ZATERDAG 19 APRIL 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 BURGEMEESTERSIN PRIVÉ HERZIENING ARMENZORG. Bij Koninklijk Besluit is thans in- egsteld een commissie met opdracht een onderzoek in te stellen, omtrent de wettelijke voorzieningen welke op het stuk van de sociaal charita tieve zorg zullen dienen te worden getroffen. In deze commissie zijn benoemd: tot voorzitter: jlhr. dr. C. G C. Quar- les van Ufford, commissaris der Koningin in Gelderland; tot lid: mr. H. M. de Vries. DE ZAAK-MENGELBERG. Nog vier onderteekenaars van den brief aan den Centralen Eereraad in zake Mengelberg, t.w. de heeren E. van Beinum, Ferdinand Fellma.n, Henk van Wezel en mej. E. IC Heems kerk, hebben aan „Het Parool" een verklaring verstrekt, waarin zij te kennen geven, dat een aantal der on derteekenaars zoo niet allen (het zijn er in totaal een twintigtal musici en muziekliefhebbers) hun handteekening aan den brief hebben gegeven als gevolg van de mededee- ling dat de brief beoogde in dt eerste plaats aan te dringen op behandeling zonder verder lang uitstel van de „zaak" Mengelberg, in de tweede plaats te getuigen van hun gevoelens ten opzichte van den musicus Men gelberg. De onderteekening geschied de einde Januari, begin Februari en de brief was niet voor publicatie be stemd. De onderteekenaars geven toe, dat de tekst van den brief niet zeer gelukkig was geformuleerd en zij hebben de overtuiging gekregen, dat de beide genoemde bedoelingen niet in den brief tot uiting zijn gekomen, waardoor ontzaglijke misverstanden zijn veroorzaakt, hetgeen geleid heeft tot datgene, wat zij zelf tot eiken prijs wilden vermijden: beïnvloeding van den Centralen Eereraad. Mr. W. H. J. M. LAMBOOY. DE BURGEMEESTER VAN LISSE OVER: Bloemenfeesten en motor-races WHEN DAFFODILLS BEGIN TO PEER" wanneer de narcissen gaan ontluiken Why, than comes in the sweet o'the year dan komt het zachte jaargetij" zingt Autolyeus, de schobbejak, in het winteravondsprookje van Shakespeare. Autolyeus was een schobbe jak, maar men meene niet, vervallend in een vaak gemaakte denkfout, dat alle bewonderaars van narcissen en lente-vreugde nu schobbejak ken zijn! Gok wij, op reis naar den burgemeester van Lisse, haalden diep adem om de zoete ambergeuren te snuiven van de narcissen, die bij honderd-duizenden de landerijen onder een goudgele overstrooming van bloemen zetten. Een fleurige odeur waaide telkens naar binnen, als de tram stopte; omving ons toen we op 't Vierkant kwamen en b'.eef om ens hangen tot in het ambts-vertrek van den burgemeester, want ook op diens schrijftafel stond een ruiker lente-schetterende trom pet-narcissen. Een sport-park in aanleg t De burgemeester van het feest vierende bloemen-dorp, mr. W. H. J. M. Lambooy, ontving ons echter met een sombere wolk over zijn gewoon lijk onbewolkt gezicht: „Daar verneem ik zoo juist, dat er, behalve da areaal-heffing van 10 mülioen een nieuwe areaal-heffing komt van 7 millioen. Dit is door de bedrijven niet op te brengen". Uit onze lente-stemming ploften we plompverloren neer in financieel e moeilijkheden. Het is al geen goud wat er blinkt, ook niet het goud van narcissen. De burgemeester, die zich tijdens zijn nog maar kort verblijf in Lisse sedert Januari jl. reeds stevig in de zaken bleek te hebben inge werkt, zag als eenige mogelijkheid, dat de Minister althans een deel van deze Jasten overneemt. „Maar het is prachtig" besloot de Lord Mayor van „the centre of the bu!b-distriet" (zooals Lisse zich op het poststempel noemt) „dat de bedrijfsleiders ondanks al hun moeilijkheden toch een werkzaam aandeel willen nemen in de voorbe reiding en uitvoering van het bloe- menfeest" Dit verbaasde ons evenwel niet. De BcllenstreeK heeft wel meer in de beslommeringen, maar nooit in de put gezeten. Het zijn vechters in bloemen, die evenmin als de nieuwe narcissen-soorten, het hoofd laten hangen. DE FEESTELIJKHEDEN. De feestelijkheden zijn vandaag in gezet met een bloemencorso. Hoe inen tot een feest-plan is gekomen, vertelde ons de burgemeester: ..De aandrang daartoe kwain van twee zijden. Van de A. N. V. V., die in 1948 een grootsch „Tulip-festival" wil organiseeren en alvast, leering wilde, trekken uit een plaatselijke opzet. En tegelijkertijd van „Lisse Vooruit" een vereeniging hoofdza kelijk van middenstanders die reeds met een kant en klaar plan ter tafel kwamen. „Bloembollencultuur" verleende onmiddellijk medewerking en zoo wordt nu met man en macht gewerkt aan het corso en aan de an dere punten van .het feestprogram ma." „Is het niet rijkelijk vroeg?" ..Per minuut komt er een veld uit! Het wordt een narcissen-feest dat een bïzondere reclame zal zijn voor het heële bollenseizoen. Er worden ork veel buitenlandsche gasten ver wacht; er zijn door de A. N. V. V. 2CO.OOO folders verspreid voor een trip door de Bollenstreek. waarin Lisse een van de haltes zal zijn." „Dat Tulip-festival volgend jaar?" zal een streek-feest zijn. Er is op 't oogenblik nog geen samenwer king tusschen de verschillende dor pen, maar ei wordt aan gewerkt". Er is altijd eenige naijver tusschen de -drie gemeenten Sassenheim, Lisse en Hillegom, maar op dit onderwerp ging de burgemeester wijselijk niet in. „Samenwerking is voor zulk een feest zeer gewenscht." De heer Lambooy vertelde het een eD ander over het Lisser feestpro gramma van dit jaar (reeds in de L. Crt. gepubliceerd) bloemen-mo- zaieken op trottoirs en in tuinen, een bloem en-fontein op het Vierkant, rcnd-wandelingen schuit-vaart, uit- .,Er zijn 20 huizen in aanbouw bij de Nicolaas Dames-straat, in de En gel, en er is een nieuw project ter goedkeuring opgezonden, onder het loco-burgemeesterschap van den heer Lefeber („want ik wil geen pluimen, welke ik niet verdien"), voor den bouw van 80 woningen in het dorp zelve, namelijk in het ver lengde van Willem-straat, Bmma- straat, Koningstraat, èn, aan de Prinsen-straat". Dit, voor trouwlustigen hoogst-ver- blijdende antwoord, belette ons niet, en nu eens wat duidelijker, te vra gen naar de economische aspecten van Lisse. „De gemeente heeft zich inderdaad economisch zeer eenzijdig ontwik keld. Dat heeft ook burgemeester Van Rijckevorsel goed ingezien. Door ruiling van grond wordt een flink en zeer gunstig industrie-terrein vrij gehouden, aan de Ringvaart en bij een nieuw-aan te leggen haven, We steken overal onze voelhorens uit, maar de materiaaLschaarste is voor bouw natuurlijk een handicap". Nadat de burgemeester aldus de godsdienstige, sociale en economi sche problemen van zijn gemeente had toegelicht kwamen we met de slotvraag: „En hoe bevalt het u in Lisse?' „Prima! Er wordt aangepakt. On danks de noodlijdendheid der ge meente worden de schouders er on- dei gezet. Dat geldt ook ten aanzien van Openbare Werken. En ook ten aanzien van de plaatselijke vereeni- giiigen. Er zit leven in!" De Lissers zijn zeer content over hun nieuwen burgemeester. Maar dat is geen mededeeling van hem zelf! „Geen pluimen, hoor!" vermaan- ons burgemeester Lambooy ten afscheid. zicht-toren en een motor-sterrit van de K. N. M. V. naar Lisse. „Het was ook de bedoeling ge weest een verlichting aan te bren gen, maar dat mag niet, van het Pijkskolenbureaü". Voor de komende jaren, had de burgemeester nog een nieuwe aan trekkelijkheid in petto: „Een bloemen-show in de open lucht". „Maar het is één show al show?" „Een speciale aanplant op kleiner bestek van velerlei soorten, zoodat het publiek keus kan maken. Op het uitbreidingsplan is daartoe ruim schoots gelegenheid. Er komt. zooals u weet een heel sport-centrum". Neen, daar wisten we niets van. De kaarten kwamen op tafel «n als een veldheer wees de burgemeester de plaats aan, waar de sport-terrei- nen zijn gedacht, namelijk bij de Spekkelaan. RACE-MOTOREN KNORREN.. „Er komt $en sintelbaan voor mo tor-races, welke half-Juli gereed- zal zijn, met xn het midden een voetbal veld. De goedkeuring is juist van Ged. Staten afgekomen, wat wij bi zonder op prijs stellen want de ge meente is noodlijdend". Op de kaart was het ovaal van de sintel-baan geteekend, 430 M. lang er 10 M. breed. Er komt een voorloo- pige overdekte tribune, en verder een aarder. wal met een beton-be- schoeiïng, betegeld of bestraat, voor de staande kijkers. „Twee maal per jaar zal de K. N. M. V. hier groote races organiseeren, cn bovendien vele kleinere". „U bent een liefhebber van deze sport?" „Ik ben zelf lid van de K N. M. V. geweest in mijn studententijd. Ik heb wel nooit aan racen gedaan, maar om op een motor langs de bloeiende bollenvelden te stuiven vind ik grandioos.' Rond het terrein van de Sintelbaan is ïh een park-aanleg een zwembad ontworpen (met helder grondwater, dat in de Serpentine van het park wordt voorgewarmd), een thee-huis, tennis-banen, en een muziek-tent. „Maar dat zijn toekomstplannen! De' aanleg is prachtig gelegen in de luwte van Keukenhof. Bent u met de wagen, dan rijden we er even heen!" „Neen"zeiden we treurig „we zijn met de tram". De burgemeester liad zijn wagen niet thuis zoodat wij het terrein niet met eigen oogen konden aan schouwen; konden het ons echter heel goed voorstellen, want in onze jongelïngs-jaren waren we voor de koddebeiers van Keukenhof geen onbekende. Het luisterrijke bosch de laatste rest van de „Grafelijke wildernissen", is in den oorlog door Vl-banen erg mishandeld. Uit de tram hadden we van verre gezien, dat het Reigersbosch zelfs zoo kaal geplukt was als een ruiende reiger. We uitten onze bezorgdheid voor de- zt heuvels van het binnen-duin. „We zullen er alles op zetten" verzekerde de burgemeester „al het natuurschoon te bewaren, wat we nog hebben". UITBREID 1NGS-MOGELIJKHEDEN We verdiepten ons weer in het uitbreidingsplan. Rond Lisse zijn twee ring- of randwegen ontworpen. De eene, gemeentelijk komt te loo- pen van de Eerste Poellaan via een verbreede Gladiolenstraat, om bij „Vreewijk" weer op den Heerenweg uit te monden. De tweede, ryks-pro- ject, zou liggen vanaf de Lisser- brug met een flauwe bocht tot even voorbij de Jannetjes-bmg. De ge meente kan zich dus flink uitdijen, wat ook wel noodig is: „Er zjjn 3000 schoolkinderen op een bevolking van 11.000 zielen!" „Waar blijven die allemaal?" Wij dachten daarbij aan de beperkte eco- romische mogelijkheden van Lisse. De burgemeester dacht echter eerst aan de godsdienstige: „Er is op het uitbreidingsplan ruimte voor een nieuwe kerk ongeveer achter de Prinsen-straat". Koppig als we zijn, herhaalden we onze vraag, maar nu dacht de bur gemeester eerst aan den woning bouw: ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Pieter, z. van P. Verlooy en van G. Markman; Janna Jacoba. d. van A. v. d. Zwam en van E. G. Ern- ste; Hart, z. van R. Fokikeraa en van L. S. v. d. Meer; Jacobus Roelof, z. van A. M. Bogerman en van A. A. v. Zwieten; Hillegonda Petronella Hendrika, d. van H. Söh-elingerhout en van H. Al Splinter; Hermen Joost, z. van D. Windhorst en van J. Moer kerk-en; Franciscus, z. van W. d. Jong en W. v. Kampenhout; Nelly Chris tina Margaret, d. van J. N. Bogaards en van J. J. M. Burgers. Ondertrouwd.Lamlberbus Duiker; 28 jr. en Aartje de Heer, 26 jr. Getrouwd: Adriawus de Knikker, 24 jr. en Peterke van Bijsteryeld, 23 jr.;Theodorus Gerardus van Kapel, 26 jr. en Clasina van Leeuwen,;. 28 jr4, Paulus Marius Gaal wijk, 55 jri- en Clasina Oppelaar, 52 jr. Overleden: Marijtje Bogaard, 86 jr. weduwe van C. Vis; Jacobus Henricus Anthonius van der Heijden, 38 jr. gehuwd met M. C. v. d.. Poll. BODEGRAVEN DISTRIBUTIEKRING BODEGRAVEN. Overgangsregeling schoenendistri butie. Met ingang van 21 April 1947 komen personen, wier tweede- distributiestamkaart eindigt op één der cijfers 7, 2 of 5 en die bij--de eerste cijfersaanwij zingen geduren-; de het jaar 1946 niet in aanmerking kwamen voor een schoenenbon, te gen overlegging van hun stamkaart met inlegvel, alsnog in aanmerking voor een schoenenbon naar keuze. (Dus alleen voor hen die nog be schikken over bon 614 v. h. inleg vel). Bovendien kunnen zij die van deze overgangsregeling nog geen gebruik hebben gemaakt en nog beschikken over bon 614 v. h. inlegvel, alsnog een schoenenbon afhalen, ook al ein digt het cijfer van hun stamkaart niet op een 7, 2 of 5. Kinderen die geboren zijn in de maand April van het jaar 1932 of la ter, komen eveneens voor een schoe nenbon in aanmerking, ook al heb ben zy na 1 Januari 1945 reeds een schoènbon ontvangen. Zij ontvangen echter geen keuzebon. Kinderen die de leeftijd van 10 maanden hebben bereikt, komen direct voor een schoe nenbon in aanmerking. Zij ontvangen den echter geen schoenenbon met hun verjaardag. Overzicht van de uitreiking. Te Bodegraven: Maandag 21 April de namen A t/m B; Dinsdag 22 April C t/m H; Woensdag 23 April I t/m M; Donderdag 24 April N t/m S: Vrijdag 25 April T t/m V; Zaterdag 26 April W t/m Z. Te Nieuwkoop: Maandag 21 April de namen A t/m H; Woensdag 23 April I t/m S; Zaterdag 26 April T t/m Z. Te Zevenhoven: Donderdag 24 April de namen A t/m Z. Uitreiking rantsoenbonnen voor scheerzeep. In de week van 21 t/m 26 April 1947 zal aan mannelijke personen, geboren in 1929 of eerder en die niet beschikken over een ta- bakskaart QA 703, tegen overlegging van hun stamkaart, één rantsoen scheerzeep worden verstrekt. HILLEGOM Bloembollencultuur. De afd ver gadering werd gisteren geleid door den 2en voorz.. den heer J. G. Stok- man (de voorz. en het bestuurslid Fopper zijn buitenslands) Het voor stel Limmen, inhoudende onverwijld afschaffen van alle regeeringsmaat- regelen het vak betreffend, kwam als te laat ingediend niet in behandeling. Aan den Tuinbouw- wintercursus werd f 50,subsidie verleend. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verg. werden benoemd de heeren H. 't Mannetje en C. Fh Freriks De beschrijvingsbrief werd vlug afgewerkt; alle prae-adviezen van het Hoofdbestuur werden aan genomen. In de vacature lid H. B werd gesteld de heer J. Elders te Bovenkarspel. Hierna ropdvraag en sluiting. DORET EN LEBRIX JULI 1931 Noodlanding bij Irkoetsk MATTERN EN GRIFFIN JULI 1932 Noodlanding bij Bonssow WILEY POST JULI 1933 Duur 7 dagen IBuur 49 min. GESLOTEN RING VAN LUCHTVAARTLIJNEN MEI 1937 Duur 18 dagen HUGHES JULI 1938 Duur 3 dagen 23 uur 35 min. MILTON REYNOLDS APRIL 1947 Duur 3 dagen 6 uur 55min. HAZERSWOUDE Geboren: Maria Theresia, d. van J. van der Goes en A. Dam. Ondertrouwd: A. M. de Groot 35 j. en M. Th. Schrama, 28 j.; W. van Veen 26 j. en T van Zanten 27 j. Getrouwd: G. R. Kersbergen en M. F. Windhorst; A. van Vliet en J. de Jong. Overleden: Trijntje E. van Helden- 75 j. LEIDSCHENDAM Eerste steen. Gistermiddag was een uitgelezen gezelschap samenge komen voor de eerste steenlegging voor de 16 moderne arbeiderswonin gen van de R.K. Woningbouwvereen. „St. Willibrordus". Opgemerkt wer den burgemeester H. Banning, pas toor M. Kammers, wethouder Co- praay, het raadslid ten Hoopen, de gemeentesecretaris van Delft en de heef Batelaan, directeur van de lichtbedrijven. De voorz. van de bouwver., de heer Uytenhout, sprak een woord van welkom en gaf een overzicht van de moeilijkheden, wel ke zich reeds ten, opzichte van den bouw hadden voorgedaan. Het woord was daarna aan den burgemeester, die verheugd was dat thans weer het lied van den arbeid in de gemeente weerklinkt. Hulde werd gebracht aan den heer Uytenhout voor het be langrijke voorbereidend werk. Het tót den burgemeester gericht verzoek om de eerste steen te deponeeren meende spr. niet te moeten inwilli gen aangezien hiervoor de eer toe komt aan den voorzitter der vereeni ging. Pastoor Kammers sprak even eens éën bezielend woord. Architect Koldewey wees daarna op de fraai heid waarvan deze woningen zullen getuigen. De plannen voor den bouw zijn getoetst aan de geconstateerde fouten bij andere woningen, welke vooral aan het licht zijn gekomen door de uitwisseling van gedachten van meerdere architectén-bureaux Nadat wethouder Copraay de spciale zijde van den woningbouw had be licht werd de eerste steen gelegd door den heer Uytenhout. Tot slot werd aan de bij den bouw betrokken arbeiders het gebruikelijke douceur tje uitgereikt. Groene Kruis. Onder leiding van den heer H. Verheyen hield het Groene Kruis haar jaarvergadering. Uit de verslagen bleekj dat het ledental 531 groot is De zuster le*- de 2800 bezoeken af waarvan 1675 voor de vemleging en 200 bij TBC- patiëhten. Met de financiën is het slecht gesteld, want de inkomsten bedroeden 4 923,36 en de uitgaven 5 910 22, derhalve was het nadee- Jig saldo 986 86 groot. Ook de be- grootine voor 1947 geeft te denken, want deze sluit met een verlieasaldo van 973.98 In verband hiermede zal de jaarlüksche contributie ver hoogd worden tot minimum f 2 50. Tot nieuwe bestuurs^en werden gekozen de heeren B. B;pl°veld (t°- vens voorzitter van het Roode Kruis) en Schoonewaeen. Tn de kas controle-commissie wedden gekozen de heeren Koerts en Goone. Geboren: Wilh. Bernardina, Maria d. van J Roozenburg en M. J. Over- vliet; Gerarda Adriana, d. van J. L. Remmerswaal en G G Persoon: Jo hanna Antonia Maria, d. v Q. Smits en P N. Scheenaard; Gijsbrecht, z van G. Roordink en A. v. d. Lan- genhèem; Jacobus Leonardus Maria, d. van P. C. Hooymans en J. G. M. v. d. Bos: Augustinus Johannes Hen- drikus, z. van J. J. Dunselman en M, van Delft; Maria Anna Cornelia d. van L. P. Waaijer en C. J. M Casoens; Alida Johanna Maria, d. v. A. J Belt en J B. Luiten: Rudolnb Justus, z. van C N. v d. Duik en M. de B°st; Elisabeth Antonia Maria, d. van W. Evers en C. H. van Ni^on Cornelia Petronella dementia, d. v M. Th. Blokland en I. Th. M. van Heiningen; Gemma Louisa Lidnina, d van P. Teunissen en Th. M. de Hooeh. Overleden- Cathari"a Mar;a Hel derman. echt ven. van G C. Schol tes 65 1: Johanna Gerwig. echtgen. van P. Bakker 78 j. Ondertrouwd: J J Haiine 28 i. en M. H. Garartc 22 i.; J. L. Bakker 34 i. en M. Mooiiman 22 i. Getrouwd: C. L de Wh 32 j. en M van Piiswiik 39 i E. Rem^rs 19 i. en P. de .Ton* 18 i J. J. Klis ters 26 i en M H Kuv^rs 24 i.: G. J. Meester 27 j. en M. A van Niel^2 jaar. WOOROWTJKTRHOIJT Stille Omgang. Het genootschap van den Stillen Omgang vergadert Maandagavond te 8 uur in het patro naat van de St. Victor-parochie. Geboren: Johannes, z. v. R. P. van Eedenvan Haaster; Andraes, z. v. K. J E. v. d. S'otSteenvoor den; Hendrik, z. v. W. P. Mens Zwep; Jozef Petrus Maria, z. v. J. P de JongSampers; Cornelia Marga- retha Brigilta, d. v. M. J. Tetteroo Koster. Gehuwd: P. v. d. Bent en C. Zon derwijk. Th. G Heiland en P. Keur; P. A. Masolijn en C. J. Meijer; A. C. Schouten en E W. Th. Ruiter; W. J. J. Kockhoven en B. E. M. van Haaster. NOORDW1JK Geboren: Anna E. H., d. van J. P. Hoegen en F. Diricks; Elisabeth J. M., d van W. A. de Haas en E. Plug; Cornelis, z. van E. Smit en T. Duy- venbode; Herman G., z. van G. C. D. Boks en S. L. Goest; Gerardus P., z. van G J. v. Eeden en G. A. Compier; Aloysius L. M„ z, van H. C. Hoogeveen en E. C. M. v. Leeu wen; Elisabeth J„ d. van G. H. Zuid hoek en E A. A. v. Bakkum; Dirk L., z. van E. H. H. M. Jansen en I. W. P. Peek; Theodora J. M„ d. v. G. M. Koelewijn en A. H. M Burg- meijer; Hilda C„ d. van A. J. Pouw en J. E. Meurs; Pieter R., z. van D. v. d Haak en G. A. v. d. Sluijs. Ondertrouwd: C. P. van Leersum en H. N. Koers; C. M. v. d. Reen en J. M. Bulk; H C. Voorn en Fr. Har- teveld; C. J. Jue en D. Vlieland; J. G. de Bruin en S. A. de Monijè. Getrouwd: A. M. v. Veen en J. M. Franzen. Overleden: C N v. d. Loo. 60 j. m.; M Zandwijk 78 jaar m.; C. v. d. Niet 79 jaar m SASSENHEIM Teijlingen. Morgen weer een belangrijk programma. Het eerste elftal speelt thuis tegen „Hillegom". Een kat in het nauw maakt rare sprongen. Laat ons hopen, dat het eerste elftal ook deze rare sprong maakt en wint, want Teijlingen be gint ook 'n beetje in het' nauw te komen. Nu of nooit, jongens. De wedstrijd begint te half drie op Sporthof". De verdere elftallen spelen als volgt: U.V.S- 4Teijlingen 2; Teij lingen IIIRoodenburg III, 12 uur; Leidsche Boys 2Teylingen IV; Teij lingen BWeter. Boys. Geboren: Suzanna, d. v. D. H. Heijne en A. van 't Wout; Maggy Ma ria, d. v. H. J M. Eldering en M. J. Chabot; Hendrikus Johannes Maria, z. v. A. W, Schinck en W. P. M. Ste vens; Johanna Geertje, d. v. D. van Dijk en J. v. d. Plas; Marcel'e Jans- je, d. v. L J. Verschoor en G. van Weeghel Ondertrouwd: W. B. v. d. Krogt 27 en A. A. M. Kniest 23 j., C. de Vogel 24 j. en E. de C'.erck 21 j.; L. J Wortman 23 j. en J A. Berg 21 j.; P. L. v Kesteren 27 j. en W. Dubbe- laar 22 j. Getrouwd: L. L. H. Witteman 32 en C. E. C. Bax 21 j. Overleden: C. van Duijkeren geb. Lafeber 62 jaar. TER-AAR Sluiting sprekerscursus. In café Verhoef had de sluiting plaats van de deze winter gehouden sprekers- cursus, onder leiding van mevr. Steijger-Asperslagh. Het was ook nu weer, zooals alle avonden geweest zijn, een echt intieme gezellige avond. De geest. adv. van de R K. Midden standsver. kap G. Preijde, was aan wezig alsmede een aantal introdu cés, zoodat de zaal aardig met be langstellenden gevuld was. Door alle cursisten werd het woord gevoerd op dezen avond en stuk voor stuk ging het hun goed af. In de pauze werd door drie cursisten van mevr. Steijger-Asperslagh, uit Leiden mee gekomen, een fragment voorgedragen uit „Beatrjjs". De vertolking viel zeer in den smaak. Na de pauze droeg (le heer A. Hoogervorst een door hem zelf gemaakt gedicht voor, waarin de sprekers op de leesavon- den nog eens de revue passeeren. Hij mocht hiervoor een daverend ap plaus in ontvangst nemen. Daarna werd overgegaan tot het uitreiken der diploma's. Langeraar beschikt nu over verschillende sprekers, die in het openbaar goed hun woord zullen kunnen doen. Sommige cur sisten hadden zelfs een 8 of 9 op hun nuntenlijst, en onder nen werden een drietal boekwerken verloot. De ge lukkige winnaars waren G. Verhoef, J. Verhoef en Th. Hijdra. Mevr. Steijger-Asoerslagh was zeer tevre den over de resultaten van deze cursus en dankbaar voor de prettige geest welke steeds heerschte. Zij hoopt met de herfst allen weer te rug te zi:n. als de vervolgcursus zal beginnen. De heer G. Verhoef sprak tot slot een laatste dankwoord. VOORHOUT Distributienieuws. Uitreiking bonkaarten voor de 7e en 8e periode, zoomede kolenkaarten voor het stookseizoen 194749. De uitreiking zal plaats vinden: Woensdag 14 Mei van 9.3012 uur de letters A t/m G, van 1315 uur de letters H t/m K: Maandag 19 Mm van 9.3012 uur de letters L t/m N. van 1315 uur de letters O t/m R; Dinsdag 20 Mei van 9.3012 uur de letters S t/m T, van 1315 uur de letters U t/m Z Medegebracht moet worden: a. Distributiestamkaarten van alle huisgenooten; b. Bijbehooreride inleg- ellen; c. Loopende bonkaarten met aangehechte inwisselingsbon 705; d. Het ingevulde en geteekende aan vraagformulier M.D. 32315, wat men bij de vorige uitreiking ontvan gen heeft; e. Het estant van de ko- lenkaart T. 606, waaraan de bon 72 B.V. Aanvragen voor werkschoenen. Personen van 16 jaar en ouder, die volgens hun beroep hiervoor in aan merking komen, worden tot en met 30 April in de gelegenheid gesteld een aanvraag voor werkschoenen in te dienen. Het Distributiekantoor is hiervoor geopend Dinsdags en Don derdags van 1315 uur. Luizenmarktpolder. Onder voor zitterschap van den heer N. v. Steyn kwamen ingelanden van den Luizen marktpolder in vergadering bijeen in café de Bonte Koe. Het financieel verslag liet zien een batig saldo van 750.56, doordat de ontvangsten 2031.78 bedroegen, en de uitgaven 1281.22. De polderlasten over 1947 zullen bedragen f 10.per H.A. VOORSCHOTEN Geboren: Arie, z. van H. de Groot en A. A. van Iperen; Helena Petronel la, d. van J. Wijfjes en H. P. Duyn- dam; Hendrikus Leendert, z. van H. L Verhaar en L. M. H Harthoorn; Henriatte, d. van H. N Muller en L, H. Christiaarse; Marijanne, d. van G. Bakker en M. Rozeboom; Hen drik Johan, z. van H. W Jansen en J Th. Barink; Caroline Philippe, d. van M. Meeuse en L. Pool; Geertje Maria, d. van A. Groot en G. Zwanen burg; Jan Domus Anto, z. van P. Ver met en J. C. Heins. Ondertrouwd: W. Brinks 30 j. en M. L. Dek 27 j.; J. de Graaf 25 j. en L. Bouthoorn 22 j.; J. Rejjgers 27 j. en D. P. Bal 29 j.; W. Gerritsen 22 j. en G. van Dijk 24 j. Gehuwd M. C. Bentvelsen 26 j. en M. J. M. van Adrichem 22 j.; W. A. Nederhof 24 j. en M. van Hemert 28 j.; H. J. Keizer 31 j. en S. E. Sluiter 30 j. Overleden: Jacoba M. van Weerden 55 j.; J. J. Pijnnaken 46 j., echtg. van J. Labordus; Johannes P. van Kam pen 8 j.; Philippus J. van der Werf 74 j.. wonende te Joure gem. Hasker- land. WASSENAAR Geboren: Willem, z. van C. Brou wer en E. de Jager; Johanna, d. van J. Remmerswaal en J. Ammerlaan; Margriet, d. van N. v. d Vloed\en S. Noordijk; Mabel, d. van J. Bolt en E. Guiran; Henriëtte, d. van W. van Bal- legoijen de Jong en J. v. Rossum; Dirk, z. van J. Eertink en H. Ovink; Yvonne, d. van C. Brandenburg en L. Sieverts; Bastiaan, z. van W. Oonk en C. Okkerse; Ariaantje, d. van C. Oldenburg en E. Sparnaaij; Johanna, d. van J. v. d. Ploeg en P. Kulk; Louisa, d. van H. v. d. Berg en G. v. Rhijn; Maria, d. van B. Schroder en M Ottevanger; Margriet, d. van H. Wouwenaar en P. Lie verse. Getrouwd: A. T. Remmers waal en G. J. Snelderwaard; A.. v. d. Heijden en J. M. de Wit; H. J Spring in t' Veld en C. A. Duindam; J. v. d. Meer en R. C. B. Engles; C. A. Hofstede en J. de Boer; W. R. van der Vegte en L. A. Ripping. Overleden: Johannes W M. Klum- per 54 j.; Helena K. Versteeg 59 j.; Willem J. Frijlink 62 j Johanna M. Mook 86 j.; Benjamin A. Colder 30 j. WOUBRUGGE Ondertrouwd: Adrianus Antonius van Berkel, oud 25 jr., wonende te Voorhout; Wilhelmina Elisabeth Vol- water, oud 27 jr. Getrouwd: C. P. van Zaal en E. A. M. Lieverse. LEIDEN JUBILEUMVIERING GENOOTSCHAP „DE STILLE OMGANG". Zooals onzen lezers bekend is, viert het Genootschap „De Stille Om- gang" morgen zijn 25-jarig jubileum: a. met een plechtige Hoogmis om 10.15 uur in de Hartebrugskerk; b. met een feestvergadering in den Foyer der Stadsgehoorzaal om half drie. Feestredenaar is Rector H. Son daal. Laten alle leden hierbij te- genwoordig zijn. Toegangskaarten zijn hiervoor niet noodig. Ook voor den feestavond om 7 uur van de uitvoering van Marijke van Nimwegen door Pierre Ba'ledux in de Stadsgehoorzaal zijn voor de le den nog een beperkt aantal toegangs bewijzen gratis beschikbaar. Deze kaarten zijn verkrijgbaar he denavond tusschen 78 uur in de Parochiezaal Maria Gijzensteeg. Eveneens zijn voor de dames van de leden daci nog kaarten verkrijg baar ad 1.50 per persoon. Het jubileumcomité mag terecht rekenen op een groote opkomst; het program van de feestviering is die belangstelling zeker waard. (Berichten, opgenomen in een ge deelte van ons vorig nummer). DE ROOFMOORD TE HAARLEM. De Haarlemsche politie heeft giste ren op het Frederiksplein te Amster dam een man gearresteerd, op grond van haar vermoeden, daarmee de hand te leggen op den dader van de roofmoord welke te Haarlem in den nacht van 6 op 7 April werd geoleegd. Het is de 20-jarige R. N., Jie circa 8 maanden geleden uit het Rijksopvoe dingsgesticht te Amersfoort ontsnapte GEWAPENDE ROOFOVERVAL TE ROTTERDAM. Twee mannen overvielen gister avond omstreeks 8 uur den 52-jarigen rijwielhersteller G. van de Burg met zijn 23-jarigen knecht H. j. de Neef in zijn "inkel aan de Bovenstraat te Rotterdam. Van de Burg en zijn knecht werden door de mannen, van wie een een pistool op hen gericht hield, in een kast ongesloten, die zij daarna voor alle zekerheid met een kist en een fiets barricadeerden. Daarop verdwenen zij met eed da mes- en een heerenrijwiel. De daders, die ongeveer 22 jaar oud zijn. z\jn nog niet opgespoord. Hun signale ment is echter bekend.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 2