S)e £eidaeli£(2ou/fccmt t Gen. Spoor in ons land Grieksch schip op een mijn: 300 dooden Opgetogen prinsesjes bij Circus Knie „Rustig" verloop verkiezingen in Polen De munitie-ramp eischtte 17 dooden Een potvisch op de slipway van Willem Barendsz Uitbreiding K.N.LP. verworpen MAANDAG 20 JAN. 1947 Bureaux: Papengracht 32 Leiden Giro 103003 Telefoon: Admin., Adv. en Abonn. 20826. Redactie: 20015. Dir. en drukkerij 20935. Abonnementsprijs 0.26 per v/eek, 1.10 p mnd. f 3.25 p. kwartaal Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 10991 Hoofdredacteur: TH. WILMER. Directeur: C. M. v. HAMERSVELD Uitgave van N.V. ,,De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent per m.m. Bij contract belangrijke korting. Noodlanding in Zuid-Arabië Men vertrouwde het zaakje niet! Om half zes Zaterdagavond is Generaal Spoor op het vliegveld Valkenburg ge land. Onmiddellijk was de generaal om ringd door de talrijke militaire en burger lijke autoriteiten, die te, zijner verwelko ming waren bijeengekomen: minister J. A. Jonkman, generaal-majoor P. L. G. Door man. gencraal-majoor C. Giebel, generaal W. J. P. J. Wilson, de secr.-generaal van het Departement van Oorlog L. C. Riet veld, de chef van het kabinet van den minister van Oorlog M. P. H. Calmeijer, kolonel van Gulik van het Departement van Overzeesche gebiedsdeelen en vele anderen. De plechtige verwelkoming door de autoriteiten werd^ gevolgd door een hartelijke begroeting van een zoon van den generaal. Daarna inspecteerde de ge neraal een kleine eerewacht, samengesteld uit contactmannen van de tweede divisie. Ten slotte kwam de pers aan de beurt en de generaal vertelde dat zijn nood landing bij Braradam (Zuid-Arabië) het gevolg is geweest van den enorm sterken tegenwind, die het den geringen voorraad benzine onmogelijk maakte tot Basra te vliegen. Een noodlanding op het strand was het gevolg. Daar aanwezige Ameri kanen hielpen ons werkelijk prettig, doch de politie was niet vriendelijk gezind en pikte alle paspoorten in, waar-na zij spoor loos verdween. Onzen verderen tijd heb ben wij toen besteed aan het herkrijgen van die paspoorten en dat viel niet mee, want de Emir was reeds naar bed. Uit eindelijk wisten we toch tot hem door te dringen en hebben we met hem een on derhoud van ruim 90 minuten gehad. De Emir luisterde met een welwillend oor doch zeide niets zelfstandig te kunnen on dernemen. Hii diende kon mg lbo Saoed hierover te telegraferen. Wii hebben de zaak zooveel mogelijk warm gehouden en om 8 uur 's avonds hadden wii onze pas poorten terug. Fen vreemd vliegtuig oo den bodem van het souveraine ruk Saoedi Arebië. daar moest iets achter zitten. De generaal is van nlan om over 14 dagen terug te koeren. Over de zakelijke aan<*e'e°enheden die hem naar het vader land brachten, wilde de generaal nog geen mededeelingen doen. GEDENKPLAAT VOOR DE STRIJDERS VAN ARNHEM. Major general R. E. Urquhart, die de first Airborne Division commandeerde, heeft gisteren te Langham in de parochiekerk al daar een gedenkplaat onthuld voor dc of ficieren en manschappen der divisie, die aan de gevechten rond Arnhem hebben deelgenomen. De gedenkplaat vertoont eèn Pegasus en draagt een inscriptie. De bisschop van Eterborough, dr. C. M. Blagden zeide in zijn toespraak, dat zelfs uit een militair oogpunt de slag om Arn hem geen mislukking is geweest. Na Arn hem wist Duitschland wat het te wachten stond, en wij ontvingen bemoediging en hoop. H.M. de Koningin wees hun de bijzonderheden Tot groote verrassing van het talrijke pu bliek kwamen Zaterdagmiddag juist voor den aanvang van het circus Knie te A'dam door een zij-ingang de drie prinsesjes met H.M. de Koningin het R.A.I.-gebouw bin nen. Op de drie prinsesjes hield een gou vernante een wakend oog. In hun kleine bontjasjes namen zij plaats in de middel ste loge rechts van den hoofdingang, waar zij op veiligen afstand enthousiast het schouwspel in de piste gadesloegen. Ge kleed in een bruin mantelpak zat de ko ningin bij hen. Te oordeelen naar hun opgetogen gezicht jes en de kinderlijke opgewondenn.eid van prinses Margriet, die bewegelijk als steeds, uit pure verrukking enkele malen rechtop in haar stoel ging staan, viel het dansende paard van Freddy Knie bij de drie prinses jes het meest in den smaak. Met groote spanning volgden zij ook de weergalooze handigheid van den 19-jarigen jongleur Eduardo Raspini. Bij het tijgernummer vond Margriet het veiliger om op den schoot van haar gou vernante, zuster Huidekooper, te kruipen, haar beide zusjes keken echter gespannen toe. Ireentje met de handen om de opge trokken, knieën geslagen. Beatrix, die rechts van de koningin zat, deelde voortdurend haar bevindingen aan haar grootmoeder mede, wier aandacht zij telkenmale trok door aan haar arm te trek ken. Op haar beurt vestigde de koningin de aandacht van de prinsesjes op diverse bij zonderheden. Om ongeveer half vijf was de voorstel ling ten einde en werd het hooge gezel schap uitgeleide gedaan door den impres- sario, den heer Frans Mikkènie, en een dei- directeuren van het circus, den heer Freddy Knie, die hen ook binnengeleid hadden. Tezamen reden de vorstelijke personen naar het paleis op den Dam, waar de konin gin uitstapte. De prinsesjes zetten direct daarop de reis naar Soestdijk voort. Prinses Beatrix krijgt pouy aangeboden. Bij het verlaten van het circus viel het oog van prinses Beatrix op de pony, die vijf weken geleden, even voor de aankomst van circus Knie te Amsterdam, geboren werd. Spontaan riep het prinsesje uit: „O, wat een mooie pony, die is veel mooier dan de mijne. Ik zou hem wel graag willen ruilen". De directeur van het circus, de heer Frans Mikkenie, reageerde even spontaan op de zen uitroep met de woorden: „wij zullen u de pony gaarne aanbieden". Vanzelfspre kend was Beatrix opgetogen over dit aan bod. De gouvernante, zuster Huidekooper, vond het echter verstandig het voorbehoud te maken, dat de prins en de prinses eerst hun goedkeuring zouden geven, alvorens deze pony, die op de reis geboren een cir cus geluk aan zal brengen, aanvaard zal kunnen worden. 200 personen gered Men zoekt naar overlevenden Ongeveer driehonderd personen werden gedood toen het Grieksche schip „Chimar- ra", op weg naar Piraeus, op een mijn liep. De explosie vond plaats in het kanaal tusschen de provincie Attika en het schier eiland Euboia. Het schip is gezonken. Het Grieksche ministerie van marine heeft officieel bekend gemaakt, dat onge veer tweehonderd personen, die zich aan boord van de .Chimarra" bevonden, ge red zijn. Naar andere overlevenden werd nog gezocht. Het schip vervoerde in totaal vijfhonderd personen met inbegrip van de bemanning, die uit tachtig koppen bestond. Dc „Chimarra" was een omgebouwde Duitsche korvet, aan Griekenland toegewe zen bij wijze van herstelbetaling en meten de 1800 ton. Het schip was Zaterdagochtend uit Saloniki vertrokken met 680 opvaren den, die als haringen in een ton opeenge pakt waren. Zijn bestemming was Athene. Uit dc verhalen van de 38 overlevenden, die Zondagmiddag te Athene arriveerden, blijkt de ramp zich als volgt tc hebben toe gedragen, zoo verneemt Associated Press. Door dc exploisic werd de boeg aan stuurboord geheel opengereten. Het elec- trische licht ging uit en de boot begon zwaar naar bakboord over te hellen. On middellijk maakte een vreeselijke paniek zich van de passagiers meester. Mannen, vrouwen en kinderen schreeuwden van ontzetting. Het wa een maanlooze nacht. De volslagen duisternis aan boord en het nu en dan springen van pijpen der stoom ketels maakte de wanorde nog grooter. Ve len sprongen overboord. Tijdens een der verwoede gevechten om een reddingsboot, sloeg deze met alle in zittenden om. Aan boord werden revolver schoten gehoord. De kapitein trachtte wan hopig de orde te herstellen maar niets hielp. Op het schip bevond zich ook een vijftig tal politieke gevangenen, die naar Piraeus werden gedeporteerd. De radio-telegrafist verklaarde, dat hij, de. kapitein en de eerste en de tweede stuurman de laatsten waren, die het zinken deschip verlieten. Zij droegen alle vier red dingsgordels en toen de „Chimarra" vlak voor het einde nog even omhoog kwam, sprongen zij in het water. „Wij zwommen urenlang, voordat wij een ton te pakken kregen, waaraan wij ons konden vastklem- 350.000 gulden schade aan 342 perceelen Het aantal dooden bij de ramp in Muiden is tot zeventien gestegen. Zaterdag 'is n.l. ook het stoffelijk overschot geborgen van den 37-jarigen W. Wolvetang, die de derde arbeider van de Nederlandsche springstof- fabriek „De Krijgsman" is, die het leven heeft gelaten bij deze explosie en die Vrij dag werd vermist. Hij laat een vrouw met twee kiijderên achter. Naar een zeer globale schatting, die naar burgemeester Th. C. D. Coops mededeelde aan den lagen kant is, heeft de ontploffing, die Vrijdag j.l. tot zelfs in Amersfoort toe ruiten verbrijzelde, in het stadje Muiden zelf 342 perceëlen in mindere of meerdere mate verwoest en daarbij een schade aan gericht van minstens 350.000.Daarin is nog niet begrepen de schade, die de ont ploffing heeft croorzaakt aan de gebouwen der springstoffenfabriek en in het naburige Muiderberg. De opgaven daarvan zijn nog niet in detail ontvangen. Intusschen heeft echter de wederopbouwdienst met goed keuring van minister-president dr. L. J. M. Beel beslist, dat de in Muiden aangerichte ravage als oorlogsschade zal worden be schouwd en vergoed. Voorts heeft de hoofd inspecteur van de volkshuisvesting uit Haarlem den burgemeester reeds Zaterdag toezegging gedaan, dat het rijk de gemeen te een voorschot zal verstrekken om den eersten nood te lenigen van 100.000. Het Ned. Roode Kruis heeft voorts ma teriaal toegezegd voor de opruimingsploe- gen van den M.O.D. uit Leiden, die uiter aard geassisteerd wordt door een groot aan tal burgers uit Muiden zelf. Daarnaast wor den dezen ploegen door het Roode Kruis ci- garettén ter beschikking gesteld. Een droeve stoet van familieleden der slachtoffers is gisteren naar het geschon den Muiden getrokken ter indentificatie der stoffelijke resten van de 14 militairen, die bij de ontploffing om het leven zijn geko men. 12 werden er geïndentificeerd, de dertiende was onherkenbaar verminkt en hèt stoffelijk overschot van den laatste heeft men nog steeds niet kunnen vinden. De problemen, waarvoor de gemeente Muiden zich thans geplaatst ziet, zijn niet gering. Nog steeds is ieder materiaal voor de herstelwerkzaamheden aan de bescha digde huizen schaarsch. Wellicht echter zullen de eerste ruiten in het stadje spoè- dig kunnen worden ingezet, doordat de fir- rrja van Vliet en de Waal te Bergen op Zoom door een toeval een hoeveelheid van 3000 M2 glas ter beschikking heeft, die aan vankelijk voor y Eindhoven was bestemd, maar daar niet meer behoeft te worden af geleverd, omdat in deze stad de eerste nood reeds is verholpen. Burgemeester Coops hoopt dan ook van den wederopbouwdienst toestemming te krijgen dit glas voor zijn gemeente te koopen. Hij heeft reeds 20.000 dakpannen gekocht, die binnenkort uit Hui zen naar Muiden zullen worden vervoerd. Het hout zal uit Overijssel moeten komen, maar blijkt al zeer moeilijk verkrijgbaar te zijn. Van de 342 beschadigde huizen zijn ér 25 zwaar beschadigd en daarvan 17 aan het dak en den agevel, waardoor natuurlijk ook alle ruiten en- pannen zijn vernield. 135 andere huizen hebben middelzware glasschade opgeloopen. Mikolajczyk verlangt nietigverklaring Gisteren hebben in Polen de verkiezin gen plaats gevonden, welke reeds zooveel stof hebben doen opwaaien nog vóór zij ge houden waren. De Britsche regeering heeft er niet minder dan drie nota's aan gewijd, omdat de voorbereiding zoodanig was, dat er alle reden was om te twijfelen aan de „vrijheid" van deze „vrije" verkiezingen. De stemming heeft plaats gehad in een sfeer van wederzijdsche beschuldiging van gewelddaden en ondergrondsche activiteit. De leider van de Boerenpartij, Stanislaw Mikolajczyk, heeft te kennen gegeven, dat hij nietigverklaring der verkiezingen zal verlangen. Hij achtte ze niet vrij in den zin van de overeenkomst van Jalta. „Ik geloof nog", verklaarde hij, „dat ik een meerder heid bij de verkiezingen zou verwerven, als mijn waarnemers aanwezig konden zijn om de telling te controleeren". Mikolajczyk voegde er aan toe, dat hij de ambassadeurs van Groot-Brittannië, de Sowjet-Unie en de V.S. nota's had doen toekomen inzake zijn beschuldigingen. De Berlijnsche radio (onder Sowjet-toe- zicht gesteld) maakt bekend, dat vijftig ver. legemvoordigers der buitenlandsche pers bij de verkiezingen toezagen en dat Ameri- kaansche en Engelsche journalisten ver klaarden, dat de stemming overal geheim was. Volgens berichten uit alle deelen van het land zijn de verkiezingen over het alge meen rustig verloopen, afgezien van plaat selijke gewelddaden, vooral in de oostelijke provincies. Geen Pottekijkers. Als eerste bericht van belemmering in be wegingsvrijheid van buitenlandsche jour nalisten tijdens de verkiezingen in Polen is gemeld, dat te Wodzislaw, ongeveer 45 kilometer ten Noorden van Krakau, twee Amerikaansche correspondenten, een man en een vrouw, gedurende zes uren in „voor- loopige bewaring" zijn gehouden. Zij wer den tenslotte onder geleide van een twin tigtal agenten van de veiligheidspolitie naar Krakau gebracht en daar hedenmorgen vroeg losgelaten. Zooals bekend, wordt sedert 29 October j.l. een beperkte hoeveelheid gas uil Duitschland naar de staatsmijnen aange voerd, terwijl de verhooging van dit quan turn was toegezegd. Naar wij van bevoegde zijde vernemen bestaat het gevaar, dat deze geringe aanvoer zal worden stopgezet, waardoor voornamelijk onze industrieën getroffen zouden worden. Men deelde ons thans mede, dat bij de komende bespre kingen over de handelsbetrekkingen met de Britsche zone in E»uitschland het uiter ste in het werk gesteld zal worden tot het behouden van voldoenden gasaanvoer uit Duitschland. Het is thans vrij constant weer, tempe ratuur even onder het vriespunt. Wel zijn er af en' toe sneeuwbuien en hangt er mist. Dit was juist het geval, toen onze jagers allemaal in onze nabijheid waren en het leek alsof wij een Nederlandsch smaldeel waren in de verlaten Pool zee. Acht dan sende jagers vóór, achter en naast het moederschip trekken -met elkaar met volle kracht rechte voren in zee. Het is een im poneerend gezicht. Het Volk komt nu even op adem na de inspannende dagen, die wc achter den rug hebben. Het dek krijgt een goede beurt, maar toen dat gebeurd was en de lange baarden ook weer tot normale proporties waren teruggebracht, kreeg het verlangen naar nieuwen buit de overhand. Dinsdag ochtend vingen wij den eersten potvisch. Het dier met zijn blauwgrijze kleur werd binnengesleept met den harpoen, die hem doodde, geheel in het lichaam. Dc pot visch is kleiner dan de blauwe walvisch en de vinvisch. Hij heeft een stompen platten kop. De dikke snuit maakt den indruk van een enorm zwaar blik, dat ver over de onderkaak uitsteekt. De onder kaak zelf met de tanden valt daarbij ge heel weg. In de bovenkaak hebben deze potvisschen holten, waarin de tanden van de onderkaak paséen. Uit den kop van het dier wordt wal schot gewonnen, een heldere olieachtige vloeistof, die tot een wasachtige subs -antie stolt. De potvischtraan is van andere che mische samenstelling dan de baardwal- vischtraan en wordt ook voor andere doel einden gebruikt. Potvisschentraan en wal schot zijn bestemd voor technische doel einden, o.a. voor de bereiding van zalven. Zij zijn dus niet geschikt voor mensche- lij'ke consumptie. Ook in ander opzicht on- De dag heeft geen begin en geen einde derscheiden de potvisschen zich van de blauwe walvisch doordat zij niet recht omhoog spuiten, maar schuin naar voren. Het spuitgat is namelijk links voorin den kop gelegen. De „ademzuil" is wel tien meter of meer hoog en van ver af duide lijk te zien. De eerste potvisch, dien we aan boord sleepten, met 53 voet. d.i. bijna 1? meter. Hij had 52 tanden. Het dier voedt zich met inktvisschen. Op zijn huid vvaren de inkvisehzuignappen duidelijk te zien. De lange, streepsgewijze lidteekens wezen er op, dat er onderlinge vechtpar tijen hebben plaats gehad. De spekdikte bedroeg 20 cm. Walschot blijkt een uitstekend wasch- iniddel tc zijn. Als ik mijn hand op het weefsel van den kop leg, spuit de obe aan alle kanten op en zonder dat ik eenig wa ter gebruik, wasch.i'k mijn handen heele- maal schoon. Tjdeirs de verwerking loeit de sirene weer, ten teeken, dat er buit is. Het blijken „blauwe" te zijn. Intusschen zien we met spanning uit naar de Nacella, den tanker, die uit Am sterdam onderweg is en ons de post uit het vaderland zal brengen, waarnaar we allen heel erg verlangen. Wel geeft de radio af en toe afleiding. Het dagelij ksch contact met het vaderland en met de jagers is er natuurlijk wel, maar op sommige avonden is het een wedloop riet den tijd om Scheveningen „af te wer ken". Eerst moeten de telegrammen wor den verzonden en dan ontvangen. Met de feestdagen, die achter ons liggen, zijn er honderden telegrammen uitgewisseld. Wi; hadden toen 7000 mijl afgelegd sinds ons vertrek uit Amsterdam! Het is een merkwaardige tocht. De dag heeft, nu we in de Poo^ee zijn, begin noch einde. Eenmaal per week komen de jagers langszij om te bunkeren, waarbij doode walvisschen gebruikt worden als kurkzak tusschen moederschip en den jager langszij. De radio vervult ook voor de techniek' van de vangst een belangrijke rol. Hef moederschip, dai door middel van radar de positie van de walvisschen kan bepalen geeft langs draadloozen weg de jagers aan wijzingen. Als de jagers achter de wal visschen aan stoomen, nu eens links, dan weer rechts, dan vóór-, dan achteruit, is er niet alleen geen tijd voor navigatie, maar raken de jagers werkelijk den koers kwijt. Ook dan kan het moederschip met zijn radio goede diensten bewijzen; de jagers vragen om peiling en afstand en door storm, sneeuwbuien en mist brengt de ra dio hen wel thuis. Het is een opwindend bedrijf. men", zoo zeide hij, „en dit redde ons het leven". Een sterke wind dreef degenen, die den wal trachtten te bereiken, voordurend zee waarts. Volgenc den radio-telegrafist zijn de meeste passagiers, die allen voorzien wa ren van een reddingsgordel, omgekomen doorade koude. Voertuigen van allerlei aard begaven zich met den grootsten spoed naar het dorpje Rafina, in welks omgeving de overleven den de kust bereikten. Vrijwel allen hadden brandwonden of andere lichte blessures. Zeven werden ernstig gewond, in een hos pitaal opgenomen. Men vreest, dat ook en kele Grieksche parlementsleden zijn ver dronken. SCHEEPSRAMP TE SJANGHAI. Het Chineesche stoomschip „Tsjihkiang" is Zaterdagmorgen buiten Woosung bij den ingang van de haven van Sjanghai in bot sing gekomen met een sleepboot. Naar ver luidt had het stoomschip ongeveer 1.000 passagiers aan boord voor Nantoen in Noord Kiansoc (China). Men neemt aan, dat 400 personen den dood in de golven hebben gevonden. Dc overlevende passa gier-s, meest nog in bun natte kleeren, hebben bij aankomst aan de wal het kan toor van de Toengtsji-scheepvaartmaal- schappij, de eigenares van de „Tsjihkiang", bestormd en om schadevergoeding ver zocht. De politie moest de orde herstel len. INTERNATIONALE BIDWEEK Intentie voor Dinsdag 21 Januari: Terugkeer en onderwerping van de Anglikanen aan het gezag van den H. Vader. VETO tegen Soekarno-decreel Radio-Djogjakarta heeft Zaterdagavond medegedeeld, dat het werkcomité van het K. N. I. P. (Indonesisch parlement) op 17 Januari zijn veto heeft uitgesproken tegen het presidentieel decreet van Soekarno, houdende de uitbreiding van het zeteltal van het K. N. I. P. van 233 tot 413 zetels. Het werkcomité nam het besluit, om ten eerste een wetsontwerp vooi te stellen, waarin het presidentieel decreet tot uitbrei ding van het K N. I. P. w >rdt verworpen en om ten tweede een speciaal co.nité op dracht te geven een nieuw voorste1 te ont werpen voor een bevredigende toewijzing van de zete's in het K. N. I. P. Aneta voegt aan dit bericht toe, dat dit de eerste maa! is, dat een maatregel van Soekarno offi cieel is te niet gedaan. Sic j hts elf leden van het werkcomité waren bij de zitting aanwezig, waarin dit veto is uitgesproken, onder wie de president van dit comité dr. Asaad, die de eenige tegenstem uitbracht tegen het met 10 tegen 1 genomen besluit tot veto. (Het werkcomité bestaat uit 17 leden). PRINS BERNHARD TERUG IN NEDERLAND. Z. K. II. Prins Bern hard is Vrijdagmid dag met zijn eiger. vliegtuig uit Zwitser land naar Nederland teruggekeerd. Aan vankelijk had de prins reeds Donderdag uit Zwitserland willen vertrekken, doch door het slechte vliegweer bleek dit onmogelijk te zijn. Om vijf uur landde Z. K.H. Vrijdagmid dag op het vliegveld Soesterberg, waarna hij zich naar het paleis Soestdijk heeft be geven. NED. GEZANT TE ROME. Dezer dagen is de benoeming te verwach ten van nor. W. F. L. graaf van Bylandt tot H. M.'s buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister te Rome. De heer van Bylandt was politiek advi seur van den luitenant-gouverneur-generaa! van Ned. Indië, dr. van Mook. Vóór den oor log was hij gezant in China. GIFT VOOR KARDINAAL DE JONG. De collectiedag door Katholiek Nederland ter gelegenheid van de kardinaalsverhef fing van mgr. dr. J. de Jong werd gehou den heeft 715000.opgebracht. De gelden zullen worden besteed voor het herstel en den opbouw der verwoeste kerken in ons land. BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM. Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem heef1 benoemd: tot Rector te Poeldijk (St. Jozefshuis) den Weleerw. Heer J. Castricum. Vervolgens tot Kapelaan te Amsterdam (H. Willibrordus buiten de Veste) den Welcefw. Heer W. Burghouwt; tot Kape laan te Rotterdam (H. Franciscus van Ass.) den Weleerw. Heer J. J. Hetem. die Kapelaan was te Amsterdam (OLVr. Onb. Ontv.). Tenslotte tot Kapelaan te Rotterdam (H. Joseph) den Weleerw. Heer J. H. J. Grei- temann, die Kapelaan was te Goes. WEERSVERWACHTIHG Wisselende bewolking met hier en o daar enke'c buitjes. Temperatuur in den nacht dalend tot enkele graden onder het vriespunt, beghalve in een g smalle strook langs de kust. Morgen- g middag overal weer oploopende tem- o peratuur. Zwakke tot matige wind, o tusschen N.-W. en N.-O. oooooooooooooooooooonoooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1