De geruchten omtrent Dr. van Mook „Avicultura" exposeert op Houtrust Soepele houding tegenover Oostenrijk? Nationale biljartkampioenschappen ZATERDAG 25 JAN. 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 De jongste foto van de Engelsche konink lijke familie, opgenomen in Buckingham Palace te Londen. De koning en de koningin, vergezeld van de beide prinsessen zul len op 1 Februari met het slagschip „Van guard" vertrekken voor hun reis door de Unie van Zuid-Afrika. In welingelichte kringen te Den Haag wijst men in verband met het Aneta- telegram van gisteren, dat een aftreden thans van dr. Van Mook tegenspreekt er op, dat de nadruk in dit telegram wel moet vallen op het woord „thans". Voor het huidige oogenblik is een heen gaan van den lt.-gouverneur-generaal, zoo is in deze kringen de meening, niet te wachten, maar men' onderstreept nog eens. dat met de mogelijkheid van zulk een heengaan in de nabije toekomst moet worden rekening gehouden. Reeds sedert geruimen tijd koestert, naar algemeen bekend is, dr. Van Mook het verlangen, van zijn functie te worden ontheven op een daartoe geschikt tijdstip. Dat tijdstip achtte, aldus welingelichte kringen te Den Haag, de regeering eenige maanden geleden nog niet gekomen. Zou evenwel de lt.-gouverneur thans een des betreffend verzoek indienen dit is, naar men ons verzekerde, nog niet geschied dan zou de regeering tegen een aftreden van den Landvoogd nu geen bezwaar meer maken. Omtrent een datum van eventueel af treden is daarom uit den aard der zaak op dit oogenblik nog niets te zeggen. ,Het zou echter zijn wij wel geïnfor meerd in de lijn liggen, dat de lt.-gou verneur-generaal niet heengaat, voordat de conferentie te Pontianak medio Febr. zal zijn gehouden, welke den voorberei denden arbeid van de bepaling van den status der verschillende Indonesische ge- biedsdeelen zal afronden. HET RIJSTPROBLFFM IN ZUID-OOST- AZIë. Binnen zes maanden zal in Zuid-Oost- Azië een conference worden gehouden van alle voorname rijstproduceerende en -con- sumeerende landen, waarop de noodzake lijke maatregelen zullen worden besproken om verbetering te brengen in het voort durend tekort aan rijst in een aantal Zuid- Oost-Aiziatische landen, aldus werd he den door de Foa (voedsel- en landbouwor ganisatie van de V.N.) besloten. In een rapport, dat door een commissie van voorbereiding van de Fao was opge steld, werd verklaard, dat de rijstvoorra- den, die de internationale noodvoedselraad dit jaar ter verdeeling beschikbaar heeft nog geen 40 procent van de minimum-be hoefte kunnen dekken. Het zal nog eenige jaren duren vóór de industrie voldoende is hersteld en genoeg reserves zijn aangelegd om hongersnood te voorkomen, aldus het rapport. ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo OP KORTE GOLF 0 0000000000000000000000000000000000000001 BINNENLAND. De Tweede Kamer vergadert 4 Febr. a.s. Aan de orde is dan o.m.: het wetsont werp ter toekenning van een uitkeering in eens aan gepensionneerden en dat tot voor bereiding van de vaststelling van een cen traal economisch plan. Bij den goudsmit B. aan den Wijnha ven te Delft is ingebroken en zijn 12 gou den horloges gestolen. In Den Haag zijn. naar schatting 21.000 personen clandestien gevestigd. Het ge meentebestuur heeft aangekonigd, maatre- genen te zullen treffen, om daaraan paal en perk te stellen. Tot burgemeester van den Bommel is benoemd de heer J. J. A. Kruyft, commies ter secretarie van Hazerswoude. De ex-wethouder van Haarlem J. C. Cnosse, is veroordeeld tot twee jaar inter- neering met aftrek van voorinterneering, ontzetting uit kiesrechten voor 10 jaar en een boete van 15.000 gld. Op den weg van Koudekerke naar Vlissingen is de motorrijder Westbroek uit Zoutelande, waarschijnlijk door de koude bevangen, geslipt en tegen den muur van een boerderij gesmakt. De man was op slag dood. Op de staatsmijn „Maurits" is een ar beider in eer. „vulpeiler" onder vallend ge steente bedolven. Hjj was onmidedllijk dood. BUITENLAND. Ontslagen Duitsche krijgsgevangenen zijn naar het afmonsteringsbureau te Da chau teruggekeerd met het verzoek om op nieuw krijgsgevangen te mogen worden. Zij hadden het toen beter dan bij de hui dige Duitsche toestanden in vrijheid! Schussnigg, de voormalige Oosten- rijksche bondskanselier, is met zijn echt- genoote van Antwerpen naar de Ver. Sta ten' vertrokken. Soekarno heeft een dochter gekregen. Zij heet Dyan Permata Soekawati Poetri Alias Megawati Satyawati. Inzake militaire maatregelen. Officieel wordt medegedeeld, dat er gistermiddag bij de besprekingen tusschen de Nederlandsche en Indonesische delega ties overeenstemming is bereikt ten aan zien van de militaire maatregelen, die ge nomen moeten worden om den toestand te verbeteren. Dinsdag a.s. zullen- de delegaties op nieuw bijeenkomen. BIJZONDER GERECHTSHOF. W. D. Mathijs te Lisse kreeg 3 jaar ge vangenisstraf met aftrek wegens dienst neming bij de Landwacht. M. van Gent en J. J. van Gent uit Leiden werden wegens dienstneming bij de N.S.K.K. resp. veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden en 3 jaar, beiden met af trek van voorarrest. VRIJAF VOOR DE A.S. BLIJDE GEBEUÏT^IS. De Stichting van 4en Arbeid adviseert het Ned. bedrijfsleven t.g.v. de blijde ge beurtenis ih het Prh^elijk Gezin een dag vrij te geven met '"ijjehóud van loon en dezen vrijen dag niei afe „slipper vacan- tiedag" op de gewone vacantie in minde ring te brengen. Ind|en de geboorte tus schen 12 en 24 uur plaats vindt, in welk geval de volgende dag nationale feestdag is, zal gewoon wordendoorgewerkt en alleen de feestdag vrij worden gegeven. Als omstandigheden vrij geven absoluut verhinderen, moet een andere vrije dag worden toegekend. KATOENEN GARENS UIT ENGELAND TE VERWACHTEN. Volgens een speciaal z.g. open export schema zal voor het eerst sinds 1941 vrije handel mogelijk worden tusschen de Brit- sche garen-exporteurs eri hun overzeesche afnemers. Er is n.l. een; hoeveelheid fijne katoenen garens uit Lancashire beschik baar gesteld De Board of Trade heeft, naar verluidt, zijn goedkeuring aan dit plan gehecht. Verwacht wordt, dat een groot gedeelte van de beschikbaar gestel de hoeveelheid zal worden verscheept naar Europa^ o.m. naar Nederland, België en Zwitserland. PROPAGANDA VOOR SPAREN. Ter voorbereiding van de spaarcampagne die het ministerie van Financiën dit jaar wil ondernemen en waarvan de uitvoering zal worden opgedragen aan een binnen kort te benoemen Spaarraad, is, aldus „Trouw", een propaganda-commissie inge steld onder voorzitterschap van drs. G. L. Popken, hoofd van de afdeeling financiële zaken van het ministerie van Financiën. Deze commissie zal zich bezighouden met het opstellen van fplders en het ontwerpen van andere reclamemiddelen. Zij zal voorts contact zoeken met de Nederland- sche dagbladpers. DE SPELLINGSKWESTIE. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer betreffende het wetsont werp inzake de schrijfwijze van de Neder- landsche taal merkt de minister van O., K. en W. op, dat de thans voorgestelde regeling door de jarenlange practijk bij het onderwijs haar bruikbaarheid heeft bewezen. Men moet bedenken, aldus de minister, dat een regeling van de spelling er vooral op berekend moet zijn, dat de genen. die niet meer dan lager onderwijs genieten, zich de regels gemakkelijk eigen kunnen maken. Als de regeering met haar organen voorgaat en tusscheh regeering en onderwijs eenheid bestaat, zal de maatschappij gewillig volgen. De in vele opzichten „kakelbonte" me nigte, die thans de hokken van de 54ste tentoonstelling van de zestig jaar oude Kon. Ned. Ver. „Avicultura" bevolkt, hield in de afgeloopen dagen 45 keurmees ters en 80 commissarissen in de Haagsche Houtrusthallen bezig. In zijn openingswoord tot de tentoon stelling gisterenmiddag, zeide lr. C. Staf, directeur-generaal van den Landbouw, dat liefhebberij en sport de bevordering van de raspluimveeteelt zeer in de hand werkt. Bedrijfspluimveehouders trokken uit het fokken, selecteeren en bijvoorbeeld ook uit de leg-contróle, groote voordeelen. Dit groot profijt kwam ook den leden van de vereenigingen ten goede. Door de samen werking kwam men tot vestiging van be grippen, die in de pluimveeteelt alleszins hun waarde hebben bewezen. Een expo sitie met 4500 inzendingen, aldus ir. Staf, die goed is ingericht en waar van alles te zien is, moet slagen. De bezetter sprak over de duiven het doodvonnis uit en liet na pogingen in het werk te stellen, de z.g. „balconkippen" uit te roeien. Dat des ondanks binnen twee jaar na de bevi'ij- ding en na den zwaren hongerwinter de liefhebbers in staat zijn een zoo uitgebrei de tentoonstelling te houden, pleit voor het vernuft, de offervaardigheid en de kunde van de Nederlandsche fokkers. Een schouw van hetgeen aan inzendingen be schikbaar was moge zulks bewijzen. Met den wensch, dat Avicultura met de aar gesloten vereenigingen de raspluimvee teelt op doeltreffende wijze moge blijven bevorderen, verklaarde ir. Staf de ten toonstelling geopend. Tevoren had de voorzitter van Avicul tura in korte bewoordingen de aanwezi gen, onder wien de heer Alex Wiltzer, voorzitter van de „Société d'Aviculture de France" uit Metz begroet. Spr. bracht hulde aan het werk van den secretaris penningmeester, den heer H. v. d. Spek en aan de zeventien deelnemende vereeni gingen. in het bijzonder aan de Ned. Post- duivenclub en aan den Ned. Konijnen - fokkersbond. De illusie, dat de pluimvee-onderduikers en hun nakomelingen na acht moeilijke jaren geëxposeei'd konden worden is wer kelijkheid geworden, aldus de heer Gies- bers. De tentoonstelling is een bewijs van opbouw, doorzettingsvermogen en liefde voor de dieren. Uit de uitgebreide tentoonstellings catalogus blijkt, dat Avicultura thans al leen Nederlandsche dieren exposeert. Dit ZAANSCHE N.S.B.-VROUW VAN SCHRIK GESTORVEN. De 60-jarige mevr. Netelbeek uit Koog a/d Zaan is gisteren tijdens een verhoor op het bureau van de P.R.A. te Zaandam door den schrik plotseling bewusteloos geworden. De ontboden geneeskundige hulp achtte den toestand van de dame niet ernstig, maar toen na eenige uren de toestand van de patiënte niet veranderde, werd opnieuw de G.G.D. ontboden en tevens de echtgenoot van mevr. Netelbeek gewaarschuwd. Nu oordeelde men haar overbrenging naar haar woning of zieken huis noodzakelijk. Er was echter geen be zwaar dat de patiënte met een taxi zou worden vervoerd. Zij overleed echter tij dens den rit. Mevr. Netelbeek werd door 4 rechercheurs verhoord in verband met het verraden van een 4-jarig Joodsch meisje aan den beruchten A. Harrebomee, welk meisje in Westerbork is overleden. is gedaan, omdat buitenlandsche fokkers tijdens den oorlog meer gelegenheid heb ben gehad hun dieren te Verzorgen en te kweeken. De internationale contacten zijn echter*, reeds weer hersteld waarbij over internationale exposities wordt overlégd. De hoofdeereprijzen van de tentoonstelling werden als volgt toegekend: Zilveren medaille van H.M. de Konin gin: C. vanAlfen; zilveren medaille H.K.H. Prinses Juliana door: G. Lemaitre: zilve ren medaille Z.K.H. Prins Bernhard door: H. W. Vonkeman, zilveren medaille minis ter van Landbouw door: A. G. Boekwijt; zilveren medaille minister van Landbouw door: mej M. C. Kok; bronzen medaille commissaris der Koningin in Zuidholland door: G. Engel; zilveren medaille burge meester van 's-Gravenhage door: M. G. Sterk. Australië wil afzonderlijke conferentie Australië heeft gisteren voor de plaats vervangers van de ministers der Groote Vier te Londen verzocht, om zoo spoedig mogelijk een afzonderlijke algemeene con ferentie bijeen te roepen voor het overwe gen en teekenen van een uiteindelijk ver drag met Oostenrijk. Austarlië wenscht. dat alle belligerenten het recht zouden hebben aan alle stadia der voorbereiding van het Oostenrijksche verdrag deel te nemen. Daags te voren had de Rus Goesen zich scherp gekeerd tegen dergelijke eischen, omdat het de Groote Vier waren, die tij dens den oorlog voor de belangrijkste be slissingen met hun bloed betaalden. Australië wilde verder Oostenrijk niet van schuld aan deelneming aan den oorlog aan de zijde van Duitschland vx*ijpleiten, doch men was van meening, dat Oostenrijk een soepele behandeling verdient, omdat de Duitschers in 1935 een inval in dat land deden. 1 De Brit Lord Hood stelde voor om Oos tenrijks onafhankelijkheid voorloopig te gai*andeeren totdat zijn militaire strijd krachten zouden zijn opgericht. NIEUWE REGEERING IN GRIEKENLAND Griekenland heeft een nieuwe regeering. Tsaldax-is is afgetreden, nadat de leiders van zes parlementaire oppositiepartijen, met de aan het bewind zijnde populisten overeenstemming hadden bereikt over de vorming van een coalitiekabinet. De nieu we premier is de populist Maximos. Deze heeft in het parlement meegedeeld, dat hij nog eenigen tijd noodig heeft voor het formuleeren van zijn program. Maximos is 72 jaar oud. Toen hij gou verneur van de Bank van Griekenland was, kenschetst men hem als een „financieelen toovenaar". Tsaldaris is vice-premier en minister van Buitenlandsche Zaken. FRANKRIJK IN DE GREEP DER INFLATIE. In een radiorede van gisteravond ver klaarde de nieuwe Fransche premier, Ra- madier, dat Frankrijk in de greep van de inflatie is, en dat de strijd daartegen de voornaamste reden is voor het bestaan van het huidige kabinet. Hij wees op de vicieuze cirkel van de vergroote bankbil- jettencirculatie en verhoogde prijzen, en verklaarde dat het de plicht van de re geering is dit gevaar voox*goed te bezweren. „Het Fransche volk moet zichzelf overtui gen van de noodzaak van prijsverlaging", aldus Ramadier. Hij kondigde strenge maatregelen aan tegen het hamsteren van goederen om la ter hoogere prijzen te kunnen bedingen. Naar uit betrouwbare bron verluidt, zou Ramadier overwegen onder meer de bank biljetten van 5000 francs uit de circulatie te nemen. DE DENAZIFICATIE EN DE SCHOOL KWESTIE IN DUITSCHLAND. Tijdens één bijéénkomst van 12.000 Duit sche Katholieken "uit het diocees Rotten burg, heeft de bisschop, mgr. G. B. Sproll, de schoolkwestie als een der moeilijkste problemen voor de denazificatie van Duitschland genoemd. Volgens den bis schop hebben de bezettingsautoriteiten meermalen getracht een schoolregiem in te stellen, dat niet in overeenstemming is met de tradities en de wenschen der be volking. Als voorbeeld noemde de bisschop Wurtemberg-Baden, waar de grondwet geen confessioneele scholen kent. Welis waar wordt daarin gewag gemaakt van /"MSTERMIDDAG OM TWAALF UUR werd het biljarttoui*nooi om den nationalen titel voortgezet met de partijen Jacobs—Metz en Van VlietSweering. Het is met Metz een tragisch geval. De Hagenaar is sinds 1944 niet meer in wedstrijden uit gekomen en heeft ook vrijwel niet meer op het groot biljart geoefend. Hij heeft zich voor deze kampioenschappen laten inschrijven, omdat hij anders zou degradeeren, maar de langdurige ontbreking van contact met wedstrijd-biljarten doet zich thans ook wel zoo geducht voelen, dat tot dusver niets in zijn spel den zeer goeden speler doet vermoeden, die Métz toch ongetwijfeld geweest is. Jacobs had zes beurten noodig om op gang te komen, maar toen produceerde hij in dezelfde oer-solieden trant van zijn eersten dag een prachtserie van 187, wat zijn totaal op 249 bracht. Met twee series van 58 en S3 maakte hij de partij uit. Jacobs Metz 400 187 44.44 17 4.01 Van Vliet speelde tegen Sweering wel licht met een z.weempje mindei bravour dan gewoonlijk, maar het was kolossaal sterk wat hij deed in zijn logischen een voud en natuur]ijkheid. Voor fijnproevers om van te smullen. In .zes beurten (0 70 14 136 142 en 38) was het pleit bezegeld. Van Vliet 400 6 142 66.66 Sweering 35 6 17 5,83 Toen Van der Pol in zijn tweede beurt tegen Wevex-s met sierlijk spel 82 punten verzamelde, leek het alsof hij de goede ca dans onmiddellijk te pakken had, maar Wevers liet de ballen in een slechte posi tie liggen de Rotterdammer betaalde hem trouwens met gelijken munt en de volgende vijf beurten Leverden Van der Pol slechts 7 punten op. Na 7 beurten was de stand Weve^- 176 en Van der Pol 107. In de achtste beurt gebeurde wat men vroeg of laat in elke partij van Van der Pol kan verwaenten. Hij speelde de ballen in de goede positie en:%iet de allure en de spelkwaüteir. van -dén grootmeester werd een serie van 175" geconstrueerd en in dienzelfden imposanièh stijl besloot de sterke Rotterdammer in de 11de beurt met een slotserie van 73 deze in de tweede helft zeer fraaie partij- Van der Pol Wevers 400.-,: 11 258-3- 11 De Leeuw begon tegen Kobus met een nul van acquit, maar daarop volgden een 54 en 164 met absolut&Vrïist en zelfverze- kei'heid gespeeld. Hij Jiad in deze laatste serie de ballen zoo mopiibij elkaar, dat hij regelrecht naar de 20Omscheen te stevenen, doch miste op een vrij Verhakkel ij ken stoot Er werd in deze partij^.e.r sterk gespee! x want in 4 beurten oogstte de Le.euw 234 en Kobus 242 Met een forsche serie van 144 liep Kobus, die zich nu het hoofdklas semilieu ten volle waardig toonde uit tot 391 om 319 en xn de achtste beurt besloot hij de partij. En zoo kan men in dP tournooi met een gemiddelde van bijkans 40 spelen, een serie van boven de 150 produceeren en toch nog verliezen. Van de Pol speelde tegen Metz, van wien hij menschelijkerwijs gesproken niet ver liezen kon, met de gemoedsrust en de on bevangenheid, welke hij in dit tournooi blijkbaar noodig heeft om tot toppresta ties te komen. Ieder verwachtte, dat hij de ze partij zou gebruiken om zijn alg. gemid delde flink te verbeteren en toen hij na een aanloopje van 5 in de eerste beurt, on gelooflijk zeker en accuraat spelend, met prachtig klein spel en feillooze rappels in de tweede beurt daar 194 aan toevoegde, was het duidelijk, dat hij in dezen opzet zou slagen. Na 3 beurten had Metz er 13, waarna nog 201 den Rotterdammer van de 400 scheidden. Weer bracht hij de ballen, met nu eens aiende, dan weer driftige queustooten in een seriepositie en met groote snelheid volgden de caramboles el kaar op. Hij streefde de 100 voorbij met verrukkelijk klein spel en immer zuivere rappels, totdat de ballen bij 119 vast kwa men te liggen. En ziet, zonder geluk kan zelfs een grootmeester als van de Pol het niet stellen. Zijn acquitstoot was onzuiver, maar een fortuinlijke klos redde hem uit deze ver legenheid. ,,'t Moet je meeloopen in de bil- jarterij, anders is het dieven werk", zooals Kobus het uitdrukte. Zoo beheerscht en meestelijk bleef de Rotterdammer hierna spelen, dat, naar de kenners gingen besef fen, niet slechts een aanzienlijke moyenne opvoering, maar zelfs een verbetering van het record voor het hoogste moyenne in 1 partij, dat sinds Augustus 1944 met 80 op van de Pol's naam staat, binnen zijn bereik lag. Er kwamen moeilijke problemen, wel zekere christelijke scholen, doch in zulke vage tennen, dat de Katholieken dit meer als een lokmiddel beschouwen. Voorts betoogde de bisschop, dat in zijn diocees een steeds groeiend aantal ouders zich voor de confessioneele school hebben uitgespro ken. OOK DE OOSTENRIJKSCHE KLOKKEN KOMEN TERUG. Te Weenen is de eerste zending van 390 klokken aangekomen, die door de Nazi's uit de Oostenrijksche kerken waren weg gevoerd om gesmolten te worden. De klok ken waren door de Engelschen in een op slagplaats voor oud ijzer te Hamburg aan getroffen. Na geidentificeerd te zijn zul len ze naar Innsbruck, Salzburg, Klagen- fui't, Graz, Linz en St. Poelten worden overgebracht. FRANS VAN DE LAAR ZEGT ZIJN CEL VAARWEL. Frans van de Laar, „blokoudste" van Amersfoort, die zich tijdens zijn voorarrest reeds als een handig uitbreker had doen kennen is er opnieuw in geslaagd zich aan zijn gevangenschap te onttrekken. Eind vorige week is hij uit de cellenbarakken te Scheveningen op raadselachtige wijze ontsnapt. Mét dezen meesteruitbreker verdwenen nog twee gevangenen, n.l. een zekere Van Leeuwen en C. J. Thijssen, een SS-man. Vooral deze laatste had alle reden de plaat te poetsen. Wegens verraad en dienstneming bij de SS was tegen hem 8 jaar gevorderd. Maan dag j.L zou hij te hooren hebben gekregen, dat zijn straf was verzwaard tot 11 jaar. Toen was de vogel echter gevlogen. Elk spoor van de ontvluchten ontbreekt nog. ke hij met groote zekerheid oploste. Toen de serie tot boven de 170 was opgeloopen, heerschte er zeer groote spanning jn de tjokvolle zaal, die nu geheel met den spe ler meeleefde. Ook van de Pol zelf stond onder druk, maar hij bleef zijn zenuwen den baas en maakte, terwijl men telkens den adem inhield voor een mislukking op het laatste moment, index-aad met een slot- sene van 201 de 400 punten vol. aldus het Nederlandsch record voor het particuliere gemiddelde brengend op 133.33 een groot- sche prestatie Van de Pol 400 Metz 201 133.33 De laatste middagpartijen brachten Van Viiet en Wevexs, en Jacobs en Sweering tegenover eljcaar. Het waren vooral Jacobs en Van Vliet, die met totaal verschalende spelwijzen, indruk maakten op het ook nu nog talrijke publiek. Jacobs door de zekerheid, die hem kenmerkt als hij op o'reef is, Van Vliet door de hem aangebo- i*en kwaliteiten: eenvoud, charme en een zeldzame gemakkelijke soepelheid van stoot. De zege viel tenslotte ten deel aan den sterkten, geheel in overeenstemming met den sportieve moraal. Het beter al gemeen moyenne echter ging naar bene een door fatale inzinkingen, zoodat Jacobs bijv. voor de 'aatste 95 punten 10 beur ten noodig had. De laatste partij werd na moeizarnen si rijd door Sweering Van Wevers gewon nen. Sweering 400 29 86 13.79 Wevers 390 29 110 13.44 Het klassement na den tweeden dag luidt: 1. v. d. Pol 4 gew. part. alg. gem. 37.21; 2. Van Vliet 3 40.—; 3. Jacobs 3 37.50; 4. De Leeuw 3 32.31; 5. De Ruyter 2 29.35; 6. Kobus 2 29.17; 7. Sweering 1 15.12; 8 8 Wevers 0 16.61, en 9. Metz 0 7.86. ALLE WEDSTRIJDEN AFGELAST. Alle voor morgen vastgestelde wedstrij den van den K. N. V. B. zijn afgelast. OLYMPISCHE SPELEN AMERIKAAN SCHE ATHLETEN PER VLIEGTUIG NAAR DE O. S. Uit New York is bericht ontvangen, dat het Amerikaansch Olympisch Comité over weegt de Amerikaansche deelnemers aan de Olympische Spelen te Londen in 1948 per vliegtuig over te zenden vlak voor het begin dier spelen. Dit zou volgens ge noemd comité de problemen inzake voe ding en huisvesting oplossen en tegelijker- lijd die athleten tegemoetkomen, die zich niet kunnen veroorloven zoolang uit hun betrekkingen weg te blijven. Er zal even wel tegenkanting zijn van een categorie Amerikaansche deelnemex*s die de spelen t? Londen als een vacantiereis beschou wen. Mochten de plannen inzake het vervoer per vliegtuig geen doorgang vin den dan bestaa' de kans, dat een Ameri kaansch deklandingsschip ligplaats nemen zal in de Theems. GYMNASTIEK Docos. Voor de deelnemers aan d'e a.s. Turnwedstrijden is het aantal lesuren verdubbeld. Zondag om 3.00 uur worden de Junioren, die uitgekozen zijn om aan de wedstrijden deel te nemen, verwacht in net gymnastiek'ckaal aan den Heerensin gel. De Senioren worden om 4.00 uur ver wacht. De Senioren, die niet aan de wed strijden zuTen deelnemen, dus in hoofd zaak de nieuwe leden, kunnen ook komen, aangezien we gemakkelijk in 2 a 3 groepen kunnen turnen. Van der Pol vestigt nieuw record De Rotterdammer Van der Pol heeft in zijn partij tegen Metz met een gemiddelde van 133.33 een nieuw Nederlandsch record voor het hoogste gemiddelde in één partij in het kader 45/2 gevestigd. Het oude Nederlandsche record stond eveneens op zijn naam met 80.—, dat hij in Augustus 1944 be reikte. Deze recordpoging geschied de onder groot enthousiasme van de stampvolle zaal. De Rotterdammer scoorde achtereenvolgens 5, 194 en 201. Matz bleef op 13 staan.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 2