Radio-unie samengesteld Het Duitsche probleem aangesneden Dakota in Mexico neergestort Nieuwe salarissen van onderwijzers De M.R.P. wint een belangrijke zetel Optimisme over nieuwe besprekingen WOENSDAG 15 JAN. 1947 Bureaux: Papengracht 32 Leiden Giro 103003 Telefoon: Admin., Adv. en Abonn. 20826. Redactie: 20015. Dir. en drukkerij 20935. Abonnementsprijs 0.26 per week, 1.10 p mnd. f 3.25 p. kwartaal Franco p. post f 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 10987 Hoofdredacteur: TH. WILMER. Directeur: C. M. v. HAMERS VELD Uitgave van N.V. ,,De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent per m.m. Bij confract belangrijke korting. V Apostolaat |"\E KATHOLIEKEN in het Bisdom Haar- lem hebben den oproep van hun Bis schop vernomen en zij zullen allen zon der uitzondering deelnemen aan de Ka tholieke Actie! Als Paus en Bisschop dezen plicht voor houden, en bij herhaling en met aandrang, kan geen enkel katholiek daar lauw of on verschillig tegenover staan. Dat moet uit gesloten worden geacht! Onze Bissohop heeft, zooals gisteren uit voerig vermeld, geopend en gewijd het Diocesaan Bureau van de Katholieke Ac tie in de Paul Gabriëlstraat 2434, te Den Plaag. Vanuit dat Bureau zal de Katholieke Actie in ons Bisdom worden geleid en ge stuwd- En de katholieken zullen het door hun geldelijken steun mogelijk maken, dat het Bureau met gebruikmaking van de moderne hulpmiddelen die taak op de meest doeltreffende wijze kan vervullen. De Bisschop heeft de hoop en het vertrou wen uitgesproken, „dat alle gezinnen in ons diocees het zich tot een eereplicht zullen rekenen jaarlijks in den vorm van een do natie hun stoffelijke bijdrage te leveren voor den bloei der Katholieke Actie in ons Bisdom en daarmede aan de uitbreiding van Christus' Rijk". Wij zijn er zeker van te schrijven in den geest van al onze katholieke lezers, als wij namens hen den Bisschop verzekeren, dat Zijn vertrouwen niet zal worden be schaamd! Dien geldelijken steun te geven aan de Katholieke Actie is noodzakelijk, maar daarmede moet samengaan het apostolaat, een „apostolische geest", een „toegewijde en werkdadige liefde tot de H. Kerk". En het apostolaat heeft de Bisschop dan ook op de eerste plaats aangewezen als medewerking aan de Katholieke Actie. In dezen tijd, nu wij staan op een keer punt van de geschiedenis een veel ge bruikte uitdrukking, welke echter een wer kelijkheid constateert! nu vooral moet als vuur branden in iederen katholiek, wat onze Bisschop zeide met deze woorden: „Alle gedoopten zijn geroepen tot het apostolaat van een duidelijk kenbaar, uit gesproken katholiek leven." Voor een bepaalden kring hebben ten slotte alle Katholieken een apostolaat uit te oefenen. Niet allen zijn geroepen, om in de offi- cieele instelling der Kerk ,,De Katholieke Actie" een taak te vervullen. Maar wèl moeten allen aan die Katholie ke Actie op eenigerlei wijze deelnemen door hun apostolaat in den levénsstaat, waarin zij zijn geplaatst. Als dat geschiedt, kunnen wij de toe komst ingaan met een volledig gegrond optimisme! De Radio-Unie, die 15 Februari in wer king zal treden, is, naar de „Tijd" van wel ingelichte zijde verneemt, als volgt samen gesteld: met het voorzitterschap is prof. dr. J. B. Kors O.P. van den K.R.O. bekleed; de heer P. A. M. Speet van den K.R.O. is com missaris voor financieel beheer; de heer W. Vogt van de A.V.R.O. technisch commis saris; de heer J. B. Brockx van de V.A.R.A. programma-commissaris, de heer K. S. van Dijk van N.C.R.V. commissaris voor per soneelszaken. De ornroepvereenigingen zou den deze samenstelling hebben aanvaard; de regeering zou haar dezer dagen bekrach tigen. Inmiddels is mr. L. A. Kesper, commissa ris van de Koningin in Zuid-Holland be noemd tot regeeringscommissaris. Geduren de de overgangsperiode die van 15 Januari tot 15 Februari zal intreden, zal hij met absolute bevoegdheid bekleed zijn. Tot se cretaris-generaal is benoèmd mr. Ph. de Vries, thans secretaris van de Stichting Ra dio Nederland in Overgangstijd. Wij vernemen voorts, dat de federatie van ornroepvereenigingen thans accoord gaat met de door den minister voorgestelde zendtijdverdeeling. Omtrent den wereld omroep is nog geer. beslissing te verwach ten SPECIALE RADIO-UITZENDING VOOR KATHOLIEK THUISFRONT. Katholiek Thuisfront Eindhoven biedt op 16 Januari a.s. een afscheidsfeest aan, aan het naar Indië vertrekkende IV - 7 R. I. De plechtige H. Mis, die om 8.30 door de ken H. Heezemans in de St. Catharinakerk met assistentie wordt opgedragen, vormt de zinvolle opening van deze dag. De soldaten worden toegesproken door Majoor-Aalmoezenier L. A. M. Goossens. Na de Mis wordt het reisgebed gebeden. Een beeld van St. Jozef, de patroon der stad Eindhoven wordt gewijd. Het Katholiek Thuisfront van Eindhoven koos St. Jozef tot beschermheilige van dit bataljon. De K.R.O. zal de H. Mis van 8.30 en de daarop volgen le plechtigheden uitzenden. „ZWARTE" BOUWWERKEN. Nu ondanks de opgelegde straffen aan het euvel van het zonder vergunning uit voeren van bouwwerken geen einde geko men is, heeft de minister van Openbare Werken en Wederopbouw a.i. opdracht ge geven dergelijke „zwarte gebouwen" op kosten van den overtreder af te breken. Nog steeds worden werken op het gebied van den burgerlijken bouw en utiliteits bouw ondernomen en voortgezet, zonder dat daartoe door het college van algemeene commissarissen voor den Wederopbouw vergunning is verleend. In 1946 werden 811 gevallen van „zwart" bouwen achterhaald, waarbij het college tot dusver geen gebruik maakte van zijn be voegdheden om de afbraak er van te ge lasten. Snelheid en doeltreffendheid noodzakelijk De plaatsvervangers der „Groote Vier" zijn te Londen bijeengekomen om de vre desverdragen met Oostenrijk en Duitsch- land te bespreken. Bevin, de Britsche mi- nistar van buitenlandsche zaken, zeide in een openingsrede, dat hij hoopte, dat het mogelijk zou zijn een verdrag met Oostenrijk op te stellen, dat dit land niet belemmert in zijn economische betrekkin gen met andere landen en bovendien, dat het verdrag zal kunnen worden opgesteld voordat de ministers der „Groote Vier" te Moskou vergaderen. Bevin zeide te hopen, dat er niet te veel tijd aan de procedure zou behoeven te wor den besteed, die hem minder interesseert dan de vrede. Wjj zijn 't er allen over eens, aldus Bevin, dat het voorbereidende werk ditmaal doeltreffend moet zijn. De verdra gen met de satellieten zouden wellicht sneller zijn voltooid, indien de voorberei dingen grooter waren geweest. In dit opzicht was het begin al uitste kend. De plaatsvervangers slaagden er nl. na een lang debat niet in tot overeenstem ming te komen over de vraag hoe de agenda zal worden ingericht. De leider der Britsche delegatie, sir William Strang, die voor de eerstkomende week het voor zitterschap der conferentie bekleedt, stelde voor, dat Oostenrijk in de ochtendverga- ALLE INZITTENDEN LEVEND VERBRAND. Een voor militaire transporten gebruikte Lockheed Lodestar C 60 is bij het vliegveld van Juebla (Mexico) onmiddellijk na het opstijgen neergestort. De 22 inzittende Mexicaansche militairen zijn allen levend verbrand. De reddingsploegen konden de verkloorde resten der lichamen niet iden- tificeeren. Dit is de vierde groote vliegtuigramp in het nieuwe jaar, die een aanzienlijk aantal menschenleven heeft gekost. Sinds 1 Jan. zijn meer dan 100 menschen bij vliegram pen om het leven gekomen. Voorts is een Amerikaansch „vliegend fort" bij Dayton (Ohio) neergestort en in vlammen opgegaan. Drie leden van de be manning lieten hierbij het leven de vierde werd gewond. DE „LILIAN" BRACHT ZICHZELF VLOT. Het 'kleine, 1506 brt. metende Deensche stoomschip „Lilian", dat Zaterdagavond op de Noorderhaaksgronden bij Den Helder is gestrand, blijkt een taai schip te zijn, dat voorloopig uit den ongelijken strijd met de golven als overwinnaar te voorschijnt is getreden. Gistermiddag, toen de „Dorus Rijkers" met enkele leden der Deensche bemanning aan boord voor de derde achtereenvolgende dag uitvoer om poolshoogte te nemen was van de „Lilian" geen spoor meer te beken nen. Tot verbazing en opluchting van de Denen vond men het schip echter op een geheel andere plaats, namelijk tegen de Rozende Bol aan den Noordkant van het Westgat, terug. deringen en Duilschland in den middag zal worden behandeld, of dat de plaatsver vangers zelf bij elke bijeenkomst zullen beslissen, wanneer zij weer zullen verga deren. De Sovjet-igedelegeerde, Goesef. ver klaarde zich tegen deze voorstellen. Hij stelde voor, dat men zich eerst op Duitsch- land zou concentreeren en niet eerder over Oostenrijk zou beraadslagen, voordat er eenige vorderingen ten aanzien van de Duitsche kwestie waren gemaakt. Tenslotte werd op voorstel van sir William Strang besloten, dat de speciale afgevaardigden voor Duitschland en die voor Oostenrijk resp. Woensdag en Don derdag hun eigen werkplan zullen vast stellen. De voorzitter deelde mede, dat tot nog toe alleen Australië over bepaalde aange legenheden van procedure en Neder land een memorandum ten aanzien van Duitschland hebben ingediend. Inmiddels heeft echter ook Tsjecho-Slowakije een memorandum gepubliceerd van Duitseh- land en Oostenrijk. Polen, Joego-Siavië en Tsjecho-Slowa kije hebben aangekondigd, dat zij een de legatie naar Londen zullen zenden. Van Nederland was een dergelijke aankondi ging nog niet ontvangen. Eer heerschte volkomen eenstemmigheid in de conferentie over het buitensluiten van de pers! Eveneens werd bes'oten als regel geen communiqué's te geven. EEN WARE OORLOG IN BIRMA. Ba Pe, een vooraanstaand lid van den Burmeeschen uitvoerenden raad, verklaar de gisteren, dat zich in het 5000 vierkante mijlen omvattende, district Jamethin in Centraal Birma een rebellie ontwikkelt, die het bestuursapparaat geheel verlamd heeft. In Jamethin was reeds een „ware oorlog" gaande tusschen rooverbenden, die door communisten gesteund worden en de ver een igde krachten van politie, leger en de „anti-fascistische vrijheidsbond van het volk", aldus verklaarde Ba Pe. Hij voegde er aan toe, dat de toestand thans zeer cri- tiek is. Een hoekje van de nationade bloembollen tentoonsteling, welke te Lisse geopend: is. Snelheid bij uitbetaling gewenscht I Met terugwerkende kracht tot 1 Juni 1946 is het aanvangssalaris van een 21-ja- rigen onderwijzer in een eerste klas ge meente bepaald op 2273.Door toeken ning van een jaarlijksche verhooging van honderd gulden gedurende de eerste vijf jaren en eenzelfde tweejaarlijksche ver hooging gedurende de daaropvolgende vijf tien jaar komt men tot een maximum-cij fer na 20 jaar van 3628. Bij de nieuwe voorstellen, die vanaf 1 Januari 1947 zullen gelden, wordt dit maximum-salaris ƒ3991; weinig salarissen zijn zoo gecompliceerd samengesteld als die der onderwijzers, vandaar dat men vrij wel nergens in de tabellen een afgerond cijfer ontmoet. Voor een onderwijzer met hoofdakte, eveneens in een eerste klas gemeente, be- LIET LID DER MOUVEMENT REPUBLICAIN POPULAIRE (vooruitstr. Kath.) Champetier de Ribes is tot voorzitter van den raad der republiek van Frankrijk gekozen. De strijd ging tusschen Maranne (communist) en Champetier de Ribes (M. R.P.) Zij verkregen beiden evenveel stemmen, nl. 129. Champetier de Ribes werd ge kozen verklaard op grond van de grondwettelijke bepaling, dat bij staking van stem men de functie aan den oudsten candidaat wordt toegewezen. (Champetier de Ribes is 64, en Maranne is 58 jaar). Politieke speculaties uit het lood Vincent Auriol is gekozen tot voorzitter van de Fransche Nationale Assemblée. De politieke speculaties in Frankrijk zijn door deze verkiezingen volkomen uit het lood geslagen. In een geheime zitting hadden de leiders van de vier grootste partijen getracht een overeenkomst te sluiten, waarbij iedere partij een der vier belangrijke posten zou PRINS BERNHARD INSP.-GEN. DER KON. MARINE. Bij K.B. is benoemd tot inspecteur-gene raal der Koninklijke Marine de vice-admi- raal, Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard der Nederlanden. Republikeinsche bedenkin gen tegen Min. Jonkman De bijzondere correspondent van A. N.P. te Batavia verneemt, dat de Commissie-Generaal onmiddellijk na den terugkeer van het republikeinsche kabinet uit Djogja het contact met de Indonesi sche delegatie weer zal opnemen. Het is opmerkenswaardig, dat in officieele Ne- derlandsche kringen het communiqué van het republikeinsche kabinet na de zitting van 13 Januari vrij gunstig ontvangen is. Van republikeinsche zijde schijnt men bezwaren te hebben tegen de regeerings- verklaring van minister Jonkman. Voor namelijk de daarin gegeven uiteenzetting over de positie van de Kroon en het voor behoud van Nieuw-Guinea hebben aan Indonesische zijde bedenkingen gewekt. Het is echter waarschijnlijker, dat de In donesiërs den geheelen geest van de re- geeringsverklaring minder aangenaam vonden, temeer omdat deze interpretatie en aanvulling (met betrekking tot Nieuw- Guinea) eenzijdig als bindend werden voorgesteld. Nederlandsch-Indische regee- ringskringen zijn van meening, dat de re dactie van genoemd republikeinsche re- geeringscommuniqué zich zeer wel leent voor een soepele oplossing, waarbij zij in het bijzonder wijzen op de zinsnede, waar in onder bindende interpretatieve stukken de officieele correspondentie met de Ne- derlandsche delegatie wordt genoemd. Dit wijst den weg, waarlangs men tot een voor beide partijen aanvaardbare en bin dende regeling kan komen. Over de nieuwe besprekingen tusschen de beide delegaties is men aan Nederland- sche zijde tamelijk optimistisch gestemd. Een geluid, dat minder hoopvol is. De republikeinen hebben de Nederlan ders nogmaals beschuldigd het bestand te hebben geschonden en het ontwerp- accoord van Linggadjati te hebben ge negeerd. Een heden te Djokjakarta door het republikeinsche ministerie van Defen sie uitgegeven communiqué verklaart met zooveel woorden, dat de Nederlanders vol komen verantwoordelijk zijn voor de her vatting van de vijandelijkheden op ver schillende plaatsen. Het communiqué gaat breedvoerig in op de incidenten te Pa- lembang, Padang, Medan, Soerabaja, Bui tenzorg, Semarang en Bandoeng, waar „de Nederlanders zich schuldig hebben ge maakt aan opzettelijke provocaties" en het vuur hebben geopend, „alsof er geen be stand en een ontwerp-accoord van Ling gadjati bestonden". Het communiqué besluit met de bewe ring, dat Palembang in Indonesische han den is. SOEKAWATI KOMT NAAR NEDERLAND. De lieer Tiakordc Gde Rake Soekawati, president van den staat Oost-Indonesië, is gisteren te Makassar aangekomen, als be gin van zijn reis door het gebied van den nieuwen staat. Op 24 Januari zal hij naar Nederland vertrekken, waar hij door H.M. de Koningin in audiëntie zal worden ont vangen. ARTSEN ACCOORD MET ZIEKEN FONDSEN. De Nederlandsche huisartsen hebben de zer dagen in een druk bezochte vergadering te Utrecht besloten het voorstel van de zie kenfondsen, om de uitkeering voor zieken fondspatiënten, welke thans 3.tot 3.25 bedraagt, met circa 50 te verhoo- gen, te aanvaarden. Consumentencrediet De deelnemers aan het consumenten-cre- diet, zullen, aldus „Trouw", aan het eind van deze maand per 100 gulden aange vraagd crediet een bedrag van 25 aan waardebonnen van 1 ontvangen. 499ste STAATSLOTERIJ. 5de klasse, le trekking. Prijs van 1000 op no. 2881. bekleeden in de republiek het voorzitter schap van de Nationale Vergadering, het voorzitterschap van den Raad der Repu bliek, het presidentschap der Republiek en het voorzitterschap van den ministerraad. Op den achtergrond van deze onderhan delingen stond het beginsel, dat het voor zitterschap van den Raad der Republiek zou gaan naar een communist, het voorzit terschap van den ministerraad naar een populairen republikein, het presidentschap van de republiek naar den populairsten candidaat, den socialist Vincent Auriol, en de voorzitterszetel van de Nationale Ver gadering, die aldus zou vrijkomen naar een radicaal. Nu deze regeling door de stemming van gisteren is ontwricht, staan alle mogelijk heden open voor de verkiezing van Don derdag voor het presidentschap van de re publiek. Naar verluidt overweegt Edouard Herriot nog steeds zich candidaat te stel len voor het presidentschap de presi dent der repbliek wordt gekozen in een ge meenschappelijke zitting van beide huizen van het parlement. Ook het bezoek van Leon Blum, de pre mier der socialistische x-egeering, kan de politieke aspecten veranderen. Wanneer hij van een geslaagde missie terugkeert, hetzij met een overeenkomst ten aanzien van de steenkoolleveranties aan Frankrijk of met een nog verdergaand Fransch-Brit- sche overeenkomst zijn de politieke voor uitzichten voor een voortzetting van zijn pi'emierschap of zelf voor een president schap der republiek gunstig, aldus politieke waarnemers te Parijs. APPELMOES IN BLIK VOOR DE JEUGD. Op Donderdag 16 Januari zullen vóór in leveringsbonnen voor appelmoes in blik worden bekend gemaakt waai-op voor per sonen geboren in 1927 of later één liter ap pelmoes in blik beschikbaar zal .vorden ge steld. Kinderen, geboren in 1946 of later, zullen een dubbele hoeveelheid ontvangen. Deze voorinleveringsbonnen zijn tevens koopbonnen, waarop zoo spoedig mogelijk zal worden afgeleverd. NAAR VERKIEZING SUIKER OF VERSNAPERINGEN. Om tegemoet te komen aan de individu- eele behoefte en de individueele financieele draagkracht, heeft de regeering indertijd een gecombineerden bon ingevoerd voor suiker en producten, waarin suiker is ver werkt, zooals jam, boterhamsmeersel en -strooisels. Het ligt nl. in de bedoeling met ingang van de bonaanwijzing van 6 Fe bruari a.s. op den versnaperingenbon, be halve chocolade en suikerwerk e.d. naar keuze, een gelijke hoeveelheid suiker ver krijgbaar te stellen, terwijl op den suiker bon in dezelfde verhouding (nl. 100 gram suiker 100 gram versnaperingen) ver snaperingen kunnen worden gekocht. De versnaperingenbon zal als afzonderlijke bon gehandhaafd blijven, om het mogelijk te maken een hoeveelheid van 100 gram versnaperingen of naar keuze 100 gram suiker te stellen tegenover de tabaksar tikelen op de tabaks- of gecombineerde kaart. De heer A. Braat, oud-lid van de Tweede Kamer, is op 73-jarigen leeftijd te Hekelingen overleden. draagt het minimum-salaris met terugwer kende kracht tot 1 Juni 1946 2594.het maximum is 4243.Deze bedragen wor- cen, ingaande 1 Januari 1947, resp. 2854 en ƒ4648. In tegenstelling tot ï-eeds verspi-eide be richten als zou hij vervallen blijft de on- gehuwdenaftrek boven den 46-jarigen leef tijd gehandhaafd. Wat de toeslagen betreft: het hoofd van een school met zes leerkrachten of min der ontvangt supplementair 500.per jaar; zyn er meer dan zes leerkrachten aan de school verbonden, dan is de toeslag 600 per jaar. Onderwijzers, in hel bezit van de hoofd akte en één bij-akte, ontvangen als zij ver bonden zyn aan een U.L.O.-school ƒ400. per jaar exti-a voor twee bijakten wordt dit 600.en zij, die in het bezit zijn van nog meer akten, ontvangen voor iedere la gere akte f 100.voor iedere M.O.-akte 200.De ovei^bruggingstoeslag van 240.blijft gelden; bevoegde instanties verschillen echter nog van meening of deze toeslag al dan niet in de nieuwe cijfers be grepen is. Alleen ongehuwden met een sa laris beneden 3000.komen daarvoor in aanmerking. De vraag, die de onderwijzei-s zelf zich vanzelfsprekend stellen, is, wanneer zij dit geld in handen zullen krijgen. Volgens me- d'edeelingen van de zijde van het departe ment van O., K. en W. hangt alles in dezen af van de snelheid, waarmede de schoolbesturen en gemeentelijke Instanties de regeling ten uitvoer leggen. NIEUW SYSTEEM VOOR BONNENAANWIJZING Voortaan alle bonnen twee weken geldig. Het centraal distributiekantoor heeft be paald, dat met ingang van de op 16 Januari te publiceeren bonnenlijst alle bonnen twee weken geldig zullen zijn, waarbij gerekend dient te worden met twee kalenderweken, ingaande op den Zondag na den dag van publicatie. Om tevens een vei-eenvoudiging te be reiken voor de distributiediensten zullen voortaan over elke periode van vier we ken de bonnen zoodanig worden verdeeld, dat de bonnenomzet per week ongeveer gelijk is. Daardoor vervalt dus de z.g. „aan- vullinglijst". Volgens het nieuwe systeem zullen op 16 Januari bonnen bekend gemaakt wor den voor: brood, rijst, melk, kaas, boter, margarine en vleesch. Op 23 Januari voor: suiker, versnaperin gen, eventueel cacao (n.l. eenmaal in de acht weken-, eventueel eieren (n.l. indien beschikbaar), eventueel zuidvruchten (n.l. indien beschikbaar), eventueel zeep (n.l. indien beschikbaar) en tabak. Op 30 Januari voor: brood, bloem, kof fie, thee, melk, kaas, boter, margarine en vleesch. Op 6 Februari voor: suiker, versnaperin gen, eventueel eieren, eventueel zeep, cn tabak. Volgens deze nieuwe regeling zullen dus de tabaksbonnen niet meer wekelijks, doch eenmaal per twee weken worden aangewe zen. In plaats van elke week één bon voor twee rontsoenen worden van 23 Januari af dus om de andere week twee bonnen voor elk twee rantsoenen bekend gemaakt. Aangezien dele verandering met zich zou brengen, dat voor de week van 19 tot 26 Januari géén bonnen voor suiker, tabak en versnaperingen zouden worden aange wezen, zullen voor deze artikelen op 16 Ja nuari voor éénmaal weekrantsoenen be kend gemaakt worden, n.l. op de algemee ne kaart 375 gram suiker, op de versnape- ringenkaart 100 gram versnaperingen, op de tabakskaart twee rantsoenen tabaksar tikelen en op de gecombineerde kaart één rantsoen tabaksartikelen. Op 23 Januari zal vervolgens op de ge combineerde kaart éénmaal 150 gram in- plaats van 100 gram versnaperingen be schikbaar worden gesteld, zoodat ook op deze kaart een weekrantsoen meer wordt verstrekt. Op den suikerbon der toeslagkaarten vóór zeer zwaren arbeid en voor aanstaan de en jonge moeders wordt om dezelfde reden voor het tijdvak van 29 Januari tot 8 Februari 375 gram in plaats van 250 gram suiker verstrekt. WEERSVERWACHTING o HET ZACHTE WEER HOUDT AAN. g g Zwaar bewolkt met enkele tijdelijke 8 g opklaringen, overwegend droog. Aan-S g houdend zaoht weer, doch in den nacht o en ochtend iets lagere tempei'atuur. o Matige, tijdelijk krachtige wind tus- g o schen Zuid-West en Zuid. «oooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1