De geheime zittingen te Moskou Hulpactie van Truman aanvaard De gewelddaden in Palestina Prov. Staten van Zuid-Holland WOENSDAG 23 APRIL 1947 Bureaux: Papengr. 32, Giro 103003 Tel.: Adm.. Adv. 20826, Red. 20015 Dir., drukkerij en abonn. 20935. Directeur- C. M. v. HAMERS VELD Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11069 Abonnementsprijs f 0.26 per week. 1.10 p. mnd. 3.25 p. kwartaal Franco p post 4. Advertences: 15 cent per m.m. In- gez. mededeelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden 1 1.50. „Christenen moeten hun sociale- en politieke plichten leeren verstaan" Z.Em. Kardinaal Schuster, Aarts bisschop van Milaan, heeft voor de Katholieke pers het volgende bekend gemaakt over zijn jongste audiëntie bij den H. Vader, tijdens welke de Paus het volgende opmerkte over den politieken toestand in Italië: „Het is dringend noodzakelijk, dat de Katho lieken een steeds klaarder begrip krijgen van hun sociale en politieke plichten en zich meer en meer aan eensluiten ter ondersteuning van de Katholieke organisaties, opdat Italië een regeering krijge, welker activiteit op de grondslagen der Christelijke so ciologie en het Katholieke karakter van het land berust. De Paus achtte het dringend noodzakelijk, dat de ge wetens der geloovigen worden ge schoold met het oog op de a.s. ver kiezingen. Het is de taak van de gees telijkheid en de Katholieke pers, die genen voor te lichten, die meenen, dat'de belijdenis van het Katholieke geloof te vereenigen zou zijn met het aanvaarden der communistische theo rieën. De Pausen van Rome hebben het communisme herhaaldelijk ver oordeeld en als een aantasting der goddelijke en menschelijke rechten gebrandmerkt. Dit standpunt van de Kerk betreft niet een louter politieke kwestie, doch vindt zijn grondslag in de zedenleer'en den godsdienst. Daar om geldt voor de verhouding tusschen Katholicisme en communisme het woord van de H. Schrift: „Wie niet met Mij is, is tegen Mij". Vrijheid en socialisatie IN kringen van de Partij v. d. Ar beid blijft men er op hameren, dat een directie van een Bank de finan- cieele politiek der Regeering niet mag becritiseeren „dwarsboomen" noemt men het. Het „Vrije Volk" heeft dat in een artikel betoogd. Gisteravond was in hetzelfde blad een inzender aan het woord, die eerstbedoeld artikel wil onderstreepen. „Genationaliseerd of niet, de Ban ken zijn gemeenschapsorganen ge worden", schrijft hij. Inderdaad, in zekeren zin is dat waar, van de Banken en van ieder bedrijf. Ieder bedrijf moet zijn bestaansreden en bestaansdoel vinden in het belang der gemeenschap. Als het dé ge meenschap niet diént, moet het ver dwijnen of door maatregelen van boven-af zóó geleid worden, dat het aan zijn doel het dienen van de gemeenschap beantwoordt. Maar de Banken zijn niet gemeen schapsorganen in den zin van over heidsinstellingen. Ze zijp niet (nog niet) genationaliseerd! De geciteerde schrijver zegt ver der: „Het is niet on-democratisch, dat het lagere orgaan zich schikt on der het hoogere". Hij wil dus klaar blijkelijk al doen, alsof de Banken al reeds overheidsinstellingen zyn! En dan dan zijn zij in de positie van lagere organen, die zich moeten schikken onder de hoogere; dan mo gen m.a.w. als de Regeering een bepaalde financieele politiek wil voeren de directies der Banken deze politiek niet becritiseeren, maar moe ten zij zwijgen. „Mond houden;" om het in het Nederlandsch te zeg gen is dan de stelregel voor - de leiders van deze zoowel als van an dere genationaliseerde bedrijven!^ Men ziet hier nu zonneklaar vóór zich, wat het resultaat is van natio nalisatie of socialisatie: in gevaar wordt gebracht, onderdrukt en ont nomen wordt het óók sociaal kost bare goed van de geestelijke er staatkundige vrijheid! In het debat over de onderhavige kwestie wordt wel héél duidelijk gedemonstreerd het sociaal-nadeelige gevolg van so cialisatie van een bedrijf, waartoe men dan ook naar de overtuiging der K.V.P. niet mag overgaan, als er geen reden is van algemeen belang welke daartoe evident dr vigt. KARDINAAL GRIFFIN OVER DE KATHOLIEKE KERK IN JOEGO- SLAVIë. Kardinaal Griffin, de Katholieke aartsbisschop van Westminster, heeft een vergadering te Londen een krachtig protest doen hooren tegen „de vervolging van de Katholieke Kerk in Joego-Slavië, waar de bepa lingen betreffende de rechten van den mensch uit het Hahdvast van de V.N. volkomen belachelijk worden gemaakt". Hij vond het noodig, dat de V.N. een onderzoek instellen. Kroonprins Fredcrih tot koning van Denemarken uitgeroepen. Koning Frecerik IX en zijn gemalin, konin gin Ingrid, op het balcon van het paleis Christiansborg nadat dé Deen sche eerste minister, Knud Kristensen de proclamatie had afgekondigd. Leiden niet tot resultaat De geheime zittingen te Moskou, waarin het te sluiten verdrag met Oostenrijk is besproken, hebben tot gisteravond nog niet tot een resultaat geleid. Volgens sommigen is nog minstens één geheime zitting noodig, alvorens men definitief zal kunnen beslissen of de impasse, waarin de besprekingen in het openbaar waren geraakt, zal kunnen worden doorbro ken. Van eenigén definitieven voort gang wordt intusschen geen melding gemaakt. Het verste, waartoe men in zijn commentaar op het besprokene wil gaan, is, dat de deur nog op een kier open staat en dat het thans aan Stalin is om te beslissen, of het ver drag met Oostenrijk zal kunhen wor den gesloten. Robert Magidoff, verslaggever van de NBC, heeft in een uitzending uit Moskou gezegd, dat de conferentie misschien Vrijdag of Zaterdag beëin digd zal worden. Moskou wil voorloopig Koreaansche regeering. Terwijl de conferentie te Moskou nu vlak voor de sluiting staat, heeft Molotof opeens een nieuw onderwerp ter tafel gebracht. In een brief aan Marshall noodigt Molotof den Amerikaanschen minister uit besprekingen te beginnen voor de vorming van een voorloopige regee ring voor Korea, dat gedeeltelijk door Rusland, gedeeltelijk door de Ver- eenigde Staten bezet is. „Korea moet VERKLARINGEN VAN HET R.K. BRITSCH EPISCOPAAT. Het R.K. Episcopaat van Enge land en Wales heeft een verklaring gepubliceerd, waarin aangedrongen wordt op de repatrieering van Duit- sche krijgsgevangenen in Groot-Brit- tannië. „Wij zijn ernstig bezorgd over de voortdurende detineering van Duitsche krijgsgevangenen hier te lande. Wij dringen er bij de regee ring op aan, verdere maatregelen te nemen voor him onmiddellijken te rugkeer naar hun woonplaatsen en gezinnen". In een andere verklaring over „de huidige crisis" spreekt het Episco paat de meening uit, dat „een oplos sing van wereldvraagstukken alleen kan worden verkregen, indien de menschen van goeden wil zijn en ne derig bekennen, dat zij alles aan den Almachtigen God te danken heb ben." Een uitspraak, die waard is opge zonden te worden naar Moskou, waar de conferentie de oplossing der han gende vraagstukken maar niet vin den kan. Dertigduizend Joden naar Suriname Dertig duizend Europeesche Jood- sche refugié's zullen „als begin" in Suriname worden toegelaten. Aldus werd Maandag besloten in een confe rentie te Paramaribo tusschen een gouvernementscommissie en een de legatie van de Freeland League. Over het totale aantal toe te laten refugié's kon men niet tot overeen stemming komen. De gouvernements commissie stelde voor de beslissing daarover aan het gouvernement over te laten. De Freeland League wees er echter op, dat voor de overbrenging der refugié's een aanzienlijk kapitaal noodig is en dat dit alleen kan wor den bijeengebracht als de zekerheid bestaat, dat de kolonisatie niet plot seling wordt stopgezet. De League stelde daarom voor, het aanvullend aantal gezamenlijk vast te stellen op basis van het „opnemingsvermogen" zooals dit uit de vestiging van de eerste dertig duizend zal blijken. Men hoopt Zaterdag in de volgen de, laatste, vergadering tot overeen stemming te komen. PANIEK BU NEW DELHI. Op een feest van Hindoes in de buurt van New Delhi is brand ont staan, die, aangewakkerd door den wind, weldra zulke afmetingen ging aannemen, dat de geloovigen in pa niekstemming in de rivier sprongen, waarin zy zich in den loop der gods dienstige plechtigheden hadden ge reinigd. Een groot aantal hunner werd door den stroom gegrepen en verdronk. Tien anderen kwamen in de vlammen om. Meer dan duizend tijdelijke onderkomens zijn ver brand. onafhankelijk worden van vreemde inmenging en aan de verdeeling in twee zones moet een einde komen", zoo zegt Molotof. Eenigen tijd geleden heeft Mar shall, in een schrijven aan Molotof, de Russen er van beschuldigd, dat zij de oplossing van het Koreaansche vraag stuk met opzet onmogelijk maken. Het Russische militaire bestuur wei gerde de democratische beginselen toe te passen en steunde die partijen, die de politieke doelstellingen van Mos kou zijn toegedaan. Rusland verbood verder het vrije verkeer tusschen beir de zones .weigerde economische rela ties toe te staan en werd door Marshall aansprakelijk gesteld voor de groote nood in dit land. In zijn schrijven aan Marshall werpt Molotof de schuld op de Amerikanen, die op Korea in strijd met de overeen komst van Moskou zouden handelen. DE DUITSCHERS IN POLEN. Er zyn teek en en, die wijzen op een nieuwe botsing tusschen Engeland en Polen inzake de deportatie naar de Britsche zóne van zich thans in Po len bevindende Duitschers. Den afgeloopen winter zijn de transporten in verband met de he vige koude stopgezet. De Poolsche re geering heeft onlangs besloten de de portatie naar de Britsche en de Rus sische zóne te hervatten, opdat de resteerende 400.000 Duitschers in Po len binnen afzienbaren tijd uit Poten zullen verdwijnen. Naar van gezag hebbende zijde is vernomen, is de kwestie op de Moskousche conferen tie opgeworpen, ofschoon tot dusver geen beslissing is genomen. DE BONNENZWENDEL IN BELGIë. Naar aanleiding van ons bericht betreffende vervalsching van Neder- landsche distributiebescheiden in Antwerpen, kunnen wij nog mede- dieelen, dat in Nederland reeds 11 verdachten zijn gearresteerd, onder wie ook enkele trouwen. Inmiddels is gebleken, dat de door de recher che gevolgde sporen niet alleen van uit Den Haag, maar ook uit Limburg en Rotterdam naar Antwerpen leid den. Men is er echter nog steeds niet in geslaagd den drukker der valsche kaarten op te sporen. Nieuwe Generaal der Monlfortanen Tot Generaal-Overste van de twee door den zaligen de Montfort gestich te Congregaties de Pater Mont- fortanen en de Dochteren der Wijs heid werd op hel Kapittel in het Moederhuis te St. Laurant sur Sèvre (Fr.) gekozen de hoogeerw. pater dr. Alexande Josselin, tot dusverre Pro vinciaal van de Fransche Provincie, De nieuwe Generaal werd 5 Janua ri 1901 in het departement Morbihan geboren. Hij legde zijn eerste kloos tergelofte af 8 September 1-922. Na zijn philosophie en militaire dienst studeerde hij te Rome, waar hij 1 De cember 1929 werd priester gewijd en in 1930 promoveerde tot doctor in de theologie. Hij is de zestiende op volger van den Zaligen de Montfort, die, op 20 Juli a.s- zal heilig worden verklaard. EEN DEBAT van tien dagen heeft de Amerikaansche Senaat pre sident Truman's programma vo or hulp aan Griekenland en Turkije met 67 tegen 23 stemmen aangenom en. Tevoren was een amendement van Senator Johnson (oppositie), die aandrong op het niet-vermeiden van militaire hulp in de betrokken wet, met 68 tegen 23 stemmen ver worpen. Amerika in gevaar zou komen en agressie in het verschiet zou liggen. Amerika heeft thans zijn historische kans, zoo zei Vandenberg. De mogè- lijkheid, om zonder oorlog de demo cratische denkbeelden overtuigings kracht te geven, zal niet meer terug komen. REGEERING VAN PARAGUAY AANVAARDT BEMIDDELING. De regeering van Paraguay heeft bemiddeling aanvaard van de regee ringen van Brazilië, Argentinië er Bolivia om een eind te maken aan den burgeroorlog. De regeering is bereid het verleden te vergeten, mits de opstandelingen onvoorwaardelijk de wapenen neerleggen. INTENSIEVE VERVOLGING DER GUERILLATROEPEN. Brigade-generaal Manithakis, woord voerder van de Grieksche generale staf, heeft te Athene verklaard, dat het Grieksche leger van dit oogenblik af de guerillatroepen zal opjagen, waar zij worden aangetroffen. Het Grieksche leger is in zijn geheel in het offensief, hoewel over de opera ties minder zal worden gepubliceerd. BRITSCH SCHIP IN CYCLOON VERLOREN. Het passagiersschip ,Sir Harvey Adamson" van de British India Steam Navigation Company is, naar men vreest, met 250 passagiers nabij de Mergin Archipel bij de kust van Bir ma in een cycloon geraakt en verloren gegaan. Met Dakota's van de R.A.F. tracht men sporen van het vermiste schip te ontdekken. Senaat keurt de plannen goed De beslissing in de Senaat viel, één dag nadat een boodschap van Mar shall, die een dringend beroep deed op het Congres om Truman's voor stellen zoo spoedig mogelijk aan te nemen, de Senatoren had bereikt. Marshall noemde de voorgestelde hulpverleening „onvermijdelijk" en verklaarde volledig in te stemmen met de doelstellingen van Traman's programma. Bovendien heeft de groote verontwaardiging in Amerika over de Europeesche redevoeringen van Wallace vele aarzelende Sena toren doen besluiten vóór Truman te stemmen. Vóór de stemming deed senator Vandenberg een laatste beroep op den Senaat. Hij verklaarde dat, in dien Truman's voorstellen zouden worden verworpen, democratisch NIEUWE EXPLOSIE TE TEXAS CITY. Een week na de ramp te Texas- City is een opslagplaats met ammo nium-nitraat in brand gevlogen. Naar verluidt kunnen er ieder oogen blik nieuwe explosies plaats vinden. NIEUWE ONTPLOFFING OP HELGOLAND? De Duitsche Noordzeehaven Cuxha- ven is Dinsdagavond opgeschrikt door het geluid van een zware explo sie, dat uit de richting Helgoland kwam. VLIEGTUIGONGELUK IN GEORGIA. De luchtvaartmaatschappij Delta Airlines heeft medegedeeld, dat een speciaal vliegtuig met employ's der maatschappij nabij Columbus in den staat Georgia is neergestort. Negen personen zijn daarbij om het leven gekomen. Uiterste spanning in Jeruzalem Omtrent het gisteren reeds gemel de opblazen van een militairen trein in Palestina wordt nog nader gemeld, dat de aanslag geschiedde 15 K.M. ten Zuiden van Tel Aviv. Door elec- trisch tot ontploffing gebrachte mij nen werden de eerste vijf wagons uit de rails geworpen. Daarop openden de terroristen, die zich in sinaasappel plantages langs de lijn hadden ver borgen, het vuur. Na een kort maar fel gevecht namens de aanvallers de wijk. Vijf soldaten en drie burgers', waaronder een driejarig Turksch jongetje, werden gedood. Voorts wer-' den 23 militairen en 18 burgers ge wond, waarvan zeven ernstig. In to taal bevonden zich ongeveer 250 mi litairen en 100 burgers in den trein. Als gevolg van dezen treinaanslag Ongehuwden-aftrek De huwende ambtenares Zonder discussie of hoofdelijke stemming werd gisteren door pro vinciale staten van Zuid-Holland een wijziging in de provinciale legesverordening aangenomen. De verhooging bedraagt ongeveer 50 procent, waardoor 40.000 per jaar extra in de provinciale kas zal vloeien. Ook de verhooging van prijzen van provinciale bladen, ver slagen, notulen en bestekken, nood zakelijk geworden door verhooging van kostprijzen, werd z.h.st. goed gekeurd. Een wijziging in de begrooting, die een verhooging van 305.000, met ziöh brengt ging vervolgens onder de hamer door. Een voorstel om het kleuterdag verblijf Margriet te Leiden en de Haagsche vereeniging „Naar het strand" subsidies te verleenen on dervond eenige bedenkingen, waar bij o.m. naar voren werd gebracht, dat dergelijke instellingen van plaatselijken aard niet onder de provinciale subsidieregelen zouden vallen. Dit bracht mevrouw Chr. A. de Ruyter-De Zeeuw in het geweer. Zij betoogde, dat deze instellingen van algemeen nut zijn, ook in an dere plaatsen van de provincie be staan of ontstaan en even belang rijk zijn als b.v. de reeds gesubsi dieerde consultatiebureaux voor zui gelingenzorg. De vereeniging „Naar het strand" zal ook kinderen uit de randgemeenten opnemen. Z.h.st. werd besloten aan al dergelijke ver- eenigingen met rechtspersoonlijk heid subsidie te verleenen tot 15 nrocent van den kostprijs met toe kenning van maximum 35 cent per verpleegdag. Voor gezinsverpleging ten plattelande is het maximum bedrag 27,5 cent. Voorwaarde is, dat ryk en gemeente tevens bijdragen. Het laatste agendapunt: wijziging kostwinners. van het ambtenarenreglement en het arbeidsovereenkomstenregle ment bracht veler tongen in bewe ging. De heer J. Meertens wilde in een motie de ongerijmdheid van ongehuwdenaftrek zien vastgelegd. Mej mr. Zeelenberg brak een lans tegen de bepaling, dat de huwende ambtenares ontslagen moet worden. De middagzitting van de Provin ciale Staten van Zuid-Holland werd in hoofdzaak besteed aan het geven van zienswijzen door diverse richtin gen over de motie van mej. mr. Zee lenberg, inzake 'het intrekken van de bepaling tot ontslag van de huwende ambtenares. De oppositie kwam voor namelijk van A.-R. en Katholieke zij de. Namens verschillende fracties werd adhaesie betuigd over een in gediende motie tot het opheffen van de vijf procentsaftrek van salarissen van ongehuwden niet kostwinners onder het provinciepersoneel. Deze motie-Meertens (P. v. d. A.) werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Bij de hoofdelijke stemming werd de motie-Zeelenberg met 39 gen 36 stemmen aangenomen. (Voor P. v. d. A., P.V. D.V. en C.P.N.). Ver volgens werd het gewijzigde amb tenarenreglement z. h. s. aangenomen. Hiermede worden de salarissen van provincie-personeel genormaliseerd, hetgeen tevens beteekent, dat de toe lagen, die thans in de salarissen zijn begrepen, voor berekening van pen sioen zullen gaan meetellen. Het voorstel tot wijziging van het ar beidsovereenkomstenreglement, ver band houdende met salaris- en spaar regeling, werd eveneens z.h.s. aan genomen. De volgende vergadering werd op 3 Juni 1947 vastgesteld. Ten gevolge van de moties-Zeelen- berg en Meertens zullen Gedeputeer de Staten t.z.t. met voorstellen ko men tot wijziging der bestaande re gelingen inzake ontslag aan huwen de ambtenaressen en de 5 pet. aftreü van salarissen van ongehuwden-niet heerscht in Jerusalem een uiterst ge spannen toestand. De troepen, die de kanon-emplacementen bemannen, werden voorzien van handgranaten. Alle Britsche onderdanen hebben in structie gekregen de militaire zones niet dan geëscorteerd te verlaten. De aankondiging van de nadering van weer een immigrantenschip doet nieuwe terroristische activiteit ver wachten. Nieuw perspectief in Indo-China? Volgens een woordvoerder van de sociaal-democratische partij van Co- chin-China te Saigon wordt op het oogenblik in Indo-China een nieuw nationalistisch front gevormd, dat de Fransche regeering zal uitnoodigen voorstellen te doen om een voorloo pige regeering van de Annamietische Republiek te vormen, die zich zou scharen aan de zijde van de anti communistische troepen buiten An- nam. Deze woordvoerder en andere partijleiders voorzien in de naaste toekomst een ideologische scheiding in de Vietnameesche regeering van Ho Tsji Minh. Degenen, die zich af scheiden (geen communisten) zouden zich bij het nieuwe nationalistische front voegen. Hoewel men in officieele Fransche kringen aarzelt commentaar te leve ren over de laatste ontwikkelingen in Indo-China, bevestigde men, dat tusschen Fransche autoriteiten en Indo-Chineesche leiders op zuiver persoonlijke basis reeds eenig offi cieus contact is gelegd en dat de hooge commissaris Emile Dellaert tengevolge van deze besprekingen misschien spoedig in staat zou zijn nieuwe gedetailleerde voorstellen aan de Fransche regeering te doen. Zuidpool-jaloezie— Admiraal Richard F. Byrd is een groot man. Hij is er in ge slaagd om viermaal naar de Zuidpool te reizen en telkens heelhuids weer thuis te komen. Dat doet u hem niet na en ik ook niet. Probeert u het maar eens om een retourtje Zuidpool te ne men; het lukt u niet. Als alle groote mannen heeft admiraal Byrd ook zijn kleine hebbelijkheden; hij is o.a. nog al familieziek, hij houdt van zyn bloed- en aanverwanten en geeft ze graag een cadeautje. Het spreekt vanzelf, dat hij van de Zuidpool wat voor z'n vrouw mee bracht; dat doe jc als rechtgeaard echtgenoot, als je langen tijd op reis bent geweest. Alleen was het voor Byrd wat moeilijker omdat er aan de Zuidpool zoo weinig snoezige dingen te krijgen zijn. Wat heeft de vrouw van Byrd nu aan een jong zeehondje of een walvisch in een potje? Zelfs een ijsberen-pels is nog niet eens de vervulling van een vrouwen droom; je kimt zoo'n vel hoog stens gebruiken als kleedje voor de haard, waar hij als oefenter rein voor stofzuigende dienst- mesjes en als luilekkerland voor motten kan dienst doen. Neen de Zuidpool is geen Bijenkorf. Maar liefde maakt vindingrijk en Byrd vond er wat op. Hij gaf aan een stuk pas ontdekt land den naam van zyn vrouw. „Wat heb ik daar nu aan?" zal menige andere vrouw gezegd hebben en haar man het verwijt gemaakt heb ben, dat hij er met een koopje van af wilde komen, 't Is waar, het kostte Byrd geen cent, maar het zijn niet altijd de duurste cadeaux, waarmee je een vrou wenhart kunt winnen. Mevrouw Byrd was er bly mee, want zij vond het wel leuk op de wereld kaart te staan. Is ook wel leuk, vindt u ook niet? Maar toen Byrd eenmaal ontdekt had, hoe hij op een goedkoope manier ge schenken kon uifcdeelen, werd hij royaal. Hij noemde een gebergte, waar nog nooit iemand ter we reld van gehoord had, naar zijn oom en een bergtop naar zijn neef. En zoo zou hij doorgegaan zijn als de autoriteiten te Wash ington daar geen stokje voor hadden gestoken. De heele fami lie Byrd zou ten slotte aan ae Zuidpool vertegenwoordigd' zijn en daar de kosten van de laatste twee expedities door den staat waren betaald, had de overheid er wat op tegen, dat Byrd royaal was met andtrm^ns centen. Zoo gaat het in de wereld. Eerst dacht niemand aan Zuid- pool-bergtopjes, maar nu een an der ze cadeau krijgt, willen ze er allemaal ook één hebben. PRINSES JULIANA TERUG. Prinses Juliana en Prinses Mar griet zijn gistermiddag om zes uur, met een speciaal vliegtuig, dat be stuurd werd door kapitein Sonder- man, uit Zwitserland op het vlieg veld Soesterberg teruggekeerd. Di rect na aankomst begaven zij zich naar het paleis. Ze hebben daar drie weken met Prins Bernhard en. de prinsesjes Bea trix en Irene, op uitnoodiging van de inwoners van het Zwitsersche berg dorpje Zermatt doorgebracht. Prins Bernhard en de oudste twee Prinsesjes zullen waarschijnlijk eerst Maandag naar Nederland terugvlie gen. Zomerplannen van de N.Z.H.T.M. De Noord- en Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij zal voor het zomerseizoen verbeteringen invoeren in het vervoer op al haar lijnen. De voornaamste verbetering is het inleg gen van latere trams. Ook de verbin ding LeidenHaarlem v.v. krijgt een lateren dienst ,n.l. om 23.15 uur uit beide plaatsen. Voorts komt er nog een kwartier-busdienst van Haarlem via Noordwijk naar den Haag. De nieuwe dienstregeling gaat op 4 Mei a.s. in. TEGELSCHE PASSIESPELEN DOEN SCHENKINGEN. Door de Stichting Tegelsche Pas siespelen is een totaal bedrag van 15.000.beschikbaar gesteld voor liefdadige doeleinden o.m. voor de Stichting 1940—1945 3000.— en ge troffen kerken in het Bisdom Roer mond 3000. De Stichting is hiertoe in staat gesteld door de ruime inkom sten, welke het bezoek aan de Pas siespelen in 1946 met zich bracht. MELKPRIJS VOOR VEEHOUDERS 14 CENT. Met ingang van 27 April a.s. zal de zomerprijs per kg. melk met 3.3 pro cent vetgehalte voor den producent op 14 cent worden gesteld. Deze prijs verlaging zal voor den consument geen verandering beteekenen. £m teftje,.. „Het is een van de vreemdste af dwalingen van den nieuweren tijd, te meenen, dat kwaad goed wordt, door dat velen het in gemeenschap wil len". „Onrecht en wreedheid wor den door tallooze, overigens welden kende menschen geduld, aanvaard en goedgepraat met een gemakkelijk- he;d, die slechts in gedachteloosheid haar verontschuldiging vindt Prof. Huizinga. WEERSVERWACHTING g HARDE WIND. g Krachtige vooral aanvankelyk o g tijdelijk stormachtige Zuid-Wes- o o telijke wind. Wisselend bewolkt 5 o met enkele regenbuien. Nog iets o 5 kouder. o - oooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1