De nieuwe Politie-uniformen LEIDSCH TRIBUNAAL SPORT OMGEVING ONS KINDER VERHAAL I OP KORTE GOLF STADSNIEUWS Gemeenteraad WOENSDAG 26 FEBR. 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 De minister van Binnenlandsche Zaken heeft het uniformvoorschrift voor de ge- meentelijke politiekorpsen vastgesteld. Dit voorschrift stelt voor de invoering van de nieuwe uniformen een overgangs termijn van 2 jaar en voor het personeel, dat nachtdienst verricht een termijn van 3 jaar. Dit was noodzakelijk om te voorkomen, dat oude uniformen, wélke nog in vrij goede staat verkeeren, buiten gebruik zouden moeten worden gesteld. Het streven heeft voorgezeten om de po- litie-uniformen het Duitsche aanzien ge heel te ontnemen. Van terugkeer tot de vooroorlogsche En- gelsche helm is evenwel om practische re denen afgezien. Bovendien was deze helm slechts in een zeer .gering aantal gemeen ten in gebruik. De kleur van de uniform is zwart,® op slechts zeer weinig plaatsen voorzien van een smal blauw biesje. Voor het geheele personeel wordt de uniform met open kraag ingevoerd. Hier bij wordt een parelgrijs overhemd gedra gen met zwarte das. De ballonbroek kan facultatief vervan gen worden door de lange pantalon. DE EEUWIGE „TANTE POS" In een hoofdartikel schrijft het te Bata via verschijnende „Dagblad", dat de lucht post uit Nederland een dagelijksch toene mende bron van ergernis vormt. Hoewel een vliegtuig zonder vertraging een zeld zaamheid vormt, zouden de burgers in Ne- derlandsch-Indië de post toch veel eerder kunnen ontvangen, indien er niet iets ha perde aan de Nederlandsche posterijen, al dus het blad. Na een zorgvuldig onderzoek is gebleken, dat de postdienst te Batavia in staat is alle aankomende post binnen 24 uur te bezor gen, waarbij dan nog alle militaire post voorrang heeft. In Holland wordt echter niet alles -ge daan om de voor Indië bestemde post zoo snel mogelijk bij de vliegtuigen te brengen. Tenslotte vormt ook de deviezencontrole een bron van vertraging, terwijl passeeren- de vliegtuigen de post van toestellen, die onderweg vertraging hebben gekregen, niet overnemen. Voor het Leidsch Tibunaal verscheen gisteren een aantal onwetende, of liever: domme menschen, die stuk voor stuk niet wisten, waarom ze nu eigenlijk tot ver schillende anti-Nederlandsche organisaties waren toegètreden. Daar was als eerste verdachte J. van Put ten te Leiden, die lid was geweest van de N.S.B., de N.S.NA.P., vrijwillig had dienst genomen als los werkman op 4iet vliegveld Valkenburg en ook diensten bij de O. T. had verricht. ,Op zuiver principieele gronden ben ik geen lid geworden, maar huiselijke omstandigheden noopten mij daartoe. Toen de N.S.N.A.P. werd opge heven, ben ik in de N.S.B. gegaan, omdat ik in België a's kapper m'n brood wilde verdienen. In Valkenburg kwam ik in con tact met menschen, die de O.T. propageer den. Toen ik in uniform werd gestoken, begreep ik'pas, wat de organisatie beoog de, doch ik heb nimmer pogingen aange wend om te bedanken". Mr. H. P. van Dui ken, die dit keer in alle te behandelen za ken als raadsman optrad, noemde dit ge val een typisch voorbeeld van een brood- N SB.'er. Verd. was in 1936 werkloos en hoeft toen regelmatig steun ontvangen, echter niet toereikend om behoorlijk te kunnen leven. Hij nam de Duitsche bezet ting in den arm om zich een beter bestaan te verschaffen. Ook op het vliegve'd ver diende hij niet veel en het is begrijpe'ijk, dat iemand, die altijd met financieele zor gen te worstelen heeft, zich aansluit -bij extremistische groepen. Spr. verzocht het Tribunaal den man onmiddellijk in vrij heid te stellen. Th. A. Christiaanse te Noordwijk vond baat bij het N.A.F. en de organisatie .Speer en heeft als zoodanig verschillende unifor men gedragen. Hij was ook pro-Duitsch, want onder brieven schreef hij leuzen als: Heil Hitier en Houzee! Eerst was hij bij een aannemer, die voor den vijand werkte. „Ik ben er gebleven, omdat ik geld wilde verdienen", aldus luidde het motief. Verd. zou in Servië deelgenomen hebben aan een strijd tegen partisanen en naar kennissen :n Holland geschreven hebben: We zitten veel op den weg om partisanen te vangen. We hebben er al heel wat! Verd. erkende, dat hij een dergelijken brief geschreven had, doch noemde zijn schrijven een uiting van bluf en onbezonnenheid. De raadsman was hiervan overtuigd en kon hem niet verantwoordelijk stellen voor den brief. Eovendien was deze geschreven aan een N.S.B.-familie. De slechte huiselijke toe standen, waarin de jongen verkeerde, pra ten zijn houding niet goed, doch verklaren haar wel. Verder wees de verdediger op de zucht naar avontuur, waaraan verd., dien we niet meer dan een vlegel" kunnen noe men, niet vreemd was. Ten aanzien van de zaak J. C. Bloemzaad te Leiden, die lid was geweest van de N. S. B., de N.S.NA.P., de W.A., de N.V.D. en de O.T. en de functie van blokleider had vervuld, alsmede vrijwillig in Duitsch- land was gaan werken, zeide Mr. van Dui ken, dat dit een geval zonder speciale as pecten is. Hier staat een man, die veel on der den invloed van anderenhééft ge staan en gedeeltelijk uit nood, deels uit ge makzucht in Duitschland werk zocht en vond. Hij heeft blijk gegeven van kwajon gensachtige allures: persé wilde hij een revolver dragen, zonder dat er eenige re den voor was. Als laatste beschuldigde stond terecht L. J. Hooymans te Leidschendam. Ook hier •gold het bekende refrein: lid van de N.S.B. en ve'e aanverwante instellingen, waaron der de Hulp Landwacht Nederland. En het motief dat verd. aanvoerdé, was: Ik dacht dat een nauwe samenwerking tusschen Duitschland en Nederland voordeelig voor ons land zou zijn. Terecht merkte de pre sident van het Tribunaal, Mr. M. G. A. M. v. d. Kamp op: U hebt een eigenaardige mentaliteit. De verdediger achtte het een onbelangrijke zaak en verklaarde, dat verd. uit commercieele- - en idealistische o'verwegingen lid is geworden. Hij heeft den omvang van zijn doen en laten niet kunnen schatten. De pet voor het geheele personeel is van het Nederlandsche marine-model, aan de voorzijde voorzien van een in zilver gebor duurde Nederlandsche leeuw, waarbij voor het hoogere personeel nog eenige ver sierselen zijn aangebracht. De distinctieven worden door het hoo- ger personeel gedragen op beide revers, door het lagere personeel op de linker- boven-mouw. Op de schouderbedekking is eveneens een zilveren Nederlandsche leeuw aange bracht, welke evenwel kan worden vervan gen door een in zilver uitgevoerd gemeente, wapen. Van belang is voorts nog, dat de mili taire titulatuur voor de gemeente-politie volkomen is afgeschaft. DOELMATIGE VERDEELING WOON GELEGENHEID. Naar het A.N.P. verneemt is zeer bin nenkort te verwachten de indiening van een wetsontwerp tot bevordering van doel matige verdeeling der woongelegenheid, ter vervanging van het vestigingsbesluit met uitvoeringsbepalingen en het yorde- ringsbesluit woonruimte. HAAGSCHE RECHTBANK. Wegens diefstal van distributiebonnen ten nadeele van een winkelierster, die hij* zou helpen, heeft E. J. de P. te Leiden zich voor de rechtbank te verantv oorden gehad. Tegen hem werd een jaar en drie maanden gevangenisstraf geëischt; de rechtbank heeft verdachte veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De student C. J. Z. uit Leiden, was in Delft eens „de peentjes gaan opscheppen", hetgeen gebeurde tijdens de roewedstrijden van Laga. In de keuken van de sociëteit „Phoenix" had de student den kok F. zoo'n klap in diens gezicht toegediend, dat deze een hersenschudding bekwam. De officier vond dit verre van fraai, maar vanwege de toekomst van verdachte wilde hij met 100 boete of 2 maanden hechtenis volstaan. Om dat verdachte reeds een stevige onkosten- rékening te betalen had gekregen, gaf de rechter 50 boete of 25 dagen hechtenis. BIJZONDER GERECHTSHOF. Het Bijzonder Gerechtshof te 's-Graven- hage deed heden uitspraak ir de zaak te gen Gerard Vergeer, metselaar te Alphen a. d. Rijn, wien vrijwillige dienstneming bij de Waffen-SS ten laste was gelegd. De proc.-fiscaal had 8 jaar met aftrek ge- eisoht. Het vonnis luidde thans 3 jaar bij zondere strafgevangenis voor jongelieden. Hij werd voor het leven uit de kiesrechten ontzet. J. M. van den Berg, chauffeur te Sas- senheim, had 5 jaar met aftrek tegen zich hooren eischén, wegeps dienstneming bij het N.S.K.K. Uitspraak doende veroordeel de het Hof hem conform den eisch. Ook hij verloor de kiesrechten voor het leven. 10 jaar met aftrek was de eisch geweest tegen den Nieuwkoopschen schilder H. J. ten Hake, die als lid van de Waffen-SS aan het Oostfront had gestreden. Zijn vonnis luidde thans 5 jaar met aftrek. IJSSPORT. HARDRIJDEN VOOR ARRESLEDEN TE HALFWEG. Ruim 5.g0O toeschouwers woonden gister middag te Halfweg de harddraverijen voor paarden met arresleden bij, die onder ideale weersomstandigheden gehouden werden. Bij de harddravers (8 deelnemers) zege vierde „Anzolor", eig. J. de Vlieger (Nieuw Vennep) met den pikeur J. de Koning Voorschoten).„Gonny D" bezette de twee de plaats, eig. eveneens J. de Vlieger, ter wijl „FiatV" van S. van Voorst (Hilversum) derde werd. De wedstrijd voor boerenpaarden (13 deelnemers) werd gewonnen door den heer 7. van Wijk (Hoofddorp) de tweede en d^r- de prijs kwamen in handen van resp. den heer Duineveld (Lisse) en den heer J. de Mol (Haarlem). ALPHEN AAN DEN RIJN Schaatswedstrijden. Kampioenschap van Alphen korte baan (160 M.). Ruim 2000 toeschouwers. Baan bij 's Molenaars. Er waren 17 deelnemers: 1. A. v. d. Nagel: 2. B. Wortman; 3. A. Post; 4. C. Joha. Hardrijden met hindernissen mannen bo ven 35 jaar. Er waren 30 deelnemers: 1. H. Speksnijder; 2 D. van Leeuwen; 3. C. Vermaas; 4. H. Haak. Wedstrijden IJsvereeniging „De Door- looper". Wedstrijd in het sleèdje-trekken. De toeschouwers hebben zich krom ge lachen. Uitslag: 1. echtpaar van Rijn; 2. mej. De JongVerbeek en de heer Ver beek; 3. mej. Geerlof en de heer Koster. Voor de fraaiste costuums: 1. mevr. Haak en S. van Roon; 2. mej. Seinen en de heer J. Ram; 3. mej. Ossevoort en J. Hage. Onbetrouwbaar Rijn-ijs. Wegens het sterk spuien van het overtollige Rijn-water door de schutsluis te Gouda, waardoor een krachtige strooming in den Ouden Rijn is ontstaan, is het ijs hier en daar onbetrouw 7) baar. Hier en daar, voorax bij bruggen e.d. is zelfs het stroomend water zichtbaar. Men gelieve® derhalve de noodige voorzichtig heid in acht te nemen bij het betreden van het ijs in den Rijn en mogelijk ook van de kanalen en slooten welke hierop uitloo- pen.' HAZERSWOUDE Hardrijderij. De ijsclub organiseerde een hardrijderij om het kampioenschap van den Rijridijk. De uitslag was; le prijs C de Jong Azn.; 2e prijs A. Pont Gzn; 3e pri.» C. Bakker; 4e prijs P. Verkleij; 5e prijs C. Kraan. KATWIJK Geboren: Roelof z. v. N. L. v. d. Gug- ten en C. C. v. d. Burg; Jacob z- v. A. C. Eerkhey en M. de Best; Jannetje d. v. P. Varkevisser en Jacoba Freke; Maria d. v. A. v. Duyn en F. v. Duyn; Jan z. v. J. N. v Duyn en J. Ros; Enna A. H. M. d. v. H. H. v. Maanen en S. G. Kroon; Marijke d. v. D. v. d. Plas en M. Ouwehand. Rudolf C. z. v. J. Floor en R. E. Eeuwes; Andrea d. v. A. van Duyn en A. v. Beelen;; Gijsbert z. v. A. Haasbroek en G. v. Beelen; Wil lem z. van A. van Duyn en D. v. d. Plas; Jacoba d. van A. v. Rijn en D. v- d. Plas; Antje d. v. J. v. d. Plas en K. van Rijn; Arie z. van J. Haasnoot en D. v. Duyn. Ondertrouwd: K. Taat en S. T. Volibeda; C. v. Venetiën en C. de Vries; M. F. Schaap en A. Varkevisser; A. v. Duyn en C. van Beelen; A. Remmelzwaal en M. Herbert. Getrouwd: H. v. d. Plas en J. van der Plas. Overleden: A. Woensdrecht 73 j.; J. B. van Duyvenbode 5 j.; N. van Rijn 9 da gen; T. van der Schalk 75 j. DE KAAG Arretik-wedstrijd. Morgen zal een na tionale tikkerwedstrijd, uitsluitend voor renpaarden, gehouden worden. De prijzen zijn: 600.—, 300.—, 100.— en 25.—. LISSE Geboren: Maria Jannetje, dr. van J. Star en A. Gnuazdowska; Johanna Maria Aga tha dr. van C. M. Wa.rmerdam en J. J. M. Wassenaar; Elisabeth Maria, dr. van J. van der Plas en E. M. Schep; Ida Johanna Dim- phina, dr. vanC. Goedemans en C. A. van Tiggelen; Helena Cornelia, dr. van C. J. Bel en C. K. Opdam; Johannes Quirinus Maria, zoon van B. P. van der Aart en J. M. de Groot. Ondertrouwd: Wilhelmus Freek e, 22 j. te Hillegom en Maria Meijwaard 22 j. Getrouwd: M. S. Kauffman te Hillegom en J. H. M. Bakker; A. Groothedde en C. J. Mijnders; A. van den Ber te Voorhout en J. P. Wessels; Th. P. van der Lans en A. M. Berbee; L. Mesman te Haarlemmermeer en J. H. Lieverse. Overleden: Jacoba Geertruida van der Eist, 75 j., wed van G. J. de Jong; Gerrit van der Bent, 81 j., wed. van T. Baartse; Adrianus Wilhelmus Maria en Catharina Juliana Maria Verwer, beiden 1 dag. LEIDSCHENDAM Wit-Gele Kruis. Het ledental steeg van 754 tot 1023, waarvan 826 gezinshoofden en 197 inwonende leden. Door Zuster Clau dia werden in het afgoloopen jaar 70 zie ken verpleegd met 1933 bezoeken. Voor de T. B. C.-bestrijding legde zij 201 bezoeken af bij 22 patiënten, voor het consultatie bureau 283. Dit bureau werd in 1942 be zocht door 154 kinderen en in 1946 door 205 kinderen, waarvoor 1025 consulten werden gegeven. Hierdoor wordt het belang van dit bureau voldoende aangetoond. Door het magazijn werden 446 artike'en uitge leend. Aan de moedercursus werd door 15 dames deelgenomen. De E H. B. O. telt 51 gediplomeerde leden. Wat de T. B. C. betreft v/ordt medegedeeld, dat begin 1946 onder toezicht stonden 13 gezinnen met 16 patiënten en op 1 Jan. j.l., 16 gezinnen met 22 patiënten. Op 1 Jan. j.l., was als batig saldo in kas 1829.40, doch door de ver- eeniging zullen in verband met de oprich ting van een bureau voor kraamverple- ging, dit jaar belangrijke uitgaven moeten gedaan worde. i. In verband hiermede werd besloten de contributie als vo^t te ver hoogen: voor A-leden f 2.voor B-leden 3.en voor C-leden f 5.per jaar, ter wijl tevens bij het gemeentebestuur een verzoek zal worden gedaan om de subsidie v/elke gedurende 1944 en 1945 slechts 585.81 heeft bedragenn) te verhoogen. De aftr. bestuursleden Jac. v. Veen en A. van Beèk werden met alg. st. herkozen. Van mevr. A. Haagen v/as bericht binnengeko men. dat zij een herbenoeming niet kon ac cepteeren. Jassendief. Een insluiper heeft bij v. d. H. aan den Veurschenstraatweg twee jassen uit de gang gestolen. Een der huis- genooten heeft wel iemand in de gang zien staan, doch deze was in de veronder stelling, dat het een der huisgenooteri was, zoodat de dief tngemoeid werd ge1 aten. Later werd de vergissing bemerkt, doch toen was het te laat. LEIDERDORP Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert morgenavond te 7.45 uur. De agen da bevat o. m Voorste" verhuring grond achter nieuwe begraafplaats van C. Hoo- geboom; voorste: tot het bepalen van de plaats der te bouwen O. L. School; Voors- stel tot aanieg van een nieuwe begraaf plaats; Voorstel tot aankoop van grond voor de uitvoering van het gemeentelijk woningbouwplan 19461947; Voorstel tot schadevergoeding aan den tuinder G. van Egmond; Voorstel tot aankoop van grond van G. W. Bloeraendaal; Voorstel tot aan koop halve sloot van R. van Strohe; Voor stel tot overneming eigendom en onder houd van de Van der Doesstraat. NIEUWKOOP Gemeenteraad. Donderdag a.s. zal de gemeenteraad om 10 uur voorm. in open bare zitting bijeenkomen. De agenda ver meld o.a.: Een verzoek van de vereeni- ging Volksonderwijs, afd. Nieuwkoop om :r. het vrijgekomen lokaal in de Openbare School een bewaarschool in te richteen, als mede een verzoek van den heer P. Oskam, om na zijn huwelijk tijdelijk een paar be schikbare kamers boven in het gemeente huis te mogen betrekken. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met den heer G. van Koert, alhier, waarbij tegen een vergoeding.van f 20.per jaar aan een ieder te voet of per rijwiel vrijheid wordt verleend, zoolang Van Koert eige naar blijft, zijn eigendom te passeeren van af de Voorstraat tot den ringdijk van den polder Nieuwkoop. Vaststeelling van de begrooting over 1947. NOORDWIJKERHOUT Oranjebaby's In de week waarin Prinses'Marijke geboren is, zijn hier 5 kin deren geboren. De baby die het tijdstip van de geboorte der Prinses het dichtst benaderde otitving van de firma Mens al hier een fraaie wieg, terwijl door de firma van. Hensbergen aan de ouders van boven genoemde 5 baby's een heerlijke taart werd aangeboden. Ongeval. De echtgenoote van den heer A. v. d. M. alhier kwam door de glad heid te vallen en brak haar been. Zij is vervoerd naar de Mariastichting te Haar lem. ROELOFARENDSVEEN IJsclub Wilhelmina. De lange afstand- baan op het Braassemermeer is in goede conditie. A.s. Donderdagmiddag te half 2 een lange afstands-wedstrijd om geldprij zen. Dames 10 km., heeren 25 km. RIJNSATERWOUDE IJsclub „De Eendracht" Maandag or ganiseerde deze ijsclub wedstrijden op het Braasemermeer. 16 personen namen deel aan het hardrijden over 160 M., dat in een spannende wedstrijd werd verreden De uitslag was: 50.A. v. d. Nagel; 2. 35. N. Bouwmeester; 3. f 25.G. Kennis; 4 20.J. Wortman; 5. f 15.v. d. Star; 6. 5.D. Kraan Pzn Vermoedelijk zal a.s. Donderdag een nationale koppeïwedstrijd worden gehouden. RIJPWETERING Misverstand. Tot onze spijt ging de aangekondigde koppeïwedstrijd op de Koppoel niet door Bij informatie bij het bestuur van de IJsclub bleek, dat onze buren aan de overkant van de Kagerplas- sen ons onder de duiven hadden geschoten. Een aardig puntje v. d. agende van de eerst volgende Kringvergadering. „Intusschen niet getreurd. Vrijdag a.s. des te meer suc ces. Behalve 4 medailles belangrijke prij zen", aldus het Bestuur. Donderdagmiddag krijgen we nog eens „Drie aan de stok" te genieten Laten we hopen, dat het beter weer zal zijn dan de vorige keer. VOORSCHOTEN Ringsteken met arresleden. Dinsdag middag had op de Voorstraat een wedstrijd in ringsteken met arresleden plaats, uitge schreven door de vereen. ..paardensport" alhier Het is nog nooit voorgekomen, dat een dergelijke wedstrijd gehouden werd in de Voorstraat. Het v/as een fleurig ge zicht. De prijswinnaars van dezen wedstrijd waren: le prijs mej. T. van Os en J. Nell; ?e prijs mej. A. Dijkman en W. Kempe naar; 3e prijs mej. N. Verboon en W. Lek- kerkerker; 4e pry's M. van den Eijk en J. Lekkerkerker, WASSENAAR Villabrand. Een voorbijganger be merkte gisteravond om negen uur, dat de villa aan de Laan Rhemen van Rhemens- huizen, welke bewoond werd door de fa milie A. van 'Hoboken en Van Hengstmen- gei in brand stond. Dc brandweer be streed het vuur met een motorspuit maar zij kon niet voorkomen, dat de villa uit brandde. Uit de benedenverdieping kon nog meubilair enz. worden gered. De brand is vermoedelijk ontstaan door een lek in den schoorsteen. o c oooonnonononoooooonoononooooooooooooooo* Pater O. Gillescn O.F.M., oud-pastoor te 's-Gravenhage en te Gorichem is in den ouderdom van 69 jaar te Maastricht over leden. Kapelaan A. v. Vliet te Overschie is na een langdurige ziekte in den ouderdom van 36' jaar overleden. Tot burgemeester van Zundert is be noemd de heer G. Manders, burgemeester te Leende; tot burgemeester van Eibergen de heer L. van Wensen, referendaris ter gemeente-secretarie te Nijmegen. Het Staatsblad bevat een besluit, waar bij het opticiensbedrijf gebracht is onder de bepalingen Van dc Vestigingswet Klein bedrijf. i In de afgeioopen nacht is bij Keste- ren om 1.55 de post-goederentrein van den dienst MaastrichtAmsterdam ontspoord. De trein bestond uit een locomotief en zes wagens. Het treinverkeer ondervond geen noemenswaardige stagnatie. Ook het ko- lenvervoer, dat gisteren 23.000 ton be droeg gaat normaal door. Voorbijgangers vonden op den Mier- loosche weg te Helmond een zwaar 'gewon den man aan den kant van den weg liggen, die de 46-jarige S. uit Mierlo-Hout bleek te zijn. Hy is in het ziekenhuis te Helmond kort na aankomst overleden. Er blijkt spra ke van een vechtpartij te zijn geweest. Een vei-dachte is reeds gearresteerd. In de vergadering van den gemeente raad, welke op Maandag a.s. des middags 2 uur zal aanvangen, zullen mevr. A. van StaverenVet als gemeenteraadslid en de heer F. Verstegen als gemeente-ontvanger worden beëedigd. Benoemd moeten worden twee bestuurs leden van de Vereen, tot Bev. van den Bouw van Werkmanswoningen. De aftxe- denden, prof. dr. C. Westrate en G. P. E. Weyer, staan opnieuw no. 1. Voorgesteld wordt: in de Verkeers-com- missie, die herleven gaat, de voorzitter te doen aanwijzen door B. en W.; het drukken van de Handelingen van den Gemeenteraad en van de Ingekomen Stukken wederom op te dragen aan de handelsdrukkerij J. J. Groen en Zn. N.V. De kosten ervan zullen hooger zijn wegens stijging van loonen en papier-prijzen van f 18.80 tot f 23.75 per pagina. Ook de ver goeding voor de stenografen dient met 25 te worden verhoogd; het besluit van den toenmaligen burge meester van 29 Juni 1943 tot verlaging van de salarissen van bewaarschool-on- derwyzeressen ongedaan te maken; de centrale verwarmings-installatie in het gebouwen-complex „Den Burcht" te vernieuwen. De kosten bedragen f 2300; op de sportvelden en tennisbanen in het Sportpark „De Leidsche Hout" een sproei- put en een cokes-filter aan te leggen. De kosten bedragen f 430. aan de gemeente Neiuwkoop op den contractprijs voor den vuil-afvocr een toe slag over het jaar 1947 te verleenen van 9 ct. per inwoner per jaar (evenals verle den jaar); de voormalige bewaarschool aan de Van der Werffstraat dient opgeknapt te wor den; zij verkeerd inbouwvalligen toe stand. De kosten van de restauratie bedra gen f 2400.Voorgesteld wordt het per ceel opnieuw te verhuren aan Van der Reijden's Meel- en Graanhandel; een bedrag van f 30.000 beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een ver- warmings-ketel voor „Endegeest". De ke tels in het centrale ketelhuis der gestich ten zyn onbetrouwbaar..Deze ketel moet dienen, opdat de bestaande ketels op hal ve kracht in bedrijf kunnen blijven. Het geheele verwarmings-stelsel der gestich ten zal echter t.z.t. grondig moeten wor den herzien; een bedrag van f 2000.beschikbaar te stellen (over 1946) voor het onderhoud enz. van de auto van den Directeur van den Geneesk. Dienst; het bedrijfskapitaal van de Gcm. Volks- credictbank met f 100.000 te verhoogen en te brengen op f 200.000. In de laatste ja ren is het aantal panden-bcleeningen aan merkelijk teruggeloopenr terwijl daaren tegen het aantal geldleeninTen op schuld bekentenis belangrijk is toegenomen; een tijdelijke toelage aan het gemeen- tepersoneel uit te kecren. In afwachting van de definitieve regeling voor het Rijks personeel, welke doorvoering nog gerui- men tyd zal vorderen, al heeft de regcc- ring inmiddels aan het rijkspersoneel (dus zoowel aan de ambtenaren als aan de werklieden) een tijdelijke toelage toege kend ten bedrage van tien ten honderd van de bruto-wedde, zulks ingaande 1 Oc tober 1946. Opgemerkt wordt, dat i.e. on der bruto-wedde wordt verstaan de wed de, waarover de reeds toegekende tijde lijke toelage van 5 c.q. 10 wordt bere kend, zynde de in Mei 1940 geldende wed den en loonen. Hierbij is echter bepaald, dat deze tijdelijke toelage van 10 ver meerderd met de bruto-wedde en de reeks toelagen een bedrag van f 11.000.niet bij K. B. van 15 Januari 1946 toegekende te boven mag gaan. Deze Rijksregeling wordt nu ook op het gemeente-personeel toegepast. De kosten, welke aan de toekenning van de 10 tijdelijke toelage zijn verbon den, zullen over het tijdvak van 1 October 1946 tot en met 31 December 1946 globaal f 64.000.bedragen. De uitgaven te dezer zake over het jaar 1947 zullen op de bc- grooting van dat jaar worden gebracht. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraal examen Wis- en Natuurkunde (Geologie): de* heer R. Haak te 's-Gravenhage. DE LEIDSCHE AARDAPPELSCHILMESJES. Men verzoekt ons het volgende mede te deelen: In de pers duikt telkens weer een be richtje op. dat de prijscontrole te Leiden aardappelschilmesjes in beslag heeft geno men en deze heef-t verkocht, voordat de Tuchtrechter uitspraak heeft gedaan. Deze voorstelling van zaken is totaal onjuist. De pr ij zencontrole heeft met deze affaire in het geheel niets uitstaande. De econo mische dienst van de Justitie heeft deze mesjes, die voor 0.75 per stuk te koop zouden aangeboden zijn, in beslag genomen en bij de Abego gedeponeerd. De tucht rechter sprak den winkelier vrij en deze vroeg de mesjes terug. Het bleek echter, dat deze door de Abego reeds verkocht wa ren. De winkelier kreeg van de Abego 0.35 per mesje terug AFHALEN BONKAARTEN SCHOENENBONNEN. Donderdag, 27 Febr. afhalen bonkaarten K 705 en textiel kaarten VA 705 voor dc letter E. De uitreiking van schoenenbonnen aan personen, wier T.D.-nummer eindigt op een der cijfers 3, 9 of 6 en die nog in het bezit zijn van een inlegvel, v/aaraan zich de bon 614 bevindt, vindt plaats: Donderdag, 27 Febr.: letters N, O, P, Q, R. S. tot en met Sn. Dekenale Parochie. -=- Kajotters Dek. Par., Kemphanen en Tochtgenooten he denavond o uur ploegbijeenkomst bij Jan Streefland, Driftstraat 21a. De Ploeglei ding. St. LconarduS-parochic. De medita ties in de St. Leonarduskerk, welke Don derdagavond te half 8 aanvangen, worden gegeven door pater Henricus v. Dam. „Grocn-Wit". Hervatting der lessen a.s. Vrijdag 28 Febr. Adspir. 10, 11, 12 jaar voorloopig allen op Maandagmiddag van 16.3017.30 Alle andere lessen op de ge wone tijden. In verband met de a.s. wed strijden rekenen we op allen.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3