Prima Verkoopsters Zilveren feest Omgang" van „De Stille te Leiden Dr. W. van Rossum Voor 'n TAXI BOELHUIS RAAD VAN ARBEID IVO VAN HAREN'S SCHOENFABRIEKEN WINKELJUFFROUWEN Hulp i.d. huishouding R.K. Meisje Met één oogopslag.... MAANDAG 21 APRIL 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 4 Een heel mooi stuk proza heeft ons geschonken J. A. Alberdinck Thijm in zijn „Portretten van Joost van den Vondel", waar hij beschrijft, dat Vondel op bezoek was bij pastoor Marius op het Begijnhof te Amster dam. Pastoor Marius werd even weg geroepen, en, toen hij in de biblio theek wadr het gesprek werd ge voerd terugkwam, was Vondel er niet meer: „De pastoor zag naar buiten; de avond was gevallen. Hij zag om zich rond. De deur der kerk stond op een grooter kier dan zoo even. Hij ging in de kerk, nam wijwater en knielde eer hij binnen ging. Er hing nog iets van de wierook van den namiddag- dienst. Een schemering daalde nog door de daklichten. Het altaar, met zijn donkere schildering, ontving nog maar wat licht genoeg, om het ver guldsel wat matten gloed te doen behouden. Zacht glansden de blink- lichten der geelkoperen kerklamp: en helder en rustig brandde de kleine vlam van het „Eeuwige licht", dat, trouwer dan de menschen Jezus in zijn heiligdom gezelschap hield. De bejaarde en geleerde priester, hoe zeer ook gewoon aan den aanblik van het hier aan God gewijde huis des offers, voelde zich ditmaal hui veren van eerbied. Hij naderde de communiebank. Daar lag op zijn aangezicht, voor het altaar, badend in zijn tranen: Joost van den Von del". Wij hebben den lezer deze fijne, ontroerende schildering van onzen grootsten dichter: Vondel even wil len laten genieten. „De Stille Omgang" is de vereeni- ging, die ieder jaar in de Heilige Stede, in de stad van het Begijnhof, óók op stille en daardoor des te ont roerender wijze, gaat aanbidden den Eucharistischen Christus. De herdenking van het feit, dat deze vereeniging te Leiden vijf en twintig jaar bestaat, is gisteren ge vierd op een waardige, schoone wijze, waarvoor wij hier het Jubileum-co mité onzen dank brengen. Gevierd met een plechtige Hoogmis, met een feestvergadering, waarop rector Son- daal de feestrede hield en ten slotte een Maria-spel in de Stadsgehoorzaal. PLECHTIGE HOOGMIS. De Hartebrug-kerk was op z'n feestelijks! Bloemen en licht jubel den door het kerkgebouw de'Introi- tus van de Mis van dezen Zondag: „Vol is de aarde van Gods barmhar tigheid. Alleluja. Juicht gij, recht vaardigen, in den Heer; den vromen past een lofgezang". En dan begon het Heilig Misoffer: „Een offer, zoo onschatbaar van waardij, Streeft al de pracht der offeren voorbij" (Vondel). Celebrant was de directeur van „de Stille Omgang", de weleerw. pater S. Booms, O.F.M., die werd geas sisteerd door zijn confraters de wel eerw. paters Dijkstra en Hogenelst. Dezen Zondag hield onder alle H. Missen de zeereerw. heer pastoor C. A. J. v. d. Leeden een liefdadigheids- predicatie voor den heropbouw van de H. Hart-kerk te Groesbeek. On der deze H. Mis wilde echter de pas toor een gelukwensch richten tot de jubileerende vereeniging en hij ont wikkelde de gedachte, dat de ver eeniging ten doel heeft lof en eer en glorie en macht te brengen aan Christus in de Eucharistie en daar door ook het waarachtige geluk aan de menschen. Het zangkoor zong de 4 stemmige Missa Jubilei van A. Wiltberger en na de Mis de 4-stemmige Tantum Ergo van den organist S. Theelen, waarna de zegen met het Allerheilig ste werd gegeven. De plechtigheid werd besloten met het Mirakellied. DE FEEST-BUEENKQMST IN DE GEHOORZAAL. Het is onmogelijk alle in onze taal voorkomende buitenlandsche woor den binnenlands te vertalen. Zoo zou het bespottelijk zijn te schrijven, dat op deze heerlijke lente-middag de feestvierende Stille Omgang bij het haardvuur van de Stadsgehoorzaal ging zitten, al wordt met foyer het zelfde bedoeld. In zooverre beant woordde de zaal dezen middag aan haar naam, dat de toehoorders en dat waren er velen zich konden koesteren aan de warmte en de vu righeid, welke er van de reeks van toespraken uitstraalde. De foyer was prachtig met palmen versierd. Het jubileerende bestuur troonde in een bosschage van wuivend en waaiend groen, dat met bloem-bouquetten in gele en witte kleuren werd opge- vroolijkt. Het strijkje „Always rea dy" stond altijd klaar om tusschen de toespraken door een pittig stuk mu ziek te geven, en zoo met spee ches, bloemen en muziek werd het een heele geslaagde bijeenkomst. Als gastheer trad op de heer L. Ph. v. d. Drift, voorzitter van het feest-comité, die een kort welkomst woord sprak, in 't bijzonder tot pas toor Smitz, pastoor Beukers, pater Frigge, pater Booms en rector Son- daal, waarna aan dezen laatste het woord werd gegeven voor het uit spreken van de feestrede. Rector Sondaal over stille omgang in ieder menschen- leven. Rector Sondaal zeide, dat het kwet send zou zijn bij dit zilveren jubi leum luidruchtig feest te vieren. Dit herdenken is, langs de leden van het genootschap heen, een hulde aan Christus. Een H. Communie is een feest, maar ook een requiem is een feest. Elk feit in het leven van den mensch wordt een feest als het de zekerheid geeft van een groot geluk. Daarom is de eerste H. Communie een feest, maar ook de laatste; daar om is een hoogmis een feest, maar ook een requiem. En daarom is het ook heden feest, omdat wij ons be wust worden van het groote geluk van ons geloof en van de geheele zekerheid, welke daarin ligt opgeslo ten. Een licht, dat straalt in de don kerste nacht, die de Stille Omgang ooit heeft gekend. Het gaat er bij het genootschap niet om, ieder jaar een grooter contingent af te leveren, het gaat er om Christus voller, dieper in de menschen te doen leven. De symbolische beteekenis, welke de S! O. voor ons leven heeft, is ge legen in de harmonie tusschen de beweging van den omgang en de stilte van inkeer. De wereld, de maat schappij, raast als maar voort in ac tiviteit en staat verbaasd over het geringe succes. Men vergeet, dat de omgang van den mensch in de roes der dagen behoefte heeft aan stilte, aan inkeer. Daarom zien velen, op naar de Christenen-bij-uitstek, de katholieken, of zij bij hen in de rus- telooze omgang van hun leven een vast en onwrikbaar punt, stilte zul len vinden. Het is juist het stille, het innerl- lijke, dat de uitwendige werkzaam heid doet toenemen. Een volkomen harmonie tusschen stilte en activi teit vinden wij in Christus, zooals zijn leven in de Evangeliën is opge- teekend. Zijn leven is een voortdu rend bewegen en toch is alles stil. Het was een leven vol rustelooze ac tiviteit. maar een innerlijke kracht ging van Hem uit, een stille werking van Zijn ziel. Dat samengaan van rust en werkzaamheid leerde Hij ook aan allen, die iets met Hem te ma ken hadden, de apostelen en de leer lingen. Als we echter de geschiede nis der menschheid overzien, bemer ken we: dat we nog altijd niets van Hem hebben geleerd. Het eene sys teem volgt na het andere, heele vol keren komen, in beweging en steeds zien we, dat elke beweging weer ten gronde gaat, omdat zij de innerlijke stilte, het samen-zijn met God, heeft voorbijgeloopen. In den tijd, dat dit genootschap bestaat, wat heeft de wereld daarin al niet geprobeerd en getracht, waarbij men dikwijls "'de lokkende roem verward heeft met de ruïnes, welke er het gevolg van werden. Bij velen begint de gedach te te dagen: dat zij stilte in hun le ven hard noodig hebben. Zij weten alleen niet, dat zij die stille omgang bij Christus kunnen leeren. De mach ten, die tegen Christus opstaan, trach ten die verdieping tegen te gaan en te overschreeuwen met hun recla mes. Door twee driften wordt de menschheid opgejaagd: de wil tot be zit en de wil tot macht. Zij verbeel den zich, dat deze machten hen op den top van het leven zullen bren gen en zij ondervinden, dat het al les tevergeefsch is geweest. Velen zoeken bevredieing in godsdienstige stelsels. Langzamerhand gaan zij in zien, dat het surrogaat is, dat men alleen aan de hand van Christus gaat van het zichtbare in het onzichtbare. De Stille Omgang, welke we ieder jaar houden, is maar een heele klei ne stap in den omgang van het le ven. In den nacht trekken wij langs de straten en dikwijls zien we er toeschouwers staan, waarvan een enkele soms wordt meegetrokken zooals dit jaar een communist, die achter de stoet meeliep en in de kerk de zon van de Waarheid de echte Waarheid zag opgaan. Het gehee le leven van iederen katholiek moet echter één groote stille omgang zijn, waarin hij zijn geloof belijdt en uit draagt. Ieder moet beseffen, er groot op gaan en ook in practijk brengen, dat hij een grootere verplichting heeft dan één nacht aan de bede vaart deel te nemen. De devotie van één nacht moet voor de geheele we reld het duidelijk kenbare symbool zijn van een geheel leven, en aldus anderen trekken tot Christus. Wij moeten ons leven maken tot een voortdurende omgang met God. Huldigingen en felicitaties. In aansluiting op deze begeeste rende rede werd door het orkest de plechtstatige melodie van het Mira kel-lied gespeeld. De pastoor van de broederschaps- kerk, pater S. Smitz o.f.m., sprak hierna een woord van gelukwensch. Alle katholieke vereenigingen gaan spr. ter harte, maar om zijn doel is het Genootschap het meest sympa thieke en staat het aan de spits van alle vereenigingen. Spr. verheugde zich over de toename van het leden tal, maar meer nog over de verdie ping van het lev-.i, waarbij de Eucha ristie in het midden wordt geplaatst van de dagelijksche arbeid. De comité-voorzitter, die met een opgewekt woordje alle sprekers in- en uit-luidde, deed nu mededeeling van een schriftelijke gelukwensch van het Amsterdamsche hoofdbe stuur, en richtte zich vervolgens tot het jubileerende bestuur om het in hartelijke bewoordingen te danken voor het belangelooze werk in zoo vele jaren met toewijding gedaan. Een weelderig bloemstuk was de tolk van deze erkentelijkheid. Daarna viel den voorzitter, den heer L. C. Schrijvers, een afzonderlijke hulde ten deel voor zijn zilveren, met zoo veel vuur en beleid gevoerd voorzit terschap. Hij ontving een mooie re productie van een Madonna-schilde rij van Pieter Geraedts. De eigen lijke oprichter van het Leidsche ge nootschap, de heer IJ. Schouten, werd toen in het zonnetje gezet. Hij was reeds lid van de Haarlemsche afdeeling en ging ieder jaar te voet naar de H. Stede, toen hij via den ..Vriendenkring" het initaitief nam tot de Leidsche afdeeling, waarvan hij sindsdien de nauwgezette pen ningmeester is geweest. Ook hij ont ving een reproductie van een schil derij van Pieter Geraedts, voorstel lende de H. Familie, terwijl aan beide jubilarissen nog een ingelijste oorkonde werd overgereikt, getee- kend door een dochter van den heer Schouten, die in het klooster is. Ten slotte werden alle jubileeren de leden gefeliciteerd t.w.: Th. W. Bergers, J. J. J. Devile, J. A. Dingjan, H. C. Doove, W. Doove, Ph. A. v. d. Drift, J. v. d. Fluit, A. C. Goddijn, C. de Groot, J. van Haas teren. F. A van Hees, J. J. C. B. Hoogeveen, J. H. Kettenis, J. Kreu- ger, W. A. Langebroek. L. v. d. Meel, N. J. v. d. Meel, J. A. F. v. Oudheus- den, J. J. B. van Ovost. J. A. van Oyen, Y. Schouten, L. C. Schrijvers, Jan van Teylingen, W. van Teylin pen, A. Timp, H. Walenkamp, C. Wijtenburg, S. Wijtenburg. Pater Frigge was ook aan wezig. Een bizonder oogenblik was het, toen pater Frigge, die de eerste ad viseur was geweest, een korte toe- spfaak hield, waarin hij zeide, dat als er één vereeniging is geweest, waarvoor hij met hart en ziel heeft gewerkt, het de" Stille Omgang is weest. Pater Booms, de tegenwoordige geestelijke leidsman, zeide den heelen dag goeden zin te hebben, omdat wij, alle leden van den S! O., vandaag jubileeren. De heer J. Pollmann sprak namens den Vriendenkring van het H. Sacra ment een gloedvol woord. De afge vaardigde van Gouda bracht geluk- wenschen over. waarna de heeren Schrijvers en Schouten hun dank betuigden voor de hun gebrachte en h.i. onverdiende en overbodige hulde. De feestcomité-voorzitter betrok in zijn dankwoord den heer Van Ovost, die reeds 23 jaar secretaris van de afdeeling is; den heer den Hollander uit Voorschoten, die de versiering had verzorgd, den heer Bergsma, die de schakel was geweest tusschen bestuur en comité en den heer Van der Horst, die de lastige taak van secretaris van dit comité op zich had genomen. Er was reeds veel gesproken en de tijd drong, toen de heer Pollmann nog het woord vroeg. „Een enkel woord" gaf de voor zitter toe. „Eén woord" zei de heer Poll mann „Hoera voor den voor zitter van het comité!" En zoo werd onder daverend ap plaus deze feestelijke bijeenkomst te 5 uur gesloten. „MARIKEN VAN NIEUMEGHEN". Als feestelijk besluit van den dag kwam men des avonds om 7 uur in de groote Stadsgehoorzaal bijeen, waar het Zuid-Nederlandsch Tooneel het bekende Middeleeuwsche mira kel-spel „Mariken van Nieumeghen" opvoerde. Met het oog op het karak ter van dezen feestavond had men moeilijk een beter spel kunnen uit zoeken, dan dit oudst bekende en verreweg beste mirakelspel van den eeuwigen strijd tusschen goed en kwaad, tusschen den mensch en den duivel, waarbij tenslotte de genade sterker blijkt dan alle helsche lis ten. In verband met de slechte acous- tiek had men echter geen slechter keus kunnen doen, want het toch al niet gemakkelijk te volgen Middel- Nederlandsch van de 15e eeuw was behalve voor degenen, die vlak bij het tooneel zaten niet te ver staan. Wie evenwel met aandacht het spel volgde kon het verloop der historie toch wel begrijpen en dat er met aandacht geluisterd en gekeken is en dat het spel de waardeering van de volle zaal had, bewees de ge spannen stilte en het applaus na afloop. Pierre Balledux, die den rol van Gen duivel Moenen vervulde en te vens de regie vorede, had met op zet het Middeleeuwsch karakter zoowel van speeltrant als van tekst zooveel mogelijk onaangetast gela ten, om de heerlijke naïeve sfeer van het spel zoo intact mogelijk te behouden. En wij kunnen hem daar voor niet anders dan dankbaar zijn; de slechte acoustiek nemen we dan maar op den koop toe. Het spel van Mariken, die zeven jaren met den viand (duivel) woon de en verkeerde, is inderdaad in zijn oorspronkelijke zuiverheid van zulk een dramatische kracht, dat men nu nog na zooveel eeuwen in den ban komt van ait menschelijke spel. Het is evena's het „Waghenspel van Mas- scheroèn" meer waard dan een „ser moen" het beeldt de werking van de goddelijke genade en de voor spraak van Maria uit met een in dringende kracht als weinig andere spelen. Want zelfs al zoude iemand zoover gaan, dat hij zich met lichaam en ziel zeven jaren lang aan den duivel verkocht, zelfs dan is er nog vergiffenis mogelijk, als mep tot inkeer komt en de boete aanvaardt met een rouwmoedig hart. De voorzitter van het feestcomité, de heer Ph. v. d. Drift, zeidè in zijn openingswoord, dat de verwachtin gen hoog gespannen waren en kon in zijn dankwoord aan het gezelschap aan het eind van den avond consta- teeren, dat de opvoering deze gespan- verwachtingen nog verre had overtroffen. Daarmede sprak hij niet louter een beleefdheidsfrase uit. Het spel van het Zuid-Nederlandsch Tooneel was uitstekend. Cathy Bu- r.ing was een overtuigend Marike, zoowel in de argeloosheid waarme de zij zich gewonnen gaf aan de lok stem van den aartsverleider van het menschelijk geslacht, als in haar uit gelaten losbandigheid in de jaren, dat zy met hem verkeerde, en later weer in haar ingetogen boete-gang. Voor haar en voor haar tegenspeler Pierre Balledux, die een levendigen en sarcastischen duivel over de plan ken liet springen, was het leeuwen aandeel van het applaus. Doch ook de anderen waren, hoewel uiteraard minder op den voorgrond tredend, uitstekend: die Moeye van Erna Bal ledux (een kwaadaardig wijf met wel wat onbegrijpelijke politieke harts tochten) en de eerwaarde oom Ghijs- bregt van Jan Korevaar, de kostelijk [egrimeerde Masscheroen van Rolf Botter, de zachte Lieve Vrouw van Kalja Ernst en niet te vergeten de verteller Frans Kokshoorn. Het décor met de drie bogen of poorten; links het Goede, rechts het Kwade en m het midden het Algoede, was duidelijk en overzichtelijk en daarom uitermate bevredigend. Het was in één woord een zeer ge slaagde avmnd en een succes zoowel voor Pierre Balledux met zijn gezel schap als voor het feestcomité van het jubileerende Genootschap „De Stille Omgang". De groote zaal was geheel bezet; deken Homulle, pastoor M. v. d. Schoot O.F.M. van de Haagweg-paro chie alsmede vele andere geestelij ken uit stad en omgeving woonden den avond bij. De pauzen werden zeer verdien stelijk opgeluisterd door het R. K. Amusements-orkest „Always Ready" o. v. den heer A. v. d. Kaay. RADIO Dinsdag. HILVERSUM I 301 M. 7.00 Nieuws; 7.30 Gram.platen; 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.platen; 8.45 Gram. platen; 9.15 Morgenwijding; 9.45 Ar beidsvitaminen; 10.35 Zang; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Alt-viool en klavier; 11.40 Gram.platen. 12.00 Ly ra trio; 12.40 Klavier; 13.00 Nieuws; 13 15 Orkest, 13.45 Gram.platen; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Melodieën uit Oost Europa; 15.00 Lezing; 15.15 Ope ra matinée; 16.40 Voor de jeugd; 17.00 Dat kan jij ook; 17.45 Rijk over zee; 18.00 Nieuws; 18.15 Klavier; 18.30 Stijlkrachten; 19.15 Concert; 20.0 Nieuws; 20.15 Bonte Dinsdag- avondtrein; 21.30 Gram.platen;. 22.15 Buitenlandse h overzicht; 22.30 Alt en piano; 23.15 Concert. HILVERSUM I! 415 M. 7.00 Nieuws; 7.30 Morgengroet; 8 00 Nieuws; 8.15 Pluk den dag; 9.50 Zang 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Grajn-- platen; 10.40 Verzen uit Polen; 10.50 Opera; 1145 Werken van Strauss; 12.03 Vioolduo; 12,30 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest, vervolg; 13.50 Causerie; 14.00 Weenen voorheen en thans; 15.00 Voor de vroyw; 15.30 Gram. platen; IS 00 Ziekenbezoek; 16 30 Voor de jeugd; 16.45 Gram.platen; 17.00 Fransche orkestmuziek; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Orkest; 19.00 Nieuws; 19.15 Orkest, vervolg; 19.45 Lezing; 20.15 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.20 Avondgebed; 22.40 Kwartet; 23.05 Gram.muziek; 23.30 Gr.-platen. Op 2 Mei a.s. hopen on- J 2 ze geliefde Ouders i M. van DAM C. van DAM— f v. AMSTERDAM den dag te herdenken 2 van hun 25-jarige echt- i z vereeniging. Dat God 1 hen nog lang moge spa- 2 ren is de wensch van hun dankbare kinderen en kleinkind, i Cor Trien en Kees J Truus I Tieni 1 Nel Coba Annie 7 Leiden, April 1947. j Oosthavenstraat 7. 5668 DINSDAG 22 APRIL GEEN SPREEKUUR DE JONG ZEEMANLAAN 12A Tel. 23QSS WIE WIL KOOPEN een mooie witte zijden trouwjapon met sleep, nieuw model, maat 44 en een licht beige zomerman tel, maat 44. Br. agent van dit blad Jac. Zandbergen, Zoeterwoude onder no. 5673 op WOENSDAG 23 APRIL a.s. v.m. 10 uur te Alphen a. d. Rijn op de Hofstede VAN OUDS DE VER KEERDE WERELD", Steekterweg 69. ten ver zoeke van den Heer E. D. Kruijswijk van 17 stuks uitmuntend Hoornvee t. b. c. vrij, geregistreerd en en ingeschreven Stam boekvee een hit (zeer mak). Land- en Tuinbouw- gereedsc happen, circa 150 broeiramen, staal ruige koe mest (60 ton) 2 houten schu ren. 5676 Vóór den verkoop te be zichtigen. Deurwaarder GEERTSMA. Alle Pensionhouders en Kamerverhuurders In Leidon en omstreken worden opgeroepen tot de Algemeene Vergadering welke wordt gehouden op DONDERDAG 24 APRIL a.s. te 7.30 uur in Café Restau rant „Da Doelen", Rapenburg 8. Onze bedrijfsbelangen staan op het spel Diverse sprekers zullen dien avond het woord voeren KOMT ALLEN! Bestuur Leidsche ver. van Pensionhouders en Kamerverhuurders, afd. Leiden Secr. Witte Singel 80, Te! 24592 TE LEIDEN Belanghebbenden wordt medegedeeld, dat met ingang van 7 April 1947 aan den Heer G. F. LANDHEER, Leidsche- weg 281 te Voorschoten, op zijn verzoek eervol ontslag is verleend als vertegenwoordiger voor de Gemeenten Voorschoten en Leidschendam, en dat met ingang van den zelfden datum als zoodanig is aangewezen: G. VAN DER WEIDE - Leidscheweg 271 te Voorschoten. SPREEKUUR: Elke Dinsdagavond van 7—8 uur,tenhuiza van den Heer dijkman, Pauwenstraat 1 te Voorschoten gevraagd bij HAARLEMMERSTRAAT 135 LEIDEN GEVRAAGD: EENIGE BESLIST NETTE liefst voor onmiddelijke indiensttreding Hoog salaris. Aanmelden: Gangetje 14 BEKENDMAKING De Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland maken bekend, dat bij hun besluit van 51 Maart 1947, no. 393, de gaslotenverklaring voor motorrijtuigen van het gedeelte Lage Rijndijk en den Ziendeweg, gelegen in de gemeente Alphen aan den Rijn tusschen de Hooge brug bij Zwammer- dam en de grens der gemeente Nieuwkoop, is OPGEHEVEN; dat deze weggedeelten zijn ingedeeld in wegkla6se B en tevens opnieuw gesloten verklaard voor motorrijtuigen en aanhangwagens, die een maximum breedte van 1,85 m. en/of een maximum wieldruk van 1200 NET DAGMEISJE gevraagd te Oegstgeest; hull? in de huishouding aan wezig. Aanmelden mevr. Trouwborstvan 't Hoff, W. de Zwijgerlaan 34. 871 Adverteert in dit blad GEVRAAGD NET MEISJE voor de bediening, v. g. g. v Thee- en Speeltuin, de Nachtegaal, Gooweg, Noord wijk. 5680 GEVRAAGD FLINK voor d. en n. P. H. H. Per- [uin, Plantsoen 53. 5677 fZeCefaontjeó AANGEBODEN 3? Melktransport. Speciale wagentjes voor vervoer. Voorts melkbussen, melk emmers, melkmaten, wat- tensohjjven; opnieuw ver tinnen, galvaniseeren, her stellen, vlechtwerk, asfalt, tuinart., wasch-, spekkui- pen enz. Vanouds vakkun dig adres A. J. Hartwijk, N Beestenmarkt 79 (vee markt) te! 26627—24013. 2* Lessen. Bouw en Water bouwkunde (ook voor exa mens „Zeeland" en Techn. Ambten Rijksw.), wiskun de bijwerken, rekenschuif, boldriehoeksm.. log. bere keningen. Condities zeer billijk. Br. onder no. 5679 bur. van dit blad. 3? Aangeboden: heipalen, takkenbossen, vaarboomen afrasteringpaien. Te be vragen G. Bolleboom Stompwijkscheweg 74, te Stompwijk. 56671 <3? Aangeboden: sla, tuin- toonen verspeende bloem - koolplanten. J. J. Neder- hof. Papelaan 160, Voor schoten. 5675 IS1 Aangeboden Sohiedam- sche mest en ruige mest. N. van Ruiten, Langeweg 6, Roelofarendsveen. 875 S* Motorrijwiel merk F. N. 350 c.c. te koop aangebo den. Tevens witte leghorns te koop volop aan den leg prijs 11.Hooge woerd no. 72. 5681 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f 1.50, uitsluitend tegen contante betaling PERSONEEL Nette werkster b. z. a. voor den Woensdag. M. v. de Berg, Bijdorpstraat 48, Voorschoten. 873 ...ziet U, wat er in Ruteck's Cafetaria, in het warm buffet en in de andere buffetten (salades, belegde broodjes, koffie, gebak, limonade, ijs, enz.) van Uw gading is. KOFFIE71/2 ct KOFFIE-ATTRACTIE .10 ct TOMPOUCE 15 ct IJS MET KERSEN 30 ct CAFETARIA Stationsweg 7-9 - Leiden VERMICELLlSOEP per kop 10 ct per portie 20 ct BELEGDE BROODJES 20 ct en hooger HUZAREN SALADE 40 ct MACARONI NAPOUTAINE Richt dus Uw schreden fg Gevraagd nette eerlijke werkster voor eenige och tenden in de week. Aan melden: Mevr. Dijsselbloem Hoogewoerd 128, Leiden. <2* Hulp i. d. huishouding gevraagd voor heele of halve dagen, meerdere hulp aanwezig. Goede conditiën Mevr. Creyghton—Hooi gracht 46. 874 LOONSTATEN 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN (nieuw -model) 12 ct. per stuk Verkrijgbaar: N.V. De Lefflsche Courant, Papengracht 32-34

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4