Weldadigheids-Voorstelling DINSDAG 11 MAART 1947 LIE LEID S CHE COURANT PAGINA 4 Antwoord op open brief van den heer Weiter Naar wij vernemen heeft de voorzitter der Katholieke Volkspartij, de heer W. J. Andriessen geantwoord op den „open brief'" (d.d. 8 Maart j.l.) van den heer Chr. J, I. M. Weiter, voorzitter van het voorloopig Kath. Comité „Handhaving Rijki-eenheid". In dit antwoord zegt de heer Andriessen, dat op initiatief van de partijleiding met de heeren Weiter en Bajetto op 31 Januari 1947 gesproken is over de actie van het Voorloopig Kath. Comité, waarbij gecon cludeerd werd tot een nadere bespreking. Een perscommuniqué van de Partijbe stuursvergadering van 8 Febr. 1947 keurde de actie onder leiding van den heer Wel ter af. Voorts zegt de heer Andriessen, dat op initiatief van de Partijleiding met de hee ren Weiter en Bajetto een tweede bespre king plaats had op 13 Tebruari 1947. In de ze bijeenkomst deelt de heer Andries sen mede heeft hij den heer Weiter ge adviseerd zijn actie stop te zetten en toe gezegd, dat hem na terugkeer van prof. Romme de gelegenheid zou worden gebo den op een nader te bepalen wijze zijn zienswijze bij het Partijbestuur voor te dra gen en te verdedigen. De heer Andriessen zegt dan. dat de heer Wetler mededeelde, na raadpleging van anderen, hierop ant woord te zullen geven. Vervolgens deelt de heer Andriessen me de, dat na deze toezegging op 26 Februari j.l. een antwoord van den heer Weiter bin nenkwam, waarin deze betoogde, dat zijn actie niet onreglementair was en hij daar over het oordeel der Partijleiding vraagt. In de vergadering van de dagelijksche Partijleiding van 28 Febr. j 1. maakte dit antwoord een punt van beraadslaging uit. Hier bleek aldus de heer Andriessen dat het Voorl. Katholiek Comité de bekende advertentie reeds ler plaatsing aangeboden had, in welke advertentie wordt gezegd, dat de actie van dit Comité wordt gevoerd, met inachtneming van het verband der K. V. P. In zijn antwoord op de open brief van den heer Weiter vervolgt de heer Andries sen dan: „Uit deze feiten blijkt dus, dat u, na de bespreking an 13 Februari, waarin u mij een antwoord op mijn voorstel toe zegde, dit doet in een brief van 26 Februari, in welke brief u, namens het comité, poogt te beredeneeren, dat de actie een reglemen taire basis heeft, over deze redeneering het STADSNIEUWS HET LEIDSCHE FILM-ARCHIEF. Meer dan 16 K.M. film. Films voor het nageslacht. In de kelders van het Leidsche stadhuis bevindt zich een klein, betonnen vertrek. Dikke verwarmingsbuizen loopen langs het plafond en de verdere meubileering bestaat uit een kale, houten tafel en een vaste kast. De inhoud van die kast is, voor zoover wij weten, uniek in Neder land. In blikken trommels ligt daar keu rig geregistreerd het gemeentelijk film archief-van Leiden,-ontstaan op initiatief van B. en W. anno 1933. Het bescheiden begin is thans uitgegroeid tot een collectie van een kleine honderd films, documen taires, die voor Leiden van belang zijn zooals de bekende stadhuisbrand in 1929, maar ook b.v. de aankomst van de Uiver na zijn beroemde Indië-vlucht en zelfs opnamen uit 1910 en 1900. De langste film is 486 M., de kortste 11 M. De gezamen lijke lengte bedraagt ongeveer 16.000 M. en natuurlijk zij*i de opnamen van na ongeveer 1928 voorzien van een geluids band. In den oorlog werd het film-archief op last van den bezetter overgebracht naar het politiebureau en later naar het Rijks archief in Den Haag. In 1946 kwam het weer terug naar Leiden en staat thans onder de goede zorgen van de Gemeente lijke bioscoopcommissie onder voorzitter schap van den heer H. v. Woudenberg en van den „archivaris" den heer W. Hof- stra. Vereenigingen, die aan de veilig heidsvoorwaarden bij het vertoonen van films, willen en kunnen voldoen, kunnen steeds een beroep doen op deze collectie en de commissie overweegt op Woensdag 19 Maart a.s. een speciale voorstelling te geven in het Lido-theater, waarbij allen, die belang stellen in dit werk welkom zijn. Zij kunnen daartoe een aanvraag in dienen bij den heer C. Brilman, Haag- weg 194, tel. 24455, waarop zij een toe gangskaart toegezonden krijgen. oordeel van de Partijleiding vraagt en te gelijkertijd een advertentiecampagne be gint, waarin u stelt, dat de actie met in achtneming van het verband der K. V. P. gevoerd wordt. In deze houding vond de dagelijksche Partijleiding aanleiding mij te verzoeken een communiqué te verstrekken, waarin ik gepoogd heb aan te toonen, dat uw actie niet reglementair is. Ik blijf van oordeel, dat ze dat meterdaad niet is, een opvatting welke door het Partijbestuur wordt onder schreven. In uw „open brief" valt u de door mij gegeven motiveering dan ook niet aan. U herhaalt eenvoudig wat u ook reeds in uw brief van 26 Februari had gestelek Ik blijf daar tegenover stellen, dat noch letter, noch geest van art. 35 van het par tijreglement zich verdraagt met het indie nen van klachten door pl. comité's in de nieuwe organen welke het partij regle ment niet kent welke uw comité, waar mogelijk, tracht op te richten. Dit is het creëeren van een nieuwe organisatie in de partij, wat door een leiding, die zich haar verantwoordelijkheid bewust is, niet mag worden getolereerd. Dit is geen „machtswoord", door mij' gesproken, doch eenvoudig uiting geven aan gezonde orga nisatorische opvattingen, waaraan mede het handhaven van de democratische ge dachte in de partij ten grondslag ligt. Een juist hanteeren van het partij regiem ent geeft u en uw medestanders-partijleden de gelegenheid aan het partijbestuur ter ken nis te brengen wat er, naar uw en hun oor deel, omtrent de gang van zaken in de partij, onjuist is. Ik moge u toch in gemoede vragen of, objectief oordeelend, in een dergelijke ac tie, met een beroep op artikel 35, door het partijbestuur kan worden berust Naar mijn meening is de vraag stellen, haar te vens beantwoorden". Tenslotte zegt de heer Andriessen nog, dat hij met leedwezen tot het schrijven van dit antwoord is overgegaan, 's Lands moeilijkheden zijn groot, waarom alleen eensgezinde krachtsinspanning van het ge- heele volk de moeilijkheden het hoofd kan bieden. INDONESISCHE STUDENTEN VEREENIGEN ZICH. Dezer dagen is door Indonesische studee renden, hier te stede bijeen, een sociaal- cultureele organisatie opgericht, die zich ten doel stelt door een zoo nauw mogelijk contact met het Nederlandsche sociale en cultureele leven wederzijds begrip en goede samenwerking tusschen Nederlandera en Indonesiërs aan te kweeken en te bevorde ren. Aan het tot stand komen van deze orga nisatie, die den naam heeft aangenomen van de destijds door de Duitschers ontbonden Indonesische vereeniging van studeerenden „Roekoen Peladjar Indonesia" (Roepi), hebben zoowel die Indonesiërs, die aan het illegale verzet tegen de Nazi's hebben deel genomen als zij, die na de bevrijding in Nederland zijn gearriveerd, meegewerkt. Het bestuur is als volgt samengesteld: J. Djajadininggrat, voorzitter; C. A. Sani, vice. voorzitter; G. J. Winaja, secretaris; P. La- tuasan, penningmeester; Ismael, commis saris. Beschermheeren zijn o.a. de volgende hoogleeraren: dr. J. H. A. Logemann, dr. G. v. d. Leeuw, dr. J. P. Kruyt, dr. J. Tin bergen, dr. J. M. Romein, mr. W. Wert- heim, dr. J. P. B. de Josselin de Jong, mr. R. D. Kollewijn, dr. H. Kraemer en dr. C. C. Berg. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid: mej. C. J. M. Mulders te 's-Gravenhage. Zondag 16 Maart a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat Mr. Ch. E. Stolk, wonen de te Zutphen, aan de Leidsche Universi teit promoveerde tot doctor in de Rechts wetenschap. Woensdag 19 Maart a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat Dr. A. L. J. M. Kervel, wonende te Scheveningen, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de Geneeskunde. AFHALEN BONKAARTEN. De uitreiking van bonkaarten K 705, als mede textiel-kaarten V A 705, vindt als volgt voortgang (bonkaart 703 voor inleve- ringsinwisselings-bon meenemen.). Morgen letter L t/m Le. DE SNEEUW-OPRUEVUNG TE LEIDEN. Wanneer men in Leiden's hoofdstraten wandelt, kan men gadeslaan, met welk een nauwgezetheid de sneeuw van de straten is verwijderd en de kolken worden ont dooid. De keerzijde van de medaille moet men echter in de buitenwijken zoeken. Om een voorbeeld1 te noemen: de Morschweg, een drukke, verkeersweg. Geen sneeuw ge ruimd, kolken verstopt, zoodat de weg mo menteel bijna onbegaanbaar is. Geheele stukken staan onder water. Wordt er niet te veel aandacht besteed aan de binnen stad en te weinig aan de buitenwijken? Of is er verschil in belasting. EEN LEZER. Vrouwelijke Jeugd Dekenale parochie. Donderdagavond om half 8 geeft Pater Schuurmans, S.J., een lezing met lichtbeeL den van VA uur voor alle leden der beide Maria-C9ngr.-afdeelingen. Waarschijnlijk is de zaal verwarmd, maar een kennisname van zijn missiegebied zou ook een koude zaal overwaard zijn. Alö ge allen 'n klein geldstukje méebrengt is de missie gediend en hebt ge voor weinig geld een mooieh avond. W. J. A. MULDER, Directeur M.-C. Kajotters. Alle minoren (dus 21 man) worden zonder uitzondering Woensdag avond precies 7.30 bij hun ploegleider ver wacht: Middelstegracht 1. Het belooft bui tengewoon te worden. We zullen een zeer voornamen gast in ons midden hebben. K.A.J. „ST. Petrus". Morgenavond bij eenkomst in het clubhuis, Rapenburg 52. Vorige week zijn toekomstplannen gemaakt en daar gaan wij Woensdagavond mee be ginnen. Tevens wordt er een nieuwe actie begonnen onder leiding van den Aalmoe zenier, n.l. Ons Jongerenkwartier. Komt allen dus meehelpen aan je eigen plannen. Aanvang 8 uur. Rijwieldief gesnapt. Door de Leid sche politie is aangehouden de 30-jarige G. N. v. d. N. uit Noordwijk, die aldaar eenige rijwielen had ontvreemd. Hij pro beerde ze hier bij een handelaar van de hand te doen, doch met bovenvermeld gevolg. BURG. STAND. Geboren: Hendrica, d. van J Boom en E. van der Blom; Rosa Maria Josepha, d. van P. H. C. Verhoef en E. A. J. van Loon; Yvonne Marianne, d. van J. J. van den Berg en S. van Loef; Eltjo Helenius, z. van L. C. van Leeuwen en A. C. van Tongeren; Catharina Frederika Christina, d. van J. C. Berkhout en C. A. van der Vlist; Helena Berdina, d. van H. van den Hoven en H. C. La Rooij; Carolina Geertruida. d. van H. van Winkel en J..M- Tegelaar; Arnoldus Theodorus Maria, z. van A. W. van der Zon en C. Mulder; Robert Adriaan Jacobus, z. van S. Paats en A. L. Brandt; Edward Charles Leonard, z. van G. van der Vliet en J. G. L. Planje; Adriana Johanna, d. van J. Barends en S. Heemskerk: Catharina Theodora Maria, d. van J. P. T. Hendriks en J. J. Wiggers; Martinus, z van W. Ver- sluys en C. A. Verbeek; Theodorus, z. van J. W. Heinsbergen en A. M. van den Nou- land; Johannes Gerardus, z. van A. Vink en J. Kas; Antonia, d. van A. van der Bent en M. van der Oever; Willy, d. van W. Noordhoek en L. Verdoes; Maria Geertrui- da, d. van J. H. Hilliger en C. Meijll; Rein- der, z. van R. van der Meulen en M. Gresch. Overleden: A. Lut wed. van S. Smit 77 j.; J. Giezen wed. van P. J. de Graaf 72 j.; A. van Polanen zoon 2 weken; P. Nieu- wenhuis man 56 j. NOORDWIJKERHOUT GEEN STOPTREINEN! Gemeentebestuur krijgt officieel bericht Het Gemeentebestuur heeft dezer dagen bij de Nederlandsche Spoorwegen geïnformeerd of de geruchten, dat, in gaande de nieuwe dienstregeling de stoptreinen weer gaan rijden, op waar heid berusten. De Directie van de N.S. heeft hierop bericht, dat bij de vaststelling van het voor de uitvoering van de dienstrege ling benoodigde materieel het niet mo gelijk is in de dienstregeling van 4 Mei a.s. in het reizigersverkeer de tusschen HeemstedeAerdenhout—Leiden gele gen stations, te voorzien, zoodat er dan geen treinen te Noordwijkerhout kun nen stoppen. De N.Z.V.M. zal ingaande 4 Mei 1947 voor zooveel mogelijk met beter materieel dan thans den dienst Leiden Voorhout Noordwijkerhout uitvoeren. De uurdienst tusschen Haar lemNoordwijkerhoutNoordwijk zal voorzooveel noodig in het zomersei zoen worden itugebreid tot een half- uurdienst. L.T.B. In hotel van der Geest, alhier, hfeld de afd. Noordwijkerhout van den L. T.B. haar jaarvergadering. Deze vergade ring was druk bezocht omdat zij op den middag werd gehouden. De kweekers ver velen zich thuis en vonden het een welko me afwisseling in hun gedwongen lui be. staan van zalig niets-doen. Er bleek een batig saldó te zijn van 223.34. De heer Tel zette uiteen, dat de contributie is verhoogd omdat de eerste j:ontributiéregeling van 1946 slechts een schatting was. De contri butie zal in het vervolg 1/3 pet, van het in komen bedragen. Tot leden van het bestuur der afdeeling werden daarna gekozen de heeren J. R. Zonneveld. G. A. Verdegaal, M. C. J. Braun, M. v. d. Slot, C. Koomen P.zn. en Thi Warmerdam Na mededeelingen over het T.b.c.-fonds en na een toespraak van den heer Onder water, Kringvoorzitter, werd tot afgevaar digden voor de Kring- en vakgroepvergade ringen gekozen de heeren P. van Leeuwen en M. C. J. Braun. De afdeeling besloot het volgende telegram te zenden aan den heer G. Kampschöer: „De afdeeling Noordwijkerhout van den L.T.B. heden in vergadering bijeen, onder den indruk van den noodtoestand welke door overheidsmaatregelen in het bloembollenbedrijf is veroorzaakt, ver zoekt dringend hiervoor Uw bijzondere aandacht". Na de sluiting werd een verloting gehou den van gereedschappen. KATWIJK AAN DEN RIJN Van een ladder gevallen. C. v. d. E. was voor zijn patroon Chr. M. in het bosch van het Missiecollege bezig met boomen snoeiên toen een doode tak afbrak, naar beneden kwam en de ladder, waarop v. d. E. stond omver wierp. v. d. E. viel naar beneden en liep een kniefractuur op. Per ziekenauto is hij naar een ziekenhuis te Leiden vervoerd. LAATSTE BERICHTEN Regeeringscrises in Belgie? De politieke toestand in België is zeer gespannen geworden. Men schrijft aan de communisten het voornemen toe, uit de re geering te treden, en wel in verband met het verschil van inzicht tusschen hen en de liberale ministers ten aanzien van de prijs politiek. Reuter meldt nader, dat volgens mede- deeling uit gewoonlijk welingelichte krin? gen te Brussel de communistische leden van de Belgische regesring hedenmorgen hun ontslag uit het coalitie-kaibinet van Huysmans hebben aangeboden. Het is nog niet bekend, of het ontslag is aanvaard. Hedennamiddag zullen de leiders der par lementaire fracties bijeenkomen voor een bespreking van de situatie. Het record geslagen! De klimatologische afdeeling meldt: In den nacht van Maandag 10 op Dins dag 11 Maart kwam te De Bilt voor het eerst sedert 18 Januari de minimumtempe ratuur boven het vriespunt. Aldus kwam het einde van een lange onafgebroken reeks van 51 vorstdagen. Zulk een lange reeks was sedert het begin der waarnemingen in 1849 niet eerder voorgekomen. De ouder- wetsche winter 18901891 had een conti- nuereeks van 49 vorstdagen. 1939'40 een reeks van 40 en 1941'42 van 38, reeksen, die alle vóór 1 Maart eindigden. Nieuwe dooi-aanval in zicht De nieuwe aanval van den dooi op het vorstgebied verliep met wat meer succes dan de vorige, hoewel ook ditmaal de aan val nog binnen ons land wordt afgeslagen. De dooi drong namelijk door tot over Noord-Holland, het IJsselmeer en het Zui delijk gedeelte van Friesland en Drente, maar de Noordelijke provincies bleven in de vorst, waarbij tijdelijk regen viel en overal een dikke ijskorst ontstond. De tem peratuurstijgingen waren hedenmorgen om ongeveer zes uur ten einde. Groningen meldde toen -O, Den Helder j-0, terwijl in Zuid-Limburg de temperatuur was op- geloopen tot ongeveer 8 graden. Enkele uren later begon de koude lucht zich ech ter weer in omgekeerde richting te bewe gen en hedenmorgen om negen uur was de temperatuur in Eelde gedaald tot -2 en in Den Helder tot -1. Te De Bilt kwam voor het eerst sinds 20 Januari het daggemid delde der temperatuur boven nul. In ons land viel op verschillende, plaatsen zware regen, vooral in het Midden en Zuiden van ons land. Verwacht mag worden, dat de koude lucht achter de depressie om ook het Zuiden van ons land nogmaals zal be reiken, maar inmiddels hebben de dooi en de regen daar hun werk gedaan bij het doen wegdooien van het grootste gedeelte van de nog aanwezige sneeuw, zoodat het effect van de temperatuurdaling nog veel geringer is en weliswaar nachtvorst zal kunnen voorkomen, maar overdag de tem peratuur zal oploópen tot boven nul. Voor het Noorden van het land is de toestand dus nog steeds ongunstig en moet de vol gende aanval van den dooi afgewacht wor den. Deze is echter reeds in aantocht in den vorm van een nieuwe Oceaandepres sie, die nu nog ten Noord-Westen van de Azoren ligt, doch die binnenkort opnieuw een groote hoeveelheid warme lucht naar het Noord-Oosten zal stuwen. GEEN OLIE TOCH SCHOL! Er komt weer veel schol aan de markt. Wat hebben wij eraan, wordt er ge klaagd, er is toch geen olie. En boter of margarine om zï te bakken schiet er bij ons niet op over! Wij antwoorden: Dat is wel jammer, maar daarom hoeft U zich dat kostelijke, eiwitrijke voedsel nog niet te ontzeggen. Want gekookte en gesmoorde schol met een geurig peterseliesausje of een pittige kerrysaus Iaat zelfs menig fijnproever zich evengoed smaken als gebakken. Hun, die zich ergeren aan de graten of ze voor de kleuters gevaarlijk vinden, ra den wij aan, de visch voor het koken te fileeren. Vele vischhandelaren verkoopen tegenwoordig schol en andere visch ge fileerd; U hebt daarvan dus minder noodig dan van visch met graat, kop en vinnen enz. Koken van schol. (Voor 4 personen). 1 Kg. schol 1/3 a 1/2 liter water, 10 gr. (1 eet.epel) zout, scheutje azijn (voor het snel opstijven van het visch-vleesch). 'Den kop en de ingewanden verwijderen en de lichaamsholte schoonmaken. De visch aan buiten- en binnenzijde wasschen. De vinnen en do staart bijknippen en aan rug- en buikzijde dwarse insnijdingen ma ken, ofwel een insnijding in de lengte langs de graat. Het water met het zout en een scheutje azijn aan de kook brengen en de visch erin leggen, de lichte zijde naar boven. Aan te bevelen i^ het gebruik van een roostertje met hengsels of touwtjes, om de visch gemakkelijk uit het water te kunnen nemen. De visch zachtjes laten ko ken en gedurende 5 a 10 minuten, al naar haar dikte. Als ze gaar is (de vinnen la ten dan gemakkelijk los) haar voorzichtig ui. de pan nemen en opdienen, bijv. op een ovale schaal, met de witte zijde naar bo ven en een toefje peterselie op de plaats van den kop. Van het kooknat een peter- seiisaus, kerrysaus of tomatensaus maken, door het kooknat met melk aan te lengen tot halve liter en dit vocht te binden met bloem. Daarna wat boter of margarine toevoegen en naar gelang de gewenschte soort saus, fijngehakte peterselie, kerry- poeder met gesnipperde uien of tomaten puree met uien. Het fileeren en smoren van schol. 1 Kg. schol (2 stuks) pl.m. 2 dl. water, 1 a 2 Eetlepels boter of magarine. zout, azijn. De vinnen van de visch knippen. De schol van kop tot staart langs de rugge- graat een insnijding geven Met een mesje ronder punt, bijv. een ontbijtrnes, bij den kop te beginnen het vleesch vanuit het midden naar de zijkanten lossnijden; daar bij het mes vlak houden en opletten, dat men niet de zijgraten meeneemt. Deze be werking herhalen bij de andere helft en de onderzijde. De filets met den vleeschkant naar buiten oprollen en in het kokende water met zout de boter of margarine en een scheutje azijn zachtjes laten gaar smo ren (8 a 10 minuten). De visch zelf wordt dus niet gezouten. Van het vocht, zoo noo dig met wat water of melk aangelengd, een van bovengenoemde sausen maken. t Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden. 4670 JOHANNA HELENA v. d. KLEIJ, in den ouderdom van 61 jaar. Uit aller naam: L. HOOGEVEEN— v. d. KLEIJ. Noordwijk, Voorstr. 88. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden a.s. Woensdag te 9 uur in de St. Jeroenskerk te Noordwijk, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. tMet leedwezen ge ven wij U kennis, dat heden, na voorzien te zijn van de H.H. Sa cramenten der Sterven den te Soestdijk is over leden onze dierbare Behuwdzuster en Tante, Mevrouw 4669 CORNELIA JOHANNA KOOLOOS- DE MARIE. Leiden: Fam. DE BRUIJN- KOOLOOS. T Heden overleed tot onze diepe droef heid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, onze eenige innig geliefde Zoon, Kleinzoon en Broer 4674 HENN1E, in de jeugdige leeftijd van 14 jaar. H. F. KLEIN C. A. KLEIN- VAN DER MAAT ANNIE LENIE CORRIE H. J. v. d. MAAT. Leiden, 8 Maart 1947. Pretoriusstraat 5. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Donderdag 13 Maart a.s. in de Parochiekerk v. d. H. Leonardus (Haag- weg) te 9 uur, waarna de begrafenis vanuit de kerk om 10.15 uur op het R.K. Kerkhof. Rozenkransbidden Dins dag- en Woensdagavond om 8 uur aan het sterf huis. Net Dagmeisje gevraagd, of een meisje voor 3 dagen. Maandag, Woensdag en Vrijdag. Me vrouw VERHEUL, Haar lemmerstraat 86. 4673 Zondag 16 Maart (Halfvasten) - Rapenburg 52 TEN BATE VAN DE STICHTING VOOR KATHOLIEKE SOCIALE JEUGDZORG (S.F.L, - Don Boscohuie - Jongensstad - Vacantiehuis Noordwijk) door Mej. Cia van Boort Middagvoorstelling (aanvang 3 uur): HET VROUWTJE VAN STAVOREN DE PREEK VAN HET PATERKE Avondvoorstelling (adnvang 8 uur): IMPROMPTU DE PREEK VAN HET PATERKE Prijzen der plaatsen: f2.50, f1.50, fl. KaarteD verkrijgbaar: Thorbeckestraat 72, Breestraat 30, Nieuwe Rijn 52 Mevr. SCHRANDT, Ryns- burgerweg 158 vraagt we gens huwelijk der tegen woordige een 4676 NET MEISJE voor d. of d. en n. tegen 1 April of later. Op accountants- en admi nistratiekantoor is plaats voor een geroutineerde kracht Volledige kennis van be lastingzaken strekt tot aan beveling. Br. met uitv. inl., verl. sal. enz. onder no. 4664 Bur. van dit bald. Notaris W. S. JONGSMA, Rapenburg 31 vraagt een aankomende of eenigszins gevorderde 4667 KANTOORBEDIENDE goed kunnende typen. H.H. KAPPERS Wegens omstandigheden te koop aangeboden een goed beklante volkszaak met ge heele inventaris. Koopprijs billijk. Br. onder no. 4672 Bur. van dit blad. Adverteert in dit blbd N.V. Hollandsche Constructiewerkplaatsen Leiden. Buitengewone Vergadering van Aandeelhouders op Vrijdag 21 Maart a.s. te 11 uur ten kantore der Vennootschap<- AGENDA: 1. Notulen. 2. Mededeling van Com missarissen omtrent stand van zaken. 3. Benoeming Commissa rissen. 4. Rondvraag. Overeenkomstig art. 23 der statuten moeten Aandeel houders ten minste 3 da gen voor de vergadering hun aandelen ten kantore der Vennootschap of de In casso-Bank N,V.te Am sterdam en hare bijkanto ren hebben gedeponeerd om toegang tot de Verga dering te hebben. 4671 Leiden, 4 Maart 1947. Offic, Publicatie DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. Extra Na-uitreiking van Schoenenbonnen voor in woners van Leiden, Oegst- geest, Leiderdorp en War mond. 4665 Diegenen, die om den een of anderen reden ver zuimd hebben op de daar voor bepaalde data schoe nenbonnen af te halen, worden alsnog in de gele genheid gesteld dit te doen op Woensdag 12 Maart a.s„ aan het Distributiekantoor, ingang Langebrug. Het kantoor is geopend van 8.30 uur tot 11.45 uur en van 14 tot 16 uur. In aanmerking komen: Personen, wier T.D.-num mer eindigt op een der cij fers 3, 9 of 6 en die nog in het bezit zijn van een inlegvel, waaraan zich de bon 614 bevindt. Zij ko men in aanmerking voor een schoenenbon naar keu ze tegen inname van de bonnen 614 612 van het bij de T.D. behoorende in legvel. Niet in aanmerking ko men: a. kinderen van 010 maanden, b. personen, die in mili tairen dienst verblij ven, ook niet, wanneer zij in het bezit zijn van T.D. inlegvel, omdat zij in eigen voeding voorzien. Tegelijkertijd met de uit reiking op cijferaanwijzing vindt een uitreiking plaats aan kinderen, die in de maand Februari van een der jaren 1942 tot en met 1946 geboren zijn. Voor deze verstrekking wordt bon 604 van het inlegvel ingenomen. De bonsoort, welke verstrekt wordt, is afhankelijk van den leef tijd van betrokkene. Hier is dus geen sprake van een keuzebon. TELEFOONTJES AANGEBODEN 2 Te koop: 2 eiken boe kenkastjes 20 p. st., 2-p. ledikanten 25, een wrin ger 25, staande nikkelen schemerlamp 15, een paar leeren. beenkappen f 10, pluche tafelkleed 20. Te zien Doelensteeg 3. 338 <2 Radio te koop aangeb- met u.k.g. Haard merk Jaarsma, prijs f 75.elec. pick upp met motor, geheel compleet, merk Philips. 75.Te bevragen Lage Rijndijk 142, 3 x b. 339 2* Een in goeden staat zijnde Snelweger \e koop. Brieven aan H. Vesseur, agent v. <L blad te Oude- Wetering onder no. 4668. 2* Radio te koop aangeb., modern toestel met u.k.g. Tevens rijlaarzen met rij broek 45.Te bevragen Oude Singel 196a, Leiden. 2 Te koop vlieger overall als nieuw, zeer geschikt voor H.H. auto- eq motor rijders, monteurs, dubbel gevoerd, gr. maat. Jaski, Stille Rijn 7, Leiden. 334 2 Aangeboden een paai zwarte dames kaplaarzen, maat 38. Jac. de Koning, Noordeinde 246, Roelof- ar ends veen. 335 2 Aangeboden: vroege doperwten. Jac. v. d. Meer, Voorzorg, Roelofarends- veen. 337 2 Aangeboden 1-persoons opklapbed met ombouw, driedeelig bedstel z.g.am. Te bevr. Maredijk 5, na 6 uur. 332 2 Rubberlaarzen, rijwiel banden worden afdoend gevulcaniseerd. - Kamer kachel met kookgelegen heid, zuinig brandend merk Davo f 50.prima zwaar 1-pers. hout ledikant 35.dito' met spiraal matras /70.—. Langezaal, Stille Rijn 7. 333 PERSONEEL 2 R.K. Meisje gevraagd, wegens huwelijk der te genwoordige, voor d. of d. en n. Fisser, Kaasmarkt 7. GEVRAAGD 2 Naaimachine te koop gevraagd, oud of defèct geen bezwaar. Br. onder no. 331 Bur. v. d. blad. DIVERSEN 2 Hartelijk dank aan den H. Antonius voor het ver lorene teruggevonden door het bidden van drie Wees gegroeten. 336

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4