3)e CcicLelicSou/fccmt Crisis bij de republikeinsche regeering Dakota van Air France vloog te pletter Brabanders eischen hun auto's terug Slagschip „Vanquard" in den storm DE IJSBRUILOFT TE MARKEN MAANDAG 3 FEBR. 1947 Bureaux: Papengracht 32 Leiden Giro 103003 Telefoon: Admin., Adv. 20826. Redactie: 20015. Dir., drukkerij en Abonnem. 20935. Abonnementsprijs f 0.26 per v/eek, 1.10 p mnd. f 3.25 p. kwartaal Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37c JAARGANG No. 11003 Hoofdredacteur: TH. WIL MER. Directeur: C. M. v. HAMERS VELD Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". 'Advertenties 15 cent per m.m. Bij contract belangrijke korting. MIJNEN EN TREINEN in dienst der GEMEENSCHAP Om de brandstoffennood zooveel moge lijk te lenigen, waren de mijnwerkers gis teren opgeroepen, om vrijwillig te gaan werken. Blijkens de voorloopige berekeningen, toen het statistisch bureau der mijnen gis teravond sloot, heeft de Zondagsdienst op de mijnen ruim 25.000 ton steenkool extra opgeleverd. Dit is meer dan op een nor malen Zaterdagdienst en waarschijnlijk 75 a 80 procent van een normalen werk dag. Het is nl. een voorzichtige berekening, waarschijnlijk komen er nog enkele dui zenden tonnen bij. Ook zij, die vroeger ondergronds hebben gewerkt, doch nu tot het opzichthouclend administratief perso neel behooren, kregen in sommige mijnen de kans mee te doen. Het resultaat steekt ver uit boven de verwachtingen, die niet hooger gingen dan maximaal 20.009 ton. Was op sommige mij nen de opkomst minder groot dan ver wacht was, de werklust der verschenenen heeft alles volkomen goed gemaakt. Ook Zondagavond werd op een enkele mijn nog doorgewerkt zoodat definitieve en meer gedetailleerde cijfers eerst Maandag be schikbaar zijn. Van Zaterdagavond middernacht tot van morgen half vijf hebben de Nederlandschc Spoorwegen 26 tremen met 20.800 ton ko len naar het Oosten, het Westen en het Noorden gebracht, In normale omstandig heden zouden er slechts 6 treinen met 4800 ton kolen hebben gereden. KOLENVERVOER PER VRACHTAUTO. Het Rijkskolenbureau heeft het aanbod van de vakgroep goederenvervoer langs den weg om vrachtauto's in te schakelen bij het vervoer van kolen, aanvaard. Bij de besprekingen is gebleken, dat de aanvoer van huisbrandkolen en brand stoffen voor kleinindustrieverbruikers geheel door de Spoorwegen kan worden verwerkt. De vrachtauto zal echter kun nen worden ingeschakeld bij het vervoer van industriekolen van de mijnen naar de grootindustriebedrijven. De groot- industriebedrijven dienen zich daartoe in verbinding te stellen met het Rkb. in Den Haag. Wanneer het Rkb. toestem ming geeft voor het vervoer met vracht auto's (dit hangt af van de urgentie) dan ontvangt het grootindustriebedrijf een telegrafisch toestemmingsbewijs, alsmede het adres van het dichtstbijzijnde kantoor van de coöperatieve vervoeronderneming „wegtransport" of van een andere coöpe ratieve vervoeronderneming. Het bestuur van het N.V.V. zal niet zooals aanvankelijk was besloten als gast aanwezig zijn op het congres van de E.V.C. in Amsterdam, waar een fusierap port zal worden besproken. Deze mede- deeling werd Zondagavond voor de V.A. R.A.-microfoon gedaan door den heer C. v, d. Lende, secretaris van het N.V.V., die zich ernstig beklaagde over de actie van E.V.C.-zijde onder leden, muziekvereeni- gingen, districts- en vakbondsbesturen van het N.V.V. tot deelneming aan de demon stratieve bijeenkomst, welke de E.V.C. Zondag a.s. in Utrecht belegt voor haar eisch: hoogere loonen, lagere prijzen. Deze eisch gaat in wezen in tegen het streven van het N.V.V. naar prijsverlaging. CHINEESCHE BOYCOT OP DE K.P.M. Het republikeinsche persbureau „An- tara" meldt uit Singapore, dat door ver tegenwoordigers van ongeveer 40 Chinee- sche hotels aldaar besloten is de schepen van de K.P.M. te boycotten als vergel ding tegen de activiteit van de Neder- landsche marine- in Indonesië, die de Chi- neesche scheepvaart belemmert. De boycot bestaat in een weigering van de „boar- dinghouses" om passage 'te boeken voor schepen van de K.P.M. naar China. De correspondent van „Antara" verklaarde vernomen te hebben, dat als gevolg van de boycot de „Van Heutz" vrijwel zonder passagiers naar Singapore is vertrokken. Dr. DE GROOT OP SOESTDIJK. Dr de Groot, de geneesheer van prinses Juliana, is Vrijdagmiddag ten paleize Soestdijk aangekomen. De „Merdeka" over de politieke situatie De „Merdeka" schrijft in een hoofdarti kel: Er is momenteel tusschen de regee- ring en de oppositie een heftige strijd gaande. Onlangs heeft het werkcomité uit het K.N.I.P. de verordening van den pre sident, strekkende tot uitbreiding van het K.N.I.P.verworpen. Voordat de stemming gehouden werd, hadden alle leden van de Partai Socialis en verschillende leden van de andere partijen de vergadering verlaten, zoodat van de 18 leden, die de bijeenkomst bijwoonden slechts 11 aan de stemming deelnamen. Wat moet er nu geschieden? Dit is de vraag, welke iedereen, die be langstelt in de gang van zaken, zich stelt. Eenigen tijd geleden heeft Sjahrir ver klaard, dat bij een eventueele verwerping van de verordening de president het recht heeft het werkcomité te ontbinden. Dit is natuurlijk - heel gemakkelijk en het recht zou in dat geval aan den kant van den pre sident zijn, maar wat zou daarvan het ge volg zijn? Wanneer het werkcomité ont bonden zou worden, moet ook het K.N.I.P. ontbonden worden, want het werkcomité is door het K.N.I.P. gekozen en beant woordt dus aan de verhoudingen in het K.N.I.P. Bij een verkiezing van een nieuw werkcomité door het K.N.I.P. zouden de zelfde verhoudingen terugkeeren. Er staat den presndent dus maar één weg open n.l. ontbinding van het K.N.I.P. In dit geval zouden echter nieuwe verkiezingen nood zakelijk zijn. Indien de regeering van oordeel zou zijn, dat in de huidige omstan digheden nog geen algemeene verkiezin gen mogelijk zijn, dan kan de president op nieuw leden van het K.N.I.P. benoemen. Maar zal hij hierbij kunnen rekenen op de medewerking van de twee groote partijen de Masjoemi en de P.N.I.? Zonder deze medewerking kan de president slechts een parlement samenstellen, dat bestaat uit vertegenwoordigers, die met de huidige re- geeringspolitiek tegenover Nederland in stemmen- Indien de president tot eiken prijs de ontwerpovereenkomst van Ling- gadjati onderteekend wil zien, kan hij de zen weg bewandelen. Wij begrijpen echter steeds minder, waarom de regeering in deze moeilijke en beslissende aangelegen heid zich niet de medewerking van alle partijen kan verzekeren. Nog steeds neemt de regeering-Sjahrir een houding aan, als of er maar ééft partij zou bestaan. De oppo- VERLIEZEN IN INDIë. De regeering maakt tot haar leedwezen bekend, dat in de week van 24 tot en met 30 Januari 1947 in Indië ten gevolge van oorlogshandelingen de volgende militairen zijn gesneuveld: Koninklijke Marine: Sergeant der mari niers F. Steens, afkomstig uit Nijmegen, 25-1-1947 in de omgeving van Soerabaja; korporaal der mariniers A. J. van Lunsen, afkomstig uit Barneveld, 24-1-1947 in de omgeving van Soerabaja. Koninklijke Landmacht: Soldaat le klas se C. van Toledo, van II 10 RI.; afkomstig uit Rotterdam, 28-1-1947 té Bahjoe Oeroep; soldaat H. S. Weerts, van II14 RI., afkom stig uit Heerlen, 20-1-1947 in kampong Pitameh bij Padang. Kon. Ned.-Ind. Leger: Kapitein der ar tillerie B. L. C. Duurtsema, afkomstig uit Arnhem, 23-1-1947 te Tjerme bij Soera baja; korporaal Soedardjo, afkomstig uit Ned.-Indië, 24-1-1947 ten gevolge van ex tremistische handelingen. sitie tegen de regeering wordt echter steeds sterker, zoodat men kan zeggen, dat de regeering thans een crisis doormaakt. Hoe zij deze crisis zal te bovenkomen, hangt hoofdzakelijk van de bekwaamheid en schranderheid van den president af. Deze heeft als hoofd van den staat rekening te houden met het geheele volk en het gehee- le land en niet met slechts een of twee po litieke partijen. SOEKAWATI NAAR PARIJS VERTROKKEN. Onder de passagiers, die gistermiddag om 1 uur op schiphol het Dakota-lijnvlieg- tuig der K. L. M. naar Parijs bestegen, be vond zich o. m. de president van den nieu wen staat Oost-Indonesië, Soekawati, die zijn te Parijs woonachtige vrouw en kinde ren gaat bezoeken en aldaar een week lang met hen hoopt door te brengen. In den loop der daaropvolgende week hoopt hij zich met zijn familieleden naar Nederland te rug te begeven, waar hij nog ongeveer 10 dagen zal vertoeven alvorens terug te keeren naar Indonesië. Enkele minuten voor zijn vertrek naar Parijs voerde een A. N. P.-verslaggever een kort gesprek met den president in het restaurant te Schiphol, waarbij de heer Soekawati aller eerst uitdrukking gaf aan zijn dankbaar heid voor het „bijzonder prettige onder houd", dat H M. de Koningin hem in het koninklijk pa'eis op den Dam te Amster dam heeft willen toestaan. Tijdens zijn rondreis door het gebied der groote Oost begin Januari, heb ik, al dus Soekawati. vele menschen uit Nieuw Guinea gesproken, die het Nederlandsche gebied van dit eiland wenschten te zien opgenomen in den nieuwe Oost-Indonesi- schen staat. ,Tot nog toe is over de bevol king van Nieuw Guinea steeds gesproken onder de benaming „Papoeas" merkte de president op. Hij vertelde, dat dit woord in feite „slaven" beteekent. De bevolking van het eiland is er dan ook niet op ge charmeerd als „Papoea" betiteld te wor den en is er in den laatsten tijd toe over gegaan zich „trians" te noemen. DE HEER PALAR NAAR INDONESIË. In een dezer dagen gehouden vergade ring van het partijbestuur van de partij van den arbeid werd o.m. besloten, dat het lid van het partijbestuur L. N. Palar een reis naar Indonesië zal maken, ten einde de partij van voorlichting te dienen omtrent de politieke ontwikkeling aldaar. Onder zeer groote belangstelling wend op de bevroren haven van Marken een drie voudige boerenbruiloft gevierd. Tijdens den bruiloftsdisch lieten dc echtparen het zich goed smaken. E*EN DAKOTA van de Air France is Zaterdag bij mistig weer in de heuvelachtige streek van Cintra bij Lissabon veronge lukt. Er bevonden zich zestien personen aan boord, die allen gedood zijn, op één na, een Franschiman. wiens toestand bevre digend is. Het toestel was op weg van Parijs naar Lissabon. Het ongeluk werd ver oorzaakt «doordat de machine te laag vloog en tegen een heuvel te pletter sloeg. Foutieve koers door foutief radio-contact Volgens te Parijs binnegekomen berich ten heeft de Dakota vijf minuten voordat zij verongelukte, tengevolge van een fou tief radio-eontact met het vliegveld Por tela (nabij Lissabon) een verkeerde koers genomen. Voorts zou zijn komen vast te staan, dat de vlammen, die een ooggetuige vóór het ongeluk aan het toestel heeft waargeno men, van de uitlaatpijpen afkomstig wa ren en dat de machine pas begon te brar. den, toen ze te pletter vloog. Alle lichamen der slachtoffers, behalve van den piloot, werden gedeeltelijk ver- Fel protest tegen R.V.I. Ruim honderd zakenlieden uit West- Brabant, wier motorrijtuig bij de bevrij ding door het M.G. gevorderd werd, wa ren Vrijdagavond te Breda bijeen om te bespreken, welke acties ondernomen die nen te worden om teruggave, schadever goeding of toewijzing van een nieuwe auto te kunnen verkrijgen. De stemming ten opzichte van de rijksverkeersinspec tie, die met de uitvoering van de distri butie der motorrijtuigen is belast, was zeer geladen, waardoor dc bijeenkomst het karakter van een protestvergadering kreeg. Algemeen was men de meening toegedaan, dat het bij de R.V.I. gevolgde systeem van handelen is gebaseerd op willekeur en vriendjespolitiek. Een voor- loopig comité van actie werd gevormd, dat zich met een ervaren jurist in ver binding zal stellen over de te voeren actie. Britsche Koninklijke familie passeert Golf van Biscaye Het slagschip „Vanquard" dat met de Britsche koninklijke familie op weg is naar Zuid-Afrika, had Zondagmorgen in de Golf van Biscaye met zwaar weer te kampen. Er stond een zware Zuiderstorm, die groote golven over het voordek en de hutten van de koninklijke familie heen deed slaan. De koning, de koningin en de prinsessen wa ren vroeg naar bed gegaan, terwijl prinses Elizabeth niet aan tafel verschenen was. Het stampende en slingerende schip bevond zich tusschen een Zuidooster- en een Zui- Marken bood Zaterdag middag zijn bezoekers een zeldzaam kleurrijk en boeiend kijkspel: drie bruidsparen werden „in den echt verbonden" en dit geschiedde niet in een kerk of een huis maar in de vrije natuur op het gladde ijs van de Marker haven. Om kwart over twee stelde de stoet zich op om traditiegetrouw een rondgang door alle wijken van het dorp te maken. Voorop ging het bruids paar van de witte bruid met zijn gasten, daarach ter volgde het roode bruid je met toekomstigen echt genoot en genoodigden, terwijl het in somber zwart gehulde derde paar niet den indruk wekte van zijn kleedii. De mannelijke gas ten droegen ter eere van het feest de in bred wit blauw gestreepte hemden. :n afwijking van de meer grauwe kleur der normale dracht. Bij de haven aangeko men. werd eerst een rond tocht over het ijs gemaakt, waarna het gezelschap van ongeveer 69 personen aan de lange gedekte tafels plaats nam. Hier verscheen ook de burgemeester van Marken, dr. C. P. van Reeuwijk. die dc bruidspa ren met een zilveren lepel de traditioneele bruilofts drank, brandewijn met ro- Belangstelling viel niet mee zijnen in den mond goot. nadat hij een toepasselijk speechje gehouden had. Hoewel de oude gewoonte is. dat bij een bruiloft bruine boonen met rozij nen worden gegeten, nam men deze keer genoegen met groote tulbanden. De maaltijd werd besloten met het ronddienen van roo- den wijn. die eveneens met een lepel genuttigd werd. De bruidsparen werden bediend door den ..witten kok", de overige feestge- nooten moesten zich tevre den stellen met de service van den „kladdigen kok", vocwien het blijkbaar niet zoo belangrijk is. dat hij er netjes uitziet. Na het eten deden de lange Goudsehe pijpen bij de mannen de ronde èn om de feestvreugde op peil te houden, liet een harmoni- caspe'er zijn vroolijke wijs jes hooren. Er werd gezon gen en gedanst en zelfs ge kust. ook al om de grage lenzen van de vele film operateurs en fotografen te bevredigen. Om ongeveer vier uur behoorde dit zeld zame folkloristische schouwspel weer tot het verleden. De belangstelling was niet zoo groot als de organisatoren van de Mar ker IJsclub wel hadden verwacht. Ruim veertig auto's hadden den tocht over de Gouwzee aange durfd. De vorige maal in den winter van 19391940, waren tienduizenden kij kers uit het heele land op Marken samengestroomd. derstorm in. De windsterkte bedroeg 8 tot 9 (tot tot 90 kilometer per uur). Zelfs de reddingsboot werd van haar gebruikelijke plaats verwijderd wegens het gevaar van overboord slaan. Alleen de hoogst noodige bemanning mag zich op het achterdek be vinden. Toch heeft het schip koers gehou den en geen tempo verloren. De het schip escorteerende onderzeeboot was gedwongen vaart te verminderen en raakte achter. POLEN KRIJGT HAVEN VAN STETTIN. Naar verluidt zal over een paar weken aldus radio-Warschau, de voormalige Duit- sche haven van Stettin aan de Oostzee door Polen worden overgenomen. Dr. Stefan Jedrychowski, dc Poolsche minister van scheepvaart, voert op het oogenblik te Stet tin besprekingen met de Sowjet-Russische militaire vertegenwoordigers om de defini tieve overdracht door de Russen te regelen. DENEMARKEN ZAL DEELNEMEN AAN BEZETTING VAN DUITSCHLAND. Naar de Deensche minister van defensie op een persconferentie heeft medegedeeld, hebben de politieke partijen een deelne ming van Denemarken aan de bezetting van Duitschland goedgekeurd. In April zal een contingent van 4000 soldaten naar Duitschland vertrekken. NIEUWE REGEERING IN ITALIë. Alcide de Gasperi is erin geslaagd een nieuwe Italiaansche regeering te vormen. Minister van buitenlandsche zaken is graaf Sforza. In het nieuwe kabinet hebben ze ven christen-democraten zitting, drie com munisten. drie socialisten en een onafhan kelijke. Alle nieuwe ministers, met uitzon dering van den minister van nationale ver dediging, hebben in handen van president de Nicola den eed afgelegd. De communis ten beheeren justitie, openbare werken en vervoer. DE EVACUATIE IN PALESTINA. Vanmorgen om 9 uur werd een begin ge maakt met de evacuatie van de 2.C00 Brit sche gezinnen uit Palestina. Dit is een dag vroeger plan men algemeen had verwacht. Vrouwen van Britsche regeeringsambte- naren en zakenlieden hebben gistermiddag een protestvergadering gehouden naar aan leiding van het evacuatiebevel. AMERIKAANSCH GRAAN VOOR NEDERLAND. Het Am. ministerie van landbouw heeft de voor export in Maart beschikbare hoe veelheid graan vastgesteld op 1.500.000 ton. Hiervan is 39.500 ton bestemd voor Nederland. LUCHTPOST VOOR ZUID-AFRIKA. Op Zaterdag 8 Februari zal de K.L.M. wederom een vlucht van Amsterdam Johannesburg uitvoeren. De aankomst te Johannesburg is bepaald op 10 Februari. Met dezen vlucht kan correspondentie voor de unie van Zuid-Afrika en voor Zuid-West-Afrika worden meegegeven. Het extra-luchtrecht bedraagt 40 cent per 5 gram. Op de stukken, die uiterlijk 6 Februari ter post moeten zijn bezorgd, dient duidelijk te worden vermeld: „per K.L.M.-vlucht AmsterdamJohannes burg". Eventueel philatelistische stukken zullen geen bijzondere behandeling on dergaan. VRAGEN OVER ALBERT KUYLE. Het Tweede Kamerlid Van der Goes van Naters (P. v. d. A.) heeft dezer dagen aan den Minister van Justitie gevraagd, of het den minister bekend was, dat de letter kundige Albert Kuyle voortgaat in ver schillende periodieken te publiceeren, niettegenstaande de Centrale Eereraacl hem dit recht tot 1951 heeft ontzegd; of de minister er niet van overuigd was, dat door een dergelijke overtreding het over heidsgezag wordt ondermijnd en of hij strafrechtelijke vervolging hiervan wensch te te gelasten. Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat ook op de bonkaarten K, L, O en P 703 in den linkerbovenhoek een bon met den naam der betreffende bonkaart voorkomt. Tegen inlevering van dezen bon zal men t.z.t. onder overlegging der stamkaart de nieuwe bonkaart voor voe dingsmiddelen K, L, O of P 705 ontvan gen. De ambtenaar van den distributie- dienst zal bij de uitreiking der nieuwe bonkaart dezen „inwisselingsbon'' van de bonkaart 703 verwijderen. De „inwisse lingsbon" moet dus aan de bonkaart be vestigd blijven; op losse bonnen zal geen nieuwe bonkaart verstrekt worden. VROUWE JUSTITIA! Naar het A.N.P. verneemt is tot substi tuut-griffier bij de rechtbank te Haarlem benoemd mej. mr. M. de Keyzcr. Met haar doet de vrouw haar intrede in de Neder landsche rechterlijke macht. FELLE STRIJD OM HANOI. Volgens een telegram van het Fransche persbureau uit Hanoi zijn de Vietnamee- sche strijdkrachten de Fransche verdedi gingslinies rondom de omsingelde stad Nam Dinh, 75 km. ten Zuidoosten van Hanoi, in een grooten nachtaanval binnengedrongen. In Hanoi zijn de Franschen met een nieuw offensief begonnen. Nader wordt gemeld, dat Fransche troepen de doorgebroken Viet- nameesche troepen bij Nam Dinh hebben teruggedreven. brand tusschen de asch van het vliegtuig gevonden. De piloot werd op eenigen af stand van het vliegtuig gevonden. De Air France deelt mede, dat dc zestien inzit tenden allen van Fransche nationaliteit wa ren. De stoffelijke overschotten zijn naar de stad Cintra overgebracht. De eenige 'overlevende, de heer Leo nard, was met zijn echtgcnoote op huwe lijksreis naar Portugal. Volgens een nog onbevestigd bericht zou den tot de slachtoffers ook enkele danse- iessen van het „Ballet des Champs Ely- sées" behooren, onder anderen de prima ballerina mevrouw Lorris l'Huissier (Son- ja Lovis). AUTOMATISCHE VERWIJDERING VAN ROERKLAMPEN. Volgens den luchtvaartcorrespondent van de „Times" heeft de Handley Page Com pany een systeem ontworpen om ongeluk ken te voorkomen, die het gevolg zijn van het niet verwijderen van de roerklampen der vliegtuigen, hetgeen een mogelijke oor zaak werd genoemd voor dc jongste Da- kota-ramp in Denemarken. ITet verwijderen geschiedt volgens dit systeem van dc cock pit uit, waar dc piloot tegelijk met het star ten der machine automatisch dc klampen uit hel roer haalt. De machine kan aldus niet vertrekken, wanneer het roer geblok keerd is. BOMAANSLAG OP GEBOUW VAN DUITSCII ZUIVERINGSHOF. In het gebouw van het zuiveringshof te Neurenberg, dat von Papen, oud-minister van Hitier, berecht, is een bom ontploft. Het gebouw telt zeven verdiepingen. Op de vierde werden de vensters verbrijzeld. Er is niemand gewond. In hetzelfde gebouw is het hoofdkantoor der Duilsche sociaal democratische partij gevestigd, waar juist een jeugdbijeenkomst plaats had. Verscheidene arrestaties zijn door de Amerikaanschc militaire politie verricht. Ook is cr Zaterdagavond een bomaanslag gepleegd op een kantoor in de buurt van het gerechtsgebouw, waar de president van het hof, dr. Sachs, soms tot laat in den nacht werkt. Herinnering aan een heldin cen Zondagmorgen in den zomer van i944 deden Duitschers een inval in de wo ning van de 61-jarige ongehuwde illegale werkster Coba Pulskens in de Diepenstraat le Tilburg. Regelmatig vonden in ons land neergekomen geallieerde piloten in haar eenvoudige woning onderdak en van daar uit werden zij j.aar hun land getranspor teerd. Op den dag von den inval vertoef den er drie geallieerde piloten. Zij werden zonder eenigen vorm van proces ter p'aat- se gefusilleerd. Toen dc Duitschers Puls kens een laken vroegen, om er dc lijken der vermoorde piloten mede te bedekken, haalde zij een Nederlandschc vlag te voor schijn, welke voor dit doel ook inderdaad werd gebruikt. Het was dezelfde vlag, wel ke een gedenksteen omhulde, aangebracht in den gevel van haar woning ter nage dachtenis van deze he'din van het verzet, die in 1945 in het kamp Ravensbrueck den vergassingsdood vond, en welke steen Zondagmiddag plechtig onthuld werd door den burgemeester van Tilburg, mr. E. Baron van Voorst tot Voorst. De plechtigheid werd bijgewoond door minister A. H. J L. Fievez, den commissa ris der Koningin in Noord-Brabant prof. dr. J. E. de Quay," den ambassadeur van Canada mr. P. Depuy, den luchtvaart- rttaché van Engeland mr. Herbert Percy, ccn gezant van Australië mr. Keith Officer, den militairen attaché van Canada kolonel de Rome wingccmmander Barnett, verte genwoordigers der R. A. F. cn ccnige vlie gerofficieren en 'talrijke anderen. WEERSVERWACHTING g TIJDELIJK SNEEUW OF HEGEN. g g Wind tusschen Oost en Zuid-Oost. o o Aanvankelijk meest krachtig, later iets o g afnemend. Zwaar bewolkt met nu en o dan sneeuw. In het Zuid-Westen lichte o vorst tot temperatuur om het vries- o punt. IOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1