Kosthuizen Een goed geslaagd openlucht-spel en zegening van werktuigen AANKOMENDE 8EDIENDE NAAR VALKENBURG PIANO GEBR. VAN ULDEN Mannelijke Werkkrachten SMIDSKNECHT Administratieve Kracht OUVREUSES 12 voets ZEILJOL VERKOOPSTER J. J. VAN DORT VOORSPINNERS RINGTWIJNSTERS SPINSTERS en ONGESCHOOLDE MEISJES HASPELAARSTERS TWIJNSTERS ZAALBERG Uw PIANO SeCefaoittje* MAANDAG 19 MEI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 KATHOLIEKE ARBEIDERS BEZETTEN DE BURCHT Banieren en vlaggen wapperden op de leidse burcht en daar keek het eerbiedwaardig kasteel in het geheel niet van op. Het heeft al zoveel banieren zien opsteken en weer intrekken! Het waren vaandels en vanen, met heiligen-beeltenissen bestikt, en ook dat vond de Burcht een normaal verschijnsel, want zij is van-huis-uit Katholiek. Het wa ren de vrijwilligers van het Roomse arbeidersTleger, gewest Leiden, die haar bestormden, de transen bezetten en het binnenplein overrompelden. Ja, maar daar moest de oude baas eerst even aan wennen; hij houdt het nog steeds met de burggraven, wier democratische beginselen, zoals de geschiedenis al te vaak heeft aangetoond, allerminst strookten met onze opvattingen daaromtrent. Maar als het spel verloren was, heeft de Burcht zich steeds bij de winnende partij aangesloten. Het ging meest niet van harte, doch deze middag wèl. Omdat de bezettende macht zo huiselijk en zo tevreden was en zich genoegelijk heeft bezig gehouden met spel, zang en dans, allemaal dingen, waarvoor de Burcht zijn ruime en ronde hart gaarne openstelt al zou de burchtgraaf het nooit hebben goedgekeurd. teerd te worden. Maar is het dan goed, dat wij practisch uitgeschakeld wor den in de leiding; dat ons geen kans wordt gegeven mede-verantwoorde lijkheid te dragen? Pater Engelbertus besloot met de arbeiders uit te nodigen hun gereed schappen te laten zegelen: „opdat wij onze roeping als arbeider behoorlijk kunnen vervullen". De jeugd deed mee Vóór de aanval op de Burcht begon, maakten de troepen een slinkse, om trekkende beweging. Ze deden het voorkomen of ze, na van de Kaas markt te zijn afgemarcheerd, geen an der, doel hadden dan, na een doolhof wandeling door de stad gemaakt te hebben, een vroom bezoek te brengen aan de dekenale kerk. Ongeveer 1000 man sterk waren zij, wit-gebloesde Kajotters en blauw-gerokte gidsen inkluis, iedere compagnie met zijn eigen vaandel. Het hadden er veel meer moeten zijn. Er was, door een vergissing, slechts één muziekkorps bij, en dat was natuurlijk te weinig, maar het moet gezegd, de „Heerlijk heid Hoogmade"'heeft geblazen voor tien. De Singel-tempel liep bijna geheel vol. Aan weerszijden van het altaar stelde zich een vaandel-wacht op. In de dekenale kerk. Het was de Capucijner-pater Engel- bertüs zo langzamerhand kent iedereen pater Engelbertus wel die de troepen-in-rust toesprak. Het was zijn vierde predikatie op deze dag, maar ze werd met een kracht en warmte gehouden, alsof het de eerste was, In het kort samengevat zei pater Engelbertus het volgende: De mens heeft de plicht de aarde te bewerken, als het ware mede-schep per te zijn met de Schepper van het heelal, want aan de mens heeft God het overgelaten de aarde te verede len en tot hogere stoffelijke ontwik keling te brengen door de arbeid. Want wat voor waarde heeft de ruwe stof voor de gemeenschap zonder de bewerking? We voelen in ons land na verarming door de oorlog goed aan: wil er welvaart komen, dan moet er gewerkt worden. Door de arbeid beantwoorden we aan Gods bedoe ling. De Zoon van God werd een doodgewone arbeidersjongen om de arbeid te heiligen en de Wil van de Vader te vervullen. Bezit een volk stoffelijke welvaart, dan zal daardoor een volk ook in staat zijn cultuurgoederen voort te brengen. In een volk, dat dagelijks op de rand van het gebrek leeft, kan de cultuur zich niet ontplooien. Daar om is de arbeid ook een cultuur-fac tor: op grond van het grote aandeel in de stoffelijke en culturele welvaart der gehele maatschappij kan de arbei ders-stand eisen erkend en gerespec- Zegening van gereedschappen. Hierna werden door de deken de gereedschappen gezegend. Dat er veel werktuigen ter zegening werden op geheven, geloven we niet Daarvoor is onze volksaard te beschroomd. De plechtigheid verliest daarmede geens zins haar betekenis. Laten we het zo zeggen: in gedachte zag ieder zich voor het altaar staan met zijn gereed schap of naast zijn machine. Het óp- gewekte Strijdlied: Christenstrijders, broeder, makker Bouwers van de maatschappij, Wèrkere, die nog slaapt, wordt wakker En strijd mee in onze rij golfde na de zegening als een in vioed stijgende zee onder de gewelven, waarna het gedruis terug-ebde in een neergeknield en neergebogen Tatum Ergo voor de aanbiddellijke aanwe zigheid van Onze Heer, die ook „een doodgewone arbeidersjongen" geweest was. Hem ter ere werd vol overtui ging het „Christus overwint" gezon gen. Geestelijk opgefrist en lichamelijk uitgerust verspreidden de troepen zich in de richtingen van de wind roos. Het opperbevel had een uur tijds beschikbaar gesteld voor de omsinge- lings-tactiek. Van strategie hebben wij niet veel verstand, maar toch wel zóveel om te weten, dat de toegeme ten tijd i^eer dan voldoende was. Het was de gewestelijke generaal, de heer J. H. van der Ploeg, die op het Burchtplein een opwekkende speech tot de zegevierende arbeiders hield, waarin hij hun mededeelde, dat zij alle jaartallen uit hun geschiedenis boek mochten vergeten, indien zij slechts twee jaartallen onthielden: 15 Mei 1891, de uitvaardiging van „Re- rum Novarum" en 15 Mei 1931, het supplement daarvan: de encycliek „Quadragesimo Anno". Onder groot applaus werd besloten hulde-tele- grammen te sturen aan de kardinaal aartsbisschop en aan de bisschop van Haarlem. de garnizoens-commandant, kolonel Spaych, de geest.-adviseur rec tor F. Bernefeld (die ook in de kerk was), verscheidene rectoren en kape laans uit stad en omgeving, wethou der St. Menken en de Leidse raadsle den Aalders, Van Oyen en Perquin, de districtsbestuurder, de heer Van der Veld. Zij allen werden door voor zitter Van der Ploeg verwelkomd. Een geslaagd openlucht-spel. Daarna begon het spel „Met hand, hoofd enhart", waaraan Kaj ot ters en gidsen uit alle plaatsen van het gewest hun medewerking verleen den. Er is geen stad in Nederland, wel ke zo'n prachtig openlucht-theater heeft geërfd als Leiden in zijn Burcht. Men zou bijna denken, dat de graaf van Holland het destijds speciaal voor dat doel had gebouwd. De toeschou wers zaten er beschut onder een af dak van beuken-lover (desondanks was het tamelijk koud) en achter het toneel stak een bloeiende kastanje zijn feestelijke kruin over de muur. De spelleider, Joop Koevoets, had als enig „requisiet" een Maria-beeld doen opstellen. Deze toneelvulling leek, vóór het spel begon, wel erg simpel, maar hij had werkelijk niet meer no dig. Het spel in zijn gehele opzet was eenvoudig en zonder grote pretenties en daardoor is het ook heel goed ge slaagd. „Critiek is gemakkelijk" zeggen de Fransen „maar de kunst is moeilijk". Er zijn wel aanmerkin gen te maken b.V. op de tekst, die veelal hoogdravend was („velden met zweet doorweekt") en geen zweem van geestigheid of vrolijkheid ver toonde, maar de over 't algemeen voortreffelijke zegging hield toch de aandacht vast. Een bizonder aardig gebeuren was de Maria-hulde door de gidsen, die bloemen naar het beeld droegen, waarna zij met de Kaj otters samen een tweestemmig lied zongen, dat heel goed was ingestudeerd. On derwijl, waren enige meisjes bezig de rieten kolommen, die hier en daar geplaatst waren, met seringen op te fleuren. Bij elkaar een echt lente tafereel. De opbouw van Nederland werd verzinnebeeld door het oprichten van een toren-geraamte, waarboven de wit-gele wimpel wapperde, welke to ren door gepavoiseerde lijnen werd vastgehouden. Begeleid door harmo nica en blokfluit werden door de volksdans-club „De Grote Ronde' keurige dansen uitgevoerd. De volks dansers hadden deze middag een prachtige gelegenheid tot demonstre ren. Ook bij het volgende tafereel: de landbouw, sloeg mej. Kellenaers' groep aan het dansen, en dat tot ieders voldoening. Het opkomen van de boeren en boerinnen, tuinders en tuinsters, was weer een hoogtepunt, en weldra stond het Maria-beeld be halve met bloemen ook omtuind met radijsjes, sla en rabarber. Een pracht idee. De kruis-verheffing kwam niet tot haar recht, maar uitstekend was weer het St. Cecilia-feest, waarmede het spel werd besloten en dus een „ta bleau de la troupe" te zien gaf. De Kaj otters stonden deftig aangetreden met de vaandels, welke deftigheid hun niet verhinderde een lawine van serpentines over de gidsen te gooien. De gidsen hielden een rondedans. De volks-dansers lichtten ook een been tje en zo werd dit einde een vrolijk schouwspel. De St. Jans-fanfare verzorgde op kundige wijze de begeleiding en vul de ook de tussen-pauzen met opge wekte muziek. De geluidsversterking, waarin de heer Van Remundt voor zag, was prima. Nieuw leven bloeit op. De culturele leider van de K.A.B., de heer Theo van Steen, heeft nog een korte toespraak gehouden, waar in hij erop wees1, dat Nederland bijna alles moet invoeren, doch één ding zelf heeft: de arbeid. De arbeid, onze nooit-versagende energie, is eigenlijk dp enige natuurlijke rijkdom van ons vólk. Dit verarmde en uitgeplun derde land zal dan ook alleen maar kunnen verrijzen door de kracht van arbeiders-handen. Door macht en ge tal hebben de arbeiders, in de strijd tegen het groot-kapitaal, zich uit het proletariaat opgewerkt. Doch massa is een dood gewicht. De tweede, nu ingetreden phase in de arbeiders-be weging is de ontwikkeling der per soonlijkheid Daarvan is deze middag een getuigenis. Zou zo iets 50 jaar geleden mogelijk zijn geweest? Schil lers woorden aanhalend: „het oude stort ineen, de tijden veranderen, maar nieuw leven bloeit op uit de ruïnes-" zei spr. wijzend op de oude Burcht (die, maar dat is een opmer king van ons, gelukkig geen ruïne is), dat hier op deze ruïnes de nieuwe beidersbeweging heeft getoond de tra ditie van stoere strijd voort te zetten. Staande op de schouders van'het voorgeslacht zullen wij ons inspan nen om van ons Nederland een mooi en goed-bewoonbaar }and te maken, een diep-gelovig, beschaafd-levend en arbeidzaam volk. Voorzitter Van der Ploeg sprak een hartelijk dankwoord, aan de jeugd met de Kaj otterleider Jan Klein, aan de gidsen en volksdansers en in 't bij zonder aan Joop Koevoets, de „alles-" van dit spel, die deze middag zo prachtig had verzorgd. Het „Strijdlied" sloot deze middag. De oude Burcht trilde van plezier, toen zij weer hoorde gewagen van „pal-staande mannenmoed" en van de triomf van het Christus-kruis. NIEUWE p_ BOEKEN Assid. De Eeuwige Cirkel Den Haag, Van dér Laan. IV. Leven en strijd van de India nen en Marrons in Suriname. Schildert leefwijze, godsdienst en historie. Schr.. een Indiaan, die mét circus Sarrasani naar Euro pa trok, belicht vooral het con trast tussen blanke en inheemse beschaving. Interessant, ofschoon wat eenzijdig. Barthas, C. De Kinderen van Fatima die Maria zagen. Het inwendige verstorven le ven der zieners van Fatima. Vert. uit het Frans dooor Mr. P. van der Velden. Geïll. met teken, en krt. Haarlem, J. H. Gottmer Co., 2e druk. V. Ontroerend relaas van hun strijd om erken ning. Een ieder aanbevolen. Borstlap, C. Storm uit Noord-West. BuSsum, C. A. J. van Dishóeck. IV. Vlot ge-1 schreven roman van d-e zeesleep vaart. Aanbevolen. Cannoo, J. M. Bushido. Een doktersverhaal over krijgs gevangenkampen in Siam. Geïll. met 16 blz. pltn. Leiden, A. W. Sijthaff. IV. Pretentieloos, boeiend verhaal over het lijden van Nederlandse en geallieerde gevangenen. Voorbehoud om eni ge stuitende bijzonderheden. Custers, Fr. M. -r- Gedachten rond het Kinderboek. Turn hout, De Zonnewijzer. IV. Ge zonde denkbeelden over kinder lectuur en schoolbibliotheek (vooral de lagere scholen). Ouders en opvoeders aanbevolen. Houk Law, F., Dr. Bouw meesters der beschaving. Inge leid en bewerkt door Dr. J. H. C. Merckel. Vert. uit het Ameri kaans (Civilization builders). Geïll. met 16 blz. pltn. Am sterdam, H. Meulenhoff. V, Streven en lotgevallen van be kende uitvinders. Goede, opbou wende lectuur. Landsman, Leo, Dr. Nieuw- Griekse Sprookjes. Geïll. met teken, door Anna Staritzky. Tilburg, Nederl. Boekhuis. VI. Landsman, Leo. Dr. Slo- vaakse sprookjes, Geill. m teken, door Gert. Ronde. Tilburg, Ne- derland's Boekhuis. VI. Twee bundels echt fantastische, aan trekkelijke sprookjes, die er bij de jeugd wel in zullen gaan. Ty pografisch keurig verzorgd. Aan bevolen. Lavki, Lod. Een Jonge Held. Geill. met teken; dr. Jan Water schoot Tilburg, Nederlands Boekhuies. VI. Prachtige padvin- dersavonturen. Een echte Lavki! Zeer aanbevolen. Lavki, Lod. De Kleine Mar telaar. Geill. met teken. dr. Jan Waterschoot. Tilburg, Ne- derland's Boekhuis. VI. Verhaal uit de Romeinse catacombentijd. Warm aanbevolen. (1215 j.). Stevenson, Robert Louis. De Ontvoering van David Balfour. Bevattende zijn avonturen en wederwaardigheden anno 1751. Vert. uit h. Engels (Kildnapped) dr. Bert Voeten. A'dam, Repu bliek en Letteren, (Zebra-reeks, No. 8. IV. Beroemd, kostelijk avonturenverhaal. Vertaling goed in tijdsfeer gehouden. Stokvis, J. J. F. en L. J. van Loói. Radio Nederland. Een band tussen den luisteraar en zijn Nederlandse omroep. Geill. met 10 blz. foto's. A'dam; Brussel, Elsevier. V. Interssante kijk achter de schermen van het dagelijks studieleven. Voor iede re radioluisteraar de moeite waard. Goed geillustreerd. I verboden; II streng voor behoud; III voorbehoud; IV volwassenen; IVV rijpere jeugd; V allen. TER VERVANGING VAN AARD APPELEN. Langzaam maar zeker begint on- 2fê' aardappelvoorraad te slinken. De óude aardappelen worden er niet Héter op en voordat de nieuwe er komen, zullen wij misschien wel eens genoodzaakt zijn, een warme maaltijd op te dissen met weinig of geen aardappelen. Nu is dat niet zo erg, zolang er nog peulvruchten zijn, want die vormen een goed ver vangingsmiddel voor aardappelen. Behalve erwten- en bonensoep zijn er nog vele andere gerechten van peulvruchten te bereiden. Het re cept dat wij hierbij geven is daar slechts een voorbeeld van, In ons vouwblad „Peulvruchten", prijs 3 ct vind U een keur van mogelijkheden. Een tweede vervangings- en aan vullingsmiddel van aardappelen is gort, waarvan sommige huisvrouwen nog wel wat in de provisie-kast hebben staan. Dat ook daarvan sma kelijke warme maaltijden klaar te maken zijn, kunt U ervaren aan de hand van het onderstaand recept en ook van de recepten uit het vouw blad „Zo smaakt gort lekker", dat eveneens tegen de prijs van 3 cent verkrijgbaar is bij het Voorlichtings bureau van de Voedingsraad, Ko ninginnegracht 42, 's-Gravenhage. Recepten voor 4 personen. Bonenmaaltijd met kropsla en tomatensaus. 800 gr. witte of bruine bonen, 2 uitjes, 500 gr. (5 kroppen) sla, sla saus, 30 gr. (2 eetlepels) vet of mar garine. Voor de saus: 1 blikje tomaten- purée, y. 1. bouillon van y2 liter water en 2 bouillonblokjes, 1 uitje, 18 gr. (2 eetlepels) zout, peper. De bonen wassen en 24 uur weken in ruim water. Ze nu in het week- water gaarkoken (de hooikist daar bij gebruiken). Het laatste kwartier zout meekoken. De uitjes snipperen en de helft er van in het vet of de margarine smoren en bij de gaar- gekookte bonen doen. Van de slakroppen de bladeren plukken, deze wassen, in stukken verdelen en laten uitlekken. Ze met de rest van de gesnipperde uitjes, wat slasaus, peper en zout vermen gen. Voor de saus een uitje snipperen en dit met de tomatenpurée in het vet of de mayonnaise smoren. De bouillon toevoegen en het vocht binden met de aangemengde bloem. De saus afmaken met een scheutje melk, peper en zout. Gortschotel r met plokworst en kerrysaus. Ruim 1 liter water,, 350 gr. (3 kopjes) gort, 2 grote uien, een stuk plokworst van 150 a 200 gr., zout en peper, 30 gr. (2y eetlepel) vet of margarine. Voor de saus: y liter bouillon (van 1 bouillonblokje en y 1. ko kend water), 1 uitje, 30 gr, 2y eet lepel) vet of margarine, 30 gr. (ruim 3 eetlepels) bloem, zout, kerrypoe- der, scheutje melk. De gort wassen en in het water laten weken (plm. 24 uur). Ze in het water met zout gaar koken (plm. 1 uur). De worst van het vel ontdoen en in blokjes snijden, de uien snipperen en deze laatste goud geel fruiten in het vet of de marga rine. Op het laatst de plokworst even mee verwarmen. Niet te lang, want dan wordt de worst hard. Dit mengsel bij de gaargeworden gort doen, alles goed vermengen en op smaak afmaken met peper en zout. Voor de saus: het uitje snipperen en met kerrypoeder in het vet of de margarine fruiten. De bouillon toe voegen en het vocht binden met de aangemengde bloem. De saus op smaak afmaken met een scheutje melk en zo nodig wat zout. De gort warm opdienen met de saus en er bij voorkeur spinazie, andijvie of postelein bij geven. Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon BERTIE die bij het H. Doopsel de namen ontving van HUBERTUS ADRLANUS MARINUS M. A. H. v. Remundt M. H. P. v. Remundt Rijkelij khuizen Leiden, 18 Mei 1947. Stadhouderslaan 20. 6453 Hiermede betuigen wij on ze hartelijke dank voor de vele blijken van belang- stelling; ondervonden bij ons 40-jarig huwelijksfeest. H. v. d. Broek A. v. d. Broèkv. Eük. Zoeterwoude, 19 Mei 1947. Schenikelweg 16. 6433 Op fabriekskantoor kan geplaatst worden. Brieven met volledige inlichtingen betreffende opleiding en opgave van verlangd salaris aan van Zwicht's Boekhandel, Breestraat 126, lett. U. KRULSPELDEN Torpedo model p. stuk 12 ct, per 10 stuks Fl. 1. Rond model per stuk 8 ct. per 15 stuks Fl. 1. Steenstraat 57 Breestr. 10 per luxe touringcar op le en 2e Pinksterdag. Leden 28.50. niet-leden 31.50. logies en maaltijden inbe grepen. De inschrijving sluit uiterlijk Woensdag 22 Mei. Inlichtingen: Secreta riaat. Kort Rapenburg 11, tel. 20963. 6428 Er kunnen nog verschil lende kano's en dergelijke boten geplaatst worden bij Jachthaven „Welgelegen1' C. G. Juffermans, Haarlemmervaart 20, Oegst- geest. 6440 te koop gevraagd. Brieven, merk en prijs, onder no. 1169 bur. van dit blad. Sinds 15 jaar de meest verkochte wagen Op aanvraag zenden wij U gaarne de rijk geïllustreerde 1947-catalogus OFFICIAL DEALERS BUICK EN CHEVROLET VERDAMSTRAAT 6, TEL. 23041, LEIDEN Elecirische Kleiwarenfabriek B. Lammens, Rijnkade 7, Leiden, vraagt eenige Leeftijd 1625 jaar. Gevraagd een bekwaam bekend met vuur- en bankwerk. Voor goede kracht vast werk en goed loon Bij: J. A. ELDERHORST Sc ZONEN, Noordbuurtseweg 29, Zoeterwoude, Telef. 8 In het Academisch Ziekenhuis te Leiden kan direct worden geplaatst: een vrouwelijke en mannelijke Vereist wordt Mulo-diploma of daarmede gelijkstaande ontwikkeling en typen. Vrouwelijke kracht tevens steno grafie, mannelijke kracht kennis van boekhouden. Leeftijd 1822 jaar. ADVERTEERT IN DE LEIDSE COURANT GEVRAAGD Aanmelden 's avonds tussen 7 en 9 uur TRIANON THEATER Breestraat 31 - Leiden BIJVERDIENSTE CORRESPONDENT voor het verstrekken van berichten over aanbestedin gen, aflopen, gunningen, werken in voorbereiding enz. Geheimhouding ver zekerd. Brieven liefst met vermelding van werkkring aan Postbus 167, Den Haag;. Te koop teakhouten geen klasse. Te bevragen bij Wed. Rooijakkers. Mo lenweg 14, Wassenaar. 6455 GEVRAAGD N.V. E. Hollants' Schoenenmagazijnen, Vischmarkt 2 Dierenvrienden Steeds voorradig: Alle artikelen voor kippen, honden, dniven, enz. Grote sortering dierengeneesmiddelen SPECIAALZAAK OP DIT GEBIED NIEUWE RIJN 15 t.o. STADHUIS - TEL. 24617 N.V. Sajetfabrieken P. Clos Leembruggen vraagt voor directe indiensttreding: Opleiding in eigen bedrijfsschool lonen volgens C.A.O. goede sociale verzorging. Aanmelden bij de portier: fabriek 3e BINNENVESTGRACHT, 's morgens tussen 9 en 10 uur. VRAAGT voor 5 gedemobiliseerde R.K. Poolsche militairen Schriftelijke aanbiedingen ten spoedigste Vestestraat 1 ef Leiden. 6441 Voor 1 y uur studie per dag vraagt jongeman te mogen gebruiken te gen overeen te komen vergoeding. Brieven onder No. 6430 Bureau van dit Blad. Offic. Publicatie DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. AANVRAGEN RIJWIELBANDEN. Vanaf 20 tot en met 24 Mei zal gelegenheid worden gegeven een aanvraagfor mulier voor één toerbuiten- band af te halen door die genen, die na de bevrijding, doch vóór October 1946, bonnen voor één of meer toerbuitenbanden hebben ontvangen. Zij. die in of na October 1946 bonnen voor toerbui tenbanden hebben ontvan gen of nog in het geheel geen bandenbonnen ontvin gen, kunnen derhalve geen aanvraag indienen. De aanvraagformulieren, die zowel individueel als collectief kunnen worden ingediend moeten op de op het formulier gestempelde datum wederom worden ingeleverd. Hierbij dient de Tweede Distributiestam kaart van de aanvrager (s) te worden overgelegd. De formulieren kunnen eveneens worden afgehaald en ingeleverd op de zit tingsdagen in de agent schappen Oegstgeest. Lei derdorp. Warmond, Roe lof arendsveen en Rijp we tering. 6436 Iets te verkoopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen Per 1 Juli as. of voor direct AANK. STENOTYPISTE gevr. Vaste betrekking voor serieuze sollicitante. BERGIMEX, Postbus 2, Leiden. 1171 PERSONEEL 3? Gevraagd zo spoedig mo gelijk een flinke nette werkster voor de Maandag, Woensdag- en Vrijdagmor gen. Aanmelden Bree straat 137. AANGEBODEN fZ Te koop van Delfts kin derwagen. i. g. s. z. en kin derbox, Medusastraat 25, na 7 uur, Leiden. 1172 Tuinbanken, Grasma chines, Zeisen, Gieters, Harm.gaas, Prikkeldraad, Harken,Spaden enz.; Melk emmers, Melkbussen, Var kenstroggen, Kruiwagens, Bascules, Gewichten enz.; galvaniseren, vertinnen, herstellen. Vanouds vak kundig. Voordeligst adres: J. Hartwijk, Nieuwe Bees tenmarkt 79, telef. no. 26627—24013. GEVRAAGD S? Schoolbord. Te koop ge vraagd schoolbord mei of zonder ezel. Aanbiedingen Haarlemmerstraat 186, Lei den. 1176 Te koop gevraagd i. g. s. z. kinderwagen. Ook ge negen met wol tegemoet te komen. Lange Mare 44. 1174

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 6