Joris Voetangel's jacht Mr. A. J. TIELEMAN KWITANTIELOOPER Vulpotlooden DEMMENIE Kunst Ontspanning „eiJSBRECHT VAN AEMSTEL" Jeugdige Kantoorbediende (m.) N.V. MINK'S BETON-MAATSCHAPPIJ Loodgietersknecht Flink Meisje KIODIDIENDE Net Meisje Bekendmaking! Officieele Publicatie WELK R.K. MEISJE DINSDAG 14 JAN. 194/ DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 4 zal worden opgebouwd. Ten einde de zelf standigheid van de samenstellende deelen van het toekomstige Duitschland, zoowel in hun eigen belang alsook voor de bondgenoo- ten, te verzekeren, ware als staatsvorm de Statenbond boven den Bondstaaat te verkie zen. TEGEN ECONOMISCHE AGRESSIE. In economisch opzicht zal gewaakt moe ten worden tegen hernieuwde Duitsche eco nomische agressie in de toekomst. Ook hiervoor zullen vereischt zijn bin dende afspraken tusschen de bondgenooten alsmede het bevorderen van een economi sche ontwikkeling in Duitschland, die het voeren van een agressieve economische po litiek aan banden legt. De Nederlandsche regeering wil op deze plaats slechts de aandacht vestigen op de noodzaak, waarborgen te scheppen, dat de bepalingen van Potsdam omtrent de de centralisatie der Duitsche economie niet tot een doode letter worden gemaakt. Er zal terdege voor dienen te worden gewaakt, dat socialisatie van de Duitsche mijnen en zware industrie niet op nationa lisatie zal neerkomen; met andere woorden, dat niet, op indirecte wijze, een nieuw wa pen voor economische agressie zal worden gesmeed, waarbij in de plaats van trusts, cartels en syndicaten een super-monopolist de Duitsche staat zou worden gescha pen. Nederland is er van overtuigd, dat een zekere mate van herstel van Duitschland noodzakelijk is voor het blijvend .herstel van zijn naburen en dat bepaalde moeilijkhe den slechts uit den weg kunnen worden geruimd naarmate het Duitsche herstel voortschrijdt. Economisch herstel van Duitschland beteekent echter tevens het vergrooten van Duitschland's oorlogspoten tieel. Naar het oordeel der Nederlandsche re geering kan het probleem, door deze te genstrijdige belangen veroorzaakt, slechts opgelost worden, indien naast een rede lijke mate van herstel der Duitsche econo mie tevens wordt gestreefd naar de decen tralisatie van de politieke structuur en de deconcentratie van de economische macht in Duitschland. RIJNLAND EN ROERGEBIED. De mate, waarin speciale veiligheidsmaat regelen ten aanzien van de Rijn- en Roer gebieden geboden zullen zijn, zal allereerst afhangen van het statuut, dat voor Duitsch land zal worden ontworpen. Indien conse quente politieke decentralisatie van Duitschland en de concentratie van econo mische macht in Duitschland gepaard gaan aan een doeltreffende demilitarisatie en ontwapening van Duitschland in zijn geheel, ligt het in de rede, dat geen van dezen ge- zamenlijken opzet totaal afwijkende rege lingen voor het Rijn- en Roergebied zullen behoeven te worden ontworpen. Volstaan zou dan kunnen worden met: 1. Het scheppen van een apart regime voor de in deze gebieden gevestigde indus trieën; 2. het vaststellen van verscherpte sanc ties, indien het regime door Duitsche in stanties wordt geschonden; 3. het vaststellen van een langen tijdsduur waai-voor het regime zal gelden; 4. het handhaven van een geallieerde be zetting op een bepaald aantal strategische punten voor langeren duur dan voor het overige deel van Duitschland. Indien een regime, als hierboven ge noemd, gesteld zou worden onder het toe zicht eener daarvoor op te richtgn interna tionale instantie, is de Nederlandsche re geering van oordeel, dat zij daarin ge zien de bijzondere betrekkingen, die tus schen het Koninkrijk en deze gebieden, met name het Roergebied, bestaan - op adequa te wijze behoort te kunnen deelnemen. SAARGEBIED. Een regeling van den toekomstigen sta-' tus van het Saargebied, ten aanzien waar van de Fransche regeering bepaalde desi derata koestert, vormt in territoriaal en economisch opzicht een onderdeel van het West-Duitsche vraagstuk. De Nederlandsche regeering heeft in beginsel volledig begrip voor de Fransche desiderata ten opzichte van het Saarge bied, doch acht een behandeling tezamen met de desiderata van de andere buurlan den gewenscht. ECONOMISCHE EN FINANCIEELE ASPECTEN. 1. Het herstel van de schadëj welke Ne derland geleden heeft, zal ook tot uit drukking moeten komen in herstelbetalin gen, doch waar deze niet tot een oplos sing van de moeilijkheden, waarin Neder land ten gevolge van de Duitsche agressie is geraakt kunnen leiden, zijn ook ande re maatregelen noodig. Waar Néderland zich thans tot grenscor recties wenscht te beperken, dienen de eco nomische concessies, welke Nederland in het memorandum van November 1946 stel de, als esentieel te worden beschouwd. 2. Overwogen zal derhalve moeten wor den of gelijktijdig met het tot stand ko men van een vredesverdrag met Duitsch land niet tevens het raam gereed zal moe ten zijn voor een algemeene economische samenwerking in Europa inclusief Duitsch land. 3. De bezettingskosten zullen zooveel mogelijk beperkt moeten worden; zij zul len ten volle door het Duitsche volk moe ten worden opgebracht. Verwacht mag worden, dat de geallieerden, die deze be zettingskosten voorschieten, de restitutie daarvan niet zullen trachten te verkrijgen door het treffen van maatregelen in Duitschland, waardoor de gevestigde en traditioneele belangen van de geallieerde nabuurstaten worden geschaad. 4. De kosten van den wederopbouw van Duitschland zullen door het Duitsche volk moeten worden gedragen. Gezien de erva ringen opgedaan na den eersten wereld oorlog verdient het aanbeveling, dat het buitenland in beginsel geen langloopende wederopbouwleeningen zal verstrekken aan Duitsche overheidsorganen. 5. Reparatiebetalingen in den vorm van ontmanteling en afvoer van fabrieksinstal- laties zullen met voorzichtigheid moeten worden gehanteerd. Ten principale zou dit beperkt moeten worden tot fabrieken, wel ke uitsluitend voor den aanmaak van oor-, logsmateriaal dienen, voor zoover deze niet voor vernietiging in aanmerking komen. 6. Reparatiebetalingen uit loopende pro ductie zijn in beginsel noodzakelijk. Zij kunnen echter niet geëffectueerd1 worden, zoolang een nader te omschrijven verzor- gingsmdnimum in Duitschland niet is be reikt. In dit licht beschouwd mag men dus geen illusies over den omvang der repara tiebetalingen maken. 7. Ter voorkoming van Duitsche agres sie in de toekomst is een duurzame ont wapening van Duitschland noodzakelijk. Daarvoor is het echter niet noodzakelijk, dat men aan Duitschland1 alle industrieën verbiedt, die direct of indirect voor de oorlogsmachinerie kunnen dienen. (Wordt vervolgd). STADSNIEUWS CHARLOTTE KÖHLER MET „OOMPJE'S DROOM". Abonnementsvoorstelling in den Schouwburg. Wanneer men een heelen avond lang, ge boeid en vermaakt, zit te luisteren naar Charlotte Kohier, wanneer zij in den Schouwburg zit te vertellen uit „Oompje's droom" van Dostojewsky, krijgt men wel zeer sterk de impressie van haar buitenge woon talent. Uit artistiek oogpunt be schouwd, mag men daar misschien niet het eerst aan denken, maar onwillekeurig is on ze eerste reactie toch een bewondering voor zulk een fenomenaal geheugen, dat haar in staat stelt om een heelen avond lang vlot te vertellen van de intrigues rond om den senielen Russischen vorst, in het burgerlijke milieu van een roddelend stadje uit het Rusland van de vorige eeuw. Dat is op zich zelf een prestatie. Maar ver daarboven uit stijgt de teekening van de verschillende ka rakters door mimiek, gebaar en stem, zoo dat men de door Dostojewsky wat karika turaal aangezette figuren van den aftand- schen vorst, van den jongen ezel van 'n neef, van de -onplotten' smedende Anna Alexandrowpa, die haar dochter wil uit huwelijken aan den man, die niet eens meer weet of hij een huwelijksaanzoek in wer kelijkheid dan vel in zijn droom gedaan heeft, en naar de giftig-lief kletsende dames vóór zich ziet alsof zin levenden lijve op het tooneel stonden. Als eenig hulpmidel om de sfeer van den tijd aan te duiden draagt Charlotte Kohier een crinoline, maar overigens zijn het slechts haar stem buiging haar gebaar, haar gelaatsuitdruk king en haar houding, die een heele we reld in het klein met ontelbare nuances we ten op te roepen. "at is voordrachtskunst van den allereerste rang en het publiek, dat op dezen abonnementsavond den Schouw burg geheel vulde men had zelfs nog plaatsen in de orkestbak „gecreëerd" toonde zich zeer ingenomen. Ouderavond St. Leonardus-parochie. Zondagavond gaven de Welpen en Verken ners van de St. Leonardus-parochie een ge slaagden ouderavond in het R.K. Weeshuis aan de St. Jacobsgracht. Na een opening, die Welpen en Verkenners paste, nam de Aalmoezenier, de weleerw. pater Bertels, het woord en heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder Pastoor van der Schoot, die door zijn aanwezigheid hier, blijk geeft van belangstelling voor het mooie jeugdwerk. Hierna voerden de Welpen onder regie van hun Akéla een geestig „Drie-Koningen"- spel op. Het spel werd vlot gespeeld, waarbij met name de Akele alle eer toekomt! Na de pauze brachten de Verkenners „Franciscus eet pasteien" onder de regie van den heer Chr. Noordman. Alle lof voor den regisseur om de verdienstelijke wijze, waarop dit voor de jongens moeilijke stuk vertolkt werd. Ten slotte verschenen de Welpen nog even ten tooneele en brachtte een ode aan de verkeersagent. Na een kort dankwoord van den Aalmoe zenier nam Pastoor van' der Schoot nog- even het woord en prees ten zeerste de toe wijding en ijver van aalmoezenier en leid sters en leiders. Op Maandag 20 Januari a.s. half 8 in de Stadsgehoorzaal hoopt „Con Amore", dirigent de heer D. Smink, uit te voeren het oratorium „Elias" van Felix Men- delssohn-Bartholdy; een werk, dat tijdens den oorlog niet gezongen mocht worden. Medewerkenden Zijn: E'line Hemrica, so praan, Annie Hermes, alt, Henk Noort, te nor, Hei-man Schey, bas en de Haarlem- sche Orkestver. Het geheel onder leiding van den heer D. Smink. Veertigjarig jubileum. Vrijdag 17 Jan. zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer S. Flamman zijn.loopmaan als goud smid-juwelier begon op het atelier van den Leidschen Goud- en Zilverhandel v. Ros- sum du Chattel en Driessen, Breestraat 95, waar hy nog werkzaam is. Op de Zondag gehouden bondsverga dering van den Katli. Bond van Kappers- personeel „St. Cosmas" is de voorz. van de afd. Leiden als hoofdbestuurder gekozen. K. A. J. „St. Petrus". A.s. .Woensdag avond beginnen we aan de competitie. We verzoeken alle leden zooveel mogelijk een of ander spel meé te nemen, opdat de zaak vlot kan verloopen. Samenkomst in het „Don Bosco Huis", Rapenburg 52 (vroegere St. Josephsgezellen). UITREIKING BONKAARTEN. Woensdag 15 Januari: vanaf Bodde tot en Brink. De wethouder van Sociale Zaken, de heer S. Mlenken, is verhinderd, mórgen, Woensdag, spreekuur te houden. De wethouder van Financiën, de heer D. v. di. Kv/aak, is verhinderd morgen, Woensdag, spreekuur te houden. De Docosploeg in Engeland Na een voorspoedige reis is aan de Do- cos-athletén in Oxford een geweldige ont vangst bereid. Allen zijn bij burgers onder gebracht, die \oor hen extra rantsoenen levensmiddelen hebben gekregen, zoo over vloedig, dat de athieten er bij het loopen last van hadden. Voor de nog resteerende dagen is hun daarom een dieet voorgeschre-® ven, ongeveer in 'verhouding met de Neder landsche rantsoenen. Het Oxford comité heeft voor de Leidsche sporters iederen dag een dermate druk programma, dat steeds door 30. Fluitend bond Perolt het bootje vast, terwijl hij voelde dat de agent hem gade sloeg. Toen Perolt hier mee klaar was, be steeg hij de stenen trap en deed alsof hij nog steeds niets van den diender had be merkt. Onderwijl haalde hij uit zijn water dichte cigarettenkoker een cigaret 1e voor schijn doch stak deze opzettelijk niet aan. Hij zou aanstonds, wanneer hij den agent in het oog kreeg, deze om een vuurtje vra gen. Doch zover liet de agent het niet eens komen. Deze was kalm, alsof het heel toe vallig was dat hij die kant ging, naar het einde van de stenen trap geslenterd en toen Perolt boven op de kademuur was aan ge komen zei de agent: Goeie middag meneer.... U is pogal nat. Met een ruk draaide Perolt zich om als of hij niet verwacht had hier iemand aan te treffen. Aha, riep hij met vrolijkheid in zijn stem. Goeie middag agent, ja ik ben nat. jij dat niet geweest zijn als je in het water had gelegen? met moeite tijd kan gevonden worden om te trainen. Deze tijd wordt echter ten volle benut en allen voelen zich uitstekend en zien met ongeduld naar den grooten strijd uit. Van de aanlokkelijke avondprogram ma's wordt door hen geen gebruik gemaakt en allen gaan vroeg naar bed om hun con ditie zoo goed mogelijk te bewaren. In Oxford bestaat een geweldige belang stelling voor de Cross-Country. Leo van der Steen is een der Hollandsche favorieten, terwijl ook Leen van der Klugt genoemd wordt, Of zij het echter tegen de bekende Oxfordlooper Monty Hillier die in den af- geloopen zomer in Leiden op de 5000 M. zoo'n prachtige overwinning behaalde, zul len bolwerken, is een groot vraagteeken. Ook Joe Green van de Oxford^ Universiteit wordt dikwijls als een der grootste rivalen genoemd. De overige Docos-loopers Vollen- bregt, v. Heteren en van Dorp voelen zich ook uitstekend en hebben alle hoop op een goede race. De vraag is echter of het par cours van 4 E.M. voor hen niet te zwaar zal zijn. Docos. Omdat de zaal niet meer be schikbaar is; is de indoortraining van de senioren voorloopig stop gezet. Voor de junioren gaat deze gewoon door. Iederen Vrijdagavond van 6.30—7.30 uur in de school aan de Os- en Paardenlaan (Hee rensingel), OEGSTGEEST Berlicum kwam en speeldeHoe wei wij de capaciteiten van de Berlicum- sche tooneelgroep reeds eerder hadden lee- ren kennen en waardeeren in Antoon Coo- len's „Kinderen van ons Volk", zagen wij toch haar wederoptreden in Oegstgeest met gemengde gevoelens tegemoet. Immers Kees Meekel's spel „De Nar" stelt wel zeer zware eischen aan zijn vertolkers, en wij vroegen ons af oi de regisseur dit keer niet te hoog gegrepen had. Maar wij kunnen met anders dan lof hebben voor de wijze, waarop dit spel ten tooneele werd ge bracht. Het werd gedragen door den re gisseur en titelrolspeler A, Schmeink die een fijnzinnige en diepdoorleefde creatie gaf van de nar, een bij uitstek zware rol in dit rhythmisch proza geschreven tooneel- spel. Hij heeft er zich echter van gekweten op een wijze, die 'onze bewondering af dwong. Zijn soepel, emotioneel spel, ge paard aan een zeer goede dictie alhoe wel soms misschien iets te nasaal deed ook de tekst van het stuk voPedig tot zijn recht komen. Zijn spel bezielde bovendien dat van de overige speelsters en spelers, en hoewel allen rollen niet even sterk be zet waren, werden zij toch met veel over tuiging naar voren gebracht. Ook het en- semblespel was uitstekend verzorgd, zoodat het geheel op een zeer goed peil stond. AUe lof voor den regisseur, die in een be trekkelijk kleine plaats als Berlicum zul ke resultaten weet te bereiken. Décors en costumes waren eveneens uitstekend ver zorgd, hoewel cle vorstelijke costumeering misschien iets sprekender had kunnen zijn én nu aan de matte kant gehouden was. Dat het publiek het gebodene wist t«' waardeeren, bleek wel uit het feit, dat het zoo stil en aandachtig het spel volgde als' zelden of nooit in „St. Willibrord" bij een tooneeluitvoering het geval is geweest. Zelfs de jongelui hingen" aan het tooneel; en een spontaan en hartelijk applaus be wees aan het einde van het spel hoezeer de aanwezigen genoten hadden. De heer W. den Boer was voorzeker aller tolk toen hij aan het slot van de tweede uitvoering allé medewerkenden hartelijk dankte voor het gebodene, de medespelende dames een kleine bloemenhulde bracht en het gei heele gezelschap een hartelijk „tot weer ziens" toeriep. Ongetwijfeld zal dus Berlicum, nog wel eens vaker van zich doen hooren; en in dien het op zulk een artistieke manier ge schiedt, zullen weinigen er iets op tegen fi ebben en zien wij een heroutreden van deze tooneelgroep dan ook met be langstelling tegemoet. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 13 Jan. Was- peen I f27—40, Waspeen II 15—18.50, Winterpeen 3.6010.80, Boerenkool 26 37,10, Uien ƒ9.8015.90, Spruiten ƒ4574, Rapen ƒ3.208.40, Gele kool ƒ9.1014.10 Heden werden Wij verblijd met de geboorte van onzen zoon JOSEPHUS CORNELIS PHILIPPUS MARIA J. A. L. Rosdorff W. J. J. Rosdorff— v. d. Bosch Leiden, 14 Jan. 1947. Z-oeterw. Singel 14. 3396 Tij del. St. Elis. Gesticht. NICO JIOGERVORST LEA VAN BEUKERING hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats vinden op Donderdag 13 Febr. a.s.. des voorm. 9.30 uur in de parochiekerk v. d. H. Petrus te Leiden, waarna de plechtige H. Mis tot hun intentie zal wor den opgedragen. Bennebroek: Tuinlaan 16 Leiden- Koninginnelaan 88. 14 Jan. 1947. 4155 Gelegenheid tot gelukwen- schen na de H. Mis in de pastorie. BELASTINGADVIEZEN Leiden, Burggravenlaan 26, Telefoon 22978. 3340 GEVRAAGD: voor-een morgen per week. Creyghton, kolenhandel. Hooigracht 46. 3406 f. 3.45 Ha arlemmersir. 169 t Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedra gen lijden, voorzien van de laatste H.H. Sacra menten der Stervenden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoe der 3404 CORNELIA VAim GRAVEN Weduwe van JOHAN P. W. v. d. MEER in den ouderdom van 71 jaren. Noord v; ijk: C. M. Remmerswaal v. d. Meer H. J. Remmerswaal Noordwijkerhout A. P. W, v. d. Meer A. v. d. Meer Clemens en kinderen Sassenheim: C. M. Remmerswaal- v. d. Meei J. II. Remmerswaal en kinderen Zilk: A. J. Langeveld M. Langeveld Hulsbos en kinderen Sassenheim: P. A. W. v. d. Meer C. M. v. d. MeerJ Warmerdam en kinderen Noordwijkerhout: C. M. Immerzeel v. d. Meer C. J. Immerzeel en kinderen De plechtige uitvaart en begrafenis zal plaats hebben op Donderdag 16 Januari, 's morgens te half tien, in de paro chiekerk van den H. Joseph te Noordwijker hout. Rozenkrans bidden des avonds te 8 uur, Hee- renweg 8, Noordwijker hout. Eenige en algemeene kennisgeving. OPVOERING van van JOOST VAN DEN VONDEL door Het Amsterd. Rotterd. Toneelgezelschap met Albert van Dalsum au Gijsbreciit op Maandag 20 Januari, 8 uur in de Leidse Schouwburg Toegangskaarten verkrijgbaar en plaatsbespreking uitsluitend op vertoon van inschrijverskaart, vanaf Donderdag 16 Januari van 101, uur aan de Schouwburg. Volgnummers vanat halt tien verkrijgbaar. Houders van groene kaarten hebben ook recht van toegang. Voor hen begint de plaatsbespreking op Vrijdag 17 Januari. Zie voor verdere bijzonderheden het Maandblad van Januari In scbrij verskaar ten verkrijgbaar bij de fa's: Bender, Hooge- woerd; Beyen en van Rooy, Nieuwsteeg; Geijer, Botermarkt; Guldemond, Haarlemmerstraat; Servaas, Km-enbrugsteeg; in Oegstgeest Collee, Geversstraat. 3402 Voor iuscbrijverskaarten en abonnementen kan men zich ook rechtstreeks wenden tot het Bureau van K. O.; Plant soen 25 (Telefoon 25033) 15—16 Jaar voor flink fabriekskantoor gevraagd. Prettige werkkring waarin veel te leeren is. Spoedige indiensttreding. Brieven van hen, die in aanmerking willen komen, te zenden aan: Afdeeling Personeel HOOGE MORSCHWEG 148 - LEIDEN LOONSTATEN 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN (nieuw model) 12 et. per stuk Verkrijgbaar: N.V. De Leidsche Courant, Papengracht 32-34 bij de firma A. J. Reekers, Loodgietersbedrijf Noord- wijk Binnen, tel. K 1719 2737. (3395) Gevraagd in kleine villa, gezin met 2 sohoolg. kind. v. d. en n„ Mevr. Warren, Schouwweg 48, Wassenaar Tel. 3413 (halte 3 Pape gaaien). 3399 Jpngste bediende gevraagd m. of vr.. hij voorkeur met diploma ULO, en kennis van typen, R.K. en niet jonger dan 16 jaar. Eigenh. geschreven sollicitatie aan Makelaarskantoor v. d. Drift, Oude Vest 29, Leiden 3400 GEVRAAGD voor dag of d. en n., Adres: Breestraat 171, Leiden. HET R.K. ARMBESTUUR van HOOGMADE (afdee ling Hoogimade), maakt be kend, dat als er in de toe komst eens land verhuurd zou worden, zij dit alleen zal doen aan personen, die minstens 2 iaar lid zijn van den L. T. B. 3401 Namens het Bestuur, N. v. WIERINGEN A. J. v. d. VOORN UW KUNSTGEBIT STUK? Uw reparatie-inrichting is: P. J. Olivier, Vreewijkstr. 31a, Leiden. Desgewenst in 4 uur gereed. 4164 Direct gevraagd een R.K. Boerendienstbode die zelfstandig kan werken bij Gebr. Heeman, D 46 te Nieuwkoop. 3405 DISTRIBUTIEDIEN ST LEIDEN. TRANSPORTBANDEN. In het tijdvak van 15 Januari t/m 14 Februari bestaat gelegenheid tot het aanvragen van transport banden voor diegenen, die een beroep uitoefenen, waarin noodzakelijkerwijs van een transportrijwiel of carrier gebruik moet wor den gemaakt. De daarvoor benoodigde formulieren dienen per bedrijf te worden afge haald, en ingediend, vol gens onderstaan schema: Melkboeren, bakkers en slagers kunnen formulieren afhalen op hun codedag in de weelc van 20 t/m 25 Januari en inleveren op hun codedag in de week van 3 t/m 8 Febr. Code- kaart overleggen! Vischventers, overig eigen vervoer, beroepsvervoer en verhuurinrichtingen voor transportrijwielen en car riers kunnen formulieren afhalen in de week van 27 Januari t/m 1 Februari en deze weer inleveren van 10 t/m 15 Febr, Voor carriers, welke zijn voorzien van houten zij- wielen, mogen slechts, in dien vervanging noodig is, banden voor de achterwie len worden aangevraagd. Alle reeds ingediende aanvragen moeten als ver vallen worden beschouwd. wil, tegen passend loon, zich verdienstelijk maken, bij moeder van gezin met vijf kinderen? Br. onder no 4167 bur. v. d. blad. Allen, die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan- of stukken en an dere bescheiden ond-er zich hebben, behoorende tot de nalatenschap van Mevrouw de Wed. BRINK—VOORHAM, gewoond hebbende te Lei den, Kam. Onneslaan 16. en aldaar overleden op 15 November 1946, wordt ver zocht daarvan opgaaf te doen vóór 1 Februari a.s. ten kantoren van NOTARIS B. H. STUMPEL te Leiden, Hooigracht 40, tel. 20131. TELEFOONTJES PERSONEEL Jong handig meisje ge vraagd voor de morgen uren (huishouding).' Mevr. Spendel, Maarsmansteeg 8 t,2Net beschaafd meisje t. z. a. als assistente bij dokter of tandarts, ook administratiewerk In tern, ook genegen lichte huish. werkzaamheden te verrichten. Br. onder no. 4161 bur. v. d. blad. Nette werkster gevr. voor Donderdag of Vrijdag. Mevr. v. d. Berg, v. Zuylen van Nijeveltstraat 65, te Wassenaar. 3397 Gevraagd een tuinders knecht en aank. jongen bij H. Vaneman, tuin Tasman straat, na 6 uur. Vrouwen- weg 38, Zoeterwoude. 4094 3? Nette Jongeman zoekt bijverdiensten, enkele da gen per week, onverschil lig wat. Br. onder no. 4160 bur. v. d. blad. t%? Net meisje gevraagd v. d. en n., liefst van buiten. Mevr. PerquinTimp, Breestraat 45, Leiden. 4158 AANGEBODEN Nieuwe br. heeren schoenen m. 41. ruilen v. schoenenbon, zonder bijbe taling. Rapenburg 119. 5? Galvaniseeren. Wasch- teilen, ketels, emmers enz. worden weer als nieuw, opnieuw vertinnen, vak kundig herstellen. Jaren lange bekendheid. A, J. Hartwijk, Nieuwe Beesten markt 79. telef. 26627 24013.» 4144 2* Kookhaardkaehel n iw warm te vermogen 160 M3. prijs 140, één pers. hout ledikant met spiraal ma tras, beiden in prima staat 75, eiken waschmachine 75. Langezaal, Stille Rijn no 7. 4152 Te koop of in ruil dik ke massieve fietsbanden, d. bl. Swiftschoen 39 1 of 2 x gedragen voor opklapbed ganglooper, d. br. schoenen 39, 2 pers. bedsprei. Adres Morschweg 87. 4163 Te koop in zeer goeden staat zijnde donkerblauwe kinderwagen. Evertsen- straat 68. 4162 DIVERSEN <2? Viert uw bruiloft in onze gezellig ingerichte feestzaal. U vindt er alles wat u noodig heeft. Vx'aagt eens vrijblijvend inlichtin gen aan Jean van Zijp, fioog'andscbe Kerkgracht 40 Tel. 22287, Leiden. Verloren zilver scha kelarmbandje op 12 Jan., gaande van da Costastraat via Witte Singel tot Kruis heerenklooster Vrouwen- weg. Tegen belooning terug bezorgen Vreeburg, da Cos tastraat 7, Leiden. 4153 Iets te verkoopen? 'n Telefoontje plaatsen V

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4