Piet van de Pol biljartkampioen 71/2 Twee trams op elkaar gebotst te Lisse Sport in het kort OP KORTE GOLF f De Engelsche sport in het nauw? Voetbalcompetitie gaat„normaal"door MAANDAG 10 MAART 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA r\E BESLISSING in het groote biljarttournooi om het kampioenschap 71/2 is geval. *^len. Piet van de Pol is er in geslaagd zijn laatste partij tegen de Leeuw in 17 beurten te winnen en daarmee beslag te leggen op den titel: kampioen van Neder land 71/2. De Rotterdammer heeft daarmede voor het eerst dit kampioenschap behaald. Piet de Leeuw, zesvoudig kampioen, verslagen Dat er spanning heerschte rond dit ge beuren in „Pomona" te Den Haag laat zich begrijpen. De vier groote matadoren in de zen kamp speelden gistermiddag hun laatste partijen en men hoopte niet ten onrechte, dat deze laatste middag een passende apo theose zou vormen van dit tournooi, waarin zulke phenomenale prestaties zijn geleverd. Piet de Leeuw, zesvoudig kampioen van Nederland in dit kader, houder van de records voor het hoogste alg. gem. met 17.21, voor de hoogste serie met 196, en samen met van Vliet in het bezit van het record voor het hoogste particuliere gem. met 37.50, trad aan tegen Piet van de Pol, wiens top- richtingen totdurve'r in de kaders 45/1 en 45/2 werden geleverd. En Jan Sweering, de allround biljarter met zijn eveneens eer- biedwaardigen staat van dienst, bond den strijd aan met Cornelis van Vliet, die dit kader graag speelt en, nog maar enkele da gen geleden, zijn eigen record voor het hoogste particuliere gem. op 37 50 bracht. De zaal was thans eivol, men zat en stond op de tribunes saamgepakt als sardines in een blikje. Van deze vier kampioënen waren zoo op het oog de Leeuw gn Sweering het minst onder den indruk van het spannende ge beuren. Van de Pol had een verdacht kleur tje en van Vliet keek ongewoon sip voor zijn doen. Maar Sweering '.oowel als-van Vliet, al dan niet nerveus, hadden aanvankelijk de grootste moeite om den juisten cadans te vinden.Het was geen hoogstaande partij en slechts door een goede serie van 91 kwam van Vliet boven een gem. van 10. De uitslag: van Vliet 300 25 91 12 Sweeripg 231 25 64 9.24 Tegelijkertijd duelleerden van de Pol en de Leeuw aan de tweede tafel. Van de Pol miste van acuit. waarop de Leeuw het ivoor dra in de goede positie kreeg en in bezonken fempo, bijna loom, 21 punten maakte. Stand na zeven beurten: van d.e Pol 84, de Leeuw 36; na tien beurten van de Pol 152, dank zij een fraaie 61 door haar fijn klein spel, de Leeuw 46. Na twaalf beurten van de Pol 167, de Leeuw 61. Laatstgenoemde haalde dus krap een moyenne van vijfeen tien voor van de Pol en een twee voor de Leeuw gaf de score 17763 na dertien beurten, voor den Amsterdammer een hachelijke situatie, die hopeloos scheen te worden toen van de Pol, ineens weer de rappe, onvervaarde vir tuoos wiens durf en trefzekerheid in zoo talloos vele matches bewondering afdwon gen, 77 caramboles bij elkaar tikte en met 254 als totaal een voorsprong nam van een kleine 200 punten. Het zag er voor de Leeuw dus nog slechter uit dan Zaterdag avond tegen van Vliet, toen hij met 100 punten achterstand door saamtrekking van al zijn vermogens in een verloren partij de zege nog juist uit het vuur sleepte. Hij zou echter de Leeuw niet geweest zijn als hij niet met mannenmoed zijn schouders onder het karwei gezet had. Op 49 brak zijn serie af waarna de twee, carotte spelend, elk een paar slechte beurten maakten: een nul en een 1 voor van de Pol, en* twee poedels voor de Leeuw brachten den stand op 255112, waarna de Rotterdammer m£t een serie van 45 de 300 vol maakte In den nastoot voeg de de Leeuw nog dertig punten aan zijn mager totaal toe. Maar Piet van de Pol, drie dagen lang favoriet, daarna stuk ge speeld door Sweering en favoriet-af, werd voor de eei'ste maal kampioen van Neder land 71/2, en dit volkomen verdiend, van de Pol 300 17 77 17.64 de Leeuw 142 17 49 8.35 Tevoren waren nog de volgende partijen gespeeld: Jacobs 254 29 31 8.75 Teegelaar 300 29 36 10.34 Kobus 175 23 44 7.60 Lubach 300 23 53 13.04 Het eindklassement luidt: gew.p. pnt. brt. p.s. gem. P. J. v. d. Pol 6 2013 123 93 16.36 P. de Leeuw 5 1932 112 196 17.25 J. H. Sweering 5 1863 157 64 11.86 C. van Vliet 4 1908 128 115 14.90 A. A. J. Lubach 3 1749 160 75 10.93 P. A. Kobus 2 1529 152 81 10.05 L. G. J. Teegelaar 2 1489 157 54 9.48 A. W. C. Jacobs 1 1556 166 62 9.37 Piet de Leeuw behaalde dus het hoogste alg. gemiddelde, n.l. 17.25, een nieuw Ne- derlandsch record (het oude stond met 17.21 op zijn naam). Nog twee andere officieele Nederland- sche records kwamen in de verdrukking: dat van de hoogste serie, nieuw record de De strijd om het Europeesch biljartkam pioenschap Naar wij vernemen zullen de volgende spelers deelnemen aan het Europeesch kampioenschap 45/2, dat van 13 tot 16 Maart a.s. te Zürich plaats vindt: Nederland: De Leeuw en Van der Pol; Zwitserland: Romij; Frankrijk: Chassereau en Albert; België: Fauconnier en Vingerhoedt; Oostenrijk: Reicher. Bij deze namen zal men missen die van den Belg Gabriëls. Naar ons ter oore komt zou de verbouwing van zijn zaak den Belg verhinderen een week naar Zwitserland te gaan, weshalve hij zich heeft moeten laten vervangen. Wanneer men de resul taten van deze spelers uit den laatsten tijd bestudeert zal het duidelijk zijn, dat ortze landgenooten een goede kans heb ben op den titel, althans om in het eerste deel van de eindrangschikking te komen. Omtrent de prestaties van den Oostenrij ker Reicher, die reeds voor den oorlog een goed cadrespeler was doch meer uitblonk in het vrije spel, is weinig bekend, zoodat hij wellicht voor een verrassing zorgt. De uitslagen va» Zaterdag. Bij den aanvang van den tierden tour- nooidag gingen v. d. Pol en Sweering aan het hoofd met ieder vier gewonnen par tijen, maar het moyenne van den Rotter dammer was aanzienlijk beter, namelijk 19.04 tegen Sweering 13.33, Op hen volg den Piet de Leeuw en Nelis van Vliet met drie gewonnen partijen, en een alg. gem. van onderscheidenlijk 16.30 en 14.81. De overige vier spelers: Jacobs, Teegelaar, Lubach en Kobus waren niet meer in de running. Lubach 300 30 72 10.— Teegelaar 223 30 40 7.43 Jacobs 287 33 46 8.69 Kobus 300 33 59 9.09 Sweering 132 14 32 9.42 de Leeuw 300 14 88 21.42 van Vliet 139 15 47 9.26 van de Pol 300 15 77 20.— Kobus 300 23 43 13.04 Teegelaar 247 23 54 10.73 Jacobs 240 27 53 8.88 Lubach 300 27 75 11.11 de Leeuw 300 8 118 37.50 van Vliet 284 8 115 35.50 Sweering 300 28 60 10.71 v. d. Pol 213 28 50 7.60 Leeuw met 196 (oud ree. van Vliet 165, Maart 1941); dat van het hoogste particu lier gemiddelde, nieuw record 37.50 van Vliet en de Leeuw (oud record van Vliet en de Leeuw 30.November 1945). Tenslotte dient vermeld, dat het alg. tournooi-gemiddelde 12.15 bedroeg, wat ook een niet officieel record is. Totdusver stond het tournooi van 194546 aan het hoofd met een gemiddelde van 10.70. De N. B. kan dus met voldoening op dit kampioenschap terugzien: de prestaties be wegen zich in stijgende lijn. GYMNASTIEK 'Docos. Gisteren was de prijsuitreiking van de Haagsche Turn wedstrijden van 16 Febr. j.l., waar natuurlijk ook Docos een mooien prijs in ontvangst kon nemen. Deze prijs, een medaille, zal Dinsdag op de trai ning bewonderd kunnen worden, Reeds hebben de Seniorenweer een aanvang ge maakt met het leeren der oefeningen voor de a.s. Bondswedstrijden te Amsterdam, waar zij nog beter voor den dag zullen moe ten komen dan in den Haag. Deze wedstrij den, die oorspronkelijk op 2en Paaschdag gehouden zouden worden, zijn uitgesteld tot 2en Pinksterdag. Er is dus nog tijd ge noeg om de oefeningen tot in de perfectie te leeren. Indien dus alle Senioren trouw komen, komt Docos op deze Bondswed-" strijden met nog sterker ploegen uit dan in den Haag. Winter- inplaats van zomervacantie De competitie heeft circa drie maanden stil gelegen. In plaats van in den zomer, hebben de spelers reeds thans hun „vacan- tie" gehad. Voetbal is een volkssport en de meeste spelers beoefenen geen tak van zo mersport, zooals dat b.v. met- de hockeyers wel het geval is. Bovendien hebben de vereenigingen hun bijzondere uitgaven door dezen strengen winter en heeft men ook de oefenmeesters moeten door betalen. Om al deze redenen zou het niet billijk zijn de competitie niet op normale wijze af te spe len, waarmede men omstreeks half Juni gereed hoopt te zijn. Daarbij dient in aan merking te worden genomen, dat op 4 Mei, den dag van BelgiëNederland te Antwer pen, een gewoon competitieprogramma zal worden afgewerkt, waarbij alleen die clubs worden vrijgesteld, die een of meer spelers aan het Nederlandsch elftal hebben afge staan Hetzelfde zal geschieden op 25 Mei, den dag waarop te parijs FrankrijkNe derland plaats vindt. Tensiotte zal op 7 April, wanneer te Amsterdam Nederland België wordt gespeeld, een aantal wedstrij den worden uitgeschreven, welke als beslist noodzakelijk worden gekenmerkt, b.v. van vereenigingen, die een grooter aantal wed strijden achter zijn dan de andere clubs. Ook in het programma der kampioens- en promotie-degradatiewedstrijden zal op de gewone wijze worden afgewerkt. Vast staat, dat z.g. vriendschappelijke wedstrijden te gen buitenlandsche vereenigingen alleen in de week mogen worden gespeeld, zoodat de competitie er niet onder zal lijden. Of dit besluit de instemming van diverse zomersporten zal hebben, wagen we te be twijfelen. Immers, al moge het waar zijn, dat de voetballers niet in die mate de zomerspor ten beoefenen als b.v. hockeyers of korf ballers, daar gaat het in de eerste plaats niet om. De zomersporten zien bij het lang voort duren der voetbalcompetitie geen publiek bij haar wedstrijden en dat is een groote handicap voor haar, niet zoozeer uit finan cieel dan wel uit propagandistisch oogpunt Dit bleek b.v. gisteren reeds op de jaarver gadering der K.N.A.U., waar de kwestie van het gesloten seizoen der wintersporten ter sprake kwam en waarbij de "voorzitter den vragensteller garandeerde, dat hij voor de belangen van de athletiek op de bres zou staan en desgewenscht met den heer Lotsy zou gaan spreken over de moeilijk heden, waarin de athletiek en andere zo mersporten kunnen geraken, wanneer de voetbalcompetitie tot diep in den zomer zou worden voortgezet. Naar A.N.P.-sport verneemt zal het En gelsche amateur elftal, dat via Frankrijk en Luxemburg naar Nederland komt op 17 Mei a.s. in het Goffertstadion te Nij megen een wedstrijd spelen tegen het Nederlandsch Bondselftal. Zoowel Oxford als Cambridge zijn thans bezig op de Theems in het Londen- sche traject te oefenen. De Cambridge- acht heeft Zaterdag de geheele baan van Putney naar Mort-Lake (4K mijl) in den snellen tijd van 19 minuten 40 sec. afge legd. Paul Keres heeft het tournooi te Le ningrad gewonnen en daarmede den titel van kampioen van Sovjet-Rusland ver overd. Michael Botwinnik speelde niet mede. omdat zijn werkzaamheden zulks niet toelieten. Het bestuur van het Ned. Handbal- verbond heeft besloten in verband met de stagnatie door de weersomstandigheden de districtwedstrijden dit seizoen niet te la ten doorgaan. Het besluit om de kam pioenswedstrijden in den vorm van een heele competitie te spelen, zal zoo moge lijk worden gehandhaafd. Vast staat ver der, dat dit voorjaar geen Nederlandsche handbaldag zal worden georganiseerd. Uit Sydney is bericht ontvangen, dat Engelsch cricket als aandeel van den toets- wedstriid tegen Australië 50.000 pond ont vangt. Tet Engelsche team is nu in Nieuw- Zeeland gearriveerd om daar een reeks wedstrijden te spelen. Er zijn nog menschen in Engeland, die zich niets aantrekken van tekort aan brandstof, stroom, licht en er maar onbe zorgd op uit trekken. De wandelaar Bert Couzens behoort tot die categorie. Hij heeft zijn 3000 mijl afgewandeld langs de Britsche kust in 1136 uur. Het bestuur van den Ned. Bond voor Lich. opvoeding heeft besloten de Interna tionale Vierdaagsche afstandmarschen dit jaar te houden op 2225 Juli. Na een ziekbed van enkele' weken overleed gisteren te Londen op 76-jarigen leeftijd Sir Stanley Jackson, een der groot ste cricket-spelers, die Engeland heeft voortgebracht. Jackson was vele malen aanvoerder van het Engelsche team en speelde in totaal 20 wedstrijden tegen Australië. Niet alleen in de sport maar ook in de politieke wereld was Jackson een man van formaat. Tijdens den eersten wereld oorlog als parlementslid gekozen, bezette hij tien jaar lang een zetel in het parle ment .en werd hij benoemd tot financieel secretaris van het ministerie van finan ciën. Joe Verdeur, de bekende Amerikaan- sche schoolslagzwemmer, verbeterde te Newhaven (staat Connecticut) het wereld record over 200 yards schoolslag, dat reeds op zijn naam stond met een tijd van 2 min. 19,5 sec. gevestigd op 5 April 1946 te Bainbridge, door dezen afstand af te leg gen in 2 min. 17,7 sec. Voor de finale van de wedstrijden uitgeschreven tusschen de onderbonden om het kampioenschap van Nederland, is gistermiddag te Haarlem gespeeld de wed strijd Noord Hollandsche Schaakbond Rotterdam. Rotterdam won met 64 en behaalde daarmede het clubkampioenschzp van Nederland. WANNEER ZAL DE COMPETITIE AANVANGEN? Op het bondsbureau van den K.N.V.B. heeft A.N.P.-Sport geïnformeerd, wanneer men dacht de competitie te kunnen her vatten. Het antwoord luidde, dat de velden zich over het algemeen in slechten toestand bevinden, soms zit de vorst wel een meter den grond in. Ado heeft Zondag getracht, met eigen" leden het veld van sneeuw vrij te maken, met het gevolg, dat het terrein blank kwam te staan, aangezien het water nergens naar toe kan. Op het bondsbureau neemt men aan, dat pas op 30 Maart a.s. een normale volledige competitie kan wor den afgewerkt met de mogelijkheid, dat op goede velden, vooral op de zandgronden, een week eerder kan worden gespeeld. Maar alles hangt af van de weersomstan digheden. Alleen droog voorjaarsweey met veel zon kan een drastischen omzwaai ten goede beteekenen. NIEUW RECORD AFGELASTE LEAGUE-WEDSTRIJDEN. De a bnormale weersomstandigheden hebben in Engeland een nieuw record af gelaste wedstrijden geschapen: niet min der dan 26 wedstrijden konden geen voort gang vinden. De Lcndensche tweede klasser West Ham United kreeg het bericht van het afgelas ten van den wedstrijd in Newcastle te laat en heeft zoodoende^550 mijl voor niets ge reisd en 80 pond onnoodige reiskosten ge maakt. Deze Zaterdag kan als de zwartste voet balzaterdag worden aangemerkt en men vraagt zich af hoe de tot dusverre ruim 160 verloren Leaguewedstrijden ingehaald moeten worden. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Te kwart voor 7 uur zijn gisteenavond nabij de Lisser-brug (tusschen Lisse en Hillegom) twee trams van de N.Z.H. met volle kracht tegen elkaar opgebotst. De schok was zoo hevig, dat de trams met de neuzen in elkaar schoven. Een pa niek ontstond onder de reizigers van beide trams, waarvan een 25 a 30 door glasscher ven werden gewond. Het juiste getal is niet op te geven, aangezien vele met bloedende wonden zich ijlings uit de voeten maakten. Walvischtraan op komst! De Nederlandsche maatschappij voor de walvischvaart deelt mede, dat de tanker „Nacella" op 28 Februari j.l. van de vang gebieden in de Zuidelijke IJszee naar Ne derland is vertrokken met een lading traan van rond 5700 ton. Bovendien be vond zich op dit tijdstip rond 1800 ton aan boord van de „Willem Barendsz.", die de vè'ngst tot het eind van het seizoen op 8 April a.s. voortzet. UITVAART MR. L. J. A. TRIP. Bij de uitvaart van mr. L. J. A. Trip te 's Gravenhage, waren veel autoriteiten aan wezig, o.a. jhr. mr. E. W. Röell als verte genwoordiger van de Koningin, de minis ters van financiën en van economische za ken Na de plechtige Requiemmis, gecele breerd door Deken Pompe, in de St. Jaco- buskeric in de Parkstraat, ging de stoet langs het departement van financiën aan den Kneuterdijk, waar enkele oogenblikken werd stilgehouden, naar de oude katholieke begraafplaats- op de Kerkhoflaan, waar we derom zeer vele autoriteiten tegenwoordig waren. Onder de talrijke bloemstukken was een krans van de Konmgin. Chailtori AthleticHuddersfield Town 0—3; ChelseaBlackpool 14; Grimsby TownE verton 22; LiverpoolBlack burn Rovers 21; Manchester United Aston Villa 21; MiddlesbroughWolver hampton Wanderers 11. Tweede divisie: Tottenham Hotspur Fulham 11. ZWEMMEN ENGELAND MODERNISEERT. Op de jaarvergadering van den Engel - schen zwembond te Weston-super-Mare is de ban op den vlinderslag na elf jaar op geheven, in verband met het feit, dat alle andere landen bij de Europeesche kam pioenschappen in Monte Carlo dezen slag zullen gebruiken. De secretaris verklaarde, dat het hem niet juist leek, dat men als amateur wel geld mag verdienén met radio-uitzendin gen over zwemmen en met het schrijven van artikelen over zwemmen, maar een zwemmer zijn amateurschap verliest als hij betaald wordt voor het geven van zwemlessen. Een voorstel in dezen geest werd evenwel verworpen. Voorts werd een kampioenschap, dat van 1883 af be staan heeft, opgeheven, omdat het als be lachelijk werd gewaarmerkt, namelijk het zoogenaamde duikkampioenschap, waar bij getracht moet worden na het duizen zonder verdere bewegingen te maken den versten afstand onder water af te leggen. SCHAKEN Competitie Leidsche Schaakbond. De arbiters beslistén wederom een aantal par tijen. Het resultaat waren de volgende üit- slagen: le kl.: Philidor I wint met 73 van LSG II; Noord wijk I wint met 5j--<4J4 van Vriendenschaar I. Overg.kl.: Hazerswoude I wint met 6]^ V/z van Boskoop I. 2e kl. A: Zw. pion I te Lisse wint met 6J43H van Lisse I; Leithen I wint met 5Yz4>2 van Sassenheim I. 2e kl. B: Hazerswoude II en Boskoop II spelen gelijk (5—5). 3e kl. B: Z. pion II wint met 64 van P.T.T. I; N. Z. Holl. II verliest met V/z—6l/2 van de Zw. pion II. 4e kl. B: Noord wijk III, Schaakgen. II spelen gelijk (55). Voorts kunnen nog de volgende uitsla gen vermeld worden: 2e kl. B: VTL I (Touwf.)Schaakgen. I 3e kl. B: P.T.T. I—S. Prof. W. I 4]/2x— 4Hx. 4e kl. A: Alphen IVLeithen II 64 en 't Leytse Ancker ILeiderdorp III 46. 4e kl. B: Ons- Genoegen IIKatwijk III 3'Ax—5'Ax. Om het kampioenschap van Leiden en O. Deze wedstrijd begint op Woensdag 19 Maart a.s. In het eerste achttal zullen me despelen: volgorde na loting: 1. W. Dem- mendal (L.S.). 2. W. H. v. d. Nat (L.S.), 3. A. Rotteveel (L.S.). 4. D. Posthuma (A.), 5. A. Barkema (Ph.), 6. J. Kanbier (Vr.), 7. W. F. Schüss (Ph.) en 8. A. S. Idema (L.S.), dus 4 spelers van L.S.G., 2 van Philidor, 1 van Vriendenschaar en 1 van Alphen. De lijsten der beide andere groepen van 8 zijn nog niet definitief en zullen wij later geven. De twee bestuurders kwamen er eveneens met lichte kwetsuren af. Er behoefde niemand naar een zieken huis te worden vervoerd. Het ongeluk is" voor de inzittenden buitengewoon goed af- geloopen, echter niet voor de bqide tram wagens, die, volgens deskundigen onher stelbaar zijn beschadigd. De wagens werden nog in den loop van den avond opgevijzeld en weggesleept. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. De botsing greep plaats op er.kel spoor, dat door waarschuwings-lich- ten wordt beschermd 000000000000000000000000000000000000000 0000000000000000000000000000000000000001 BINNENLAND. Een kellner uit een der restaurants te Nijmegen viel in het centrum der stad ten gevolge van de gladheid met zijn achter hoofd op een trottoirband. Hij was onmid dellijk dood. Te Koog a. d. Zaan is het vijfjarig dochtertje van de fam. Keef door een trailer gegrepen en gedood. Ouwehands dierenpark te Arnhem herstelt zich weer. Uit Californië kwamen drie zeeleeuwen aan; er werden pas drie bruine beeren geboren. De meubelhandelaar S. te Nijmegen die tijdens den oorlog veel goederen aan Duitschland had verkocht, is door het Tri bunaal te Nijmegen veroordeeld tot een geldboete' van 500.000. De Zusters van Liefde te Tilburg zijn voornemens een groot sanatorium te bou wen onder Rosmalen ter vervanging van het vernielde sanatorium te Gelden. De drie Clarissenkloosters in het bos- dom Den Bosch, n.l. te Tilburg, Eindhoven en Helmond, hebben dezer dagen den 500sten sterfdag herdacht van de H. Coleta van Corbey. De bisschop van 's Hertogen bosch droeg bij dezen gelegenheid een H. Mis op bij de Zusters in Tilburg. BUITENLAND. In de Amerikaansche zóne van Oos tenrijk zijn 57 personen gearresteerd naar aanleiding van de ontdekking van een wijdvertakte ondergrondsche nazi-bewe ging.. Verschillende Duitscliers, in Tangan- jika woonachtig, hebben bij de V.N. pe tities ingediend om interventie tegen het voornemen der Britsche regeering om hen naar de „Heimat" te repatrieeren. Nieuw-Zeeland heeft als mandataris van West-Samoa een verzoek om zelfbe stuur van dit gebied naar de V.N. gezon den. Samoa zou verzocht hebben, om N Zeeland als „beschermer en adviseur" aan te stellen. De Donau is in de omgeving van Bratislawa (Slowakije) buiten haar oevers getreden. De rivier is bijna twee meter gewassen. De radio-verbindingen worden op het oogenblik gestoord door zonnevlekken en magnetische storingen. Bij een treinontsporing in Birma zijn 28 personen gedood. Te Berlin zijn meer dan 20.000 gas- verbruikers afgesloten wegens rantsoen- overschrijding. Ramadier, de Fransche minister-pre sident heeft gisteravond de 17 loons- verhooging voor dagblad-employé's goed gekeurd De krantenstaking, die thans drie weken geduurd heeft, zal nu waar schijnlijk worden opgeheven. BILJARTEN LUTO wint van Flora. In het gebouw van den R.K. Volksbond te Lisse werd een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tus schen Luto I (Lisse) en Flora I (Noord- wijk). Luto wist op eigen terrein mèt 109 carb. te zegevieren. De kampioen van den Lisser Biljart Kring G. C. Degger was geheel uit vorm en leed een zware nederlaag tegen B. v. d. Voort, no. 1 van Flora. De uitslagen waren: pnt. brt. h.s. gem. B. v. d. Voort, Flora 300 36 38 8.33 G. C. Degger, Luto 186 36 24 5.17 W. Slootbeek 80 32 14 250 C. Paas 250 32 29 7.81 J. v. d. List 129 38 13 3.39 B. Elfering 150 38 36 3.95 C. v. Dam 118 34 14 3.47 C. Slootbeek 150 34 36 4.41 LUTO I 736 carb. Flora I 627 carb. De returnwedstrijd wordt op Woensdag 19 Maart gespeeld. Lisser Biljart Kring. Uitslagen 3de klasse Persoonlijke Kampioenschappen: pnt. brt. gem. W. v. Gerven, Luto 100 38 2.63 J. Bos, VIOS 95 38 2.50 Naar een wedstrijdverbod op dagen in de week Uit Londen wordt ge- meldt: Het ministerie van bin- nenlandsche zaken heeft voor Dinsdag een vergade ring uitgeschreven voor alle officials die betrokken zijn bij het organiseeren van wedstrijden in de week en men verwacht een algemeen verbod van deze wedstrij den in verband met de be sparing op brandstoffen. Een dusdanig verbod zou groote ontevredenheid ver dekken over heel Groot- Briftannië, aangezien daar door allerlei groote en tra- ditioneele wedstrijden geen voortgang zouden kunnen vinden. Men denke slechts aan de Wimbledon-kam- pioenschappen, aan beroem de rennen als de derby en zoovele andere, aan motor- wedstrijden, bokswedstrij den, golfwedstrijden. ijs hockey en wat niet al om no'g maar te zwijgen van de 160 achterstallige League wedstrijden. zouden niet al leen niet uitgespeeld kunnen worden, maar er zou geen sprake kunnen zijn var pro motie en degradatie, want het is natuurlijk onmogelijk alles alleen op Zaterdagen te doen spelen. „Het moreele effect van een dergelijk verbod zou rampspoedig zijn", aldus luidde het commentaar van den heer Cearns, lid van het League-bestuur, voorzitter van West Ham United en di recteur van Wimbledon Greyhound Stadium. Ik zal Dinsdag voor de League op de vergadering tegenwoor dig zijn", vervolgde hij. Het is hier geen kwestie meer van brandstofbesparing, maar va een opdringen van een te groote versobering. Mijns inziens zal er zoo krachtig op gereageerd wor den, dat een dergelijk ver bod nimmer in de practijk zal worden toegepast. Het is een fantastisch voorstel". W. v. Gerven, Luto 100 31 3.24 Chr. Zwetsloot, VIOS 88 31 2.87 Th. Duivenvoorde, Exc. 100 32 3.12 J. Bos, VIOS 67 32 2.10 Th. Duivenvoorde, Ex*. 100 32 4. Chr. Zwetsloot, VIOS 99 32 3.96 J. C. A. Coster, Exc. 100 25 4.— A. v Dijk, Luto 76 25 303 Chr. Zwetsloot, VIOS 100 28 3.57 B. Duivenvoorde, Exc. 87 28 3.10 Chr. Zwetsloot, VIOS 100 25 4.— J. C. A. Koster, Exc. 78 25 3.12 Th. Duivenvoorde, Excelsior, heeft met 4 gewonnen partijen de leiding. MAAR A.N.P.SPORT VERNEEMT heeft het bestuur van den K.N.V.B besloten het competitie-programma, zoodra de weers- en terreinomstandigheden dit toelaten, op de normale wijze af te werken. Dit besluit steunt op de volgende motieven:-

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3