ckLe Coulant Bom van 1000 K.g. ontploft te Maarn Twee militairen vonden de dood Ned. abt in Frankrijk gearresteerd Drastisch ingrijpen noodzakelijk Naar HUIBERS ZATERDAG 10 MB! 1947 Bureaux: Papengracht 32, Giro 103003. Telef.: Administratie, Advertenties 20826, Redactie 20015, Directie, drukkerij en abonnementen 20935. Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11084 Abonnementsprijs f 0.26 per week, f 1.10 per maand, 3.25 per kwartaal. Franco per post j 4. Advertenties: 15 cent per m.m. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden f 1.50. Concentratie in sociaal werk IN „De Leidse Courant" van 2 Maart 1929 schreven wij in een artikel: „Concentratie in de Armenzorg": „Terwijl wij, katholieken, op menig terrein wel voor de wenselijkheid van concentratie open oog blijken te hebben, is er op het terrein onzer charitatieve werkzaamheid in dit opzicht zeker nog wat te doen. En nu pleiten wij niet voor" een sa mensmelting van zo veel mogelijk verenigingen tot één, voor een sa mensmelting b.v. van Armbestuur St. Vincentiusvereniging, St. Elisa- bethsvereniging, enz., enz. Wij zien klaar in, dat voor inten sieve krachtsontplooiing een spitsing èn van krachten èn van doelstelling zeer nuttig kan zijn. Maar dat houdt niet in, dat er mis schien niet een of meer verenigingen zouden kunnen samensmelten en ze ker houdt dat niet in, dat er tussen al die verenigingen niet meer samen werking zou kunnen en moeten zijn. Als wij ons mogen veroorloven een practisch denkbeeld aan te geven, dan zouden wij dit willen zeggen: laat er zo spoedig mogelijk verrijzen een centrale van alle plaatselijke ka tholieke charitatieve verenigingen. Deze kan, naar onze bescheiden mening, uitnemend werk verrichten, op verscheiden wijzen. Men kan er de vragen bespreken, of meerdere verenigingen niet ge heel of gedeeltelijk hetzelfde doel met dezelfde middelen nastreven; of er niet in de totale armenzorg ga pingen zijn, lacunes voorkomen, wel ke behoren te worden aangevuld. Wij stippen aan. Men ziet in, dat zulke besprekingen van buitengemeen groot nut kunnen zijn. Verder aou van zulk een centrale uitgaan een opvoedende voorlich ting voor degenen, die de taak der armenzorg naar Christelijk begin sel zo belangrijk hebben te ver vullen." Enkele dagen later werd door pa ter mr. E. v. d' Helm O.F.M. (toen maals leraar aan de Kath- H.B.S hier ter stede) zijn instemming be tuigd met de strekking van onze be schouwing en hij schreef o.m.: „Te verwonderen is het dus niet, dat ik blij verrast was door een arti kel in dit blad von j J. Zaterdag, geti teld: „Concentratie in de armen zorg". Hele pasages uit dat artikel zou ik graag zelf geschreven hebbenl Maardat artikel behoeft een aan vulling. De schrijver besluit heel beschei den: „Mogen wij het denkbeeld om in onze georganiseerde hulp moer concentratie te brengen dringend in overweging geven!" Zijn wens is al vervuld: het denkbeeld is in overwe ging genomen en binnenkort zal aan de vertegenwoordigsters en vertegen woordigers onzer verenigingen van weldadigheid niet alleen, maar ook van sociale zorg, de gelegenhei worden geboden om over dit punt: samenwerking met behoud van ieders zelfstandigheid van gedachten te wisselen. Waar een wil is, is een weg! En waar echte naastenliefde voorzit, die niet zich zelve zoekt; en waar een eerlijk open oog is voor de werke lijkheid, daar móet het mogelijk zijn om te komen tot samenwerking en, dank zij die samenwerking, tot vruchtbare armenzorg". Tot zover pater v. d. Helm. Pater v. d. ITelm is, achteraf be zien, toen te optimistisch geweest. Onze wens naar meer concentratie van, samenwerking tussen de vereni gingen, die zich socisle zorg ten doel stellen, is niet toen al vervuld. Wei heeft pater v. d. Helm pogingen daar toe gedaan, maar deze hebben niet het beoogde succes gehad- Nu na ongeveer 18 jaar! gaat in Leiden (en Leiden hadden wij bij ons schrijven op het oog) ver wezenlijkt worden, wat wij in 1929 hebben bepleit. Er is een concentra tie tot stand gekomen. Reeds ver scheidene malen hebben vertegen woordigers van vele organisaties een conferentie belegd, om met elkaar van gedachten te wisselen over on derwerpen van sociale zorg. Met op zet gebruiken we niet het woord „ar menzorg", omdat sociale zorg zich veel breeder uitstrekt, een veel wij der begrip is. En er zijn plannen om een centraal bureau op te richten een beschei den bureau waar de aangesloten verenigingen informaties kunnen in winnen bij een sociale werkster of so ciale werker, en waartoe naar wij veronderstellen en ook hopen óók particulieren zich kunnen wenden, als zij de weg niet weten naar een instantie, die hen in bepaalde moei lij kheden met raad en daad zou kunnen helpen. Er is opgeworpen, dat voor een parochie, waar reeds een sociale werkster is, een derge lijk bureau overbodig is. Niet geheel en al, naar 't ons voorkomt. Ook so- ciael werksters (werkers) zullen nu en dan o.i. een uniforme en algemeen- plaatselijke activiteit van katholieke zijde gewenscht achten om bepaalde verlangens te verwezenlijken. Na het bovenstaande is het ook van ons dus niet te verwonderen, dat wij dankbaar toejuichen de in onze stand ontstane en tot op heden uit stekend geleide activiteit om de ar beid van de katholieke charitatieve organisaties in intensiteit en vrucht baarheid te doen groeien. Ook op dit terrein is verjonging en verfrissching in de activiteit een eis van de tijd. OP DE PROVINCIALE WEG Qu atrebras-Leusden onder de gemeen te Maarn is Vrijdagmiddag omstreeks 3 uur een bom van 1000 'kg. ontploft, die door militairen vervoerd werd naar de Leusderheide om daar vernietigd te worden. Twee militairen werden gedood, een derde werd gewond. De bom was van Duits fabrikaat lag dusverre te Maarn. Vernieti ging aldaar was wegens haar om gang te gevaarl.k, zodat de opper wachtmeester Beverwijk van den Op- ruimings- en Bergingsdienst, onder wiens leiding de berging geschiedde, besloot de bom te demonteren en daarna naar de Leusderheide te ver voeren. Het gedemonteerde en derhalve naar men dacht ongevaarlijke ge vaarte werd achter ean militairen auto gebonden en langzaam over den provincialen weg, die van Doorn naar Amesfoort loopt, gesleept. De bom moest wel gesleept worden, omdat de auto het 1000 kilo gevaarte niet kon torsen. Meters weggeslingerd. Dichtbij de pyramide van Auster- litz, vlak voor den theetuin „Berch- zicht'V sprong de bom plotseling met hevig geweld uit elkaar. Een der twee soldaten, die er naast liepen, de ongeveer 30-jarige N. Niesink uit Amsterdam, werd enkele tientallen meters door de lucht geslingerd, maar bracht er wonder boven wonder het leven af. Wel is waar gewond, maar nog volkomen bij kennis, vonden om- Staatsraad mr. J. B. Kan overleden Donderdag is te 's-Gravenhage, 78 jaar oud, overleden staatsraad mr. J. B. Kan. Mr. J. B. Kan werd op 18 Mei 1873 te Nijmegen geboren en genoot zijn opleiding op het Erasmiaans gymna sium te Rotterdam. In 1896 promo veerde hij te Leiden in de rechten op een proefschrift „De complabili- teit in het staatsbestuur". Onder dr. Abraham Kuyper werd mr. Kan in 1904 referendaris op het departement van Binnenlandse Za. ken. Vier jaar later werd hij be noemd tot secretaris-generaal van datzelfde departement. In het extra-parlementaire Kabi net-De Geer trad mr. Kan van 1926 tot 1929 op als minister van Binnen landse Zaken. Nadat hij zijn porte feuille ter beschikking had gesteld, werd hij benoemd tot lid van de Raad van State. EERSTE KAMER Accoord met mijn-beleid De Eerste Kamer nam gistermid dag de begroting voor 1947 van de Staatsmijnen in Limburg z.h.s. aan. De heer Wijffels (K.V.P.) betoog de, dat de perfecte organisatie de oorzaak was van de prachtige resul taten, die door de mijnwerkers zijn geboekt. Van een „jaagsysteem" is geen sprake geweest. Spr. juichte de verklaring van de minister, dat hij bereid is de kolenprijzen nader te bezien, van harte toe. De heer Vixseboxse (C.H.) consta teerde, dat de productie der kolen de laatste maanden niet meer stijgt. Z.i. moeten de prestaties van de on dergrondse personeelsbezetting wor den opgevoerd. De heer Kramer (P.v.d.A.) vroeg hierover om een rapport. Spr. acht te de wijziging van het mijnregle ment niet gelukkig en uitte zijn on gerustheid over de vele ongevallen, die de laatste tijd in de mijnen vpor- komen. Minister Huysmans verklaarde, dat de tewerkstelling van politieke delin quenten wel enige moeilijkheden baart. Spr. achtte het niet toelaat baar, dat politieke delinquenten in een eventuele staking het werk zou den neerleggen. Tot opvolger van de onlangs af getreden communistische wethouder L. van Halm heeft de gemeenteraad van R'dam met 24 van de 40 uitge brachte stemmen tot wethouder van Bedrijven benoemd de heer L. W. Schmidt, leider van de communis tische raadsfractie. De katholieke raadsleden onthielden zich van stem ming. Zij wilden, volgens hun woord voerder, mr. Van der Grinten, niet medewerken aan de verkiezing van een communistische wethouder in het Rotterdamse collegei wonenden hem op een afstand van meer dan 30 meter in het struikge was terug. De stoffelijke overblijf selen van den anderen soldaat, den 30-jarigen M. de Regt uit Haarlem, werden pas tegen halfzes op enigen afstand van de onheilsplek gevonden. Hoe zwaar de chauffeur van den wa gen, de 19-jarige W. de Jong uit Delft, door de scherven gewond is geraakt, zal wel nimmer aan lioht komen. De auto stond namelijk met- een na de ontploffing in lichter laaie en men vond van den chauffeur later slechts zijn verkoolde resten. De brandweer en de geneeskundi ge dienst uit Amersfoort en officieren van den O.B.D. uit Leiden waren kort na de ontploffing ter plaatse. De theetuin heeft flinke schade opge lopen». De laatste. De bom was de laatste van ruim honderdtachtig andere bommen, die hier in den loop der tijden onscha delijk zijn gemaakt, en heeft tevens het enige ongeval bij dit werk ver oorzaakt. Een marechausee, die belast was met het omleggen van het verkeer tijdens het vervoer der bommen, zag }de truck naderen. Toen de bom op twin tig meter afstand van hem ontplofte werd hij tegen den grond geslingerd. Hij bleef echter ongedeerd. Het gat, da in het asfalt is geslagen, is ongeveer drie meer diep en heeft een diameter van 10 meter. De Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, de heer M. A. Reinalda, was spoedig na de ramp ter plaatse. VIJF GEWONDEN BIJ TREIN BOTSING TE HEERDE. Een uit de richting Zwolle nade rende personentrein, die om pl.m. 2 uur het station Heerde moest binnen lopen, kwam gisteren even voor het station in botsing met een uit de te genovergestelde richting komende godederentrein. De machinist van de personentrein trachtte, toen hij het ongeluk zag aankomen, de machinist van de tegenligger door fluistigna- len te waarschuwen, welke pogingen echter zonder resultaat bleven. In volle vaart reed de goederentrein op de andere ,die reeds bijna stilstond. Aan dit laatste is het te danken, dat catastrophale gevolgen werden voor komen. De heer Kroon, uit Apeldoorn, die zich op het voorbalkon van de goe derentrein bevond, omdat hij op het geluid .der fluitsignalen getracht had zich in veiligheid te stellen, werd van den wagen geslingerd en brak beide benen en liep nog enige andere verwondingen op. Vier andere personen werden vrij ernstig gewond, doch htm toestand is niet levensgevaarlijk. TRÜMAN'S HULP-PLAN AANVAARD. Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft het program van president Truman voor financiële steun aan Griekenland en Turkije met 287 tegen 107 stemmen goedge keurd. Griekenland en Turkije zullen vol gens deze wet 400 millioen dollar steun ontvangen van Amerika tegen het communisme. Alle pogingen in het Huis van Afgevaardigden om de steun te verkleinen leden schipbreuk. In het Astoria Chalet te Baarn is heden het internationale schaaktour- nooi begonnen. Voor de aanvang der wedstrijden ontmoetten enige spe lers elkaar in de. tuin van het hotel en vanzelfsprekend was het middel punt der conversatie het schaakspel. Het schaakbord kwam weldra op de proppen. Zittend v.l.n.r.: Tartakower (Frankrijk); Dourner (Luxem burg); Maroczy (Hongfarije) en de 13-jarige Spaanse schaakspeler Po- mar. Staande de heren: A- C. de Groot, lild van de tournooicommissie en H. de Graaf, wedstrijdleider. Critieke voedselpositie van West-Duitsland [)R RUDOLF AMELUNXEN, eerste minister van Noordrijn-Westfalen, fteeft de Britsche minister verantwoordelijk voor de Britsohe zóne van Duitsland, lord Pakenham, meegedeeld, dat met een volkomen ineen storting van de voedselvoorziening in de grote steden moet worden reke ning gehouden, als niet wordt ingegrepen. Amelunxen heeft Pakenham voorts meegedeeld, dat een groot deel van het Duitse volk de wanhoop nabij is. Als de huidige politiek niet zeer spoe dig drastisch wordt gewijzigd, zal al le politieke activiteit nutteloos wor den en zullen er, geen mensen zijn om een nieuwe regering te vormen. De gemeenteraad van Brunswijk is in zijn geheel afgetreden als protest tegen de voedselschaarste. Volgens de Duitse rapporten is in Noordrijn land. waarin het grootste deel van het Ruhrgebied ligt, de laatste dagen een rantsoen van 750 calorieën ver strekt. Dit is minder dan de helft van het officiële rantsoen. STRAFMAATREGELEN TEGEN MADAGASSISCHE AFGEVAARDIGDEN. Met 375 tegen 41 stemmen heeft de Franse Nationale Vergadering het ne men van strafmaatregelen aanbevo len tegen vyf Madagassische afge vaardigden, die er van worden be schuldigd, op Madagascar tot opstand tegen het Franse gezag te hebben aangezet. De communisten onthielden zich hierbij van stemming. Eerder had de Assemblée een communistisch voorstel om een parlementaire com missie van onderzoek naar Madagas car te zenden met 415 tegen 199 stem men verworpen. Tijdens het debat over de opstand op Madagascar werden onthullingen gedaan over een complot van natio- listen om het Franse gezag op het eiland omver te werpen met behulp van stoottroepen. Een der afgevaar digden las een brief voor, afkomstig van de directeur van de medische school op Madagascar, waarin deze verklaarde, dat de opstand tot in de kleinste kleinigheden was voorbe reid :een der deputé's voor Madagas car, Crohangy, zou staatshoofd wor den, en een andere afgevaardigde, Raseta, minister van buitenlandse zaken. De Franse minister van koloniën, Moutet, verklaarde, dat de gegevens in deze brief volkomen overeenstem den met de gegevens uit zijn dos siers. De beide deputé's waren slechts daarom nog niet gearresteerd, omdat de vraag van hun parlementaire on schendbaarheid nog nief was opge lost. EEN VRIJE STAAT PASOENDAN? Demonstraties in Hamburg Klokslag' twaalf uur gistermiddag ijegden in Hamburg ven kwart mil lioen arbeiders het werk neer en stroomden de straat op, waar zij een monster-demonstratie hielden om te protesteren tegen de voedsel schaarste De staking en de demonstratie in Hamburg waren de grootste, welke Sedert de oorlog en na het Nazi-be wind werden gehouden. Alle 250.000 arbeiders, die hun werk verlieten, hebben echter niet aan de demonstra tie deelgenomen, want in de middag verlieten duizenden de stad en ga ven er de voorkeur aar een zonne bad te nemen aan de oevers van het Alstermeer. De voorzitter van het stedelijk verbond van vakverenigin gen, Kummernuss, heeft voor het centraal station de menigte toege sproken. Hij eiste, dat Hamburg tot noodgebied zou worden verklaard en noemde deze demonstratie de „laats-te waarschuwing van de Duitse vakbon den". Naar schatting namen 120 000 personen aan de betoging deel Talrij ke spandoeken werden meegedragen met opschriften als: „Geef ons brood of doodkisten". „Wij kunnen niet meer", en dergelijke. De Britse troepen hadden bevel ge kregen zich niet op straat te verto nen. Kolenproductie daalt. Als gevolg van de voedselschaarste is de kolenproductie in het Roerge bied 750.000 ton onder de verwachtin gen gebleven. Deze vermindering wordt geweten aan he' wegblijven der arbeiders, die hongertochten hóu den. Lord Pakenham heeft in Dussel- dorp op het la tste ogenblik een al gemene staking kunnen voorkomen door te beloven, dat de gemeenteraad de voedselsituatie hlaandag in behan deling zal nemen. BIKINI-SCHEPEN NOG ONVEILIG Nu, tien maanden na de atoom- bomproeven bij Bikini, blijken de daar gebruikte schepen jiog steeds onveilig te zijn voor permanent ver blijf aan boord, aldus is -• door het Amerikaanse deoartement van Ma rine medegedeeld. De meesten der scheDen. die de proefneming hebben overleefd, zullen zonder bem^nnin® naar Hawai gesleept worden en naar de Westkust van de Verenigde Staten voor nader onderzoek. Het blijken van het voortduren der ra dio-actieve effecten van atoombom men heeft een algehele herziening betreffende böuwo^nnen voor sche pen en oorlogvoering ter zee nodig gemaakt. Alle uitstekende delen bovendeks zullen moeten verdwij nen, zodat de schepen er zullen gaan uitzien als grote onderzeeboten. Verleende asyl aan politieke delinquenten De Par ij se correspondent van de „Maasbode" meldt: In de bekende zaak van het gastvrijheid verlenen aan politieke vervolgden hebben gisteren twee nieuwe arrestaties plaats gehad. De rechter van in structie heeft na een verhoor de abten van de abdij van St. Michael van Cuxsa in de Pyreneeën en van de -abdij van St. Marie van Pont Colbert bij Versailles in voorlopige hechtenis gesteld. Zoals men weet, is de abt van Pont Colbert een Ne derlander, de voormalige generaal- abt van de Trappisten, mgr. F. A. Janssens, die na zijn aftreden als generaal-abt opnieuw ia de abdij van de herstelde orde van Citeaux de staf voert. Mgr. Janssens, Tilburgenaar van PARTIJRAAD K.V.P. VERGADERT. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht is gisteren, onder voorzitterschap van het Tweede Kamerlid W. J. An- driessen, de partijraad van de K.V.F. bijeengekomen voor haar derde ver gadering, welke vandaag is voortge zet. De bijeenkomst is geheel gewijd aan huishoudelijke zaken: aan de definitieve contnbutieregeling en aan de vaststelling van het partij-regle ment, dat voor de afdelingen en dat voor de jongeren-organisatie. De voorzitter formuleerde in zijn openingswoord het streven der partij in deze tijd. De partij zal haar voor uitstrevende politiek voortzetten, zelfstandig, waarbij er geen sprake is, dat zij, zoals soms wordt gehoord, aan de leiband van de Partij van de Arbeid loopt. Er is critiek op partij- beleid en fractiebeleid, maar die wordt niet gesmoord. De oppositie dient echter rekening te houden met de werkelijke verhoudingen. Met een enkel woord besprak de voorzitter nog de financiële stand van zaken der partij, die, ten gevol ge van oorlog en bezetting, niet rooskleurig mag worden genoemd. In de huishoudelijke vergadering werden de voorstellen over een nieuwe contributieregeling bespro ken. Na ampele besprekingen werd besloten, dat de contributieregeling zodanig zou worden geregeld, dat er een afdracht aan de centrale partij kas van 80 cent per lid en per jaar moet worden betaald. HEVIGE HEIDEBRAND WOEDDE OP „DE HOGE VELUWE". Een zware heidebrand woedde Donderdagmiddag omstreeks half twee op het landgoed „De hoge Veluwe". De brand, die buiten het hek van het landgoed, achter het jagershuis „Oud Reemst", ontstond, breidde zich, aangewakkerd door de krachtige wind spoedig uit op het terrein van de hoge VeluWe. Het vuur vond gretig voedsel in de droge heide. Het blussingswerk, dat zeer bemoeilijkt werd door nog her en der verspreid liggende granaten en daardoor uiterst gevaarlijk was, v/erd krachtdadig ter hand genomen. Na een ingespannen en zware vier uur was men eindelijk het vuur meester, dat dan hier, dan daar op laaide. Een 300 militairen uit Ede en het 4e bat. jagers onder com mando van luit.-gen. jhr. van Such- telen, het Edese politiecorps onder leiding van hoofdinspecteur Van Kooten, afdelingen der Veluwse bosbrandweer, alsmede tal van jachtopzichters en beambten van „De hoge Veluwe" namen aan het blussingswerk deel. GEEN VERLIEZEN NED. STRIJD KRACHTEN. Naar het A.N.P. van officiële zijde verneemt, zijn er gedurende de af gelopen week geen verliezen onder de strijdkrachten der Koninklijke Marine, der Koninklijke Landmacht en van het Koninklijk Nederlands Indisch leger in Nederlands-Indië gerapporteerd. geboorte, had zich tijdens de bezet ting buitengewoon verdienstelijk ge maakt door het herbergen van ver volgden en hulp aan onderduikers. Na de bevrijding is door sommige politiek-vervolgden van zijn opvat ting van het asylrecht misbruik ge maakt, om zich in de abdij van Pont Colbert tijdelijk verborgen te hou den. NEDERLANDSE IMMIGRATIE IN CANADA. Het hoofd van de immigratie-af deling van de „Canadian Pacific Railway", Dresswell, heeft Vrijdag tegenover de Canadese senaatscom missie voor immigratie verklaard, dat er thans meer dan ooit kansen biedende mogelijkheden zijn voor degenen, die zich in Canada willen vestigen. Doch hoewel vele Neder landse boerenzonen deze mogelijk heden graag willen benutten, zo zei- de Gresswell, maakt het verbod van kapitaaluitvoer uit Nederland voor lopig de immigratie van een groot aantal Nederlandse boerengezinnen onmogelijk, tenzij er een regeling ter voorziening van dollarkapitaal voor vestigingsdoeleinden tegen een storting van guldens in Nederland kan worden getroffen. Haarlemmerstraat 1 23, Leiden voor Geboarteaankondigingen DISTRIBUTIE VAN WERK KLEDING. Het centraal distributiekantoor deelt ons in aansluiting aan het be richt van 7 Mei, waarin wij meld den, dat van 15 Mei a s. af overalls, werkbroeken, werkjasjes en werk kielen niet meer op textielpunten verkrijgbaar zullen zijn, mede, dat van die datum af in omloop worden gebracht: werkkledingbonnen „A", waarop een overall verkrijgbaar is, werkkledingbonnen „B", waarop een werkbroek verkrijgbaar, is en werk kledingbonnen „C", waarop een werkjas of werkkiel kan worden ge kocht. Stof- en bedrijfspassen, laborato- riumjassen, witte jassen, schorteij en sloven blijven daarentegen op tex tielpunten verkrijgbaar. Bedrijven met 10 of meer werk- kledingdragende arbeiders moeten op nader door de distributiedienst vast te stellen dagen tussen 12 en 31 Mei a.s. met gebruikmaking van de door de distributiediensten be schikbaar te stellen formulieren een collectieve aanvraag om werkkle ding bij de plaatselijke distributie- dienst indienen, voor alle in het be drijf werkzame personen, die werk kleding dragen, derhalve, ongeacht het tijdstip waarop de laatste ver strekking van werkkleding heeft plaats gehad. Administratief-, toezichthoudend en uniformkledmgdragend personeel mag in de aanvraag niet worden op genomen. TWINTIG ARRESTATIES BIJ BONNENZWENDEL. Controleurs van de C.C.D. zijn in Haarlem en enige andere steden een grote bonnenzwendel op het spoor gekomen, welke zich uitstrekt over Noord-Holland, Znid-Holland en Noord-Brabant. Van de &4 verdach ten zijn er reeds 20 gearresteerd. Het onderzoek is nog gaande. £m taetfje,,, „Voor edele, waarlijk christelijke zielen is er geen groter vreugde, dan anderen vreugde te verschaffen" Mgr. von Keppler in „Mehr Freude".

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1