S)e Ccidóchc (2cvu/ Binnenkort economisch accoord Slechts een onvoorwaardelijke overgave van Franco Het Rijnverkeer over onze havens Heropbouw van geteisterd Putten MAANDAG 14 APRIL 1947 Bureaux: Papengr. 32,- Giro 103003 Tel.: Adm., Adv. 20826, Red. 20015 Dir., drukkerij en abonn. 20935. Directeur: C. M. v. HAMERS VELD Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11061 Abonnementsprijs f 0.26 per week. 1.10 p. mnd. 3.25 p. kwartaal Franco p post 4. Advertences: 15 cent per m.m. In- gez. mededeelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden f 1.50. Sociale hypotheek den persoonlijken eigendom ligt een sociale hypotheek. Wij weten het allen, hebben het meermalen gelezen en gehoord. Maar is deze moreele waarheid on der ons ook een leveqde overtuiging, die zich openbaart in ons dagelijksch doen? Of zijn wij, bewust of onbewust, doortrokken van de liberale opvat ting over het eigendomsrecht, waar bij dit recht wordt beschouwd als absoluut, slechts begrensd door de positieve wetten, welke de wetgever noodgedwongen moet nemen en wel ke de liberale staatsleer tot de aller geringste afmetingen wil beperkt zien. Op den persoonlijken eigendom ligt een sociale hypotheek zoowel op den eigendom van stoffelijken als op dien van geestelijken aard. Wij hebben niet het moreele recht, om met wat wij bezitten te doen wat wij willen naar onberedeneerd be lieven en wisselende willekeur. Al heeft iemand nog zooveel geld, op volkomen eerlijke wijze verkregen, dan is hij er niet de absolute heer en meester over, ook al zou de wetge ver, met name de belastingwetgever hem met rust laten. De goederen moeten zijn in per soonlijken eigendom (als algemeene regel), maar moeten worden ge bruikt alsof zij waren in eigendom van de gemeenschap. Zóó is het scherp gezegd door den grooten hei ligen S. Thomas van Aquino. En zoo scherp moeten zij, die een taak van voorlichting hebben te ver vullen, het vóórtzeggen. Niet christelijk leeft hij, die, ter wijl hij van zijn stoffelijk bezit nu en dan eens wat toewerpt aan een hulpbehoevende, dat bezit niet zpó gebruiktdat het niet slechts hem, maar ook zijn medemenschen, de ge meenschap ten nutte strekt. Niet christelijk leeft hij, die, ont wikkeling, kennis en wetenschap be zittend, dat geestelijk bezit alleen gebruikt om er voor zichzelf mee te „Verdienen", en deze gaven niet ook belangeloos ten dienste stelt van de gemeenschap, waartoe hij moreel verplicht is. De samenleving is doortrokken van liberale opvattingen, die het mensch- lijk egoïsme in het gevlei komen. Een katholiek moet even positief stelling nemen tegen het liberalisme als tegen het communisme. Met deze verklaring zullen wij on getwijfeld enkelen niet in het gevlei komen. Maar duidelijk en scherp moet worden gezegd de waarheid, die beleefd moet worden, als de we reld niet wil worden geofferd aan het stelsel van het communisme. Het Christendom moet het leven leiden en dat zullen de christenen alléén kunnen doen, als zij een goed, d.w.z. een sociaal gebruik maken van de stoffelijke en van de geestelijke goederen, die zij bezitten. Mr W. L. Baron de Vos van Steenwijk overleden Op 87-jarige leeftijd is Zaterdag overleden de minister van staat, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, oud-voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. De heer de Vos van Steenwijk, die juist hersteld was van een ernstige ziekte, maakte een wandeling over het Lange Voorhout. Juist voor het paleis van H. M. de Koningin is hij in elkaar gezakt en overleden. De overledene heeft verschillende functies bekleed. Van 1913 tot 1929 was hy lid, en van 1912 tot 11 Juli 1946 voorzitter der Eerste Kamer. Als lid had hij zitting voor het district Overijssel der Chr. His. Unie, terwijl hij geruim en tijd optrad als fractievoorzitter. De Kroon erkende de verdiensten van den heer de Vos van Steenwijk, die tevens ka merheer in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin was en sedert 11 Juli 1946 minister van staat, met de hoogste burgerlijke onderscheiding: het grootkruis van de orde van den Nederlandschen Leeuw. PROF CONTARDO FERRINI ZALIG VERKLAARD. Zondagochtend hadden in de St. Pieter de plechtigheden plaats in verband met de zaligverklaring van den Italiaanschen professor Contar- do Ferrini, die in 1859 in Milaan werd geboren en in 1902 overleed. Hy doceerde aan verscheidene uni versiteiten en hij is de eerste hoog leeraar, wien deze uitverkiezing ten deel valt. GOUDEN KLOOSTERFEEST. Donderdag 10 April vierde de al gemeene Overste der Congregatie van de Dochters van Maria en Jozef haar gouden kloosterfeest in Den Bosch. Deze kloosteroverste werd in 1929 als zoodanig benoemd en ge niet in verscheidene deelen des lands groote bekendheid. Onder haar bestuur werden vele huizen van de Congregatie opgericht in ons land, in de Chineesche missie en op Java. RECTIFICATIE. Wij hebben Zaterdag met bron vermelding het bericht overgenomen uit het Haagsche Katholieke dagblad „Het Binnenhof", dat de zeereerw. heer pastoor P. v. d. Burg van de pa rochie van de H.H. Martelaren van Gorcum, met 1 Mei eervol ontslag zou hebben verkregen. Het blad deelt nu mede, dat het zich heeft vergist- Pastoor Beysens van de H. Willibror- dus-parochie uit den Haag is met 1 Mei op zijn verzoek eervol ontslag verleend; Pastoor v. d. Burg gaat zes weken rust nemen. Het heerlijke vQorjaarszonnetje der laatste dagen heeft de crocussen tot 'bloei gebracht. Prachtige kleurenboeketjes kunnen uit deze voorjaarsbloe men worden samengesteld. DE BESPREKINGEN IN INDONESIË WOLGENS een Nederlandsch-Indo nesisch communiqué van Zondag is de mogelijkheid geschapen voor een accoord over de belangrijkste economische problemen, welke door de Nederlanders en de republiek besproken worden. ,,Wij vertrouwen, dat de eerste tastbare resultaten van deze besprekingen eerlang zullen blijken," zoo zegt dit communi qué. De besprekingen tusschen mr. J. E. van Hoogstraten en dr. A. K, Gani, waarmee op 9 April is aangevangen, duren nog voort. Het com muniqué geeft ten slotte nadere bevestiging van eerdere berichten, vol gens welke de onderwerpen van bespreking waren: 1. het tot stand brengen van gemeenschappelijke productie- en deviezenregelingen. 2. De terugkeer van de rechtmatige eigenaars naar hun ondernemingen. 3. Vorming van een gezamenlijk voedselfonds. 4. Maatregelen, om de opheffing van de Australische boycot van Nederlandsche schepen te bevorderen. Commissie-Generaal een commissaris voor toezicht op de uitvoering van de overéénkomst zouden aanwijzen. Van Nederlandsche zijde is thans aangewezen mr. W. Schols, assistent resident eerste klasse, die zich di rect na de bezetting van Modjokerto met de republikeinsche autoriteiten in verbinding heeft gesteld en met hen in locale sfeer bestuurszaken regelde. De stemming in republikein sche kringen. Op een vraag van Aneta, waarom sommige republikeinsche bladen weinig hoopvolle en geprikkelde commentaren geven na de onderteee kening van Linggadjati, heeft een officieele republikeinsche zegsman het volgende antwoord aan dit pers bureau gegeven: In breede republi keinsche kringen bestaat nog wan trouwen omtrent de uiteindelijke be" doelingen van de Nederlanders, om dat men benauwd is „toch nog te worden bedot" In belangrijke mate heeft het incident van Modjokerto bijgedragen om de sfeer ongunstig te beïnvloeden. Een ander punt, dat tot terughoudendheid stemt, is, dat de indruk bestaat, dat men aan Ne derlandsche zijde bij de besprekin gen met de republikeinsche autori teiten soms te veel met centen re kent, terwijl het toch om milliarden gaat en om millioenen menschen- levens. De zegsman achtte het ten slotte belangryk, dat Indonesische journalisten thans Nederlandsche gebieden kunnen bezoeken. Republikeinsche bureaux op Nederlandsch gebied Bureaux van het republikeinsche ministerie van voorlichting, zoo meldt 't Fransche persbureau Agen- ce France Presse, zullen binnenkort op Nederlandsch gebied kunnen worden gevestigd. Dit is het resul taat van besprekingen, die zoo juist hebben plaats gehad tusschen dr. Soebrandio, secretaris-generaal van het republikeinsche ministerie van voorlichting en den Nederlandsch- Indischen regeeringsvoorlichtings- dienst. Deze bureaux zullep nauw samenwerken met den Nederlandsch Indischen voorlichtingsdienst, besprekingen hebben tevens de her- verschijning van de republikein sche bladen, die thans in de Neder landsche zones verboden zijn, tot onderwerp gehad. Gemengde commissie voor Modjokerto. Tijdens de besprekingen te Modjo kerto van Woensdag j.l. is, zoo meldt Antara nader, besloten, dat zoowel de Indonesische regeering als de HET OP EEN MIJN GELOOPEN ENGELSCHE STOOMSCHIP. Nader vernemen wij uit Vlissingen, dat de Viceroy Zaterdag met een ge weldige exploisie in de lucht is ge vlogen toen het bij helder zicht en kalm weer op den rug van Borsselen op een mijn liep. De beschadiging van het schip was zoo ernstig, dat het binnen enkele seconden zonk. De brug bleef echter nog even boven water uitsteken en daardoor konden enkele opvarenden wrakhout grijpen om zich drijvende te houiden. Van de wal af begaf men zich inmiddels zooals reeds eerder ge meld de landbouwersknecht Wezen- Ier met een schippersknecht per roei boot naar de plaats des onheils- Zij slaagden er in 4 personen aan boord te brengen van het Zweedsche stoom schip Lemgar. Zooals gemelid zijn 9 opvarenden om het leven gekomen, onder wie de Belgische loods. BOTSING OP RIJKSWEG AMSTERDAM—AMERSFOORT. Een ernstige botsing van een mo torrijwiel tegen een personenwagen op den Rijksweg Amsterdam-Amers foort heeft gistermiddag om half vijf het leven gekost aan een 12-jarigen jongen, J. Roest uit Amsterdam, die op de duo van de motor zat. De auto werd bestuurd door den heer J. P. G. uit Zaandam, die met zijn vrouw en drie kinderen uit de richting Amster dam kwam en ter hoogte van het theehuis „Het Kamp" te Laren links af een laan in wilde slaan. Ter zelfder tijd kwam uit de richting Amersfoort de heer H. J. V. uit Heerlen op zijn motor aanrijden. Op de duo zat het 12-jarige knaapje Roest, een neefje van den motorrijder, dat door zijn oom naar huis zou worden gebracht. Met volle vaart botste het motorrij wiel tegen de naar links over den weg zwenkende auto aan. Over zyn oom heen werd de jeugdige duo-passagier op den weg geslingerd. Ook de mo torrijder zelf maakte een flinke bui teling en kwam op het wégdek neer. De autobestuurder kwam r met zijn familieleden zonder lichamelijk let sel af. Het jongetje, dat bijna onmid dellijk overleed, had een schedelbasis- fractuur opgeloopen. Bij den motor rijder constateerde de dokter naast schaafwonden een hersenschudding. UITSLAGEN K.N.V.B. Eerste klasse. District I: Hermes DVSVSV 24; Emma't Gooi 40; ADO j DWS 2—0; Sparta—Ajax 1—3. j District II: De Volewijckers— HBS 1—0; Blauw Wit—DFC 3—1 XerxesHaarlem 55; DHC Excelsior 41; Stormvogels DOS 0—2. District IH: Enschedesche Boys NEC 01Quick—Enschede 1—0. AGO W—Heracles 1—1; Go AheadTubantia 24; Be QuickVitesse 11. District IV: N AC—NO AD 0—2; VWDe Baronie DNL 70; Long aBW 34; Helmond RKTVV 1—2; Vlissingen—Wil lem II, 14. District V: FrisiaAchilles 3 4; HSCVelocitas- 51; Veen- damLeeuwarden 31; Hereen- veenSneek 21. District VI: BrabantiaLim- burgia 21; De SpechtenMVV 4 03; BleijerheideMaurits 11; 2 Sportclub EmmaPSV 11; if Sitt. BoysJuliana 31. 4 BERLIJNS BURGEMEESTER PLAKT. In verband met de verleden week door den Berlijnschen gemeenteraad aangenomen motie van wantrouwen tegen dr. Ostrawski, burgemeester van Berlijn, heeft de gemeenteraad Zaterdag besloten dr. Ostrowski te verzoeken af te treden. Dr. Ostrowski heeft thans gewei gerd aan dit verzoek te voldoen, daar de bijzondere zitting van den ge meenteraad, waarin dit besluit werd genomen, naar zijn meening onwettig is, omdat zij bij zijn afwezigheid door zijn plaatsvervanger werd bijeenge roepen zonder dat de omstandigheden dat noodzakelijk maakten. Hy voegde er aan toe, dat de geallieerden tot nog toe geen stelling in dezen hebben ge nomen. DE WIL VAN DON JUAN In een interview aan een correspon dent van het Engelsche blad „Obser ver", heeft de Spaansche troonpreten dent, Don Juan, verklaard, dat hij slechts een onvoorwaardelijke over dracht van de macht van generaal Franco wil aanvaarden, dat hij wil regeeren als een conststutioneel mo narch en dat allen, die onrechtvaar dig van het openbare leven zijn uit gesloten, in gelijke rechten zullen worden hersteld. De troonpretendent verklaarde voorts tot een concordaat met den H. Stoel te willen komen. Hij sprak zich uit ten gunste van een zekere decen tralisatie van het bestuur over de verschillende landstreken, mits de De beweging van de Gaulle Volgens Reuters correspondent te Parijs zullen de werkzaamheden van de „Rassemblement du Peuple Fran cais", de door de Gaulle ontworpen nieuwe „beweging", deze week offi cieel beginnen. De Gaulle zou dan een verklaring aan de pers afleggen. Naar verluidt zal generaal de Gaulle zelf voorzitter dezer partij worden. Het permanente hoofdkwartier zal te Pa rijs worden gevestigd. Het schijnt in de bedoeling te liggen, in ieder de partement van Frankrijk een com missie van mannen en vrouwen te vormen, die gebruik zullen maken van de gewone middelen van propa ganda en overreding om onder de „partijlooze kiezers" een beweging in het leven te roepen ten gunste van het programma, als door de Gaulle op Tweeden Paaschdag te Straats burg uiteengezet. Spaansche souvereiniteit en eenheid onaangetast zouden blijven. Op de vraag van den correspondent, of de bewering, dat Don Juan bij het uitbreken van den Spaanschen bur geroorlog twee maal aan Franco zyn diensten heeft aangeboden, geen hin derpaal zal vormen voor don Juan's politiek streven, antwoordde deze, dat hij dit niet geloofde en hij voegde er aan toe, dat hy benieuwd is te zien, of er Spanjaarden zijn, die bereid zijn den eersten steen te werpen. Thuisreis Zie ginds komt de „Barendsz" Uit 't Zuiden weer aan. Hij brengt ons een walvisch En 'n hoop levertraan. Hoe hup'len de koersen Ter beurz' op en neer. Wie 'n aandeel gekocht heeft Die deelt in de smeer. De walvisschen lachen En kijken ons aan. „Voor wie t' dividendje, Voor wie een lik traan?" Het walvisschenleger Daar diep in het Zuid, Het zucht van verlichting En blaas-t even uit. Zij geven een knipoog En slaan met hun steert. „Tot aanstaande voorjaar! „Het ga je gesmeerd!" Het Belgische ministerie van bui tenlandsche zaken en dat van buiten- landschen handel maken het volgen de bekend: Volgens een in de pers verschenen verklaring van Mac Narney, zou de invoer voor de Amerikaansche en de BANKOVERVAL IN DE HOOFDSTAD. Daders zonder buit vertrokken. Twee gemaskerde en van stenguns voorziene mannen drongen op een moment, dat er geen publiek binnen was, het bijkantoor van de Spaar bank voor de stad Amsterdam aan de Van Woustraat aldaar binnen. Zij sommeerden den kassier achter het getraliede loket, het kasgeld aan hen te overhandigen. De kasier dook ech ter onder het loket weg en vluchtte. Wat daarna bij het loket geschied de. valt niet met zekerheid te zeggen, doch blijkbaar hebben de overval lers geen kans gezien de toegangs deur te forceeren of door het loket bij de kas te komen, want binnen vier minuten waren zy weer verdwe nen zonder buit. De recherche stelt een onderzoek in. Geen sprake van devaluatie van den gulden Naar aanleiding van de in een deel der Nederlandsche pers en ook in de buitenlandsche pers gepubliceerde be richten, waarin melding wordt ge maakt van de mogelijkheid, dat de Nederlandsche regeering een waarde vermindering van den gulden in over weging zou hebben genomen, is het A.N.P. van officieele zijde gemachtigd al deze geruchten ten stelligste tegen te spreken. Er zal in het kader van de maatregelen, welke de regeering in de spoedig te verwachten nota van minister Lieftinck, zich voorstelt te nemen geen sprake zijn van devalua tie van den gulden. DE SMOKKEL VAN BLOEM BOLLEN NAAR ENGELAND. In aansluiting aan de berichten over de groote bollensmokkel tus schen Nederland en Engeland, ver nemen wij nader, dat Nederlandsche douanebeambten, in een jachtje dat in open zee met moeilijkheden kampen had en door een trawler te IJmuiden werd binnengebracht, een groote lading smokkelwaar aan si garetten, fietsbanden enz- vonden. In samenwerking met de Engel sche politie is ontdekt, dat een ree- derij, die een vasten dienst met En geland onderhield tijdens de vaart in het Noordzeekanaal de bollen aan boord nam en op den terugweg de zwarte lading loste. In Engeland is een Hillegommer, J. Lalou, als me deplichtig aan dezen smokkelhandel gearresteerd. Britsche zones in Duitschland in de toekomst langs de havens van Ham burg en Bremen blijven geschieden, omdat het Amerikaansche leger de bijkomende kosten, voortspruitende uit den invoer langs de havens van Antwerpen en Rotterdam, niet kan dragen. In verband daarmede hebben de Belgische en Nederlandsche regee ringen aan de regeering der Ver- eenigde Staten een memorandum ge zonden, waarin wordt gezego, dat 3ij bereid zijn de bijkomende kosten op zich te nemen, die deze terugkeer tot de normale Rijnvaart met zich zou den kunnen brengen. Dit memorandum wordt thans door de regeering der Vereenigde Staten onderzocht en uit de inlichtingen, die van officieele zijde worden verstrekt, kan niet worden afgeleid, dat de be slissing. welke zal worden genomen geen bevredigdende oplossing zal brengen voor dit voor Nederland en België zoo vitale vraagstuk. BOEREN DANSEN TE AMSTERDAM. Wie Zaterdagmiddag op de Kei zersgracht te Amsterdam wandelde, kon bij de nieuwe Spiegelstraat een aantal menschen met veel belang stelling zien kijken naar een de monstratie van AChterhoeksche boe rendansen, uitgevoerd door „Reurlsche boerendaansers" o.l.v. den heer A. Siebers uit Ruurlo Met begeleiding van een harmonika dansten de ruim 30 boeren en boe rinnen in hun karakteristieke don kere kleeding met de platte petten en geplooide kanten mutsen vroolijk de „Driekusman", de „Vegert" de kruispolka. Op den achtergrond verdrongen zich de gasten van een koperen echtpaar, waarvan de brui degom een oud-inwoner van Bor- culo is, HOEVEEL RADIOLUISTERAARS TELT NEDERLAND? Op 1 April j.l. bedroeg het aantal aangegeven radio-toestellen in Ne derland 773.169 tegen 750.806 op 1 Maart. Het aantal aansluitingen op het Rijksradio-distributienet droeg op 1 Maart j.l. 475.544. Op 1 en 2 October 1944 werd net dorp Putten door de Duitschers zwaar geteisterd. Ruim 680 mannen werden gevangen genomen en weg gevoerd, slechts 40 keerden terug. De anderen kwamen allen in de Duitsche concentratiekampen om. Ook werden toen als represaille een 100 huizen opgeblazen en verbrand. Thans is men zoo ver, dat op Don derdag 17 April a.s. precies op den tweeden verjaardag van Put- ten's bevrijding, de eerste steen zal worden gelegd van het eerste te herbouwen huis. Uit dit huis van L. v d. Top werd ook een zoon weggevoerd, die nimmer terug kwam. Een groot deel van het geld voor dit huis schonk de ver. „Jan van Goyenstraat" uit Heemstede. Des morgens worden de schenkers uit Heemstede aan den ingang van het dorp verwelkomd, waarna men naar de bouwplaats gaat. Hier zal eerst een oorkonde worden onderteekend en deze zal dan worden gevat in een granaathuls, welke na de bevrijding in de buurt van het dorp werd ge vonden. De oorkonde zal in het kort het feit van de terreur der Duit schers vermelden, alsmede de daad van nobele burgerzin van Heem- stedes inwoners, die het nieuwe huis aan Putten schonken. Deze huls met oorkonde zal in de fundamenten van het nieuwe huis inderdaad als eerste steen worden ingemetseld door de vrou wen uit Heemstede. Nog 100 huizen moeten in Putten worden herbouwd. Tweede Kamer bijeen geroepen Op 22 April zal de Tweede Kamer weder in het openbaar bijeenkomen. Aan de orde zal dan o m. zijn de interpellatie-Joekes naar aanleiding van de fraude en andere knoeierijen op het gebied van de voortbrenging en verdeeling, zoomede van den in- en uitvoer van voor het Nederland sche volk belangrijke zaken, waar aan het dringend behoefte heeft. ENGELSCH-RUSSISCHE ONDER HANDELINGEN NIET VASTGELOOPEN. In tegenstelling met berichten, dat de onderhandelingen over herziening van het bondgenootschapsverdrag tusschen Engeland en Sowjet-Rus- land waren vastgeloopen, verwacht men te Moskou verdere bijeenkom sten der beide partijen, zoodra deze in het werkschema van den raacl van ministers van buitenlandsche za ken kunnen worden ingeschoven. SLACHTOFFERS DAKOTA BEGRAVEN. De militaire woordvoerder te Ba tavia heeft medegedeeld, dat op 11 April een bergingspatrouille naar den Boerangrang is vertrokken voor de beëindiging van het technische onderzoek naar de oorzaken van den ramp, het verzamelen van de bezit tingen der slachtoffers en het vol tooien van het massagraf. Dit is op een plateautje gelegen en voorzien van een houten kruis met een uit het staartstuk van de Dakota gehak te Nederlandsche vlag. waarop de namen van de slachtoffers zijn aan gebracht. Na de voltooiing van het graf is een godsdienstoefening ge houden door pater Van der Mijl. ECHTGENOOT VERGIFTIGD. De 36-jarige bankwerker K. v. W. te Hilversum is onder verdachte om standigheden overleden. In verband hiermede heeft de politie zijn vrouw en den 25-jarigen bankwerker A. P. U., met wien zij sedert eenige maan den omgang had, aangehouden. Zij ontkenden aanvankelijk alle schuld, doch uit het onderzoek bleek, dat zij samen het plan beraamd hadden den echtgenoot uit den weg te ruimen en dat zij proeven hadden genomen met verscheidene soorten vergif, tot ein delijk een rattenverdelgingsmiddel het gewenschte gevolg had. Het lijk van het slachtoffer is naar Amster dam overgebracht, waar de sectie ver richt zal worden. WINTERTELLING PAARDEN 1946. In vergelijking met 1945 is in het afgeloopen jaar de paardenstapel met ruim 20.000 stuks toegenomen. In December 1946 bedroeg het totaal aantal paarden 353.375. waarvan er 45.851 in hoofdzaak buiten den land bouw in gebruik. In de overeenkom stige maand in 1945 bedroegen deze aantallen resp. 333.954 en 39.561. In December 1940 bedroeg het totaal aantal paarden 316 671. De paarden stapel is momenteel dus bijna 37 000 dieren grooter dan vlak na het uit breken vari den oorlog. Daarbij dient te worden opgemerkt, dat sindsdien een verjonging heeft plaats gehad. De bekende piloot Iwan Smirnoff zal binnenkort 25 jaar in dienst van de K.L.M. zijn. Smirnoff, die nog gere geld op de Indië lijn en op de lijn naar Zuid-Afrika dienst doet, denkt er voorloopig nog niet aan, om de vliegerij op te geven. Een kaAAeJlti&... Vergun ons, smeeken wij al machtige God, dat wij, die de Paasch- feesten gevierd hebben, deze door uw genadevolle hulp ook in onze ze den en onzen levenswandel mogen belijden. Uit de Mis van gisteren. WEERSVERWACHTING BEWOLKT WEER. o Bewolkt weer met voorname- g 2 lijk in het Noordelijke gedeelte g g van het land hier en daar eeni- 8 ge lichte regen of motregen, o 3 Plaatselijk nevel of mist. Overi- 8 g gens vrij zacht weer met meest 8 o matigen wind tusschen West en o Zuid. 2 o o oooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1