DINSDAG 13 MEI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Frankrijk-Nederland K. C. wijst 16 spelers aan De keuze-commissie van de K.N.V. B. heeft, in verband met de interland wedstrijd tegen Frankrijk, die Maan dag 26 Mei (2e Pinksterdag) te Pa rijs zal worden gespeeld, 16 spelers aangewezen, waaruit het Nederlands elftal zal worden geformeerd. Het zijn Kraak (Stormvogels), v. d. Vliet (ODS), van Bun (MVV), v. d. Linden (Ajax), Schijvenaar (EDO), de Vos' (Quick N.), Möhring (Ensche de), Stoffelen (Ajax), Stroker (Ajax). de Vroet (Feyenoord), Bergman (Blauw Wit), Drager (Ajax), van Onselen (VSV). Roozen (Haarlem), Rijvers (NAC) en Wilkes (Xerxes). Warmunda. Om drie uur begcn de wedstrijd LisseAWarmunda B. Warmunda had echter geen succes en verloor met 6—0. Half vijf probeerde Warmunda A het tegen Lisse B en had meer succes. Uitslag 31. Zondagll Mei. Warmunda III ont ving Weteringse Boys II. Uitslag 20. Warmunda I toog naar Leiden en kwam uit tegen VTL I. De goede aan sporing in „Warmunda"-Nieuws ten spijt kan Warmunda I geen puntjes naar huis nemen. De uitslag was 4—1. Het programma voor Hemelvaarts dag luidt als volgt: Foreholtel—War munda I; Warmunda IIWSB III en Foreholte III—Warmunda III. De medewerking van de Warmun- da-spelers wordt ingeroepen voor de match op 17 Mei a.s. Het bestuurs- elftal tegen Rest Warmond is nog niet allemaal uitgerust met schoenen en tenue's. Wie helpt hier? STADSNIEUWS teraardebestelling mevr. c. hammes—v. steenis. In alle eenvoud werd gisteren op de begraafpl. ,,Oud Eik en Duinen te Den Haag het stoffelijk over schot van onze stadgenote mevr. G. Hammesvan Steenis ter aarde be steld. Hierbij werd, bij ontstentenis van de presidente, namens het hoofd bestuur van het Nederlandse Pad- vindstersgilae het woord gevoerd door mej. Piepers, die met grote dankbaarheid-* mevr. Hammes her dacht als een der vijf oprichtsters van het Gilde. Zij memoreerde haar groot doorzettingsvermogen, waar door ondanks alle tegenwerking fn 1911 het Gilde kon worden, opge richt. „Meisjes in Uniform", dat was in die tijd belachelijk! Maar mevr. Hammes had een heldere kijk op de toekomst en was overtuigd van de grote betekenis van de organisatie voor de jeugd. Zij was het, die aan drong op een innig algemeen leid sterscontact, waaruit tenslotte een leidster-opleidingscursus groeide. Haar enthousiasme en arbeidslust leidde tot het eerste grote kamp van —90(1-pad vindsters te Milling en in 1926, dat een groot succes werd en door de afvaardiging van een groep Engelse padvindsters een internatio naal karakter kreeg. En zo is zij een der krachtfiguren geweest, die het Gilde heeft doen uitgroeien tot de enorme organisatie die het nu is, on der omstandigheden, waar men, nu het bed gespreid is, geen denkbeeld meer van heeft. Hierna werd het woord- gevoerd door mevr. E. van den Broek. Zij herinnerde er aan hoe de overledene in de padvindstersbeweging vooral ook aandrong op de vorming tot goe de huisvrouwen. Met warmte getuig de zij van de grote belangstelling, die mevr. Hammes, ook na haar uittre den uit het hoofdbestuur voor het Meisjesgilde heeft gehad. Dankbaar herdacht zij het feit, dat mevr. Ham mes, als enige der overlevende op richtsters, verleden jaar October, de receptie ter ere van Lady Baden Po well, kon bijwonen. Tenslotte voerde mej. Wreede, na mens het district Leiden het woord. Met dankbaarheid getuigde zij van het vele goede, dat de overledene voor het Nederlandse Meisjes Gilde in het algemeen en voor de Leidse afdeling in het bijzonder heeft ge daan, Daarbij werd ook de geestelij ke vorming niet vergeten. Op tref fende wijze herinnerde zij aan de verering, die de medekampbewoners hebben voor een der vroegere Leid se padvindsters, die zich door haar gedrag in een der Indië-kampen, als een werkelijk „groot" padvindster heeft onderscheiden. Een gedrag waarvoor de grondslagen door mevr. Hammes waren gelegd. Een schoonzoon dankte voor de be toonde belangstelling. mannen van de „Hartebrug"-parochie. Wij herinneren aan de praatavond, geleid door pater Vermeulen. Vanavond om 8 uur in het St. Antoniusclubhuis. Allen zijn welkom. de jongeren gaan morgen naar „De Doelen" om daar de jongeren-commissaris van de K.V.P., de heer Schiphorst te horen spreken. Het is het slot van het seizoen. Belangstelling voor de poltiek moet iedereen hebben, die belangstelling heeft voor het openbare leven. Daar om zullen de jongere katholieken morgenavond in groot aantal aanwe zig zijn. bonkaarten afhalen. Morgen zijn aan de beurt de gezin nen, waarvan het hoofd een stam kaartnummer heeft van 68000 t.m. 74000. Meebrengen alle stamkaarten (zonder inlegvel), de nog niet aange wezen periodestroken van de bon kaarten 705, het met inkt ingevulde en ondertekend aanvraagformulier' voor brandstoffen en% het restant van de oude brandstoffenkaart met bon 72 B.V. „De Burcht" is geopend yan 8.45 tot 11.45 en van 2 tot 4 uur. Wassenaar geeft het goede voorbeeld DEGEREN IS VOORUITZIEN! Toen de lanen en wegen van Was- senaar nog verborgen lagen on der een dikke sneeuwmassa, toen men overal worstelde met het pro bleem van de kolennood, heeft de Wassenaarse gemeenteraad een com missie gekozen, die belast werd met de taak om het strandleven in Was senaar, dat wil dus zeggen aan het „Wassenaarse Slag" te bestuderen. stof en uit twee deelen bestaande badcostumes, de z.g. deux-pieces. Dit voorstel ondervond tegenstand van verschillende sprekers, Niet, omdat deze zich wilden opwerpen als voor standers van dergelijke badcostumes, maar omdat zij meenden, dat het doel het voorkomen van excessen met een dergelijke bepaling min der gediend zou worden dan met een bepaling, die het dragen van aan stootgevende badkleding in het al gemeen zou verbieden. Terecht werd de opmerking ge maakt, dat de omschrijving van de bepaling minder belangrijk is-dan de achtergrond, die immers een prae- ventieve paedagogische werking be oogt. Een andere spreker, die het voorstel steunde, merkte op, dat dit nu eens een gelegenheid was om de vele woorden, die de laatste jaren zijn geschreven en gesproken over de wederopbouw van moraal en goede zeden, in een daad om te zet ten. Typerend was het antwoord, dat de Burgemeester gaf op de ver schillende bezwaren tegen deze be paling: „Het is goed om dit voorstel aan te nemen als uiting van respect voor de mens in -het algemeen en voor zijn lichaam in het bijzonder". Het voorstel werd tenslotte met algemene stemmen aangenomen. En daarmee werd een halt toegeroepen aan de noden die het moderne strand leven maken tot een gevaar voor ziel en lichaam; althans de goede wil ertoe werd getoond! Ter verheffing van het strand-leven Nu het strandleven langzamer hand meer in het middelpunt van de belangstelling komt te staan heeft deze commissie haar rapport aan B. en W. uitgebracht. En in de oplangs gehouden raadsvergadering heeft de gehele raad zich zij het na enige discussie met de door de commis sie voorgestelde verordeningen en plannen kunnen veenigen. Het resul taat was, dat een serie nieuwe arti kelen in de Wassenaarse Politie- verorderting werd opgenomen. Wat deze, ogenschijnlijk zo onbe tekenende kwestie, in wezen toch zo uiterst belangrijk maakt is het feit. dat het doel ervan hierop neerkomt, dat men in Wassenaar trachten wil de excessen, die het strandleven nu eenmaal met zich mee schijnt te moe ten brengen, met krachtige midde len te voorkomen en te bestrijden. Dit streven, dat de commissieverga deringen heeft beheerst, kwam ook duidelijk tot uitdrukking in de ge meenteraadsvergadering, waar deze kwestie behandeld werd. Hetgeen niet wil zeggen, dat de voorstellen van de commissie zonder enige dis cussie werden aanvaard. Wat betreft de indeling van het strand in vier gedeelten (een voor niet zwemmers, een voor heren, een voor dames en een voor gemengd zwemmen) bestond er geen menings verschil. Ook tegen de gevraagede 2000.voor het maken van pri vaten en kleedgelegenheid had nie mand bezwaren. Het meest omstreden punt in de regeling van het strand leven was het voorstel van de com missie om in de Algemene Politie verordening een artikel op te nemen, waarhij het aan de dames verboden zou worden badcostumes te dragen van doorzichtige of opengewerkte 40-JARIG JUBILEUM C. SPAANDERMAN Sr. Gisteren was het 40 jaar geleden, dat de heer C. Spaanderman Sr. tot bestuurslid werd gekozen van de toen sedert kort opgerichte Coöp. Schoen- makersver.„Ons Belang". Terecht achtte het bestuur der Coöp. dit feit van een dusdanig groot belang, dat zij het niet onopgemerkt voorbij wil de laten gaan. Zo waren gistermor gen in het magazijn der Coöp. in de Lange Pieterskerkkoorsteeg tegen woordig bestuur, leden, vertegen woordigers uit de lederhandel en fa milieleden van de jubilaris. De voorzitter, de heer P. Haneveld, memoreerde de afgelopen 40 jaar, waarin de heer Spaanderman zich niet alleen als penningmeester onder scheiden had in zijn uitstekend ge voerd financiële beleid, maar ook door zijn initiatief, dat leidde tot de stichting van een bouwfonds voor een nieuw magazijn en het tot stand bren gen van een fonds voor ouderdoms rente en dividend-uitkeringen. In verband hiermede noemde spr. enige cijfers betreffende deze 40 jaren n.l. Omzet 3.000.000, Dividenduitkering 17.000, Uitkering Ouderdomsrente 14.000. Daarna bood de voorzitter namens de Coöp.ver. een wandelstok met zil veren inscriptie aan, benevens een foto van het winkelpand. De echtge note van de jubilaris werd een bou quet rozen aangeboden. Vervolgens kregen verscheidene genodigden nog hët woord en de ju bilaris mocht nog enige cadeaux in ontvangst nemen. De heer C. Spaanderman Sr. dank te na deze huldiging voor alle spon tane hulde. Onder het genot van kof fie, gebak en een goed glas wijn ble ven hierna allen nog geruimen tijd gezellig bijeen. Maandag vermeldden wij reeds, dat het v.m. 4 R.I. alhier een „Broe derschap v. h. 4 R.I." heeft opgericht, ten einde de band tussen de oudstrij ders te onderhouden en de jaarlijkse dodenherdenking te organiseren. De kosten van het lidmaatschap zijn nihil, daar de onkosten uit giften bestreden worden. Men kan zich op geven onder vermelding van het mo bilisatie-onderdeel aan serg.-maj. J. Hoogeveen, Morschweg 6a, Leiden of H. E. de Lange, Gr. Florisstraat 35. Schiedam. K.A.J. „St. Petrus". Het is weer zomer en dat betekent voor ons lange buiten-avonden. Wij starten dan ook gelijk op het N.B.L.O.-terrein aan de Zoeterwoudse Singel. Daar hebben wij tot 9 uur sport, waarna vervolg in het clubhuis Rapenburg 52. Dus allen Woensdagavond om 8 uur op het sportterrein. Het doet er niet toe hoe U Uw matting, vloerzeil of tapijt ver legd wilt hebben. Onze behangers en stoffeer ders verstaan hun vak en hun werk is tot in de hoekjes in de puntjes I GEM. AANKONDIGING De Burgemeester van Leiden en Wethouder Jongeleen zullen Woens dag 14 Mei spreekuur houden van 13.30 tot 14.30 uur. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Vrijdag a.s. te 4 uur zal dr. C. J. F. Böttcher, benoemd tot gewoon hoog leraar in de Wis- en Natuurkunde (Phisische Scheikunde) zijn ambt aanvaarden met het uitspreken van een inaugurele oratie in het Groot- Auditorium van het Academiege bouw. OPNIEUW STAKING BIJ MEEL FABRIEK „DE SLEUTELS". Hedenmorgen te 11 uur is op nieuw een staking uitgebroken bij de N.V. Meelfabriek „De Sleutels" v.h. de Koster en Co. Zoals bekend is ongeveer vijf we ken geleden het personeel van deze fabriek in staking gegaan, omdat de collectieve arbeidsovereenkomst, voor zover betreft: Leiden, in de 2e klasse en prestatietoeslag, nog steeds niet tot werkelijkheid was geworden. Deze staking werd bijgelegd, om dat het personeel genoegen nam met de toezegging van de directie, dat de geschilpunten binnen veertien dagen zouden worden opgelost. Tot heden is zulks nog steeds niet geschied, waarom het personeel be sloot tot een nieuwe staking, welke hedenmorgen is ingegaan. Het bij deze staking betrokken personeel is in zijn geheel georgani seerd en omvat omstreeks 150 man. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Robert, z. v. J. J. de Tombe en M'. J. Pillekers; Willem, z. v. N. Boom en A. Slingerland; Coenraad, z. v. C. Bouwmeester en J. van der Born; Lena, d. v. P. Bas- tiaan en J. W. Holverda; Cornelis, 7. v. W. Waterveer en C. van der Heijden; Suzanna, d. v. J. F. Miere- met en E. M. van Kampen; Ccumie, d. v. B. van Klinken en S. E. Huis man; Baltus Martinne, z. V. B. M. Rijnhout en P. M. Westdorp; Hen- drikus, z. v. H. Faas en H. Blokzijl; Gerardus Nicolaas Maria. z. v. G. M. Zwartjes en H. R. Mülier; Jacobus Nicolaas, z. v. G. Onderwater en A. W. Valentijn; Dirk Jacobus, z. v. C. van der Zeeuw en J. G. Koene; Hen- ïi Dick Pieter, z. v. S. M. Stolp en M. van Ommen; Maria Johanna d. v. J. Pardon en M. J. Gijsman; As- trid Quirina, d. v. W. B. Roman en J. M. E. van Berkel; Anna Karina, d. v. A. A. T. van Schie en P. Pape;; Johanna Maria, d. v. J. C. J. Blom en M. C. Colijn. Gehuwd: C. van der Vlies wednr. en A. Lomeijer wed.; J. Berends jm en M. J. C. Koenraads wed. Overleden: G. van Steenis, wed. van A. A. Hammes 77 j.; A. van Biemen wedrn. 66 jaar; J. Kwestro wed. van A. van Heeringen 72 jaar; J. G. Kiene, wed. van D. E. Leupen 81 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN Alphens zwembad geopend. Aan liefhebbers(sters) van de zwemsport kunnen wij mededelen, dat ons zwem bad, aan het Aarkanaal, wederom geopend is. Als naar gewoonte kun nen weer abonnementen worden ge nomen, verkrijgbaar bij de Alphense Bank N.V. Uit de bus gevallen. Zondag avond omstreeks 10 uur vond onder de gemeente Bodegraven een vrij ernstig ongeluk plaats met „De Rijnstreekbus", waarbij de ongeveer 20-jarige van E., wonende te Kou dekerk aan de Rijn, het slachtoffer is geworden. De bus was op weg van Gouda, via Bodegraven en Alphen aan de Rijp naar Leiden. Van E. die een regelmatige reiziger is van deze dienst, heeft de gewoonte om zich altijd op te houden bij de ingang van de bus en telkens enige tiental len meters voor een halte terwijl de bus derhalve zich nog in bewe ging bevindt de deur te openen en eruit te springen en de bus al dravende bij te houden. Na het in stappen der reizigers stapt hij dan weer als laatste in om alzo verze kerd te zijn van deze o.i. maar al te gevaarlijke plaats. Niettegen staande, dat de jongeman reeds her haaldelijk door het dienstdoende personeel van „De Rijnstreek" ge waarschuwd was deze gevaarlijke „sport" achterwege te laten, deed hij zulks Zondagavond gewoonte gè- trouw weer. Doch dit keer is het hem slecht bekomen. Bij een derge lijke „onderneming" verloor hij zijn evenwicht, duikelde enkele malen over de straat en bleef bewusteloos op de straatstenen liggen. Maandag morgen was hij nog niet tot bewust zijn teruggekeerd. Zijn toestand is zeer ernstig. HILLEGOM Gouden Bruiloft. Zeer binnen kort viert het echtpaar Hui§man, wo nende Meerstraat 91, zijn gouden bruiloft. De bruidegom verricht nog steeds zijn- werkzaamheden bij de N.V. van TilHartman; ook het gou den bruidje is nog kras. NIEUWVEEN MEETING EN PASSIE-SPEL. De verenigde katholieke stands organisaties van Nieuwveen organi seren in samenwerking met negen omliggende parochies op Zondag 1 Juni a.s. op het terrein van de heer Stokman naast de R.K. Kerk een grote meeling. Des namiddags te vier uur zal een Passiespel wor den opgevuerd. Samenstelling en leiding de heer J. J. Rooversv De opvoering zal mooi zijn, daar aan de uitvoering van de verschil lende rollen enorme zorgen zijn be steed. NOORDWIJK Geboren: Johanna E. d. van Graaf v. Limburg Stirum en Jonkvr. van Vredenburch; Johannes G. M. z. van J. G. Hoogeveen en M. C. Verkley; Hendrikus G. z. van J. P. v. d. Zalf en M. G. de Haas; Susan na A. d. van P. Wijnbergen en L. v. Beelen; Geertruida C. d. van N. v. d. Poel en J. Baksteen; Philippus A. J. z. van H. A. Gordijn en M. G. v. d. Wiel; Jacobus J. z. van C. Ver meulen en G. M. Smit; Martinus J. G. M. z. van M. J. de Ridder en A. M. de Haas; Martina J. d. van G. Geusebroek en M. J. Stoffels. Ondertrouwd: P. J. H. Koelewijn en J. A. Salman; J. P. v. d. Hulle en B. v. d. Horst; W. Oppelaar en C. Schelvis. Getrouwd: J. A. Hermans en C. J. v. Dijk; C. T. Borst en J. J. v. d. Lin den; C. J. Jue en D. Vlieland. Overleden: Nanning v. Konijnen burg 73 j.; Apolonia A. C. Martijn 62 jaar. TIM TUIMEL KNAPT HET WEL OP I 39, En dat was juist wat Tim heb ben wilde; terwijl de mannen zich op die hardhandige manier bezig hiel den, maakte hij van de gelegenheid gebruik vlug langs hen heen te glip pen. Hij holde naar de plaats waar hij wezen moest. Zijn eerste doei was de pompinstallatie. De drijfriemen gier den in de rondte en de pomp zoog uit alle macht de benzine uit de reser-' voirs naar het tankschip. In een ogen blik had Tim nu de riem van de schijf gewipt, er een slag in gelegd en hem dan weer om de riemschijf gelegd. Op die manier had hij de pomp nu de andex-e kant uit laten lo pen. Daardoor waren de rollen om gedraaid en verdween de benzine nu uit het schip naar de fabriek!! Doch het ging Tim nog niet vlug genoeg. Waar was de motor? Misschien kon hij die ook nog een paar toeren meer geven. Tim volgde de riemen en as sen met zijn ogen en ontdekte weldra dat de krachtbron van de#hele ge schiedenis zich boven de grond moest bevinden. RIJNSATERWOUDE Toneelavond. Zaterdagavond speelde de R.K. Toneelver. St. Gene- sius van Leimuiden in het Nutsge- bouw een bevrijdingsstuk getiteld ..De Stormbal hangt uit". Door ern stige familie-omstandigheden was een der spelers, die een grote rol moest vertolken, verhinderd. Aangezien de toneelver. Tobo uit Bovenkerk dezer dagen hetzelfde spel vertoond heeft was deze zo sportief een speler voor deze gelegenheid af te staan. Evenals in Leimuiden gaven alle spelers en speelstei's zich geheel, en was het pu bliek zeer voldaan. De avond werd besloten met een tableau, twee cou pletten van het Wilhelmus, en een kort woord van de voorzitter, de heer A. J, van Velzen. WARMOND I Opbrengst voetbalmatch. De voetbalmatch Warmunda IDocos I, die op 6 Mei gespeeld werd ten bate van de „Stichting 19401945" heeft een batig saldo van i 284,03 opge bracht. K.A.B. Zondag 18 Mei kerke lijke viering van de dag van de Arbeid. Des avonds 6 uur zullen de gereedschappen worden gezegend in de kerk. 1 In de laatst1 gehouden bestuurs vergadering van de K.A.B. is over gegaan tot oprichting van een Cul tuur en Propagandadienst. Leider: de geest, adviseur Kap. J. Groen. Secretariaat: dhr. P. Cornelissen, Bijleveldlaan 8. De bedoeling van deze dienst is medewerking te verlenen aan het a.s. Winterprogramma der K.A.B, door het opluisteren van vergade ringen, het houden van een sociale Zondag, het organiseren van verlo- tingen,' enz. VOORHOUT JAN DE ROODE IN VASTEN DIENST DER P.T.T. Eindelijk heeft Jan de Roode, die reeds 24 jaren als hulpbesteller in dienst der P.T.T. is, zijn vaste aan stelling gekregen. Na 24 jaren Allen, die weten de vele tegenwer king welke hij onderwond, zullen zich met hem verheugen, dat deze strijd, waaraan zblfs ir. Neher heeft deel genomen, omdat hij met de grote on billijkheid op de hoogte was, die deze benoeming in de weg stond, tot een goed einde is gekomen. De in Duitsland gewerkt hebbende hulpbestellers werden m.i.v, 5 Mei 1945 in vasten dienst aangesteld. Jan de Roode dook onder, kreeg geen vaste aanstelling ,als zijnde: in strijd met de voorschriften". Nu is hy toch benoemd. Proficiat. VOORSCHOTEN Koningin Wilhelmina Vereniging. De Koningin Wilhelminaver. heeft haar jaarlijkse vergadering ge houden onder leiding van de heer B. Hoogwerf Kroon, aangezien de voor zitter plotseling verhinderd was. Het jaaiwerslag werd ditmaal uitge bracht door de heer P. G. Niersiman, aangezien de secretaris, de heer P. Kaayk, nog steeds ongesteld is. De heer J. G. van Gent, deed hierna re kening en verantwoording van zijn gehouden beheer, waaruit bleek dat de ontvangsten hadden bedragen f5261,31 en de uitgaven f5034,27, aldus een batig slot van f 227,04. Tot leden van de kascommissie 1947 1948 werden benoemd de heren J. Bosch, L. Los en J. Lekkerkerker. Vrij veel tijd werd gebruikt voor de vaststelling van nieuwe statuten en huishoudelijk reglement. Als doel stelling wordt t'hans aangegeven: Voor de verjaardagen van Vorsten, leden Kon. Huis en nationale her denkingsdagen feesten te organise ren. Ten slotte werden statuten en huishoudelijk reglement met enke le wijzigingen vastgesteld. Nadat de aftredende bestuursleden, de heren D. J. van Cuilenborg, P. G. Niersman en P. Venn et bij acclama tie waren herkozen, kon met de be sprekingen voor de a.s. feestviering van 31 Augutsus worden begonnen. Vrij algemeen was men van oor deel, dat deze feestviering op 31 Augustus moet plaats vinden en xxiet naar een andere datum verscho- vesn moet worden. Het bestuur meen de dit jaar de feestviering op be scheidener schaal te doen in verband met het a.s. regeringsjubileum, in 1948, van H. M. de Koningin, Wel was gedacht aan het brengen van meer attracties op de aJs. fesstvie- rxng. De ere-voorzitter, burgemeester C. J. v. d. Hoeven, in de loop van de avond ter vergadering gekomen, gaf in overweging contact te zoeken met de verschillende buurtverenigingen om tot één geheel te komen en niet in verschillende delen van de ge meente afzonderlijke feestvieringen te krijgen. Woningcommissie. De woning commissie houdt in de week van 11 t.m. 17 Mei a.s. geen zitting voor het publiek. Aanrijding. Gisteravond is mej. N. van der K. op de Leidse weg, toen zij achter een auto om de straat wilde oversteken, door een motor gegrepen en tegen de grond ge smakt. r Zij liep ëen zware hersenschudding op. De motorrijder, D. uit Voor schoten, heeft geen schuld. Geboren: Jan, z. van W. L. Reedijk en J. Los; Leendert, z. van L. Noort en H. van Egmond; Matthijs Johan nes, z. van J. van Leeuwen en R. Pen; Willem Nicolaas, z. van W. Beets en E. Staverman; Hermine Louise, d. van P. S. Vogelaar en J. C. Wamelink; An na Margax-etha, d. van H. W. Ritmees ter en A. Herwaarden; Jan z. van J. Leenheer en L. M. van Tol; An- dries Gerrit, z. van G. J. Brinkman en R. Poppinga; André Hubert Ma rie, z. van C. Fortanier en Th. A. M. Genet; Marijke, d. van W. P. Pont en J. J. Teunissen; Theodorus Wilhelmus, z. van Th. W. Giessen en J. H. Verholt. Ondertrouwd: F. A. Westgeest 26 j. te Wassenaar en Th. J. van der Krogt 21 j.; J. E. Teske 24 j. en C. M. E. Scholtes 24 j.; J. van Tongeren 26 WEERSVERWACHTING Q AANHOUDEND WARM WEER. g oAanhouden van het voor de o o tijd van het jaar zeer warme o weer. Overdag tijdelijk zonne- g schijn, maar in de namiddag op- g nieuw vorming van verspreide S o onweersbuien, voornamelijk in o het Zuid-Oosten van het land. o Zwakke tot matige wind, g hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid, aan de kust echter in de g namiddag op vele plaatsen in g vallen van een koele zeewind, o onooooooooooooonoooooooooooooooooo LAATSTE BERICHTEN H.M. DE KONINGIN VERLEENT GRATIE. H.M. de Koningin heeft gratie ver leend aan D. E. Buter, tot de dood straf veroordeeld bij sententic van het Bijzonder Gerechtshof te Arn hem, van 10 December 1946. De doodstraf is in het gratie-besluit verwisseld met een levenslange ge vangenisstraf. ITALIAANSE REGERING AFGETREDEN. Naar A. F. P. uit Rome verneemt, is het kabinet van de Gasperi afge treden. STAATSLOTERIJ. 5e klasse, 10e lijst. 1000.—: Nos. 10843, 14051, 16252, 16973 en 17143. 400.—: Nos. 7860, 9179, 9688, 11553, 14530, 14907, 19430, 19611 en 21697. 200.—: 11170, 11218 13422, 17911, 19641 en 20401. 100.—: 1335, 3719, 4397, 6824, 11706, 12856, 14346, 15015, 16155, 16601, 17058, 17619, 18271 en 18139. j. te Leiderdorp en L. Verhaar 27 j.; j.P. Noordhoef 29 j. en B. Verstoep 27 j. Gehuwd: W. Brinks 30 j. en M. L. Dek 27 j. te Leiden; L. P. Uitendaal 22 j. en M. L. C. van Abswoude 21 j.; W. Gerritsen 22 j. en G. van Dijk 24 j. WASSENAAR EEN KLEUTERKOLONIEHUIS. Mevrouw douairière H. Loudon- van Marken heeft thans huize „Voorlinde" te Wassenaar aan het Ned. Rode Kruis belangeloos ter be schikking gesteld ter verpleging van ondervoede en verzwakte kinderen. Dit heeft de uitvoering van de werkzaamheden opgedragen aan de „Prinses Margrietstichting". Vanaf 1 Juli 1946 worden hier nu regel matig kinderen opgenomen, ver zorgd en verpleegd. Het huis heeft de beschikking over 60 bedden, zo wel protestante als Kath. kinderen worden verpleegd. Het verzorgend personeel is gerecruteerd uit beide godsdienstige richtingen. Inlichtin gen voor opneming: directrice van huize „Voorlinde" te Wassenaar, Buurtweg 90. ZEVENHOVEN ,,'t Komt voor elkaar". Zondag en Maandagavond werd in het Paro chiehuis in Zevenhoven de revue ,,'t Komt voor elkaar" opgevoerd, ten bate van het R.K. Bewaarschoolfonds. Nadat pastoor J. Doeswijk allen wel kom geheten had, ving het spel aan. De revue was door een inwoner van Zevenhoven geschreven en werd ge heel door Zevenhovenaren gespeeld. We zagen een dorpsrevue van het goede dbort, geestig en niet banaal, waarin telkens nog levende inwo ners of dorpelingen uit vroeger jaren voorkwamen, hetgeen natuurlijk ook de lachtlust van het publiek opwekte. Vooral de twee clowns Scipido en Bimpertje hebben met hun geestig spel veel tot het succes bijgedragen. Na afloop dankte pastoor Doeswijk de spelers voor het vele werk wat zij verricht hadden en de aanwezigen voor hun belangstelling. ZOETERWOUDE Plaatsing sluitstuk. Zaterdag 17 Mei v.m. zal bij de bouw van-14 arbeiderswoningen aan den Schenkel- weg een bescheiden plechtigheid plaats hebben, n.l. de plaatsing van het sluitstuk van de beeldnis. waarin het beeld van de H. Willibrordus. patroon van de Woningbouwvereni ging in de toekomst zal ge plaatst worden. MARKTBERICHTEN TER AAR, 12 Mei. Groenten, Wit- lof 128 cent, spinazie 113 cent, rabarber 1—9 cent, postelein 51—66 cent, prei 2—18 cent. peulen 2.30— 3.00, slavellen 1722 cent per kg.; radijs 310 cent en selderij 7 cent per bos; bloemkool 4699 cent en sla 521 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 12 Mei. Groenten. Aardbeien 1.35—1.75, idem kleine f 0.751.30 per doosje; radijs 89, spinazie 811, sla 23 24, slavellen 3134, postelein 60, bloemkool 70, tuinkers 13 29 per 100. Bloemen. Anemonen 1024 cent Irissen 23-^-52 cent, Trollium 717, Lathyrus 920 cent, Narcissen 18 cent; Margrieten 1722 cent. Golden Harvest 2645 cent; Bartigoh 1630 cent, Copland 1112 cent; Piccadilly 1021 cent; Eddy 2124 cent, Albi no 30 cent, Fantasie 36—46 cent, Eli zabeth 45 cent. KATWIJK A. D. RIJN, 12 Mei. Vei ling. Waspeen I 4076; idem II 18—26.80; Kroten I 7.20— 7.80; idem II 4.80—5.20; Prei 14—16; idem II 5.60—6.20; Ra barber 16—21.40; idem II 9.80— 12; Witlof I 16—26; idem II 10-/ K.80. LEIDSCHENDAM, 12 Mei Veiling. Komkommers 42 tot 1 04; Bloem kool 22 tot 79; Sla 5.30 tot 23.50; Stoofsla 15 tot 31; Spinazie 8 tot 17; Andijvie 71 tot 96; Postelein 56 tot 63.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3