3)e C«icbolve6oivrattt Ontwapening na de vredesverdragen Soekarno weigert Nieuwe voorstellen Palestina-kwestie Min. Beel antwoordt de Eerste Kamer „Is de Nazi-mentaliteit uitgeroeid" 1 OP KORTE GOLF j ZATERDAG 8 FEBR. 1947 Bureaux: Papengracht 32 Leiden Giro 103003 Telefoon: Admin., Adv. 20826. Redactie: 20015. Dir., drukkerij en Abonnem. 20935. Abonnementsprijs 0.26 per v;eek, 1.10 p mnd. 3.25 p. kwartaal Franco p. post f 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37c JAARGANG No. 11008 Hoofdredacteur: TH. WILMER. Directeur: C. M. v. HAMERSVELD Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties Ï5 cent per m.m. Bij contract belangrijke korting. V In een geördenden rechtsstaat TJET antwoord van den minister van jus- ti'.ie aan den proceureur-fiscaal bij het Bijzonder Gerechtshof te 's-Gravenhage, mr. Zaayer gisteren gepubliceerd is duidelijk en klaar. Bij de behandeling van de zaak tegen Piek, den ex-directeur van „Winterhulp" had mr. Zaayer zijn hart uitgestort in een rede, waarin hij verklaarde, dat in Neder land aan hen, die dat verdienen, geen recht wordt gedaan. Welke straf moet ik in het licht van de ze situatie eischen, vroeg mr. Zaayen. Te-" genover rechter en publiek geldt, zoo ging hij verder, dat. indien het O.M. iets re- quireert, waarvan een ieder in redelijk heid begrijot, dat het toch niet gebeuren zal, het O.M. niet au serieux genomen wordt. Hij eisch'e derhalve niet de dood straf, hoewel hij vond, dat Piek, als hij cte straf had gekregen, die hij verdient, op den dag van de bevrijding aan een boom zou hebben gehangen. „Het Vrije Volk" merkte dezer dagen hierbij op: „Indien mr. Zaayer van oordeel is, dat te dikwijls gratie wordt verleend, dan kan hij daarvan getuigen, overal waar hij wil. maar dan is het eischen van een veel lichtere straf, bij wijze van protest, wel de slechtst denkbare manier. Als de procureur-fiscaal er de brui aan wil geven, dan kan hij dat doen door zijn functie neer te leggen, niet door bij wijze van protest een straf te eischen, die hij zelf niet in overeenstemming met de ernst van het feit acht." Wij zijn het hiermede volkomen eens. Een rechter moet de rechten van hooger gezag erkennen. Zeker niet in zijn functie als rechter daartegen in verzet komen. En allerminst zijn uitspraak la'en beïnvloe den door wrok en wrevel over het ge bruik, hetwelk dat hooger gezag van zmi rechten meent te moeten maken. Als burger kan hij in een democratisch land daartegen ageeren en protesteeren. Dat de minister van iustitie tegen be doeld optreden van mr. Zaayen protesteert en verklaard heeft in dit verband „ver dere stappen" te zullen „ondernemen", is zeer gewenscht voor de gezagshandhaving in aan geordende rechtsstaat. GENERAAL Marshall heeft gisteren te minister va» buitenlandsche zaken ge het sluiten van een internationale overeen moeten wachten op de voltooiing van vre ten. De minister legde er tevens den nadruk tionale controle van de atoomenergie „van Het openbaar onderwijs NIJMEGEN is een katholieke onder- wijzeres benoemd aan een openbare school. En deswege zijn er vragen aan de minister van onderwijs gesteld door het Tweede Kamerlid Thomassen van de Partij van den Arbeid. Mag dat zoo maar? De be noemde onderwijzeres is een voorstandster van het bijzonder onderwijs, naar zij zelf heeft verklaard! Maar: kan zij daarom niet een goed onderwijzeres zijn voor die kin deren, wier ouders het openbaar onderwijs de voorkeur geven? Onlangs werd in Leiden op een vergade ring van openbare onderwijzers geklaagd, dat het openbaar onderwijs „stijlloos" is. Onderwijzers met een principieële levens beschouwing zullen het van die „stijlloos heid" kunnen zuiveren, voorzoover dat mogelijk is binnen het kader van de „neu traliteit", die zij er zullen moeten betrach ten. Als men meent, dat een katholieke on derwijzer die vereischte „neutraliteit" niet zal betrachten en b.v. een communist wèl, dan ijvere de P. v. d. A. om bij het open baar onderwijs communisten de voorkeur te geven boven katholieken en zelfs katho lieken geheel uit te sluiten! Men zal er ech ter dan de.... „neutrale" gevolgen van plukken! Gewijzigd Linggadjati onaanvaardbaar. Soekarno zal de gewijzigde lezing van de ontwerpovereenkomst Linggadjati, waar mee de C.-G. uit Den Haag is gekomen, niet onderteekenen. „Wij zijn bereid on middellijk de overeenkomst te onderteeke nen, zooals deze geparafeerd werd op 15 November 1946, maar de nieuwe Neder- landsche eischen, zooals die nu geformu leerd zijn, kunnen wij onmogelijk aanvaar den", zeide Soekarno. Dr. J. P. Koets, die deel uitmaakt van het kabinet van dr. Van Mook, heeft verklaard, dat de Nederlanders het verdrag van Ling gadjati niet zullen onderteekenen, vóór de Indonesiërs in geheel Nederlandsch Oost- In dië het bevel „staakt het vuren" hebben gegeven. Een groep buitenlandsche journalisten heeft opnieuw de republikeinsche ministers op hun reis naar Djokjakarta mogen ver gezellen, iets waarover de Nedeilandsche journalisten, wien de toegang tot het bin nenland ontzegd wordt, zeer ontstemd zijn. Het republikeinsche ministerie van Voor lichting wijst alle verzoeken van de Neder- landsche pers af met de bewering: „Wij hebben onze motieven; het kan nu eenmaal niet anders." COMMISSIE 19 FEBRUARI TERUG UIT DE WEST. De parlementaire commissie voor de West zal 19 Februari in ons land terugkeeren. 49 gevangenen aan palen gebonden en gefusilleerd "Voor het Bijzonder Gerechtshof van Amsterdam, dat zitting hield in Utrecht, had zich o.m. te verantwoorden de Amersfoor- ter E. van Doorn, berucht bewaker uit het kamp Amersfoort. Uit de verklaringen van verschillende getuigen bleek, dat verdach te als bewaker van het kamp Amersfoort als een bruut was opgetreden. On onmen- schelijke manier had hij de gevangenen getrapt en met den knuppel op de kaalge schoren hoofden geslagen. Een aantal ge vangenen moest onder zijn leiding palen opladen en overbrengen naar de Leusder- heide, waar zij de palen moesten ingraven. „De stommelingen snapten er niks van", had hij zich snoevend uitgelaten. Aan de palen werden 49 gedetineerden vastgebon den en gefusilleerd naar aanleiding van den aanslag op Rauter. De proc.-fiscaal zeide in zijn requisitoir, dat Van Doorn blijken heeft gegeven van een gevaarlijke geweldscriminaliteit. Hij noemde verdachte een intens slecht mensch, die geruim en tijd uit de samenleving moest worden gebannen en eischte 20 jaar gevan genisstraf tegen hem. DE TEEKENING VAN HET ITALIAANSCHE VREDESVERDRAG. Markies Roberto Lupi di Soragna, voor malig waarnemend ambassadeur te Pa rijs, is benoemd tot gevolmachtigd minis ter om het vredesverdrag met Ealië te tee kenen. Hij zal na bekrachtiging van zijn benoeming door president de Nicola naar Parijs vertrekken. Washington zijn eerste persconferentie als houden, waarbij hij o.m. verklaarde, dat komst betreffence de ontwapening zal desverdragen in Europa en het Verre Oos- op, dat een overeenkomst over de interna- primair belang is". V.S. vastberaden achter buitenlandsche politiek van Marshall Over het algemeen worden de verklarin gen van Marshall beschouwd als een krach tige verzekering tegenover de wereld, nu de conferentie te Moskou voor de deur staat, dat de politiek der Veresnigde Sta ten ten aanzien van het opstellen der vredes verdragen voor Europa en Azië zonder voorbehoud wordt gesteund door de gewel dige militaire macht en menschenmateriaal waarover de V-S. beschikken. Ofschoon Marshall zorgvuldig vermeed zich uit te laten over de onderwerpen in verband met het vredesverdrag met Duitschland, viel niet te twijfelen aan zijn vastbeslotenheid om, vóór hij naar Moskou zal vertrekken, uitdrukking te geven aan de vastberadenheid, waarmee de V.S. het Duitsche probleem in de oogen zien. Marshall begon met te zeggen: „Het is de polii'ek van den president en van mr. Byrnes geweest, evenzeer als het de mij ne zal zijn, om den invloed van dit land in internationale aangelegenheden te la ten gelden door al het mogelijke te doen om de Vereenigde Naties als het werktuig voor de discussie van interna'ionale pro blemen en de handhaving van den vrede onder de volken te verstevigen en te ver volmaken. Zii aan zii met deze politiek gaat het volledig sn actief deelnemen a? het uitwerken der vredesverdragen, die de duurzame basis zullen vormen, waarop de V.N. hun functies zullen kunnen uiloefe- De nieuwe voorstellen van de Britsche regeering in verband met de politieke si tuatie in Palestina zijn schriftlijke aan de Arabische deiegaties en aan het Joodsch bureau toegezonden. Men gelooft, dat het kabinet over het algemeen voorstellen van Bevin heeft goedgekeurd, die, naar verluidt, inhouden, DE KEMPHANEN WETEN VAN GEEN WIJKEN. Nadat de speciale ontwerpcommissie der V.N. gisteravond twee uur vergaderd had, bleek men opnieuw niet uit de impasse te kunnen geraken. Een Australisch compromis-voorstel, dat ter elfder ure werd ingediend, faalde, daar noch de Amerikaansche afgevaardigde, Austin, noch de Russische, Gromyko van het standpunt wilden wijken. dat binnen het kader van het mandaat tot een soort vijfjarenplan moat worden over gegaan me semi-autonorne Arabische en Joodsche gebiederAan het einde van die periode zou de toestand weer in oogen- scbouw moeten worden genomen, hetgeen niet zou behoeven te beteekenen, dat een verdeeling 'ou worden ingevoerd. Het is ni't Lakend', of de Britsche regee ring ingeval van verwerj ing der nieuwe voorstellen zal besluite zc toch uit te voe ren ofwel het plan aan de Vereenigde Na ties zal voorleggen. De Arabische delegaties zullen vandaag het plan bestudeeren. Evacuatie uit Palestina voltooid. Officieel wordt medegedeeld, dat de eva cuatie van Engelschen uit Palestina is vol tooid. Zelfs per vliegtuig begaven de deelnemers aan den Elftedentocht zich naar Leeu warden. De schaatsenrijders even voor het vetrek van het vliegveld Schiphol. Benoeming van prof. de Quay gerechtvaardigd Minister Beel heeft gisteren de spiekers, die in eerste instantie het woord voerden over de begroo+ing van binnenlandsche za ken, geantwoord. Spr. betoogde dat inzake bestrijding der zedenverwildering voor lo cale corporaties ook een taak is weggelegd, doch de groote taak ligt bij de kerken, on derwijsinstellingen en organisaties. De mi nister meent met betrekking tot de verwij dering van burgemeesters ver te zijn ge gaan en ontkent dat de voorziening in bur gemeestervacatures eindeloos duurt. Ten aanzien der salarieering van de bur gemeesters in kleine gemeenten deelt spr. mede, dat daaraan bij de voorgenomen her- Mgr. Groeber, Aartsbisschop van Freiburg IN DE EERSTE BOODSCHAP, welke de Aartsbisschop van Freiburg, Mgr. Conrad Groeber in het nieuwe jaar tot zijn diocesanen heeft gericht, gaat deze uitvoerig in op het probleem „Denazificatie" van D uitschland. Naar zijn meening wordt bij zuivering te weinig gelet op de noodzakelijkheid om ook de Ideologie van het nationaal-socialisme uit te roeien. stiger voor het Christendom. In dit opzicht zullen in ons openbare leven heel wat din gen moeten veranderen, willen wij niet spoedig tot de ervaring komen, dat de naam wel is veranderd, maar dat de oude men taliteit is gebleven. Het zal derhalve onze dwingende taak zijn in 1947 er op toe te zien, dat in het openbare leven, zoowel als in de pers, de literatuur en in de scholen deze dingen recht gbzet worden en dat de nationaal-socialistische beginselen zoowel als de vroegere vertegenwoordigers der na zi's tot zwijgen worden gebracht! EPIDEMIE VAN SCHIJNHEILIGHEID. Mr. Groeber stelde ook aan de kaak de „epidemie van onwaarachtigheid en schijn heiligheid", welke het openbare lc\en in Duitschland bedreigt in zooverre als daar door iedereen beweerd wordt, dat hij nooit een nazi is geweest. In verband hiermede citeerde de Aarts bisschop een uitlating van den onlangs overleden chef der politie te Freiburg, die naar aanleiding daarvan eens schertsend gezegd had: „Er zijn blijkbaar in totaal maar twee nazi's in Duitschland geweest, de Aartsbisschop en ik!" De haat legen de kerk leeft nog'op groote schaal voort „In den grond der zaak", zoo verklaart de Aartsbisschop, „is de zuivering van na zi's uit het openbare leven niet het eerste en meest dringende vereischte. Ik acht het van veel meer belang, de ideologie te be strijden, welke den grondslag vormde van het vroegere regime. Het is verbazingwek kend, dat in feite onnoemelijk veel minder aandacht wordt besteed aan de uitschake ling van deze ideologie dan aan de bestraf fing van de personen, die haar vertegen woordigden. Nadat ik met de uiterste be langstelling alles heb gevolgd wat over dit onderwerp in dagbladen en tijdschriften is geschreven, heb ik nauwelijks ie+s gevon den, dat kan worden beschouwd als een af doende weerlegging van wat men den grondslag der nazi-ideologie noemt Het is een opvallend feit, dat wezenlijke elemen ten van deze levensbeschouwing blijven voortbestaan, zonder dat er op werdt ge wezen. Ik wijs bijv. op de goddeloosheid, welke nog steeds vele voorstanders heeft, op de ontkenning van de onsterfelijkheid der ziel, op bepaalde ideeën omtrent de verhouding tusschen enkeling en Staat. In dit opzicht is het noodzakelijk er op te wijzen, dat vele personen, die lippen dienst bewijzen aan de democratie, nog steeds wat hun ideologie betreft, veel ge meen hebben met het nationaal-socialisme. Verscheidene praktijken van de vroegere nazi-partij hebben haar evenzeer overleefd als sommige instellingen, die al lang als overblijfselen uit een vroeger tijdperk had den moeten zijn opgeruimd. Laat mij één ding duidelijk zeggen: de haat tegen de Kerk, die gekoesterd werd door het nazisme, leeft nog op groote schaal voort en wordt nog voortdurend zonder be perkingen in praktijk gebracht, zoodat men zich dikwijls moet afvragen, of wij nog steeds leven onder het oude regime of dat een nieuw tijdperk is aangebroken, dat rechtvaardiger en verdiaagzamer is en gun- 000000000000000000000000000000000000000 OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOI BINNENLAND. Mevr. M. A. PenninkNitschmann uit Nijmegen zal gedurende twee maan den voor de drie Prinsesjes zorgen, daar zuster Huidekooper zich, na de geboorte van het prinsje of prinsesje, geheel aan de kraamverpleging te Soestdijk zal wijden. Mevrouw Pennink heeft haar functie op 1 Februari j.l. aanvaard. Benoemd is tot burgemeester der ge meente Beek (L.): P. J. H. Minkenberg; tot burgemeester der gemeente Westelling- v.erf: H. Huisman; tot burgemeester der gemeente Raalte: A. J. Ganzeboom. Het Concertgebouw Orkest uit Am sterdam is naar Engeland vertrokken. Het broodverbruik, dat vóór den oor log circa 1900 gram per week per persoon bedroeg, is gestegen tot 2200 gram per persoon per week. Het voorlichtingsbureau van den voe dingsraad waarschuwt tegen het bakken in vloeibare paraffine. Taxi's op de bon! In Amsterdam zal vanaf Maandag a.s. als proef bij het sta tion een kastje worden aangebracht, waar men een bonnetje voor een taxi kan af scheuren. Wie bij een vrijkomende taxi het laagste nummer heeft, krijgt voorkeur De Amsterdamsche recherche heeft den aanvoerder van een bende inbrekers gearresteerd. Twee collega's waren reeds eerder gevangen genomen. De bende heeft meer dan 53 inbraken op haar geweten. Een vijfjarig meisje is bij een brand boven een café te Arnhem levend ver brand. In een fabriek van stofzuigers te Nij megen de „Holland-electro" C.V. is een machineketel uit elkaar gesprongen; er waren negen lichtgewonden. Een kinderhuis van het Leger des Heils is te Ommen afgebrand. Van den in ventaris kon veel worden gered. Ter dood veroordeeld is de 21-jarige Jetse Bos, te Rotterdam, die deel had uit gemaakt van de beruchte Duitsche vuur- peletons. BUITENLAND. De ouders van Eva Braun, die op het laatste moment nog de schoonouders van Hitier zijn geworden, zijn Voor een zuive ringshof gedaagd, omdat zij rijkelijk gepro fiteerd zouden hebt en van de relaties van Eva met Hitier. De vroegere bevelhebber der Duitsche troepen in Denemarken, generaal von Hanneken, is, verkleed als gewoon soldaat in een krijgsgevangenenkamp in de Brit sche zóne teruggevonden. Te München zijn 17 Duitschers gear resteerd, die Amerikaansche uniformen droegen en het agentschap van de Reichs- bank te München met automatische wapens wilden overvallen. Men vond bij hen voor 1 millioen Mark aan juweelen. Een Tsjechische trein met Unrra-goe- deren is tusschen Keulen en Remagen ge plunderd. Te Nice is voor het eerst sinds 1939 het carnavalsfeest weer gevierd. Het was schitterend weer. STUNTVLIEGERS VERLOREN EEN VLEUGEL. In Frankrijk is een toestel van de Fran- sche marine neergestort. Het ongeluk vond plaats bij het dorp LovmairaPlouzane, in Bretagne, met eenFieseler-Stirch-ma- chine, die naar het hee acrobatische toe ren in de lucht uitvoerde en daarbij een vleugel verloor. De beide piloten vonden den dood. BESTRAFFING DER NAZI'S. Wat de bestraffing der nazi's betreft, legt Mgr. Groeber den nadruk op de noodzake lijkheid onderscheid te maken tusschen (1) Nazi-misdadigers. (2) personen, die belang rijke posten bekleedden, zonder misdaden te hebben begaan, en (3) de meeloopers met de nationaal-socialistische beweging. De misdadigers, zoo zeide hij. moeten zwaar gestraft worden, de tweede groep met mindere gestrengheid worden beoor deeld, de derde groep moet niet worden vervolgd, maar ingeschakeld in het Duit sche leven. De Aartsbisschop waarschuwde tegen een „valsche sentimentaliteit" ten aanzien van de eerste groep: „Medelijden en edel moedigheid zijn in het geheel niet op hun plaats, waar dit werkelijke misdadigers be treft, menschen, die stroomen bloeds heb ben vergoten, die de uitroeiing van geheele volkeren hebben beraamd en daarmede reeds waren begonnen, die een ieder, die er een andere opinie op na hield, des doods schuldig achtten en dergelijke tegenstan ders vaak op de meest wreede manier ge dood hebben. In het belang van ons volk zoowel als van heel de menschheid moet het zwaard der gerechtigheid in zijn volle scherpte op deze lieden neerkomen. Zelfs van Christelijk standpunt bezien, zou het verkeerd zijn, zulke ernstig schuldige me- de-Duitschers te beschutten met den man tel der verzoening en hen over te laten alleen aan het oordeel van God. Want het gevolg daarvan zou zijn, dat de n.isdaden niet geboet zouden worden en weer op nieuw zouden te voorschijn komen, mis schien in een anderen vorm. Wat betreft hen, die terechtgesteld zijn in Neurenberg, kunnen wij als Christenen bidden, dat God hun een barmhartig Rech ter zij, maar het zou van een valsche senti mentaliteit getuigen, te zeggen, dat zij slechs misleide menschen waren, die edel moedig vergeving verdienen. Wat echter diegenen betreft, die geen misdadigers waren, maar toch belangrijke posten hebben bekleed, moet een mindere maatstaf worden aangelegd, hoewel het niet mag worden vergeten, dat zij op het aller minst toch vertegenwoordigers waien van een ideologisch systeem, dat noodzakelijk leidt tot misdaden ziening der salarissen aandacht zal wor den geschonken Ten aanzien "an de benoeming van prof. De Quay tot commissaris der Koningin in Noordbrabant herinnert de heer Beel aan zijn uiteenzetting in de Tweede Kamer. Spr. verklaart het volkomen eens te zijn met den heer Wijffels. Het kan zijn, dat de Unie in een latere periode fouten heeft gemaakt, maar het is niet juist die fouten uit het ver band scherp naar voren te brengen. De mi nister herinnert aar de conclusie van het rapport, volgens welke het optreden van het driemanschap over het geheel genomen in het belang van Nederland is geweest. Voor hem is de commissie gezaghebbend. De minister zegt voorstander te zijn van gemeentelijke autonomie, maar daarnaast is hij ervan overtuigd, dat men de autono mie geen dienst bewijst door gemeenten te lóten voortbestaan als ze onvoldoende be staanskracht hebben. De heer Beel verklaart zich voorstander van een verdere verruiming der bevoegd heden van de prov. besturen. De loon- en salarispolitiek der regeering heeft haar stempel gezet op de verhooging van 10 pet. In vele gevallen bleek, dat het rijksplafond in de gemeentelijke regelin gen werd overschreden. Er zal echter soe pelheid in acht worden genomen. Hierop volgen de replieken, waarbij o.m. de communistische afgevaardigde Branden burg tegenover den heer Wijffels (K.V.P.) beweert, dat zijn partij van het oogenblik der bezetting af in de oppositie is gekomen. De begrooting wordt aangériöfhen met de stemmen der communisten tegen. GROENTEHANDELAREN CONTRA MINISTER. De besturen van de drie organisaties op het gebied van den handel in aardappe len, groenten en fruit, te weten de gros siers, commissionnairs en detaillisten heb ben brsloten met ingang van Woensdag a.s. voorloopig geen groenten meer in den verkoop te brengen, welke gebonden zijn aan de door de regeering vastgestelde maximumprijzen. De verkoop van de zoo genaamde vrije groenten, zooals bijvoor beeld spruiten, zal normaal doorgang vin den. Zooals bekend, hebben de besturen den minister van Landbouw gevraagd in ver band met de hooge vcilingprij-zen de kor- telingsvastgestelde maximum-prijzen op te schorten en een regeling te willen aan vaarden. welke de organisaties zouden ont werpen. Er is over dit voorstel geen over eenstemming bereikt met het gevolg, dat gisteren in Den Haag bovenstaand besluit werd genomen. KERKNIEUWS. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal a.s. Dinsdag geen audiëntie verleenen. STAATSLOTERIJ. No. 16857 (niet) met een premie van 3000. NIEUWE POOLSCHE REGEERING. Het lid van de Poolsche socialistische par tij, Cyrankiewicz, die door president Bierut belast werd met de vorming van een nieu we regeering, heeft gisteren zijn kabinet bekend gemaakt. De tien voornaamste por tefeuilles heeft Cyrankiewicz verdeeld over communisten en socialisten. Er zijn twee vice-premiers, waarvan de een een com munist is en de ander een pro-regeerings- gezind lid van de Boerenpartij. Minister van Buitenlandsche Zaken is de commu nist Modzclewsky. Mikolajczyk en de leden van de Boerenpartij zijn van de nieuwe re geering uitgesloten. DRASTISCHE ELECTRICITEITS- BEZUINIGING IN ENGELAND. Na een bijzondere bijeenkomst van het Engelsche kabinet heeft Shinwell, de En- gelsche minister van brandstoffen, in het Lagerhuis meegedeeld, dat de regeering heeft besloten, dat de industrieele ver bruikers in het gebied van Londen en in het Noord-Oosten, Noord-Westen en Mid den van Engeland met ingang van Maan dag a.s. geen electriciteitstoevoer meer zul len krijgen. De particulieren in deze stro ken zullen van 9 tot 12 en van 14 tot 16 uur worden afgesloten. Deze mededeeling werd tijdens het debat over de steenkool positie gedaan, nadat de socialisten en de communisten de regeering hadden aange vallen. WEERSVERWACHTING O AANHOUDENDE VORST. o Aanvankelijk nog krachtige, later iets afnemende Oostelijke wind. Droog o weer. In het Zuiden zwaar tot half be- g wolkt, meest matige vorst. In het g Noorden licht bewolkt, meest strenge g g vorst. g ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1