SeCekfoclveSoii/tci/nt Feestelijke ontvangst van Mgr. J. Buis te Leiden Plechtige intocht in de parochie Palestina voor üno-vergadering Laksche Katholieken in Italië MAANDAG 28 APRIL 1947 Bureaux: Papengr. 32, Giro 103003 Tel.: Adm.. Adv. 20826, Red. 20015 Dir., drukkerij en abonn. 20935. Directeur- C. M. v. HAMERS VELD Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11073 Abonnementsprijs f 0.26 per week. 1.10 p. mnd. 3.25 p. kwartaal Franco p post 4. Advertenties: 15 cent per m.m. In- gez. mededeelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden 1.50. De terugkeer van Mgr. Buis, in 1937 als gewoon missionaris voor de tweede maal naar de missie van Sa rawak op Engelsch West-Bomeo ver trokken, is voor de parochianen van de Dekenale parochie aan den Hee rensingel aanleiding geworden voor een grandioze ontvangst, zooals Lei den zelden nog heeft mogen aan schouwen. Na wekenlange voorbe reiding heeft men een feestprogram ma in elkaar gezet, waarvoor ieder de hoogste waardeering mag hebben. Algemeen leider daarvan was weleerw. heer kap. Kooij, terwijl ook het Waldeck Pyrmontstraat-co- mité, bestaande uit de heeren Th. Bergsma, Th. Juffermans, M. van Berge Henegouwen en L. van Scha- gen veel ertoe heeft bijgedragen om den nieuwen prelaat der H. Roomsche Kerk een feestelijke thuis komst in de ouderlijke woning te be reiden. De Waldeck Pyrmontstraat was op feestelijke wijze versierd. Terwijl nagenoeg huis-aan-huis de nationale driekleur met geelwitten of paarsen wimpel was uitgestoken, vormde het plantsoentje voor perceel 31, waar de familie van Mgr. Buis woonachtig is, een prachtige gelegenheid voor het aanbrengen van een feestversie ring. Hoog stonden aan alle zijden de masten met pauselijke wimpels opgesteld en in het midden torende op een zuil een fraai wit kruis. Voor de ouderlijke woning was een spe ciale versiering aangebracht. In een witte boogomlijsting staken groen en bloemen, schilden met geelwit en roodzwart en de letters S.J. en M.H. waren aangebracht en overal ver toonde zich het geel-wit en paars. Inderdaad, het comité van buurtbe woners heeft hiermede een fijne at tentie bewezen èn aan den jongen Apostolisch Prefect èn aan zijn fa milie èn aan katholiek Leiden. Zoo kon de feestelijke intrede van Mgr. Buis niet anders dan een tref- fenden indruk maken. En zoo is het gewerden bij de duizenden, die dez" plechtigheid hebben mogen mede maken. Voer de St. Joseph's Congregatie van Mill Hill was het ongetwijfeld een groote eer een der hunnen tot de waardigheid van Apostolisch Pre fect verheven te zien, voor Katho liek Leiden was dit niet in mindere mate het geval en om daaraan uiting te geven heeft men zich tot het uiterste ingespannen om de ont vangst zoo waardig mogelijk te doen zijn. De ontvangst. Die ontvangst begon reeds in „Hui ze Elisabeth" aan den Haagweg 49, waar Mgr. Buis, vergezeld van Dr. J. van den Dries, rector van het St. Joseph's Missiehuis te Roosendaal en Father J. Spierings, Zaterdagmiddag rond 4 uur arriveerde, terwijl daar reeds aanwezig was de weleerw. fa ther H. v. Erp, die bij Mgr. in de missie werkte en met hem de gevan genschap deelde. Tegen 5 uur arri veerde de hoogeerw. heer deken A. Homulle en daarna begaf men zich per auto naar den Zijlsingel, waar zich ten huize van den heer J. A. v. Haasteren reeds familieleden en kerkbestuur en buurtcomité hadden verzameld, om van hieruit (ongeveer de grens der parochie) de tocht naar de ouderlijke woning te beginnen. Door een eerehaag van kajotters schreed Mgr. Buis naar binnen en werd daar begroet door de heeren van het comité van ontvangst. Zoo dra Mgr. binnen was stelde de stoet zich op. Voorop ging de motorpoli tie, dan volgden vlaggendragers v. d. Engelsche vlag, Pauselijke Missie- vlag, Nederlandsche en Leidsche vlag. Dan volgden de Gidsen en de leden van Victorie met hun vlaggen, waarna de rijtuigen met den vader en den oudsten broer van Mgr.. het kerkbestuur en het buurtcomité en tenslotte in een met vier paarden be spannen open landauer Mgr. Buis, deken Homulle, en de fathers rector v. d. Dries en van Erp. Daarna volg den de Verkennersvlag met Welpen, de Verkenners en de Kajotters met hun vlag, terwijl de stoet door poli tie gesloten werd. In triomfantelijke tocht ging het vervolgens naar de Waldeck Pyrmontstraat en nimmer nog heeft Leiden zulk een feeststoet aanschouwd. Langs den weg stond het volk in dichte hagen om dezen intocht mede te maken en allen wa- Indrukwekkend was de feestvie- ring ter gelegenheid van de hooge benoeming van een priester-missio naris uit de dekenale parochie te Leiden. Indrukwekkend óók om de heerlijke uiting van parochieel ge zinsleven in deze parochie; en om de eensgezindheid, waarmede de buurtgenooten van de ouders van den nieuw-benoemden monseigneur de vreugde hebben meegevierd: op heel enkele uitzonderingen na vlag den allen! Bijzonder sympathiek was ook de muzikale huldiging door „de Post' ren onder den indruk. Rond de ouderlijke woning in de Waldeck Pyrmontstarat waar ook deken 'Nieveen v. Dijkum aanwezig was. was de belangstelling overweldigend, doch de politie had ook hier voor een uitstekende afzetting gezorgd, zoodat alles een zeer ordelijk ver loop had, terwijl natuurlijk ook de Verkenners een handje hielpen. Ontroerend weerzien. We wagen ons niet aan een be schrijving van de ontroerende ont moeting in de ouderlijke woning, waar Mgr., voor het eerst in het paars, thans ook zijn moeder, zijn broers en zusters mocht begroeten Temeer, waar de moeder van Mgr., jarenlang ziekelijk reeds, tien jaar geleden afscheid van haar priester zoon had genomen in de gedachte hem hier wellicht nimmer weer te zien! Inderdaad, Gods wegen zijn ondoorgrondelijk en de geheele fa milie kan God niet genoeg danken voor dit heerlijk weerzien. Nadat een kopje thee was gebruikt volgde reeds een eerste verrassing vpor Mgr.: een kussen van gebak, met suiker overtrokken, waarop de mijter in suiker, aan de punten ver sierd met fraaie paarse linten van suiker, erop geteekend een neger onder een palmboom: een geschenk van de R-K. buurtbewoners. Toen men van de ondergane emo ties eenigszins hersteld was, sprak de oudste broer van Mgr., de heer Jac. Buis, namens vader en moeder, broers en zusters, een woord van welkom in de ouderlijke woning, in derdaad nog het ouderhuis door het gelukkig bezit van vader en moeder Spr. richtte een hartelijk welkom tot zijn heerbroer, hartelijk niet in het' minst door de wijze, waarop al len zich hebben beijverd om dit weerzien zoo grootsch mogelijk te maken. Spr. achtte het een groote eer voor Mgr. en voor de familie, dat hij het bisschopskruis heeft mogen ontvangen, maar dat kruis beteekent ook nieuv/e lasten en zorgen, doch Mgr. mocht zich overtuigd weten, dat de missie van Noord-Borneo meer dan „ooit de missie was van de familie. Na den wensch geuit te heb ben, dat het licht van het kruis mo ge triomfeeren, vroeg spr. Mgr. den priesterlijken zegen, welke hierna werd verleend. Intocht in de Kerk. Te 7 uur vond op plechtige wijze de intocht in de Dekanale kerk plaats. Welpen, verkenners, gidsen, Victorieleden en kajotters waren weer op hun post en door een eere haag schreed Mgr. Buis, vergezeld door de geestelijkheid door de volle kerk naar het altaar, waarheen ook de moeder van Mgr. per auto was gebracht. Een feestelijke intocht werd het, waarbij velen zich dezen Prins der kerk nog herinnerde in zijn studiedagen en later bij zijn eerste H. Mis en in zijn vacantietijd als eenvoudig priester. Organist Abr. Martijn speelde voor den intocht het 3e koraal van César Franck, waarna het zangkoor het „Viva Prefecto" van 'n onbeken den componist vertolkte. Toen Mgr. Buis op het altaar had plaats genomen, hield de hoogeerw. heer deken Homulle een toespraak, waarin hij Mgr. zeide, dat toen in Leiden bekend werd, dat Z.H. de Paus hem benoemd had tot Aposto lisch Prefect, er een gloed van vreugde door de parochie ging, wel ke steeds aangroeide en dezen avond zijn hoogtepunt mocht bereiken. Tien jaar geleden weggegaan als ge woon priester, mocht hij thans te- Te Leiden vond Zaterdag de inhuldiging van den Apost. Vic ZHExc Mgr. Buis plaats. Mgr. Buis arriveert aan de grens der parochie. BRUIDJES bieden bloemen aan voor het ouderlijk huis. rugkomen met het purper der pre laten van orxze H. Roomsche kerk. Allen hadden met Mgr. vol ver wachting naar dezen dag uitgezien en onder die gillen vooral de geluk kige ouders. De parochianen hebben met hun vreugde meegeleefd en zij zijn er blij en gelukkig mee. Zij willen nu neerknielen om van God hulp en bijstand af te smeeken, doch tevens om Hem te bedanken voor deze uitverkiezing. Spr. ging dan in het kort den levensloop van Mgr. na, hoe hij als jongeling de stem van God tot zich hoorde roepen en hoe hij als Sa muel sprak: Heer, hier ben ik. Toen God hem riep ouders en verwanten te verlaten, om te gaan naar het land, dat Hij hem toonen zou, trok hij op bevel van zijn oversten rfear Borneo, het land der Koppensnel lers. Daar heeft hij twintig jaar ge arbeid en de zegeningen van zijn priesterschap doen nederdalen over veler hoofden en zij zullen hem dankbaar zijn in eeuwigheid. Twin tig jaar heeft Mgr. gearbeid met het vuur van zijn jong<> hart en dat vuur laaide steeds hooger op. Toen kwam de oorlog met al zijn droevige gevolgen, want de schade in de missie is ontzettend groot en de geestelijke schade eveneens. In zijn gevangenschap heeft Mgr. ech ter ook zijn zegeningen kunnen uit spreiden en toen riep de stem van Rome naar een nieirw missiegebied, waar hij moet opbouwen van den grond af, want kerken, kapellen,, ziekenhuizen en scholen zijn ver woest. Mgr. weet, dat hem daardoor vele lasten op de scfuouders zijn ge legd, doch spr geeft de verzekering, dat de parochie zooveel mogelijk zal trachten zijn zorgen te verlichten en hem door gebed zal steunen. Spr. besloot met den wensch, dat het Mgr. gegeven moge zijn in zijn nieuw missiegebied opnieuw met jeugdig vuur te beginnen en te werken, zooals hij in Sibu heeft ge werkt, velen te winnen voor Chris tus en een rijken oogst binnen te halen. Daarbij zal de parochie van O.L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph hem ten allen tijde blijven volgen. Na deze toespraak werd een plech tig Lof gehouden, dat na den zegen met het Allerheiligste werd besloten met het „Jubilate" van Aiblingen. Dan verliet Mgr. weer het kerk gebouw en begaf zich met zijn fa milie naar de pastorie. Te kwart over acht werd Mgr. met zyn ouders weer naar de Waldeck Pyrmontstraat gebracht, waar te 9 uur door het Harmoniegezelschap ..De Post" een serenade werd ge bracht, welke tot 10 uur duurde en duizenden menschen op de been bracht. De woning van de familie Buis werd door twee groote schijn werpers verlicht en toen de muziek arriveerde, nam M°r. met familie en °eest el i ikheid op stoelen o'aats voor bet huis. Het weer werkte daarbij bijzonder tot het welslagen mede. T" de oauze kwam het bestuur van ..De Post" M°r. gelukwenschen, daarop deze harteliik bedankte voor de gebrachte hulde. De leden van het korps werden daarna onthaald +èn huize van den heer S. Schagen. 10 uur keerde de rust weer, indrukken van deze ont- zullen voor velen onverge- rnjiaar de in .vangst zulle ttblijk zijn. (Vervolg op Pag. 2). IJBDEN begint te Lake Succes (New York) de speciale zitting van de "■Algemeene Vergadering der Ver. iNaties, bijeengeroepen ter behande ling van het Palestijns-phe probleem. Be vergadering zal besluiten moeten nemen ten aanzien vacn drie hoofdkwesties. Deze zijn: het Britsche ver zoek om een commissie van onderzoek, het verzoek der Arabische sta ten om onafhankelijkheid voor Palestina en dat der Joden-Zionisten en niet-Zionisten om aan ^e besprekingen te mogen deelnemen. Het ziet er naar uit, dat deze kwestie het meest ingewikkelde probleem zal zijn, dat tot nog toe aan de V.N. voorgelegd is. Deze bijeenkomst zal te maken krij gen met aangelegenheden van ras, godsdienst en nationaliteit en wel licht meer tijd vergen dan de oorspronkelijk vastgestelde twee weken. scherpe bewaking gesteld. De bewa kers hebben order, alle pakketten, die worden binnengebracht, te con troleeren en zorgvuldig de papieren te onderzoeken van ieder, die de ter reinen betreedt. De belangstelling van het publiek in de komende debatten bereikte ge durende het weekeinde haar hoogte punt. Verklaard werd, dat reeds aan meer dan 15.000 aanvragers toegangs bewijzen waren geweigerd. M.R.P. STEUNT DE GAULLE NIET. Maurice Schumann, voorzitter van de „Mouvement Républicain Popu laire", heeft verklaard, dat zijn par tij, op één na de grootste van Frank rijk, de nieuwe beweging van De Gaulle niet zal steunen. De MRP wenscht Frankrijk niet in twee vijan dige kampen verdeeld te zien. ECKENER PREFEREERT NOG ALTIJD ZEPPELINS. Dr. Hugo Eckener, de bekende Duitsche Zeppelin-bouwer, is naar de V.S. vertrokken als een van de duizend geleerden, die uitgenoodigd zijn voor het verrichten van weten schappelijk onderzoek. Eckener zal 3 a 4 maanden in de V.S. blijven. In 1938, aldus dr. Eckener, stonden wij juist op het punt een Duitsch Amerikaansche Zeppelinmaatschap pij op te richten, te zamen met de Good-Yearfabriek. Het plan werd ge steund door Charlie Schwab van de Bethlehem Steel. Dr. Eckener zal in de Good-Yearfabriek te Ohio voort gaan met de toepassing van hetgeen de oorlog geleerd heeft. Eckener -s er nog steeds van over tuigd, dat luchtschepen practischer zijn dan vliegtuigen omdat zij meer comfort en veel ruimte bieden. Een luchtreis per vliegtuig wordt na twintig uur zeer vermoeiend. In een luchtschip daarentegen kan een pas sagier drie weken reizen zonder moe te worden. Ingewikkeld en netelig probleem De groote mogendheden zouden het reeds eens zijn geworden over de sa menstelling van een commissie, die rapport zou uitbrengen over de drie verzoeken. Voorzitter daarvan zou worden de Braziliaan Aronha. De correspondent van Reuter bij üc V.N. schrijft, dat de Sovjet-Unie, naar men verwacht, den efech voor een onafhankelijk Palestina zal on dersteunen. Tot dusver heeft de Sov jet-Unie officieel nog geen stand punt ingenomen en derhalve niet bekend gemaakt, of zij de Arabieren dan wel de Joden wil steunen. In kringen, die nauwe betrekkin gen imet de Sovjet-delegatie onder houden, meent men, dat de U S.S.R. gekant is tegen de eischen der Zio nisten. De veiligheidspolitie van de V.N. heeft de terreinen, die het gebouw van de Assemblée omgeven, onder Op het spoor van Martin Bormann Op verzoek van Scotland Yard heeft de Egyptische politie uitgebrei de maatregelen genomen voor de ar restatie van een „belangrijken oor logsmisdadiger". Deze zou de lang ge zochte Martin Bormann zijn, die te Neurenberg bij verstek ter dood is veroordeeld. Reuter meldt, dat het spoor van Martin Bormann, Hitler's vertrouwensman, naar Egypte geleid heeft. Een bericht van het Fransche persbureau A.F.P., dat Bormann reeds gearresteed is, wordt voorbarig ge noemd. De zaligverklaring van Marietta Gorétti in de Sint Pieter werd Zon dagmorgen door duizenden menschen bijgewoond, onder wie de moeder van het meisje. Het is pas de tweede maal in de geschiedenis der Kerk, dat een moeder lang genoeg geleefd heeft om de zaligverklaring van haar kind bij te wonen. IJZEREN GORDIJN WEER DICHT. Na de conferentie Onmiddellijk na het beëindigen van de conferentie van Moskou is de cen suur op de buitenlandsche correspon denten in de Sovjet-Unie met volle scherpte hervat. Tijdens de conferen tie hebben de Russen hun beloften, dat alle telegrammen van buitenland sche correspondenten in Moskou over de conferentie ongecensureerd zou den worden verzonden, slechts en kele weken gehouden. Volgens af spraak zou alle conferentie-copie ge merkt worden met dc letters C.F.M. Dit vrijgeleide werd echter ingetrok ken, nadat, volgens Russische bewe ringen, in C.F.M.-telegrammen op merkingen voorkwamen, die niet op de conferentie sloegen. HET HOOFD NOG JUIST BOVEN WATER. In een te Millau (Zuidwest-Frank rijk) gehouden rede, heeft de Fran sche premier, Paul Ramadier, te ken ner gegeven, dat Frankrijk in de po- ciïie verkeert van een man, die nog juist het hoofd boven water kan hou den. „Als we niet volhouden, ver drinken we". Ramadier verklaarde niet pessimis tisch te willen zijn, maar hij achtte het einde van de moeilijkheden nog niet in zicht. Het meest zorg baart de productie. Hulp van buitenlandsche arbeidskrachten blijft geboden, daar de Fransche mijnwerkers en andere arbeiders de grenzen van hun pro ductiviteit bereikt hebben. f De goede daad Dit wordt een innig triest ver haal van een man, die een goede daad wilde verrichten. Onder Nijmegen reed Zaterdag ter hoogte van het Maas- en Waalkanaal een man met een licht bestel-autotje. De wind gierde over den dijk en floot ma licieus tusschen z'n tanden, toen hij het autotje zag hobbelen. De man achter het stuur floot ook en was vol goeden moed- Opeens zag hij een deksel van een melk bus op den weg. „Wie weet, wel ke arme drommel van een melk boer dat ding verloren heeft", dacht de bestuurder. „Straks gaat het regenen en komt er wa ter in de melk". Hij stapte uit, om dit apparaat op te rapen en aan den rechtmatigen eigenaar terug te geven. De wind floot spottend en zag zijn kans. Hij greep het niet ge sloten portier, rukte het open en de ruit brak. „Dat is spijtig", dacht de man van het autotje, „maar ik kan die glasscherven daar toch niet laten liggen". Hij zette zijn wagentje eenige meters terug en begon vol ijver en consciëntieus het glas op te rapen. De wind gierde en hoonde den man met een akeligen lach, doch deze deed zijn plicht als goed weggebruiker. Met een ietwat stijven rug, maar voldaan over zijn werk richtte de man zich op en wilde naar zijn autotje terug- keeren. Het was verdwenen. De boosaardige wind had het weg geblazen. Eenige uren later zag de dijk een somber man, toekijkend naar het optakelen van zijn zwaar gehavend bestel-autotje. Er is geen gerechtigheid meer op deze wereld. Absenteïsme geeft communisten de kans De Christen Democraten in Italië hebben in den strijd tegen de ont kerstening van den Italiaanschen staat de eerste slag verloren. In de Wetgevende Vergadering te Rome is verleden week fel gedebatteerd over de plaats van het gezin in den staat. Tegenover de christen-democraten van De Gaspari, die de heiligheid en onverbreekbaarheid van het huwe lijk in de grondwet wilden zien vast gelegd, stonden de communisten en socialisten, die met even groote vast beradenheid dit fundament uit de wetgeving wilden weren. Bij de stemming over de grond wetsclausule, die het gezin „een na tuurlijke verwantschap, gegrondvest op de onontbindbaarheid van het hu welijk" noemt, hadden de linker par tijen een amendement ingediend, om het woord „onontbindbaar" te schrap pen. Het amendement werd met drie stemmen meerderheid aangenomen. ARBEIDERS IN HET BEHEER DER ONDERNEMING. Zondag waren, zoo lezen we in de „Volkskrant", de leden van de Ka tholieke Jonge Werkgeversvereeni- ging in Valkenburg bijeen. Mr. dr. L. Regout uit Meerssen, de voorzitter van de Algemeene Katholieke Werk geversvereniging, sprak over de or ganisatie in de onderneming, waarbij hij er op wees, dat het vooruitstre vende program van de sociale poli tiek er op gericht zal moeten zijn, oen arbeider een menschwaardig en voor alles een zeker bestaan te ver schaffen er den arbeider als volwaar dig medewerker in het productiepro ces en de organisatie van het bedrijf en de onderneming op te nemen. Spreker twijfelde er niet aan, dat de taak van den arbeider in de toekomst bij het beheer van de onderneming ligt. Dit is echter een geleidelijk pro ces en over 25 jaar zullen arbeiders in de Raden van Commissarissen b.v een heel normaal verschijnsel zijn. De mijnstreek met het Mijn- statuut is echter al een stapje verder. Tot zoover het verslag in de „Volkskrant". Frissche gedachten! En wij hopen, dat er geen 25 jaar voor noodig zul len zijn, om ze te verwezenlijken! Dat óók arbeiders uit het bedrijf in Raden van Commissarissen zitting hebben is ten slotte veel redelijker, veel natuurlijker, dan dat daarin al leen alles voor het zeggen hebben buitenstaanders, die wat geld in de onderneming hebben gestoken. NIEUWE GENERAAL VAN AUGUSTIJNEN EN ONGESCHOEIDE CARMEL1ETEN. In de afgeloopen week kwamen te Rome de generaal-kapittels van de Paters Augustijnen en Ongeschoeide Carmelieten bijeen ter verkiezing van een nieuwen generaal hunner Orde. Tot prior-generaal der Augustijner orde we: l gekozen pater Joseph Hic- key, een der assistenten van den af getreden generaal pater Carlo Pas- quini, en tot generaal der Ongeschoei de Carmelieten, pater Silverio van dë H. Teresia, tot dusver definitor-gene- raal dier Orde. Hij is ook lid van de Historische Academie te Madrid en verzorgde een uitgave in 't Spaansch van de werken van de H. Teresia van Avila, van de H. Joannes van het Kruis en van pater Jerome Gratiën. Het meest beschamende was het feit, dat bij de beslissende stemming niet minder dan 32 leden van de Christ. Dem. partij op het appèl ontbraken. Het doel van socialisten en com munisten is, echtscheiding wettelijk geoorloofd te maken. Dit doel is nog niet bereikt, doch het amendement, dat de onontbindbaarheid van het hii- welijk uit de grondwet heeft ge schrapt, laat een achterdeur open om vroeg of laat het echtscheidingspro grammapunt der linksche groepen binnen te halen. MASSA-ARRESTATIES IN ROEMENIë. In een campagne, welke sedert 5 Maart in Roemenië aan den gang is, zijn duizenden leden van de opposi tie gearresteerd. De oorzaak van deze actie is waarschijnlijk de vrees der regeering, dat na het terugtrekken der Russische troepen uit Roemenië, de anti-communistische groepen een staatsgreep zullen ondernemen. De communisten trachten thans 'n „bur- gerleger" op te richten uit personen, die vroeger lid waren van de fascisti sche IJzeren Garde. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Kapelaan te Alk maar (H. Laurentius) den Weleerw. heer N. Buurman; te Amsterdam (H. Willibrordus binnen de Veste) den Weleerw. heer H. A. C. Snelders; te Leidschendam, den Weleerw. heer A. A. van der Voort* te Zaandam, den Weleerw. heer C. A. van der Ham, die Kapelaan was te Hoorn. Vervol gens tot Kapelaan te Delft (H. Hippo- lytus) den Weleerw. heer M. J. M. Wuyster, die Kapelaan was te Lisse (H. Agatha). CORRUPTE AMBTENAREN IN BEWARING. Een lederverffabrikant, die een grootere toewijzing voor chemicaliën wilde ontvangen, stelde in den zomer van 1946 zijn vertegenwoordiger 900.ter beschikking. Een gedeelte van dit bedrag gebruikte deze om de desbetreffende ambtenaren van het Rijksbureau voor Chemicalische Pro ducten om te koopen. De fabrikant kreeg inderdaad grootere toewijzin gen, die echter werd ingekrompen, toen de betrokken ambtenaren ontslag hadden genomen. Deze gang van za ken kwam ter kennis van de directie van het Rijksbureau, die onmiddelijk de Centrale Dienst voor de Economi sche Controle inlichtte. Een onder zoek had tot gevolg, dat de oneerlijke vertegenwoordiger en de corrupte ex- ambtenaren ter beschikking van de justitie zijn gesteld. £eti tc.oAM.Vtje... „Rechtvaardigheid beoefenen ei billijkheid Is God meer waard dan offers". Spreuken 21. 3. WEERSVERWACHTING VRIJ KOUD 5 0 Aanvankelijk nog krachtige windo c uit Noord-Westelijke richting, g c Wisselend bewolkt met eenige re- g 1 gen of hagelbuien. Later afne-o mende wind en minder bewol-o g king. Vrij koud. nnooooooooonnnon. >oonr inonnni mooooo

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1