ms Het 12 V2 jarig pastoraat van pastoor Smitz WOENSDAG 4 JUNI 191/ DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN VERDRONKEN. Gisteravond is bij het zwemmen in het Nieuwe Kanaal vermoedelijk verdronken de 34-jarige Th. P., wo nend te Achel (België) en verblijf houdend in het Kruisherenklooster te Zoeterwoude. Door de politie wordt gedregd in de omgeving waar de kleren en het rijwiel van de ver miste zijn gevonden. OVER „VRIJE'' ARTIKELEN GESPROKEN. „Laat ons artikel vrij en de prij zen v/orden door de normale concur rentie op het juiste peil gebracht". Deze bewering hoort men van tijd tot tijd in alle toonaarden verkondigen. Metalen huishoudelijke artikelen werden onlangs vrijgesteld van dis tributiebepalingen. Prompt werd een verkoper te Leiden geverbaliseerd wegens het verkopen van emmers, pannen, wateretels, etc. tegen prij zen, die 100 pet. boven de toelaat bare lagen. Zijn voorraad werd in be slag genomen. Zondagavond hield de Rederijkers kamer haar le Kamer-prestatie avond. Het landelijke Allemansgeest stond reeds na de middag in de be langstelling van Gildeleden, huisge noten en vrienden. Ondanks het war me weer, dat weinig aanlokkelijk was, om een gezelschapsavond door te brengen in een zaal was de belang stelling groot. Tot grote voldoening van de Kamer was Mgr. J. Buis, in gezelschap van zijn broers, reeds bij de aanvang aanwezig. Het behoeft geen betoog, dat de Kamer zeer was ingenomen met de belangstelling van Z. D. H. in het Kamer-werk. Na een korte en hartelijke begroeting werd Mgr. binnengeleid. Onmiddellijk daarna kondigde de oudste Gilde- meester, die van „de Gastspelers", de komst aan van de Kamer. Na ope ning sprak de „deken van de Kamer" een kort, maar hartelijk welkomst woord tot Mgr., de Kamerleden en de aangesloten gilden. In 't kort werd door spr. uiteengezet het doel van de avond en de aandacht gevraagd voor de prijskamp, welke op het punt stond te worden gehouden. Daar het programma vele nummers bevatten, werd aanstonds een begin gemaakt met de uitvoering daarvan. De factor der Kamer, David le Feber, nodigde de „deken der Kamer" als eerste uft om met Vera Karsten, beiden leden van „de Gastspelers1", de rij te ope nen. Hierna volgde onafgebroken een keur van voordracht, poëzie #en de clamatie. De Kamer had met'de be oordeling een zeer zware taak. Dit moge vooral blijken uit het geringe pun ten verschil, wat werd behaald. Na een belangrijk deel van de avond te hebben meegemaakt, nam Mgr. af scheid en drukte zijn bewondering uit voor het werk dat de Kamer on derneemt. Zeer spoedig, te spoedig brak het einde der eerste prestatie- avond aan van de Rijnlandse Kamer. De uitslag van de prijskamp was als volgt: Hoogste aantal punten 125 (A. v. Bers buiten mededinging). Daarna volgde de heer Jac. Buis, aan wie de eerste prijs ten deel viel. Hiermede was de eerste Kamer avond voorbij, doch hij zal met gou den letters in het Kamer-boek wor den aangetekend. Moge we nog vermelden, dat de heer Kriek, amateur Illusionist, eni ge aardige nummers bracht, welke zeer in de smaak vielen. De Gildemeester der Gastspelers N. Reizevoort Jr. had op keurige wijze de geluidsinstallatie verzorgd, terwijl mevr. Reizevcort-Devilee de zang nummers begeleidde. Met belangstelling zien we de vol gende Kamer-avond tegemoet, waar zal moeten worden voorgedragen uit eigen werk. Jubilea bij Peek en Cloppenburg. Op Vrijdag 6 Juni hoopt de heer W, van Vliet, chef van het atelier bij de Fa. P. en C., de dag te herden ken, dat hij voor 40 jaar bij deze fir ma in dienst trad. Tevens zullen de heren S. en J. Labordus die dag gehuldigd worden, i. v. m. hun 25-jarig jubileum dat in de oorlog viel en daarom werd uit gesteld. Zomeravonden en „Radiogenot". De tropische hitte van de laatste da gen is oorzaak, dat men des avonds deuren en ramen wijd openzet, om een beetje afkoeling binnenshuis te krijgen. Doch met het verdrijven van I de warmte komt tegelijkertijd een cacophonie de stille zomeravonden verstoren, veroorzaakt door het op volle kracht laten spelen van diverse radiotoestellen. Uit het eepe huis komt een klassiek concert aanwaaien, enkele huizen verder heeft men véél interesse voor het geknetter van een dansorkest, terwijl een der overburen verzot is op marsmuziek. Er ontstaat dan een geluidlawine, waarvan zelfs een gezond mens hoofd pijn moet krijgen. Ook bij U in de buurt is zeker een woning, waar een zieke ligt, misschien wel een ernstig zieke. Deze personen, die, behalve van hun ziekte ook nog te lijden hebben van de abnormale tempera tuur in de ziekenkamer, krijgen er des avonds nog een nieuwe kwelling bij door het bovenomschreven „ra diogenot" van de buren. Er zijn zelfs personen, die hun radio reeds des morgens 7 uur „keihard" aan zetten: Indien deze personen geen medelijden hebben met gezonde mensen, laten zij dit dan hebben met de zieken Indien er langs deze weg geen verbetering in deze toestand kan komen, dan kunnen de betref fende aütoriteiten worden attent gemaakt op een gemeentelijke ver ordening inzake het veroorzaken van burengerucht door middel van de radio. Laat een ieder echter uit zich zelf zo verstandig zijn de radio te gebruikeif voor eigen genot en niet tot ergernis van de buren. De eerste van de twee feestavon den ter gelegenheid van het 12J4-jarig pastoraat van pastoor Smitz was goed geslaagd, de herhaling op de twee de avond was nóg. beter. Wij mogen naar waarheid constateren en her- K.A.J. Dekenale Parochie. Van avond allen present- op het sportter rein aan de Zoeterwoudse Singel. Om half acht. Laat het weer ons in de steek, dan om 8 uur voor de Meelfa briek. „DAT IS ZO GEK NOG NIET!" Zo luidt de titel van een gezellige avond, georganiseerd door de „Stads raad". Komt Zondagavond om vijf voor acht ur naar het St. Ant. Club huis aan de Mare. Gun u zelf een vrolijke avond, u steunt daarmee de „Vlammenwerper", De jongeren uit Leiden komen vanzelfsprekend, de ouderen zijn ook van harte welkom. Kaarten te halen bij: Jan Klein, Hee rensingel 8; Jaap Huigsloot, Gas- straat 26; Wim Zonderop, St. Jacobs- gracht 1, Kees Leune, Oude Vest 33a, Theo de Wilde, Da Costastr. 48. Secretaris S. R. NATIONALE RECLASSERINGSDAG Naar wij vernemen heeft de bur gemeester van onze gemeente jhr, mr. F. H. van Kinschot zich bereid ver klaard toe te treden tot het Comité van aanbeveling voor de te houden collecte op Zaterdag 7 Juni a.s. VERENIGING VOOR VREEMDELINGENVERKEER. Onder leiding van de heer N. C. F. van Ginkel hield de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer gisteravond in „Het Gulden Vlies" haar jaarver gadering, in welke bijeenkomst de secretaris, de heer C. J. van Spall, het jaarverslag heeft uitgebracht, waaruit o.m. bleek, dat verschillende nieuwe leden tot de vereniging zijn toegetreden. Met waardering werd in dit verslag ook melding gemaakt dat dank zij de medewerking van prof. dr. H. v. d. Waal en de heer Lunsingh Scheurleer van de Laken hal, een aantal studenten zich belast te met enkele rondleidingen. Daar naast verzorgde ook een zestal gid sen enige excursies en rondleidingen. De balans- en verliesrekening ver toonde over 1946 een nadelig saldo, dat echter van de kapitaalrekening kon worden afgeschreven. In de plaats van de aftredende be stuursleden, de heren E. W. Wichers Rollandet en dr. S. A. de Graaff, wer den gekozen mr. Th. J. Trip en de heer P. Herfst, waarvan de eerste zich met het penningmeesterschap zal belasten. Voor het eindexamen Bisschp- pelijke Kweekschool slaagde te Den Haag. de heer J. B. van Berkel, al hier. Deze zomer zullen weer enkele concerten in de Pieterskerk gegeven worden. De reeks zal geopend worden door Jaap Stotijn en Leo Mens Don derdag 12 Juni a.s. In de loop van de volgende maand zullen enkele gastorganisten zich doen horen o.a. Willy Hardmeyer uit Zürich en Hen- ny Schouten, terwijl de mogelijkheid bestaat dat ook de bekende Belgische organist Flor Peeters komt. Gaarne wekken we op tot bijwonen dezer concerten in dit historisch kerk gebouw. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Adriana Maria, d. v. J. Pannekoek en A. Plan je; Johanna Abigaël, d. v. M. Brittijn en L. Swa- nenburg; Wouter, z. v. P. le Nobel en P. Dubbeldeman; Johan Dirk Willem, z. v. J. van Dam en H. A. Hoogslag; Adriaantje Isabella, d. v. A. Andringa en I. A. van Vollenho ven: Henriëtte, d. v. P. J. Majolee en W. L. Blansjaar; Denijs z. v. J. Devilee en M. W. van der Blom; Stephanus Maria, z. v. A. C. L. A. Castelein en J E. Tabben; Annke Elisabeth, d. v. W. Klerks en W. L. Kruyt; Adriana Petronella, d. van A. P. van Es en J. Erades. Gehuwd: R. P. Kramers jm en H. Kraemer jd. Gehuwd; A. van den Brink jm en J. Nachtegeller gesch. Overleden: H. van der Laan, m. 5S j.; A. A. Wynnobel m. 67 j.; K. Tanis m. 54 j.; K. Jongeleen m. 39 j.; L. C. Boot dr. 7 mnd.. C. J. W. Jan sen m. 63J.; I. van Ileyningen wed. van H. van Loo 90 j.; H. N. Bloe- mink, m. 61 j.; J. Gertenaar hsvr. van P. Star 38 j.; C. H. Karreman, hsvr. van J. van der Wal 69 j.; S. Riébeek m. 58 j.; J. Velthuyzen hsvr. van A, Molenaar 74 jaar. Overleden: M. Pardon vr. 41 jaar; C. S. van Capel wed. van A. van de Wiel 52 jaar; L. Kalshoven huisvr. van C. van der Vliet 62 jaar; J. Meel, man 87 jaar; J, C. van der Hoorn zn. 2 maanden. halen, dat de feestviering naar aller wensch is verlopen, dat het zijn ge weest: mooie, prettige avonden in een vriendschappelijke en gemoedelijke sfeer; en dat v/aardering en dank moet worden gebracht aan de orga nisatoren voor en achter de schermen. Van hartelijke dank getuigde het woord, dat pastoor Smitz gisteren aan het slot van de avond sprak. Het feestgeschenk, bestaande uit deze twee „familie-avonden", aldus de pastoor, wordt door mij zeer gewaar deerd. Spr. dankte het feestcomité, kapelaans en kerkmeesters, de bege nadigde redenaar pater Lohuis, en al len, die aan de meesterlijke vinding en aan de uitvoering van het mees terstuk van de revue verdiensten hebben. De vorige avond was de pastoor de gelegenheid ontsnapt, om een dankwoord te spreken. Hij wilde echter nu nog speciaal danken de toen aanwezige Zusters van Liefde en Zusters Carmelitessen. Zusters van Liefde hebben in Leiden en voor de parochie van de Hartebrug hon derd jaar het katholiek onderwijs verzorgd en daardoor onschatbare diensten aan de katholieken bewe zen; de Zusters Carmelitessen leven, vaak ongezien, volop mee met de pa rochie door gebed en zielzorgelijke arbeid in vele vormen. Na de toespraak van de pastonr luioe toejuichingen fanfares van de muziek der padvinders, en: het feest was ten einde. De brug der zuchten te Alphen a.d. Rijn Plannen voor nieuwbouw Naar wij vernemen is de Provincia le Waterstaat van Zuid-Holland te ruggekomen op haar oorspronkelijke plannen met betrekking tot het her stel van de Alphense brug. Zoals men zich zal herinneren bestonden er aan vankelijk plannen om de huidige brug, welke in een dusdanige desolate toestand verkeert, dat er een grondig herstel dringend noodzakelijk werd geacht, geheel te restaureren, zodat: deze dan weer voor lange tijd nor maal dienst zou kunnen doen Intu,s-i; sen zijn er echter weer nieuwe erm. stig gebreken aan de dag getreden, waardoor een reparatie zo urgent is geworden, dat men er mede bin nen enkele dagen een aanvang zal moeten nemen, nadat er dezer dagen reeds provisorisch enkele herstellin gen aan werden gedaan. De toestand van de brug baarde de Provinviale Waterstaat grote zorgen en deze om standigheid bracht haar ertoe plan nen te ontwerpen tot een spoedige bouw van een geheel nieuwe brug. Dit zal evenwel zoals begrijpelijk wel enigermate afhangen van het be schikbare materiaal, waaromtrent de autoriteiten evenwel alle hoop koes teren, mede omdet dit werk zeer ur gent is. Zoals het plan luidt zal deze nieuwe brug slechts een vlak drugdek hebben van de ene tot de andere oever Hier door zal de doorvaart hoogte van dé brug aan ruimte moeten inboeten en wat meerdere malen voor het weg verkeer gesloten moeten worden maar dit offer zal moeten worden ge bracht voor de tijdsomstandigheden en vanwege de positie waarin de hui dige brug verkeert en mede om het grote belang van een zo constant mo gelijke oever-verbinding in de kom der gemeente. Deze is n.l. tussen de gemeenten Koudekerk en Zwammer- dam, een afstand van ongeveer 12 Km. de enige. Tijdens de provisori sche reparatie en de bouw van de nieuwe een-klaps brug zal het voet- rijwiel en lichte carrier en autover keer per schipbrug worden onder houden. De?e schipbrug wordt geisgci vanaf de Lage Zijde, ter hoogte van de Koekebakkerssteeg naar de Hoge Zijde tegenover het Postkantoor. Het zware auto-verkeer wordt dan tijde lijk via de bruggen te Koudekerk aan de Rijn en Zwammerdam geleid. Ook het scheepvaartverkeer zal vanzelf sprekend vertraging hierdoor onder vinden, want het is noodzakelijk, dat de pijlers van de brug grondig wor. den hersteld. Hiertoe zal, zij het ook van beperkte omvang, tijdelijk een put moeten worden gemaakt in de Rijn, waardoor de doorvaartbreadte aldaar noodzakelijkerwijze wordt verkleind. Naar wij vernemen, zal de uitvoering van de nieuwe brug, hoofdzakelijk afhangen van het be schikbaar komen van ijzermateriaal' van het profiel, als voor bruggen bouw wordt vereist. Provinciale Wa terstaat maakt, zoals ons is gebleken, thans spoed met de zaak, zodat wij niet te optimistisch zijn als wij de verwachting uitspreken, dat Alnhen aan de Rijn nu spoedig wordt verlost van zijn „Brug der zuchten" VAN ONZE ADVERTEERDERS. FOTOHANDEL N. v. d. HORST. Gistermiddag heeft in .perceel Doe- zastraat 39 de opening plaats gehad van de nieuwe zaak van de heer N. van der Horst, fotoreportagebedrijf en fotohandel. Voorheen gevestigd aan het Levendaal, mag deze veran dering voor de heer v. d. Horst zeker een goede verbetering genoemd worden. Het fotobedrijf is de laatste jaren enorm uitgebreid en zeer po pulair geworden. Een foto wordt nog altijd beschouwd als een luxe en toch is niets minder waar. Maar al te dikwijls toch heeft men een foto „brood"-nodig, maar daarnaast is er ook plaats voor foto's en films bij al lerlei bijzondere gebeurtenissen. Een uitstekend geoutilleerde zaak als de ze biedt daarvoor volop gelegenheid en een aanbeveling voor de heer v. d. Horst is dan ook overbodig. GEM. AANKONDIGING INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAAR SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemene kennis, dat aan de Openbare Bewaarscholen in het Elisabeth&hof, aan de Atjeh- straat en aan de Gortestraat gelegen heid bestaat tot het doen inschrijven van leerlingen gedurende een kwar- tier vóór de aanvang van elke school tijd. De kinderen moeten op het tijdstip van toelating de leeftijd van 4 jaar hebben bereikt. F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. J. BOOL, Secretaris. Leiden, 3 Juni 1947. 6873 Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemene kennis: lo. dat tot en met 30 Juni 1947 gelegenheid bestaat tot inschrijving van nieuwe leerlingen, gedurende een kwartier vóór de aanvang van elke schooltijd aan: a. de School voor u.l.o. aan de Pieterskerkstraat; b. de Meisjesschool voor u.l.o. aan de Breestraat; c. de School voor Voortgezet ge woon l.o. (ingang Oude Vest 35); d. de Opleidingsscholen voor Gym nasium en H.B.S. aan de Aalmarkt en de Kernstraat; e. de Opleidingsscholen voor u.l.o. aan de Langebrug, de Rijnsburger- singel, de Maresingel, de Driftstraat en de Drie Octoberstraat; f. de o.l. scholen aan de Zuidsingel B en de Medusastraat; 2o. dat bij de inschrijving een ge boortebewijs moet worden getoond; 3o. dat de kinderen met uitzon dering van die, waarvoor toelating tot de u.l.o.-scholen of tot de School voor Voortgezet gewoon l.o. wordt gevraagd vóór 1 October a.s. de leeftijd van 6 jaar moeten hebben be reikt. F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. J. BOOL, Secretaris. Leiden. 3 Juni 1947. 6872 TER-AAR SLACHTOFFER VAN HET ZWEMMEN. De 23-jarige J. K. is bij het zwem men in het Aarkanaal verdronken. Zijn vrienden, met wie hij was gaan zwemmen mochten er niet inslagen hem bijtijds te redden. Toen hij was opgehaald bleken de levensgeesten geweken. Zuivering. De minister van B. Z. ken, heeft ingevolge het Zuiverings besluit 1945, ontslag verleend met in gang van 5 Juli 1945 aan H. J. Post Uiterweer, geneeskundige, belast met de armenpractijk en doodschouw en vaccinateur der gemeente alhier. Paard op hol. Het paard gespan nen voor de bakkerswagen van bak ker V. sloeg in Korteraar op hol. Op de Kerkweg bracht men het paard tot staan. De voerman kreeg een hoofdverwonding. Verder liep alles gelukkig goed af. HILLEGOM Gouden bruiloft. Dinsdag was het echtpaar M. van Kesteren, wo nende aan de Weeresteinstraat alhier 50 jaar getrouwd. Des morgens te 10 uur werd in de St. Martinuskerk een gezongen H. Mis uit dankbaarheid opgedragen, des middags was er,een drukbezochte receptie. De bruide gom is nog steeds een harde werker op zyn bloembollentuin; de bruid kan haar huishouden nog uitstekend verzorgen. De talrijke kinderen en kleinkinderen hebben 3 Juni tot een onvergetelijke feestdag gemaakt. 200 eieren weg. Door onoplet tendheid reed een meisje met haar fiets tegen een carrier van een melkhandelaar op. Een mand met TIM TUIMEL EN HET SPOOK VAN MUIZENDAM 12. Weldra stonden de mannen voor de aangewezen deur. „Laat mij voor gaan mannen," sprak de commissaris, ,.dat is niet minder dan mijn plicht tegenover jullie nabestaanden". Dat was heel mooi gezegd van de com missaris, en hij was daardoor zelf Ivan zo-even! Hij gluurde en gluurde, eigenlijk een beetje bang geworden.Met een geweldige schreeuw sprong De manier waarop hij om het hoekje f de commissaris verschrikt achteruit, van de deur keek, was tenminste nu i precies in de armen van de twee bri- niet wat je noemt in overeenstem- gadiers. ming met zijn heldhaftige gezegde!^ meer dan 200 eieren viel op de straat. Niet één bleef er heel. Bonnenhandel. De 76-jarige J. D. alhier werd door de politie gear resteerd wegens het regelmatig ko pen en verkopen van bonnen. Na ge hoord te zijn door de Officier van Justitie werd hij om gezondheidsre denen voorlopig in vrijheid gesteld. Personalia. - Onze plaatsgenoot, de heer A. L. J. M. Heirman, «laag- de aan de rijksuniversiteit te Utrecht voor het candidaats-examen dierge neeskunde. NOORDWIJKERHOUT Bollenveiling ,.St Victor". De bollenveiling voor de St. Victorkerk heeft ruim S 3200 opgebracht. SASSENHEIM D.V.V.-Filmavond. Gisteren avond was er een vergadering belegd in „Het Bruine Paard". De opkomst, gezien de hoge temperatuur, viel niet tegen. De voorzitter Hoogervorst opende en besprak enige klachten die waren binnengekomen, welke schijn baar to'. tevredenheid, zijn rechtge zet. De vacantietocht voor de kinde ren werd besproken. De spoorwegen geven nog geen reductie, dus zal het wel een boottocht worden. Ook werd gevraagd een dergelijke tocht te hou den voor groten hetgeen nadei wordt bezien. Hierna werd de film van het eerste bevrijdingsfeest van D.V.V. ge draaid. Velen hebben genoten bij het weerzien en beleven van dit festijn. De film, door een amateur opgeno men, gaf verschilleiide leuke momen ten weer, van kinderspelen, spelen voor groten, gecostumeerde voetbal match, optocht, de intocht der bevrij ders. enz. Voldaan over alles ging men „uitgedroogd" naar huis. WASSENAAR De nieuwe bioscoop. In een vo rige raadsvergadering kwam reeds ter sprake het verzoek van de Wasse- naarse bioscoop-exploitant, de heer J. van Bentum om op een terrein aan de Lange Kerkdam een bioscoopthe ater te mogen vestigen. Op verzoek van B. en W. werd dit schrijven om prae-advies in handen gesteld van het college. Thans schrijven B. en W. over deze kwestie aan de Raad o.m. het volgende: Ingevolge het bepaalde in de voor schriften voor de bebouwing en het gebruik van gronden binnen de be bouwde kommen der gemeente te Wassenaar is de grond, waarop het nieuwe bioscoopgebouw verrijzen zou bestemd voor het bouwen van enkele of dubbele huizen op een afstand van tenminste 3 meter uit de zijdelingse afscheiding. De zelfde voorschriften bepalen, dat op deze grond geen an dere gebouwen mogen worden opge richt dan woningen en bijgebouwen. B. en W. zijn evenwel bevoegd van deze verbodsbepaling vrijstelling te verlenen behalve voor het bouwen van fabrieken, werkplaatseii, pakhui zen, bedrijven en winkels. Omdat een bioscoop als bedrijf moet worden aan gemerkt achten B. en W. zich niet ge rechtigd om in dit geval de vrijste - ling te verlenen. Bovendien zal het nieuwe theater een diepte hebben van pl.m. 43.50 m. terwijl de bouwdiepte ter plaatste ten hoogste 25 m. mag be dragen. De achtergevelrooilijn zou dus>met pl.m. 20 m. moeten worden overschreden en het vrijstellen van deze rooilijnbepaling is niet mogelijk. Wil men dus de bouw van de bios coop op de aangegeven plaats toch mogelijk maken, dan zou dat slechts mogelijk zijn door het verschuiven van de achtergevelrooilijn en door wijziging van de bovengenoemde be bouwingsvoorschriften. B. en W. ach ten dit niet juist, omdat de bestem ming van de gronden aan de Kerk dam vrijwel geheel is verwezenlijkt. Wel geven B. en W. de Raad in over weging om de betrokken exploitant mede te delen, dat bij de komende herziening van het plan van uitbrei ding een ruimere mogelijkheid tot het bouwen van theaters zal worden be vorderd. Ongeluk in de molen. Toen het 4-jarig zoontje van de molenaars knecht B. G. alhier Maandagmiddag in de molen van de heer M. alhier speelde, kwam plotseling zijn linker handje tussen de tandraderen van een z.g. koekenbreker terecht. Zijn vader wist door snel te handelen het ventje te bevrijden, maar de wonden, die de jongen had opgelopen waren van dien aard, dat hij naar het academisch zie kenhuis te Leiden moest worden overgebracht, nadat dr. J. alhier de eerste hulp had verleend. WARMOND Coöp. Boerenleenbank. Van de 110 leden waren 42 ter vergadering aanwezig. De kassier gaf een gede tailleerd overzicht over het dienst jaar 1946, waaruit bleek, dat de to tale bezittingen van de bank op 31 Dec. 1946 de som beliepen van 978,479.80. terwijl de schulden be droegen 977.442,36, hetgeen een winst betekent van 1037.44, welke winst aan het reservefonds, dat thans 35.309,75 bedraagt, zal wor den toegevoegd. Bij monde van de heer Jac. Oudshoorn verklaarde de kas-controle commissie de boeken in orde De heer Th. B. de Vroomen werd met nagenoeg alg. stemmen herkozen tot lid van het bestuur, terwijl de heer B. M. van Stijn met algem. stemmen tot lid van de Raad van Toezicht werd herkozen. Hierna deelde de voorzitter, de heer J. C. v. d. Voet mede dat er nog steeds saldi biljet ten bij de leden waren achtergeble ven. Hij deed een beroep op de aan wezigen om te zorgen, dat deze bil jetten ten spoedigste werden inge leverd, daar bij verzuim het werk van de bank ten zeerste werd be moeilijkt. VOORHOUT Collecte voor de Blinden. De collecte ,ten bate der vereniging tot werkverschaffing aan hulpbehoeven de blinden te Amsterdam, heeft in onze gemeente opgebracht het bedrag van 241.73. WEERSVERWACHTING KOELER. o In de avond en nacht nog ver- 6 spreide onweders Morgen over- dag gedeeltelijk bewolkt met 2 2 nog een enkel buitje. Meest ma- o tigo wind tussen Zuid- en Zuid- g 8 West, Verdere daling van tem- 5 peratuur. nnooooononoooooooooonooooooooooooo LAATSTE BERICHTEN SLECHTE DAGEN VOOR AMSTERDAM. De laatste twee dagen zijn een be trekkelijk groot aantal ongevallen van de meest uiteenlopende aard in de hoofdstad gebeurd, waai /an vijf met dodelijke afloop. Dinsdag overleed in zijn woning aan de Willem de Zwijgerlaan do 48- jarige tramconducteur J. M. van der Woning, wiens motorrijwiel op 28 Mei j.l. in de Vier Hecmcklndüven- straat was ontploft en die tengevolge daarvan een slagaderlijke bloeding had opgelopen. Maandag is de 58-jarige mcj. W. Kok van de Nieuwe Prinsengracht bij het kloppen van een beusïel op baar balcon op de tweede etage door het bezwijken van de balustrade op straat gevallen. Zij werd naar het O. L.V. Gasthuis overgebracht, waar zij Dinsdagmiddag aan de bekomen ver wondingen is overleden. Dinsdagochtend half acht reed de 71-jarige diamantbewerker J. H. van Boven met zijn rijwiel tegen lijn 25. op de kruising Stadhouderskade Ferdinand Bolstraat. Met een hoofd wonde en een hersenschudding werd hy n&ar het Wilhelminagasthuis ge transporteerd, waar het slachtoffer in de loop van de dag is overleden. Een 8-jarig meisje van de fam. Hoogeveen in de Sarphatistraat ging gisteravond tegen 7 uur haar broer roepen, die in de dakgoot lag to zonnebaden. Zij struikelde en viel cp een vloer in de tuin. Zij werd op slag gedood. Hedenochtend is een 52-jarige vrouw in de Theophile de Bock- straat bij het ophangen van haar wasgoed op de veranda, van drie hoog op straat gevallen en op slag gedood. De 25-jarige mej. H. Pasgier uit de Laurierstraat was gisteren bezig met het schoonmaken van de dakgoot en is daarbij op een lichtkap gaan staan, die zich boven een smidse bevond. De lichtkap begaf het en de vrouw kwam in de smederij terecht. Met zware inwendige kneuzingen is zij naar het Wilhelminagasthuis getrans porteerd. REGENBOOGJACHT VOOR ENKHUIZEN GEZONKEN. Gisteravond bemerkte dTie opva renden van het regenboogjacht „Piet Hein", op weg van Stavoren naar Enkhuizen, dat de boot snel water maakte. Ondanks ingespannen po gingen zakte het jacht steeds dieper weg tot om tien uur nog slechts de masttop, waaraan de mannen zich wanhopig vastklemden, boven het wateroppervlak uitstak. Gedurig trachtten de drenkelingen, door luid geschreeuw de aandacht le trekken van de soms op korte af stand passerende vissersschepen, waarvan zy de motoren duidelijk konden horen, doch de nacht ver streek zonder dat zij werden opge merkt Tegen de ochtend was de toe stand onhoudbaar geworden en be sloot de heer IT. Eeuwijn uit Bever- vijkhulp te halen door de 800 M„ die hen nog van de vaste wal scheidde, zwemmende af te leggen. Tegen half zes bereikte hij volkqmon uitgeput de IJselmeerdijk, vanwaar een auto hem naar Enkhuizen bracht. Onmid dellijk voer de reddingsboot uit, maar op de plaats van de ramo aan gekomen, vond men de masttop ver laten. Hoewel het niet uitgesloten geacht mag worden, dat de twéé zei lers zijn opgepikt, houdt men er ern stig rekening mee, dat zij in de gol ven zyn omgekomen. De vermistc-n zijn waarschijnlijk beide uit Den Haag afkomstig. HAAGSE RECHTBANK. De wolspinster C. L. uit Leiden had weer de gebruikelijke diefstal op de fabriek, waar zij werkte, ge pleegd. De politierechter veroordeel de haar tot vier maanden gevange nisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proef tijd. De Officier vond, dat de kap persbediende J. B. uit Leideh zyn kansen wel stevig verknoeid had. Hij had van zijn patroon ƒ200 gestolen, doch deze wilde zijn bediende uen kans geven en deed geen aangifte bij de politie. Toen had B. later weer f 25.en 50.gestolen en daarop was de patroon naar de politie ge gaan. De Officier vorderde nu twee maanden gevangenisstraf; de rechter veroordeelde tot een maand gevange nisstraf- MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 2 Juni. Vee. Aan voer 3557 stuks, t.w. 100 vette koeien en ossen, 938 stuks gebruiksvee, 65 graskalveren, 615 nuchtere kalve ren, 523 biggen, 17 veulens, 235 paar den, 228 schapen, 691 lammeren, 145 bokken en geiten. Prijzen: Graskal veren 1.75—1.20—0.70 per kg.; kalf- koeien 700-600400, melkkoeien. 700600400, varekoeien 525 425—350, vaarzen 475—375—225. pinken 375—275—200, biggen 45 3020. Graskalveren handel ma tig, prijzen constant. Kalf- en melk koeien handel kalm, prijzen onver anderd. Varekoeien handel redelijk, prijzen als vorige week, vaarzen en pinken handel iets levendiger, prijs houdend. Biggen handel kalm, prij zen als vorige week.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3