De Gemeenteraad van Leidschendam LEIDSCH TRIBUNAAL MARKTBERICHTEN R.K.SIagersbediende WIE HELPT VR. KANTOORBEDIENDE HUISHOUDSTER en 2e MEISJE GESLOTEN Luchtbandenwagen Eengezinswoning „De bevrijde Don Quichotte" Opzichter-Teekenaar flinke Bakkersknecht Lnonstaten Verzamelloonstaten TELEFOONTJES DINSDAG 4 FEBR. 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 4 Oppositie tegen college van B. en W. De gemeenteraad heeft in een langdurige zitting vele punten (hoewel niet alle) van de agenda afgehandeld. Wij vermelden o.a. aanneming voorstel tot publieke verpach ting van de vuilnisstaal, voorstel tot ver hooging van de hondenbelasting op f 10. voor een luxe- en 5.voor een waak- en/of bedrijfshond, vaststelling van het be drag bedoeld bij art. 55 bis der L.O.wet 1920 op 17.17 per leerling. Daarna kwam de gemeentebegrooting voor 1947 in behandeling. Algemeene be schouwingen werden gehouden door den heer Koerts (P. v. d. V.) die adviseerde tot stichting van een gemeentelijk grondbe drijf, een algemeene begraafplaats, een gymnastieklocaal meer in de kom van de gemeente en een badinrichting in het oude raadhuis aan de Delftschekade. De heer Boone (P. v. d. A.) klaagde de Kath. Volks partij aan wegens gemis aan voldoende de- mocratischen geest wat z.i. bleek uit de samenstelling van het college van B. en W., waarin geen plaats is afgestaan aan een niet-katholiek. Volgens spr. had de K.V.P. hier een mooie gelegenheid gehad te too- nen, dat zij, hoewel 10 zetels in den raad bezettende ook een wethouderszetel ter be schikking had gesteld aan de 5 niet katho lieke raadsleden. Verder drong de heer Boone nog eens aan op de invoering van den schoolartsendienst ook voor de kath scholen welke wegens de houding van het kath. schoolbestuur nog steeds voor den schoolarts zijn gesloten. De commissie tot onderzoek van de ge meentebegrooting had een rapport opge steld, waarin geadviseerd wordt in de buurtschap Stompwijk een brandspuit te stationeeren, al was het maar een goed functioneerende tweedehandsch spuit. B. en W. achtten dit niet gewenscht, want als er een spuit komt moet deze goed zijn en de bevolking het volle vertrouwen geven. In Leidschendam is een zeer goede en voor haar taak berekende brandspuit aanwezig en nu de telefoon geautomatiseerd is, kan de spuit, waarvoor steeds personeel dispo nibel is, dadelijk uitrijden en binnen hoog stens 5 minuten in Stompwijk zijn. Verder werd wat Stompwijk betreft de vernieuwing gevraagd van de bruggen in de Stompwijkscheweg. B. en W. antwoord den. dat thans voor de vernieuwing van brugdek, voor elke brug een bedrag van 100 is uitgetrokken. De gevraagde ver nieuwing der bi-uggen en op breedte bren gen van den weg zal naar schatting f 5000 a 6000 per brug kosten en een dergelijke uitgave meenen B. en W. niet te kunnen verantwoorden. De commissie drong ook aan op verhoo ging van de subsidie aan Wit-Gele en Groene Kruis tot 1000 per jaar. Hoewel deze vereenigingen niet zelf hebben ge vraagd om subsidie-verhooging, zullen B. en W. zich hierover toch beraden en in dien thans een verzoek dienaangaande mocht binnenkomen. Er zal dan echter wor den nagegaan wat bedoelde vereenigingen zelf reeds hebben ondernomen, om de in komsten te verhoogen. Zeer langdurig werd gesproken over de Het Leidsch Tribunaal deed heden uit spraak in de volgende zaken. De zaak tegen N. H. Fennesl te Katwijk werd terugverwezen ter heropening van het onderzoek, waarbij aan de P.R.A. zal worden opgedragen een onderzoek in te stellen naar de finantieele positie van be schuldigde gedurende den bezettingstijd. J. M. Jansenvan Winkel te Alphen a. d. Rijn werd ontzet uit beide kiesrechten. J. Visser te Ter Aar: verbeurdverkla ring van een bedrag van 100.en ont zetting uit beide kiesrechten. BIJZONDERE RAAD VAN CASSATIE. De Bijzondere Raad van Cassatie ver wierp het door Th. J. Gahrmann uit Leid schendam ingestelde beroep. Gahrmann was door het Bijz. Gerechtshof te 's-Gravenhage wegens toetreding tot het N.S.K.K. tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld. post van 56000.op den kapitaaldienst voor herbestrating van eenige straten in de gemeente. B. en W. hebben zich tegen schrapping van deze post fel verzet omdat het voor ieder duidelijk is dat herbestra ting dringend noodig is, te meer omdat door vernieuwing van het wegdek in de Dam- laan materiaal vrijkomt dat nu nog dienst kan doen voor l.erbestrating van secundaire straten, wat na verloop van tijd echter niet meer mogelijk is omdat het vrijkomende materiaal dan ook versleten zal zijn. Herhaalde malen werd door B. en W. getracht tot een vergelijk te komen en voorgesteld de post tot 25000.te ver minderen, doch zonder resultaat. De com missie stelde voor de post te schrappen welk voorstel werd aangenomen met 11 tegen 3 stemmen. Het gevolg is, dat aan B. en W. nu geen gelegenheid geboden wordt om de zoo noodzakelijke herbestra ting b.v. van de Leidschendam onwaardige Damstraat ter hand te nemen. Klachten dienaangaande zullen B. en W. dan ook met recht naar den raad renvoyeerën. Nadat de commissie nog had kenbaar gemaakt dat h.i. de loonen en wedden van het gemeen te-personeel te laag geacht moeten worden, waarbij B. en W. zich aansloten, kwam de begrooting bij stemming. Zij werd aange nomen doch de beide wethouders wensch- ten geacht te worden te hebben tegenge stemd. De vergadering werd daarna we gens het vergevorderd uur verdaagd. STOMPWIJK Ouders! Hedenavond 7.30 uur wordt in Café ..Het Blesse Paard" een bijeenkomst gehouden voor de ouders van de school gaande kinderen. Kapelaan Grimbergen uit Haarlem zal een lezing houden over de ..opvoeding van de moderne jeugd". Na alloop zal er gelegenheid gegeven worden tot het stellen van vragen Ouders laat uw belangstel'ing blijken en komt allen. Het is in het belang van uw eigen kinderen. WASSENAAR Jubileum. Verleden week was het 25 jaren geleden, dat de heeren A. J. v. Noort en Jac. Ruygrok werden benoemd in het Collectanten-co'lege v. d. St. Willibrordus- parochie te Wassenaar. Nadat de jubila rissen door den voorzitter, den heer G. W. van Kesteren de feestelijk versierde zaal waren binnengeleid en alle leden van het college hadden plaats genomen, v/erden zij c'oor de zeereerw. heer pastoor Buijs harte lijk begroet en toegesproken. Z.Eerw. feli citeerde de jubilarissen met hun 25-jarige ambtsvervulling en wees op het verdien stelijke van hun werk, waarvoor zij zich vele offers hadden getroost. Spr. besloot zijn toespraak met den wensch dat zij nog vele jaren met hun gezinsleden mogen gespaard blijven. Hierna overhandigde de voorzitter namens het college eenige ge schenken en ieder een oorkonde met de handteekeningen van den pastoor en van 30 medeleden. Beide heeren dankten den Z.Eerw. Pastooi en Voorz. voor de .har telijke woorden tot hen gesproken. WARMOND „Ziekenhuisverpleging." De R. K. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging" kwam in jaarvergadering bijeen in Hotel De Stad Rome". De voorzitter, de heer F. Slager, betreurde het, dat, gezien het be lang van deze vergadering zoo weinigen waren opgekomen. Juist onze vereeniging, die te kampen heeft, aldus spr., tegen de zoo veel grooter en machtige Vereenigin gen, die voor de verplicht-verzekerden gel den, staat er thans zoo voor, dat wij óf duurder worden, óf moeten verdwijnen, hetgeen hem ten zeerste zou spijten. Hier na volgde het jaarverslag van den secreta ris en het jaarverslag van den penning meester. Aan dit laatste verslag ontleenen wij het volgende: De ontvangsten aan con tributie enz., bedroegen in het afgeloopen boekjaar f 4781 56; het aantal verpleegda- gc-n 302, hiervan waren 27 vei-pleegdagen voor kinderen onder de 15 jaar. Het voor- deelig saldo bedroeg 1634.30, waardoor het kapitaal was gestegen tot 4252,43. De voorzitter sprak zijn voldoennig uit over de stand van de kas en dankte met enkele woorden de penningmeester voor zijn keu rig beheer. Het verslag van de kas-com- missie luidde, dat alle boeken en beschei den in orde waren bevonden. In de nieuwe kas-commissie werd h«enoemd de heer Nic. Schavemaker, die deze; benoeming aan nam. De aftreden de-bestuursleden de hee ren F. Slager en Q. v. d. Kerkhof, werden bij acclamatie weer in hun functie herko zen. De rondvraag leverde geen bijzondere punten op, waarna de voorzitter deze ver gadering sloot met een speciaal dank woord aan den ZeerEerw. heer Pastoor voor zijn daadwerkelijke belangstelling voor het fonds. IJszeilwedstrijderi op het Braassemermeer De „Ijsbeer" van G. van Wijk ongenaakbaar. Vftor de derde maal gedurende dit win terseizoen is het Braassemermeer geschikt geworden voor de ijszeilsport. De vele ijs- toeristen, die het meer overstaken, hebben kunnen constateeren, dat het ijszeilen weer een levendige aanblik bood. Zaterdagmid dag is een wedstrijd gehouden, waarbij ook de nieuwe „IJsbeer" van G. van Wijk van Woubrugge onbetwist de overwinning behaalde. Het ijs, dat met een dunne sneeuwlaag is bedekt, was niet snel en er was ook slechts een matige wind. Om uie reden moesten eenige schuitjes de strijd opgeven wegens te groote achterstand. Op merkelijk was het goéde zeilen van Th. l'Ami, die zich bij de zeilers uit Roelof- arendsveen op een zeer goede derde plaats nestelde. De wedstrijd werd gewonnen door G. van Wijk met-een tweerondentijd van 34 min. 32 sec. Daarop volgde Cor van Staveren met 36 min. 10 sec. Na deze schuiten van gelijk type volgden op ver dere afstand de Veensche zeilers: 3. M. Verdel 51.22; 4. Jac. v. d. Meer 52.55; 5. Th. 1 Ami 52.59; 6. P. Bakker 1.2.10; 7. P. Loos 1.8.N. van Ruiten, S. Vink, M. v. d. Meer en Jac. Loos gaven op. VOETBAL Nederland, Polen, Groot Brittannië, ZZuid-Afrika, Joegoslavië, Ierland, Nieuw- Zeeland, Noorwegten, Frankrijk, Britsch- Indië Monaco en Denemarken hebben voor de eerste ronde vrijgeloot. Amerikaansche zone: AustraliëCanada. Onmiddellijk na de loting deelde de Amerikaansche L. T. B. mede, dat Ameri ka op Forest Hills, New-York, beginnend op 30 Augustus de Davis Cup verdedigen zal tegen den winnaar van de zones. De eindstrijd tusschen de winnaars van de Amerikaansche er van de Europeesche zone moet voor 18 Augustus gespeeld zijn. Na afloop van de loting zei president Truman: „Ik hoop, dat wij. als het noodig mocht blijken, onze moeilijkheden op in ternationaal geoied op deze1 f de wijze voor het tribunaal zullen kunnen oplossen, als wij dat op de tennisbaan met onze moei lijkheden op tennis-gebied doen. Er zullen tal van fraaie wedstrijden gespeeld worden er ik hoop. dat de cup nog een tijdje in de V. S. blijven zal". Voor de tweede ronde zijn de wedstrij den als volgt jngedee'd: Bovenste helft- PolenEngeland; Zuid- Afrika—Nederland: JoegoslaviëIerland. Onderste helft: Nieuw ZeelandNoor wegen; FrankrijkIndië; MonacoDene maken Zuid-Afrika en Nederland, die elkaar in de tweede ronde ontmoeten kwamen in 1936 te Amsterdam tegen e'.kaar uit, waar bij Zuid-Afrika met 50 won. SCHAKEN Leicester City in vijfde cupronde. Gis teren is voor de derde maal de wedstrijd van de vierde cupronde tusschen Leicester City en Brentford gespeeld op het terrein van de Villa te Birmingham Het resultaat was BrentfordLeocester City 14. Het weer was zoo slecht dat slechts 2500 toe schouwers getuige waren van dezen wed strijd. Werklieden moesten gedurende den wedstrijd de va Jende sneeuw met bezems van grens- en doellijnen blijven vegen. WIELRENNEN Swift-combinatie. Zondag werd de 2 ir.aal 2 km. gereden op de rollen, waarvan de uitslag als volgt is geworden; 1. Jan Schuilei" 2 min. 25.8, 2, R. Riethoven 2,28,4, Joop Riethoven 2.30,6, 4. W. Rijsbergen 2.33,2 5. T. H. Holst 2.38 8. A.s. Zondag wordt er 2 x 3 km. gereden PAARDENSPORT. Jockey aangevallen. Op de renbaan van Heliopolis bij Cairo werd de jockey Gesa Csillag aangevallen door een menigte van ve}e honderden personen, die op zijn paard gewed hadden. Csillag bereed den favoriet doch slaagde er niet in de finish te bereiken zoodat de zege ten deel viel aan een outsider. De omstandigheden, waar onder deze ren p'aats had, wekten de woe de op van talrijke wedders, die Csillag wil den lynchen. Hij wist slechts met de aller grootste moeite aan zijn belagers te ont komen. LAWNTENNIS LOTING DAVIS CUP-WEDSTRIJDEN. Nederland vrij in de eerste ronde. Gisteren heeft in het Witte Huis te Was hington de loting p'aats gehad voor de Davis Cupwedstrijden 1947. President Tru man, omringd door de diplomatieke ver tegenwoordigers der betrokken landen, on der wie zich ook onze ambassadeur J'hr. Loudon bevond, nam de loten uit den be ker. De loting had het volgende resultaat: eerste ronde Eiuopeesches zone: België Luxemburg; ZwedenTsjecho Slowakije; GriekenlandZwitserland. Lisser Schaakclub. De Lisser Schaak club speelde haar 4den competitiewedstrijd tegen Leythen 1, welke een groote over winning op de Lissenaren wist te behalen. De resultaten waren; C. v. d LipP. Plan- jer afgebr.; J. G. SnelH. Boekhoon 01; J DekkerJ. Galjaard afeebr.; G. Dekker A. Kohlbeck afgebr.; J. BosN.N yXA\ J Th. KoppenH. v. We1 zen 01; H. v. WamelH Pont 01; J BoogerdW. de Ridder 0—1; B. L. Hooyer—L. Bootsma 01: A. BoogerdJ. van Piilen 01 Voorloopige uitslag y6!4. DAMMEN. Damvereen. „Lisse Vooruit". Ter ge legenheid van het 15-jarig bestaan van de Damvereeniging „Lisse Vooruit" zu'len door deze vereeniging neöerlaagwedstrij- 11 n gehouden rden, waaraan de volgen de vereenigingen zullen deelnemen: L. D. V. I en II Leiden, D. C. L. I en II Leiden, Damclub Haarlem I en II Haarlem, S. D. V. I en II Sasscnheim. De uitslagen van de borden wedstrijden zijn: 1ste klasse: N. P. DekkerJ. Lang broek 20; A. BalkenendeG. v. d. Voet 1—1. 2de klasse: K. van EssenP. G. Balken ende 20; Th. DuivenvoordeM. Oetelaar 11; Chr. BoogerdC. Baartman 11; G. Ea1 kenendeH. v. d. Kamp 20; J. Dui venvoordeH. v. Drunen 11; A. Balken endeM Oetelaar 0—2; H. v. d. Kamp— M. Balkenende 02; M. OetelaarJ. Dui venvoorde 11. Door den voorzitter van „Lisse Vooruit v/erden de prijzen uitgereikt aan de spe lers, die het hoogst aantal punten in de competitie van den Leidschen Dambond behaald hebben. In de eerste klasse werd de medaille on bedreigd gewonnen door N. J. van Hal. In de tweede klasse eindigden 3 spëTèrs gelijk n.l. P. G. Balkenende, K. van Essen en C. Baartman; ook aan deze spelers werd een medaille overhandigd. BENOEMING BIJ IIET RADIO-WEZEN. Tot secretaris van het bureau van het re- geerings-commissariaat voor het radio-we zen is benoemd J. P. de Herder te Amster dam. CORRESPONDENTIE VOOR MARINIERS ONDERWEG NAAR INDIë. Correspondentie voor de Mariniers a.b. van het m.s. Johan de Wit, behoort uiter lijk 10 Februari om 19 uur te Amsterdam c.s. te zijn, teneinde nog gedurende de reis in een aanloop haven te kunnen worden uitgereikt. Op 25 Februari zal nog een zending post aan deze Mariniers plaats vinden Hiertoe moeten de stukken 24 Febr. om 19 uur in Amsterdam C.S. zijn. In het algemeen behoort de correspon dentie uiterlijk op 8 en 22 Febr. ter post te zijn bezorgd. Het C.D.K. deelt mede, dat de toewijzin gen voor cacao, melk, suiker en versnape ringen welke in verband met de a.s. blijde gebeurtenis in het prinselijk gezin uitslui tend voor school voor gewoon lager en voorbereidend onderwijs zullen worden verstrekt, reeds thans bij de plaatselijke distributiediensten kunnen worden afge haald. INZENDING RIJKSPOSTSPAARBANK VOOR RENTEBIJSCHRIJVING. Hoewel er nog een groote achterstand is, zal de Rijkspostspaarbank geleidelijk aan gelegenheid geven tot het doen bijschrijven van de rente t/m 31 December 1945 in de boekjes. Van tijd tot tijd zal bekend wor den, welke boekjes kunnen worden inge zonden. Hierbij zal, zooals b.v. bij de ver strekking van distributiebescheiden, een letterindeeling worden gevolgd. Zij, die in strijd hiermede boekjes, die nog niet voor inzending in aanmerking komen, toch toe zenden zullen met groote vertraging in de terugzending rekening moeten houden. Cor respondentie moet worden vermeden. Den inleggers wordt aanbevolen geen waarde papieren in de boekjes te laten liggen, aan gezien de Rijkspostspaarbank zich niet aan sprakelijk kan stellen voor het zoek raken van, met de boekjes medegezonden stuk ken. Voorts overtuige men zich dat 't juis te adres op het titelblad is aangegeven. De inleggers wier familienaam met „AA" begint kunnen hun boekjes inzenden in het tijdvak 1020 Februari a.s. Boekjes uitgegeven na 1 Januari 1946 ko men nog niet voor inzending in aanmerking. NIEUWE MAXIMUMPRIJZEN VOOR GROENTEN. De minister van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening heeft, naar wij verne men, nieuwe maximumprijzen voor groen ten vastgesteld, welke op 4 Febr. 1947 in gaan. Deze max.verkoopprijzen voor den de tailhandel zijn per kg. voor de voornaamste producten, resp. niet én wel schoonge maakt: Gekookte kroten meer dan 3 stuks per kg. 0.27; gekookte kroten II (minder dan 3 stuks per kilogram 0.23; roode kool f 0.21—0.29; witte kool ƒ0.16—0.23; sa- voie kool (groen) ƒ0.220.32; idem geel ƒ0.200.28; boerenkool ƒ0.20—0.45; prei I boven 15 m.m. doorsnee ƒ0.25; uien ƒ0.23 0.34; witlof ƒ0.60; koolrapen ƒ0.120.19; peen zonder lof II 50 tot 200 gr. per stuk 0.140.19; peen zonder lof IH en IV boven 200 gr. per stuk ƒ0.12—0.17. KUNSTMEST VOOR PARTICULIEREN. In de maand Februari zal evenals het vorig jaar -r- aan particulieren, die minder dan 10 are cultuurgrond in gebruik heb ben voor de teelt van voedingsgewassen een bescheiden hoeveelheid kunstmeststof fen bonloos ter beschikking gesteld kunnen worden. De detaillisten dienen de hun voor dit doel verstrekte toewijzing zoo goed mogelijk onder hun afnemers te ver- deelen naar rato van de in gebruik zijnde oppervlakte grond. Be'an.ghebbenden, d. w. z. zij, die een particulieren tuin hebben, dienen zich zoo spoedig mogelijk bij hun handelaar te laten inschrijven, volkstuin complexen vallen buiten deze regeling. KATWIJK a. d. RIJN, 3 Febr. Groenten. Per 100 kg. waspeen I f 16 winterpeen 8.108.50, uit'n f 14.9017.10, knolsel- derie 18—26 10, gele kool 15.90—16.40, groenekool 12.80—14.10. ROELOFARENDSVEEN, 3 Febr. Bloe men. Tulpen: Golden Harvest f 0.901.10; Crown Imperial 4147 cent; Sonja 3546 cent, Fabiola 4750 cent. Spring Glory 47 cent, Copland f 0.951.20, Augusta 38 cent, Zenober 4358 cent, La Reine 31 cent, Krelage 4t'55 cent, v. d. Eerde 52 75 cent Hildegarde 30 cent, Fred Moore 40 cent, Eddy 63 cent, King of the Red 36 40 cent, Zenith 49 cent. White Sail 1.35 1.45, Brillant Star 2930 cent, Br'ghtling 5669 vent, Nansen 58 cent, Ibis 38 cent, Narcissen: Whresler 3548 cent, Helios 3039 cent, Carlton 59 cent. Crocussen G11 cent, BI. Druifjes 1632 cent Calia 1.—. Met groote vreugde geven wij kennis van de seboorte van onze 13de telg RUDI E. M. de Brabander C. de Brabander-Kohnen Hazerswoude. 3 Febr. 1947 Rijndijk 65a 3877 Tijde1 ijk St. Elisabeth Ge sticht, Leiden. Mevr. Dros, Fruinlaan 6, vraagt in haar klein gezin door bijzondere omstandig heden voor direct een NET MEISJE Liefst voor d. en n. 3878 GEVRAAGD NETTE A. J. van den Berg, Linden - plein 7. Noordwijk. 3879 Officier, die naar Indië gaat zoekt voor zijn vrouw al- Jéén kamers of etage. Brie ven Hooge Rijndijk 155. Sikkens' Lakfabrieken Sassenheim vragen een M.T.S.er 1 of 2 LABORANTEN v oor research werk op kunstharsgebied. 3883 Sollicitaties, uitsluitend schriftelijk, aan de Afd. Fersoneelszaken, met ver melding van vroegere werkkring, enz., en büvoe ging van afschriften van eventueele getuigschriften. Textielfabriek vraagt voor spoedige indiensttreding van 912V2 uur voor typen en kleine administratieve werkzaamheden. Brieven met opgave van op'eiding, leeftijd, godsdienst enz. onder No. 3875 bureau van dit blad. Coöp. Vervoeronderneming „WEGTRANSPORT" Bureau Tomatenstraat 12, Leiden, Tel. 20110 PASTORIE HOOGMADE Voor direct gevraagd: een Aanmelden bij: Kapelaan GEVEN, Pastorie Hoogmade Na het succes van gisterenavond geeft de St. Franciscusgroep nog eenige voorstellingen van De Normandische Haan Klucht in 4 bedrijven 28 en wel op 6, 11 eu 13 Febr. a.s. in het St. Antoniusclubhuis aan de Mare. Aanv. 7.30 u. Entree Fl. 1.en FI. 0.50. Optreden van de Buggle band. Opbrengst ten bate v. het „Wereldjamboraefonds" Krt. verkrijgh. Haarl.str. til en 224,0. VeBt 107, Janvossenst. 32 Een Tooneelstuk waar nu al iedereen over spreekt III DONDERDAG 6 FEBR. is onze zaak wegens huwelijk na 12 uur gesloten OUD PAPIERHANDEL, v. d. Werfstr. 4, Tel. 24037 Kantoor Kam. Onneslaan 17, Tel. 24021 LEIDSCHE LOMPEN - METALEN EN ZAKKENHANDEL 3889 FIRMA F. P. KLUIVERS ZN. GEVRAAGD dr.verm. 23000 kg. op goede banden. Heerenweg 306, Lisse. 3882 Hiermede maken wij be kend. dat vanaf 27 Jan. 1.1, aan den Heer UIL werken de onder onze firmanaam of onder de naam FIRMA KUIPER, geen goederen meer afgegeven kunnen worden ter behandeling bij ons, daar wij in geen rela tie meer staan met ge noemden persoon. 3885 Fa. BOEKKOOI Oude Vest 189 Leiden. TE KOOP GEVRAAGD te Voorschoten, door kooper te betrekken; in ruil aangeboden bene denwoning te Den Haag. Aanbiedingen aan Th. J. v. d. Eist. van Musschenbroek straat 61, Haag. 3881 Adverteert in dit blad Koek- en Banketfabriek „HET LEYDSE WAPEN" Pieterskerkgracht 18—20, vraagt voor direct: 1. Nette Meisjes voor de pakkamer 2. Fliuke Jongens oin als banketbakker tc worden opgeleid 3. Flinke Magazijnbediende (leeftijd 2022 jaar) LEIDSCH STUDENTEN TOONEEL VOORSTELLING VAN door A. W. Loenatsjirsky in dc vert, van A. Wins OP 7 EN 9 FEBRUARI 1947 TE 19.30 INDEN STADSSCHOUWBURG Kaartverkoop vanaf 5 Febr. dagelijks van 10.0013.00 uur de cassa. Prjjzen der plaatsen f 3.25 en 11.60 met eenige jaren ervaring ip bouw- en waterbouw kundig gebied, om te wor den tewerkgesteld bij ont werp en aanleg van een vliegveld. Diploma M. T. S. bouw en/of waterbouwkunde strekt tot aanbeveling. Salaris volgens Rijksrege ling. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen omtrent tegen woordige en vroegere werk zaamheden. diploma's, re ferenties en gedrag gedu rende den bezettingstijd, binnen 10 dagen na de p'aatsing dezer adverten tie. te richten aan bureau van dit blad onder no. 3884 Kan geplaatst worden Aanmelden; J. v. d. Berg. Noordeinde 44. 3888 5 ct. per stuk (NIEUW MODEL) 12 ct. per stuk Verkrijgbaar: N.V.De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32—34 PERSONEEL <2* Net Meinje of werkster gevraagd bij Mevrouw De Wilde. Johan de Wittstraat 10. tel. 24978. 029 AANGEBODEN es Een paar Nooitgedacht chroomstaai kunstschaat sen met schoen (maat 41 j benevens een paar dames kunstschaatsen te koop aangeboden. Te bevr. Rijns burgerweg 140, Leiden. 2 x bellen. 026 <3? Gramofoonplaten 20, Koffergramofoon m. platen, koffer en platen f 35. sa- ionpathefoon 30. versterk te Philips Luidspreker 49, radiokasten f 20. onder delen, blokcondensatoren van af 25 cent platen van af 50 cent, Janvossensteeg 41, Leiden. 022 Te koop lap Costuum- stoi met voering. Matrozen- nakie voor iongen van 3 tot 5 jaar, Heerencostuum Potgieterslaan 28a. 024 *2* Thermosflesschen. irri- gatoren. rubber, waterzak ken, handschoenen, elastiek vingers, theepottuit. spe nen. koffiefilter, busopener, kastpapier. Vhspelden. kop- snelden, zakmessen, bre tels. drukknoopen, scha ren. vergassers, pitten en kousen, bezem en borstel werk, Mundus gaskousen. lampenglazen, Deko, Mare no. 86 027 Te koop: vloerkleed, trapnaaimachine viool, spiegel, kachel, kookfor- nuisje, kleeding. schilder stukken enz. Hooigracht 55. Uw kunstgebit stuk? Uw reparatie-inrichting is: P. J. Olivier, Vreewijkstr. 31a, Leiden, rep. 9 uur voorm. gebr. 1 uur klaar. 2 uur gebracht 6 uur klaar. Rep. vanaf 2.033 Rubberlaarzen en rij wielbanden, worden af doend gevulcaniseerd. Te koop een Lips ge'dkistje 35 x 25. een wringer en waschmachine 100 liter, merk Mieile. Langczaal. Stille Rijn 7. 025 Bontcape Ter overna me bisam bontcape (tot de taille), prima kwa'iteit, ge schikt voor jonge of oudere dame tegen elk aanneme lijk bod of ruilen, 's Mor gens te zien Langebrug 4a. tel. 23714. 032 Te koop prima vulka chel met pijpen en scherm. A._Moraal. Oude Singel 62. <2* Te koop aangeb. Jonge Airedale Terriers, ras zui ver, Dwarswaterinokade 1, Leiderdorp bij de Zijl. 031 DIVERSEN "2? Bruiloft? Bespreekt dan Jean van Zijp. musicus en conferencier voor alle fees ten. Desgewenscht met pri ma medewerkers. Gegaran deerd 100 pet. stemm;ng. Hoogl. Kerk gracht 40 tel. 22287. Leiden 013 Iets te verkoopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4