Balavond Zoeterwoude SECRETARESSE MaóAeien FLINKE VERKOOPSTER LEIDING EVERT GASTELEIN Woningruil Schiedam-Leiden DIENSTMEISJES IJsclub „Wilhelmina" Abonneert U Sutöutn Gavda 1ste en 2de Meisje TELEFOONTJES MAANDAG 3 FEBR. 1947 DE LE1DSCHE COURANT PAGINA 4 ZOETERWOUDE L.T.B. Vrijdagavond werd de jaarver gadering gehouden. De opkomst van de le den was gering; buiten het bestuur 14 le den. De voorzitter de heer I. C. Paarden- kooper hield een zeer belangrijke openings rede. Na een terugblik over het afgeloopen jaar plaatste spr. de positie van den land bouw voor de toekomst in het licht. Hier lag spr. den nadruk op den inter nationalen aard van de vraagstukken: loo- nende productie enz. Duidelijk zette spr. o.m. uiteen, dat de Stichting van den Landbouw de goed ge geven adressen niet opgevolgd ziet en geeft een algemeen inzicht omtrent de afwikke ling van zaken. Zelfs als de Min. van Land bouw de adviezen zou willen opvolgen, kan de Ministerraad of b.v. de Minster van Fi nanciën of Sociale Zaken, als belangen van het land of andere bevolkingsgroepen zulks vragen, tegenhouden. Voortgaande in de behandeling van het vraagstuk loonende prijzen komt spr. aan de winstmarges van den handel en deelt mede, dat er groote plannen tot coöperatie wezen op stapel staan. In het verleden zijn de ervaringen niet bemoedigend, maar de nieuwe vorm zal met gedeeltelijken aan sprakelijkheid zijn. De voorzitter geeft vervolgens de belang rijkste opgaven omtrent kunstmest-toewij- zingen, veevoeder enz. Naar aanleiding van een actie kan worden medegedeeld, dat de directeur van het slachthuis te Leiden toe stemming heeft gegeven tot slachting aan huis (boerderij). De enquette onder de leden tot deelne ming aan het stichten van een t.b.c.-fonds (sanatoriumverpleging) is nog niet ten einde. De voorzitter spoort tot deelneming aan voor dit sociaal werk. Breedvoerige beschouwingen volgen nu omtrent den nood van jonge boeren en tuin ders. De mogelijkheden voor het verkrijgen van een boerderij in de N.O.-Polder wordt toegelicht. Katholieke jonge boeren moeten ten deze actief zijn opdat zooals de geest, adv. uit eigen ervaring van den Wieringer- meer kan spreken de katholieke boeren weer niet in de minderheid komen door eigen schuld. De voorzitter deelt ook mede, op 6 Febr. een feestavond wordt gehouden waarom trent kan worden medegedeeld dat het pro gramma in alle opzichten goed zal zijn. Deze avond is opgezet om tegemoet te ko men aan de tegenvallen van het vorig jaar. De secretaris geeft het jaarverslag. Er zijn nu 95 leden. Het verslag gewaagt van een sterke financieele basis, zooals straks uit de rekening van den penningmeester zal blijken. Deze rekening viel echter niet mee. Het winstsaldo gevoegd bij vorige saldi gaf het kapitaal van28.00. Om de verkiezing van de aftredende le den de heeren W. M. v. d. Salm en G. Belt bij enkele candidaatstelling herkozen ont stond een conflict. Waar de voorzitter, hoe wel niet persoonlijk, deze kwestie in het be lang van de L.T.B. in de doofpot stopte, meenen wij ook goed te doen niet op deze zaak in te gaan. De voorzitter deed mededeelingen van plannen van het bestuur tot organiseeren in de toekomst van een L.T.B.-feest- dag. De geest. adv. kapelaan Jos Koomen hield een toespraak, een pleidooi tot meer sociaal voelen in den boerenstand; niet alleen ten opzichte van andere standen, maar vooral voor eigenn standgenooten, mede in ver band met het steunen van het t.b.c.- fonds. Ook dringt de geest. adv. aan op be ter geredigeerde verslagen van vergaderin gen, zijnde zeer belangrijk en bevorderlijk tot aangenaam vergaderen. Bij de rondvraag dringt de heer Jac. v. d. Salm Pz. aan op een plaatselijk fonds voor t.b.c. en ook op duidelijk overzicht van afrekening van het assurantiekantoor. Er zal door de pl. commissie een inspecteur ge vraagd worden die op een vergadering een uiteenzetting zal geven van de sociale las ten. De heer W. de Jong Pz. wordt tot afge vaardigde naar vakgroep en alg. vergade ring benoemd Het was inmiddels reeds laat geworden, toen de aangekondigde lezing te houden door Father L. van der Salm over het on derwerp: De Landbouw Sociaal en Weten schappelijk kon aanvangen. Eenige jong L.T.-ers kwamen ook nu ter vergadering. Father van der Salm, die als priester- missonaris door zijn Oversten aangewezen is tot studie aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen en een dezer dagen zijn candidaats-examen heeft behaald, begon het groote vraagstuk van de slechte positie van 40 a 50.000 jonge boeren, die wachten op een levenspositie te bespreken, het maat schappelijk probleem, dat onrust en slechte moreele gevolgen meebrengt. Het is ons niet mogelijk deze zeer uitgebreide lezing te verslaan. Bij de mogelijkheden om althans te voor komen dat dit getal in de toekomst niet grooten wordt, noemt spr. een keuze van beroep. Er zijn nog vele mogelijkheden em plooi te verkrijgen in aanverwante bedrij ven van den landbouw. Vaders van jongens van 1317 jaar moeten in de keuze afwij ken van de traditie en zich richten op an dere mogelijkheden. In dit verband dringt spr. met kracht aan op studie. Voor jongens met goeden aanleg is de studie niet alleen een persoonlijk, maar vooral een algemeen katholiek belang. Er studeeren veel te wei nig katholieken te Wageningen en o.a. ook aan de Veeartenijschool te Utrecht. Van de 1100 studenten in Wageningen zijn er mxar 250 katholieken. Boven den Moerdijk zijn er bijna geen katholieke veeartsen. Spr. geeft een zeer interessant beeld van de L.H.S. om de boeren kennis te laten ma ken van dit hooger on der wijs-instituut. Dit wetenschappelijk werk. dat zooveel moge lijk voeling houdt met de praktijk, verdient de belangstelling van de katholieken, op dat wij een goede plaats kunnen innemen om leiding te geven Na deze lezing volgt nog een bespreking over emigratie-mogelijkheden. De voorzitter dankt father v. d. Salm voor zijn van zeer groote studie-getui gende lezing en sluit de vergadering. Hardrijderij. IJs en weder is dezen winter wel „dienende" om het jubileum programma van de IJsclub Zoeterwoude te volvoeren. Zatermiddag kwam de jeugd op de baan, van de Noord-Aa om de ijssport voor de toekomst te animeeren. Voor de technische commissie present was, waren de jnoge „favorieten" al aan de traiping en was frappant te zien: de oude rivalen hun jongens van 6 en 7 jaar op de baan te bren gen, te helpen de schaatsen aan te binden en te leeren hoe te starten. Het eerste klas sement was leeftijd 6 en 7 jaar: le pr, Henk v. d. Hoeven Lz., 2e pr. Wim Janmaat, 3e pr. Jac. v. Cassel. Tweede klassement 89 jaar le pr. Piet den Elzen, 2e pr. Thomas van Veen, 3e pr. Wim van Bemmelen, 4e pr. Jaap Schrader. Derde klassement 1011 jaar: le pr. Harry Beerenboom, 2e pr. Jaap van Leeuwen C.Jz., 3e pr. Jan v. Cassel, 4e pr. Ton Berg. Vierde klassement 1213 j.: le pr. Simon Ammerlaan, 2e pr. Piet v. d. Salm Jacz., 3e pr. Joop Roeleven, 4e pr. Jan den Elzen. Tegelijkertijd werd de junioren-wedstrijd gereden. Dat was al een groote spannende wedstrijd met 30 deelnemers. Uitslag le pr. G. Vreeswijk, 2e pr. W. den Elzen Pz., 3e pr. G. Belt, 4e pr. Jac. v. Leeuwen C.Jz. De meer dan 100 deelnemers groot en klein ontvingen bij de finish allen een koek en er waren flinke geldprijzen uitge loofd. Het bestuur is over het verloop zeer te vreden en zal, aangemoedigd door de groote animo in de toekomst in deze richting ac tief zijn om de ijssprot te bevorderen; wel licht door uitloven van premies. En dan nog een goede trainer! S.J.Z De elftallen die hebben deel genomen aan de vorig jaar gehouden buurtwedstrijden, worden op Maandag 10 Februari a.s. om 8 uur verwacht bij den heer J, Roeleven op 't Watertje, al waar de bekende prijzen zullen worden uitgereikt. Geboren: Johannes Adrianus Joseph, zn. van J. A. van den Helder en G. J. Zuyder- vliet; Antonius Clemens Petrus, zn. van G. H. van Hecke en C. A. Molenaar; Johanna Wühelmina d. van A. W. van der Voorn en J. Blom; Annie Cornelia, d. van D. Immer zeel en G. Bloos; Johannes Marinus Woute- rus, zn. van J. M. Baas en H. J. Pieterse. Ondertrouwd: Carolus Zimmerman 26 j. en Maria Wilhelmina van Leeuwen 24 j.; Jan van Varik 28 j. en Adriana Catharina Ahles 27 j.; Cornelis Verduyn 30 j uit Al phen aan den Rijn en Pieternella Kap- teyn 26 j. Overleden: M. C. M. Pieterse 2 j.; Mar tina Otto 78 j. Mgr. Paul Meliticv, voormalig Russisch Orthodox Bisschop van Briansk, die onlangs tot de Roomsche Katholieke Kerk overging en door Z. H. den Paus in privé audiëntie ontvangen werd, heeft twaalf jaar doorge bracht in Sovjetgevangenissen en in con centratiekampen van Siberië. Volgens in lichtingen, door een C.I.P.-correspondent in het Vaticaan en in Russische kringen verkregen, was Bisschop Melitiev sinds lang tot de conclusie gekomen, dat hereeniging met den H. Stoel tenslotte de eenige juiste en bevredigende oplossing zou zijn van de problemen der Russisch Orthodoxe Kerk. Tijdens zijn verblijf in Duitschland voor hij naar Rome kwam had hij getracht de Russisch Orthodoxe uitgeweken Bisschop pen van 't geen thans de Synode van Mün- chen uitmaakt, onder Voorzitterschap van den Metropoliet Ai astasius, over te halen om de mogelijke hereeniging met Rome te overleggen. Toen deze poging faalde, be sloot Bisschop Melitiev tot de Katholieke Kerk toe te treden. Zijn zuster, een Ortho doxe kloosterlinge, trad eveneens tot de Kerk toe en vergezelde hem op al zijn ge heime tochten door de Sovjet Unie en naar Rome. Na monnik te zijn geweest en Archiman driet van verschillende Russische kloosters vóór de Octoberrevolutie, was hij Bisschop van Brianks, toen de Bolsjewieken het be wind in handen namen. Daar hij van geen compromis met de Sovjets wilde weten, werd hij aangehouden en naar Siberië ver bannen. Van 1936 tot 1941 was hij een „ge heim reizend priester", die van stad tot stad en van collectieve boerderijen naar collec tieve boerderijen ging om het volk gods- dienstigen bijstand te verleenen en de Sa cramenten toe te dienen. Tijdens den oor log kwam de streek waar hij woonde, on der nazi-bezetting en bekampte de Bisschop alle pogingen der Duitschers, om de Ortho doxe Kerk te misbruiken voor nazi-doel einden. Op 't einde van den oorlog vluchtte hij met andere bisschoppen en priesters naar het Westen. Bisschop Melitiev verklaarde, dat in de boerderijen, die niet tot de kolkhozen be- hooren, het geloof onder de boeren zeer le vendig was, maar dat de kolkhozen zelf ook veel geloovigen christenen telden. Hij ver telde, dat de waarschuwingen van deze ge loovigen, waarbij zij zelf groot gevaar lie pen, hem herhaaldelijk deden ontsnappen aan aanhoudingen. DE EERSTE INLANDSCHE PRIESTER VAN LIBERIA. De Republiek Liberia zal deze maand haar eersten katholieken priester-inboor ling krijgen, wanneer Patrick Kra Juule de H.H. Wijdingen ontvangen zal. Mgr. J. Collins, Bisschop van Monrovia, die hem destijds het H. Doopsel toediende, zal de priesterwijding toedienen. Het Seminarie telde zes Liberianen, maar twee ervan stierven en drie moesten hun studies opgeven. Liberia telt slechts 8.365 katholieken en op 't oogenblik ongeveer 3.400 catechume nen, die zich op het Doopsel voorbereiden. De totale bevolking van Liberia bedraagt bijna twee millioen zielen, waarvan ander half millioen Heidenen zijn, 300.000 Musel- mannen, en 60.000 Protestanten. Ondanks 't feit, dat de Katholieken een kleine min derheid vormen, is de regeering de katho lieke Missies genegen en onderhoudt diplo matieke betrekkingen met den H. StoeL Ook moedigt de regeering de plannen voor een nieuwe katholieke Hoogere School en een kostschool aan. In de hoofdstad Man- rovia bestaat er reeds een katholieke Hoo gere School voor meisjes, die bestuurd wordt door Zusters Franciscanessen van Maria. Men is thans bezig met de voorbereidin gen tot het vieren van het honderdjarig bestaan van de Republiek van Liberia, die in 1847 haar onafhankelijkheid uitriep. Op de tentoonstelling, die voor deze gelegen heid wordt beraamd, zullen de katholieke Missies een eigen gebouw hebben, waarin de ontwikkeling van de Katholieke Kerk in Liberia en over heel de wereld zal aan schouwelijk gemaakt worden. Het Voorlichtingsbureau van den Voe dingsraad schrijft ons: „Mosselen genieten niet alom in den lan de de bekendheid en de populariteit, die zij zeker verdienen. Ze zijn nl. rijk aan kalk, phosphor, ijzei'zouten en vitaminen en be vatten daarenboven zooveel eiwit, dat Yt kg. mosselen, dat is één ons mossel- vleesch, gelijk te stellen is met 75 gr. rund- vleesch. Er is dus alle reden, om aan dit voedingsmiddel eens wat aandacht te be steden. Ziet u tegen het schoonmaken op? Een paar maal „oefenen" en u hebt er han digheid in en het smakelijk en goedkoope) resultaat loont de moeite. Zijn er in uw woonplaats slechts mosselen in het zuur te krijgen, gebruik ze dan als boterham-be legging. Ze zijn een goede en voedzame aanvulling van kaas en boterhamworst. Mosselen schoonmaken. De open mosselen (deze zijn dood) ver wijderen, evenals de slijkmosselen (die on derscheidt u al aan hun gewicht, doordat de schelp met slijk gevuld is). Zijn de mos selen niet geknipt (d.w.z. dat de trossen niet verwijderd zijn), dan eerst deze er af halen en daarna de mosselschelpen was- schen en borstelen en ze even in water met zout laten staan. Mosselen koken. 3 K.g. mosselen (600 g. netto) zout, ui, peterselie, selderij, thijm. Een bodem water aan de kook brengen met zout en de krui den, de mosselen erin gooien en weer snel aan de kook brengen. De mosselen na en kele minuten even omgooien en met het deksel op de pan kok tot alle schelpen open zijn (plm. 15 minuten). De mosselen direct in de schelp opdie nen en zout en peper erbij geven. De lief hebbers nemen met een vork de mossel uit de schelp en doopen haar dan in het meng seltje van peper en zout. Mosselen in een saus. Per liter mosselen-water: 40 gr. bloem of 30 gr. maizena, Ya kopje melk, boter of margarine, peper, zout, peterselie. Het mos selenwater even laten staan, zoodat even tueel zand kan bezinken. Het mosselenwa- ter afschenken en met de melk aan de kook brengen, op een kopje na. Hiermee de bloem of de maizena aanmengen en het vocht daarmee binden. Wat boter of mar garine en gehakte peterselie toevoegen en de saus op smaak afmaken met peper en zout. Gebakken mosselen. Gekookte mosselen, bloem of zelfrijzend bakmeel, boter of margarine en zout. De gekookte mosselen uit de schelp halen en door bloem of zelfrijzend bakmeel wente len. Boter of margarine smelten en de mos selen vlug aan alle zijden goudbruin bak ken. Ze direct opdienen, desgewenscht met wat zout. Door lang bewaren worden de mosselen taai. Met blijdschap seven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje JAAP Th. Westgeest J. Westgeest Beyersbergen Wim en Kees Leiden. 1 Febr. 1947. Mare 90. 3874 De Engeltjes brach ten Zaterdagavond Vï"- bij Ineke en Wim- mie een broertje die bij het H. Doopsel de namen ontving van HENRICUS GERARDUS ANTONIUS Th. Stol A. StolVerhoeven Voorschoten. 1 Febr. 1947. Wijngaardenlaan 44 3865 T Voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, over leed heden, na een lang durig doch geduldig ge dragen lijden, geheel overgegeven aan Gods H. Wil. onze innig ge liefde Zuster. Behuwd zuster. Tante en Nicht JOHANNA CLARA STEPHANY BOMERT in den ouderdom van 54 jaar. Uit aller naam, W. C. M. Bomert. Leiden. 2 Febr. 1947. Hugo de Grootstraat 9. De gezongen Requiem zal gehouden worden a.s. Woensdag 5 Febr. in de parochiekerk v. d. H. Petrus te half tien. waarna de begrafenis van uit de kerk te elf uur op de R. K. begraaf plaats ..Zijlpoort". Rozenkransbidden Dins dagavond te 8.45 uur in de kerk. 3870 t Heden overleed plot seling tot onze die pe droefheid, nog yoor- zien van het H. Oliesel, miin innig geliefde Man en zorgzame Vader JOHANNES WIJNANDUS ZEIJERVELD Echtgenoot van MARIA JUDITH STRAATHOF in den leeftijd van 38 j. Maria J. Straathof Susanna en Hendrika Fam. Zeijerveld Straathof Langeraar, 1 Febr. '47. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Woensdag 5 Febr.. te 9.30 uur. in de parochie kerk van den H. Ha- drianus te Langeraar. waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof aldaar. 3873 t Voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden overleed heden, na een kortstondig •maar geduldig gedra gen lijden, geheel over gegeven aan Gods, H. Wil. onze zorgzame en innig geliefde Moeder. Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder. Be huwdzuster en Tante MARIA JOHANNA DE WINTER Weduwe van WILLEM DANIEL ANTONIUS DE GUNST in den ouderdom van bijna 82 jaar. Begiftigd met het gou den kruis van de Aarts broederschap der H. Familie Leiden: J. M. van den Berg de Gunst C. van den Berg Zoeterwoude: W. C. v. d. Hoeven de Gunst J. v. d. Hoeven Leiden: M. J. Devilee de Gunst J. J. J. Devilee J. W. de Gunst M. de Gunst KI andermans H. M. Overdijk de Gunst G. Overdijk Wassenaar: J. Klandermans de Gunst J. G. Klandermans Leiden: J. Strijkde Gunst P. J. Strijk Klein- en Achter- kleinkinderen Leiden. 1 Febr. 1947. Lusthoflaan 25. 3869 De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden a.s. Woensdag, 5 Febr., in de parochie kerk van O. L. Vr. He melvaart en St. Jozef te 7.45 en 8.15 uur, waarvan de gezongen Requiem te 8.15. waar na de begrafenis van uit de kerk te 10 uur op de R- K. Begraaf plaats „Zijlpoort". Rozenkransbidden a. s. Maandag- en Dinsdag avond te 8 uur ten sterf huize, Lusthoflaan 25. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f 1.50, uitsluitend tegen contante betaling. GEVRAAGD VOOR DIRECT voor Banketbakkerij. Leeftijd 20 jaar, liefst inct bet vak bekend. Noordeinde 31, Tel. 223 1 2 020 DAMES Onze cerate demonstratie van de Ever Yours Beauty Products een groot succes geworden. Het verheugd ons daarom zeer onzé cliënteclc te kunnen mede- deelen dat wij de Directie van het Institute for Beauty Culture- Ever Yours bereid hebben gevonden in onze zaak een TWEEDE DEMONSTRATIE te doen geven en wel op Woensdag 5 en Donderdag 6 Febr. a.s. Wij noodigen alle belangstellenden uit deze iNTERESSANTE DEMONSTRATIE te bezoeken. De specialiste zal U wederom gaarne advies geven voor het juiste gebruik van crèmes en gezichtslotions terwijl ook ditmaal de gelegenheid zal bestaan zich op te geven voor een gratis behandeling. Gaarne zien wij Uw geëerd bezoek tegemoet. Hoogachtend, 3868 SURINGAR Co. - Breestr. 108 PARFUMERIE BYOUTERIEN a.s. Woensdag 811 u. in het Patronaat. Een fijne band zorgt voor prima stemming. Kaarten ad 1.75 p. p. a. d. zaal. Uitsl. v. Kath. (De baten zijn voor het Jeugdwerk). Woning gezocht in Leiden, huurprijs eng. f.30.per maand, In ruil voor le etage, bevattende 3 kamers en keuken te Schiedam. (Huurprijs f.25.per maand). Brieven bureau van dit blad onder no. 3861. Grote bedrijfsorganisatie te 's-Gravenhage vraagt v«or spoedige indiensttreding I met ruime ervaring en zelfst. kunn. werken. Uitvoerige sollicitaties met opgave van verlangd salaris onder no. 3827 Bureau van dit blad. Bij het Academisch Ziekenhuis te Leiden kunnen eenige uitwonende geplaatst worden v g.g.v. en niet jonger dan 17 jaar Persoonlijke aanmelding op Dinsdag en Vrijdag tusschen 11 en 12 uur v.m. bij het Hoofd van den Huishoudelijken ROELOFARENDSVEEN IJS EN WEDER DIENENDE NATIONALE HARDRIJDERIJ op korte baan op Woensdag 5 Februari, aanvang half 2 Opgeven in Café „De vier Heemskinderen". Inleggeld f 1.50 Prijzen f100.—, f50.—, f25.—, f10.— Entrée baan f0.50, leden f0.25. HET BESTUUR Coöperatieve Boerenleenbank „Oudeweteriug" RENTEBIJSCHRIJVING en CONTROLE op de SPAARBANKBOEKJES heeft plaats op 3814 Dinsdag 4 en Woensdag 5 Februari 1947 telkens van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Gedurende deze dagen geen inlagen of opnamen bij dc SPAARBANK. Dinsdag, 4 Februari des n.m. 2 uur zal in de Bo venzaal van Café „De Harmonie", Breestraat 16 te Leiden, een openbare verkoping worden gehouden door deurwaarder v. d. Woude, van een grote partij ongelimiteerde 3833 CONFECTIE- EN BONTGOEDEREN waarbij stoffen damesmantels, manteloostuums, japonnen, Kinder- en Herenkleding, aleook zilver vossen, iltus colliers, 100 bontmantels, heren- pelzen enz. Al deze goederen worden verkocht bij opbod, voor de meestbiedenden. Niets wordt op gehouden. J. P. G. KOK Beëdigd makelaar en Veilingmeester. 0P HET PAROCHIEBLAD per jaar. f4.50 p. kwartaal f 1.20 per maand f0.40 Bureau: Papengracht 32, Leiden, Telefoon 20935 Zaterdag jl. 18.45 uur ZWARTE ACTETASCH laten staan in stadstram (halte Station) inhoud di verse o.a. donkere brPlen onmisbaar voor sterk bij ziende. Tegen belooning terug. Wie kan eventueel aanwijzingen geven. E. A. Put. Berkenrodestraat 12. Haarlem. Tel. 10190. 3871 Te huur gevraagd: MOTORVLET 14a 17 ton. Brieven on der letter V aan R. Paauw, Kantoorboekhandel Roe lof arendsveen. 3859 GEVRAAGD in doktersgezin WASSENAAR Abonnementen en advertenticn wor den aangenomen door J. BROUWER ACHTERWEG 44 Plannen van Uitbreiding Bebouwingsvoorschriften VOOR DE GEMEENTE HAZERSWOUDE. De Burgemeester van HA ZERSWOUDE maakt be kend dat het door den ge meenteraad vastgestelde uitbreidingsplan in hoofd zaak en het uitbreidings plan voor de onderdee'en: Dorp-Hazerswoude en Groenedijk. in uitvoerige kaarten uitgewerkt, met bebouwingsvoorschriften, ter secretarie dezer ge meente voor een ieder ter inzage ligt van 5 tot en met 18 Febr. 1947. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot den Raad hebben gewend, kunnen vóór 2 April 1947 hun be zwaren tegen de plannen en de bebouwingsvoor schriften indienen bij Ge deputeerde Staten dezer provincie. 3866 Hazerswoude, 1 Febr. '47. De Burgemeester van Hazerswoude A. WARNAAR. PERSONEEL *2 Gevraagd per 1 Maart in of bij Oegstgeest kamer met pension. H. de Jong. onderwijzer, Giekerk 33 (Friesland). 3872 S* Flink Meisje gevraagd in klein gezin, goed loon. voor d. en n., 20 jaar of ouder. Br. onder no. 015 bur. v. d. blad. GEVRAAGD <2* R. K. dame zoekt onge meubileerde zit-slaapkamer met of zonder pension in centrum stad.. Br. onder no 019 bin:, v. d- blad. RUILEN Wie ruilt mijn wasch- machine-motor van 220 volt. voor een van 125 volt. Pickéstraat 29. Noordwijk (Binnen). 38Ó7 AANGEBODEN Aangeb. rashond. Duit- sche Herder. 10 weken oud. Brieven onder letter H aan R. Paauw, Roelofarends- veen. 016 <2* Te koop: een boerenwa gen met ijzeren assen en een kaasbrik met hekken en colling patentassen, beiden in prima staat zien: S. C. Oudshoorn. Electr. Wagenmakerij. Pas toor v. d. Plaatstr 8. Ri.jp- wetering. 3824 2 Ter ruiling aangeboden een witte aanneemjurk met onderjurk, tegen een win termantel voor meisje van 13 jaar. Borneostraat 38. Leiden. 010 2 Te koop een partij af braak (hoofdzakelijk brand hout) bij G J. Bosman. C. 1244, Ter Aar. 3804 TELEFONISCH opgegeven advertenties worden uitsluitend ge plaatst voor risico van den opdrachtgever DIVERSEN 2* Gevonden een zilvex-en rozenkrans. Tegen advex-t. kosten terug te bekomen C. Kemp, A 175, Hazex-s- woude Rijndijk. 3864 3? Viert uw bruiloft in onze gezellig ingerichte feestzaal. U vindt er alles wat u noodig heeft. Vraagt eens vrijblijvend inlichtin gen aan Jean van Zijp. Hooglandsche Kerkgracht 40. Tel. 22287. Leiden.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4