S)e CcicLc Sou/tornt Nederlands standpunt uiteengezet Geen bijzondere hulp van de Ver. Staten aan Frankrijk Indonesische Republiek wil een sterk leger vormen Nederland hervat de boter-export Het zeeverkeer voor Duitsland over Antwerpen en Rotterdam VRIJDAG 9 MEI 1947 Bureaux: Papengracht 32, Giro 103003. Telef.: Administratie, Advertenties 20826, Redactie 20015, Directie, drukkerij en abonnementen 20935. Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. KATHOLIEK waarin opgenomen DAGBLAD VOOR ,DE BURCHT" LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11083 Abonnementsprijs f 0.26 per week, f 1.10 per maand, f 3.25 per kwartaal. Franco per post 4.—. Advertenties: 15 cent per m.m. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijkfe korting. Telefoontjes: 30 woorden f 1.50. Moederdag r^ONDAG is het Moederdag. Ongeveer tien jaar geleden, is deze dag „ingevoerd". Men kan be weren, dat het initatief is genomen of althans sterk gepropageerd om com merciële redenen; rwen zag overal in de winkels mooie en smakelijken din gen staan met 't opschrift „Voor Moe der". De bloemisten zijn begonnen, daarna de banketbakkers, enz. Maar, hoe 't ook zij, de Moederdag is er en hij heeft aller sympathie. Het komt de Moeders toe, dat zij op Moederdag op bijzondere wijze wor den geëerd. En een stoffelijk bewijs van die in haar gezin, bij echtgenoot en kinderen, levende waardering, kan een fijne attentie zijn voor haar, die iedere dag druk in de weer is voor anderen. De waardering voor de moeder moet natuurlijk niet tot die eene dag beperkt blijven Niet tot die eei}e dag in het ge zin en buiten het gezin moet die waardering constant zijn. Ook buiten het gezin. Dezer dagen is te Parijs een inter nationaal congres gehouden van „De Moeder". En daar werden om. de volgende conclusies getrokken: „Slechts in het wettige en onver breekbare huwelijksleven, in het ge zin, kan de Moeder (een evengrote persoonlij kheidswaardie bezittende als de man) zich volkomen ont plooien, niet slechts tot voordeel van zichzelf, maar ook van haar man, haar kinderen, haar vaderland en de gehele mensheid". „De economische en sociale levens voorwaarden moeten de Moeder in staat stellen zich aan haar zending te wijden, zonder dat zij gedwongen wordt buitenshuis een beroep uit te oefenen wegens onvoldoend salaris van den man, of onvoldoend inko men van het gezin". „De ontwikkeling van de techniek moet de moeder betere huishoude lijke middelen schenken, om haar taak te verlichten. Indien nodig, moe ten sociale organisaties haar te hulp komen en haar zoveel mogelijk be vrijden van die moeilijke werkzaam heden, die paar verhinderen, zich voldoende te wijden aan haar op voedkundige zending, aan haar per soonlijke ontplooiing en haar sociale en burgerlijke taak". „Geen enkele huishoudelijke of familiale taak mag het voorwerp van enigerlei minachting zijn en ieder lid van de familie moet er aan deel nemen volgens zijn moge lijkheden en geschiktheden". „De publieke opinie moet geleerd worden de Moeder te eerbiedigen; de jongelieden moeten gewend worden aan die eerbied voor de vrouw. De lit teratuur, film, toneel, pers, radio, kunsten enz. moeten het wettige moederschap verheerlijken." „De wettige overheid moet niet al leen de morele waarde van de moe derlijke zending erkennen, maar ook haar sociale waarde, waarvan het gehele land profiteert. De wettige overheid is gehouden aan de onder steuning van die families, waar de moeder zich aan haar taak wijdt, en moet alles in het werk stellen om het werk der moeder buitenshuis te ver hinderen". De erkenning van de taak van de moeder, in deze conclusies neerge legd, moge gemeengoed worden: de taak van de Moeder is de belangrijk ste in de samenleving! En daarom moet bij de vervulling Van die taak de moeder worden geholpen en ge steund. Wie die hulp en steun schen ken, hebben in zekere zin mede deel aan de verdiensten van het moederschap. Gelukkig zijn de kinderen, die van hun moeder heel hun leven lang een lieve herinnering mogen bewaren in het eigen hart, dat tot op hoge leeftijd een kinderhart blijft: 't En is van u hiernederwaard, geschilderd of geschreven, mij, moederken, geen beeltenis, geen beeld van u gebleven. Geen tekening, geen lichtdrukmaal, geen beitelwerk van stene, 't en zij dat beeld in mij, dat gy gelaten hebt, allene. o Moge ik, u onweerdig, nooit die beeltenis bederven, maar eerzaam laat. ze leven in mi.i, eerzjcm in mij sterven. Guido Gezelle. Harde zeep niet on middellijk verkrijgbaar Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de harde zeep op de bonnen C 03 en C 13 algemeen en C 17 reserve niet overal onmiddellijk verkrijgbaar zal zyn. Dit zal eerst in de loop van de week van 11 tot en met 17 Mei het geval zijn. HET PALESTIJNSE PROBLEEM Dr. J. H. van Royen, waarnemend hoofd van de Nederlandse delegatie bij de V.N., heeft gisteren gesproken voor de politieke commissie der V.N., welke discussieerde over de vorming van een speciale commissie van on derzoek inzake het Palestijnse pro bleem. Over de samenstelling van deze commissie wenste hij zich zijn standpunt nog voor te behouden. De Nederlandse afgevaardigde was van mening, dat een dergelijke com missie zo uitgebreid mogelijke be voegdheden moet bezitten, om elke regering of ieders persoon of groepen van personen, welke zij wil, te on dervragen, elke aanbeveling aan de Algemene Vergadering te doen en in geen enkel opizcht alleen maar be perkt te zijn tot het verzamelen van feiten en cijfers. Hij steunde daarom het Amerikaanse voorstel dienaan- De Nederlandse regering verlangt er buitengewoon naar een verstandi ge en evenwichtige oplossing voor dit moeilijke en gecompliceerde pro- Mgr. Huibers terug uit Rome Na een voorspoedige thuisreis is Woensdagmorgen Z.H.Exc. mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, in gezelschap van zijn secretaris, de zeereerw. heer H. W. Agterof en zijn neef, kapelaan J. C. A. Huibers uit Lisse-Beekbrug, met de Basel-expres op het Amsterdamse Centraalstation aangekomen. Na een kort bezoek aan den hoogeerw. her deken van Am sterdam, begaf mgr. zich per auto naar Haarlem. Welwillend stond mgr. ons al dus een redacteur van de .Maasbo de" enige ogenblikken te woord Mgr. had een voorspoedige reis ge had en ook zijn verblijf in de Eeuwi ge Stad werd doorg doe weer begun stigd. De bisschop bracht de bijzon dere zegen van de H. Vader mee voor Nederland en het bisdom Haarlem. Het onderhoud met Z.H- de Paus kenmerkte zich door een bijzondere hartelijkheid en met een ontroeren :e belangstelling stelde de Heilige Va der zich van alles op de hoogte. De audiëntie nam geruimen tijd in be slag en na afloop stelde de bisschop zijn reisgenoten aan Z.H. de Paus voor. MINDER-VALIDE ARBEIDS KRACHTEN IN DE PRACTIJK. Dezer dagen is bij de Tweede Ka mer een wetsontwerp ingediend tot bevordering van de plaatsing van minder-valide arbeidskrachten in pro ductieve arbeid. In verband hiermede heeft de minister van sociale zaken, vergezeld van de secretarie-generaal van zijn departement, een bezoek ge. bracht aan de drukkerij N.V. Mouton en Co. te 's Gravenhage, waar een aantal minder-valide arbeiders door de directie in de binderij is te werk gesteld. De minister nam met voldoe ning kennis van de resultaten van hun arbeid, waarbij o.a. bleek, dat de desbetreffende arbeiders bijna allen na een betrekkelijk korte tijd van voorbereiding in staat zijn gebleken het volle loon te verdienen. bleem te verkrijgen. Nederland heeft al eeuwen lang vriendschap en warm medeleven voor het Joodse volk ge voeld. Tevens heeft Nederland gro tendeels door de 70 millioen Indone sische onderdanen, vriendschappelij ke banden met de Arabische wereld. Een voor alle betrokken partijep aan vaardbare oplossing is naar de me ning der Nederlandse delegatie zeer wel mogelijk, aldus dr. van Royen. RABBI SILVER AAN HET WOORD. Ter vergadering van de politieke commissie heeft ook rabbi dr. Silver gesproken, de voorzitter van de Zio nistische organisatie van Amerika nen en lid van het Zionistische be stuur. Hij verklaarde o.m., dat de mandaatmogendheid (Engeland) het bestuur over Palestina na het uitbre ken van de oorlog heeft gevoerd, als of zij de souvereiniteit over Palesti na bezat, terwijl zij slechts het be heer heeft. Dr. Silver ging voort met de grootste eerbied en bewondering uit te spreken voor de bevolking van Engeland en zijn indrukwekkende bijdrage tot de democratie. Wat hij veroordeelt, is de verkeerde en niet te rechtvaardigen politiek, die in te genspraak is met het Britse staats manschap van enkele jaren geleden, dat van een ruime visie getuigde. Spreker drong er op aan, dat de commissie van onderzoek een bezoek zou brengen aan de kampen voor ver plaatste personen. Onmiddellijke ver mindering der immigratiebeperkin gen en een terugkeer tot de status voor de politiek van het Witboek zou volgens dr. Silver niet alleen voor deze mensen, die in ellende verkwij nen. een zegen zijn, maar de huidi ge spanningen in Palestina voor een groot deel opheffen. In antwoord op rabbi Silver's voor stel, dat Engeland vóór September een verslag zou geven var zijn be stuur, over Palestina, zeide de Britse afgevaardigde Cadogan: „Indien de ze speciale vergadering een speciale commissie van onderzoek instelt, zal mijn regering geheel tot haar be schikking staan om rekening en ver antwoording af te leggen van haar bestuur". Te Amersfoort werd Donderdag voor het front van de Lodewijk-kazerne het vaandelvan het voormalige 8e Reg. Inf., dat op de Grebbeberg heeft gestreden, overgedragen aan het nieuw geformeerde 8e R.I. Ook de diep- trom en klaroenen van het oude regiment werden overgedragen. Links de oud-commandant, kolonel b. d. W. F. Hennink; rechts de nieuwe com mandant overste L. Been. Het wordt onrustig in het land Minister Marshall heeft gisteren gezegd, dat de V. St. niet voorne mens zijn buitengewone hulp aan Frankrijk te verlenen ten gevolge van het feit, dat de communisten uit het Franse kabinet getreden zijn. Dit is een logenstraffing van de opvatting, die te Parijs al meer op geld doet en aangewakkerd is door bet huidige verblijf van de oud ambassadeur Bullitt, die de commu nisten willen zien ajs een semi-offi- ciële schakel tussen president Tru man en De Gaule. Het probleem van de prijzen en voedseltekorten houdt de regering- Ramadier, die thans op zoek is naar De republikeinse minister van De fensie, Sjariffoeddin, heeft voor de radio verlaard, dat de Indonesische republiek voornemens is een sterk nationaal leger te vormen, dat in het kader van een gemeenschappelijk verdedigingssysteem voor Zuid-Oost- Azië, tezamen met zee- en lucht macht ontwikkeld kan worden tot een nationaal bolwerk. Hij gaf de wens te kennen met de Nederlan ders samen te werken. Sjariffoedidiin zeide o.a-: „Wij moe ten de grondslagen leggen voor een systeem van verdediging, dat ver der reikt dan de grenzen van de In donesische archipel. Wij dienen ook een begin te makën met besprekin gen met de Nederlanders over de vraag in hoeverre wij kunnen sa menwerken op het gebied van de de fensie. Nederland, dat voor de oorlog met de export van boter een be langrijke plaats innam op de inter nationale markt, acht het wenselijk dat in het buitenland de herinne ring aan het Nederlandse zuivel product niet geheel vervaagt. De regering heeft daarom toegestemd in de uitvoer van een, voorlopig zeer bescheiden deel onzer boterproduc- tie, n.l. 1000 ton (nog geen ons per persoon in de binnenlandse con sumptie) Deze duizend ton, waarvan reeds de helft is vrijgegeven zal naar tro- Gouden regerings jubileum van H.M. de Koningin OFFICIEEL GEDENKBOEK. j Er heeft zich een comité ge- vormd onder voorzitterschap van jhr. mr. F. Beelaerts van Blok-1 land, en verder bestaande uit ir. J. W. Albarda, dr. J. C. van sj Dijk. mr. dr. S. J. R. de Monchy, 5 mr. dr. C. G. C. Quarles van Uf-1 ford, prof. dr. J. E. de Quay en mr. J. R. H. van Schaik, dat zich ten doel stelt, een gedenkboek uit te geven ter gelegenheid van l het gouden regeringsjubileum van H. M. de Koningin in 1948, en waarin in korte trekken de geschiedenis van ons volk ge- durende de laatste 50 jaren jj wordt beschreven. De regering f heeft het comité toegestaan, dit werk te publiceren als het offi-1 cieel gedenkboek. Het zal wor- den uitgegeven door de firma Scheltens en Giltay te Amster- dam, terwijl M. J. Leendertse te f Arnhem zal optreden als secre- taris van de redactieraad. pische landen en Griekenland en Turkije worden gezonden, op voor waarde dat ze met dollars of pon den sterling betaald worden. De uitvoer naar West-Indië kan met Surinaamse of Nederlandse gul dens geschieden. Ook de mogelijk heid van export naar Ned. Indie wordt onderzocht. Staking op hoogoven- bedrijf Een honderdtal arbeiders van het cokesbedrijf der Kon. Ned. Hoog ovens te IJmuiden hebben Woensdag het werk neergelegd, aangezien een premie, waarop zij méenden rechten te kunnen doen gelden, niet was uit gekeerd. Het gevolg was, dat de gas- voorziening van verschillende plaat sen in de Zaanstreek moeilijkheden ondervond. Zo zijn in Wormerveer, dat niet over een eigen gasfabriek beschikt en geen voorraden bezit, reeds tijdelijk voorzorgsmaatregelen genomen om ernstige stagnatie te voorkomen. Gistermiddag hebben de arbeiders het werk voorlopig hervat in afwach ting van de beslissing der directie over het alsnog uitbetalen van noemde prestatiepremie. Zij hebben evenwel gedreigd wederom in staking te gaan als niet aan hun eisen tege moet wordt gekomen. ZOWEL TULPEN ALS FRUIT BOMEN ZONDAG IN VOLLE BLOEI De V.V.V. Zuid-Holland meldt ons: De narcissen zijn geheel uitge bloeid en er zijn slechts nog enkele velden hyacinthen. De vroege tulpen staan echter nog in volle bloei, ter wijl de darwins beginnen uit te ko men, zodat er nog heel veel te ge nieten valt in de bollenstreek. In de Zuid-Hollandse boomgaarden staan de peren-, pruimen- en ker senbomen in volle bloei, terwijl de appelbloesem begint uit te komen. Men verwacht dat Zondag alles vol op zal bloeien. Wij zijn bereid tezamen met alle andere landen te werken voor de vredte in de ons omringende gebie den. Wat betreft de verhouding met de Nederlanders zijn v/fj bereid tot ver mindering van onze troepensterkte over te gaan op basis van wederzijdse besprekingen en op basis van het be ginsel, dat wij een efficiënt verdedi gingssysteem voor ons land dienen te bezitten. Zeer bijzonder moge ik de Neder landers onder de aandacht brengen, dat wij hopen op de beëindiging van troepenzendingsn naar Indonesië, zodat ons volk zich weer veilig zal kunnen voelen. Wij zelf hebben reeds een begin gemaakt met het reduce ren van onze militaire macht tot vredessterkte. MASSA-MOORDENAAR ONSCHADELIJK GEMAAKT. De, Poolse massamoordenaar Wa- zelefski, die enige dagen geleden uit de gevangenis te Montauban wist te ontsnappen en vogelvrij werd ver klaard, is door de politie in de buurt van een kasteel bij Toulouse opge spoord en, toen hij aan een somma tie geen gehoor gaf, doodgeschoten Wazelefski zou schuldig z ijn aan een negentiental moorden. Voor drie van zijn misdaden was hij ter dood veroordeeld. Het bericht van zijn on schadelijk making heeft grote op luchting gebracht in de streek van Montauban, waar een ieder zijn huis had gebarricadeerd uit vrees voor de ontsnapte moordenaar, en de boeren gewapend naar hun werk togen. Dr. Loudon vraagt ontslag Naar wij vernemen heeft H. M. am bassadeur te Washington, dr. A. Lou don, aan de minister van Buitenland se Zaken op medisch advies per 1 Juli a.s. ontheffing gevraagd uit zijn tegenwoordige functie. WEER NIEUWE POST REKENINGEN. Postrekeningen kunnen weer wor den geopend ten behoeve van zaken, verenigingen, maatschappijen, stich tingen. Beoefenaars van de z.g. vr'je beroepen, beroepsagenten en inspec teurs uit het levensverzekeringsbe drijf en bovendien door particulieren, die, ter beoordeling van de dienst, kunnen aantonen zeer gegronde re- oenen tot het houden van een post rekening te hebben. SPOEDIG HOLLANDSE NIEUWE. Op 13 Mei zullen de eerste sche pen onzer vissersvloot op haring vangst gaan. De prijs van de Hol landse nieuwe en maatjesharing zal tot en met 28 Juni vrijgelaten wor den Dit neemt echter niet weg dat de regering nauwlettend zal toezien op het prijsverloop en zo nodig tegen bu-tensporigheden maatregelen zal treffen. ve.rvanging van de communistische ministers, ernstig bezig. De onrust in het Noorden neemt toe. In Nevers werd de prefectuur door demonstre rende arbeiders bezet en d'e prefect gemolesteerd. De arbeiders van Re nault, trachten arbeiders van ande re fabrieken over te halen aan de staking deel te nemen, doch deze hebben daarover nog niet beslist. ANTI-KATHOLIEKE ACTIE IN BOEDAPEST. In den nacht van 26 op 27 April heb ben in Boedapest onbekende daders het bronzen gedenkteken van de grote Hongaarse bisschop dr.. Ottokar Prohaszka, dat in het Karolyi-park stond opgestelr, van zijn voetstuk geworpen. Daarbij is het zodanig beschadigd, dat het hoofd er is af gebroken. Dr Ottokar Prohaszka, die ook d^or de Protestanten vereerd werd, was een tegenstander van het bols jewisme. Toen het feit van de verwoesting van het gedenkteken; bekend werd, formeerde er zich een optocht. Ruim ÏO.ÓOO katholieken pelgrimeerden naar het Karolyibark, en na enige uren was van het omgevallen monu ment niets meer te zien, bedolven als het was onder de bloemen. Blikskaters-Record—, Laten we de eer van onze Ne derlandse katten hoog houden! Ook op sportief terrein! Daar was onlangs een Engelse kat, welke een afstand van 100 K.M. had afgelegd om naar haar vroe gere huis terug te lopen. Een record-prestatie zeiden de En gelse kranten. Maar dat kunnen wij niet op ons laten zitten, want het voorlopige wereldre cord komt toe aan een ras-ecj}te Nederlandse kater. Deze had welwillend huisvesting aanvaard bij een ambtenaar der P.T.T. te Arnhem en toen de ambtenaar deze winter verhuisde naar Maastricht, had hij (de kater) genoegen genomen met een plekje bij de warme haard te Maastricht. Maar toen Maart in het land kwam is onze kater naar Arnhem teruggewandeld en heeft hij zijn bivak opgeslagen in de tuin van de vroegere bu ren, welke tuin hij voordien ook wel met bezoeken placht te ver eren. Ambtélijk is dus geconsta teerd, dat de Nederlandse kater niet minder dan 150 K.M. heeft afgelegd, om op de plek van zijn vroegere successen thans op nieuw nacht-concerten te organi seren. Misschien vond hij in de stad van de „Maastreechter Staar" niet die muzikale waar dering voor zijn prestaties als hij in Arnhem gewend was, zo dat wij alle bewondering dienen te hebben voor de kunstlievend heid van deze kater, maar in elk geval is een Marathon-race van 150 K.M. een record, waarop de Nederlandse katten-stand terecht trots mag zijn. Want Maastricht Arnhem is een blikskaters eind! PRESIDENT AURIOL BIJ JEANNE d'ARC-FEESTEN. Ter gelegenheid van de feesten ter ere van St. Jeanne d'Arc, welke sa menvielen met de herdenking van de geallieerde overwinning, is de presi dent van de Franse republiek, Vin cent Auriol, plechtig in de kathedraal van Orleans ontvangen. In tegen woordigheid van de president, van kardinaal Roques, hield de hoofdaal moezenier van de Franse bezettings troepen mgr. Piccard de la Vacqua- rie, tijdens de dienst een preek over het onderwerp: „Jeanne d'Arc, als heilige van de Franse eenheid", waar bij hij uitriep: „Wee over hen, die de Franse eenheid verdelen. De vader landse plicht is één met de christelij ke plicht en het Kind van God wijst ons de weg tot een vaste wil om de Franse eenheid altijd hecht te ma ken". 1TIT REGERINGSBRON te Washington verneemt United Press, dat waarschijnlijk in Juni een conferentie zal worden gehouden tussen de Verenigde Staten, Engeland, België en Nederland betreffende het leiden van het zeeverkeer voor Duitsland over de havens Antwerpen en Rotterdam in plaats van over Hamburg en Bremen. De plaats van de conferentie is nog niet bekend, doch dit zal vermoedelijk België of Nederland zijn. Binnenkort een conferentie De zegsman deelde mede, dat technische moeilijkheden het nog niet mogelijk hadden gemaakt juiste datum en plaats voor de conferen tie te bepalen. Aanvankelijk had men gehoopt de conferentie reeds in Mei te kunnen "houden. Na zijn terugkeer van de confe rentie te Moskou heeft de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marshall, zich met deze kwestie bezig gehouden. Thans wordt erkend dat de regering der Verenigde Staten in principe tot het houden van deze conferentie bereid is. Twee punten eisen vol gens de zegsman nog verdere op heldering alvorens de conferentie kan aanvangen. Ten eerste: de Ver- HET CONCERTGEBOUWORKEST NAAR DE VER. STATEN? Naar wij vernemen, worden er op het ogenblik onderhandelingen ge voerd over een tournee van het Concertgebouworkest naar de Ver enigde Staten van Noord-Amerika in het najaar van 1948. De bedoeling is, dat het orkest in verschillende steden 25 concerten zal geven, voor het grootste deel onder leiding van Eduard van Beinum. DELFTS MARKTSPEL 1947. Aangemoedigd door het grote suc ces, dat het openluchtspel „Zeven Eeuwen", dat verleden jaar ter ge legenheid van het 700-jarig bestaan van Delft werd opgevoerd, heeft het Delftse gemeente-bestuur besloten, dat er dit jaar in Juni opvoeringen zullen worden gehouden van het Delftse Marktspel 1947. Evenals het vorige jaar zullen eni ge honderden inwoners van Delft aan dit spel hun medewerking verlenen. Men is reeds begonnen met de bouw van de stalen tribunes, die aan 6000 bezoekers gelegenheid zullen bieden het spel te volgen. Een groot aantal gasfakkels zal het spel een feëriek aanzien geven. De voorstellingen worden gegeven op Maandag 2, Woensdag 4, Donder dag 5 en Vrijdag 6 Juni, telkens om 9 uur 's avonds. enigde Staten wensen een duide lijke vaststelling van het verschil in kosten tussen de verzending van goederen naar de Duitse havens en dan per trein naar hun bestemming en die langs de kortere route over Antwerpen of Rotterdam en verder over de Rijn en per spoor naar hun plaats van bestemming; ten tweede: de Verenigde Staten verlangen van de Belgische en Nederlandse autori teiten een garantie dat het lossen en overladen in Antwerpen en Rot terdam sneller zal geschieden dan in Bremen en Hamburg, en dat de goederen ongeschonden op de plaats van bestemming zullen aankomen. GEDENKTEKEN ONTHULD TE UTRECHT. In tegenwoordigheid van tal van autoriteiten heeft Prins Bernhard op oe begraafplaats Tolsteeg te Utrecht een gedenkteken onthuld ter ere van de nagedachtenis van twaalf leden van Binnenlandse Strijdkrachten, die op 7 Mei 1945 zijn gevallen op Oudwijk ,voor het huis van Mussert), Fort Hemeltje, de Laan van Cahr- troise en in de Voorstraat. De Utrechtse beeldhouwer Jan van Luyn heeft het gedenkteken vervaar digd. Op dezelfde begraafplaats zal Za terdag 10 Mei de onthulling geschie den van de grafbedekking der op 29 Febr 1944 op de Waalsdorpervlakte gefusilleerde leden der verzetsgroep „De Oranje Vrijbuiters". Een ko-Vhttt je.... „De christen onderscheidt zich van andere mensen niet daardoor, dat hij geen fouten heeft maar dat hij die fouten als zonden betreurt en wil verbeteren" (Gerard Brom: Alfons Ariëns, I, 192). WEERSVERWACHTING NOG WARM 2 g In het Noord-oosten van het o land aanhouden van het warme o droge voorjaarsweer en matige wind uit Oostelijke richtingen, g in de namiddag kans op enkele g g verspreide onweersbuien. o nnoooonoooonooonoooor HIOOOOOOOO'I

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1