Nederl. artisten in Indië verongelukt DOSR wint met Vrouwe Fortuna's hulp Toelichting: Uitzending dienstplichtigen A.V.V. zegeviert over Wilhelmus (3-2) 1 OP KORTE GOLF 1 Died JHatuwif LEIDSCH TRIBUNAAL RADIO DINSDAG 21 JAN. 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 DOSRTeplingen 21. Ondanks den slechten terreintoestand werd dikwijls goed spel gegeven. Vooral du Teylingen- aanval leidde vele gevaarlijke aanvallen over de beide vleugels, \vaar het operatie terrein nog gunstig was. Gedurende de 1ste helft had Teylingen de meeste aanvallen. Een ervan deed den bal zelfs in het DOSR- doel belanden. Er was echter een overtre ding der spelregels. Na een DOSR-corner schoot v. Es rakelings over de lat. De stand bleef dubbel blank. Na de rust pakte de thuisclub stevig aan; de gewijzigde op stelling was hieraan niet vreemd. Toen de Teylingen-keeper Hoogervorst, den bal liet vallen, was B. Akerboom er snel bij en maakte 10. Hierna bleef DOSR eeni- gen tijd veelvuldig aanvallend en vete ballen werden naast geschoten of uitste kend gestopt door Hoogervorst. Bij een Tey- lingen-aanval werd keeper de Koning uit zijn doel gelokt; een zacht rollertje kon hij nakijken (11). Het duurde niet lang, dat de thuisclub weer de leiding nam door een ingeschoten bal van C. van Klink, na dat ook nu weer de Teylingen-keeper het gladde leder was kwijtgeraakt en ergens languit in der modder lag. Vooral dit doelpunt deed de geestdrift der bezoekers oplaaien. Er was niets meer te ver'iezen, alles te winnen. Teylingen trok geheel naar voren en bombardeerde 10 minuten lang de DOSR-veste. Cornerbalten werden fraai voor den doelmond geslingerd, felle schoten gelost. De DOSR-verdediging doorstond dezm vuurproef. Dit was wel het mooiste gedeelte van den wedstrijd, DE COMPETITIE VAN DEN LEIDSCHEN SCHAAKBOND. De tweede klasse B. VTL I (Touwf.) wint met 6xx2xx van Philidor III en heeft nu een zeer goede kans op het kampioenschap dezer klasse. De wedstrijd werd gisteravond gespeeld in Hotel Central. Het overzicht luidt als volgt: F. M. Ribot (Phil.)J. v. Deventer (VT L) 0—1; P. Herfkens—A. Smit 0—1; J. Pad- dingP. Kuiper YiVi\ H. C. BouterJ. Nievaart ViYi\ M. OptenareesJ. Wit kamp 10; B. C. de MikP. J. Preenen xx; A. H. HuussenW. Sloos xx; J. v. SteenwijkH. J. Dingjan 01; J. J. Ab- spoelH. Stoute 01; P. J. v. d. Zeeuw W. F. Smit 01. Totaal 2xx6xx. VTL I staat nu met 3 gewonnen wedstrij den en 1 gelijk spel, dat in hooger beroep ook nog winst kan opleveren, voorloopig no. 1. WIELRENNEN welke de DO.JR-supporters op hun horlo ges stonden uit te tellen. Voor Teylingen ongetwijfeld een desi'lusie, omdat de doel punten hee'.emaal niet de krachtsverhou ding weergaven, rnaar alleen de knipoogjes van Fortuna. DOSR III speelde vooraf tegen een on volledig ASC V en won met 71. Fcreholte. Onze elftallen boekten Zondag uit vier v/edstrijden drie punten. Foreholte 1 kon >te Leiden tegen V. T. L. 1 niet anders dan een puntloos gelijk spel beha'en. Bijna den geheelen wedstrijd toonde ze zich de meerdere over hun te genstanders. Door goed verdedigen der thuisclub en deels door te doorzichtig schie ten van Foreholte bleef de stand echter 00. Thuis ging de wedstrijd Foreholte 2 Alphen 4 niet door wegens niet opkomen der Alphenaren. Foreholte A Jun. verloor in Zoeterwoude met 52 van Meerburg A Jun., wat geen onverdienstelijk resultaat was. Maar daarentegen v/onnen thuis Fo- rehoRe B Jun. van de Rijp wetering Jun. met 2—1. Door den minister-president en de minis ters van Oorlog, van Marine, van Binnen- landsche Zaken en van Overzeesche Ge- biedsdeelen is bij de Tweede Kamer een ontwerp van wet uitzending dienstplich tigen" ingediend. Aan de memorie van toe lichting is het volgende ontleend: Op artikel 191 der Grondwet, waarvan de eerste volzin luidt: „De dienstplichtigen ter zee zijn bestemd om te dienen in en buiten Europa". Volgt in artikel 192 naar de lezing, welke het heeft gekregen bij de wet van 27 December 1946 (Staatsblad G 398) de bepaling: „de dienstplichtigen, niet val lende onder artikel 191, mogen zonder hunne toestemming niet dan krachtens een wet naar Nederlandsch-Indië, Suriname en Curasao worden gezonden". Sinds liét tot stand komen van het ko ninklijk besluit van 22 Juni 1944 (Staats blad E 45) werd de bevoegdheid om dienst plichtigen van de landmacht naar Oost en West te zenden aan dat besluit ontleend. De nieuwe lezing van artikel 192 der Grondwet maakt het raadzaam aan het voortbestaan van dat besluit spoedig een einde te maken en deze bevoegdheid bij de wet te regelen. Art. 7 van het wetsontwerp luidt: 1. De 2$ JAAR DERDE ORDE. Gisteren herdacht de Derde-Orde-Com muniteit van de Sint Jacobus-parochie te Den Haag op luisterrijke wijze £et feit, dat zij 25 jaar geleden in het leven was geroepen. Des morgens te acht uur droeg de directeur der communiteit, kapelaan H. Pronk, de H. Mis op voor de levende en overleden leden, welke werd gevolgd door een feestelijk ontbijt. De Hoogeerw. Deken W. J. Pompe droeg te 10.15 een solem- neele H. Mis uit dankbaarheid op, waar bij de Commissaris der Derde Orde en de Visitator over het rayon Den Haag assis tentie verleenden. Des avonds te half acht kwam men bijeen in de aula van het R.K. Meisjeslyceum aan het Lyceum plein, waar het gezelschap „Homo Ludens" uit Am sterdam een avond van erns'. en luim voor de leden en genoodigden verzorgden. On der de aanwezigen merkten wij, behalve den Deken en Pater-Commissaris, onder andere ook den rector van het Lyceum, ar Jos. de Boer, op. Aan het slot van den avond sprak de Deken een kort woord uit, waarin hij een dringend beroep deed op alle volgelingen van Sint Franciscus, om toch vooral tertiaris te zijn en niet te heeten. Swift-combinatie. Zondag werd de tweede rit van de competitie verreden op de rollen. De uitslag hiervan is als volgt: 1. R. Riethoven 2x1 K.M. tijd 30 en 35.4; 2. W. Rijsbergen 31.3 en 36.4; 3. J. Schuller- 32.1 en 37; 4. T. H. Holst; 5. W. Holst; 6. Joop Riethoven. 7, J. Riethoven Azn. Naar wij hebben vernomen zullen R. Riethoven en Wim Rijsbergen hoogst waarschijnlijk een koppel vormen in het aankomende seizoen. A. V. V.Wilhelmus. De lang verbei de wedstrijd tusschén de beide rivalen in 4 B is dan ten gunste van AVV verloopen. Aanvankelijk was bij beide clubs een ze nuwachtige stemming te constateeren, waardoor druk gelöopen werd doch schot zat er niet in. AW was echter wel op haar hoede, want de ^in het begin voor het AVV-doel genomen corners hadden geen gevolgen dank zij het schitterend wegwer ken door keeper Hörters en de mooie kop bal van Schuyt, die vrijwel den geheelen middag op de juiste plaats stond. Toen be gon zich een meerderheid af te teekenen van AVV. Een onverwacht schot van den linksbuiten Frans Hakkaart ging juist langs de lat in het Wilhelmusdoel en AVV had na 40 minuten de leiding (10). Na de rust bleef Wilhelmus nog eenigen tijd in de minderheid doch van een geharrewar voor het AVV-doel wist zij gebruik te ma ken en haar achterstond te vereffenen (1—1). Een stem uit het publiek riep nu triumphantelijk nu is het gedaan met AVV", doch nauwelijks een minuut daarna was het weer I'rans Hakkaart, die den stand op 21 brengt. Door te ver uitioo- pen van den Wilheimus-keeper Ham had AVV vrij spel. Weer zet Wiihelmui zich schrap en na eerst een flink schel tegen dc AW lat dwarrelen alle spelers voor het Wilhelmus-doel, waarvan Wi1 heimus de kans benut om weer ge'ijken stand te maken (2—2). AW houdt echter voet bij stuk en weer na 'n minuut herneemt AVV door een mooi schot van Willemse de Jei- ding (32). Nog 10 minuten zijn co spelen en Wilhelmus doet nog een uiterste po ging doch zonder succes. KatwijkOrnas 03. Nauwelijks is de wedstrijd 1 minuut oud of Ornas heeft de leiding. Dit doordat de keeper van Katwijk nog in de kleedkamer vertoefde! Wellicht is dit doelpunt wel oorzaak ge weest, dat Katwijk er maar niet in wilde komen. Langzaam maar zeker krijgt Ornas tie touwtjes in handen, hoewel verschil lende pogingen worden ondernomen het Katwijkdoel te bestormen. De verdediging daar blijft meester van der. toestand en de rust gaat in met 10 stand. De tweede helft begint al even ongelukkig want nau welijks zijn er enkele minuten voorbij ge- paan of opnieuw rolt de bal in de touwen. Öitmaal was het een absoluut onhoudbare goal, die de midvoor na een mooie door braak prachtig in het net schopt. Wel komt Katwijk m den aanva1. Het zit niet mee en tot twee a driemaal kruipt Ornas door het oog van de naa d. Nog eenmaal scoort Ornas en al vecht Katwijk tot het laatst, Ornas gaat naar huis met een ver diende 03 zege. Overige uitslagen: Quick Boys 2—Noord- wijk 60; Quick Boys Jun. bGWS 33; KRV Jun.—Lisse Jun. 7—0. Chelsea in de vierde cupronde. Chel sea won gisterenmiddga de voor de twee de maal overgespeelde wedstrijd der derde cupronde met 20 van Arsenal, zoodat Chelsea Zaterdag 25 dezer op eteen veld tegen Derby County uitkomt. Bijna 60.000 toeschouwers woonden den wedstrijd bij. WATERPOLO. De ZijlL Z.C. Voor de wintercom petitie speelde Maandagavond in „de Overdekte" een de Zijl-comb. tegen een dito L.Z.C., maar waarbij spoedig bleek, dat beide zeventallen bijna volledig „te water" verschenen. Na wisselende kansen wist keeper Raman van L.Z.C. vele ge vaarlijke schoten te keeren en kon Dragt alleen een fel schot van Teegelaar net nog corner werken. Juist in een periode van L.Z.C.-overwicht kon W. v. Weizen met een ver schot via de lat doelpunten (10), waarna Prevo eindelijk succes had door van verre opnieuw in te schieten (20) Bijna direct in de tweede helft kreeg Teegelaar een kans en zijn hard schot suisde langs Dragt in het doel (21). Fel was de strijd verder en juist toen men een L.Z.C.-doelount verwachtte scoorde Arbouw van dichtbij (31). Nog- dienstplichtigen van de landmacht kunnen, ook zonder hun toestemming, naar Neder- landsdh-Indië, Suriname of Curagao wor den gezonden. 2. Hun verblijf aldaar duurt niet lan ger, dan tot het einde van 1949, tenzij het met hun eigen toestemming dan wel bij de wet wordt verlengd. In de toelichting op dit artikel wordt gezegd: De termijn, in het tweede lid ge steld, houdt verband met den opzet, vol gens welken de dienstplichtigen on voorziene omstandigheden voorbehouden voor geen langeren tijd dan twee jaren in de tropen zullen verblijven. Hierdoor is het mogelijk, de dienstplichtigen, die volgens de plannen tegen het einde van dit jaar ter aflossing van andere troepen naar Ne derlandsch-Indië zullen vertrekken, nog gedurende twee jaren in de tropen te doen dienen. In artikel 2 van het wetsontwerp wordt o.m. een wijziging van net vierde lid van art. 35 der dienstplichtwet voorgesteld, waarbij wordt bepaald, dat de dienstplich tigen zoolang zij tussdhen de keerkringen dienen, verhoogde militaire inkomsten ge nieten. INTERNATIONALE-I- BIDWEEK Gezelschap Hans Snel bij vliegongeluk omgekomen Naar wij vernemen zijn bij een noodlottig vliegongeluk te Biak, eilan;je ten N. van Nieuw-Guinea in Ned.-Indië, gistermiddag omstreeks iwee uur plaatselijken tijd de volgende Nederlandsche artisten van het gezelschap Hans Snel om het leven geko men: Hans Snel, Charley, Tonio Manti en Jossie en Jossino (danspaar). Deze artisten zijn 1 November j.l. per Skymaster naar Ned.-Incië vertrokken, na dat zij door de NTWA (Ned.Ind. Welfare Artisten) geëngageerd waren om in het Verre Oosten wat afleiding aan de troepen te brengen. Hans Snel, conferencier en chansonnier is 30 Mei 1904 te Kampen geboren. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter en was woonachtig te Den Haag. Snel heeft, vol gens informaties uit artistenkringen, zijn eerste schreden op het podium gezet in samenwerking met van Riemsdijk. Hij werkte o.m. in het gezelschap van Pisuisse, trad den laatsten tijd meermalen voor de microfoon op en heeft ook vroeger een tour- VRIJW1LLIGE VOLDOENING VAN BELASTING. Het ministerie van financiën deelt mede, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen aan gewetensgeld wegens te weinig betaalde be'asting: inkomstenbelas ting 11.115; inkomsten- en vermogens belasting 23.620; inkomsten- en gemeen tefondsbelasting 1512.vermogens-be lasting 274.personeele belasting 418. omzetbelasting f 2.068.successierechten 332.tabaksaccijns 420.invoerbelas- ting 218.diversen 15.773.totaal t 55.913.—. DE NIEUWE DISTRIBUTIEMAAT REGELEN EN HET AANTAL AMBTENAREN. Naar wij vernemen zullen de nieuwe dis tributie maatregelen, met name de veran dering in de methode van bonaanwijzing geen afvloeiing van ambtenaren tot gevolg hebben. Door het vrij groote verloop onder het personeel der distributiediensten ver scheidene ambtenaren zijn teruggekeerd in het bedrijfsleven zijn er hier en daar vacatures ontstaan, die moeilijk waren aan te vullen. Door den nieuwen maatregel is het mogelijk geworden in de vacatures te voorzien, zoodat een betere werkverdeeling verkregen kan .worden. Op den duur, bij verder gaande maatregelen, zal een zekere afvloeiing plaats vinden. 000000000000000000000000000000000000000 ooooooooooooonooooooooooooooooooooooooo" BINNENLAND. H. M. de Koningin heeft gisteren een bezoek gebracht aan de uitgeverij en druk kerij „De bezige bij'", te Amsterdam, die tij dens de bezetting vele uitgaven clandestien heeft verzorgd. H. M. liet zich de leden van directie en illegale werkers uit personeel en schrijvers van illegaal drukwerk voor stellen, met wie Zij zich langdurig onder hield. Op verjaardagen van H. M. de Konin gin zal het Rijkspersoneel den geheelen dag vrij hebben, op verjaardagen van Prinses en Prins na den ochtenddienst, op verjaar dagen van de andere leden van het konink lijk huis zal de dienst normaal fungeeren. De uitloting van schuldbekentenissen van de 3e 3Yz% staatsleening 1938, welke op 1 Maart aflosbaar zijn, zal plaats hebben op 30 Jan. De minister van financiën heeft het aflosbaar bedrag gasteld op 44 mil- lioen. In de St.crt. van gisteren is opgeno men een beschikking van den minister van sociale zaken, houdend een regeling in ban ketbakkerijen. in afwijking van het bepaal de in art. 24 der Arbeidswet 1919. BUITENLAND. Een Amerikaansch lijntoestel is bij het vliegveld Oakland in Californië neergestort. Eén passagier werd gedood, 20 anderen ge wond. In Texas is tengevolge van een ont ploffing in de lucht een superfort neerge stort. Twee militaire piloten kwamen daar bij om het leven, zes andere inzittenden konden zich met parachutes redden. Op 5 en 6 Maart a.s. zal te Parijs een voltallige conferentie van Fransche kardi nalen en aartsbisschoppen plaats hebben. Gedurende den oorlog hebben de Duit- schers 1400 Tsjechische kinderen ontvoerd. 393 van deze kinderen zijn vermoord, 694 worden nog vermist, 289 zijn opgespoord en aan hun ouders of verwanten terugge geven. WAAR BLEEF door J. S- FLETSCHER. 29) „En dat is alles, tot nu toe", zei hij. „Ik zal waarschijnlijk iets over die bankbil jetten hooren, wanneer ik vanmiddag een bezoek aan de bank breng." ,.En wilt u me daar dan direct- even over bellen?" zei Colwyn, Hij wendde zich tot den s.enograaf en zei: „werk dit zoo gauw u kunt uit en geef het mij dan". Toen de stenograaf de kamer had verla ten wendde hij zich weer tot Blake. „Zeg!" zei hij, spontaan enthousiast, „dat is een reuzs-geschieaenis, gezien vanuit ons gezichtspunt. Ik zal ze groot-opgemaakt geven in onze ecitie van morgenochtend. U gaat er natuurlijk niet mee naar een an der blad?" ,,Nee, natuurlijk niet!" stemde Blake toe. „Dit is alleen voor u." Colwyn liep met hem mee naar de lift. „Wat denkt u dat er met dien jongen is gebeurd?" vroeg hij, terwijl ze een breede gang doorliepen. „Moord, een ongeluk, of iets anders?" „Ik begin te denken, dat het geen van beide zal zijn!" antwoordde hij. „Het wordt me hoe langer hoe geheimzinniger". née door Nederlandsch-Indië gemaakt. John Charley wiens naam Jan Hoekwa ter is, is 23 April 1910 te Alphen aan den Rijn geboren. Hij woonde te Den Haag en laat een vrouw en twee kinderen achter. Hij had den naam een geroutineerd snel- teekenaar te zijn. Vooral zijn caricaturen vielen bij het publiek in den smaak. Behalve als snelteekenaar oogstte hij ook succes met poppekastvertooningen. Hij is vaak opgetreden met Lou Bandy. Tinio Manti, evenwichtskunstenaar en jongleur, die eveneens onder tooneelnaam optrad, heet Hendrik van Gulik. Hij is ge boren 28 November 1926 te Amsterdam, woonde aldaar en is ongehuwd. Men schet ste hem ons als een veelbelovend jong ar tist, die zijn opleiding kreeg van zijn va der, den bekenden evenwichtskunstenaar Berny. Jossi en Jossino, accordeonisten en soms danspaar, sedert kort gehuwd, zijn af komstig uit Rotterdam. Zij heeten A. F. C. Joosten, geboren 2 October 1914 en Jo hanna G. JoostenMijer, geboren 24 Mei 1919. Jossi trad als accordeonist aanvanke lijk alleen op, later bijgestaan door Jossino, die hem met zang begeleidde. Over Marine van Goudszwaard, die ook deel uitmaakte van het gezelschap, zijn nog geen berichten ontvangen. Het is nog niet bekend of zij zich in het vliegtuig be vond, waarmede het gezelschap de reis maakte. Maar hij voelde zich nog meer door ge heimzinnigheid omgeven, toen hij zich om half vier aan de bank vervoegde, waar de beambte dien hij 's morgens had gespro ken, hem hoofdschuddend tegemoet trad. ,,Ik kan u twee dingen mededeelen, mijn heer Blake", zei hij. „Het eerste is, dat we nog iets van mijnheer Malvery hebben ge hoord na den 27sten Februari. Er werd een kleine chèque van hem, een chèque van enkele Ponden, gepresenteerd en uit betaald op 7 Maart, maar ze was uitge schreven op 28 Februai en betaalbaar aan toonder. En het tweede is, dat de vijf bil jetten van honderd Pond nooit aan de Bank van Engeland zijn aangeboden. PUBLIEKE ZAAK. In stilte overwoog Blake een oogenblik de inlichtingen, die hij had gekregen, ter wijl hij er zich van bewust was dat ze voor den getrainden geest van den bankbeamb- te van groote beteekenis waren. En de bankbeambte, die opmerkte dat zijn woor- aen blijkbaar tot nadenken stemden, glim lachte en vervolgde zijn verhelderende be spiegelingen. „Dringt het nog niet goed tot u door wat dit allemaal beteekent of kan beteeken?" vroeg hij. „Wel, in de eerste plaats is het heel ongewoon dat bankbiljetten van die waarde niet gepresenteerd worden aan de Bank van Engeland; meestal is een biljet van de Bank van Engeland binnen twee De 10.000ste passagier óp de luchtlijn Am sterdam—New York was de negenjarige Margaret Sheila Knipscheer, die alleen réist van Amsterdam naar Los Angeles, via New-York. De K.L.M.-stewardess, mej. P. Sevensma, helpt d<- kleine reizigster met haar ticket. maanden na uitgifte terug aan de bank. Dat deze vijf biljetten nog niet gepresen teerd zijn, beteekent of dat iemand ze on der zijn berusting houdt of dat ze, mei Ri chard Malvery, zijn verdwenen. Als hij het leven verloor in het drijfzand en hij had ze in zijn zak, wel, dan zullen we ze na tuurlijk nooit meer terugzien! Dat is iets van zooveel belang, dat het verdient te wor den nagegaan. Maar nog belangrijker vind ik die kwestie van die chèque." „Waarom dan wel?" vroeg Blake. „De chèque was uitgegeven op 28 Fe bruari", antwoordde de bankbeambte. „Dat duidt er op, dat Richard Malvery op dien dag nog in leven was. Natuurlijk is het geen bewijs. Hij kan zich in den datum hebben vergist; hij kan haar op den laten avond van den 27sten hebben geschreven en haar op den volgenden dag hebben ge dateerd. Dit zijn mogelijkheden. Maar het is waarschijnlijk, dat hij op den 28sten nog in leven was." „En hoe ziet u de mogelijkheid, door die chèque zijn spoor verder te volgen?" „Dat is heel moeilijk", zei de bankbe ambte. ,,Ik zei u al, dat de chèque betaal baar was aan toonder. Daaruit volgt, dat ze geen kenteekenen droeg, dat er iemand al reeds aan een ander mee had betaald en ze werd gewoon aan het loket verzilverd. Het ging over een betrekkelijk klein bedrag, vijfentwintig Pond. Hier is ze. U zult op- merken, dat, hoewel ze op 28 Februari was gedateerd, ze pas een week later, op 7 Maart, ter betaling werd aangeboden. Dat doet me denken dat Malvery met die chèque iemand uit de provincie betaalde, misschien iemand uit Brychester waar u weet, dat hij zich bevond of uit Shilhamp- ton waar heen hij, zooals u aanneemt, zich begaf en dat die persoon haar bewaarde totdat hij eens naar Londen kwam. Ik ben er me niet van bewust waar het eigenlijk goed voor zou zijn, maar ik heb even den kassier laten roepen, die de chèoue uitbe taalde om te zien, of hij zich nog herinnert, die haar aanbood". De bediende die nu binnenkwam poogde zijn geheugen op te frisschen toen hem de chèque werd getoond en waarlijk gelukte het hem, zich iets te binnen te brengen be treffende dengene, die haar had aangebo den. „Ik herinner me dien man". Een be- schaafd-gekleed, ietwat plechtstatig heer, die een beetje loenschte". „Slaat deze beschrijving op iemand dien u kent?" vroeg de bankbeambte, toen hij zag hoe Blake er van opkeek. „Ik heb al over zoo iemand hooren spre ken", antwoordde Blake. „Hij is de man, die zich aan het Minerva Hotel vervoegde om Dick Malvery te bezoeken". „Nu, als het u gelukt hem op tc sporen, zult u waarschijnlijk meer te weten ko men", zei de bankbeambte. „In ieder ge val is het een spoor". Intentie van Woensdag 22 Januari: Dat alle christenen van Amerika één worden in het geloof en zich on derwerpen aan den Plaatsbekleeder van Christus. V.J De zaak tegen dr. C. H. Hermanides. In de heden gehouden zitting van het Leidsch Tribunaal werd allereerst uit spraak gedaan in de zaak tegen dr. C. H. Hermanides, voorheen arts te Noordwijk. Dr. H„ die reeds driemaal is geïnterneerd geweest, werd ontzet uit de beide kiesrech ten met ontzegging van het recht ooit nog het beroep van arts.' uit te oefenen. Voorts werd dr. H. een boete opgelegd van 1500. Woensdag. HILVERSUM I, 301 M. 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 8 00 Nieuws; 9.15 Ochtendbezoek bij onze jonge zieken; 10.00 Pianorecital door Rie Batenburg (werken var» Chopin); 11.45 Familieberichten uit Indonesië; 12.15 Or gelconcert door Adr. C. Schuurman; 13.00 Nieuws; 13.15 Metropole-orkest o. 1. van Duif v. d. Linden; 14.00 Pianorecital door Jantien BeishuizenNorden; 15.00 Radio Philharmonisch orkest o. 1. v. Albert van Raalte; 17.30 Ned. Volksherstel; 18.00 Al fred Cortot, pianomuziek van Chopin; 18 30 Progr. Ned. Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 20 00 Nieuws; 22.45 Avondoverdenkmg; 23.00 Nieuws; 23.15 Avondconcert (gr.pl.). HILVERSUM II, 415 M. 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 8.00 Nieuws; 8.50 Voor de huisvrouw; 10.00 Morgenwijding; 11.00 Populair non stop- programa (gr.pl.); 13.00 Nieuws; 13.20 Or gelspel door Johan Jong; 14 00 Voor de vrouw; 15.30 Kinderkoor de Roodborstjes o. 1. v. Henk van Laar; 17.15 Gram.muziek; 17.45 Rijk over Zee; 18.00 Nieuws; 19.15 Nieuws uit Indië; 20.00 Nieuws; 22.00 Stradiva-sextet; 22.30 Dansorkest „De Ram blers"; 23.25 Het vroolijke cabaret (gram,- platen). maals was het Teegelaar die de spanning er in bracht (32), maar nadat Ouwer- kerk en Arbouw nogmaals het water moesten verlaten was een prachtig boog- balletje van W; v Weizen keeper Laman noodlottig en met 42 kwam het einde voor de Zijl. ZWEMMEN Nieuw wereldrecord 3 x 100 yards wis selslag. De Deensche zwemsters Karen Harup (rugslag), Grete Sonnesen (school slag) en Fritzi Nathansen (borstcrawl) vestigden te Kopenhagen een nieuw we reldrecord op het nummer 3 x 100 yards wisselslag estafette met een tijd van 3 min. 26,6 sec. Dit wereldrecord is even als de 3 x 100 m. wisselslag estafette, waarvan Nederland met 3 min. 46.3 sec. houder is, thans door de F.I.N.A. inge steld. „Precies", stemde Blake in. Hij vertrok met deze nieuwe informatie en spoedde zich naar Colwyn op het bureau van Ar gus om er mededeeling van te doen. Col wyn toonde zijn waardeering. „Uitstekend!" zei hij. „Dat kan er zeker nog bij, we vorderen al: „Dit", voegde hij er aan toe, terwijl hij een proefdruk op nam, „is hetgeen ik me voorstel, in onze morgenochtendeditie af te drukken. Ik zal de opmaak er van bijzonder verzorgen. Als u uw oog er eens over laat gaan zult u zien, dat het precies overeenstemt met uw verhaal en dan in den vereischten vorm gezet. Eigenlijk heb ik één detail weggela ten, de verdwijning van die jongedame, Hester Prynne". „Waarom?" vroeg Blake. „Dat vind ik nu juist een van de belangrijkste détails". ,.'t Is mogelijk", zei Colwyn droogjes, „maar het zou niet goed zijn, dit juist nu te publiceeren. Kijk, we hebben nog geen bewijs, tenminste nu niet, dat de verdwij ning van juffrouw Prynne iets uitstaande heeft met die van Malvery. Juffrouw Pryn ne is, zooals ik het zie, vrij te doen en la ten wat ze wil; zij kan het zich in haar hoofd gezet hebben orn te vertrekken met het doel enkele privé-zaken te behartigen, ja, zelfs kan ze intusschen al weer naar Brychester zijn teruggekeerd. We moeten haar er buiten laten, totdat.... eh...." „Totdat....?" vroeg Blake. (Wordi vervolgd).

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 2