^eCeidócHeSoii/tcwvt Marshall stelt vier-mogendheden verdrag voor Vrijdag wordt „pistool" ontladen Een ernstig incident in Celebes Pensioen voor deelnemers aan het verzet DINSDAG 15 APRIL 1947 Bureaux: Papengr. 32, Giro 103003 Tel.; Adm., Adv. 20826, Red. 20015 Dir., drukkerij en abonn. 20935. Directeur- C. M. v. HAMERS VELD Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11062 A.bonnemcntsprys f 0,26 per week. f 1.10 p. mnd. 3.25 p. kwartaal Franco p post 4. Advertenties: 15 cent per m.m. In- gez. mededeelingen dubbel tarief. Bij ^contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden f 1.50. Cultuur INITIATIEF van de stichting „Volksherstel" zijn, aldus lezen we in de „Volkskrant", verschillen de groote organisaties in onderhande ling over de vorming van een Cultu reel ContacJ Centrum. Ook de Kath. Arbeidersbeweging behoort tot de hier bedoelde organisaties. Volgens de plannen zouden de vertegenwoordigers van de deelne mende organisaties met elkaar een „contactraad" vormen. In het uit ten hoogste 9 leden bestaande bestuur zou ook een vertegenwoordiger van de regeering met adviseerende stem zitting krijgen. Voor de uitvoering zou een bureau worden gesticht, dat on der beheer komt van een secretaris en onder supervisie van het dage lij ksch bestuur van den contactraad. Alles wat de cultuur van ons volk kan verdiepen heeft onze sympathie. En samenwerking op dit terrein kan tot goede resultaten leiden. Doch een paar opmerkingen onzer- zijds- Wat de organisatie betreft willen we waarschuwen nu vooral weer niet te beginnen met een groot bureau on der beheer van een secretaris. Een dergelijke onderneming moet eerst haar nut bewijzen en kan dan uit groeien., En den spreekt het wel vanzelf, dat men onder cultuur zal moeten ver staan, wat waarlijk dien naam ver dient. Ware cultuur maakt voor den mensch het leven schooner en be ter. „Cultuur", die zich ten onrechte onder dien naam presenteert, kan hoogstens voor korten tijd wat los verguldsel over het leven strooien. De uitdrukking over het auteur schap is vroeger al 'ns een en ander te. doen geweest moge versleten schijnen, maar zij blijft kernachtig- waar: de ziel van de cultuur is de cultuur van de ziel. Enin djt verband verwijzen wij graag naar een verslag, hieronder, van een rede, door dr. Olierook gehouden voor den Kath. Bond „Voor het Gezin". De cultuur in het gezin Te Arnhem hield de Kath. Bond „Voor het Gezin" een Centrale Raadsvergadering. Dr. Olierook heeft I op deze bijeenkomst een rede gehou- 4 den: Terug naar een christelijk ge- V zinsleven". Ook in katholieke kringen, aldus dr. Olierook, heeft zich na de bezet- y ting een teleurstellende zedenverwil dering voltrokken, welke haar oor- i sprong vindt in de decadentie van het gezinsleven. Het is alsof een teugel- looze sexualiteit is losgebroken, die bezit neemt van het ontspanningsle ven, zoo zeide hij. Luchtigheid en wuftheid in de vrouwenmode nemen toe, verkeering en huwelijk worden afgestemd op zinnengenot. Als de ver betering niet in het gezin begint, zal het organisme onzer maatschappij nooit gezond worden, aldus betoogde dr. Olierook. De spreker wees voorts op de mis plaatste preutsheid der ouders, indien het op voorlichting aankomt. Ook wenden sommige ouders een onver standige invloed aan bij het kiezen van de levenstaak der kinderen. Te gen de excessen van strandleven, school, verkeering, bioscoop, e.d. heb ben wij een positief geneesmiddel te stellen. Dr. Olierook verklaarde er een voorstander van te zijn, dat de katholieke jongens en meisjes in ge peste milieu's met elkander in con tact worden gebracht, maar hij' waar schuwde tegen het negeeren var het oude, katholieke gebruik, dat ver loofden niet samen op reis gaan en des nachts niet onder een dak ver toeven. Dit is geen wantrouwen of preutsheid, maar eenvoudige christe lijke wijsheid. DE GAULLE'S NIEUWE BEWEGING. Generaal de Gaulle heeft in een comimumqué aan de pers onder meer verklaard, dat het handige Fransehe regeeringssysteem moet worden ver vangen door een stelsel, waarbij de uitvoerende macht aan het land en niet aan de partijen ontspruit. Generaal de Gaulle deed een 'be roep op „alle Fransehe mannen en vrouwen, die zich in het algemeen 'belang willen vereenigen, zooals ze het tevoren ten behoeve van de be vrijding en de overwinning hebben gedaan." De Glasster Meteor op Valkenburg geland Gistermiddag omstreeks half vijf arriveerde op het vliegveld Valkenburg het knalroode Glas ster Meteor-vliegtuig, waarmee deze week in ons land demon straties zullen worden gegeven. Ondanks de fantastische snel heid het toestel heeft een snelheid van 585 mijlen per uur, hetgeen neerkomt op bijna 900 km stapte de vlieger, squadron-leader D. V. Cotes- Preedy frisch en monter uit zyn machine. Hij werd begroet door den commandant van Val kenburg. majoor A. P. M. van Rooy. Na de demonstraties in ons land, zullen nog demonstra ties voor de militaire- en lucht vaartautoriteiten gegeven wor den in België en Denemarken. DE »VIER« TE MOSKOU f)E AMERIKAANSOHE minister v an buitenlandsche zaken Marshall heeft op de Moskousche conferen tie het voorstel gedaan om een vier- mogendhedenverdrag te sluiten tegen de Duitsche agressie en onmiddel lijk gevolmachtigden te benoemen o m den definitieven tekst op te stel len. Engeland en Frankrijk gingen «-'aarmede direct accoord, doch Molo- tof had eenige bezwaren. Hij stelde 'n zestal amendementen op, welke op het volgende neerkomen: 1. Er is geen melding gemaakt van denazificatie in verband met de demilitarisatie. 2. Er is geen voorziening getrof fen voor een viermogendhedencon- trole voor het Ruhr-gebied. 3. In de Amerikaansche voorstel len wordt de liquidatie van trusts en kartels niet uitdrukkelijk vermeld- De punten 4, 5 en 6 bevatten amen dementen t.a.v. de democratie ln Duitschland, de agrarische hervor mingen en de beëindiging van de ge allieerde bezetting. Inzake de procedure voor de vre desconferentie over Duitschland werd geen overeenstemming bereikt. Deze kwestie zal nu vermoedelijk naar de plaatsvervangers terugverwezen wor den. Een succes of een mislukking? Howard Smith, C.B.S.-commenta tor, heeft in een uitzending van ra dio-Moskou medegedeeld, dat volgens kringen aldaar de mogelijkheid be staat, dat de volgende 48 uren er over zullen beslissen of de conferen tie een mislukking of succes zal wor den. „De groote vier zijn van plan tijdens hun volgende bijeenkomst een besluit te nemen, ten aanzien van het vredesverdrag met Oosten- Minister-president Beel en min. Jonkman naar Indië De regeeringsvoorlichtings- dienst deelt mede, dat de minis ter-president en de minister van overzeesche gebiedsdeelen over wegen om zich tegen het einde dezer maand ter persoonlijke oriënteering en voor het voeren van besprekingen naar Indonesië te begeven. Deze Zaansche houtzaagmolen werd bij de bevrijding van Arnhem zwaar beschadigd. Men heeft de molen toen afgebroken en op een andere plaats opgebouwd met houtvijvers er om heen. Het openluchtmuseum heeft nu naast het Zaansche dorp weer een echt stukje oud-Hollandsch landschap erbij gekregen. Bezuiniging van 1 Milliard De voorgenomen bezuiniging op de Rijksbegrooting ten bedrage van 1 milliard, welke zooals bekend door den minister van Financiën is aange kondigd, zal naar de „Maasbode" ver neemt, worden verkregen door een bezuiniging van 550 millioen op de afloopende diensten, f 225 millioen op de kapitaalsuitgaven of op de uit gaven met afloopend karakter en ƒ225 millioen op den gewonen dienst. ALVLOEIINGSREGELING VAN RIJKSPERSONEEL. Ook de gewone dienst ^al dus een inkrimping moeten ondergaan, welke zonder vermindering van personeels sterkte en andere versoberinge- niet mogelijk zal zijn. In de M. v. A. op de begrooting '46 en '47 van het departement van Bin- nenlandsche Zaken werd gesproken over een aantal van 50.000 personen, die eerlang uit het bestuursapparaat zouden verdwijnen. Overwogen wordt voor een uitkee- ring in aanmerking te doen komen personen, die minstens drie jaar on onderbroken in overheidsdienst zijn geweest, waarbij onderscheid zal wor den gemaakt tusschen gehuwden en ongehuwden. Het zou in de bedoeling liggen de uitkeering een afloopend karakter te doen dragen over een tijd van maximaal twee jaar voor gehuw den en 1 jaar voor ongehuwden. Het ligt tevens in de bedoeling de onlangs plaats gehad hebbende sala- risverhooging van 10 pet. op te van gen door een inkrimping van het ambtenaren-apparaat. rijk. Indien zij dit doen, zal men in het laatste beslissende stadium zyn". De algemeene impasse, waarin dje conferentie is geraakt, kan misschien worden doorbroken, indien Marshall en Molotof een oplossing kunnen vin den voor de eischen der Sovjet-Unie ten aanzien van de herstelbetalingen door de Westelijke zones van Duitsch land, aldus de commentator. Tass, het officieele Sovjet-persbu reau, heeft Britsche, Amerikaanschb en Fransehe nieuwsbronnen er vah beschuldigd „directe chantage" te plegen en niet „objectief* te zijn. Zij zouden n.L de moeilijkheid, om te Moskou tot overeensteming te ko men, overdrijven. De blaam voor on opgeloste moeilijkheden wordt op de Sovjet-Unie gegooid. DE TOESTAND VAN KONING CHRIST!AAN WEKT BEZORGDHEID. Ofschoon het laatste bulletin zeide, dat de toestand van Koning Ghris- tiaan van Denemarken onveranderd was, wordt in de hoogste Deensche kringen toegegeven, dat men zich ernstig bezorgd maakt. Een diplomatiek diner, dat de minister van buitenlandsehe zaken Maandag zou geven, is tot nader or der uitgesteld. A.F.P. meldt, dat het Deensche parlement, dat momenteel op reces is, voor Woensdag ajs. in buitenge wone vergadering is bijeengeroepen in verband met den gezondheidstoe stand! van den koning. Sovjet-censuur moeilijk op te heffen „Het zal in ons land zeer moeilijk zijn tot opheffing van de censuur te komen. Molotof heeft het verschil lende malen geprobeerd, doch tel kens moest men ei op terugkomen," aldus zou Stalin zich hebben uitge laten tijdens een gesprek met Ha rold Stassen, den republikeinschen candidaat voor het Amerikaansche presidentschap. Stassen had name lijk de weigering van Sowjetrussi- sche zijde om een permanenten cor respondent van de „Newyork He rald" in de Sowjet-Unie toe te la ten, ter sprake gebracht. Het onderhoud tusschen Stalin en Stassen had verleden week Woens dag plaats, maar Stassen maakte het eerst gisteren bekend, voordat hij naar Londen vertrok. Stassen weigerde eenig commen taar te leveren op de economische en politieke aspecten van het on derhoud en hij verklaarde bij zijn terugkomst in de V.S. zijn oordeel kenbaar te maken. DE QUEEN ELIZABETH" AAN DEN GROND. 's Werelds grootste schip, de 85.000 ton metende „Queen Elizabeth", dat gisteravond om half acht uit New York te Southampton werd verwacht, is ongeveer 12 K.M. van de haven aan den grond geloopen. Men verwachtte, dat het schip in de morgenuren, wanneer de vloed op komt, weer vlot zou raken, maar die verwachting is niet vervuld. Twaalf sleepbooten hebben vanmorgen ver geefs getracht het trotsch zeekasteel vlot te krijgen. Volgens een der sleepbootkapiteins zou het drie dagen vorderen om de olietanks te leegen en de passagiers en bagage van boord te halen. Hij ge loofde niet, dat het schip op een an dere wijze los zou kunnen komen. TI SO TOT DEN STROP VEROORDEELD. Josef Tiso, president van Slowa kije tijdens de Duitsche bezetting, is heden te Praag tot den dood door den strop veroordeeld. Tiso hoorde de uitspraak van zijn vonnis rustig en gelaten aan. Dr. Ferdinand Durcansky, voorma lig minister van buitenlandsehe zaken in de regeering van Tiso, hoorde de zelfde straf tegen zich uitspreken. Tij dens hst proces heeft Tiso erkend, dat zijn regeering militaire hulp aan Duitschland heeft verleend, maar ont kend, dat hij een oorlogsverklaring aan Engeland en de V.S. zou hebben onderteekend EEN SYMBOLISCHE PROTEST STAKING TE BERLIJN. Dertigdoiizesnd Duitsche arbeiders hebben gisteren te Berlijn een sym bolische staking van tien minuten gehouden uit protest tegen de „zuive ring" van een voormalige directeur van het Siemens-concern. Men had verwacht, dat een half millioen arbei ders aan deze proteststaking deelge nomen zou hebben. De stakers be hoorden voornamelijk tot de vakver- eenigimg der arbeiders in de metaal industrie, van welker bestuur het initiatief tot de staking was uitgegaan. In de Siemens-fatbriek zelve staakten nog geen vierhonderd van de acht tienduizend arbeidersaldais wordt van officieele zijde gemeld. De sta king vond hoofdzakelijk plaats in den Sowjet-Russisdhen sector van Berlijn. Geen De Engelsche koninklijke familie begaf zich in twee vliegtuigen van Pre toria naar Salisbury, waar de koning de tweede zitting van het zesde par lement opende. Een overzicht tijdens de plechtigheid in het parlementsge bouw.. In het midden op de galerij de beide prinsessen. DE MILITAIRE BASIS HELGOLAND Op 18 April a.s. te 13 uur zal, zoo als gemeld, een einde worden ge maakt aan het bestaan van het Duit sche eiland Helgoland als militaire basis. Van dit stukje rots, dat op 45 k.m. uit de Duitsche Noordzeekust ten Noord-Westen van de mondingen der rivieren Elbe en Wezer in de Noordzee ligt, vertelt de overleve ring, dat het in de 11e eeuw ongeveer honderd maal zoo groot was als thans en dat er toen op dit uitge strekte eiland 9 kerspels waren ge vestigd Deze kerkgemeenten zouden echter op twee na in ,den vloed van 1216 ten onder zijn gegaan. Helgo land wordt steeds in studieboeken aangehaald als voorbeeld van de ver woestende werking van de zee. De duinen zijn geheel van het hoofd eiland gescheiden bij den springvloed van 31 December 1720 en aan de Westkust zijn verscheidene groote rotspartijen losgerukt of ingestort. De grootste instorting van de laat ste honderd jaar was die van het Moermersgatt in 1865. Thans is Helgolan-d nog slechts een stukje grond van 0.7 vierkante kilo meter, dat zich tot een hoogte van 40 60 meter boven den zeespiegel verheft. Het is verdeeld in het Ober"- en het „Unterland". Het Oberland bestaat uit een driehoekig blok roode zandsteen en rijst steil uit de omgevende gesteenten op. Het Unterland neemt het Oostelijk deel van het eiland en is een vlak, zandig stukje grond van geringe uitgestrekt heid. Hier bevindt eich het badstrand en het Kurhaus, die Helgoland tot een van de drukst bezochte Noordzee- badplaatsen van Duitschland hebben gemaakt. In het stadje Helgoland, dat vóór den oorlog ongeveer 2700 inwo ners telde, waren als voornaamste bezienswaardigheden een museum met een beroemde vogelverzameling, een biologisch station voor onder zoek van de Noordzee-fauna en een gedenkteeken gewijd aan den Duit- schen schrijver Hoffmann von Fal- lersleben. Na vele lotgevallen kwam Helgo land in 1714 onder Deensche souve- reiniteit. Nadat Napoleon in 1807 het Continentaal Stelsel had afgekon digd, werd Helgoland door de Engel- schen bezet. Het werd nu voor den duur van de Napoleontische over- heersching het centrum van den smokkelhandel van Engelsche pro ducten naar het Europeesche vaste land. Bij den vrede van Kiel in 1814 moest Denemarken het aan Engeland afstaan. In het jaar 1891 werd Helgoland bij het koninkrijk Pruisen gevoegd. In de daarop volgende jaren tot den eersten wereldoorlog werd Helgo land omgesmeed tot het „pistool op de borst van Engeland" een vesting met een belangrijke duikboothaven, van waaruit de Engelsche verbindin gen overzee ernctig zouden worden bedreigd. Ingevolge de bepalingen van het verdrag van Versailles werd de ves ting in 1919 ontdaan van allen mili tairen installaties. De hermilitairiseering van het Der de Ryk maakte van Helgoland op nieuw een militair steunjunt van den eersten rang. Op 18 April, als alle militaire in stallaties van Helgoland vernietigd zullen worden, zal het „pistool" we derom ontladen zijn. dikke ambtenaren! Wij hebben een onkreukbaar ambtenaren corps. Daar zijn wij allen van overtuigd. Wie niet on kreukbaar is, is geen ambtenaar; althans geen echte ambtenaar. Helaas zijn er enkele ambtena ren, die geen ambtenaren zijn. In Duitschland is het, bij de huidige schaarschte aan allerlei wat het leven aangenaam maakt, een heksentoer om een onkreuk baar ambtenaar te blijven. Wan neer je met een knorrende maag allerlei bonnetjes voor je ziet, waarmee je dat concert in je in gewanden kunt omtooveren tot aangenamer gevoelens, en de plicht zegt „neen", dan is het uitermate moeilijk om je gewe ten niet den nek om te draaien. Desalniettemin kunnen de hoo- gere ambtenaren niet toelaten, dat hun ondergeschikten knoeien en zinnen zij op maatregelen cm dc controle zoo effectief moge lijk te maken. Controleurs aan stellen blijkt niet afdoende te helpen, want dat werkt als een sneeuwbal, omdat er telkens nieuwe controleurs noodig zijn om de controleurs te controlec- ren. In den gemeenteraad van Lü- beck heeft een slimmerd een prachtmidel gevonden. Hij re deneerde aldus: „Bij de huidige rantsoenen kan geen Duitscher dikker worden. Wie wel dikker wordt, heeft óf een organische storing óf hij mest zich vet ten koste van de gemeenschap. Welnu: laten wij alle ambtenaren, die op eeniger- lei wijze iets te maken hebben met de voedselvoorziening, alle politie-agenten, die den zwarten handel moeten bestrijden en al le leidende functionarissen van distributie-bureaux regelmatig wegen. Wie dan in gewicht toe neemt, gaat de laan uit, tenzij hij een doktersverklaring kan over leggen, dat hij het recht heeft om dikker te worden." Tegen de redeneering is niet veel in te brengen, behalve dan dat er weer controle zal moeten zijn op de dokters-attesten, want anders lijdt binnen korten tyd het heele Duitsche ambtenaren corps aan chronische kwalen. Twee Nederlanders gedood De marinevoorlichtingsdienst maakt melding van een ernstig incident in de wateren van Celebes. Dezer da gen werden een drietal prauwen voor onderzoek aangehouden. De opvarenden verzetten zich en er ontstond een gevecht, waarbij twee schepelingen van de Nederlandsche patrouilleboot gedood werden. Ten slotte werden de prauwen over meesterd en de opvarenden gevan gen genomen. De prauwen warén op weg van Probolingo naar de Westkust van Celebes, om in dit gebied te infil- treeren. De 41 gevangen genomen Indonesiërs zijn naar Soerabaja overgebracht. De Nederlandsche militaire woord voerder te Batavia deelde mee, dat de republikeinsche troepen zich nog steeds niet uit de twee kilometer zóne bij Medan hebben teruggetrok ken. De republikeinen hebben in tegendeel nieuwe stellingen ge bouwd. In de kampongs rond Medan duren rampok-partijen voort. Wo- Ingediend is een wetsontwerp tot „invoering van een buitengewoon pensioen voor deelnemers aan het verzet, alsmede voor him nagelaten betrekkingen". Dit wetsontwerp heeft tot strek king, aan de invalide verzetsslacht- offers en aan de nagelaten betrek kingen van hen, die ten gevolge van of in verband met hun verzet zijn om gekomen, de waarborg te verschaf fen, dat zij binnen redelijke grenzen kunnen voortleven onder de mate- rieele omstandigheden, waarin zij, toen de bezetting een aanvang nam, verkeerden. Het ontwerp tracht dit "doel te be reiken door aan deze gedupeerden, ook indien zij niet den staat van Ne derlander bezitten, het recht op een voor elk geval afzonderlijk vast te stellen uitkeering ten laste van het Rijk in den vorm van buitengewoon pensioen toe te kennen. Bij de samenstelling van het wetsontwerp is er naar gestreefd zooveel mogelijk o verens temming te verkrijgen met de regeling, ontworpen voor de militaire oor logsslachtoffers en voor de zee lieden-oorlogsslachtoffers. Een nauwkeurige raming van de kosten, welke aan de uitvoering van de voorgestelde maatregelen zullen zijn verbonden, is voorshands niet tc geven. Voor zoover uit de beschik bare gegevens blijkt, zullen een vier duizendtal buitengewone pensioenen dienen te worden toegekend, terwijl wordt aangenomen, dat per geval een gemiddeld jaarbedrag van ongeveer 1500 noodig zal zijn. Op grond van deze berekening zouden de kosten, welke met de betaling van de bui tengewone pensioenen, als in het ont werp voorgesteld, gemoeid zijn, kun nen geraamd worden op een bedrag van ƒ6.000.000 per jaar. De toepassing van de wet is toe gedacht aan een buitengewonen pen sioenraad. De voorgestelde omschrijving van de categorie van personen, die in aanmerking kunnen komen voor bui tengewoon pensioen of aan wie recht op buitengewoon pensioen kan wor den ontleendi, heeft ten doel daaron der niet alleen te begrijpen degenen, die in het zoogenoemde onder- grondsch verzet hebben gestreden, doch ook hen, die bij de uitoefening van hun ambt of functie of de ver vulling van Jurn taak tijdens de Duit sche bezetting door daad of houding hebben deelgenomen aan het binnen- landsch verzet. Bij de voorgestelde terminologie vallen militairen, die in actieven dienst streden, als zoodanig niet on der de werkingsfeer der regeling. ningen worden in brand gestoken en de bewoners worden gedwongen te evacueeren. In verschillende sec toren werd het van Nederlandsche zijde afgegeven spervuur niet be antwoord. Op Java werden vorige week twee Nederlandsche militairen gewond. Ook uit Bandoeng wordt activiteit van rampokkers gemeld. GRIEKSCHE BENDEN TRACHTEN TE ONTSNAPPEN. Een bijzondere correspondent van Reuter, die een tocht door de berg streek van Noord-Griekenland heeft gemaakt, schrijft, dat het geheele ge bied, van waaruit het Grieksche le ger zijn voorjaarsoffensief tegen de guerilla-beweging is begonnen, door de burgerbevolking is verlaten. De bevelhebber van het tweede Grieksche legerkorps zeide, dat tij dens de eerste vijf dagen van de operaties ongeveer 200 a 300 guerilla- strijders gedood waren. Volgens Grieksche parachutisten, die neerge laten werden in berggebieden, be- heerscht door guerilla-strijders, be graven de opstandelingen hun wa pens en splitsen zich in kleine groep jes, die aan de omsingeling van het Grieksche leger trachten te ontko men. De bevelen aan de opstandelin gen hielden in, dat deze contact met de aanvallers moesten vermijden en zich moesten verspreiden om later buiten het operatiegebied van het Grieksche leger weer bijeen te ko men. Een koAAe-Uje... In „Mijn Dagboek" schrijft Pieter van der Meer de Walcheren over de eerste keer, dat hij zooals men weet, is de schrijver op lateren leef tijd katholiek geworden de Litanie van Maria bad: „Ik zag haar als Zuivere Moeder, ik zag haar als Machtige Maagd, ik zag haar als Spiegel der Gerechtigheid, en de Oorzaak onzer vreugde; ik zag haar als Geestelijke Vaas, ik zag haar als Mystieke Roos, als Ivoren Toren, als Goudene Woning, als Morgenster, als Troosteresse der bedroefden, als Koningin der HemelingenIk kon de zware pracht dier wcforden bijna niet meer dragen, zij overstelpten mij, mijn oogen waren blind van tranen. Met deze schoonste namen roepen de christenen biddende haar aan, die de zuivere moeder van Gods Zoon is". WEERSVERWACHTING In den ochtend plaatselijke o g mist overigens in het Noord- 8 g Westelijke gedeelte van het land g (vooral langs de kust) nog vrij 9 5 veel bewolking, doch overwegend 9 8 droog en in het overige gedeel- g 5 te van het land minder bewol- g king en vooral in het Zuid-Oos- o g ten overdag stijging van tempe- 5 g ratuur. oooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1