Tim Tuimel en het spook van Muizendam De gemeenteraad van Voorhout blijft steggelen WOENSDAG 21 MEI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LAWNTENNIS INTERACADEMIAAL TENNIS- ÏOURNOOI TE NOORDWIJK. De Leidse studenten Mixed Tennis- club zal van 22 tot 29 Mei in Noord- wijk een interacademiaal tennistour- nooi houden, waaraan tevens spelers en speelsters uit België en Engeland zullen deelneme" SCHAKEN. Kampioenschap van Leiden en Omstreken. A. A. Idema is kampioen. De afgebroken partij uit de laatste ronde tussen Schüss en Demmendal is door laatstgenoemde gewonnen, waardoor Idema, dus wederom een lid van L.S.G., kampioen 1947 ic ge worden. De eindstand is nu de vol gende: Idema 5 p., Demmendal 314x, Schüss 4, v. d. Nat en Posthuma, elk 314, Barkema 2 */,x, Kanbier 3 en Rot teveel 2. Een afgebroken partii is nog overgebleven. Wel is deze door'de wedstrijdleider als remise beslist, doch tegen deze beslissing, die o.i. ook onjuist is zal wel een protest in gediend worden. Ze dient, óf voor beide, óf voor één van beide verloren j verklaard worden en indien geen schuld aanwezig is. dan behoort ze alsnog uitgespeeld te worden. Dit is zelfs nog van belang voor de eind stand Wint Demmendal. dan staat hij no 2, speelt hij remise, dan komt hij, gelijk met Schüss op no. 2 en 3. Ver liest hij. dan komen Demmendal, v. d. Nat. Posthuma en Barkema, elk met 3*4 p. gelijk uit en moeten dan nog beslissingswedstrijden spelen om de 3de en 4de plaats. ZEILEN Zeilwedstrijd Harwich-Hoek van Holland. Vrijdag 23 Mei zal er een zeilwedstrijd plaats hebben van Har wich naar Hoek van Holland. Behal ve 24 Engelsen zullen ook 6 Neder landers deelnemen. Onder hen bevin den zich: C. Bruinzeel met de Zee arend, mr. J, Kars met de Corabea II, E. G. van der Stadt met een 5 meter- jacht, buiten mededinging, J. P. van Eesteren met de de Kortenaer en J. G. Grb. Groninger met de Aemilia. In de bevorderingswedstrijden won Hazerswoude I met 6143*4 van Noordwijk I. In de returnwedstrijd, te Hazerswoude gespeeld, wist Noord- wijk wel de meerderhëid te behalen nl. met 44xxx2 *4xxx. doch het zal toch hoogstens met 64 kunnen win nen. Dan promoveert Hazerswoude I dus naar de le klase en neemt daar de plaats in van Noordwijk I, dat de gradeert naar de Overgangsklasse. Winter wedstrijd Leids Schaak genootschap. Deze wedstrijd is zo goed als afge lopen. In de le groep behaalde J. Or- baan 7 p., L. J. Tummers 6*4, W. H. v. d. Nat 6.. Idema 4^x, Rotteveel 4*4, Zonderland 4. Demmendal 314. Westra 2x. v. Steenis 214 en Verhoef^ 1 p. In d, 2a groep Segaar 5 pOver-' duin 4*4, Bloem en Hooftman. Boot en v. Deventer elk 314, Modderman 2*4 en v. d. Stoep 214. Inde 3e groep staan het beste N. N. en D. de Jong met elk 5 p. Zandvliet en v. Dam elk 4 p.. Smits 3*4. In de 4e groep v. d. Bosch en de Groot elk 614 p.. Wilter- dink 5*4, Engelbrecht 5" en Spruyt 414 p. De overige deelnemers behaalden minder punten. De Noteboomwedstrijden van L.S.G. Morgenavond om 7 uur begmt deze jaarlijkse wedstrijd, alleen door de oorlog onderbroken, met de Hoofd groep van 6 spelers, n.l. Ir. H J. van Steens te Utrecht, houder van de zil veren wisselbeker, J. J. Oosterwijck Bruyn Utrecht. T. W. G. Hennekerke, A'dam. P. H. Pruyt. Den Haag en C. B. v. d. Berg en W. Demmendal van L.S.G. Voor deze groep zijn de speel tijden: Donderdag 19.23 uur. Vrijdag eveneens van 19.23 uur, Zaterdag van 16.20 uur. Zondag van 1418 uur en Maandag van 14.3019.30. Op Zater dag van 1620 en K—.ndag van 10 14 en -van 15.3019.30 worden de 4 kampen gehouden, waarvoor thans 60 deelnemers zijn ingeschreven en waarvoor nog een 10-tal meer ver wacht worden. Op Zaterdag en Maandag wordt uitsluitend gespeeld in de gymnastiekzaal der Gem. H.B.S. aan de Hoge Rijndijk, overigens speelt de Hoofd eroep in .,De Doelen" Ra penburg 2. POSTDUIVEN Leidse concourscommissie. Wed vlucht vanaf Vilvoorde (België) 137 km. In concours waren 396 duiven', waarbij de eerste duif werd gecon stateerd te 9.53.33 (206.53) en de laat ste duif te 10.8.13 (1066.15). De uitslagen waren: v.d. Weyden I. Christiaanse 2-8-51. v. Dijk 3-4-7. Vlaardingerbroek 5. de Hollander 6-19-32-59-60-69. Sirat 9- 28-29-46-50. Geenjaar 100-20. R. P. de Graaf 11-21-34-63. gebr. de Graaf 12. de Romijn 13-49. van Albada 14-15- 17-30-35. Ligtvoet 16-52. v.d. Pluym 18. Gijsman 23-74-75. Geel 24-31. v.d. Water 25-37-56-57-61. Hofman 26-45- 48-62. Krol 27. Schouten 28-73. Prins 33. v. Dijk 36-39-40-53. Schoo 38-76. Frankhuyzen 41. Jongeleen 4p-54-79. Onvlee 43. Smit 44. Fasel 47-70. Uit hoven 55. Rijsbergen 58. Grebel 64. Moenen 65-66. v.d. Steen 67. v.d. Burg 68-78. Vliegenhart 71. v. Polanen 72. de Romijn 77. BRIDGE Bridgeclub .,De Sleutels". De uit slagen van gisteren zijn: Hoofdklasse: team v. Weizen wint van team v. d. Star met 23 m.p.; team v. Wingen wint van team v. Helvert met 16 m.p.; team Oudshoorn (L.) wint van team Siem met 37 m.p.; team Been wint van team Staal met 34 m.p.; team Leeuwin wint van team Prins. le klasse: team Parmentier wint van team Aukes; team Rijnbende wint van team Eicnhorn met 7 m.p.; team v. d. Burg gelijk tegen team Oudshoorn (Sm.) met 5 m.p. voor v. d. Burg. 2e klasse: team Lautenbach wint van team Warnecke met 73 m.p.; team mevr. Sier wint van team Goddijn met 31 m.p.; team Kanbier wint van team Kreft met 9 m.p.; team v. Dijk wint van team Leujes- met 60 m.p.; team mej. v. d. Broek wint van team mevr. Guldemond met 28 m.p. LEIDEN KINDEREN VIEREN FEEST. Wie vanmorgen het St. Antonius- clubhuis aan de Mare binnenging, vond daar een zaal vol meisjes en jongens, verzameld rondom de Pas toor der parochie, de kapelaans, de hoofden, onderwijzeressen en onder wijzers der parochiële scholen van de „Hartebrug"-parochie. 't Was er feest ter gelegenheid van het 12*4- jarig pastoraat van de zeereerw. heer pastoor R. Smitz O.F.M. En een feest, dat met veel zorg en toewij ding was voorbereid. Begonnen met een welkomstlied aan de Herder der parochie de Jubilaris aangeboden in een fraai gecalligrapheerde om slag volgde een reeks aardige voordrachten en zangnummers van meisjes en jongens. Er zit in zo'n feest een mooie paedagogische strek king: verlevendigd v/ordt de ge hechtheid aan parochie en parochi- geestelijkheid, de Onderlinge vriend schap en de kinderen wordt geleerd een vrij en vlot en tegelijkertijd be heerst en beschaafd optreden. Denge nen, die dit feest hebben voorbereid een werk van heel veel geduld! komt alle waardering toe. De kinderen, die onder de pauze werden getracteerd, hebben geno ten. En de Jubilaris en overige gas ten hebben het gepraesteerde zeer gewaardeerd. De Pastoor dankte hartelijk voor het hem bereide feest. DEFILE SPEELTUIN- KINDEREN. Ter gelegenheid van het 2de Lus trum van de bond van Leidse Speel tuinverenigingen op Dinsdag 27 Mei des avonds om 7.30 zullen de kinde ren van alle bij de bond aangesloten Speeltuinverenigingen, dat pijn er negen uit alle delen van de stad, zich verzamelen op de Kaasmarkt om sich op te maken om het ijverige bestuur hun hulde te brengen voor het vele werk. dat zij voor het kind op speeltuingebied bereikt hebben. Aan dit défilé zullen drie muziek corpsen hun belangloze medewerking verlenen, te weten: Het Politie Mu ziekgezelschap, Werkmans Wils kracht en Nieuw Leven. De afmars zal om 7.30 van de Kaasmarkt zijn, langs de volgende route: Koppen- hinksteeg, Haarlemmerstraat, Prin" sessenkade, Kort Rapenburg, Rapen burg, Steenschuur. Breestraat (Ver gulden Turk), Kort Rapenburg, Apo- thekersdijk, Aalmarkt, Veemarkt, Gangetje. Hoge Woerd, Hooigracht, Koppenhinksteeg, Kaasmarkt ont binden. JAARVERSLAG „DE LAKENHAL". In een uitvoerig jaarverslag zijn door de heer E. Pelinck de gebeur tenissen behandeld, welke zich in de jaren 19401946 rond het Sted. Mus. de Lakenhal hebben afgespeeld Daar bij werden allereerst gememoreerd de mutaties, welke in de samenstelling der commissie werden gebracht. Over de maatregelen ter bescher ming van het kunstbezit in verband met de oorlogstoestand wordt het volgende gezegd: Overeenkomstig de van te voren gemaakte plannen waren de kost baarste stukken der verzameling op 10 Mei 1940 om 8 uur v.m. in de kel der van het gebouw opgeborgen. Ter verdeling van risico werd een deel der collectie naar Pieterskerk v en Rijksmuseum van Volkenkunde over gebracht. Later deed ook de kelder van het nieuwe Stadhuis als zodanig dienst. In 1941 werden de drie trip tieken van Lucas van Leyden en Engelbrechtsz benevens enige andere zeer kostbare stukken der verzame ling naar de bomvrije Rijksschuil kelders in de duinen bij Zandvoort overgebracht. Toen deze in 1942 moesten worden ontruimd, keerde een en ander weer naar Leiden te rug. Na lange aarzeling en onder conditie, dat het transport groten deels per spoor zou geschieden, kon de directeur er zich tenslotte mee verenigen, dat de drie genoemde triptieken toen naar de bergruim ten in de Pietersberg bij Maastricht werden overgebracht. Het kunstbezit van een 65-tal per sonen en instellingen werd gedu rende de oorlogsjaren in bewaring genomen. Na het bombardement van Nijme gen, waarbij nieuwe ervaringen wa ren opgedaan, werden in het voor jaar van 1944 nog een aantal voor zieningen ten aanzien van gebouw en verzameling getroffen. Nadat in de loop der oorlogsjaren steeds meer was opgeborgen, werden in 1944 o.m. nog een aantal werken van Verster naar de inmiddels weer vrijgegeven kelders te Zandvoort vervoerd. Na he^ bombardement van Leiden op 11 Dec. 1944 volgde practisch gehele ontruiming der zalen. Het aantal bezoekers gedurende de jaren 1938 tot 1946 bedioeg resp. 12355, 9421, 5327 773C, 12151, 15796, 7523, 13338, 22019. Het fluctueren der cijfers vindt enerzijds zijn oorzaak in het niet vieren van de derde October (1939 e.v.), sluiting wegens kolengebrek (22 Febr.4 April 1942), gedeelte lijke ontruiming, waardoor geen schoolbezoek mogelijk was, ander zijds in de zoenertentoonstellingen (1942, 1943, 1945, 1946). Het verslag wijdt voorts grote ruimte aan de gehouden tentoonstel lingen en lezingen, de verkregen schenkingen en legaten de aanko pen, bruiklenen en verliezen. In zijn slotconclusie zegt de direc ter: Het bezoek vertoonde tijdens de oorlog een bijna steeds stijgende lijn en beliep in 1946 ongeveer het dubbele van vóór de oorlog. De ten toonstellingen waren hier wel de belangrijkste stimulans. Er dient hierbij gestreefd te v/orden naar zo veel mogelijk afwisseling, doch te vens moet gewaakt worden voor overvoering. KORTE INHOUD Zoals de meeste spookverhalen, begint ook deze griezel-geschiede- nis des nachts om twaald uur. Me neer Dobbelman. die juist van een gezellig avondje thuiskomt, heeft roff maar-net de deur van zijn woning geopend, of gillend zet hij het op een lopen. Hij rent naar het politie-bureau, waar de com missaris hem ongelovig aankijkt en zijn brigadier Dik Kop op dracht geeft, Meneer Dobbelman op td sluiten. Aan spoken gelooft de commissaris niet en hij laa* zich ook niet voor de gek houden! Doch ook de volgende dag ko men vele mensen met griezelige spookverhalen bij de commissaris, en deze besluit Tim Tuimel de be roemde detective, op te beller, en diens hulp in te roepen. Gezamelijk gaan ze dien avond op onderzoek uit. Een gierende gil doet hen schrikken en als zij de verschrikte inwoner van Mui zendam hebben aangehoord en vernemen dat alweer het spook de oorzaak van al die angst is, stappen zij kordaat op de woning van het slachtoffer af. De com missaris gaat voorop, doch nog maar nauwelijks kijkt hij in de be treffende woning om een hoekje, of hevig verschrikt springt hij te rug. Onze Tim, moedig als hij steeds is, stormt dan de trap op enziet werkelijk een spook. Plotseling een revolverschot van de hem te hulp snellende com missaris en met een dwaas plofje spat het spook uit elkaar en dwar relt tegen de grond. Het is geen menselijke, gedaante, doch een herkenning is vooralsnog onmoge lijk. Het spook gaat die nacht te keer als nooit te voren en, als de com missaris de volgende morgen uit zijn raam kijkt, ziet hij vele Mui zendammers met bedrukte gezich ten de stad uit trekken. Door mid del van een aanplakbiljei heeft het spook de burgerij bevolen, een groot bedrag in te zamelen en dit op een aangegeven plaats te depo neren. Dit wordt onze Tim toch te erg. Hij bedenkt ene truc en bijna lukl het hem het spook te ontmaskeren Bijnawant op het laatste mo ment weet het nog te ontsnaopen' Echter niet dan na achterlatim van een paar ingrediënten, welk' Tim op een idee brengen. Een paa' dagen later zien wij hem als mars kramer door Muizendam lopen er prijst hij luide zijn waren aan. Zr goed is hij verkleed, dat zelfs dr commissaris hem niet herkent Er ditmaal lukt zijn vernuftig plan De Muizendammers kunnen weer rustig slapen en ook de commissa ris kan wat op verhaal komen. De grote moeilijkheid ligt in het ontbreken van een behoorlijke ruim te, waar ook grotere exposities kun nen worden ingericht, zonder tel kens het eigen bezit op te bergen, een maatregel welke ook vanwege de grote kans op beschadiging ver meden moet worden. Dit klemt te meer, daar de tentoonstellingen en juist de grotere de onmisbare trekpleisters zijn om ook de eigen verzameling beter bij het publiek be kend te maken. LEIDS STUDENTEN ZANGKOOR EN STUDENTEN-kAMERORKEST „COLLEGIUM MUSICUM". Gisterenavond waren wij te gast bij de hier bovenstaande studenten's muziekgezelschappen, die in vereende samenwerking een keurig concert hebben gegeven, 't Was een herha ling van 't concert, dat verleden Dins dag in de Remonstrantsekerk gegeven werd, toen wij verhinderd waren te komen. Voor de eerste keer dirigeerde George Robert en beter leidsman kan men niet wensen. Het programma was in één woord prachtig gekozen misschien wat te uitgebreid waar tegenover staat, dat er zoveel mooie muziek gemaakt werd. George Robert leidt met krachtige hand, bijzonder instructief en expressief. Dat stijl en opvatting bij deze kenner der klas sieken perfect is behoeft geen betoog. Het a capella-koor „O Leyda gratio- sa" van de 16e eeuwse componist Cor nells Schuijt, een mooi werk, dat aan charme nog niets heeft ingeboet, werd met de nodige gratie gezongen. Vaar dig en weluidend droeg de heer Smite-Sibinga de cello-sonate van Vi valdi voor. Dan hoorden wij het 5e Brandenburgse concert van Bach, waarbij de violist van Asbeck, de fluitist Muuer en mejuffrouw C. Ber- kelbach van der Sprenkel clavecim- bel voortreffelijk concerteerden. Een extra woord van waardering voor de clavecembaliste voor haar uitsteken de voordracht in het le deel, terwijl viool en fluit een gedistengeerde in terpretatie gaven. „Egmondt ont halsd", naar de tekst van Hooft en getoonzet door Jan Mul is een belang rijke moderne compositie, waarbij de tekst zeer expressief wordt behan deld en het orkest één geheel met de koren vormend een heel eigene kleur en betekenis heeft. De dictie in de koorzang van 't hoogst dramatisch werk liet niets te wensen over en 't orkest speelde met veel verve. De be gaafde componist kwam op 't podium en wer£ ruimschoots toegejuicht. An- driessen's madrigalen vragen even eens belangstelling. De tweede hier van: Evviva Bacco! munt uit door vernuft en geest en kreeg een leven- enge slagvaardige uitvoering. Ten slotte het „Magnificat" van Bach, een goede kans voor kopr, orkest en solis ten, welke zij terdege benutten. De koren zaten er perfect in en zongen rustig en zeker. Van de solisten wa ren er twee, die zang studeren, de alt en de mezzo-sopraan, beide toegerust met mooie stemmen. Van deze was de alt het rustigste en het meest toon- vast. De mezzo had wat te kampen met nervositeit. De andere solisten sopraan, bas en tenor waren alle stu denten, die zich knap van hun moei lijke taak Jcweten evenals het orkest, dat zo toegewijd speelde. Spontaan was de huldiging van de uitnemende dirigent, het koor, orkest en solisten. Er was een hulde aan de dames so listen en de cembaliste. 't Was een goed geslaagd concert. J. KORTMANN. Postagentschap Johan de Wittstraat. Op 2 Juni aanstaande wordt in het perceel Johan de Wittstraat 16 hoek van Oldenbarneveltstraat Leiden een agentschap voor de postdienst ge opend. Alle geregeld voorkomende postzaken kunnen aldaar worden af gedaan. Openstelling op Maandag t/m Vrijdag 912.30 en 13.3017 uur (met dien verstande, dat postwissel-, giro en quitantiezaken en aangele genheden, de Rijksverzekeringsbank betreffende in het algemeen slechts tot 15 uur worden behandeld) en op Zaterdag 9—13 uur. Op Zon- en Feestdagen gesloten. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heren L. D. Aeyelts te Apeldoorn; G. A. J. Dolk te Delft. Voor het doctoraal examen Wis- en Natuurkunde (Geologie): de heer J. H. G. Fuchter te Leiden. Voor het candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde (B.): de heer J. Verhoeff te 's-Gravenhage. Zaterdag a.s. hoopt de heer N. A. Zwetsloot, wonende Hoge Rijndijk 247, de dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden in betrekking kwam bij de N.V. Rutgers' cartonnage en druk kerij, Galgewater 15. Van leerling heeft hij zich in die jaren tot be- drijfschef opgewerkt. Men verzoekt ons te willen me dedelen, dat de opvoering van Henri Ghéon's spel „Pinkstervuur" dat ge speeld wordt op de Burcht door de Christen Studentenraad, hedenavond niet om 8.30 maar om 9 u. aanvangt. Zaterdag a.s. zal de afd. Leiden van de Alg. Ned. Invaliden Bond in de Leidse Schouwburg een gala-voor stelling geven, waar zal worden opge voerd het toneelspel in drie bedrijven ..Westerman en Zoon", van Christien v. Bommel-Kouw en Henk Bakker. Het stuk wordt gespeeld door de Haagse Toneel- en Cabaretvereniging „O.D.I.A." De opbrengst komt ten goede aan de afd. Leiden van de ge noemde ^ond. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes Nicolaas, z. v. J. N. Bouter en L. Haberl; Johannes Pieter, z. van J. Karstens en J. de Mooij; Cornelis Theodorus Maria, z. van C. A. Slingerland en E. J. M. van Sonderen; Willem Fredrik, z. van W. F. van de Wijngaard en J. Willibrordus Maria, z. van J. F. C. M. Kromhout; Marcel Henricus Diepstraten en C. J. W. M. de Bie; Sonja Eleonore, d. van P. J. Nieboer en J. S. van de Visch. Overleden: J. Delmeer, wed. van W. F. Laman 83 j.: C. J. van Went, wed. van C. L. Waldkötter 72 j.; W. Sira, d., 15 j.; C. Schotanus, d. 16 j.; A. Piket, man, 57 j.; F. M. Verluijn, man, 76 j.; A. P, J. van Dam, z., 5 j.; M. L. S. F. Westmaas, vrouw, 82 jaar. OEGSTGEEST Bisschop zegent huwelijk in. Z. H Exc. mgr. J. van Sambeek, titulair bisschop van Gergis, aposto lisch vicaris van Tenganyka (Oost- Afrika) zegende hedenmorgen het huwelijk in van zijn neef, mr. A. M. Groot met mej. W. C. J. Manders. De bruidegom is gesproten in het gezin, waarvan we een dezer dagen meldden, dat het zes priesters aan de Kerk had geschonken. Twee van zijn broers assisteerden als diaken en sub-diaken. Een derde was troon- diaken, te zamen met pater Wasse- lingh W.P. Twee andere broers wer ken in de missie en de zesde wacht op zijn wijding. Presbyter assistens was pastoor Looyaard. U. D. O.-training. De training wordt gehouden a.s. Donderdagavond op het U. D. O.-terrein en wel om half 7 voor de junioren en om half 8 voor de senioren. Een motie, afkeurende beleid van loco-burgemeester De Raad der gemeente Voorhout kwam in openbare vergadering bij een onder presidium van burgemees ter de Graaff. In zijn maidenspeech gaf de voor zitter een uitvoerige uiteenzetting van het woningvraagstuk. Hij deelde mede dat hiervoor een wet in voorbereiding is die ook plaats biedt voor de ziens wijze van de gemeenteraad. Hij gaf de raadsleden de goede raad perso nen steeds van zaken te willen schei den, en bij de onderlinge besprekin gen steeds persoonlijke kwesties te willen vermijden. De voorz. zeide zijn volle medewerking toe en hoopte de ze raad te kunnen presideren tot aan zijn pensioengerechtigde leeftijd. De behandeling der notulen gaf als steeds, vooral van de kant van het lid Spierenburg, een legio opmerkin gen. De voorz. volgde de tactiek, ieder voorstel tot redactie-wijziging aan een stemming te onderwerpen. Voor al het punt van de machinistfitter, ge- TIM TUIMEL EN HET SPOOK VAN MUIZENDAM 1. Het was nogal laat geworden op het wekelijkse kaartavondje in de herberg „De Vergulde Druif". Me neer Dobbelman was een hartstochte lijke liefhebber van een gezellig spel letje klaverjassen en het wekte dan ook geen verbazing op. dat hij tot het uiterste gebleven was. De torenklok verkondigde, juist op het moment- dat hij er in geslaagd was eindelijk het sleutelgat te vinden, met dreunende slagen, dat de dag ten einde was. Het was dus twaalf uur middernacht. En daar er in dit verhaal, zoals ie aan de titel wel begrijpen kunt, vreemde dingen gebeuren, was deze tijd na tuurlijk wel het meest geschikt om deze te laten beginnen. En het begon dan ook! Nauwelijks had meneer Dobbelman de deur van zijn woning geopend, of met een luide schreeuw smeet hij deze weer dicht en zette het gillend op een lopen, of de duivel hem op de hielen zat. raad. Het lid v. d. Ploeg had schriftelijk gevraagd sinds wanneer het mogelijk was. dat de ambtswoning van de se cretaris onderverhuurd mag worden Dit lid was waarschijnlijk te veel op geruchten afgegaan of althans ver keerd ingelicht, want het betrof hier slechts een geval van iemand die op verzoek van een der plaatselijke ver enigingen voor enige tijd alleen een slaapgelegenheid kon krijgen, waar echter nooit gebruik van gemaakt is. maakt is. De burgemeester werd met alge mene stemmen benoemd tot ambte naar van de Burgerlijke Stand. Een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een kasgeld groot ƒ80.000.— werd zo maar goedgekeurd, terwijl een voorstel van het zelfde college, om gelden beschikbaar te stellen voor WEERSVERWACHTING FRAAI VOORJAARSWEER. I o In de kustprovincies gedurende g q de nacht weer vorming van o o enige wolkenvelden, welke over o g dag ..oplossen. In de overige pro- o vincies slechts weinig bewol- o king. In het gehele land droog o weer met opnieuw iets hogere g o temperaturen. Meest matige o wind tussen Noord en Oost. o nnooooooooooooooooonoonooooooooooo LAATSTE BERICHTEN HOOGLEERAAR AAN DE KATH. UNIVERSITEIT. Dr. W. IC. M. Grossouw te Haaren is benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de R. K. Universiteit te Nijme gen om onderwijs te geven in „Nieuw Testament" Prof. Grossouw zal voorlopig zijn taak in het seminarie te Haaren voortzetten. MOTORRIJDER SLACHTOFFER VAN ONBEWAAKTE OVERWEG. Voor de ogen van zijn verloofde is gistermiddag om half twee een 23-jarige motorrijder, de heer J. Al berts uit Almelo, op de onbewaakte overweg van de Deldanse straat na bij het Nijrelbos te Almelo onder een met volle vaart rijdende trein gekomen en dodelijk verongelukt. Hij zag de trein niet naderen, omdat hij naar de meisjes omkeek, die hij bezocht had en hoorde het naderen de gevaar al evenmin door het ge ronk van zijn motor. PRIJZEN STAATSLOTERIJ. 1.000,— 5695, 6560, 11071. 400,— 4981, 5968, 14735, 19288. 200.— 1706, 5306, 9941, 10590 18561 100,— 16334, 13174, 10216, 14214 15009, 5217, 19109, 9602, 10128, 13899, 16801, 18762 14771, 18709. WEER GROENTE VOOR GEALLIEERDE LEGERS IN DUITSLAND. Het geregelde contact, dat Neder land met Amerikaanse en Britse autoriteiten in Duitsland over even tuele groentelevenranties aan de respectievelijke bezettingslegers on derhoudt. heeft tenslotte geleid tot het afsluiten van een overeenkomst waarbij het aan Nederlandse expor teurs na 1 Juni wederom zal zijn toegestaan verse groente aan boven genoemde bezettingslegers te leve ren. De quanta zullen fluctueren. Het betreft hier normale transacties op handelsbasis, waardoor een toestand, zoals die voor enige tijd eveneens aanwezig was, hersteld is. De lacune in de leveranties is ontstaan door de concurrentie van Italiaanse, Franse en Belgische zijde welke Nederland, op het ogenblik het hoofd kan bie den. noegzaam bekend, was voor de heer Spierenburg vanzelf het punt voor zijn opmerkingen, doch bijna alle re dactiewijzigingen welke hij voorstel de werden afgestemd. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van G. S. inhou dende goedkeuring van de begroting van het water- en woningbedrijf. De leden v. d. Nouland en Spierenburg konden zich er niet mede verenigen, dat de begroting ter goedkeuring naar den Haag werd gezonden, alvorens deze in de raad was behandeld. Dit was de eerste indruk. Wat bleek echter. Dat de begroting na de be handeling in de raad naar den Haag was gezonden, echter zonder de ge wraakte post hierop te schrappen. De goedkeuring kwam, maar wat nu? Een dispuut volgde. De'voorzitter wil geen uren besteed zien aan redactiewijzigingen van no tulen en zag in het vervolg gaarne naast de secretaris iemand, die het gesprokene stenographisch opneemt. De heer v. d. Nouland trok conclusies, die door de voorzitter niet goedge keurd konden worden, evenmin een ..t[t> ü]iuu discussie tussen de secretaris en de 7a"rvergadering van de Roei. „Hollandia", onder verbetering der Stenenbrug, eerst na een geheime zitting, welke meer dan een uur duurde, werd aangenomen Aan het verzoek van de heer Ruig- rok tot het aanbrengen van een ge meenschappelijke afrastering in 4e Boerhaavestraat, werd niet voldaan, terwijl de heer Kraakman zijn ver zoek tot 50 pet. bijdrage in de reis kosten van zijn zoon voor het bezoek van de Ambachtsschool te Leiden zag toegewezen. Aan de diverse scholen zal uitge keerd worden een vergoeding we gens lichamelijke oefening over 1946 een bedrag van 3166,32, te verde len als volgt: R.K. Jongensschool 1117,51, R.K. Meisjesschool 1117,51, Christelijke school 558,76 en de La gere school der B.N.S. 372,54. Wijzigingen in de gemeentebegro ting 1947 ondervonden geen tegen stand; echter wel de wijzigingen in de begroting van het Waterbedrijf. Deze werden verschoven naar een volgende vergadering, omdat de voor zitter eerst zeer spoedig hierover een vergadering wenste met de Bedrij- vencommissie. Bij de rondvraag moest nog een be sluit genomen worden, om aan de heer H. Vermeys, die reeds gepen sioneerd is, alsnog ontslag te verle nen als hoofd van het herhalingson- derwijs1, ingaande 1 April 1922. Dat was tóen maar vergeten. Tot slot iets ongekends. Door het lid v. d. Ploeg werd een motie inge diend, nadat hierover eerst was ge stemd, omdat het geen agendapunt was, inhoudende een afkeuring op het beleid van Wethouder v. d. Hulst gedurende de 5 maanden van zijn loco-burgemeesterschap. Deze motie werd aangenomen. Voor stemden de leden v. d. Ploeg, Spierenburg, Janzse, Koomen en v. d. Lans; tegen aanneming de leden Prins, v. d. Geer, Lindeboom en Nijs- sen; een blanco, terwijl het lid v. d. Nouland even voor de stemming de vergadering verliet. ALPHEN AAN DEN RIJN Roei- en Zeilvereniging „Hollan dia". Dinsdagmiddag werd de Zeilvereniging voorzitterschap van de heer dr. H. L. M. van Schaick gehouden. Mede gedeeld werd. dat de toestand der geldmiddelen precair is. Uit de vergadering werd dank ge bracht aan de scheidende voorzitter. Als nieuwe bestuursleden wordeh gekozen de heren L. Sillevis de bekende piloot der K.L.M. en mr. F. Havelaar te Rotterdam, zodat het bestuur behalve de reeds genoem den, thans is samengesteld uit de heren W. H. Hudig Rotterdam), ir. 1 Th, P. Tromp (Eindhoven), J. Bui- 1 zer (Den Haag), F. P. Bos (Alphen aan de Rijn) en A v. d. Veer-Meer- stadt (eveneens te Alphen aan de Rijn). Tenslotte wordt in de verga dering herdacht de heer Willem Piek, het onlangs overleden erelid van „Hollandia".

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3