OUVREUSES JONGSTE BEDIENDE (Vr.) R.K.A.V.V. Kampioen, klasse 4 B TAXIS DINSDAG 6 MEI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Het „Bondselftal" tegen „Rest van Europa" Naar wij vernemen is het elftal van „De rest van Europa", dat heden avond in het Feyenoordstadion te Rotterdam een oefenwedstrijd tegen het Bondselftal speelt, door de Keuze commissie van de FIFA als volgt sa mengesteld: Doel: Jensen (Denemarken). Achter: Nilsson (Zweden) en Pe tersen (Denemarken). Midden: Carey (Ierse Vrijstaat), Parola (Italië) en Ludl (Tsjecho.Slo- wakije). Voor: Lemberechts (België), Gren (Zweden), Nordahl (Zweden, Wilkes (Nederland) en Prest (Denemarken). Het bondelftal, versterkt met de andere „mogelijken" van de Rest van Europa, ziet er als volgt uit: Doel: Darui (Frankrijk). Achter: Gy^er en Steffen (beiden Zwitserland). Midden: Stroker (Ajax), Schijve naar (Edo) en Prouff (Frankrijk). Voor: Drager (Ajax), Hansen (De nemarken), Roozen (Haarlem), Rij vers (NAC) en Bergman (Blauw wit). De bedoeling is, dat beide doelver- dedigers en de backs na de rust van elftal verwisselen. Dat Möhring niet als spil is opge steld vindt zijn oorzaak in het feit, dat men het in verband met diens te Antwerpen opgelopen verwonding beter heeft geacht hem ditmaal niet mee te laten spelen. Voor hem is op de spilplaats opgesteld Schijvenaar. Het mag voorts wellicht enige ver wondering wekken, dat Wilkes als linksbinnen is opgesteld. In Xerxes heeft hij echter meermalen op deze plaats gespeeld, terwijl het kennelijk in de bedoeling van de keuzecommis sie der FIFA ligt hem op deze plaats te proberen, aangezien de keuze voor een linksbinnen zeer moeilijk is. Het elftal dat te Glasgow zal spe len, wordt eerst ter plaatse samenge steld. In de loop van Maandag zijn de spelers, die in aanmerking komen voor het elftal van de „Rest van Europa" te Amsterdam gearriveerd. Het eerst was de Tsjech Ludl op Schiphol aangekomen, vergezeld van het lid van de selectie-commissie der Fifa, Vallaucek. Elk uur kwamen uit alle delen van Europa pp Schiphol spelers, dikwijls vergezeld van offi cials, op de Amsterdamse luchthaven aan ,die daarna door de secretarissen van de Fifa, de heren dr. I. Schricker en mr. Rijnink, naar het hotel wer den gebracht, waar de verzamelplaats was van de kleine groep, die bij de organisatie van de wedstrijden te Rotterdam en te Glasgow betrokken zijn. De Zweden Nordahl, Gren eri Nilsson kwamen zeer laat in de avond uit Stockholm. Tevoren waren reeds fezamen gekomen de Denen: Jensen, Hansen, Petersen en Prest, de Italiaan Parola, de Fransen Darui en Prouff, die eventjes uit Londen kwamen over wippen, de Zwitsers Steffen en Gy- ger, de Ier Carey en tenslotte Wilkes, terwijl alleen de Belg Lembrechts op het appèl ontbrak, aangezien hij Dins dagmiddag van België uit direct naar Rotterdam gaat. Van de officials noe men wij de algemeen leider van de ploeg, onze landgenoot K. J. J. Lotzy, verder de beide andere leden van de keuzecommissie, de Belg Seeldrayers en de Deen Frederiksen, terwijl wij verder ontdekten de Weense coach Rappan, vermaard wegens zijn talen kennis en reeds jarenlang trainer van het Zwitserse elftal en van de Grashoppers uit Zürich, Jesse Carver, coach van het Nederlands elftal, de bestuursleden van de Fifa Krebs (Zwitserland), en Andtejevitch (Joe- go-Slavië), de voorzitter van de Ita liaanse voetbalbond Barassi en nog vele andere internationale figuren uit de voetbalwereld. Het diner werd gezamenlijk ge bruikt, waarbij de taalmoeilijkheden glansrijk werden overwonnen. Voet ballers over de gehele wereld ver staan elkaar altijd. Er werd vriend schap gesloten tussen de Denen en de' Italiaan en tussen de Fransen en de Ier Carey, kortom het was een verbroedering tussen sportmensen van verscheidene nationaliteiten. L.F.C.S.J.C. 20. Een wed strijd van zeer weinig belang en wei nig fraai voetbal. L.F.C. verschijnt met niet minder dan vier invallers, (maar weet het spel geheel op de S.J. C.-helft te houden. Schutters zijn ook hier met een lantaarntje te zoeken en het duurt ongeveer 25 min. voordat invaller van Eygen kan inschieten 10. Na rust is L.F.C. veel sterker en alleen stug verdedigen van S.J.C. voorkomt doelpunten. Jammer was het dat de midvoor van S.J.C. zich niet kon bedwingen en het veld werd uitgezonden. De goed door Pijnakker genomen vrije schop, bracht de eind stand op 2-0. RoodenburgA.S.C. 02. In een wedstrijd', die spoedig vergeten zal zijn, heeft A.S.C. door twee blun ders van keeper du Prie een over winning weten te behalen, waarbij Roodenburg zeker niet de mindere was. De aanvallen van de thuisclub waren gevaarlijker dan van A.S.C. en kon rood zwart na een vrije schop mede geholpen door een misgrijpen van du Prie door Kok de leiding ne men (01). Nog voor rust mist du Prie bij een hoekschop Van J. Aniba opnieuw en nu is het Van Duyn die 02 maakt. De tweede helft geeft ongeveer eenzelfde spelbeeld; weer is Roodenbrug het meest in de aan val, maar weer worden de kansen door slecht schieten niet benut en waar ook A.S.C. hopeloos naar zijn vorm loopt te zoeken, komt in de stand geen wijziging. A.S.C. heeft nu de rode lantaarn weer ver achter zich gelaten. Concordia—Alphen 3—3. De Alphenaren hebben kans gezien in een dikwijls goed gespeelde wed strijd te Delft tegen Concordia een kostbaar puntje in de wacht te slepen. Alphen heeft een invaller voor Oosterman. Direct na de aftrap gaat de voofhoede van Alphen er goed combinerend van door en door COMPETITIE-STANDEN: DERDE KLASSE A. ONDAGMIDDAG heeft A.V.V. tegen Blauw Zwart een historische wedstrijd gespeeld. Voor deze ont moeting werd door de voorzitter van de supportersvereeniging Quo Va dis, de heer Paul Nab, de kampioens- vlag aangeboden, waarna ook de voorzitter van A.V.V. de heer W. v. d. Meer het elftal van harte gelukwen ste met het tot nu toe behaalde succes. Blauw-Zwart verslagen met 4—1 De hierop volgende wedstrijd waar van burgemeester Banning de aftrap deed, had voor A.V.V. een gunstig vervolg. Blauw Zwart deed wel aan vankelijk goed geslaagde aanvallen, doch het'juiste moment werd meest al niet volledig benut. Nadat de ge luidswagen over het veld had ver kondigd, dat in Antwerpen de stand 10 voor België was geworden, steeg dadelijk daarna over het veld een ge juich op, want A.V.V. had hier de stand door een mooi schot van Wil- lemse op 1O gebracht. Blauw Zwart legde er toen wel een schepje op, doch zij had geen resultaat aange zien A.V.V. vast besloten had de laat ste oompetitiestrijd eervol te eindi gen. Hakkaart bracht de stand op 20 en even daarna slaagde Ant. Ruiterman er in de voorsprong te brengen op 30. Na de rust was Blauw Zwart schijnbaar de meerdere en na een mooi opgezette aanval wist Tap de achterstand te verkleinen en de stand te brengen op 31, waarna Aat Ruiterman het laatste doelpnut maakte en A.V.V. de wedstrijd be ëindigde met 41. Daarna volgde de huldiging van het A.V.V.-elftal. Met een toepasselijk woord bood burgemeester Banning aan A.V.V. een plaquette aan. Na mens de junioren droeg Jac. Voge laar via de geluidswagen een keurig gedicht voor. De voorzitter van A. V. V. sprak vervolgens een welgemeend huldigingswoord. Door meerdere ver enigingen werden bloemen aangebo den ook speciaal aan aanvoe,rder Schuyt, die veel gepresteerd heeft voor het behaalde succes. De geeste lijk adviseur kapelan A. M. v. d. Voort feliciteerde eveneens.en tot slot ook scheidsrechter De Wissel, die hoopte nog vele A.V.V.-wedstrij den te mogen leiden. Na deze feestelijke huldiging wordt met spanning uitgezien naar de pro motie-wedstrijden en algemeen wordt verwacht, dat A.V.V. uiteindelijk zal cvergaan naar de derde klasse K. N. V. B. TYBB 15 12 2 1 26 VCS 14 11 1 2 23 Hillinen 15 8 2 5 18 LFC 16 8 1 7 17 Wassenaar 15 7 2 6 16 H.F.C. 16 6 3 7 15 BI. Zwart 15 4 4 7 12 SJC 15 2 2 11 6 Lugdunum 15 3 12 3 DERDE KLASSE B ONA 15 11 1 3 23 Laakkw. 14 8 3 6 19 Woerden 14 8 6 16 RVC 13 5 5 3 15 Concordia 13 6 2 5 14 Alphen 14 5 1 8 11 ASC 14 4 3 7 11 Roodenburg 15 3 3 9 9 Tonegido 11 1 4 6 6 VIERDE KLASSE A Bodegraven 16 9 5 2 23 DOSR 16 9 4 3 22 LDWS 16 8 5 3 21 Alphia 17 9 2 6 20 VVSB 18 7 4 7 18 Hillegom 17 6 4 7 16 Lisse 17 7 2 8 16 Docos 16 5 4 7 14 Alph. Boys 17 2 5 10 9 Teylingen 16 3 1 12 7 VIERDE KLASSE B RKAW 18 14 2 2 30 Wilhelmus 14 8 3 3 19 Rijswijk 15 8 3 4 19 BTC 16 8 2 6 18 De Jagers 16 8 1 7 17 Rouwkoop 18 7 2 9 16 L. en Snel 15 4 6 5 14 ESDO 14 4 3 7 11 Zw. Blauw 14 2 2 10 6 ZLC M 16 2 2 12 6 goed samenspel wordt de Delftse achterhoede voor een zware taak gesteld. Na keurig samenspel van Bakker en IJkema plaatst deze het leer zuiver naar Windhorst, die zich niet bedenkt en rustig 01 scoort. Concordia komt dan ook in de aan val en doelman Goedhart moet en kele malen ingrijpen, toch moet hij zwichten voor een schot van de middenvoor als deze de bal weet te bemachtigen nadat Goedhart de bal is kwijt geraakt (11). Met deze stand breekt ook de rust aan. In de tweede helft zijn direct de eerste aanvallen weer voor Alphen. Het spel wordt goed over de vleu gels gespeeld, waar van Leeuwen kans ziet na een snelle ren de bal keihard in het net te schieten en Alphen zodoende andermaal de lei ding te geven (12). De thuisclub komt daarna echter zo fel opzetten en tracht het spel te forceren. Goed hart ziet zich dan onverwachts met een ver schot voor de tweede maal gepasseerd (22). Nadat Alnhen een penalty heeft gemist door Bout hoorn, weet de linksbinnen van Con cordia met een magnifiek schot zijn elftal de leiding te geven (32). In de laatste minuten van de wedstrijd krijgt Alphen andermaal wegens; hands een penalty toegewezen, die thans door Windhorst benut wordt (33). Kort daarna is het einde daar. Docos verslaat ook Hillegom. Met een 32 overwinning op Hille gom heeft Docos bewezen toch nog een woordje mee te willen spreken in de 4e klas. Direct na de aftrap krijgt Docos een kans om te doelpun ten, doch de keeper van Hillegom grijpt in. Nadat beide doelen in ge vaar verkeerd hebben, kan Zeegers 'oor Docos doelpunten 01. Hille gom krijgt dan een mooie kans om gelijk te maken, doch de bal wordt door de staander gekeerd. Hillegom is nu iets sterker in het veld, doch zij weet het doel niet te vinden en alle ballen gaan naast of over. Als er een hard schot van Zeegers door de lat gekeerd wordt kan Hillegom in buitenspelpositie doelpunten 11. Met deze stand komt de rust. Na de thee pakt Docos met windvoordeel direct goed aan en Verschoten heeft succes met een keihard schot 12. De Hillegom-keeper verricht keurig werk, doch als Zeegers de bal imooi toegespeeld krijgt, weet hij onhoud baar te doelpunten 13. Nog geeft Hillegom zich niet gewonnen, maar Docos weet van geen wijken, totdat de linksbinnen van Hillegom de ver- dediging'passeert en keeper Rooyak- kers het nakijken geeft 23. Beide partijen zetten nu alles op alles, doch de stand blijft ongewijzigd. Dan komt het einde en heeft Docos ver diend gewonnen. Alph. Boys—V V.S.B. 2—2. In een door beide partijen slecht ge speelde wedstrijd, hebben de Boys Zondag te Alphen aan den Rijn een kostbaar puntje binnengehaald. Als er ongeveer 10 min. gespeeld is weet Krumpelman een voorzet van links te benutten en de Boys de leiding te bezorgen. Ofschoon de Boys de sterk ste blijven, weten zij het doel van de gasten voor de rust niet meer te be reiken (10). Na de rust maken de gasten spoedig door hun rechtsbin nen gelijk (11). De achterhoede van de Boys laat de vleugels teveel vrij heid. V.V.S.B. weet hiervan profijt te trekken. Het duurt niet lang of de rechtsbuiten maakt er 12 van. De Boys zetten hierop een geweldig of fensief in. De achterhoede der gasten verdedigt zich stug en slaagt er in verschillende opgelegde kansen der Boys om hals te brengen. Vijf minu ten voor het einde zet Bahlmann een corner hoog voor. De bal wordt, ech ter weggewerkt, dbch komt net voor de voeten van Dongelmans (Boys), die van deze prachtkans resoluut ge bruikt maakt' en in een onhoudbaar schot omzet. (22). AlphiaDOSR 22. De club uit de Venen DOSR heeft geen kans ge zien beslag te leggen op de beide pun ten in de wedstrijd tegen Alphia. In een uiterst spannende kamp werd het een gelijk spel, waarmede uiteindelijk beide partijen nog tevreden kunnen zijn. Nadat Alphia de eerste aanval len heeft opgezet komen de bezoekers met snelle aanvallen het doel van Kramer belagen. Met een keurige kopbal weet van Velzen voor zijn elf tal de score te openen. 01. Alphia probeert het ook telkens maar de stugge verdediging der gasten weet van geen wijken. Idelenburg mist zelfs een strafschop maar dan maakt Achthoven even later toch gelijk. Zelfs weet van Egdbm met een wel gericht schot 21 te scoren. In de tweede helft doen de bezoekers er nog een schepje op en krijgt de Al phia achterhoede handen vol werk, geruimen tijd weten zij stand te hou den, maar dan wordt eindelijk hun volhouden beloond door een fraai doelpunt van Akerman 22. Wel doen zich nog diverse kansen voor maar het einde komt met een 22 gelijk spel. LisseBodegraven 05. Wegens het niet opkomen van den scheids rechter waarvoor een plaatvervanger werd aangesteld, ving deze wedstrijd ruim over drieën aan. De bezoekers zetten een hoog tempo in en waren geregeld in de aanval en reeds na 10 minuten wist Bodegraven twee doel punten te fabriceren, waarvan de laatste in buitenspel gescoord werd, hetgeen de scheidsrechter ontging. Uit een pennalty wegens hands werd de stand op 03 gebracht. Door de vele aanvallen kreeg de Lisse-achter- hoede veel werk, en nog voor de rust werd de Lisse doelman voor de vier de maal gepasseerd. In de tweede helft was Lisse, wel ke de toon aangaf en werd de achter hoede der bezoekers op zware proef gesteld, maar ook deze was in goede canditie. Geruimen tijd bleef Lisse in de meerderheid, maar doelpunten bleven uit. Het werd zelfs 05 toen de midvoor onhoudbaar inkogelde Het laatste kwartier bleef de wed strijd nog aantrekkelijk, daar beide partijen zich geheel gaven, maar in de stand kwam geen verandering meer. Hoewel Bodegraven beter speelde dan Lisse, was de overwin ning geflatteerd. S.J.Z. V.N.A. 61 In een wed strijd met weinig spanning en fraai voetbal behaalde S.J.Z. wederom een klinkende overwinning tegen V.N.A. I uit Leiden. Door het vroege aan- vangsuur, en gure wind was de be langstelling minder groot dan voor gaande wedstrijden. Beide elftallen zijn volledig en ongeveer een kwar tier na de aanvang geeft rechtsbuiten Ammerlaan van S.J.Z. zijn club de leiding 10. S.J.Z. is het meest in de aanval en het is v.d. Drift, die de bal in de touwen deponeert 2—0. Een mooie opgezette aanval van V.N.A. wordt beloond met een doelpunt 21. Voor de rust maakt v.d. Bosch het 3e doelpunt 31. Na de rust is de V.N. A.-verdediging ver naar voren geko men, waardoor de S.J.Z.-voorhoede telkens buiten spel staat wat de goed- leidende scheidsrechter Hydra niet ontgaat. Toch kost deze tactiek van V.N.A. twee doelpunten, want v. d. Bosch zowel als v. d. Drift weten bij zo'n doorbraak wel raad met de bal, en bbeiden scoorden zij een fraaie doel punt. Ook no 6 ligt spoedig achter de V.N.A. keeper, waarna onveran derd het einde komt. MeerburgForeholte 71. Als Meerburg aftrapt opent Owel in de eerste minuut de score al met een hard schot van grote afstand (10). Ook de Voorhouters zitten niet stil en zetten diverse tegenaanvallen op, maar weten het echter niet verder te brengen dan schoten over en naast het Meerburg-doel. Bij een der Meer burg-uitvallen krijgt rechtsbuiten Zandbergen de bal goed van links toe gespeeld en besluit zijn ren langs de lijn met een hard laag schot in de hoek (20). Toch zijn de Foreholte- uitvallen niet geheel van gevaar ont bloot. Bij een dezer uitvallen ontstaat er een misverstand in de Meerburg- defensie waardoor van Mil in eigen goal trapt (21). Door dit onver wachte succes aangemoedigd zetten de Voorhouters nieuwe aanvallen op maar stranden op de hechte Zwart witte achterhoede, die steeds de voor hoede weer aan het werk zet. Bij een der Meerburg-uitvallen constateert dë scheidsrechter een overtreding in het beruchte gebied en wijst naar de witte stip. Rechtsbuiten Zandbergen plaatst zich achter de bal en voltrekt het vonnis met een harde schuiver in de hoek (31). Na de rust is Meer burg direct overwegend in de meer derheid. Het is wederom rechtsbuiten Zandbergen die na ca. een kwartier uit een goed aangegeven bal van Owel no. 4 in de touwen jaagt. Na deze goal zakt Foreholte wat af en wordt geheel in de verdediging ge drongen. Niet alleen als goalketter maar ook als aanvalsleider en spel verdeler verstaat Owel zijn vak. Hij is het die weer rechtsbuiten Zandber gen gelegenheid tot scoren geeft, wel ke deze ook benut en no. 5 inkogelt. Hiermede is Foreholte geslagen en zij kunnen het niet verder brengen dan een sporadische uitval. Voor de Meerburgers is de stand 51 echter nog niet voldoende, want de voorhoe de blijft het Foreholte-doel belagen. Als Owel in het beruchte gebied ge vloerd wordt, wijst de scheidsrechter wederom naar de bekende witte stip. Nu is het linksbuiten Zandbergen die het vonnis gaat voltrekken en met een gloeiende kogel verdwijnt no. 6 achter de Foreholte-doelman. Nog eenmaal weet Owel op voortreffelijke wijze het net te vinden, waarmede spoedig het einde komt van een goede en in hoog tempo gespeelde wedstrijd, waarin Meerburg volkomen verdiend gewonnen heeft, al is de uitslag 7-^-1 wel wat geflatteerd. KORFBAL Uitslagen Kon. Ned. Korfbalbond. N.H. Ie kl.: DEDRohda 34; Koog ZaandijkArchipel 1-7; Swift SVK 66; WesterkwartierOos- sterkwartier 94; SamosBlauw Wit 3—7. Z.H. Ie kl.: Spangen—HSV 1—1; DeetosVicus Orientis 95; Gym nasiastenOns Eibernest 0—7; DJC HKV 45; AchillesHet Zuiden Z.H. 2e kl. A: WIONALO 5—4; OSCR—Deetos II 3—1; De Alge meneFluks 31; ZwerversAchil les II 4—2. 2e kl. B: Het Zuiden IIOns Eibernest II 52; Hou StandVi cus Orientis 6-0; RoozenburgTOV 62; QuickReady 14. TENNIS. Cocktail. In de overgangsklasse speelde Cocktail 1 tegen IWOO 1 en verloor met 35. De uitslagen waren: R. Dikkers sl, S. Zoetmulder 64, 62;Jp. Noordman sl. W, Lagendaal: 64, 6—3; Mej. J, Proper verl. van mevr. v. d. Pol: 06, 06; mej. W. Dagniaux verl. van mej. B, Hovingh: 16, 16; mej, J. Proper en R. Dik kers verl. v. mej. B. Hovingh en W. Lagendaal 1—6, 16; mej. W. Dag niaux en Jp. Noordman verl. v. mevr. v. d. Pol en S. Zoetmulder 26, 36; R. Dikkers en Jp. Noordman sl. S. Zoetmulder en W. Lagendaal 36, 75, 63; mej, W. Dagniaux en J. Proper vefl. v. mevr. v. d. Pol en mej. B. Hovingh 0—45. 16. 2de. klas: Hillegersberg 3Cock tail 2: 4—4. Sportmiddag in het Leidse Hout Onder het motto „Elck wat wils" organiseerde de Leidse Contact commissie in de Leidse Hout een interessante sportmiddag, die mede de ontmoeting Leids K.N.V.B. elftal tegen het Bondselftal uit de Zater dagmiddagcompetitie duizenden be langstellenden heeft getrokken en ipet recht een middag is geworden, die de sportcontactcommissie nog lang zal heugen en menig „duitje" in de la heeft gebracht voor de zo hoog nodige sportuitwisseling in Leiden! Met enige invallers o.m. voor P. Kantebeen, B. Wallaart en Sloos, was het Bondselftal direct in de aanval en wist spoedig de actieve v. d. Oever Duffels te passeren 01. Ook Windhorst als midvoor van het K.N.V.B.-elftal was uitermate actief en bracht spoedig de partijen op gelijke voet 11. Zelfs een kleine fout van de keeper wist hij op bij zondere wijze even later in een doelpunt uit te drukken 12. Snel wisselde het spel van doel tot doel en net had Duffels een kleine fout begaan of de stand was door de linksbuiten 22. Een keihard schot tegen de bovenlat deed Duffels de haren te bergen reizen en nadat Windhorst nogmaals zijn hielen had laten zien, maakte Verhoogt met een vliegend schot 23. Blom kreeg nog een kans en de stand was 2—4,' totdat een kopbal nog voor rust Duffels op fraaie wijze passeerde 34. In de tweede helft was het Bonds elftal zeker sterker, genoot Wind- horst een speciale bewaking en kon v. d. Oever scherp inschieten 44. Even kwam het Leids KNVB-elftal goed in de aanval en prompt schoot Windhorst tegen de bovenlat. Snel en enthousiast werd verder ge speeld en nadat Duffels goed had gered was een scherp schot van Bouwens hem te machtig 45. Kok verkleinde de achterstand op schit terende wijze 55, waarna nog maals het Bondselftal het spel in handen nam en met twee goede doelpunten van v. d. Oever de eind stand op 57 bracht. Voorwaar een bijzondere krachtmeting, die zeker voor herhaling vatbaar is. De overigé uitslagen waren: Athletiek: Hoogspringen dames: 1. R. Meerburg (Brunhilde) 1.38 M; A. v. d. Voort en L. Meerburg (bei den Brunhilde) 1.33 M: v. Leeuwen (Sportief) eveneens 1.33 M. Hockey: LeidenZuidwijck mixed 50 Een wedstrijd waarin Leiden zeker veel beter speelde, voor rust reeds met 30 de leiding nam en in de tweede helft nog twee goede doelpunten wist te maken. Verspringen dames: 1. A. Wakka (Z.L.C.) 4.45 M. Koppelrace Leidse athleten: 1. Z.L.C, van Rooyen en de Vos 9.46; 2. De Bataven v. d. Steen en Kraan 9.55.5; 3. Holland den Tonkelaar en v. d. Houwen 9.55.7. Polsstok hoog: 1. Gieske, De Bata ven. 3.25 m. Estafette dames: 1. Sportief 4.46; 2. Brunhilde; 3. Z.L.C. Verspringen: 1. v. Dorp, De Ba taven 6.30; 2. Stikvoort. De Bataven 5.90; 3. Veldhoven, De Bataven, 5.60. ATHLETIEK „Holland" in Rotterdam. Op de gehouden D.O.S.-estafette te Rotter dam, verscheen Hollanid als enige ver eniging uit Leiden met 4 ploegen. Na aanvankelijk op de zevende plaats te komen, wisten de Holland-athle- ten zich op te werken tot de derde plaats. Een verdiend succes na taai volhouden! De uitslagen waren: Senioren A (71/2 lcm.): 1. D.O.S. 20.6.2; 2. Vlug en Lenig 20.364; 3. Holland. Senioren B: 1. Trekvogels 21.8.2; 2. Thor 21.18; 3. Vlug en Lenig. Hol land' werd hier 8ste. Junioren A (3 1/2 k.m.): 1. D.O.S, 3.16.5; 2. de Bataven 3.20.2; 3. Trek- volgens. Holland 6e. Junioren B: 1. Roosendaal 3.35.4; 2. de Zwaluwen 3-35-6; 3. S.C.R. "'.4. Holland 6e. DAMMEN. „Lisse Vooruit". Uitslagen bor denwedstrijden: Groep B: P, G. Bal kenendeG. Balkenende 0—2; S. Al- geraJ Duivenvoorde 1—1; J. G. SnelA, Wijnhout 11. Groep C: Th. DuivenvoordeH. v. d. Kamp 11; C. BaartmanA. Bal kenende 11. Getrouwd LOU VAN BERGE HENEGOUWEN en NETTY VERSNEIJ zeggen mede namens we derzijdse ouders hartelijk dank voor de belangstel ling bij hun huwelijk on dervonden. 6062 T Heden overleed, na voorzien te zijn van de laatste HH. Sacra menten der Stervenden, onze innig ;geliefde Schoonzuster en Tante Mej. ANNA CATHARINA SCHRETLEN in de leeftijd van 90 j. Uit aller naam, M. A. J. Schretlen-Sala Leiden, 5 Mei 1947. Rozenkransbidden Dins dag-, Woensdag- en Donderdagavond om 7.30 uur in de Rouwka pel. De Gezongen Re quiemmis op Vrijdag 9 Mei om 9 uur in de ka pel van 't St. Elisabeth- ziekenhuis. waarna de begrafenis in het fami liegraf op het R. K Kerkhof te Voorburg. 6064 Geen bloemen Gaarne H. Missen. Voor de vele blijken van deelneming, betoond tij dens de ziekte en het over lijden van onze pleegvader PETRUS v. d. HOORN betuigen wij hiermede onze hartelijke dank. 6006 Joh. G. Broesterhuizen en kinderen R'veen. Mei 1947. Witte Singel 14. Leids Psychologisch Instituut Dir. Drs. H. A. HUTTE (Lid h. Ned. Inst. v. Pract. Psychologen) Consultatiebureau inzake beroepskeuze, studiekeuze, leermoeilijkheden, opvoedingsproblemen Inlichtingen omtrent onder zoeken worden kosteloos ver strekt dagelijks gedurende de kantooruren aan het secreta riaat en Woensdagavonds van 7—8 uur. Consult bij den Directeur: Maandag 1—3 uur. RIJNSBURGERWEG 3 TtUfoon 24819 «n 23278 GEVRAAGD Aanmelden 's avonds tussen 7 en 9 uur TRIANQN THEATER Breestraat 31 - Leiden VENOUHUIS OER NOTARISSEN Diverse Meubilaire Goederen enz. Te bezichtigen: Woensdag van 104 uur. De Vendumeester T. BEEUWKES LANGERAAR Abonnementen en Adver tenties worden aangenomen door: J. v. d. PIJL A. 85. W.C.A.v. Kerkhof TEL. 25555 GEVRAAGD NETTE Aank. Bakkersbediende cn tweede banketbakker, tevens gevraagd een nette winkeljuffrouw, v. g. g. v. P. L. Ahsmann, Hogg Rijn dijk 118, Leiden. 6067 TE KOOP 170 kg. pootaardappelen. Bevelander maat 28—35. Tevens een paard voor de hooibouw. Te bevr. M, P. Lexmond, Stomp wij kseweg 45, Stompwijk. 6068 R.K. MEISJE" zo mogelijk voor direct ge vraagd R. K. Meisje voor de dag of dag en nacht of 3 dagen per week, even tueel fiets disponibel. Br. aan P. Brugman, agent v. d. blad Hazerswoude onder no. 6069 Op het adm.kantoor van de N.V. Nederl. Roto gravure Mij. kan geplaatst worden een Sollicitaties onder vermelding van schoolopleiding worden ingewacht Galgewater 22, Leiden. Keuze 2P. KLM A'd-Rlo Janeiro tot f6000, Huis. Hulslnr. f6000, 2 Koeien f3000 2 Paarden f3000. Bruynzeelkeukens Bontmantels Zilvervossen, 380 PRACHTPRIJZEN. Just. 1166. PostwlMel of Postzegel* BOX 309, 's-Hage. Koopt b/d Luchtvaartclubs. Vcrx-IOTES f. 1—1.1 BOSKOOP KLMag. «p. Ptónle*. üS. 8o.r LEIDEN. «Ig.v Brokaar HMnerrpam. Klnama. Rem. Verburg. Zirkiee. v Zijl. LÖDSCHEfJDAM: na Sormaal. lnlles} NOORDWUK, una Donman. NOORDWUKER- LOONSTATEN 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN (nieuw model) 12 ct. per stuk Verkrijgbaar: N.V. De Leidse Courant - Papengracht 32-34 SeCefaatUjeö PERSONEEL S? R. K. Meisje b. z. a. voor 3 of 4 dagen in de week van half négen tot half drie. Br. onder no. 1052 bur. v. d. blad. AANGEBODEN S* Gekeurde pootaardappe len, Eerstelingen, Bintjes Eigenheimers, Bevelanders. Rode Star en Furore, allen met N. A. K. Plcmbé. Van ouds Fa. M. van Klinken, Aalmarkt 6, tel. 20034, sinds 1895. 1050 Te koop aangeboden een goed spelende Philips Radio, prijs S 50.de Sit- terlaan 53. 1051 SS* Land- en Tuinbouwart. Koe- en paardendekken, melkemmers, melkwagens wattenschijven, maten, varkenstroggen, harmonica gaas, prikkèldraad, krui wagens, houten vaten, bas cules, gewichten enz., gal vaniseren, vertinnen, her stellen. Vanouds vakkundig adres voordeligst. A. J. Hartwijk, Nieuwe Beesten markt 79, tel. 26627 24013. (1049) <2? Zuiver en zindelijk blijft het haar. wanneer u de schoolgaande kinderen tijdig behandelt met het sinds 1912 bekende merk „Harol". vloeibaar 35 en 50 cent. poeder 85 cent bij uw Drogist. 5893 GEVRAAGD tg Student zoekt kamer, omg. Acad.jZiekenhuis, e. v. m. ing. v. Juni of Juli. Rus tige omg. voorkeur. Br. m. opg. en inl. Meesters, Zon neveldstraat 19. 1948 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f 1.50, uitsluitend tegen contante betaling. DIVERSEN fS R. K. Meisje zoekt nette leuke vriendin om gezellig mee om te £aan, leeftijd tussen 3035 jaar. Br. on der no. 1053 bur. v. d. blad 2? Zilveren Rozenkrans verloren, op de weg van Decimastraat naar Jozef kerk. Terug te bezorgen Decimastraat 28a, tegen beloning. 1054

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4