3)e Ccicbc öoivïaitt HERDENKING De besprekingen van min. Bevin met Stalin Het Arabisch protest verworpen Gespannen toestand in Karinthië VRIJDAG 2 MEI 1947 Bureaux: Papengracht 32, Giro 103003. Telef.: Administratie, Advertenties 20826, Redactie 20015, Directie, drukkerij en abonnementen 20935. Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11077 Abonnementsprijs f 0.26 per week, 1.10 per maand, f 3.25 per kwartaal. Franco per post 4. Advertenties: 15 cent per m.m. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden f 1.50. Staat en economie (4) DATER Riquet S.J. vervolgt zyn program: „4. Vierde punt is het onderge schikt maken van de persoonlijke be langen en van particuliere onderne mingen aan het algemeen welzijn van het volk en de gehele mensheid. De Staat moet optreden als de bescher mer van het algemeen belang en *de openbare orde, opdat uit de vrije con currentie geen economische dictatuur en uit deze weer een politieke dicta tuur voortkome, die voert tot inter nationaal imperialisme". De Staat moet zich met de econo mie bemoeien. De vrijheid van het economisch liberalisme lei'dit tot on derdrukking van de economisch- zwakkeren, tot economische dicta tuur. Hiermede willen wij geenszins ver dedigen die overheidsbemoeiing, waardoor het economisch leven óók onder een zekere dictatuur komt, n.l. die van ambtenaren. Maar leiding van boven-af, door de Overheid via alleszins bekwame en geschikte ambtenaren, is absoluut noodig, opdat persoonlijke belangen en particuliere ondernemingen onder geschikt zijn aan, ook postief gericht op, het algemeen welzijn van het volk en de gehele mensheid. Dat ver staan wij onder: geleide economie. Het mag niet meer worden geduld, idat winst de uitsluitende norm is bij de vraag, wat en hoeveel ér gepro duceerd wordt. Norm moet zijn op de eerste plaats: het belang van de ge meenschap, de redelijke behoeften en ae rechtmatige verlangens van de mensheid. De Staat moet hier optreden als de beschermer van het algemeen belang en de openbare orde- En uit deze goede en wijze princie pen moeten evenals uit die, welke ir voorafgaande artikelen zijn gepo neerd! practische conclusies wor den getrokken Deels liggen deze reeds in de gestelde beginselen open eri klaar voor ons; deels zullen wij die ■trekken bij alle daartoe aanleiding gevende actueele feiten. Onze beginselen moeten blijken voor allen duidelijk uit onze da den. Ministers willen hun tijd beter besteden Wij hebben dikwijls gedacht, als v/ij lazen over het bezoek van een mi nister op een jubileum- of herden kingsbijeenkomst jammer van die kostbare tijd! Want zulke bezoeken zijn geen zeldzaamheden integen deel. Als het zo nu en dan gebeurt, zou men het misschien nog kunnen beschouwen als een „verzetje" van de betrokken minister, maar die mi nisteriele opluisteringen zijn niet van de lucht af. Jammer van die kostbare tijd, die de ministers hard nodig hebben, om te werken in 's lands belang! De ministers denken er nu blijk baar zelf ook zo over. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen, hebben de ministers als alge mene gedragslijn aanvaard zich zo veel mogelijk beperking op te leg gen bij het voldoen aan uitnodigin gen tot bijwoning van jubileum- en herdenkingsbijeenkomsten. De zorg voor -'s lands zaken vergt onder de tegenwoordige omstandig heden zozeer de voilé persoon van de raadslieden der kroon, dat zij zich genoopt zien alle verrichtingen, die in zakelijk opzicht niet volstrekt noodzakelijk zijn, achterwege te la ten. Ten zeerste zal het op prijs wor den gesteld, indien hiermede bij het tot hen richten van uitnodigingen en dergelijke, rekening wordt gehou den. Ned. Bank wil zuinigheid bij de overheid Twijfel, of het besef er wel is. In het jaarverslag van de Neder- lanse Bank over 1946 lezen wij: Met volle erkenning van het feit, dat een sluitend staatsbudget op het ogenblik nog onmogelijk is en dat het grootste deel van het budgêttekort voortvloeit uit uitgaven die van tij- delijken aard zijn, moet toch twij- feld worden of wel alle organen van de overheid doordrongen zijn van het besef, dat iedere uitgave waartoe zij overgaan, een vermeerdering van een deficit betekent en dat iedere ver meerdering van deficit of wel een voor het herstel van ons land nood zakelijke investering onmogelijk maakt, of wel een nieuwe stap be tekent in de richting van inflatie. JEEP RIJDT TEGEN BOOM. Twee buitenlandse militairen gedood. Een jeep, die gisteravond, uit Duitsland komende, over de straat weg OldenzaalHengelo reed, is ten gevolge van de snelheid van de weg met grote snelheid tegen een boom gereden. De twee inzittenden, een En gelsman en een Tsjech, behorende tot het Engelse bezettingsleger in Duits land, werden gedood. De jeep werd totaal vernield. Maandag zal het twee jaar geleden zijn dat ons land geheel bevrijd werd. Reeds eerder was een deel van Ne derland, met name het Zuiden en nadien het Oosten en Noorden op de wrede bezetter heroverd. Maar 5 Mei 1945 was de dag, waarop H. M. de Koningin voor de microfoon van „Herrijzend Nederland" ts Eindhoven kon zeggen: „Eindelijk zijn wij weer baas op eigen erf en aan eigen haard; verslagen is de vijand van oost naar west en van zuid naar noord; verdwe nen het vuurpeloton, de gevangenis en het martelkamp, voorbij is de na meloze druk van de vervolger, welke vijf jaar lang u heeft gekweld, voor bij is de verschrikking van de hon gersnood". Met gevoelvolle woorden dankte Zij in die radiorede de bondgenoten, bracht zij hulde aan de binnenlandse strijdkrachten en aan hen, die voor Nederland streden te land, ter zee en in de lucht, hulde aan hen, die door het offer van hun leven hielpen deze dag te doen beleven. In zeer bijzon dere mate, zeide H. M., gaan met u Mijn gedachten uit naar allen, die deze dag niet met ons mogen beleven en Ik deel de smart van talloos ve len, die treuren over hen, die heen gingen. Het zijn deze laatsten, die morgen, Zaterdag 3 Mei a.s. op de nationale rouwdag andermaal herdacht zullen worden door Nederland, op verschil, lende wijze en overal, waar de bezet ter dodelijke wonden sloeg in ons volk. Op deze dag zullen enige ogen blikken stilte in acht genomen wor den. Deze stilte zal allen omvatten, die vielen in de strijd tegen de-over weldiger, op het slagveld, in de on dergrondse strijd, op zee, voor het vuurpeloton, in de gevangenissen en in de kampen. Niemand zal zich aan deze huldebetuiging willen onttrek ken. Maandag 5 Mei is de nationale feestdag. Dan zal alom blijde her dacht worden het onschatbare goed van onze bevrijding, welke we ons dankbaar herinneren. De gedachten gaan dan terug naar die dagen van spanning toen het westen de vrijheid zag naderen. Dat is begonnen met het afwerpen van voedselbommen, boven den Haag, Rotterdam en Leiden voor de eerste maal op 24 April, een welgéslaagde hulpverlening voor de bewoners van het westen. Toen kwamen de onderhandelin gen, die eindigden met de capitulatie van alle Duitse strijdkrachten in Ne derland. Als een bliksemstraal sloeg het nieuws daarvan in op die gedenk waardige Vrijdagavond f Mei 1945. Ongetwijfeld bracht het in het door honger en ellende geteisterde westen grote vreugde, maar deze werd uiteraard getemperd door de toe stand, waarin men tengevolge van het maandenlage lijden was komen te verkeren. In het zuiden en oosten laaide aan stonds een groot enthousiasme op, dat o.m. een uitweg vond in de voedsel- transporten, die weldra naar de nood- gebieden gingen. De dankbaarheid voor de bevrij ding na vijf bange en eindeloos lij kende jaren van een barre bezetting moet nu a.s. Maandag geuit. Allerwe gen zal er daarom feestvreugde zijn. Zo goed als gezamenlijk herdacht is het mateloze leed, dat over ons volk gebracht werd, zo goed is er reden tot gezamelijk verblijden om de ein delijk weer herkregen vrijheid. Mogen wij ons die vrijheid waardig tonen. Moge die vrijheid voor ons waarlijk zijn: een zegen. Dat zal gebeuren, als wij die vrij heid gebruiken, om ons geestelijk le ven te brengen op hoger plan, om God te dienen en onze mede-mensen, de gemeenschap, om God. Dat zal gebeuren, als wü die vrij heid gebruiken, niet om ons volk, redeloos en zinneloos, te verdelen in tegenover elkaar staande groepen, doch om ernstig te streven naar een zo groot mogelijke, de feitelijke ver deeldheden overbruggende eenheid. De komende dagen moeten zijn da gen van herinnering, van droeve her innering, èn van blijde dankbaarheid; •dagen, waarin wij op bijzondere wijze afsmeken Gods barmhartigheid voor hen, die van ons heen gingen, en Gods zegen voor de toekomst van ons volk. BURGEMEESTER VAN DEN HAAG BENOEMD. Bij Kon. Besluit van 1 Mei no. 12 is met ingang van 1 Juni 1947 be noemd tot burgemeester van 's Gra- venhage, mr. W. A. J. Visser, thans burgemeester van Zeist. Mr. Visser is 7 Maart 1904 te Beek, gemeente Ubbergen geboren. Hij be zocht in Zeist de lagere school en het christelijk lyceum In 1924 ging hij in militairen dienst. Hij bezocht de school voor reserveofficieren bij het regiment veld-artillerie. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht behaalde hij in 1928 de titel van meester in de rechten. In 1929 trouwde hij met jonk vrouw J. M. de Geer. Hij vestigde zich te Eelde, gemeente Gorssel. In 1930 werd hij waarnemend ambte naar van het openbaar ministerie bij de rechtbank te Arnhem .Vervolgens was hij anderhalf jaar volontair ter gemeente-secretarie van Gorssel. Op 1 November 1932 werd hij benoemd tot burgemeester van Avereest (O.). Daar was hij bijna vijf jaar werk zaam, totdat hij met ingang van 1 Augustus 1937 benoemd werd tot burgemeester van Soest. Met ingang van 1 October 1939 volgde zijn be noeming tot burgemeester van Zeist. Vijf jaar later werd hij door de be zetters afgezet. Mr. Visser is Ned. Hervormd en po litiek Christelijk-Historisch. Weer goudstaven in de Nieuwe Waterweg gevond,en De Nieuwe Waterweg, die zo lang de aan boord van de gezonken loods boot aanwezige goudschat zuinig be waarde, werd gisteren opnieuw een groot aantal goudstaven en wel 32 stuks door de zandzuigers ont nomen. Op dezelfde plaats waar men 9 en 10 April j.l. 37 staven omhoog- baggerde. Naar ons van de zijde der Neder- landsche Bank wordt medegedeeld, bedraagt het totaal, der sedert de bevrijding opgebaggerde goudstaven, 79 stuks. Het aantal gevonden staven be draagt dus nu reeds meer dan de helft van de indertijd gezonken 111 goudstaven. TWEEDE KAMER In de Dinsdag 13 Mei des namid dags te 1 uur te houden vergadering van de Tweede Kamer komen o.m. aan de orde de wetsontwerpen: goedkeuring van het verdrag be treffende de culturele en intellec tuele betrekkingen tussen Nederland en Be'gië en vermogensheffing in eens. Deze vergadering zal zo nodig, des avonds om 8 uur werden voort gezet. LANDBOUWGRONDEN EN VOETBALVELDEN. Het lid der Tweede Kamer, de heer van der Weijden heeft aan de ministers van binnenlandse zaken en van landbouw, visserij en voedsel voorziening de volgende vragen ge steld: 1. Is het juist, dat de stad Am sterdam tegen het einde van dit jaar landbouwgronden in de „Grote IJpolder" zal bestemmen voor de in richting van voetbalvelden? 2. Kunnen de ministers mededelen hoeveel hectaren landbouwgrond hiermede gemoeid zullen zijn? 3. Achten de ministers het juist en verantwoord om in deze tijd van voedselschaarschte en groot gebrek aan landbouwgronden de zeer vrucht bare kleigrond van de „Grote IJpol der" te toestemmen voor voetbalveld? 4. Zijn de ministers bereid hunner zijds te bevorderen, dat voor de aan leg van voetbalvelden als bovenbe doeld, indien enigszins mogelijk, minder productieve gronden wor den bestemd? MINISTER DREES ZAL DE HEER BEEL VERVANGEN. Tijdens de Indische reis van minis ter Beel zal deze zowel als minister president als in zijn functie van mi nister van binnenlandsche -zaken ver vangen worden door minister Drees. Bevredigend compromis mogelijk Te Londen zijn gisteren medede lingen gedaan over het onderhoud, dat Bevin te Moskou had met Stalin. De uitbreiding van de Anglo-Rus- sische handel werd in het algemeen besproken en men kwam in principe overeen, de de lijsten met beschikbare handelsartikelen uitgewisseld zouden worden als voorbereiding voor een al gemene handelsovereenkomst. Indien Russische tarwe afgestaan zou kunnen worden, zou Engeland dit waarschijnlijk tegen lager prijs dan van de Ver. St. en Canada kun nen krijgen, zo werd verklaard. (De Britse minister voor Overzeese han del vertoeft thans in Moskou, waar hij voorbereidende détails van een Anglo-Sowjet handelspact bespreekt). Revisie van het Anglo-Sowjet vriendschapsverdrag werd ter sprake gebracht door Bevin, die Stalin vroeg, welke amendementen deze wenste. Na een korte bespreking werden sir Maurice Peterson en sir Oliver Harvey voor Engeland ge machtigd besprekingen te beginnen met de Russische pl.v.v. minister van Buitenlandse Zaken, Wysjinsky. De zegsman verklaarde nadrukke lijk, dat de besprekingen tussen Be- vin en Stalin voortdurend „op een buitengewoon vriendschappelijke ba. sis" had plaats gevonden. Hij voegde er aan toe, dat, ofschoon er bij de latere besprekingen over de herziening moeilijkheden waren ge rezen, deze uit het vurige verlangen van Rusland voortsproten, dat Enge land nooit aan een politiek verbond tegen de Sowjet-Unie zou deelne men. „Dit", aldus de woordvoerder, „was begrijpelijk, hoewel wat overgevoe lig". Hij besloot met te zeggen, dat de Britse leiders op het standpunt staan, Voorts meldt Un. Press uit Londen, dat diplomatieke waarnemers, zo juist uit Moskou in de Britse hoofdstad te ruggekeerd, beweren, dat Stalin de hoop koestert, dat Engeland in een later stadium bereid zou zijn op de Russische voorwaarden, in het bijzon der de anti-blok clausule, een Engels- Russisch verdrag te sluiten. Die ver andering in de Britse gezindheid zou moeten voortvloeien uit een econo mische crisis in de V. St., welke, naar Stalin's „Braintrust" hem zou hebben voorspeld, niet zou kunnen uitblij ven. COMMISSIE VOOR PALESTIN A-PROBLEEM Nadat in de procedure-commissie reeds een dusdanig besluit was geno men, heeft gisteravond de Algemene Vergadering der V. N. besloten ac- coord te gaan met het Britse voorstel tot instelling van een commissie ter bestudering der Palestijnse kwestie. Hiermede was het Arabische protest tegen het instellen van een dusdani ge commissie verworpen. Door de afgevaardigden der Arabi sche landen werd voor de stemming heftig tegen het Britse voorstel ge ageerd, waarbij zij herhaaldelijk tot orde moesten worden geroepen. Hun tactiek was er op gericht het Britse voorstel, als onverenigbaar met de principes van het Handvest, niet ontvankelijk te verklaren en het voorstel van Egypte, beogende be raadslaging over het onmiddellijk on afhankelijk verklaren van Palestina, te doen aanvaarden. Ook in de com missie hadden zij, nadat een besluit genomen was, in deze tactiek volhard. Ramadier stelt vertrouwens kwestie Naar verluidt, is in de Franse mi nisterraad besloten, dat premier Ra madier vandaag een vertrouwens kwestie zal stellen met betrekking tot de economische politiek der regee ring. Naar uit semi-officiële bron wordt vernomen, is het Franse kabi net na een zitting van drie uur er niet in geslaagd het verschil van me ning tussen de communisten enerzijds en de socialisten en MRP anderzijds te overbruggen. De communistische ministers dienden echter niet hun ontslag in. Na de zitting verklaarde de minis ter van voorlichting, Pierre Bourdan: „In het kabinet bestaat niet langer eensgezindheid ten aanzien van de loon- en prijzen-politiek der regering en men heeft besloten, dat de minis ter-president morgen het program van de regering aan het parlement zal voorleggen en de vertrouwens kwestie stellen". VERSTOORDE 1 MEI-VIERING. Te Portella Pagla bij Palermo heb ben onbekenden op een groep arbei ders, die zich naar een 1 Mei-demon stratie begaven, geschoten. 6 perso nen werden gedood en 20 gewond. Er werd met zware machinegewe ren van een heuvel af geschoten op een 4000-tal arbeiders, die naar de demonstratie gingen. Naar het Franse Persbureau A. F. P. meldt, is naar aanleiding van deze aanslag een algemene staking te Pa lermo geproclameerd en zijn ais te ken van rouw er alle bioscopen en schouwburgen gesloten. Een correspondent van de „Daily Telegraph" seint uit Klagenfurt, dat volgens aldaar binnengekomen be richten, Joego-Slavische troepen in gebieden grenzende aan Zuid-Karin- thië de laatste tijd aanzienlijk ver sterkt zijn. Aangezien de conferentie van Moskou geen Oostenrijks vredes verdrag heeft opgeleverd, aldus de correspondent, heeft zich een ge spannen toestand ontwikkeld. Velen zijn er van overtuigd, dat indien de Britse, bezetting, die reeds tot het minimum is teruggebracht, opgehe ven zou worden, de Joegd-Slaven de SABOTAGE IN HET RUHR- GEBIED. Voor het eerst sinds vele maanden hebben zich in de Britse zóne van Duitsland gevallen van sabotage voorgedaan. Te Ahlen bij Iserlohn reed een Brit se militaire' wagen tegen staaldraad, dat dwars over de weg was gespan nen, en te Arnsberg werd 3750 liter - - benzine van het Belgische leger in dat een bevredigend compromis1-ver- een pomp onbruikbaar gemaakt. De drag tot stand dient te komen en politie heeft beide gevallen in onder dat dit ook kon en zou gebeuren. zoek. door hen opgeëiste gebieden zouden binnenrukken en bezetten. De corres pondent besluit, dat talrijke inwo ners van Klagenfurt, Villach en an dere Karinthische steden en dorpen reeds voorbereidingen treffen naar het Noorden te vluchten, ingeval er tekenen zijn, die wijzen op een Joe- go-Slavisohe invasie, welke vroeg of laat verwacht wordt. Britse spoorwegen ge nationaliseerd In het Lagerhuis werd gisteren het debat gesloten over het wetsontwerp voor de nationalisatie van de spoor wegen. Hiermede kwam een einde aan een der stormachtigste zittingen van het Huis, die in jaren hadden plaats gevonden. Urenlang heerste er grote opwinding, maar tenslotte is het regeringsvoorstel toch aanvaard. Hiermede is de nationalisatie van Engelands binnenlands transportwe. zen zo goed als zeker geworden. Het ontwerp strekt zich uit tot de spoor wegen, binnenvaart, motortransport en buslijnen. Dit omvangrijke plan zal naar schatting van financiële journalisten de regering meer dan een 1 millard kosten. Koning Leopold doet geen afstand van de troon Naar van betrouwbare zijide wordt vernomen, is het bericht, dat door een buitenlands nieuwsbureau is ver spreid en volgens hétwelk koning Leopold afstand van de troon zou doen ten voordele van prins Baude- wijn, van alle grond ontbloot. Bi'and in de haven van Tandjong Priok Gisteravond is in de haven van Tandjong Priok brand uitgebroken. Door onbekende oorzaak is brand ont staan in de loods, waarin de lading rubber van de .Martin Behrman" was opgeslagen, waarna de tweede haven ontruimd moest worden. De partij rubber lag in deze loods opgeslagen sinds het schip in Maart werd gelost. De „Oranje" van de maatschappij „Nederland", die gisteren gedokt werd, loopt thans nog geen gevaar, doch de „Modjolcerto" van de Rotter damse Lloyd moest worden wegge sleept. Het vuur is nog niet gebluscht. Volgens een voorloopige schatting zal de schade ongeveer een millioen N.-I. guldens belopen. Men vermoedt, dat de brand aan sabotage te wijten is, ofschoon dit nog niet vaststaat. De loods, die 225 M. lang en 45 M. breed w-as, bevatte rubber, voedingsmidde len in blik en meel. SLACHTOFFERS EXTREMISTISCHE WOELINGEN. Het hoofd van de opsporingsdienst overledenen te Batavia, H. van der Hart, heeft aan Aneta medegedeeld, dat in de periode tussen de Japanse capitulatie en heden door extremisti sche woelingen 2700 Europeanen als vermist moeten worden beschouwd', waarbij de Chinese slachtoffers niet zijn inbegrepen. EEN GEHEEL DORP IN BRAND. Het gehele dorp Nararfover bij Darbhanga (Voor-Indische provincie Bihar) is tengevolge van een door de wind voortgedreven vonk in brand gezet. 23 personen kwamen in de vlammen om, 900huizen werden in de as gelegd. Over 't lot van vele vrou wen en kinderen verkeert men nog in onzekerheid. HAGENBECK'S DIEREN NAAR LONDEN. Lorenz Hagenbeek, directeur van de dierentuin Hagenbeek te Ham burg. heeft een bevel gekregen van het Brits militair bestuur, om 45 die ren, waaronder een aantal vogels, naar Londen te verschepen om deze voor de komende drie jaar onder het beheer van het Londens zoölo gisch Genootschap te stellen. Men veronderstelt, dat de reden voor deze order gelegen is in het feit, dat de dieren waarschijnlijk te Hamburg niet genoeg te eten krijgen. De directie van Hagenbeek wijst er echter op, dat zij de dieren reeds 8 jaar lang gevoed heeft, zij het ook met enige moeite, en dat zij onlangs hulp gekregen heeft van Hamburgse schoolkinderen, die meer dan 100 Ion eikels voor de dieren hebben bijeen gebracht. De dierentuin Hagenbeek heeft tij dens de luchtaanvallen op Hamburg 400 dieren verloren. DE LAATSTE GANG VAN KONING CHRISTIAAN VAN DENEMARKEN. De rouwstoet trekt door de stra ten van Kopenhagen, waar talloos vele Denen zich haden verzameld om de geliefde koning de laatste eer te bewijzen. GENERAAL VAN DE WITTE PATERS OVERLEDEN. In maison Carree, (Algiers), waar hij zijn residentie had, is op 63-jari- ge leeftijd overleden, mgr. Joseph Marie Birraux, generaal van de mis sionarissen van Afrika, (Witte Pa ters) en titulair-ibsschop van Ombi. De overleden prelaat afkomstig uit het diocees Annecy (Fr.) studeerde aan de seminaria van dit bisdom en later aan de gregoriaanse unoversitei: te Rome. Hij vertrok als missiona ris naar Tanganiyka en in 1920 be noemde de Paus hem tot apostolisch Vicaris van dit gewest. In 1936 werd hij tot generaal zijner orde gekozen.- Sen k.oJihe.ttje... „De diepste oorzaak van de huidige sociale ellende ligt hierin, dat de mo derne mens niet meer voldoende is bezield van de zowel vor ons als voor onze kath. voorvaderen onmisbare vreze Gods. De in zich ijskoude so ciale gerechtigheid alléén zal boven dien het mensdom nooit of nimmer redden uit al die poelen van ellende, waarin het tegenwoordig ligt. Het is het geloof, het geloof in de christelij ke openbaring van het levend beeld van God, dat over deze aarde zijn lichtbundels weer moet werpen! Het is de liefde, de christelijke liefde, waarnaar de moderne maatschappij zijn armen uitstrekt". Aldus dr. Poels in een in 1928 te Maastricht ge houden redevoering. WEERSVERWACHTING O KRACHTIGE WIND. g o Krachtige in het Noorden van g het land tijdelijk harde wind o tussen Noord en Oost. Meest o a zwaar bewolkt met vooral aan- g vankelijk regen. Vrij koud. nnoooooonoooooooonnnnnnfi" noooo

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1