Wielerwedstrijd achter motoren UVS verspeelt een punt aan DCV MAANDAG 19 MEI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ALS GEHEEL NIEUW voor Leiden, werden Zaterdagmiddag in de Pro- fessorenwijk de wielerwedstrijden met motorgangmaking gehouden, die gezien de belangstelling en deelname, nu niet bepaald „denderend" genoemd kan worden. Slechts één renner willen wij noemen en wel H. Meester uit Amsterdam, die met kop en schouder boven alle ande- ïen uitstak en zich „een werkelijke meester" op dit gebied toonde. H. Meester winnaar Prachtig en soepel, een met zijn gangmaker, reed hij zijn rondjes met een gemak als geen ander terwijl de overige renners wel moeite deden er nog iets van te maken, maar geen kans zagen de rol van hun gangma ker slechts een enkele keer te pak ken, waardoor het meer een wed strijd werd achter levende gangma- king, dan een eenheid te vormen met gangmaking. Over de wedstrijd zelf nog het volgende: Reeds bij de eerste manche over 30 K.M. bleek H. Meester reeds na enkele ronden de wedstrijd „in zijn zak'' te hebben en was er van een bepaalde strijd geen sprake. Schuller kwam te vallen, doordat hij door de achter hem volgende gangmaker werd aangereden, waargoor hij een gekneusde schouder opliep. Alleen W. Rijsbergen en Van Vliet brachten BELGIë—SCHOTLAND. Het Belgische elftal heeft te Brus sel met 21 gewonnen van Schot land. Rust 10 voor België. De wedstrijd had plaats in het Heysel Stadion in tegenwoordigheid van 80.000 toeschouwers. De Schotten zetten 'onmiddellijk een vastberaden offensief in en bin nen vijf minuten had keeper Daenen op schiterende wijze al drie kei harde schoten onschadelijk gemaakt. Daarna ging de strijd gelijk op en be laagden de Belgische voorwaartsen die nauwkeurig combineerden, het Schotse doel. In de 17e minuut wist Miller met de grootste moeite een ko gel van de Belgische spil Henriet te stoppen. Elf minuten later gaf de linksbinnen Anoul met een fraai schot aan België de leiding (10), welke stand tot aan de rust onver anderd bleef. De score had 20 kun nen zijn indien Thirifays een gemak kelijke kans voor open doel benut had1. Hij zond de bal, uit een voorzet van Lemberechts echter over de lat. Kort voor rust deed hij op dezelfde ma nier een tweede kans te niet. In de tweede helft golfde de strijd op en neer en beide keepers moesten herhaaldelijk ingrijpen. Enkele cor ners leverden niets op en uit een ver re trap van de Schotse linksbuiten Pearson ging het leer naast. :De gas ten handhaafden echter hun druk en in de 18e minuut scoorde Steels van vlakbij de gelijkmaker. Daarna kwamen de Belgen weer aan 't woord en nadat Anoul rake lings naast geschoten had trof een kogel van de spil Henriet de deklat. In de dertigste minuut kon De Cleyn, uit een scrimmage voor het Schotse doel, waarbij de rechtshalf Brown geblesseerd raakte, de bal in de touwen jagen. Maar dit doelpunt werd door de Deense scheidsrechter Larsen niet toegekend. Het was ech ter uitstel van executie wpnt enkele minuten later gaf Anoul opnieuw aan België de leiding. Het einde kwam met de stand 21. Over het algemeen genomen was het een middelmatige wedstrijd. De Schotten deden wat ze konden om vat te krijgen op het Belgische spel, dat wel zéér ver van hun opvattin gen afweek, doch slaagde hierin niet. Geen ogenblik kwamen ze goed dreef en zo verloren ze, in weerwil van hun superieure techniek, van een tegenstander wiens voornaamste wa pens geestdrift en snelheid waren. ZWITSERLANDENGELAND. In het stampvolle Hardturn Sta dion te Zürich waar 34.000 toeschou wers saamgestroomd waren, hebben de Zwitserse amateurs een volko men verdiende 10 zege op de ver maarde Engelse profs behaald. Zij speelden voortdurend beter dan hun gasten, en alhoewel de scheidsrech ter misschien abuis was toen hij een doelpunt van Lawton wegens ver meend off-side annuleerde, konden de Engelsen, gezien hun spel, toch geen aanspraak maken op een draw. De Engelsen speelden slechter dan men voor mogelijk had gehouden en maakten een zeer middelmatige in druk tegenover een Zwitsers elftal, dat van de eerste tot de laatste mi nuut op volle toeren draaide. Alhoe wel dit elftal pas kort voor de wed strijd was samengesteld, gaf het in alle opzichten voldoening. Er zat geen enkele zwakke plek in, maar het telde uitblinkers in de linksback Steffen, de rechtshalf Belli, de links buiten Fatton en de rechtsbinnen Flink. Matthews was de beste Engel se voorwaarts en Scott bracht er nog het meest van terecht in de achter hoede, die echter bij lange na niet zo goed was als de Zwitserse. In de 26e minuut maakten de Zwit sers een prachtig doelpunt door Fat- ton, en daarna kregen ze nog enkele goede kansen, welke echter niet be nut werden Steffen en Gyger ston den pal in de verdediging en hielden de Engelse voorhoede volkomen in bedwang Na rust vertoonde de strijd het zelfde beeld: geestdriftig en snel spel van de gastheren, en een Engelse ploeg die niet op dreef kon komen en in alle opzichten onder de ver wachtingen bleef. Na een kwartier onsnapte het Engelse doel op het kantje af aan doorboring toen de back Scott, nadat Swift reeds gepasseerd was de bal nog net van de doellijn kon wegtrappen. Een Zwitsers doel punt werd wegens off side niet toe gekend door de scheidsrechter, die voor rust ook een doelpunt van Law ton om dezelfde reden had geannu leerd. Met de Zwitsers in de aanval kwam het einde. er nog iets van terecht. De overige renners kregen allen een lap. De uitslag werd: 1. H. Meester Amster- 51 min. 44 sec.; 2. W. Rijsber gen Leiden; 3. Jac. van Vliet Gouda; 4. A. Riethoven Leiden op 1 ronde; 5. de Reyer Den Haag op 1 ronde; I R. Segaar Leiden op 2 ronden. Doordat de wedstrijd voor nieu welingen geheel kwam te verval-, len, kon reeds na 20 min. de tweede manche beginnen, eveneens over 30 K.M. en met meer succes. W. Rijs bergen en J- Schuller, die weer van de partij was, gaven de Meester heel wat beter partij en een ogenblik zag het er naar uit, dat een van de Lei- denaars zou gaan winnen. Na 15 K.M. kwam weer de kracht van Meester naar voren en hij liep op zijn con currenten spoedig uit. W. Rijsber gen kon het hoge tempo evenmin vol gen en alleen Schülïer reed hier ;n goede wedstrijd. De uitslag van de 2e manche werd: 1. H. Meester 51 min. 23 sec.; 2. J. Schülïer, 3. W. Rijsbergen, 4. Rietho ven; 5. van Vliet en 6 de Reyer. De totaal uitslag was: 1- H. Mees ter Amsterdam 2 pnt.; 2. W. Rijs bergen Leiden 5 pnt.; 3. Jac. van Vliet, Gouda 8 pnt.; 4. R. Riethoven, Leiden 8 pnt.; 5. de Reyer, Den Haag II pnt.; 6. J. Schuller, Leiden (ge vallen). K. N. V. B.-uitslagen le klasse DISTRICT I. ADO—RFC SpartaHermes DVS AjaxEDO DWSVSV 't GooiFeijenoord DISTRICT H. DHC—Elauw Wit StormvogelsVolewijckers DOSNeptunus ExcelsiorHBS HaarlemDFC DISTRICT III. Enschea. BoysQuick Be Quick—AGOW VitesseTubantia NECHeracles W ageningenEnschede DISTRICT IV. HelmondNAC ^DISTRICT V. VelocitasGVAV FrisiaHeerenveen AchillesLeeuwarden HSC—Be Quick District VI: EindhovenLimburgia 2—1 2—1 3—1 5—2 0—2 0—1 1—3 1—1 1—1 0—1 2—6 2—3 3—2 4—2 4—3 2—5 0—2 1—1 0—1 DE PROMOTIE-DEGRADATIE- COMPETITIE. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft besloten dit seizoen een volledige pro- motie-degradatie-competitie voor alle klassen te laten spelen. Met deze competitie zal zo spoedig mogelijk een aanvang worden gemaakt. Indien mogelijk zullen de ontmoetingen op Zaterdagavond plaats vinden indien er zich althans geen reismoeilijkheden voordoen. Inzake de competitie om het kampioenschap van Nederland zal eerst later een beslissing vallen. Frankrijk Nederland en de competitie Het bestuur van de K.N.V.B. heeft toestemming verleend om de tweede helft van de landen wedstrijd Frank rijkNederland, welke op Tweede Pinksterdag (6 Mei) te'Parijs wordt gespeeld, per radio uit te zenden. De ontmoeting vangt om drie uur aan. Verenigingen, die op een vroeger uur die dag hun competitie-wedstrijd willen spelen, kunnen dit bij het bondsbureau aanvragen, mits de te genpartij er geen bezwaar tegen heeft Het Franse elftal tegen Nederland Voor de wedstrijd tegen Nederland op 26 Mei a.s. zal het Franse elftal vermoedelijk als volgt worden sa mengesteld: Doel: Da Rui. Achter: Jedrejak en Rodriguez. Midden: Cuissard, Gregoire en Prouff. Voor: Heine, Heisserer, Sini, Ba- ratte en Vaast, Het trekt de aandacht, dat in deze vermoedelijke opstelling de Marok kaanse ster Ben Barek ontbreekt. Men heeft de voorkeur gegeven aan de veteraan Heisserer, die in tal van landen wedstrijden goed v/erk voor Frankrijk heeft verricht. NEDERLAND—ZWITSERLAND. Naar A.N.P,-sport verneemt zal op Zondag 21 September a.s. de inter landwedstrijd NederlandZwitser land worden gespeeld. De ontmoeting vindt naar alle waarschijnlijkheid te Amsterdam plaats. Uitslagen lagere klassen. DISTRICT n. klasse A: Unitas-CW 22; Coal—Velox 0—2; HW—Hercules 32; VFCBJMT 31; VUC—Gouda 5—2. klasse B: OvermaasSlie- drecht 62; Scheveningen—VIOS 10; Elinkwiik-Fortuna 30; SVV —UW 3—2; UVSDCV 3—3. 3e klasse B: ConcordiaRooden- burg 55. 4e klasse A: Teylingen—Bodegra ven 25. 4e klasse B: Zwart BlauwESDO 22; Lenig en SnelZLC 21; Rijs wijkWilhelmus 33. Spanning om het Engels kampioenschap De strijd om het kampioenschap der eerste divisie is spannender ge worden dan ooit, want de Wolves hebben door op eigen veld tegen het vrij zwakke Blackburn Rovers gelijk te spelen een geduchte concurrent gekregen in Manchester United, dat een duidelijke zege op Portsmouth behaalde en thans in punten met de Wolves gelijk staat. Het eigenaardige feit deed zich voor, dat de andere concurrenten Stoke City, Liverpool en Blackpool alle gelijk speelden. De stónd der leidende groep is nu: Wol ves 54 punten uit 40 wedstrijden, Manchester United 54 uit 41, Stoke City 43 uit 40 en Liverpool eveneens 53 uit 40. Aangezien in de wedstrijd' Black poolCharlton (de verdediging der Londenaars was bijzonder hecht) geen enkel doelpunt gescoord werd' en Huiddersfield Town zichzelf overtrof door met 31 van Middlesbrough te winnen is de degradatie van Brent ford en Leeds United naar de tweede divisie een feit geworden. In de tweede divisie is alleen de promotie van Manchester City zeker. Voorts staat wel vast, dat New Port County naar de derde divisie degra deren zal, maar wie nummer twee zijn zal is nog niet uitgemaakt, hoe wel ook hier het pleit in het nadeel van Swansea Town beslecht lijkt. De resultaten luiden: Eerste divi sie: Aston VillaPreston North End 4<2; BlackpoolCharlton Ath letic 00; BrentfortLiverpool 11; Derby CountySheffield United 12; Grimsby TownDeeds United 41Huddersfield1 TownMiddles brough 31; Manchester United' Portsmouth 30; Stoke CitySun derland 00; Wolverhampton Wan derers-Blackburn Rovers 33. .Tweede divisie: BarnsleySwan sea Town 31; BuryNewcastle United 22; Coventry CityPly mouth Argyle 10; FulhamBurn ley 10; MillwallBirmingham City 02; Newport CountyBrad ford' 13; Tottenham HotspurWest Ham United 00; West Bromwieh Albion-Nottingham Forest 51; Chesterfield—Leicester City 2—0. ConcordiaRoodenburg 55. Heel wat beter dan in de vorige ont moetingen speelde Roodenburg in deA ze wedstrijd en met wat meer geluk had het zelfs nog een overwinning kunnen worden. Erg hoopvol was hét begin echter niet, want na een 10 mih'. spelen stond de thuisclub reeds mét 30 voor. Roodenburg zette daarna de tanden op elkaar en waarlijk mocht het Moraal gelukken in te schieten (31). Nog voor rust bracht Chouffour wat meer spanning en was de stand reeds 32. Ook in de twee de helft hebben onze stadgenoten ge daan wat mogelijk was. De Rooden- burg-voorhoede bleef productief en Monfils bracht met twee goede doel punten de stand op 34. Concordia zag het gevaar tijdig in en had spoe dig het geluk met eveneens twee doelpunten de balans ten ware gun ste te doen overslaan (54). Rooden burg hield dapper vol en als beloning kreeg v. d. Zeeuw een kans, die Hij dankbaar wist te benutten (55). Zo spelend zullen de degradatiewedstrij den voor Roodenburg geen gevaar op leveren. maar dan nog wat meer aan dacht aan de verdediging besteed! TeylingenBodegraven 25. Een wedstrijd, welke voor geen vap beide partijen meer iets te beteke nen had. Voor er werd begonnen had eerst een huldiging plaats van de kampioenen, welke gepaard ging met een bloemenhulde alsmede we derzijdse toespraken van beide voor zitters en aanvoerders. Over de wedstrijd het volgende: Uit een der aanvallen is het de rechtsbinnen van Teylingen die met een onhoudbaar schot 10 maakt. Dan is het Bodegraven welke van af de aftrap op Teyl.-doel afgaat en doelpunt, doch dit wordt door bui tenspel geannuleerd. Toch is het van korte duur. Door toedoen van de midvoor wordt de stand gelijk (11). Daarna krijgen wij een pe riode van saai spel, waarbij elke aanval, welke werd ondernomen, wordt afgefloten voor buitenspel; vooral de achterhoede van Bodegra ven verstaat deze kunst, terwijl de Teyl. voorhoede, voornamelijk de linksbuiten, zich steeds laat ver schalken. Na de rust vrijwel hetzelfde spel met Bodegraven de meest toonaan gevende. Dit kenmerkt zich al spoe dig door een keurig doelpunt van de Bodegravens linksbinnen (12). De aanvallen van Teylingen zijn te doorzichtig en kunnen gemakkelijk worden weggewerkt. Steeds komen de Bodegraven mensen er beter terwijl de Teyl. achterhoede zwak ker wordt met als gevolg, dat de stand wordt opgevoerd tot 5—1 voor Bodegraven. Nog- tien minuten is er te spelen en nu komen de Teyl. nog even los. Een mooi schot van de rechtsbuiten van. Teyl. komt juist in de bovenhoek en wel zo, dat de keeper in eigen doel slaat (25). Nog enkele mooie kansen krijgt Teyl., doch succes blijft uit. Ook Bodegraven heeft twee opgelegde kansen van dichtbij, maar de kee per redde op de juiste wijze. Teylingen 3 verloor met 64 van Docos 2 te Leiden; Teyl. 4 verloor met 81 van LFC 8 te Leiden; Ju nioren A speelden te Lisse gelijk tegen Lisse A 00; Junioren B Altior B thuis 21. Rijpwetering. Zpndag moest Rijpwetering I de overwinning aan Oranje Groen laten. De Leidenaars wonnen met 31. Rijpwetering 2 speelde gelijk (44) tegen ASC 7, terwijl Rijpw. 3 een verlies van 26 moest boeken tegen AZL 2. De adsp. wonnen met 21 tegen de DOSR- adsp. Zuid Afrika wint met 4-1 voor de Davis Cup In de eerste partij van -de derde dag (de vierde van de vijf) heeft Zuidl Afrika zich in de derde ronde van de Davis beker gespeeld: door een over winning van Fannin op Wilton in vier sets 7-9, 6-3, 6-1, 6-3 In zijn geheel genomen was het een soortgelijke strijd: als van Fannin tegen van Swol: de Zuid Afrikaan spelend met een wonderlijke vastheid met vrijwel geen enkele brillante slag, de Neder lander nu en dan onweerstaanbaar uitschietend doch in zijn forceren tot missen getracht, omdat hij zonder dat forceren niet door de verdediging kon breken. Had Wilton dit zware spel even goed1 kunnen volhouden, als in de eerste, dan zou hij stellig een kans gehad; hebben om te winnen, doch zulk spel eist een enorme athle- tische training. Iets wat deze Zuid Afrikanen wel hebben, hoewel zij toch geen „half-amateurs" zijn. In de laatste partij speelde van Swol vrijer tegen Sturgess doch ook tegen deze aanval was de Zuid Afri kaan opgewassen. Van 02 maakte hij 62 en hoewel van Swol 54 400 in de tweede 'kwaim, verloor hij ■de set met 57. Daarna raakte van Swol op dreef en won de dierle set met 62. Sturgess bevocht met 63 de zege. zodat Zuid Afrika de match won met 41. C. v. VREEDENBURGH JUBILEERT Een der grote figuren achter de schermen van het Nederlandse ten nis, de heer C. Vreedenburgh, is Za terdagavond, na afloop van de Da- viscup wedstrijden, in het American hotel te Amsterdam door de Kon. Ned. Lawntennisbond gehuldigd, in verband met zijn 25-jarig jubileum als redacteur van „Lawntennis", het officiële orgaan van de bond. Talloze bekende figuren, niet al leen uit de tenniswereld, maar uit al le sportkringen, wensten dé jubilaris geluk. In speeches brachten verscheidene sprekers het goede werk van de heer Vreedenburgh voor de propaganda van de tennissport naar voren. Cocktail. De uitslagen zijn: Nw. Marlot 3Cocktail 1: 53; R. v. Pol verl. v. R. Dikkers: 36, 1214; W. v. Deutekom verl. v. Jp. Noordman: 46, 36; Mevr. T. Loth wi|it v. Mej. W. Dagniaux: 61, 60; Mevr. T. Loth en W. v. Deutekom sl. Mej. W. Dagniaux en Jp. Noordman: 61, 64; W. v. Deutekom en L. v. Pol verl. v. R. Dikkers en Jp. Noordman: 5—7, 6—1, 3—6. Wegens uitvallen van één der Cock tail-speelsters moesten drie partijen gewonnen worden gegeven. Tweede klasse: Oranje TC 1Cock tail 2: 8—0. Het programma voor 26 Mei luidt: Overgangsklasse: Iwoo 1Cocktail 1; Pit 1—Leidse Stud. 1; Leidse LTC 1 Iwoo 2. Tweede klasse: Cocktail 2Hille- gersberg 3; Leidse Stud. 2Westrust 2; Park Honingen 1Leidse Stud. 3; Ace 1Leidse Hout 1. De Franse parachutiste, Michèle Bellu, gaf tijdens de vliegfeesten op Ypenburg enige demonstraties. Bij een van haar sprongen kwam zij in een sloot tei-echt. Onmiddellijk was hulp ter plaatse en omgeven door talrijke nieuwsgierigen wandelde Michèle, bemodderd' en wel, naar het vliegveld terug WIE GEDACHT HAD, dat tie Leidse Blauw Witten zich gisteren in de strijd tegen D.C.V. uit Krimpen a. d. Lek tot het uiterste zouden ge ven om hun geringe kans op de eerste plaats met succes tc verdedigen is 'bedrogen uitgekomen. Hoewel het moet gezegd worden, dat UVS. bijna voortdurend1 een groot overwicht in het veld uitoefende, zagen de spelers geen kans dit overwicht in doelpunten uit te drukken, waarbij vooral niet vergeten mag worsen, dat een strafschop werd naastgeschoten Kans om gelijk te komen thans miniem De U.V.S.-ploeg was gehandicapt door het gemis van Hiehsch, die nog 'de gevolgen van de wedstrijd van j.l. Donderdag ondervond, waarbij hij een hersenschudding had opgelopen. Hij werd vervangen door T. de Wolf, doch deze verving hem slechts matig U.V.S. nam vrijwel dadelijk het spel in handen en de verdediging der gas ten werd na drie minuten reeds zo danig in het nauw gebracht, dat linksback Snoek gevaarlijk op zijn keeper terugspeelde, doch bijna in eigen doel plaatste. Reeds dadelijk zat er de nodige spanning in het spel, ORANJE-GROEN KAMPIOEN. Gisteren is het O. Gr. dan gelukt afdelingskampioen te worden na een zware en spannende strijd tegen Rijp wetering I die als ze deze zouden win nen, evenveel punten zou hebben als D.W.S. ranje Groen. Er werd direct i tempo gespeeld, met Rijpwetering in V.S.V. de aanval, maar na enig terrein-ver- kennen kwam toch O. Gr. meer in R.F.C, het offensief, wat ook uit kwam een doelpunt. De bal werd flink naar H.D.V.S, voren gespeeld, waar de midvoor de bal keurig naar achter kopte over de Emma beide backs heen, vlak voor de voe ten van rechtsbuiten B. v. Dijk, die zich geen moment bedacht en de bal keihard in het doel liet verdwijnen. Èfauw-Wit Een vrije trap van v. Waveren be- Haarlem landde feilloos achter de keeper 2—0. i Xerxes Na tien minuten van wederzijdse aan- j d.F.C. val slaagde Rijpwetering toch het Neptunus doel te vinden door een schermutse-- ling na een vrijen trap 21. Hierme de kwam de rust. Na een verkwikkende rust, ging O. Gr. direct van leer maar steeds strandde O. Gr. op de goed' spelende achterhoede van Rijpwetering. Met nog een kwartier spelen lukte het O. Gr. de voorsprong op 30 te brengen na 'n mooi opgezette aanval H belandde de bal bij van Haasteren die Quick 'n keurige pass door gaf, waarde mid- Overmaas voor de Groot keurig langs de back d.c V. liep en de keeper geen schijn van kans gaf hiermede was de overwin- de aanval fluit de uitstekend leiden de scheidrechter het einde. Bravo Oranje-hemden, en nu naar de 1ste klas L.V.B. Proviciat. De re serves wisten in Voorschoten te win nen van Rouwkoop met 10. De Jun. A moesten tegen Alphen a mee 43 het onderspit delven. De Jun. B. be- U.V.S. met 10—0. V.VJLV—Foreholte 4—1. Voor de derde maal in successie is het WLV gelukt beide punten thuis te houden. Ditmaal was Foreholte het kind van de rekening en hoewel we moeten toegeven, dat de uitslag mis schien ietwat geflatteerd is, hebben de Voorschotenaren de overwinning toch verdiend. 5 Min. na de aftrap is de stand reeds 10 als dé midvoor een mooie voorzet van de rechtsbui ten in een doelpunt weet om te zet ten. Even later maakt de linksbuiten er 20 van. Dan komen ook de Voor- houters opzetten en zien we aan weerszijden een vinnig spel. waarbij beide keepers een keer gepasseerd worden (31). Hiermede breekt de rust aan. De thee heeft WLV blijkbaar geen goed gedaan, want het vlugge open spel van de eerste helft is zoek. De gasten maken hiervan gebruik z'n doel te weren. Als een kwartier voor 't einde de VVLV-midvoor uit 'n corner met een rustig schuivertje de stand op 41 brengt, is het pleit be slecht. Er wordt niet meer gedoel punt en zo komt dus met 41 het einde van deze over het algemeen goed gespeelde wedstrijd. S.J.Z. Het eerste won met 32 van UDO. S.J.Z. I verloor van het sterke Roodenburg 7 met 41. SJZ 3 won in Leiden van Leidsche Boys 2 met 43. Het viedde elftal verloor met 21 van LDWS 4 uit Leiden. De A-jun. wonnen van MIMO-jun. uit Hoogmade met 30. De adspi- ranten wonnen van Docos uit Leiden met 40. Zoo hebben de SJZ'ers we derom eep goede beurt gemaakt. Van de 6 wedstrijden werden er vier ge wonnen en twee verloren. COMPETITIESTANDEN. Ajax 18 12 3 3 27 Feyenoord 19 9 4 6 22 D.W.S. 19 7 5 7 19 Sparta 18 8 2 8 18 V.S.V. 18 8 2 8 18 A.D.O. 19 8 2 9 18 R.F.C 18 7 3 8 17 E.D.O. 17 7 2 8 16 H.D.V.S. 18 6 4 8 16 't Gooi 18 6 4 8 16 Emma 18 5 3 10 13 DISTRICT II, le Klasse. Volewijckers 18 12 1 5 25 Blauw-Wit 18 10 3 5 23 Haarlem 19 11 1 7 23 Xerxes 18 10 2 6 22 D.F.C. 19 11 0 8 22 Neptunus 18 8 3 7 19 D.O.S. 19 7 4 8 18 H.B.S, 19 7 2 10 16 Stormvogels 17 6 1 10 13 D.H.C. 18 4 4 10 12 Excelsior 19 2 5 12 9 TWEEDE KLASSE B. S.V.V. 19 13 3 3 29 U.V.V. 20 14 1 5 29 U.V.S. 18 11 3 4 25 Quick 18 9 3 6 21 hetgeen vooral te danken was aan de goede voorzetten van Verhoogt, die deze middag wel de beste speler van het veld was aan U.V.S.-kant, als men uitzondert, dat hij erbarmelijk slecht was in het nemen van corners. De mildvoor de Wolf had pech, toen een door hem ingeschoten bal tegen de deklat terugkaatste, waarna kee per ten Holt het leer opving. D'eze verdedigde zijn doel uitstekend en mede door de slechte corners van Verhoogt gesterkt kwam DCV er langzamerhand beter in, zette menige gevaarlijke aanval op. waarbij voor al tie rechtsbuiten uitblonk, die tien Daas menigmaal te snel af was en het was de Vries dan ook, die na 28 min. zyn club de leiding gaf. toen Wallaart de bal weer eens tekort speelde. (0—1) De Vries stelde daarop den rechtsbinnen tie Hay in de gelegenheid' de score te verhogen, hetgeen deze met een prachtig schot langs de grond deed, waarbij hij Ereijer danig verrasttc (02). U.V. S. klemde de tanden op elkaar en Verhoogt probeerde het dan alleen, maar werd in het strafschopgebied ondersteboven gelopen. Wallaart schoot de penalty in. doch ten Holt stopte de bal voor de doellijn, maar Wallaart liep toe en was juist iets eender bij het leer (12). Van de af trap af ging D.C.V. weer ten aanval en de Hay vergrootte de voorsprong (13). Toch gaf U.V.S. zich niet ge wonnen, bleef overwicht in het veld uitoefenen en in buitenspelpositie schoot tie Wolf het tweede doelpunt in (2—3). a de hervatting bleef de thuis club het spel in handen houden, doch er wend somwijlen erbarmelijk ge knoeid, waardoor de goed spelende verdediging herhaaldelijk kon ingrij pen. Als Verhoogt weer eens een prachtige voorzet geeft, slaat een der D-C.V.'ers de bal met de hand' voor Piet Kantebecn weg en de toegestane strafschop wordt door Wallaart naast geschotenD.C.V. ging dan hoe langer hoe meer op buitenspel spe len en de U.V.S.-aanvallen liepen daarop tal van malen doo'd'. Eerst als er bijna een half uur is gespeeld slaagde Verhoogt er in met een prachtsChot gelijk te maken (33). Had U.V.Sa van stonde af aan tpen alles op de aanval gezet, misschien ware de overwinning nog te redden geweest, doch men speelde hetzelfde spel door. Er kwamen weliswaar nog verschillende goede kansen, doch ge doelpunt werd er niet meer. DISTRICT III, le Klasse. Sliedrecht 17 5 5 7 15 Scheveningen 18 6 3 9 15 Elinkwijk 17 6 2 9 14 Fortuna 13 5 4 9 14 V.I.O.S. 18 1 3 14 5 DERDE KLASSE B. O.N.A. 16 12 1 3 25 Laakkw. 16 8 3 4 19 Concordia 16 7 3 6 17 Woerden 16 8 8 16 R.V.C. 14 5 5 4 15 A.S.C, 16 5 3 8 13 Alphen 15 5 3 3 13 Tonegido 15 3 5 7 11 Roodenburg 16 3 4 9 10 VIERDE KLASSE A. Bodegraven 18 11 5 2 27 LD.W.S. 18 9 6 3 24 D.O.S.R. 18 9 4 5 22 Alphia 18 9 2 7 20 V.V.S.B. 18 7 4 7 18 Hillegom 18 7 4 7 18 Lisse 18 7 2 9 16 Docos 18 6 4 8 16 A. Boys 18 3 5 10 11 Teylingen 18 3 2 12 8 VIERDE KLASSE B. R.K.A.V.V. 18 14 2 2 30 Wilhelmus 17 10 4 3 24 Rijswijk 18 9 5 4 23 B.TC. 17 9 2 6 20 De Jagers 17 8 1 8 17 Rouwkoop 18 7 2 9 16 L. en Snel 18 5 6 7 16 E.S.D.O. 16 4 5 7 13 Zw. Blauw 17 3 3 11 9 Z.L.C. 18 2 2 14 6 N.E.C. 19 13 4 2 30 Go Ahead 19 13 3 3 20 A.G.O.V.V. 20 10 4 6 24 Quick 19 9 2 8 20 Wageningen 20 6 8 6 20 Heracles 20 5 8 7 18 Enschede 19 5 6 8 16 Be Quick 20 6 4 10 16 Ensch, Boys 20 6 3 11 15 Vitesse i 20 6 3 11 15 Tubantia 20 4 5 11 13 DISTRICT IV. le Klasse B.V.V. 20 16 2 2 34 N.O.A.D. 20 12 5 3 29 Willem 2 20 13 2 5 28 Longa 20 7 7 6 21 N.A.C. 19 9 2 8 20 V.V.V. 20 7 4 9 18 Helmond 20 7 3 10' 17 Vlissingen 20 5 5 10 15 Baronie-D.N.L. 20 5 3 12 13 Helmondia 19 4 4 11 12 R.K.T.V.V. 20 4 3 13 11 DISTRICT V. le Klasse Heeren veen 18 15 2 1 32 Be Quick 16 11 2 3 24 Sneek 17 8 5 4 21 G.V.A.V. 17 9 3 5 21 Veendam 16 6 4 6 16 H.SC. 17 5 5 7 15 Achilles 18 5 5 8 15 Leeuwarden 16 4 5 7 13 Emm en 17 5 1 11 11 9 Frisia 16 4 1 11 Velocitas 18 3 3 12 9 DISTRICT VI, le klasse. M.VV. 20 13 4 Sitt. Boys 20 12 4 P.S.V. 20 11 5 - Limburgia 20 9 4 Eindhoven 20 6 6 i Maurits 20 6 5 1 Sportcl. Emma 19 6 4 Juliana 19 5 6 Spechten 20 5 6 Bleyerheide 20 5 5 1 Brabantia 20 5 3 1

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3