Paaschprogramma's in de bioscopen Uit den Leidschen Gemeenteraad Gemeenteraad vanHazerswoude bijeen ZATERDAG 5 APRIL 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA Personeelsbijeenkomst Gemeentereiniging Het is ongetwijfeld wel eens goed een mensch om zijn verdiensten te huldigen, vooral wanneer dit kan geschieden in een onpersoonlijke hulde, gelijk dit Donderdag middag in een personeelsbijeenkomst van den Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst geschiedde door Leiden's burgemeester, jhr. mr. F. H. v. Kinschot. Het voltallige personeel van dezen dienst in totaal 8085 man was in de groote garage in de Noorderstraat bijeen, toen de burgemeester, jhr. v. Kinschot, de wet houder der bedrijven, de heer A. J. Jon- geleen, de commissie van fabricage, met mr. R. Streng, secretaris dezer commissie en de directeur van den dienst, de heer J. H. de Jong, binnentraden. Na een welkomstwoord van den direc teur verkreeg de burgemeester het woord. Jhr. v. Kinschot zeide, dat het hem een behoefte was het personeel toe te spreken in verband met de bijzondere werkzaamhe den in de afgeloopen zware wintermaan den verricht. Een periode van ijs als nu achter ons ligt, hebben we nog niet gekend. Spr. uitte zijn groote bewondering voor de wijze, waarop directeur en ambtenaren hun taak hebben vervuld. Spr. mocht zeggen, dat hij de straten nergens zoo netjes en keurig onderhouden kent als in Leiden en gedurende de afgeloopen maanden hebben allen alles aangewend om de straten be gaanbaar te maken. Niet alleen overdag maar ook des nachts hebben zij hun krach ten daarvoor gegeven. Spr. wilde dit niet ongemerkt voorbijgaan. Alles geschiedde, dank zij de goede leiding van den direc teur, maar hij alleen kon zulks toch ook niet volbrengen. Allen tezamen hebben zij getoond de voorkomende moeilijkheden te kunnen overwinnen en te zorgen, dat het tram- en autoverkeer zoo spoedig mogelijk weer normaal voortgang kon vinden. Na mens het gemeentebestuur bracht spr. allen zijn bijzonderen dank. Hierna sprak weth. Jongeleen een woord van dank tot het personeel van den vuilnis ophaaldienst, dat ondanks de moeilijkheden van sneeuw en ijs toch dagelijks op den vas ten tijd de straten afreed om zijn werk te doen. Intusschen had spr. zich vele malen ge- ergerd aan het gedrag van talrijke ingeze tenen, speciaal de bewoners der grachten. Het is bekend, dat de Oranjegracht en Waardgracht in ijs-periodes vooral niet uit blinken door netheid, maar ook in den Nieuwen Rijn langs deze straat^en de Bo termarkt, Vischmarkt, Aalmarkt en Boom- markt werd onophoudelijk vuil op het ijs gedeponeerd, hetgeen allerminst een fraaien indruk heeft gemaakt. De directeur, de heer de Jong, zegde den burgemeester en den wethouder hartelijk dank voor de buitengewoon vriendelijke woorden. Dat het personeel zoo ijverig ge werkt heeft, is te danken aan den goeden geest, die hier heerscht. Zelfs op den vrijen Zaterdagmiddag, bij avond en bij nacht ia gewerkt om de sneeuwmassa's op te rui men. En dat 65 dagen lang! De chauffeurs van den ophaaldienst brachten het vuil door de stagnatie in het watervervoer bovendien tot buiten de stad. Het herstel van het materiaal eischte veel tijd en zorg, want het moest telkens den volgenden dag weer gebruikt worden. „Hoeden af voor de sneeuwruimers", aldus spr. en hij betrok hierbij al de ambtenaren, die met het toezicht belast waren en zich hieraan ten volle hebben gegeven. Spr. be sloot met de verzekering te geven, dat het voor allen een aansporing zal zijn zich ook in de toekomst geheel voor het bedrijf te geven.^ Hierna werd een kopje thee gepresen teerd, waarna de film van de Gemeentèrei- niging door den heer v. d. Meer werd ver toond, gevolgd door de film van de Sted. Lichtfabrieken. Welvoldaan keerden allen daarna huiswaarts. BLOEIENDE LENTE IN DE KASSEN VAN DE BETUWE. Luxor. Het Paaschprogramma brengt ons een oude film. „Eerste Liefde", maar een Deanne Durbin-film is wel een twee de bezoek waard. In deze film zien wij haar als een meisje, dat de kostschool verlaat om haar intrek te nemen bij een rijke fa milie, een exotisch en weelderig, dwaas en egoïstisch huishouden en men kijkt ge amuseerd naar de tegenstelling tusschen Deanna, een goedhartigen oom en de be dienden eenerzijds, een hautaine nisht, een aan astrologie verslaafde tante en een mis selijken neef anderzijds. In dit milieu wordt het meisje vernederd, tnaar zij slaat er zich wonderwol doorheen en: „wie het laatst lacht, lacht het beste". Zoo zien en hooren we Deanne Durbin in een van haar aardigste films met zang uit „Butter fly", „Amapola" en „Home Sweet Home", enz. Lido laat ons deze week „Tarzan's ver borgen schat" zien, een avonturen film in het oer-woud met inboorlingen en expe dities, zelfs met een brandstapel en een Katholieke Volkspartij Woensdag a.s. wordt in een buitengewone ledenbijeenkomst het 50-jarig bestaan her dacht. Om 8 uxir 's avonds zijn de leden met talrijke gencodigden verzocht aanwe zig te zijn in den Foyer van de Stadsge hoorzaal. De spreker Van den avond is pater Mag. Br. S. Stokman O.F.M., lid der Tweede Kamer. Voorts ontving het bestuur de verheugende mededeeling, dat de oud- Voorzitter der Leidsche afdeeling, oud minister Prof, Mr. Aalberse, dien avond aanwezig zal zijn en de vergaderden zal toespreken. Medewerkenden zijn verder de Odo-koor- knapen onder leidmg van den heer Ver burg en de K. A. E.-symnhonie onder lei ding van den heer Jan Gordijn. Iedere Nederlander wordt verondersteld de wet te kennen. Wij veronderstellen, dat vrijwel geen enkele Nederlander kent de verordening, die deze week door den Gemeenteraad is aangenomen en waarin wordt bepaald, waar men wèl cn waar men niét zal mo gen hebben een bepaalde inrichting in den zin der Hinderwet, waar men een grootere en waar slechts een kleinere inrichting van denzelfden aard mag hebben, enz. Vier of vijf dagen voor de behandeling is bedoelde verordening gepubliceerd; practisch bezien heeft dus de burgerij te voren van deze zeer ingewikkelde materie geen kennis kunnen nemen. Wij meenen, dat het eisch is van de de mocratie, dat met alleen de door het volk gekozenen beslissen, maar dat óók des kundigen en belangstellenden buiten die vertegenwoordiging door adviezen een woordje kunnen meespreken, als zij dat noodig of nuttig oordeelcn. In deze belang rijke zaak is dat niet kunnen gebeuren. De Raad heeft de verordening aanvaard ondanks het feit dat de heer Aalders van de K. V. P. weas op verscheidene onlogi sche en ongemotiveerde bepalingen, waarop o. i. van de zijde van B. en W. geen bevre digend antwoord werd gegeven. Gaan wij met de gemeenteilijke be moeiingen inzake het onderwijs een ande ren koers in wat betreft den omvang dier bemoeiingen? De wethouder van on derwijs wenscht nl. zitting te nemen in de besturen van Ambachtsschool, „Kennis is Macht" en de twee Vakscholen voor meis jes, niet zoo zeide hij, om daar de financiën te controleeren, niet om een ze ker formeel contact te leggen, maar daar komt het op neer om leiding te ge ven, om het onderwijs, voor zoover noodig, te reorganiseeren naar de eisch en des tijds. Bedoeld voorstel is teruggewezen naar de Commissie van Onderwijs. Wij zijn heel belangstellend, hoe er in de Commissie over geoordeeld zal worden. Woensdagavond kwam de Raad dezer ge meente in openbare zitting bijeen. De bur gemeester A. Warnaar opende de vergade ring op de gebruikelijke wijze, waarna de secretaris de notulen der vorige vergade ring las. De voorzitter dankte hierna de commissie tot hulpverleening, die de ge meente is rondgegaan voor de geleden brandschade bij de familie van Soest en de schade bij de omwonende bewoners; deze collecte heeft opgebracht f 1.575 plus eenige meubilair en kleeding. Tevens doet de voorzitter mededeeling, dat reeds spoe dig zal begonnen worden met het restau- reeren van de uitgebrande woning. De in gekomen stukken worden bijna alle voor kennisgeving aangenomen, de voorzitter merkt nog op, dat de ondernemingsbelas ting nu ook op de land. en tuinbouwers van toepassing zal gebracht worden; dit is voor de betreffende menschen niet erg ver heugend, maar voor onze gemeente-finan- ciën wel. Het grootste gedeelte komt de gemeente ten goede. De vaststelling van de voorschotten op de exploitatie-vergoeding aan de bijzondere scholen over '47 worden als volgt vastgesteld. Oe vergoeding per leerling voor het lager onderwijs bedraagt 14.De R.K. school op het dorp ont vangt 2.300,67. De school van de Ned. Herv. Gemeente op het dorp' 2.240. Het Geref Schoolonderwijs op het dorp ƒ3.117,33. De R.K. School in de Oostbuurt Rijndijk 3.135. De Chr. Nat. School aan de Rijndijk 1.754.67. De R.K. School in de Groenendijk ƒ2.352. Het Geref. U.L.O.-on- derwijs op het dorp 872. Nu komt het belangrijke van deze verga- dering: de aankoop van grond van B. Voortman en Jac. van der Spek. De voor zitter geeft eerst een kleine duidelijke toe lichting over de aankoop. Na lang praten is B. en W. met de betrokken personen overeengekomen om den grond als volgt te koopen 770 M. a ƒ4.00 van B. Voort man met enkele bijkomende kosten o.a. verplaatsing van een pakhuisje vaA den heer Jac. van Gorkum en het maken van een afscheiding en het maken van een stoep in de Schoolstraat. 330 M. a 4.00 van Jac. van der Spek en met vergoeding van ƒ300 voor de boomgaard.Na eenige discussie wordt dit met algemeene stem- men aangenomen. Het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met A. Langhout betref fende de beschikbaarstelling van zijn pad voor wandelaars en wielrijders wordt we derom voor 125vergoeding .per jaar aangenomen. Het verzoek van de Bouwvereeniging „Volksbelang" om voorschot voor den bouw van acht woningen in den Groenen dijk en zes op het Dorp en de overdracht van den grond daarvoor wordt na eenige bespreking overgedaan aan de Bouwver eeniging voor 175.000. Deze grond plus de woningen worden met voorschotten van het Rijk gebouwd. Het voorstel tot wijziging van het raads besluit van 6 Juni 1946 betreffende de voorschotten aan de Bouwvereeniging voor den bouw van 6 woningen in de School straat. Dit aldus gewijzigd en aangeno men. De Vebo wordt wederom een bedrag van 50.toegezegd, zulks voor de te houden agrarische tentoonstelling in September e.k. Het voorstel tot verlaging van de West- brug wordt na eenige besprekingaangeno men. Deze kosten worden begroot op pl.m. ƒ2.000, dan wordt de brug 50 cm. ver laagd, dit zal een heele verbetering zijn. Er zal getracht worden, dit op het dorp of Rijndijk aan te besteden, althans in de gemeente. Het bedrag, dat hiermde ge moeid is, wordt aan de kapitaaldienst toe gevoegd met de bedoeling, dit in 10 jaar ai' te lossen. Aan de rondvraag nemen bijna alle le den deel. Er wordt o.a. gevraagd over de opritten Bentweg vanuit de Bent naar het dorp. De muren op den Voorweg, het af breken hiervan, de brandbluschmiddelen, de automatiseering van de telefoon. De toestand van de weg in de Loete in ver band met de vorstperiode,de mogelijkheid tot het komen en stichten van een voet balveld a. d. Rijndfjk, de toestand van de Zonneveldstraat in verband met het aan brengen van grind in deze straat, de school gelden de te bouwen woningen. Nadat de voorzitter alle vragen afzonderlijk heeft beantwoord, sluiting der vergadering. BEGRAFENIS DR. H. VAN GENT. Onder groote belangstelling en in allen eenvoud is Donderdagmiddag op de be graafplaats Rhijnhof ter aarde besteld het stoffelijk overschot van dr. H. van Gent, in leven observator aan de Leidsche Ster rewacht. Met den directeur, prof. dr. J. H. Gort, waren alle naaste medewerkers en het geheele personeel van de Sterrewacht aanwezig. Verder merkten wij nog op mr. IC. Wiersma. namens het college van cura toren der Rijksuniversiteit, prof. A. Bou- man en den heer H. Broekman, namens de Ned. Zuid-Afrikaansche Vereeniging, en de professoren. Zandstra uit Amsterdam en Minnaert uit Utï-echt. Nadat de kist met het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, voerde als eenige spreker prof. dr. Oort liet woord. Het heengaan van dr. van Gent beteekent in de allereer ste plaats voor zijn gezin een diep ver lies, doch ook voor de astronomische we tenschap een groot gemis. In dit verband bracht spreker het belangrijke werk, dat dr. Gent als waarnemer voor de Leidsche Sterrewacht in Johannesburg heeft ver richt, en waarvan hij nog maar juist was teruggekeerd, in herinnering. Zijn talrij ke ontdekkingen hebben er veel toe bijge dragen dat de Leidsche Sterrewacht zulk een vooraanstaande plaats in de astrono mische wetenschap inneemt. Een broer van den overledene de heer J. van Gent, dankte namens de familie voor de belangstelling, HEDENDAAGSCH DOCUMENTEN ONDERZOEK. Het gebruik der Ultra-violette stralen. De Vakgroep Makelaarsagenten ir. Assu rantiën en Assurantiebezorgers Provinciaal bedrijf en Vakgroepagenten had Donder dagavond in den Schouwburg een bijeen komst georganiseerd, waarop de bekende criminalist Dr. van Ledden Hulsebos een lezing hield over „Het hedendaagsche do cumenten-onderzoek en het gebruik der ultra-violette stralen daarbij". Een kort woord van inleiding werd ge sproken door den voorzitter, den heer L. van Wijk, die den burgemeester Jhr. Mr. F. H. Kinschot en enkele wethouders van harte welkom heette. Tevens maakte hij van de gelegenheid gebruik om den spreker van dezen avond alsnog te feliciteeren met zijn zeventigsten verjaardag. Dr. van Ledden Hulsebos begon met eeni ge staaltjes te vertellen uit zijn veeljarige loopbaan, welke, alle door documenten-on derzoek tot een oplossing werden gebracht. Vervolgens gaf hij door middel van licht beelden een aantal problemen weer en toonde aan, hoe en waar hij het eerste licht punt in zoo'n zaak had gevonden. De aan wezigen kregen een indruk van de misdaad en haar ontmaskering. Schijnbaar onoplos bare gevallen worden tot klaarheid ge bracht, omdat de misdadiger altijd een fout maakt, al is deze ook nog zoo klein. De psychologische kennis, gesteund door de moderne techniek, weet meestal uit het kleinste gegeven een theorie op te bouwen, die uiteindelijk leidt tot een volledig bewijs tegen een verdachte of het achterhalen van een totaal onbekende. Het is ondoenlijk hier een volledig overzicht te geven van de mo gelijkheden bij het documenten-onderzoek, want dit zou te veel plaatsruimte vergen. Om er slechts een paar te noemen, papier samenstelling. schrift, vlekken, lijfreuk (wanneer men het document steeds in por tefeuille of los in de zakken bij zich heeft gedragen) enz. Na de pauze gaf dr. van Ledden Hulsebos een demonstratie met een ultra-violetlamp. De ultra violette stralen hebben dc eigen schap om aan voorwerpen, die aan hun in vloed worden blootgesteld, een lichtend vermogen te geven. Bij sommige slechts zoolang zij aan deze stralen onderhevig zijn, bij andere is echter weer een zekere na- gloeing te constateeren. Zuivere natuurpro ducten hebben de sterkste lichtende wer king. Zoo wordt b.v, een gebit helwit, ter wijl een kunstgebit in ultra violette stralen donker wordt. Dank zij deze eigenschappen brengt de ultra-violetlamp licht in heel wat duistere gevallen. Zoo liet spreker ver schillende stukjes wit papier zien, die naast elkaar op een stuk karton geplakt, bij nor maal licht bijna of heelemaal niet van el kaar te onderscheiden waren. In het ultra violette licht daarenteg .n werden de diver se kleuren wit gemakkelijk te onderschei den. Tot slot gaf dr. van Ledden Hulsebos nog eenige experimenten, waaruit de rem mende werking van ultra roode stralen bleek. Het was een buitengewoon leerzame en interessante avond, welke door den voor zitter met een dankwoord werd gesloten. OEGSTGEEST Boomplanting door de schooljeugd. Woensdagmiddag vond planting van beu ken-, populieren- en eschdoomboompjes plaats om het schoolplein O.L.-school aan de Terweeweg. Het college van B. en W. en de directeur van gemeentewerken waren er bij tegenwoordig. Nadat de burgemeester Bauman in.de gymnastiekzaal, de vereenig- de schooljeugd had toegesproken en de jeugd op. 't hart had gedrukt de aanplan tingen in de gemeente te ontzien, stormde de jeugd, met spaden gewapend naar de speelplaats en werd met groot enthousiasme de planting aangevangen. Ook de burge meester plantte zijn boompje. TOEDIENING VAN HET H. VORMSEL. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal op 15 en 16 Mei in de stad Leiden het H. Vormsel toedienen, aldus „St. Bavo", Ter rectificatie van het in ons num mer van Donderdag gepubliceerde bericht over „opgemaakte prbcessenverbaal tegen banketbakkers", vestigen we er de aan dacht op,'dat deze verbalen zijn opge maakt tegen fabrikanten, van banketbak kers-artikelen. LAATSTE BERICHTEN Belgische voetballers nemen niet deel aan banket PROTEST TEGEN HET BESCHIKBAAR STELLEN VAN TE WEINIG KAARTEN. De Belgische Voetbalbond heeft een schrijven aan den Kon. Ned. Voetbalbond gezonden met de mededeeling, dat de Bel gische officials ei? spelers niet zullen deel nemen aan het bahket, dat a's gewoonlijk na afloop van den wedstrijd Holland-België in Amsterdam op Tweeden Paaschdag zal worden aangericht. De Belgische Voetbalbond wil daarmede uitdrukking geven aan zijn meening, dat de K. N. V. B. te weinig kaarten ter beschik king van de Belgische sportliefhebbers heeft gesteld. Naar wij vernemen waren 3000 kaarten voor dezen wedstrijd voor België gereser veerd. NOOR DWIJKERHOUT SCHADE AAN DE BOLLEN. De kweekers ondervinden momenteel veel schade aan de in de gemeente losloo- pende honden. Deze mormels vernielen op de bollenvelden het jonge kruid der thans snelgroeiende bloembollen. De eigenaars van deze beesten schijnen vergeten te zijn, dat artikel 46 van de Algemeene Politie verordening het volgende zegt: Het is den eigenaars, houders of verzorgers van hon den verboden om honden: a. te laten los- loopen op den openbaren weg. 2. te laten losloopen op particuliere gronden, welke aan een ander toebehooren of bij een an der in gebruik zijn, tenzy met schriftelijke toestemming van den eigenaar of gebrui ker van die gronden. Wordt aan deze verplichting niet vol daan dan kunnen B. en W. deze honden laten afmaken. Treft de politie honden aan, waarvan de herkomst onbekend is en die schade toe brengen of dreigen toe te brengen dan is zij gerechtigd deze honden dood te schie ten, indien zij ze op een andere wijze niet gevoegelijk kan overmeesteren. Bij niet-af- making kunnen zij slechts tegen betaling der gemaakte kosten van onderhoud en bekendmaking aan den eigenaar of houder worden teruggegeven. VOORHOUT R.K. LANDBOUWWINTERSCHOOL. Op de R.K. Landbouwwinterschool is als sluitingsplechtigheid van het schooljaar de z.g. Openbare Eindles gehouden. Voor het eindexamen van deze school slaagden: L. de Wit, Achthuizen; G. v. Nes, Weesp; G. v. d. Peet. Haarlemmerliede; A. v. Loon, Haar- lemmerliede; P. Dobbelaar, Oudelande (Z.); J. Dijt, IJpolder; J. Pronk, Medem- blik; J. Stokman, A'dam; J. Blessing, AJdam; H. v. Oosterom, Weesperkarspel; P. Paardekooper, Zoeterwoude; P. de Jong, Hazerswoude; P. Boonman, Ovezande (Z.) F. Wesseling, Hazerswoude; L. Zwinkels, Wateringen; L. Jacobs, Bleiswijk; H. v. Vliet. Wateringen; P. Suidgeest. Nieuw- Vennep; G. Milatz, Heemstede; G. v. Mil, Nieuw-Vennep; B. v. Warmerdam, Spaarn- woude; H. v. Woerden, Lisse; H. Mourits, Zevenhoven; J. Belt, Zoeterwoude; J. Zwa nenburg, Spaarndam; C. Reijneveld, Lei den; G. Groenewegen. Afgewezen: geen. Van de eerste naar de tweede klas wer den bevorderd: C. v. Egmond, Aarlander- veen; P. Koperdraad, Diemen; A. de Wit, Bodegraven; J. Vermus. Kloetinge (Z.); J. Kooij, Huizen (N.-H.); L. v. Veen, Aarlan- derveen; B. v. Woerkom, Vijfhuizen; A. Verwer. Sloterdijk; N. Ruigrok, Sassen- heim; H. v. d. Schot, Diemen; J. Verkleij, Alphen a. d. Rijn; Th. v. d. Bijl, Houtrak- polder; J. Bouwman, Ouderkerk a. d. Am- stel; A. Stokman, Abbenes; C. Milatz, Hoofddorp; J. Paardekooper, Zoeterwoude; J. v. Vliet, Oudewater; W. Duineveld, Lis- se; A. Vermue, Heinkenszand. (Z.)L. Cig- gaar, Sassenheim; H. Pennings, Koudekerk a. d. Rijn; A. Smorenburg, Woerden; B. Vink, Alphen a. d. Rijn; J. Goense, Woens- drecht; G. Vreeburg, Spaarnwoude; J. v. d. Zon. Spaarndam; N. v. d. Bosch, Bleiswijk; L. Wijsman, Lisse; J. Ammerlaan, Schip luiden; Th. v. Duijnhoven, A'dam; L. v. Bo- hemen, Leidschendam; J. v. d. Stee, Hein kenszand; J. v. Saasse, de Zilk; J. Kea, Ouderamstel; J. de Jong, den Haag; C. Coense, Driewegen (Z.). avontuurlijke redding. Bijna had Tarzan zijn geliefde paradijs in de wildernis moe ten verlaten, maar na veel wederwaardig heden is het stel weer compleet in het oerwoud. Boven 14 jaar. In Trianon draait deze week de film „Spionne tegen wil en dank" met Joe Brown en Jury Canova. Een eenvoudig Amerikaansch meisje van het platteland schiet tijdens de jacht op patrijzen een post duif neer. Bij nader onderzoek blijkt deze postduif een bericht bij zich te hebben, dat bestemd1 is voor Berlijn em afkomstig van den Duitschen Geheimen Dienst in de Ver- eenigde Staten. Na dit begin zou men een spannende oor- logsfilrm verwachten, ware het niet, dat ook de naam Joe Brown op het prógramma voorkomt. Deze weet het eenvoudige meis je van het platteland mee te troonen naar de stad. waar hij haar tot spionne bombar deert. Joe verschijnt in allerlei creaties op het doek en demonstreert hiermede weer eens duidelijk zijn groote aanpassingsver mogen in allerlei dwaze situaties. Van een bepaalde intrige is moeilijk te spreken. Deze film is een lange reeks van komische scènes, die eindigt met de liquidatie van een Duitsche spionnagegroep en het tot zinken brengen van een Japanschen duik boot. Ieder, die in de komende dagen eens behoefte heeft aan een vroolijken avond, kunnen wij deze film aanbevelen. Casino heeft .Danny Boy" op het pro gramma, een film, v/aarin Ann Tod de hoofdrol vervult. Zij is in dit niet erg oor spronkelijke verhaal een cabaretzangeres, die uit^ Amerika naar Londen terugkeert om haar man en haar zoontje te zoeken. De man, een musicus, is wat aan lager wal geraakt en speelt nu op straat. Het zoeken in een wereldstad in oorlogstijd is moei lijk, maar aan den eenen kant zingend en aan den anderen kant vioolspelend werken de twee partijen zich door het filmverhaal naar elkaar toe en vinden elkaar ten slotte in de feestelijke entourage van een Nieuw jaarsfeest. Zang en muziek en een dosis humor met een tikje gevoeligheid vormen de voornaamste bestanddeelen van deze film, die het heusch wel doet. Iedereen kan de film met genoegen volgen. Rex laat ons deze week duchtig lachen met George Formby in „Hij is voor den bakker". Formby is geen kniesoor en hij weet, hoe hij het aan moet leggen om in allerlei knoopen verwikkeld te raken en er ten slotte weer uit te komen. Hoe gek het ook loopt en hier loopt het gek, daar behoeft u niet bang voor te zijn het komt ten slotte tot een happy end. Maar eer het zoover komt, is er veel gelachen. De filmprogramma's voor de volgende week zijn door de K.F.C. als volgt gekeurd: Luxor; „Eerste liefde", voor alle leef tijden. „Danny Boy", voor alle leef tijden. „Tazan's verborgen schat", bo ven 18 jaar. „Hij is voor,den bakker", voor alle leeftijden. „Spionne tegen wil en dank", boven 14 jaar. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Maria, d. van J. Kra nenburg en S. C. van der Leden; Maria Catharina, d. van T. G. Ruiten en M. C. de Man; Bertus, z. van H. K. van Klave ren en J van Iterson; Gerrit, z. van M. van der Meij en A. C. Roodakker; Adria- nus, z. van A. van Mourik en W. G. Hoi; Johannes Lambertus, z. van J. F. Hen- zing en A. P. van Beijeren Bergen en Henegouwen. Overleden; A. Klinkenberg, man 82 j.; J. C. M. Honsbeek, z,, 2 dagen. Ondertrouwd: C. van den Berg jm, 23 jr. en H. van Oosten jd. 19 jaar; J. H. A. Bredewold jm. 27 jr en J. Delsasso jd.y 24 jr.; J. van den Dikkenberg jm. 20 jr. en P. A. van der Heiden jd. 21 jr.; P. C. van der Neut jm. 23 jr. en M. J. H. van der Born jd. 22 jr.; J. A. de Wolf gesch. 26 jr. en S van der Zeeuw gesch. 22 jr.: W. C. van Dorp jm 32 jr. en J. Schinkel jd. 23 jr.; W. Roodenburg jm. 27 jr. en G. C. E. van Koolbergen jd. 27 jr.; T. Pe- teri jm. 23 jr. en G. Gordijn jd. 21 jr.; P. Haneveld jm. 27 jr. en B. J. Spec jd. 25 jr.; H. A. A. Vinkestein jm. 30 jr. en L. J. de Groot jd. 29 jr.; S. A. C. Kruik jm. 25 jr. en M. P. Meijs jd. 30 jr.; W. T. Aniba jm. 25 jr. en G. van Andel jd. 21 j. Casino: Lido: Rex: Trianon: MARKTBERICHTEN KATWIJK a.d. RIJN, 4 April. Groenten. Uien 9.5013.spruiten 7585, ra pen 6.807.20. waspeen I 6074, was- peen II 26.40—42.80. kroten 7.90—10.—, kroten II 3.904.30, winterpeen 3.20 4.40. TER AAR, 4 April. Groenten. Spinazie 0.891.05, witlof 16—45 cent, kroten 18 cent, uien 216 cent, sjalotten 16 cent, veldsla 1.01, prei 1661 cent per kg.; waspeen 9.5043.00 per 100 kg.; knolsel- derie 2 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 4 April. Bloe men. Albino 1.00—1.20, Copland 1.10 1.55; W. Pitt 0 85—1.25; P. Blossom f 0.90 .1.25; O. Nassau t 0.85—1.40; Zenober 0.70 —1.15; v. d. Hoef 0.85—1.10; Gemengd 1.10—1.20; Eddy 1.10—1.35; Elisabeth f 1.101.15; Rijzende Zon 1.35; Bartigon f 1.101.35; Golden Harvest f 1.40—1.55; Piccadilly 1.25—1,50; White Sail f 1.35— 1.50; Crater 1.05; Elmus f 1.60; Sunburt 0.85—0.95; Ibeis 0.75—0.80; C. Cardinal 1.30; Rijnland f 1.35; Mozart 1.00—1.30; Olympiade 1 55—1.60; Krelage 0.75— 0 95; v. d. Eerde 0.95; Gen. de Wet f 1.20 1.25; Sultana f 1.00; Koster 39—49 cent; Helios 4863 cent; Whresler 5265 cent; Alfred 6088 cent; Medusa 4962 cent; Actea 52 cent; Rembrand 7277 cent; Cheerfulness 54 cent; Early Glory 6062 cent; Jupiter 5556 cent; Innocence 4647 cent; Magnificence 41 cent; Katjes 929 cent; Anemonen 0.551.15; Fresia's 0.851.10; B!. Druifjes 33 cent.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3