Strijd tusschen SVV en UVS voortgezet De Nationale biljartkampioenschappen Alphia-Docos en DOSR-Teylingen Mie.uwjaa%d,adue%tentiei |"\EZER DAGEN berichtten de kranten, dat de millionair John D. Rockefeller een halve wijk van New York aan de orga nisatie der Ver. Naties had aangeboden, om er hun zetel neer te zetten. Of de Ver. Naties het aanbod met beide handen zul len aanvaarden, staat te bezien, want de huizenblokken, die er staan, vormen een stelletje afbraak en oud-roest; het is de wijk, die bekend staat onder den naam ,,Dead End1"; (Dood-eind) en over de heele wereld befaamd is door een film, welke zich in deze New Yorksche achterbuurt af speelt. Rockefeller zal gedacht hebben: „Als ze het aanpakken, ben ik met eere van dat zoodje af'. Maar wat blijft er over van het prestige van de U.N.O. als zij ge noegen neemt met zoo'n „dood endje". Ze zit toch al vaak genoeg in een „slop", waar ze niet meer uit weet te komen, en het gaat nu juist zoo goed! Of het naderende Kerstfeest z'n invloed doet gelden, weten we niet, maar er heerscht op -het oogenblik onder de kop stukken der internationale diplomatie een willigte en een eensgezindheid, welke een voudig verbluffend is. Laten we nog niet eens spréken van de vijf vredesverdragen met de z-g. As-satellieten, Finland, Roeme nië, Bulgarije, Hongarije en Italië, welke vredesverdragen nu in kannen en kruiken zijn. Daar heeft men eerst in Parijs en nu in New-York zóó lang over zitten deliberee- ren, dat het nu werkelijk tijd wordt om er een punt achter te zetten. Maar nemen wij nu eens een zoo voorname kwestie als de ontwapening. Op dit chapiter schenen er zulke groote afgronden te gapen tusschen de verschillende standpunten en scheen er zooveel kwaadwillig misverstand te be staan, dat het welhaast onbegonnen werk leek om daar aan te beginnen. En toch staan we nu voor het haast on gelooflijke feit, de Rus Molotof de eene concessie na de andere doet en con^more schijnt mee te werken aan een vlotte af werking van zulk een ingrijpend probleem. Het voornaamste resultaat, dat bereikt is, lijkt ons wel de instemming met de op richting van een internationaal licht am van toezicht op de vorderingen der ontwa pening. Zulk een lichaam, niet onderwor pen aan het verlammende veto-recht, kan heel wat bijdragen tot het verminderen van het internationale wantrouwen, het groote beletsel om een eerlijken vr,ede op aarde te vestigen. jLJET OOGENBLIK om te juichen is o.i. *nog niet aangebroken, al mogen wij met voldoening luisteren naar een uitlating van den Engelschman Shawcross, die zei- de, dat de besprekingen verliepen in „een meer dan bevredigende atmosfeer". Van den anderen kant kunnen wij ook weer niet zóó pessimistisch zijn als een overzichtschrijver van de „N.R.Crt.", die dezer dagen het volgende schreef: „Alleen de allersomberste voorspellingen omtrent den toekomstigen oorlog, die nog verre die omtrent den vorigen oorlog over treffen. zullen de waarheid nabij komen en dit oorlogsgevaar, voortgedreven als door een zelf geschapen kracht, komt met fa tale zekerheid nabij. Zooals de zaken op het oogenblik staan zijn de grooten van de aarde, ook al wordt de welmeenendheid van velen van hen aangenomen, totaal onbekwaam om het ontwapeningsprobleem op te lossen. Be sprekingen als die te New York op zich zelf leiden tot niets en zij zijn zelfs gevaar, lijk, omdat zij den indruk kunnen vesti gen, dat een oplossing nabij is." Nu zijn ook wij er van overtuigd, dat on danks de gemaakte vorderingen een „op lossing" zeker nog niet nabij is. Zelfs al is er een -uitgestrekte en door allen aanvaarde overeenkomst, dan is het nog de vraag, of die overeenkomst wel door allen even loyaal zal worden uitgevoerd. Wij hebben daar meer voorbeelden van gezien in de geschiedenis. En wanneer er èèn is, die zich niet aan de spelregels houdt, dan loopt het weer hopeloos mis. Maar dat rieemt niet weg, dat iedere vooruitgang een stap voorwaarts is en het is altijd beter een stap voorwaarts te zien zetten, dap een stap achteruit. I^E VERBETERING in de atmosfeer komt van de zijde van Sovjet-Rusland, dat blijkbaar een andere tactiek gaat volgen. Wij hebben het eerste teeken daarvan reeds bespeurd in de befaamde rede van Stalin in September j..l toen hij verzeker de, dat hij niet aan oorlogsgevaar geloofde. Wij hebben er toen op gewezen, dat een dergelijke uitspraak van een zoo zwijg zaam staatsman als Stalin niet moest wor den beschouwd als een praatje voor de vaak, jyiaar dat deze rede iets moest in luiden, wat wij later wel zoudéh merken. Het heeft eenigen tijd geduurd, voordat het duidelijk werd dat er inderdaad een kentering ingetreden was in de Russische politiek. Misschien was Molotof te koppig om ineens bakzeil te halen of misschien hebben zich paleis-revoluties afgespeeld in het hermetisch afgesloten Moskou? Maar in elk geval is er een lente-lucht gekomen op de internationale conferenties, welke de ijzige stugheid van Molotof c.s. heeft doen ontdooien en dat is al heel wat waard. Natuurlijk vraagt men zich af, wat het mo tief van Stalin geweest kan zijn om het stuur om te gooien. Is het een veranderd inzicht in de politieke verhoudingen? Ziet men in Rusland in, dat het beter is vrien den te zijn met de Amerikanen dan vijan den, nu het duidelijk is geworden, dat de Amerikanen de vastberaden politiek van Byrnes ondersteunen? Of is de oplossing nog prozaischer: wil Stalin thans erkennen, dat zijn land door den oorlog uitgeput is en dringend moet gaan sparen en bezuini gen, terwijl bovendien een klein leeninkje van eenige milliarden uit Amerika zeer welkom zou zijn? Dat Rusland bij Amerika om een leening hengels, is bekend. In elk geval lijkt de ommekeer zich te voltrekken over een breed front. Zelfs in Perzië schijnt zij zich te manifesteeren in de verrassend snelle oplossing van het ge schil tusschen ïeheran en Tebris. De auto nomistische beweging in Azerbeidsjan werd n.l. door Rusland gesteund en door het terugtrekken van dien Russischen steun kon het conflict snel uit den weg geruimd wórden. Sommigen beweren, dat er olie- belangen achter zitten en dat Rusland zijn steun aan Azerbeidsjan geruild heeft te gen olie-concessies. Het kan zijn, maar dan komt de revolutie in Moskou blijkbaar pas op de tweede plaats. Of is dat slechts tij delijk? Glas zonder punten. Om in het tekort aan drinkglazen te voorzien, heeft een der grootste glasfabrieken in ons land van het departement toesteming gekregen tot het vervaardigen van drinkglazen, welke zonder punten verkrijgbaar zijn. Jaarlijks zul len door de fabriek negen millioen glazen vervaardigd worden. Dat er voor deze puntlooze glazen groote animo is, blijkt wel uit bovenstaande foto. RVJEER DAN DE HELFT van het competitieprogramma is thans achter den rug én 1 de gegadigden voor de eerste plaatsenop de ranglijst in alle afdeelingen doen zich reeds duidelijk onderscheiden. Hier en daar is er nog een, die wanhopige po gingen doet om den strijd vol te houfen, maar spoedig' genoeg zal blijken, of zij kracht hebben om de sterkere zusters te weerstaan. Heftige strijd in de vierde k asse In de tweede klase B zijn SW, U.V.S. en UW de grootste candidaten voor den eere- titel, hoewel Quick, Scheveningen en DCV nog niet uitgeschakeld zijn te achten. Van belang voor morgen is vooral de wedstrijd U.V.S.U.V.V. In den eersten competitie wedstrijd van dit seizoen wisten de Leide- naars in Utrecht met 21 te winnen. We behoeven niet te zeggen, dat heel de Blauw- wit-aanhang voor morgen niets vuriger ver langt dan een nieuwe zege. Maar U.V.S. zal er voor moeten vechten, daar kan men verzekerd van zijn, want indien UVS dezen kamp verliest, wordt de positie ten opzich te van de eerste plaats bedenkelijk. Dat U.V.S. moet winnen om haar kans te behouden blijkt wel hieruit, dat SVV morgen haar meerderheid ten aanzien -van Vios zeker wel zal toonen. De Schiedam mers hebben op het ojgenblik een verlies- punt minder dan U.VB- Een Leidschewne- derlaag tegen U.V.V. zou den afstand nog vergrooten. Dus In de derde klasse A maakt TYBB een goede kans op het kampioenschap, indien morgen van Blauw Zwart wordt gewon nen, temeer daar VCS tegen Hillinen in Hillegom een zware tegenpartij krijgt. Een overwinning toch van Hillinen brengt de Hillegommers op gelijken voet met VCS. LFC gaat op bezoek bij Wassenaar en zal het daar niet gemakkelijk hebben. Lug- dunum ontvangt HFC en we vermoeden, dat de groen witten tegen de Verjongde Haar lem sche ploeg ook al niet veel'succes zullen hebben. In de B-afdeeling heeft ONA nog slechts twee verliespunten tegen Laakkwartier en Woerden zes. ONA zal er dus ongetwijfeld alles op zetten om ook van Alphen te win nen. Roodenburg geven we tegen Woerden niet veel kans. Laakkwartier en Concor- HANDBAL. DOCOS. In stijgende lijn. Inderdaad het mag met genoegen geconstateerd wor den, dat deze kwalificatie in tweelfedig op zicht op Docos-handbal van toepassing is. Eerstens wordt de belangstelling der Do- cos-leden hiervoor steeds grooter, in de tweede plaats worden de prestaties op handbal-gebied steeds beter. Zondag a.s. gaat de Docos-ploeg haar ge luk beproeven tegen een ploeg van de K.J. M.V. afd. Haagsche Schouw. De aanvang van den wedstrijd is vastgesteld op 11.45 uur, terwijl deze plaats vindt in de Leid- sche Hout. De Docos-ploeg is als volgt sa mengesteld: doel: H. Tros; achter: F. .Bres- ser en H. Bresser; midden: Kallenberg, C. Horrikx en Kriek; voor Pley, D. van dei- Steen, Meiman, Veldhoven en Montanus. Niemand van de hierboven genoemde spelers laat natuurlijk verstek? gaan, en zij zullen ongetwijfeld hun uitersten best,doen een voor Docos zoo eerval mogelijk resul taat te bevechten. Het is wellicht onnoodig te vermelden dat de óverige Docos-leden van harte welkom zijn, om als supporter de Docos-ploeg moreel te steunen. Joris Voetangels's jacht is door samenloop van omstandigheden een paar dagen stopgezet. Wij vertrou wen, dat de spannende jacht spoe dig kan worden vervolgd. MOTIE VAN NEDERLANDSCHE STUDENTENCORPORA. Naar A.N^P. verneemt, hebben de sena ten van het Leidsche Studentencorps, het Groninger Studentencorps, het Delftsche Studentencorps, het Amsterdamsche Stu dentencorps en het Rolterdamsch Studen tencorps in gecombineerd overleg de vol gende motie aangenomen: le. dat zij ten zeerste doordongen zijn van de noodzakelijkheid, dat ieder Neder lander zich een oordeel vormt over de ontwerpovereenkomst van Linggadjati. 2e. dat het eechter niet po den weg ligt van studentenorganisaties als zoodanig ten aanzien hiervan een bepaald standpunt in te nemen, aangezien deze zich niet in aan gelegenheden van politieken aard, hoe be langrijk deze ook mogen zijn, dienen te mengen. STUDENTEN-SANATORIUM. Hét Nederlands Studenten-sanatorium heeft een villa in Laren, „Dennenoord", aangekocht, dat voorloopig als hoofdge bouw voor lde verpleging van T.B-C.-pa- tiënten onder de studenten zal worden in gericht en waar 15 patiënten $lus verple gend personeel gehuisvest zullen worden. Begin van het volgend jaar zal het sanato rium in gebruik worden genomen. dia kunnen resp. van RVC en Tonegido winnen. In de vierde klasse A zijn nog steeds vijf ernstig gegadigden voor de eerste plaats. DOSR heeft een verliespunt meer dan Eo- degraven en we gelooven niet, dat de wed strijden van moreen veel verandering zul len brengen. DOSR immers zal op eigen terrein wel van Teylingen kunnen winnen en Bodegrayen heeft een kans in Alphen tegen de Boys. Alphia is medé nog niet uitgeschakeld voor de eerste plaats, ook al heeft deze club reeds negen verliespunten. Docos zal het daarom zeker niet gemakkelijk heb ben. Hetzelfde kan gezegd worden van LD WS, die het lastige Hillegom ontvangt. ■Lisse ten slotte, met zeven verliespunten, staat nog steeds op de derde plaats en zal alles in het werk stellen om van VYSB te winnen. In de vierde klasse B heeft RKAW een goeden voorsprong op Wilhelmus. Welis waar zijn de Voorburgenaars slechts één verliespunt achter, doch de Dambewoners hebben twee wedstrijden meer gesure1'" Morgen vindt de groote strijd tusschen bei de concurrenten in Leidschendam plaats. Wint AW, dan kan zij zich zoo goed als verzekert}' houden van den titel. Een gelijk spel of een nederlaag brengt AVV. echter weer in het nadeel en dan weten we nog niet wat het eindresultaat zal zijn. Van Kessel behoudt tot nog toe de leiding Ook op den tweeden dag van de natio nale kampioenschappen 2de klasse groot biljart, die in „Dubois" te Amsterdam ge houden worden, is nog geen grootsch spel vertoond. Alleen van Kessel, die zijn der de overwinning behaalde, kwam boven het middelmatige uit in zijn middagpartij doch des avonds werd hij in een slechte partij geklopt. De uitslagen luiden: Van Kessel 300 22 45 13.63 Bokhoven 205 22 57 9.31 Schmidt Kastelijn HOCKEY Siseo-nieuws. Het programma voor mor gen is: Siseo I (dames) speelt om 2 uur te gen Aeolus V, haar sterkste tegenstandster. De thuisclub zal al het mogelijke doen den zegetocht te stuiten. Siseo II (dames) trekt naar Wassenaar, waar ze partij moet geven tegen het sterke Groen-Geel VI. Als de tanden op elkaar gezet worden wie weet. Aanvang 1 uur. De wedstrijd Siseo IHDM (heeren) is uitgesteld. Zuidvvijck. Het wedstrijdprogramma voor Zuidwijck luidt: Dames: Zuidwijck II —Togo V; Zuidw. Ill—HOC III; Zuidw. IIZuidw. I. Heeren SOS II—H.L.C. II; Zuidw. III— CMHC I. De Zuidw. heeren gaan morgen op be zoek bij SOS II op de Roggewoning. Aange zien SOS vrij "iag op de ranglijst staat, is de kans op een Leidsche overwinning niet gering; maar dan moet ook het spel ver toond worden, dat zij de afgeloopen Zondag in de tweede helft te zien gaven. A.s. Zondag kan belangrijke wijzigingen brengen in de kopgroep van de 2e klasse, want er staan eenige belangrijke wedstrij- dr op het program. WATERPOLO. HollandBelgië. Voorgesteld wordt den Water polo wedstrijd HollandBelgië op 10 Aug. hier te lande te doen plaats vin den Wordt het dragen van een bril bij een Polo wedstrijd verboden? Tengevolge van een ongeval, dat zich heeft voorgedaan bij een wedstrijd te Brussel tusschen Stade Francais en Nage de Saint Gilles, waarbij twee spelers werden gewond, heeft de 'Bel gische Zwembond zich, naar „De Zwem- kroniek meldt, tot de International Water - polo-Board gewend met een voorstel het dragen van een bril by waterpolo-wedstrij den .te verbieden. Dit voorstel zal op de eerstvolgende vergadering van de Board worden besproken. Het is mogelijk, dat de ze maatregel reeds in België bij den aan vang van het volgende seizoen van kracht zal worden. Moeilijke opgave voorAltior Docos. Na 14 dagen rust komt Docos 1 morgen weer in 't veld, n.l. in Alphen tegen Alphia 1. Jongens, doet je best en geef je den geheelen wedstrijd voor 100 pet.; ver trek per trein om 12.55 vanaf station. Docos II speelt thuis tegen Lisse 3 en kan win nen, "aanvang 2 uur. Docos IV speelt uit tegen UVS 8, aanvang 12 uur op het klein bijterrein. Docos a-jun. spelen om 12 uur thuis tegen VVSB a. Indien zij beter hun best doen dan vorige week kan er gewon nen worden. Docos b jun. spelen uit tegen UDO a; vertrek om 11.15 vanaf station. Dinsdag a.s. heeft weer de maandelijk- sche junioren- en adspiranten-clubavond plaats. Deze wordt gehouden in het St. Li- dwinahuis, Zoeterwouclschesingel. Alle ju nioren en adspiranten zijn present. Begon nen wordt dezen avond met testen. Dus lui tot Dinsdag 17 Dec, a.s. 7.30 uur. Meerburg. Het eerste elftal krijgt morgen bezoek van Altior I, een niet onbekende tegenstander, waar zeker niet mee te spot ten valt. De Altior-menschen zullen zeker trachten een voor hen zoo goed mogelijk resultaat te bereiken. Indien onze spelers spelen zooals de vorige week in Warmond, dan mogen we, en dat is waarschijnlijk niet al te optimistisch, op een kleine overwin ning rekenen. De jun. spelen om 12 uur thuis tegen de Lisse jun. Ook dit kan een interessante wedstrijd worden, daar beide partijen aan elkaar gewaagd zijn. D.O.S.R. Morgen wordt de aandacht gevraagd voor den wedstrijd DOSRTey lingen op eigen veld, aanvang 2.30 uur. Wanneer hetzelfde spel vertoond wordt als vorigen Zondag, dan zien we de bezoekers met de halve of heele buit naar huis gaan. Teijlingen blijkt tpt goede prestaties in staat. De wedstrijd morgen tegen Teijlingen moet zeker even hoog worden aangeslagen als de volgende week tegen Bodegraven. We zullen al heel blij mogen zijn als nog één puntje thuis gehouden kan worden. Van de overige elftallen spelen alleen de Junioren B thuis tegen Alphensche Boys C. Er is een comité samengesteld, waarvan de heer Machielse voorloopig voorzitter is. Dit comité stelt zich tot doel de oprichting van een supportersvereeniging. A.s. Dins dagavond om half acht wordt in het club lokaal een groote vergadering gehouden van alle supporters, en dat zijn er vele. Het doel en dé belangen van een goed functio- neerende supp.-ver. zullen door den heer Machielse worden uiteengezet. Ieder be langhebbende verzuime deze vergadering niet. A.s. Zondag zal de reeds eerder aan- E. H. Krelage wordt eeredoctor! De Senaat der Landbouw-Hoogeschool te Wageningen heeft op 8 December het be sluit genomen om het eeredoctoraat in de Landbouwwetenschappen aan te bieden aan den heer Ernst H. Krelage te Haarlem aldus deelt het „Weekbl. v. Bloembollen cultuur" mede. De eerepromotie zal, waarschijnlijk, plaats vinden begin Maart te Wageningen, ter gelegenheid van de diës van de Land bouw Hoogeschool. Eerepromotor zal zijn Professor van Slo'gteren. gekondigde aanbieding van de club-insig nes plaats hebben. S.J.Z, Het eerste elftal speelt morgen om twee uur tegen A.Z.L. op hét A.Z.L.-ter- rein te Leiden. Wanneer de SJZ-ers een be hoorlijk resultaat willen behalen, zal er van begin tot 't einde aangepakt mceten wor den. Het 3de elftal speelt om 12 uur in Sas- senheim tegen Teijlingen 4. Vertrek geza- melijk om kwart over tien vanaf bet SJZ- terrein. Indien het SJZ-terrein woi dt goed gekeurd, speelt SJZ 4 om twaalf uur tegen LDWS 4. Om twee uur ontmoet SJZ 2 het tweede elftal van „Rijpwetering". Als het tweede elftal volledig uitkomt, zal dit ook zeker een spannende Sstrijd worden. Altior. Altior 1 start morgen voor een zeer moeilijke opgave tegen Meerburg 1. Dit zal voor hen aanpakken worden van begin tot het einde. Altior 2 krijgt bezoek van Foreholte II een niet te onderschatten tegenstander; het zal er wel weer spannen. Altior 3 gaat naar VVLV 2. Dit zal wel een nederlaag voor Altior worden, maar wie weet wat de 3c elftallers van plan zijn. Al tior A jun. toaan ook naar Voorschoten om daar VVL A jun te bekampen. Altior B- jun. krijgen hun concurrenten van de afd. op bezoek n.l. Wetering Boys A. Dit kan een mooie strijd worden. Foreholte. Foreholte 1 krijgt morgen om 2 uur bezoek van Kagia 1. Ongetwijfeld twee gelijkwaardige tegenstanders, dus een spannende ontmoeting in zicht. De reser- ven gaan de verre reis maken naai Lange- raar om daar te kampen tegen Altior 2, zeker een der sterkste in de 2e klas. Dat wordt aanpakken jongens! Aanvang 2.30 uur. Foreholte 3Roodenburg 6 thuis om 12 uur zal wel punten opleveren voor de Leidenaars?! Tenslotte de B-Junioren in den uit wedstrijd tegen Lisse B. om 12 uur Al hebben de onzen de eerste puntjes bin nen, nu zal het zoo gemakkelijk niet gaan?! 300 52 45 5.76 251 52 31 4.82 278 36 55 7.72 300 36 29 8.33 300 33 53 9.09 184 33 31 5.54 131 30 22 4.36 300 3Ü 69 10,00 300 35 47 8.57 269 35 57 7.68 Van Nijnatten Barzilay Van Kessel Kastelijn Bokhoven Keijzer Door deze resultaten staan thans van Kessel, Schmidt en van Nijnatten ieder met 6 punten uit 4 partijen aan den kop. Keijzer volgt daarop met 5 punten. BELGIë—NEDERLAND TE ANTWERPEN. Gisteren is te Antwerpen de landen- wedstrijd biljarten tusschen België en Nederland begonnen. De eerste resulta ten zijn: Kader 45/2: v. Vliet (Ned.) 400 17 90 23.52 Gabriels (Belg.) 122 17 58 7.17 v. d. Pol (N.) 400 18 100 22.22 Fauconnier (B.) 297 18 57 16.50 v. Vliet (N.) 400 10 201 40.— Fauconnier (B.) 161 10 62 16.10 Kader 71/2: Budart (B.) 300 37 47 3.10 Sweering (N.) 144 37 20 3.89 v, d. Woestijne (B.) 300 30 52 10.— Kobus (N.) 281 30 34 9.30 v. d. Woestijne (B.) 300 24 89 1265 Sweering (N.) 140 24 40 5.83 Driebandensnel: Vingerhoedt (B.) 50 57 4 0.87 De Leeuw (N.) 36 57 4 0.66 Dessart (B.) 50 80 4 0.625 Springers, (N.) 46 80 6 0.575 Dessart (B.) De Leeuw (N.) De stand aan het einde van den eer sten dag is thans: België 12 punten, Ne derland 6 punten. 1 DAMMEN. Spannende kamp L.D.V. 1D.I.O. 1. Voor de hoofdklasse competitie van den Nederlandschen Dambond, werd Donder dagavond in Hotel „Central" de wedstrijd L.D.V. Ir—D.I.O. 1 uit Den Haag gespeeld. De voor beide vereenigingen zoo belangrij ke ontmoeting werd onder hoogspanning gespeeld voor T .D.V. om uit de onderste re gionen te komen, voor D.I.O. om het kam pioenschap te behalen. Ofschoon de juiste uitslag nog niet bekend is, daar wederom 2 partijen moesten v/orden afgebroken bij den stand 88, is het wel zeker dat D.I.O. dezen wedstrijd niet zal winnen, waarme de zij dan tevens haar kampioenschap heeft verspeeld, dat nu naar R.D.G. uit Den Haag gaat. L.D.V. heeft zich dus weer eens van haar beste zijde laten zien ondanks het me despelen van 4 reserve's. De uitslag zal ver moedelijk een 119 overwinning aan L.D. V. brengen. W. Huisman speelde in groot- schen vorm en won, na een partij vol ver wikkelingen, vr.n zijn Haagsche tegenstan der op sublieme wijze. Ook W. Heemskerk wist in zijn partij zijn verkregen positioneel voordeel op solide wijze in winst om te zet ten. Een woord van lof komt ook L. Ger ritsen toe die het wist te volbrengen om in een hog beschikbaar half uur speeltijd 45 zetten te spelen en uit zijn afgebroken stand nog remise weet te behalen. Al met al onder spannendste wedstrijden, die in Leiden in dit seizoen zijn gespeeld De vol ledige uitslagen zijn als volgt: W. Huisman (LDV)A. J. M. Jacobs 2—0; A. Pronk— P. M. v. Oosten 02; W. HeemskerkM. J. Jansen 20; B. SlegtenhorstE. Winia 11; P. v. d. Stel-H. Verschuur 11; L. C. GerritsenJ. F. Kuyer, afgebr.; A. Sladek J. P. Leemans, 11; L. K. v. d. Vlist M L. Franck 02; Th. UyttenbogaardJ. G. de Mos, afgebr.; I. Teleng—E. W. v. d. Geest 11. Bij de vermelding van den uitslag van L.D.D.B.H.D.C.K.D.C. werd vermeld, dat K.D.C. gewonnen had door blunders, hetgeen onjuist is. Volgens het bestuur van K.D.C. is er normaal gespeeld en door K.D.C. normaal gewonnen. SCHAKEN. Lichtfabr. LeidenGem. Gasbedrijf Den Haag. Tusschen ploegen van deze bedrij ven werd een' wedstrijd gespeeïa met den volgende uitslag: v. d. Burg >4Seriese \i\ v. Goor 1Halleen 0; Flippo 'AMeijer A ten Cate 0—le Clecq 0; de Wilde 1—Hil- man 0; Goslinga v. Weers 3A; Janssen 1Römder 0; v. Katwijk 0Gort 1; Ma- zurel Hv. Wijk K»; v. Platerinck %—v. Brussel 3A; Willenaar 0Reiman 1; v. d. Hoeven 0—Hahn 1. 5 y«63A. Voor de competitie Leidsche Schaakbond 4a kl. B werd gespeeld S.P.W. II (Prof.- wijk)Oegstgi_est II 3y63A. Van heden af tot en met 28 Dec. is de gelegenheid opengesteld tot het opgeven van NIEUWJAARSADVERTENTIES we ke worden geplaatst in ons nummer van DINSDAG 31 DEC. tegen gereduceerd tarief De prijs bedraagt: 1—15 m.mt I.SO elke m.m. meer f -.12 Deze advertenties kunnen, behalve bij onze administratie, ook worden opgegeven bij de plaatselijke agenten en bezorgers in de stad, echter UITSLUITEND tegen CONTANTE betaling. |n verband met de beperkte ruimte is spoedige opgave gewenscht DE DIRECTIE.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2