Lustrum concert Alma Materkoor De bevrijde „Don Quichotte" WARMTE KOSTHUIS Th. J.van der Heijden OUD PAPIER Fa. F. P. Kluivers Zn. Nationale Koppelwedstrijd TELEFOONTJES ZATERDAG 8 FEBR. 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 UITVOERING IN STADSGEHOORZAAL. „Alma Mater" tierde gisterenavond het 2e lustrum. Onze gelukwensch voor groei en bloei in lengte van dagen! Het Lustrum werd o.m. gevierd met een drietal niet veel gezongen koorwerken van Beethoven, waarvan, (ten minste twee) toch feitelijk niet belangrijk en mooi genoeg zijn om ge zongen te worden, al was het „de Meester", die ze schreef. „Elegischer Gesang" en „Meeres Stille und Glückliche Farth" vorm den dan ook de zwakke zijde van het koor- programma. Het koor ensemble, zoo kwam het ons voor, leek wel huiverig ervoor te zijn. Zelfs Mizeé was minder gedisponeerd. Dan: de „Chorfantasie" voor solo piano, koor, orkest en solisten ensemble. Iskar Aribo heeft farieus gespeeld. De „fantasie" werd in 1808 geschreven, opgedragen aan den Koning van Beieren en heeft documen taire waarde ten opzichte van de 9e sym- phonie, omdat zij van de „Finale" als 't wa re de schets bevat. Het litterair gegeven houdt weer verband met zijn „Adelaide". Aribo speelde boven lof, het orkest daaren tegen slapjes. De solisten misten zeker heid. Het koor deed, wat het kon. Maar hoe kwam het, dat de dirigent de vonk van het creëeren miste? Daana het „5e piano concert" van Beethoven. Alweer, alle re ject voor Aribo, meer dan dat, bewonde ring vraagt zijn zéker, afgerond en draag krachtig spel. Het persoonlijke in dit piano concert is van heroïsch karakter, wat on middellijk wordt aangeduid in de impro- viseerende aanvangsmaten, wat oolc ligt in het hoofdthema, en zelfs in de contrastee- rende thema's, hoewel in mindere mate, om dat zij milder gestemd zijn. Alleen de 2e Satz", is in teerder tint gehouden, waarna onmiddellijk het jubelende „Rondo" volgt. De solo partij heeft een concerteerende, vrij fantaseerende allure en is als 't ware een dialoog met het orkest. Is het dit ook ge weest? Tot onzen spijt neen! Hoe kwam het dat het Symphonle orkest van de Ko ninklijke Militaire Kapel zoo onvoldoende speelde? Was dat samenwerking of tegen werking? Mizeé, die wij als koordirigent een eereplaats toekennen, zal het wel niet euvel duiden, dat wij hem althans in dit werk, als orkestdirigent niet hebben ge waardeerd. Daar zat toch geen verband in, geen leven en kleur, niet de bijna mystieke hoogheid, die Beethoven eigen is. De pia nist heef1\ 't niet gemakkelijk gehad. Het ONDERWIJS VÓÓR EXAMEN-KLASSEN Allen bijeen op de Garenmarkt! Ondanks de kolen-schaarschte heeft het gemeentebestuur toch een regeling wéten te treffen, dat ten minste in de.examen klassen van de scholen: gymnasium, H. B. Sè cn U. L. O. het onderwijs doorgang kan hebben. Deze regeling omvat alle, dus zoowel de gemeentelijke als de bijzondere scholen. De H.B.S. aan de Garenmarkt zal voor dit doel verwarmd worden en de verza melplaats zijn. De regeling begint a.s. Dinsdag. Dan komen om 9 uur de hoogste klas sen van de U.L.O.-scholen, plus de z.g. overbruggingi-H.B.S. naar de school op de Garenmarkt. en ontvangen les tot 12 uur. Des middags te half 2 komen de hoog ste klassen van gymnasium en H. B. S. welke onderwijs ontvangen tot half 5. Men vermoedt, dat deze regeling wel twee a drie weken van kracht zal blijven. Daarom is besloten, dat om de week de school-groepen wisselen, zoodat volgende week de U.L.O.-scholen 's morgens komen, doch de daaropvolgende week 's middags, enz. NATIONAAL DOCUMENT VAN DE STICHTING 1940—'45. Bij het bestuur der Stichting 194045 is eeen grootsch plan gerezen, om ter ge legenheid van de a.s. blijde gebeurtenis een huldeblijk aan te bieden aan het prin selijk paar. Op den komenden nationalen feestdag zullen overal in het land ten stad- huize of andere in het oog loopende plaat sen felicitatieregisters ter teekening wor den gelegd, waar alle inwoners hun hand- tee" :iing kunnen plaatsen om het prin selijk paar geluk te wenschen. Bij het teekenen van deze registers wordt dan ieder in de gelegenheid" gesteld, om een bijdrage voor het werk van de Stichting te geven. De registers -worden uit het ge- heele land verzameld en als nationaal do cument aangeboden aan het prinselijk paar. Het bestuur van de afd. Leiden heeft van den burgemeester toestemming gekre gen om ieder hiervoor in de gelegenheid te stellen. Daartoe is gelegenheid in de hal van het Stadhuis, ingang Vischmarkt. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lc:den wordt van Zaterdag 8 Febr. 13 uur tot Zaterdag 15 Febr. 8 uur waargenomen door de Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 24807 en de Apothek „Tot Hulp der Menschheid" Hooigracht 48, tej. 21060. Te Oegstgeest door de Oegstgesrter Apo theek, Wilhelminapark 8, tel. 28274. Adres Don Bosco hier ter stede is Rapen burg 52. BONKAARTEN AFHALEN. Maandag bonkaarten afhalen vnor de let ters Vr. t.m. einde en W t.m. Wi. BURG. STAND. Geboden: Maria Catharina d. v A. Koe nen en M. C. Langezaal: Johanna Geertrui- da. d. v. J. G. van den Bos en C. de Vreede; Johanna Ab'da Maria. d. v. A. J. Verhoogt en A. M. Bslyt; Antje, d. v. N. van Eg- mond en M. van Egmond: Johannes Jose- phus Maria, z. v. G. J. Dubbeldeman en C. P. van Kemnen. Geboren; Frederick Hermanns Lambertus, z v. F. H. Kluvers en A. C. Poeliejoe: Cornelia, d. v. G. Piket en J. G. Rasink; Jacquelina Henriëtte Mario, d. v. P. B. Groenve'd en J H. Zandvoort: Dirk Pieter, z. v. P. van der Valk en T. E. Hollander; Wil'em Paulus Corstiaan. z. v. P. de Mooij en E. de Brum: E'isabeth Emma. d. v. I. van KooDeren en S. Kuijvenhoven. Over'eden: C. J. M. Ve-ver dr. 1 dag; A. W. M Verwer, z. 1 dag: M. Si'jee wed. van J. Overduin 70 j.: C. H. Weterings hsvr. van E. v. d. Linden 56 jaar; T. Tiems zn. 34 j.; II de Lange dr. 1 jaar. Over'eden: J. Karstens, m. 26 jaar; E. J. den Fnge'sman huisvr. van H. Lindhout 74 jaar; B. C. Plantje, m. 47 j. talent van Mizeé ligt elders. Koor en liefst a capella koor, daarin ligt de geaardheid van zijn kunst, dus zijn weg. Moet er dan af en toe begeleiding bij wezen, dan zal hem dat niet verhinderen zich volop te ont- olooien. Na de pauze kwam de goede geest over allen gevaren. „De Litaniae Laureta- nae" van Mozart genoot een geacheveerde vertolking. In dit zoo bekoorlijk werk, dat te Leiden een eerste uitvoering kreeg, vond Mozart voor meespelen van zijn ziel een harmonische uitdrukkingsvorm van zeld zame beheersching van zijn compositiestijl, en hier was Mizeé weer echt op dreef. Het koor in de puntjes geacheveerd, nergens een steek gevallen, en met begrip en waardee ring vertolkt. 7:i elke stemgroep (ook de sopranen) een mooie muzikale klank. Het orkest speelde beter en ook de solisten had den meer veine. De tenor Han Lefèvre heeft een sterk geluid en moet zich wat inhouden, wil hij niet domineeren. De bas Lucien Lou- man kan juist wat meer fundament geven, Dat heeft de alt mevrouw Belia Brusse- Keyzer, die een mooi bronzen geluid heeft heel goed aangevoeld, en de sopraan Jo Stallinga was ook aanmerkelijk beter ge disponeerd en zong de élite muziek wellui dend, eerlijk en eenvoudig. Zoo werd 't na de pauze todh nog een succesvolle avond voor allen die onder leiding van Mizeé met toewijding hebben medegewerkt. J. Kortmann. [VAN VADER OP ZOON? I j Vroeger had het winkelen een aparte bekoring. Als moeder naar den kruidenier ging was' dat steeds een blij weerzien van oude. vertrouwde dingen. Reeds bij den ingang van het gezellige Istraatje zag zij het uithangbord 'met den bekenden naam. die on-| veranderd bleef van vader op j zoon. Wanneer men de deur openstiet ging er een vroolijk belletje over en uit den winkel kwam U die heerlijke geur tegemoet van alle goede dingen der aarde, van specerijen uit' verre lander), van verschgebrande koffie en geurige thee. Zooals vroeger vindt U de kwa liteitsartikelen in een vertrouwde sfeer bij De Gruyter. die reeds vier geslachten lang van vader op zoon zich beijvert steeds weer opnieuw het beste aan zijn klan ten te bieden. Reeds grootmoe der kende de groote koffiebussen in de winkels van De Gruyter. de koffie- en theezaak. Zooadat vroeger/ 1 Door het Leidsch Studenten Tooneel Het mag een bijzondere voldoening voor bet Leidsch Studenten Tooneel genoemd worden, dat de jaarlijksche uitvoeringen vrijwel altijd de bijzondere belangstel"ing en een zekere bekering hebben gehad. Nu was het piet anders, want de „studenten- uitvoering" in den Schouwburg is altijd min of meer als een evenement te beschou wen. Zoo ging aller aandacht uit naar de nieuwe opvoering van het L. S. T. De be vrijde Don Quichotte". We kennen deze figuur eigenlijk alleen door Cervantes, die tracht met het schrijven van dezen roman de verderfelijke ridderromans bespottelijk te maken en uit te roe:en. We kennen de figuur van Don Quichotte hoofdzakelijk a's een zot, die in windmolens en schapen zijn vijanden ziet en erop los stormt. Don Quichotte is als het ware het type van den idea'ist, de vertegenwoordiger van het mystiesche spiritualisme. Men vindt iets van hem terug bij andere legendarische figuren als een „Baren van Münchhausen," en een „Tartarin en Tarascon". Deze „Don Quichotte" werd in 1924 ge schreven door Loenatsjarki, een gewezen Russischen volkscommissaris, die zich sterk tot Spanje aangetrokken gevoelt. De schrijver heeft in zijn tooneelstuk het W estersch denken in overeenstemming wil len. brengen met de Oostersche fantasie. De grondgedachte is, dat men de bour geoisie n'et a'leen moet overwinnen, doch est men de reëele waarden van de bour geoisie moet overnemen. Bij de „Don Qui chotte" van de Cervantes overheerscht het sociale element, hier redeneert men. dat eenzijdig idea'isme eerder afbrekend dan opbouwend werkt in deze practische we reld. En volgens dit systeem moeten idea len aangepast worden aan de omstandighe den. In zijn ovérgroote ijver om hulpel oo ien en zwakken bij te staan verliest Don Quichotte den maatstaf van de wereld, ver vallend in een waantoestand. v/aarin hij"* slechts hardnekkig zijn principes van rechtvaardigheid en geweldloosheid kan nastreven. Zoo helpt hij het onrecht uit louter recht vaardigheid en ziet hun eerst de gevange nen van een hertog bevrijden, om daarna tegen de op het paard geholpen revolution- nairen te ageeren. Zoo toont c'e ridder van de droeve figuur herhaaldelijk in een moeilijk parket, waaruit zelfs de goedige Sancho Panza, zijn lijfknecht, de materia list en egocentrische figuur van een on- bsnulligen boer met zijn wijze spreek woorden hem niet kan redden. Teveel, naar het ons wil voorkomen, wordt de figuur van „Don Quichotte" belachelijk voorge steld, aanvankelijk zonder dat de held het zelf merkt, doch later fulmineert hij er hef tig tegen. Enkele personen uit het stuk toonen zich zeer revolutionnair en het valt eigenlijk niet te verwonderen, dat zij het, cok al roepen zij God en de lieve heiligen tot getuigen, niet zoo heel nauw nemen. De uitvoering zelve schonk voldoening. Het stuk, dat opgebouw is uit een aantal boeiende handelingen en kleurige taferee- len met sterk romantischen inslag, wordt geheel beheerscht door de figuur van Don Quichotte, die in mr. P. Cleveringa een dankbaren vertolker vond. Zijn figuur was zeer juist getypeerd, lang en slank, mager en armzalig, zijn voordracht van begin tot einde vlot en meeslepend, zijn stem als die van iemand, die eigenlijk ver boven hec aardsche uitkomt, zijn mimieK en gebaren geheel inv overeenstemming. Zoo droeg hij het stuk tot een goed einde met vrijwel voortdurend naast zich de caricatulur San cho Penza, keurig uitgebeeld door J. Vos. Ncemen we voorts mr. L. E. van Ho'k en J. Foudraine, resp. als den hertog en graaf Murcio, C. de Monchy als lijfarts Pappo del Babbo, mej. G. C. Rochat als- de herto gin, mej. A. K. de Buck als Donna Mira- bella en mej. A. A. Burger als Donna Ma ria Stella met daarnaast nog een overgroot aantal kleine bijrollen, dan vormen zij al len tezamen een welverzorgd geheel, van welks vertolking de aanwezigen volop heb ben genoten. Alle hulde voorts aan de verzorging van de muzikale illustratie (P. H. M. Strijkers) en de keurige omlijsting van decor, costu mes, grime en kapwerk. AÏ.PHEN AAN DEN RIJN Kath. Jeugd. Gisteravond kwamen de Kath. Jaugdvereenigingen w.o. de K.A.J. K.J.M.V. en de L.T.J. in de St. Josephzaal bijeen,, teneinde in verschillende spelen elkaar te bekampen. De uitslag van deze wedstrijden luiden: Sjoelen: L. v. Gils; biljarten: P. van Gils; kegelen: D. den Her tog; kegelbak; J. Verkleij. De ping-pong- wedstrijd werd gespeeld tusschen de leden van de K.J.M.V. en de L.T.J. eenerzijds en de K.A.J. anderzijds en werd gewonnen door de K.A.J. met 86. KATWITK Personalia. De heer K. Haasnoot slaag de aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het propaedeutisch examen bouwkun dig ingenieur. De heer C. Bloot slaagde aldaar voor het propaedeutisch examen mijningenieur. NOORDW1JK Inbraak. Bij afwezigheid van de be woners is Donderdagavond ingebroken in een huis aan dexQ. v. Uffordstraat. Het ge- heele huis werd door den inbreker(s) cvei'hoop gehaald met het kenne'ijke doel om geld. Uit een geldkistje werd een be drag van 24.ontvreemd. In een kar- Lonnee ndoosje, hetwelk blijkbaar niet de aandacht had getrokken, bevond zich een bedrag van 1500 aan bankpapier. De po litie stelt een onderzoek in. Personalia. De heer J. v. d. Loo, ar- fceidsccntractant ter gemeente-secretarie alhier, is benoemd tot adjunct-commies 2e klasse ter gemeentesecretarie te Waterin gen. Met ingang van le Febr. j.l. is tot ad junct-commies op de afd. registratie ter ge meente-secretarie, alhier, benoemd de heer Beekes, voorheen ambtenaar ter secretarie le Zuilen. GEMEENTERAAD VAN WARMOND BIJEEN Een monument voor gevallenen tijdens den oorlog. Onder voorzitterschap van burgemeester .hr, mr. L. von Fisenne kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer J. Heitlager. De agenda vermelc'de geen bijzondere beteekenis. Het voorstel tot het aangaan van een kasgeld leening van 100.000 werd met algemeene stemmen aangenomen, evenals het voorstel tot con versie van een loopende geldlsening. Vast gesteld werd een verordening tot voorko ming, wering of beteugeling van besmet telijke ziekten in scholen en kinderbswaar- plaatsen. Mej. StruijsScheltens merkte op, dat ook t.b.c.-kino'eren onder deze ver ordening vielc-n. Ook deze kinderen zullen de scholen niet kunnen bezoeken en, aan gezien deze ziekte dikwijls van langduri- gen aard is, vreesde zij, dat dit zeer ten nadeele van het onderwijs dier kinderen is. De voorzitter was van meening, dat der gelijke kinderen in een sanatorium zullen worden opgenomen waarzij wel het noo- dige onderwijs ontvangen. Op een vraag of de gemeente bereid is in voorkomende gevallen geldelijke steun le verleenen tot opname in een sanatorium, wanneer be langhebbenden niet in staat zijn, deze kos ten zelf te betalen, werd door den voor zitter bevestigend géantwoord. De verorde ning betreffende de straatpolitie werd in aien zin gewijzigd, dat een ieder moet ge- coogen, dat aan zijn eigendom draden enz. worden aangebracht, waarbij men het oog had op een eventueele electrificatie der straatverlichting. De heer ir. C. Leemans was bereid gevonden aan de gemeente om niet af te staan een strook grond liggen de tegenover het gemeentehuis, om hierop le plaatsen een monument voor gevallenen in deze gemeente tijdens den oorlog, welk aanbod dankbaar werd aanvaard. Even eens werd aangenomen een voorstel van B. en W. om om niet te aanvaarden een strook grond liegende voor de woningen van de heeren Heyl en Duinhoven, waardoor het trottoir daar ter plaatse kan worden door getrokken. Bij de rondvraag bracht de heer Weyers namens de arbeiders dank aan den voorzitter en de leden van den Dis- trictsraad voor het consumentencrediet voor de wijze waarop zij hier de belangen der arbeiders hebben gediend. De heer de Vroomen zou gaarne zien dat van gemeen tewege werd overgegaan tot sneeuwruimen, waarbij hij wees oo de gevaarlijke situatie in het Oosteinde. De voorzitter zegde toe hieraan de noodige aandacht te zullen schenken. Niwin-comité. In deze gemeente heeft zich een Nivin-comité gevormd. In het aan bevelingscomité hebben zitting genomen: burgemeester jhr. mr. M. L. E. von Fi senne. pastoor A. J. Oulejans, ds. J. Zan- dee, J. Heitlager en H. A. G. M. Walen kamp. Het werkcomité is samengesteld als volgt: H. Haverkort, J. v. S'ijn, W. Wel- sink D. Breedijk en K Uit den Boogaard. Consumentencrediet. Het bedrag dat aan consumentencrediet in deze gemeente is uitgekeerd bedraagt 40.500, terwijl ver strekt zijn 58 creöieten. De Friesche monstertocht Bij hevige koude, gepaard aan feilen vrieswind, is hedenmorgen in alle vroegte de monstertocht der Nederlandsche ijsrid- ders langs de Friesche elfsteden begonnen. Het was nog duister toen het startschot viel. Om 6.19 uur arriveerde de eerste uit ze ven rijders bestaande kopgroep in Sneek. De eerste zes waren: de geheel in het wit gekleede Leffertsma uitStobbegat, Lou Geveke uit Leeuwarden (de gerenommeer de elfstedenrijder van de drie vorige toch ten), Mulders, de bekende Bosman uit Breukelen (tweede in 1941), Wynia en Abe de Vries uit Giethoorn, die eveneens een rol van groote beteekenis in de laat ste drie tochten speelde. Hierachter volg de een groep van meer rijders, waaronder A. Verhoeven uit Dussen (N.Br.), de win naar van den Elfmerentocht. Een nader bericht meldt: Te Bolsward was de volgorde: Bosman en Schipper met 3 min. voorsprong op de anderen Om 10.15 uur volgden Schue er en Vermeulen uit Ter Aar, welke laatste uit de volggroep van Workum is weggeloo- pen en er in is geslaagd 2 minuten op de leiders in te loopen. Daarentegen zijn Wij- nia en Geveke achterop geraakt, die een inzinking hadden gehad. Als vijfde en zesde passeerden te Bolsward A. de Vries en Nauta de controle twee 'minuten na Schueler en Vermeulen. Nummer zeven was Van der Duim, acht Van der Hoorn uit Ter Aar, waarop dan nog 5 minuten later, om 10.23 vo'eden: Geveke, Verhoeven, Lef- ferstma en Wijn ia. Bosman uit Breukelen en Schipper uit Steenwijkerwold loopen op hun concur renten uit. Zij kwamen om 11.02 uur in Harlingen aan, met minstens een kwartier of meer voorsprong op de volggroep. Bosman en Schipper zijn te Harlingen enkele minuten uitgeloopen. Alleen Nauta en De Vries hebben geen verderen achter stand op hen geboekt en volgen nu op 5 minuten op da derde en vierde plaats. Met 7 minuten achterstand kwamen Van der Hoorn en Vermeulen te Harlingen binnen. Schueler is teruggevallen tot de 7e p'aats er. boekt nu mat en bijna uitgeputten Ge veke uit Leeuwarden een achterstand op de leiders van een kwartier. A's negende er tiende lieten in Harlingen resp. van Herk uit Berkel en Rodenrijs hun kaarten af stempelen, gevolgd door Kleestra, Lefferts ma en Verhoeven, In Stavoren waren ongeveer 60 wedstrijd rijders reeds uitgevallen, deels door de kou, deels door valpartijen en dee's door ver moeidheid die veroorzaakt werd door het moeilijke rijden op het slechte ijs. SPAARBANKBOEKJES INZENDEN. Zij, wier achternaam met A begint kun nen het spaarbankboekje voor renfeby- schrijving van 1020 Februari inzenden aan den directeur van de Rijkspostspaar bank te Amsterdam. SASSENHEIM Auto geslipt. Een gebroken spiegelruit bij de firma J. v. d. Meer Zn. was het ge volg van het slippen van een auto op de tiamrails. Enkele voorbijgangers ontkwa men op het nippertje aan een aanrijding. Waarom gewacht tot morgen, 'n Telefoontje verlicht Uw zorgen DE WINTER HOUDT STEVIG VAST. Naar het K .N.M.I. te De Bildt mededeelt stuwt een Oceaan-depressie wel een flin ke hoeveelheid warme lucht over Frank rijk naar het Noorden, maar de strijd tus schen de warme en de koude lucht wordt d'tmaal uitgevochten boven Midden-Frank rijk, waar op vele plaatsen reen viel bij temperaturen onder nul. In Zuid-Frank rijk, kwam gistermiddag een krachtige föhn voor, waardoor de temperatuur nabij Biarritz tijdelijk tot 19 graden Celcius bo ven nul steeg. Doch inmiddels is de welis waar aangewarmde koude lucht aldaar ook alweer doorgedrongen. In het vorstgebied van Scandinavië. Finland, Polen en West- Rusland vriest het nog steeds zeer hard, een vorst van 30 graden Celsius komt al gemeen voor. In Middcn-Duitschland daal de de temperatuur ook nog verder en vroor het hedennacht tegen de 20 graden. In Engeland houdt de vorst eveneens aan, hoewel in mindere mate dan in one land, daar de koude lucht eerst nog over het be trekkelijk warme Noordzeewater moet stroomen. De temperatuur is er over het a1 gemeen slechts enkele graden onder nul. Over Rusland ontstaat ren nieuw machtig hoogedrukgebied. dat het Telatieve hooge drukgebied over Scandinavië versterkt. De luchtdrukverdeeling is dan ook nog steeds niet gunstig voor het verder doordringen van den dooi naar onze omgeving. INLEG SPAARGELDEN IN 1946. Gedurende het jaar 1946 is door de al gemeene spaarbanken in ons land 82 193.966 meer aan spaargelden terug betaald dan ontvangen. Het to'aal der in leggingen bedroeg circa 295 millioen, te rugbetaald werd ongeveer ƒ377 millioen. Hoewel er in 1946 gedurende enkele maan den meer werd ingelegd dan terugbetaald, was alles tezamen het resultaat nog onbe vredigend. Gedurende de maand Decem ber werd ongeveer 2( millioen terugbe taald tegen een inleg van ten naaste by f 19 millioen. LEVERING NUCHTERE KALVEREN. Met ingang van 10 Februari 1947 kunnen in Zuid-Holland nuchtere kalveren ook rechtstreeks worden geleverd bij de navol gende bedrijven en wel op de dagen, die achter elk bedrijf worden vermeld. Fa. Baas en Domburg. Bodegraven, Maan dag, Woensdag en Vrijdag. Gebrs. Lunenburg en de Zeeuw. Woer den, Maandag, Woensdag en Vrijdag. Fa. Stout en Boer, Nieuwerkerk a. d. ljssel, Maandag, Dinsdag en Vrijdag. P. v. d. Akker. Delft, Maandag. G. N. v. d. Piil, Ter Aar, Maandag. Bovendien kunnen nuchtere kalveren geleverd worden op de slachtveemarkten. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 7 Febr. Groenten- veiling. Gele kool 17.10—20.20, Rooce kool ƒ19.4022.40, Winterpeen ƒ8.10— 9.20, Uien ƒ14.9017.10, Groene kool ƒ15.10—18.20 Knolselderie I ƒ28—32, id. II ƒ7.50—17.40. R'VEEN, 7 Febr. Bloemenveiling. Tul pen: v. d. Eerde 44—59; Krelage 32; Golden Harvest 1.00—1.25; Sonja 32—37; Copland 80—1.05; Brightling 42—45; Eddy 67—80; Crown Imperial 39—44; Zenober 38—48; White Sail 1.30—1.70; Delicate 37—38; Early Queen 4448; Innocence 48; Scarlet Won der 3842. Narcissen: King Alfred 43—44; Rembrand 33—49; Helios 24—30; Whresles 35—42; Koster 20—25; Carlton 57. Pt. Druif jes 2028; Crocussen 37; Hyancinten 15—18. PASTORIE KLEIWEG 24. GOUDA vraagt voor spoedige in diensttreding 4003 Tweede Meisje VVe hebben ze weer volop: Ellebogen. Pijpen. Roetzak- piipen, Schuifpiipen. Ver stek-ellebogen. Roosters. Vuursteenen Vuurspecie. Zoo veel als ge maar heb ben wilt. 4001 P. J. II v. d. PLUYM Hoogewrcrd 41 Leiden Tclef. 21266. Nette R. K. Jongeman leef tijd 19 jaar, zoekt een passend met huiselijk verkeer, liefst in Leiden. Br. met prijsopgave onder no. 3986 bur. v. d. blad. rechtskundig adviseur (lid N. V. R. A.) Hooge Rjindiik 105<105a, LEIDEN besprekingen bij voorkeur Vrij dagsmorgens. 4005 Adviezen Rechtszaken Incasso's. W0NINGRUIL WONING TE ALKMAAR Ben.: 2 kamers keuken, gang, closet, schuur en tuin. Boven 3 slaapka mers. vhermg. aanleg v. wascMafel Huur f 5.40 in ruil voor een woning liefst iets arooter te LEI DEN of omtrek. Br. onder no. 4007 bur. v. d. b'ad. GEVRAAGD EEN VOLSLAGEN MONTEUR HALFWAS MONTEUR bij Garagebedrijf Van der Pijl, Stompwijk. 4008 op te ruimen? bel op 20374 Machin. Papiervernietiging V. WERFFSTRAAT 4 Loidschc Lompen-, Metalen- an Zakkenhandel 3818 IJS- EN WEDER DIENENDE: om prijzen van 80.40.20.ƒ10 op de baan van R. W. IJSCLUB op de Koppoei te Rijpwetering op Dinsdag. II Februari nam. 2 uur. Melden tot 1.30 uur in de „Vergulde Vos". Tel. opgave 218 Inleggeld 1.per persoon. Entrée baan voor leden 0.25, niet-leden 0.50. 079 SCHRIFTELIJKE CURSUS IN DE KATHOLIEKE GELOOFSLEER Elke 14 dagen een les. Het gezonden werk ont vangt men gecorrigeerd terug. Abonnements prijs 7.50 per jaar; voor den geheelen cursus (3 jaar) 20.Men verbindt zich minstens voor één jaar. Prospectus met volledig over zicht gratis verkrijgbaar. 4006 Landelijk Secretariaat der Katholieke Actie, Postbus 2, Heemstede. AANGEBODEN 2 Prima kuikens! Vanaf .1 Maart: Reds. Barnevel ders, N.-H. Blauwen. W. L. van erkend fokmateriaal. onder Riikskeur. Bonnen r.u aanvragen bij den P. B H.. Groeneve'd's Broedery. Leiderdorp tel. 25590. Rijks erkenning A 1586 Lid V. B. N. In'ichtingen gra tis op aanvraag. 4344 2 Te koop aangeboden nieuwe wintermantel m. 4-i. geheel gevoerd, zonder punten 45.nieuwe avondiapon bleu. v. o. m. 44. Ru--s. Kamerbiliart t. z. a. b. Garenmarkt 40. Lei den. Tel 22928. 073 2 Hennen! Hennen a. d leg vrii te koon. Groene- ve'd's Broederii 15386. v. d. Va'k Boumanweg 26a. tel. 25590. Bonnen voor ééndag- kuikens. Aanvragen aan den P. B. H.. Inlichtingen gratis. 007 PERSONEEL 2 Gevraagd 1 Maart doktersgezin met 1 baby. een zelfst. meisje, voor d. en nv. g. g. v. Mevr. Dr. A. TolenaarRoeproek. Plantsoen 63. Leiden. 3990 2 Meisje direct pevraagd voor hee'.e of halve dagen, event, dag en nacht, in kl. gezin bij Mevr. Jac. Weze lenburg. Hazerswoude Dorp Voorweg C20. hoek Roe mer. 3971 2' R. K. Boerenarbeider of knecht gevr. bij L. Th. de Haas. Meer- en Geerweg 43 Stompwijk. 075 2 R. K. Boerenarbeider b. z. a. oer 1 Mei, of voor an dere landbouw werkzaam heden, huis en tuin moet disponibel zijn. Br. onder no. 077 bur. v. d. blad. 2 R. K. Boerenknecht. Ge vraagd met half Maart of 1 Mei R. K. Boerenknecht of Arbeider, goed kunnen de melken. W. Visser. Aar- landerveen. 3987 2 Twee zusters bieden zich aan. één voor hu'p in de huishouding de andere voor nieuw en verstelnaai- v/erk en fijn stoppen van dames- en hee^n kleed ing. Br. onder no. 053 bureau van dit blad. DIVERSEN 2 Viert de as. blijde ge beurtenis met feestartike- ten uit Jean van Zijp's feestmagazijn Hoogland- sehe Kerkgr. 40. Telefoon 22287, Leiden, o.a. feest- mutsen feestpetten. toe ters, slingers, lichtfakke's. vuurwerk en v'aegen. 065 2 Verloren Dinsdag 4 Fe bruari (bü trouwpartij) vermoedelijk Raadhuis, Kerk of onderweg, een zilveren horloge met chroom bandje. Tegen be looning terug te bezorgen Annie de Jong. Zuideinde no. 24 R'veen. 076

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3