zagde hij door de avond straten, overweldigd door een beto verende pracht in de winkel-etalages. Wat kwam zijn armoe hier opval lend uit! Welk een tegenstelling: de mens van zijn slag en die van geraffineer de weelde Met matige bedel-buit trok Joep naar een kroeg aan de zelfkant van de stad, waar hij het stof uit zijn keel wilde spoelen. Wat een verschil: ginds het parfum der dames en de reuk van ongekende spijzen; hier de benauwende tabaks walm en de stank van goedkope al cohol. Joep bestelde zijn bier. en zocht kennis te rnaken. Dat gelukte hem als bij verrassing Een net geklede man kwam bij hem zitten, begon over keetjes en kalfjes, en had er slag van, Joep ongemerkt aan het praten tc krijgen. Toen die ander meende, voldoende op de hoogte zijn gebracht, ontpopte hij zich als de propagandist van een filantropische instelling, die er op uit was, de reddende hand te bieden aan schipbreukelingen in de mense lijke samenleving. Hij vond bij Joep gretig gehoor. En het duurde niet lang. of het twee tal zette koers naar een herbergzaam oord, waar liefdevolle en zorgzame zielen in naam der charitas allen ple gen op te vangen, die van goede wil zijn. t Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H. Sa cramenten der Sterven den in de St. Ursula- kliniek te Wassenaar, onze oudste Lieveling en Broeder ARIE in de ouderdom van bijna 21 jaar. A. L. van Paridon D. J. L. van Paridon- van Cassel Annie Nico Mini Loeki Nelleke Adri Wassenaar, 7 Juni '47. Rozenkransgebed Zon dag- en Maandagavond te 8 uur. De plechtige H. Mis v. Requiem Dinsdag 10 Juni te half 10 uur in de parochiekerk „De Goede Herder", waarna begrafenis. t Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, na een langdu rige ziekte in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Leiden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader MARTIN US HOOGEXBOOM in de leeftijd van 74 j. Uit aller naam Wed. Corn Hoogenboom —Zaal kinderen, behuwd en kleinkinderen. R'veen, 7 Juni 1947. De stille H. Mis Dins dag te 7 uur en de ge zongen Uitvaart om 9.30 uur in de kerk van St Petrus-Banden te Roe- lofarendsveen. waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof aldaar.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 5