STADSNIEUWS RADIO Herberg der4 winden' in Leidschendam Oegstgeest-Boersbroek-Kermis Joris Voetangel's jacht ZAzondm;EN GROTE KERMIS MEISJE actief Persoon ZATERDAG 4 JAN. 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 BLANK EN ZWART. Een mooie avond. De M.I.V.A. afdeeling Leiden heeft een buitengewoon goed verzorgden avond op haar program staan. Deze avond vindt plaats op Woensdag 8 Januari des avonds om half acht in den Leidschen Schouwburg. Als spreker zal daar vooreerst optreden de bekende Pater Peeters. Daarna zal door het R.K. Amsterilamsch tooneelgezelschap voor het voetlicht worden gebracht het too- neelstuk Blank en Zwart. Dit stuk is spe ciaal voor de M.I.V.A. geschreven door den niet onbekenden schrijver E. Terlingen. Waar elders dit stuk ten tooneele werd ge bracht, trok de aankondiging stampvolle zalen. Wij hopen voor de Leidsche M.I.V.A., dat de Katholieken van onze stad daar niet voor onder rullen doen. Het stuk is de vove aandacht van een uitverkochte zaal waard. Kaarten, waarvan de prijzen va- rieeren van /Ö.50 tot ƒ1.50, zijn nog ver krijgbaar bij de firma Geijer en de firma Huibers. Priesterstudentenvereeniging „St. Fran- ciscus". In een keurig toespraakje ver welkomde de voorzitter de ouders en do nateurs op de jaarlijksche bijeenkomst, wel ke ditmaal een propaganda-avond der Ne- derl. Spoorwegen zou zijn. Wij hoorden en zagen een interessante lezing en films over werk en werkers der Spoorwegen, afgewis seld door geestige teekenfilms en loterij. In een slotwoord dankte de moderator de Wel- Eerw. Pater A. van Gendt O.F.M. de heeren der spoorwegen voor den mooien en leer- zamen avond en wekte hij allen op, mede te werken aan den geestelijken opbouw van het Katholicisme in een heilig priester schap, waarvoor de roeping door Gods ge nade reeds in jonge zielen is neergelegd. Het Secr. der Priesterstud.vereeniging is Groenhovenstr. 9. Kath, Middenstandsverceniging. Het bestuur van de Kath. Middenstandsveree- niging verzocht ons de aandacht te willen vestigen op de Jaarvergadering, welke a.s. Woensdag des avonds te half 9 in het „Gul den Vlies" zal worden gehouden. ZONDAG. HILVERSUM I (301 M.): 8.00 Nieuws, 8.15 Inleiding Hoogmis, 8.30 Hoogmis in de kapel van het ziekenhuis St. Joannes de Deo, Den Haag, 9.30 Nieuws. 9.45 Branden- burgsch concert no. 3 in G gr t. 12.00 Gram.-müziek. 12.30 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Vervolg Lunchconcert. 13.30 Apologie. 13.45 Passacaglia en fuga in c kl. t., Bach. 14.00 Huisconcert uit Kareol. 15.45 „Driekoningen". 16.30 Ziekenlof. 18.30 Progr. voor de Ned. Strijdkrachten. 19.00 Orgel. 19.30 Nieuws. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Aïda". 22.00 Nieuws. 22.15 Katholiek Nieuws. 22.20 Avondgebed en liturgische kalender. 22.30 Progr. aan den vooravond van Driekonin gen. 23.00 „Orkest zonder naam". HILVERSUM II (415 M.): 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Zondagmorgenmelo dieën. 9.30 Men vraagt en wij draaien. 12.00 Cantate van den Zondag na Nieuwjaar uit „Het Weihnachtsoratorium" van Bach. 12.40 Piano en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Tango en Rumba-orkest. 14.00 Zang. 14.30 „Bach met eigen transcripties". 15.35 Ouderwet- sche walsen en moderne dansmuziek. 16.30 Wat vrouwen op hun hart hebben. 17.30 Avonturen van Oome Keesje. 18.00 Nieuws. 18.30 Melodie der verte. 19.30 Wim Ibo's Cabaret „De Camera Obscura". 20.00 Nieuws. 20.15 Concert door het Omroep orkest. 21.15 Hoorspel. 22.30 Radio Dans- orkest „The Skymasters". 23.00 Nieuws. MAANDAG. HILVERSUM I (301 M.): 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 8.00 Nieuws. 815 Orgel. 8.30 Morgenconcert. 9.15 Ochtendbe zoek bij onze jonge zieken. 9.30 B.B.C.-Sym- phonieorkest. 11.35 The Victor Olof salon orchester. 11.45 Familieberichten uit Indië. 12.00 Marinierskapel der Koninklijke Mari ne. 13.00 Nieuws. 13.15 Cello-recital. 14.00 Voor jonge moeders. 14.20 „Hollands Sex tet". 15.15 Radio Philharmonisch Sextet. 16.45 Omroeporkest. 17.45 Rijk overzee. 18.00 Marschmuziek. 18.30 Progr. voor de Nederl. Strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 20.00 Nieuws. 21.20 Orgelbespeling door Feike Asma. 22.00 Nieuws. 22.30 Clavecimbel. 23.00 Symphonische werken van Nederland- sche componisten. HILVERSUM- II (415 M.): 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 8.00 Nieuws. 815 Operettemuziek. 9.30 „Arbeidsvitaminen", een vroolijk progr. voor huis en fabriek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Uit Fransche opera. 11.15 Concert door het Kamerorkest. 12.00 Kwintet in Bes gr. t. voor piano, fluit, klarinet en hoorn. 12.30 In 't spionnetje. 12.35 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Het Renova-septet. 13.30 Pierre Phlla, orgel. 14.35 Piano en viool. 15.00 Bonbonnière. 17.30 „The Skymasters. 19.00en nu naar bed! 20.00 Nieuws. 20.15 Dutch Swing Col lege. 23.45 Het orkest van Lily Gyenes. Is Uw Radio defect? B«l. 24244 DE RADIOTECHNISCHE DIENST I.E.M.C.0. N.V., Nieuwe Rijn 32 Repareert vlug, betrouwbaar en vakkundig Ingez. med. AFSCHEID J. L ARBOUW. Heden nam de heer J. I. Arbouw, eerste analyst aan het Rijkszuivelstration alhier, afscheid uit zijn functie wegens het be reiken van den pensioengerechtigden leef tijd, na gedurende 48 jaar in Rijksdienst te zijn werkzaam geweest, waarvan 41 jaar aan het Rijkszuivèlstat'on. In een feeste lijk samenzijn kon de Directeur mededee- len, dat door H. M. de Koningin den Heer Arbouw de zilveren eeremedaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau was toegekend. Het gezamenlijk personeel gaf blijk van zijn sympathie door het aanbie- oan van eenige mooie boekwerken aan den scheidenden medewerker. M. Galjaard f Zes en zeventig jaar oud is overleden de heer M. Galjaard, ge- pensionneerd tuinman 1ste klasse bij den Gem. Plantsoendienst. De overledene heeft ook in het vereenigings'even veel activiteit ontwikkeld; zoo was hij tot voor kort voorzitter van den Raad van Com missarissen van de Woningbouwvereeniging „Tuinstadwij k". De heer J. H. de Jong, directeur van den Gem. Reinigings- en Ontsmettings- dienst en mevr. mr. A. E. WiersmaTi chelaar zijn benoemd tot lid van het Tri bunaal voor het arrondissement 's-Gra- venhage. Leidsche kappcrscontactcommissie opge richt. Op uitnoodiging van de voor kort opgerichte perscneel-unie zijn de geza menlijke besturen der p aatselijke afdeelin- gen van den Nedcrlandsche Kappersbond, den Ned. Bond van Kappersbedienden „St. Cosmas" en den Nederlandschen Bond van Kapperspersoneel bijeen geweest ter oprichting van de plaatselijke contactcom missie in Hotel „Rijnland" onder voorzit terschap van den heer J. van Hove. Uit de uiteenzettingen der verschiTende woordvoerders bleek, dat er dringende be hoefte bestaat aan een goed functioneeren- de commissie, die berust op een nieuwe vruchtbare samenwerking. De taak zal nog belangrijker worden, wanneer de nieuwe bedrijfsorganisatie een feit zal zijn. Na schriftelijke stemming v/erd de commissie als volgt benoemd, voorzitter de heer v. d. Vlist (N. K. B.), secretaris de heer E. M. Langezaal (Sint Cosmas), Stille Rijn 7. Leiden, S. Weijers (N. K. B.. J. Daalmeijer (N. B. K. P.) leden, met dien verstande, dat zoodra de Katholieke Patroonsbond al hier is gevestigd de N. K. B een plaats zal afstaan. Het voorzitterschap en secreta riaat zal na bepaalden tijd w'sselen in han den van werkgevers en werknemers. Einnenkort zal een groote openbare ver gadering worden belegd, waarop sprekers uit werkgevers- en werknemerskringen het woord zu'len voeren over doel en stre ven der Leidsche Kapperscontactcommis sie. Gisterochtend is de 41-jarige A. F. bij het verrichten van werkzaamheden in de bakkerij van de firma Koole Nicola op de Geeregracht gevallen, tengevolge waar van hij een bekkenfractuur heeft opge- loopen. De E. H. D. heeft den man naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Op den hoek van de Evertsenstraat en de Oostevstraat is gisteravond de 38-jarige M. G. Z. met zijn motorrijwiel geslipt waarbij hij zijn linker onderbeen heeft gebroken. De E. H. D heeft het s'acht- offer naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. KATWTTK AAN DEN RIJN THOLEN 42 GEZONKEN. De Katwijksche logger K V. 159 L gister morgen omstreeks zes uur, ter hoogte van boei N F 9, met het Tholensche vaartuig 42 in aanvaring gekomen. I)e Tholei: 42 is gezonken. De bemanning is gered en door de KW 159 in Vlissingen binnengebracht. Derde Lustrum K.J.M.V. Zondag a.s. wordt gevierd het derdie lustrum van de K.J.M.V. Opgericht 10 December 1931 kwam deze standsorganisatdie onder voor treffelijke leiding van haar eersten voor- .zitter Wim Bleys spoedig tot groote bloei. Na Wim Bleys kwam Gerard de Koning aan het bewind gevolgd door den tegenwoordi- gen voorzitter den heer Nico Bon'je, die met d'en steun van zijn medebestuursleden en leden de oorlogsschade spoedig zal trachten te herstellen. De lustrumviering wordt Zondag ingezet met een H. Mis ie 7 uur, waarna gemeenschappelijk ontbijt, gevolgd door een koffietafel om 10.30 uur. Des .middags half drie heeft een lustrum appèl plaats, waarbij de verbondsaalmoe- zenier rector H. M. J. Brans de lustrum- rede zal houden gevolgd door het tooneel- spel „Helena van Plavuyzen". Daarna wordt de feestrede uitgesproken door bur gemeester H. A. C. Banning. Om 8 uur wordt een groote feestavond gegeven wel ke verzorgd zal worden door de stidbting Zuid-Nederlandsch Tooneel onder leiding van Pierre Balledux. Opgevoerd wordt dan „Herberg de vier Winden". Moige de K.J. M.V., getrouw aan haar dievies, weer een nieuwe periode van grooten bloei tege moet gaan. Daaraan te mogen medewer ken moet eereplicht zijn voor de geheele parochie. Huldigend afscheid. In verband met zijn benoeming tot commissaris van het Borgstellingfonds voor den Middenstand heeft de heer A. L. Mooy, leider van den distributiekring LeidschendamVoorscho ten, als zoodanig afscheid genomen. In het bijzijn van het voltallig personeel heeft burgemeester H. A. C. Banning den schei denden leider toegesproken, hem daarbij dank brengend voor het vele en moeilijke werk, dat de heer Mooy vooral tijdens de bezetting heeft verricht. Als blijk van waardeering bood spreker een tweetal boekwerken aan. Nu het geheele distributiepersoneel ver gaderd was heeft de burgemeester de ge legenheid tevens benut, om, nu de distri- butiedienst binnen zeer korten tijd wordt opgeheven, alle medewerkenden hartelijk dank te brengen voor de nauwgezette plichtsbetrachting welke door het geheele distributiepersoneel steeds is betracht. Zwarte sigaretten. De caféhouder J. v. D., die destijds zwarte sigaretten heeft verkocht, is door den Haagschen politie rechter veroordeeld tot een boete van 200,resp. 60 dagen hechtenis. Voetbal. A.V.V. Zondagmiddag 2 uur wordt aan den Veurschenachterweg de langveiwachte wedstrijd A.V.V.—Wilhel mus uit Voorburg gespeeld. Ongetwijfeld zullen beide elftallen haar uiterste krach ten inspannen om tot een gewenscht ein de te komen. A.V.V. is echter goed ge traind en zal geen kans onbenut laten, om haar groote voorsprong als nummer 1 in de competitie te handhaven. De uitwed strijd werd wel door Wilhelmus met 31 gewonnen, doch dit geeft nog geen enkele aanwijzing dat ook thans weer de over hand voor Wilhelmus zal zijn. BIJZONDER GERECHTSHOF. J. v. D. uit Bodegraven heeft voor het Bijz. gerechtshof zich te verantwoorden gehad in verband met zijn hulpverleening aan den vijand in den bezettingstijd. Te gen hem werd door den adv. fiscaal drie jaar gevangenisstraf geëischt. Het Hof heeft verdachte veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. HAAGSCHE POLITIERECHTER. In verband met overtreding van de voor schriften der prljsbeheersching was A. van N. te Noordwijk door den tuchtrechter veroordeeld tot 25 boete, benevens slui ting der zaak gedurende drie maanden. Van dit vonnis kwam hij in hooger be roep, en thans vorderde de Officier f 100 boete of 25 dagen hechtenis en een maand sluiting der zaak. De rechter ve-oordeelde tot 125 boete of 60 dagen hechtenis, zon der sluiting. Tot 2000 boete was J. M. S. te Zoeterwoude door den tuchtrechter ver oordeeld, wegens overtreding der prijs- voorschriften. In hooger beroep vorderde de Officitr thans vermindering der boete tot 500 of 2 maanden hechtenis. De politierechter veroordeelde conform dien eisch. „OegstgeestBoersbroek!" Deze twee namen zijn op het oogenbli'k tot één be grip geworden: kermis! Want de Boers- broeksehe kermis heeft gisteravond in het Parochiehuis te Oegstgeest haar deuren voor de liefhebbers geopend. De opening geschiedde zeer officieel, waarbij aller eerst de burgemeester van Boersbroek in eigen persoon zich tot de talrijke aanwe zigen richtte met eenige kernachtige woor den, waarvan echter volgens zijn beschei den mededeeling, ook zijn echtgenoote de gedeeltelijke auteursrechten toekwamen. Hij sprak tevens een woord van welkom tot Pastoor Looyaard en zijn collega, den burgemeester van Oegstgeest met zijn echtgenoote. Pastoor Looyaard zette vervolgens uit een, wat doel en opzet van deze kermis zijn, hoe door middel van de jeugd ver- eenagingen getracht wordt om onze jeugd te vormen tot sterke, karaktervolle men- sohen .waarop ons vaderland kan rekenen en die aan de toekomst van Nederland mee kunnen helpen bouwen. Ook de burgemeester van Oegstgeest richtte nog het woord tot zijn collega, waarbij hij bekende dat hem eerst wel de schrik om het hart geslagen was toen hij vernam dat er een andere burgemeester naar Oegstgeest kwam en zoo maar de scepter zou gaan zwaaien over een deel van zijn gebied. Maar nu hij aanschouwde op wat voor manier dit gebeurde, verleen de hij zijn collega uit Boersbroek volko men vrijheid van handelen in dit tot ker mis ingerichte territorium en wenschte hem veel succes. En toen kon de kermis beginnen! En di rect ook was de gezellige stemming erin. Het rad van avontuur begon zijn rondjes te draaien, de bommenwerpers lieten bun bommen in of buiten de prijzen vallen, en de Boersbroekisehe jongelui in hun platte- landsche kleederdracht bleken er slag van te hebben om de mensohen naar ham ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Jeanette, d. van E. H. Verdonk en E. Konijnenburg; Johanna, d. van M. van Rijswijk en G. van Rijswijk; Annie, d. van P. Koren en J. v. d. Hoek; Sietse, z. van J. Brouwer en H. Zwaagstra; Arie, z. van H. Spruijt en W. Snel; Klaas Pieter Aart, z. van C. Kelderman en J. C. Heem- rood; Jan Willem, z. van J. Domburg en J. J. v. Zwieten; Adriana Theresia, d. van W. Hijman en P. Klein; Josina, d. van J. P. Houtman en A. P. van Leeuwen; Anna Ger- da, d. van P. van Veen en W. van Oeveren; Adriana Johanna, d. van A. G. de Man en C. v. d. Valk; Berber Hendrika, d. van F. Godthelp en E. L. Keijzer. Ondertrouwd: H. Smits 27 j. en M. E. J Korver 23 j.; J. Lagendijk 25 j. en K. Brui nes.. Gehuwd: J. M. Bons 57 j. en W. S. Okker 54 j.; J. W. van Luinen 21 j. en T. Binne- kamp 21 j. Overleden: Cornelis J. van der Bijl 65 j., gehuwd met I. van Egmond; P. van Beijeren 81 j„ wedr. van P. van der Oest. ALKEMADE K.A.J. „St. Petrus". Maandagavond zullen we de uitgestelde tooneelavonden houden. Alle leden worden om kwart over zeven verwacht aan de kloic Korevaar- straatBreestraat Weest allen op tijd aan wezig, want om half acht vangt de avond aan in het R.K. Weeshuis, St. Jacobs- gracht 1. Geboren: Maria Johanna, d. van C. Bouw meester en A. J. van Klink; Theresia Cor nelia, d. van J. W. van den Haak en H. C. Vermeij; Petrus Johannes Maria, z. van P. Roessen en M. C. Hoogenboom. Overleden: Cornelis Bontje 75 j.; Henri- cus J. Straathof 32 j.; Cornelis van Klink 83 j., echtg. van A. Heetman; Johannes M. Penning de Vries 58 j., echtg. v. H. van Egmond. Wilt U met succes adverteeren Dan ,,'n Telefoontje" probeeren door 23. Perolt voelde het grote gevaar waar aan hij thans bloot stond. Hij begreep maar al te goed, dat het geen uren zou duren voor de razend snelle patrouillewagen, de langzame vrachtwagen zou hebben inge haald en dan was het onherroepelijk met hem gedaan. Daarom moest hij terstond iets ondernemen, wilde hij uit de handen van zijn achtervolgers blijven. Hij stapte op de openhangende klep en keek voor zich uit op de weg.... een weg die hij zo goed kende uit vroegere dagen.... Ja, hij zag nu heel goed waar ze waren. Meteen had hij zijn besluit genomen. Het was zijn laatste kans. Een kleine kans om het er levend af te brengen, maar hij moest het wagen. Perolt greep de bovenkant van de wa gen en werkte zich op het dak. In de poli tiewagen hadden ze de bewegingen van Perolt nauwlettend gadegeslagen. Hoewel zij er van overtuigd waren, dat Perolt hen niet meer ontkomen kon, wilden zij toch geen enkele risico nemen. In het nauw ge dreven, kon een kat soms rare sprongen maken en daar ze niet konden weten wat voor een rare sprong Perolt misschien yan plan was tg maken, begon één der agenten alvast met zijn snelvuurgeweer te rate len. stands te lokken, want al heel spoedig wa ren er verscheidene bezoekers die armen te kort kwamen om al bun prijzen en prijs jes bij elkaar te houden. De vroolijke keu ken had bijna te kampen met gebrek aan materiaal, want alles werd letterlijk in diggelen gegooid; en in de schiettent tracht ten diverse schutters elkaar de loef af te steken en in puntenaantal te overtroeven. Het caféterras noodde tot een gezellig zit je en al naar behoefte tot een warme of een verfrisschende dronk. Het dorpsplein bood een gezellige aanblik en menigeen liert zich vaker dan eens verleiden om weer eens een deur van zoo'n' schilderachtige gevel binnen te staippen en zijn geluk ie gaan beproeven. En toen bekend gemaakt werd, dat er gelegenheid bestond om in het Boersbroeksehe raadhuis ten overstaan van den burgemeester in het huwelijk '.e treden, bleken ook daar al spoedig lief hebbers voor te zijn, en werd een bruids paar met de benoodigde plechtigheid na onderzoek van binnengekomen huwelijks- beletselen in dien echt verbonden. De eenigen die bly waren dat om 11 uur de kermis sloot, waren de haan met zijn kippen, die tot hoofdprijs voor de loterij dienend, in een hoekje van het dorpsplein te bezichtigen zijn; want nu ging het licht uit en konden ze eindelijk eens een oogje dichtdoen De kermis is geopend Zaterdag en Zon dag van 25 en van 811 uur, en wij raden alle liefhebbers aan, deze gelegen heid zeker niet voorbij te laten gaan. VOORHOUT Personalia. Geslaagd voor typist(e)* mej. Gré Nijssen en de heer Henk v. Gent, beiden opgeleid door den heer G. G. Booy uit Sassenheim. De 4000 gepasseerd. Volgens statisti sche gegevens is het inwonertal van de ge meente Voorhout de 4000 gepasseerd. Het juiste aantal inwoners per 1 Jan. 1947 is 4051. WOUBRUGGE Geboren: Eldert, z. van T. van Luiing en M. van Wieringen; Margaretha Maria, d. van S. P. Mooren en G. J. VerkleyGerritje, d. van M. van Leersum en C van der Louw. Overleden: H. Guldenmond 59 j., echtg. van J. de Jeu; H. Schijf 77 j., echtg. van M. van Leijden; M. Munsterman 84 j„ wed. van W. van Wieringen. Levenl. geb. kind van S. C. Borst en M. W. van Tol. ZOETERMEER Gemeenteraad. Maandagavond a.s. zal de raad in vergadering bijeenkomen. Lezing K.J.B. Maandagavond zal de weleerw. heer P van Stralen, vroeger ka pelaan te Zoetermeer, een lezing houden over het Communisme in het Parochie huis. Een ieder, dus ook niet-leden der K.J.B. (ouders en kennissen), is van harte welkom. Aanvang half acht. K.J.M.S. Donderdagavond, 2 Januari, kwam de K.J.M.S. alhier in vergadering bijeen. Bij de verkiezing van den nieuwen voorzitter kwam H. van Well met de meeste stemmen- uit de bus. Op dezen avond werden eenige gedichten voorgedra gen, terwijl de weleerw. Pater een gods dienstige causerie hield. De vergadering verliep heel gezellig. ZOETER WOUOE Niwin. In deze gemeente is opgericht een plaatselijk Niwin-comité, dat als volgt is samengesteld: H. J. J. A. Smeets, bur gemeester, voorzitter; J. P. H. Koomen, kapelaan, D. Posfcma, N. H. predikant en A. M Vulsma, kapelaan, leden, H. A. Frie- bel, secretaris. Correspondentie te richten aam den secretarie, Miening no. 6. R.K. Sportvereeniging S.J.Z. Voar morgen zijm er drie wedstrijden vastge steld. Het S.J.Z.-terrein verkeert echter ia zeer slechten toestand, zoodat zeer waar schijnlijk de thuiswedstrijden worden af gelast. Voor de Junioren is de wedstrijd SJ.Z.-Junioren tegen Alphiensche Boys B- Junioren om twaalf uur op eigen terrein vastgesteld. Het tweede elftal gaat naar Alphen om aldaar te twaalf uur Alpben- sche Boys 4 te ontmoeten. De thuiswed strijd werd door S.J.Z. gewonnen, dus de Boys zullen zeker revanche trachten te ne men. Dit zal een spannende wedstrijd worden. Vertrek vanaf het Patronaat ge zamenlijk om 10.15 uur. Voor het eerste elftal staat de belangrijke wedstrijd S.J.Z. I tegen Oranje-Groen I vastgesteld. Deze sterke ploeg werd voor de eerste maal door S.J.Z. geklopt, dus het zal morgen op het^ S.J.Z.-terrein zeker aan spanning niet ontbreken. Aanvang der wedstrijd 2 uur. LAATSTE BERICHTEN LT. GENERAAL SPOOR NAAR NEDERLAND. Uit gezaghebbende bron wordt verno men, dat de Nederlandsche legercomman dant, Lt.-Generaal S. H. Spoor, voornemens is met zijn eigen Mitcheltoestel B 35 in de tweede helft van de volgende week in anderhalven dag naar Nederland te vlie gen voor besprekingen met den minister president, dr. Beel. GEVRAAGD FLINKE DIENSTBODE voor dag en nacht. Hoog loon. Br. onder no. 4040 bureau van dit blad. Adverteert in dit blad PAROCHIEHUIS Trouwen en Scheiden in het raadhuis. Geopend Vele andere boeren- en burgervermakelijkhedep. 2-5 uur en Schieten op Wild om de hoogste prijs van de kermis S—II uur ster aanw. zoekt v. d- of v. d. en n. Aanmel den: Rijksstraatweg 420, Wassenaar, tel. 4283. 3144 R. K. Financieele Instel ling vraagt een ter vertegenwoordiging en incasso. Br. onder no. 4041 bureau van dit blad. OE LEIDSCHE voor leerl, H. B. S. en M. U. L. O. sch. HERVAT 0E LESSEN Dinsdag 7 Jan. school Aal markt 9. 's av. 78 uur. Dir. Docta. C. Somaini- Becherer Steenschuur 5. 3143 TELEFOONTJES PERSONEEL 2 R. K. Jongedame b. z. a. algem. ontwikkeld, a.s kin derjuffrouw (extern). Br. onder no. 4027 bur. van dit blad. 2 Biedt zich aan R. K. Banketbakkersbed;ende. Br. onder no. 4062 bureau van dit blad. 2 R. K. Jongeman zag zich gaarne geplaatst iu magazijn, onverschillig welke branche. Br. onder r.o. 4038 bur. v. d. blad. 2 R. K. Meisje b. z. a., algem. ontw voor kantoor of .administratie, ook ge regen daarnaast in de huis houding of winkel te hel pen. Br. H. Langelaan. Hein Baderstraat 10 onder letter E, Sassenheim. 4054 2* Net meisje gevraagd in gezin met kinderen voor d. en n. C. Verlaan. Weissen- bruchstraat 64 Den Haag. 2* Gevraagd voor direct een R. K. Boerenknecht boven 16 jaar bij Jac. Koot Koudekerk, Bronstee. 3164 Iets te verkoopen? 'n Telefoontje plaatsen AANGEBODEN 2 Aangeboden S-wie'ige Tempo bestelwagen 1942, laadverm. 1 ton, groote laadbak afm. 3 x 1.25 x 0.35 tegen tax. prijs. Kam- steeg's Automobielbedrijf N.V. Oegstgeest. 4059 2* Te koop aangeboden een in goeden staat zijnde bak fiets met massieve banden. Br. onder no. 4055 bur. v. d. blad. <3? Te koop een goed on derhouden motorfiets merk Ariël, 350 cc KK. Tc be vragen b(j N. van Leeuwen, Noordbuurtscheweg 14, te Zoeterwoude. 4024 >2 Radio te koop een plaat- stroomapparaat met accu. luidspreker en gelijkrich- ter, ingebouwd in eiken kast. Te koop gevr. een klein boekenkastje. Adres: C. S. Boom, Kraaierstraat 1, Leiden. 4057 2 Voor de winteravonden groote sorteering gezel- schapspelen o. a. Atoombom Gifhandel, Diplomaat, Trouwen, Onderduikspel, domino speelkaarten, week en maandkalenders. R. Paauw, Noordeinde 3. Roe- lofarendsveen. 4064 2 Wie wil nieuwe binnen en buitenband ruilen voor net heerencostuum maat 50 of 52. Br. onder no. 4058 bur. v. d. blad. 2 Te koop 1 beste wrin ger 22.50, theemeubel 20.Groot boerenfor- nuis 20. Te zien Doelen steeg 3. 4061 DIVERSEN 2 Verloren Nieuwjaarsdag een handkap in Roelof- arendsveen. Tegen kleine vergoeding terug bezor gen bij J. Vol water. Noord einde 25, Roelofarendsveen.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3