S)e ftzictochcScHi/tcwt Een geheim wapenarsenaal te Haarlem BSuni Minister-President in Frankrijk Overheids-bemoeienis blijft noodzaak Geallieerde politiek in Duitschland nadeelig voor Nederland De „Daily Telegraph" over Indonesië VRIJDAG 13 DEC 1946 Bureaux: Papengracht 32 Leiden Giro 103003 Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijs 0.26 per v/eek, ƒ1.10 p- mnd. ƒ3.25 p. kwartaal Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 10962 Hoofdredacteur: TH. WTLMER. Directeur: C. M. v. HAMERS VELD Uitgave van N.V. ,,De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent per m.m. Bij contract belangrijke korting. NIEUWE ARRESTATIES VAN BOMAANSLAG DE BOOM AANSLAG TE DEN HAAG, blijkt een zeer ingewikkelde affaire te zijn, waarin de dader De Boer slechts een werktuig schijnt te zijn geweest en waar van de hoofdschuldigen elders gezocht moeten worden. De Haagsche recherche is na melijk overgegaan tot arrestatie van den 27-jarigen kapitein baron F. J. J. v. Heem stra, gelegerd in de nieuwe Frederikskazeme te Den Haag en van den 32-jarigen korporaal J. Burghout uit dezelfde kazerne. Een oorlogsbuit met vele herinneringen Laatstgenoemde vervoerde voor de vrouw van De Boer een hoeveelheid wa pens naar een veiliger plaats te Haarlem. De echtgenoote van De Boer blijkt in den oorlog de ziel te "zijn geweest van een ille gale knokploeg, die een aantal wapens op de Duitschers veroverde, welke wapens als souvenir bewaard werden en niet zijn in geleverd. De voorraad, die thans te Haarlem is in beslag genomen, bleek te bestaan uit twin tig Engelsche handgranaten, een kist Duit- sche munitie, waaronder lichtspoor- en machinegewcermunitie, enkele Nederland- sche karabijnpatronen, twee geladen pisto len, namelijk n groote en een kleine Browning, well atste wapenen De Boer Groote bonnendiefstal opgehe'derd De geruchtmakende inbraak in het dis tributiekantoor in de Joubertstraat in Roi- terdam-Zuid, welke in dén nacht van 20 op 21 November werd gepleegd, is thans door de Rottérdamsche recherche tot klaar heid gebracht. Slechts kleine deelen van de buit aan boter-, margarine- en andere levensmiddelenbonnen en een geldelijke op brengst van 12.000 konden worden ach terhaald. Alle betrokkenen zijn gearres teerd. Onder hen zijn drie oude bekenden vai) de politie: de 43-jarigë los-werkman S. B., de 23-jarige Rijnschipper L. K. van Z. en de 34-jarige grondwerker B. B. Ver. Naties trekken hun gezanten terug uit Spanje. De Algemeene Vergadering der Vereenig- de Natiés heeft gisteravond haar houding tegenover Franco besproken. Nadat in totaal 25 sprekers het woord hadden gevoerd, werd de resolutie, welke was aanbevolen door de politieke commis sie, en waarin wordt aangedrongen op on middellijke terugroeping van ambassadeurs en gezanten uit Spanje, aanvaard met 24 stemmen vóór en 6 tegen, bij 13 onthoudin gen. De tègenstèmmen waren van de Zuid- Amerikaansche republieken Argentinië, Costa Rica, Ecuador, Salvador, Peru en de Dominicaansche republiek. Tevoren had de vergadering apart ge stemd over het gedeelte van de resolutie, waarin wordt aanbevolen, dat, wanneer niet binnen redelijken tijd een volksregee- ring zou zijn gekozen, de Veiligheidsraad zich zou beraden over maatregelen ter be tering van den toestand. Dit gedeelte van de resolutie werd aangenomen met ne'gen- en-twintig tegen acht stemmen bij elf ont houdingen. Na de stemming over de Spaansche kwes tie werden Turkije en Nederland gekozen tot leden van den economischen ea socia len raad. Griekenlands klacht bij den Veiligheidsraad. De Veiligheidsraad heeft gisteren de Grieksche klacht inzake de onruststokerij van Griekenlands buurlanden behandeld. De Grieksche premier Tsaldaris was zelf aanwezig; eveneens waren er vertegen woordigers van de drie beschuldigde lan den, Joego-Slavië, Bulgarije en Albanië. De klacht van Griekenland is, dat het schenden van de Noordelijke landsgrens dóór guerillatroepen een gevaar voor vrede en veiligheid vormt. Griekenland verzoekt een onderzoek door de V.N, ter plaatse. Tsaldaris schetste den toestand in Grie kenland. Hij zeide, dat het land zich eigen lijk in staat van oorlog bevindt. „De Ver eenigde Naties'', zoo zeide hij, „kunnen toch niet toestaan, dat enkele groepen op grond van ideologische overwegingen steun blij ven ontvangen van buitenlandsche mogend heden die imperialistische oogmerken heb ben'". Kossanowitsj, de Joego-Slavische ambas sadeur te Washington, zeide, dat de burger oorlog in Griekenland zijn oorsprong vindt in het feit, dat het huidige regiem niet in overeenstemming is met den wensch van het Grieksche volk. Hij vond de Grieksche beschuldigingen aan het adres van Joego- S z Albanië en Bulgarije valsch en acht te geen reden aanwezig een onderzoek in te stellen. Hij stelde daarentegen voor, een onderzoek in te stellen naar den toestand in Griekenland zelf. De zitting werd verdaagd tot Maandag. DJSTRIBUTIENIEUWS RECTIFICATIE BONNENLIJST. BONKAARTEN KD, KE 612. (Strook No. 4). 525 algemeen 200 gram gedroogde Zuidvruchten 526 algemeen 250 gram waschpoeder 527 algemeen 500 gram jam 528 algemeei 1 kg. appelen of peren 523D reserve 100 gr. bloem of kinder meel (niet uit ryst be reid). Abusievelijk is vermeld, dat 1 kg. appe len of peren verkrijgbaar is op 515D, wat moet zijn 51—5B (van bonkaarten KA, KB, KC, 612 (Strook nummer 4). in het taschje placht mede te dragen, drie Duitsche karabijnen en een Nederlandsch Hem'bruggeweer, twee Duitsche automati sche parachutistenpistolen met zeven hou ders en 30 patronen, een Duitsch machine pistool en een dozijn slagpijpjes. Het is nog niet vastgesteld kunnen worden of de handgranaat, die bij den aanslag gebruikt werd, van deze vooraad afkomstig is. Tijdens het verhoor verklaarde De Boer echter, dit oorlogstuig niet te hebben inge leverd, omdat hieraan vele herinneringen zijn verbonden. Het staat nog niet vast, of de handgranaten, die voor het maken der bommen werden gebruikt, uit dit Haar- lemsche clandestiene wapenarsenaal af komstig waren. Kapitein baron van Heemstra ontkent op zijn beurt ten stelligste iets met deze kwes tie te maken te hebben gehad of orders tot de aanslagen te hebben gegeven of doorgegeven. De Haagsche recherche zet inmiddels het onderzoek met groote intensiteit voort. Nieuwe ramp in de Ver. St. Voor de derde maal binnen vier dagen heeft in de V. S. een groote brand gewoed. De brand ontstond in een ongebruikt koel huis van vijf etages te New York (Boven- Manhattan). Terwijl men bezig was met het blusschen had er een ontploffing plaats, die het er naast gelegen gebouw deed instorten Veel bewoners, onder wie enkele kleine kinderen, en verscheidene brandweerlieden werden onder het val lend gesteente bedolven. Spoedig waren priesters ter plaatse om de bedolven slacht offers bijstand te verleenen, totdat hulp kon worden geboden. 36 personen, die onder het puin van het ingestorte gebouw werdfn bedolven, zijn, naar men aanneémt, niet meer in leven Over het lot van 8 andere, door het puin van de buitenwereld afgesloten, personen verkeert men nog in onzekerheid. Tabaksrantsoenen worden verdubbeld Minister Huijsmans heeft Donderdagmid dag in de vergadering van de Tweede Ka mer medegedeeld dat midden volgend jaar de rantsoenen rookartikelen zullen worden verdubbeld. Dank zij aankoopen van ta bak in het buitenland zal het mogelijt zijn de productie geleidelijk op te voeren. VIA DRIEMAAL VERGEEFS geprobeerd te hebben een voorloopigen minister- minister-president te kiezen, is het de Nat. Vergadering van Frankrijk gisteren gelukt Léon Blum te kiezen tot minister-president. Léon Blum, de 74-jarige socia listische leider, werd gekozen met 575 van de 590 stemmen. Blijft Bidault Minister van Buitenlandsche Zaken? In een korte plechtigheid na de stemming installeerde de voorzitter van de Nationale Vergadering, Vincent Auriol, den nieuwen premier, die in een kort antwoord den toe stand van Frankrijk „moeilijk en misschien gevaarlijk" noemde. Hij sprak zacht en scheen vermoeid. Onmiddellijk daarna be gon Blum met de partijleiders besprekin gen te voeren over de vorming der nieuwe regeering. In welingelichte kringen is men van mee ning, dat Blum aan Bidault zal vragen, mi nister van buitenlandsche zaken te blijven. Léon Blum is geen onbekende in de Fran- sche politiek, integendeel, hij is reeds eeni ge malen minister-president geweest. Hij is een der leidende figuren van de „Volks- fronf'-regeering vóór den oorlog, doch schijnt zich thans wat' gedistancieerd te hebben van zijn vroegere communistische V olksfront-vrienden. Zij\n taak zal geen gemakkelijke zijn, daar zijn partij die tijdens de jongste verkiezingen-serie gevoelige klappen kreeg geklemd zit tusschen de twee grootere partijen van Communisten en Ka tholieken (M.R.P.). Mill. Huysmans in de Tweede Kamer jyiINISTER HUYSMANS heeft gisteren m de Tweede Kamer den sprekers over de begrooting van Econ. Zaken geantwoord. Hij merkte op, dat zoolang we op de tegenwoordige schaarschte-basjs staan en er geen redelijke voorzienning voor tal van producten is bereikt, bemoeienis van de overheid op tal van details uit een oogpunt van rechtvaardigheid, noodzakelijk zal blijven. Middenstand zal zware dobber hebben Waar het kan, zal vrijheid gegeven wor den aan den ondernemer, maar dan moe ten er waarborgen zijn voor het algemeen belang. Inkrimping van de knellende ban den van het ambtelijk apparaat, waar dat mogelijk is, 2al r.oodig zijn. Spr. verklaart, dat de kalktransactie met België niet volledig een gelukkige greep is geweest. Ten aanzien van de vraag, of het contract niet kon worden geannu leerd, merkt hij op, dat de regeering haar overeenkomsten wenscht na te komen. Langs den weg van overleg zal getracht worden van het contract te maken wat er van te maken is. In verband met de op merking, dat er te veel Araerikaansch ka pitaal wordt binnengehaald zegt de minis ter, dat dit niet in discussie is. Overigens is dat niet in zoo groote mate het geval. De meubelindustrie heeft op het oogen- blik de bijzondere aandacht van den mi nister. Er word ernstig gewerkt aan bezuini ging en inkrimping van personeel, waartoe spr. o.a. verwijst naar de distributie. Hij is het eens met de opvatting van hen, die meenen, dat geen_ dag gewacht kan worden om de uitbreiding van het bedrijfs leven op industrieel gebied door te zetten. Spr. verwijst o.m. naar de vervaardiging van plastics en deelt mede, dat een onder zoek gaande is naar de kwestie van ver werking van ertsen hiet name bauviet. Het zou verkeerd zijn bepaalde procen- tueele verlagingen aan te kondigen, a's men de grondstoffen prijzen niet in de hand heeft. Wel is de bedoeling, in een aantal branches de winstmarges te ver lagen, waarvan spr. verwacht, dat het zal doorwerken in de prijzen. Schier dagelijks teekent hij nieuwe prijsbeschikkingen. De verlagingen komen neer op 10 procent, in sommige gevallen op 12 a 15 procent. Bedacht moet intusschen worden, dat de voedingsmiddelen het grootste deel van het budget vergen. Spr. merkt voorts o. a. op, dat de kleine consument en de prijsbeheersching elkan der gevonden hebben. De beste prijsbe- Min. van Kleffens wil herleving van dan handel Mr. v. Kleffens hèeft gisteren, het woord voerend voor de Ned. Kamer van Koophan del te New York, gewezen op het nadeel, dat Nederland ondervindt van de Ameri- kaansche en Engelsche economische poli tiek in Duitschland. Er bestaat nu geen handel tusschen Ne derland en Duitschland, omdat het geal lieerde militaire bestuur dit heeft verhin derd, en als gevolg hiervan kwijnt de Ne- derlandsche economie. Amerika en Enge land hebben besloten Duitschland binnen drie jaar weer op de been te helpen. „Maar hebben zij tevens besloten de naburige ge allieerde landen in staat te stellen weer een zekere mate van wélvaart te verkrij gen, door het hun mogelijk te maken hun scheepvaart en export naar Duitschland te herstellen, en hun handel met Duitschland - te ontwikkelen?" Hij zeide, dat het het toppunt van onbillijkheid zou zijn, om de Duitsche economie weer op de been te hel pen en die der naburige geallieerde landen onnoodig te laten kwijnen. DE OPSTAND IN VENUZELA. Gesteund door het garnizoen van Mara- caibo hebben de piloten en het overige per soneel van het nabijgelegen vliegveld ver scheidene uren stand gehouden tegen de fe- geeringstroepen. Tenslotte moesten zij zich overgeven, evenals het garnizoen van Va lencia, dat ongeveer 140 k.m. van Caracas ligt. De volledige naam van dengeen, die geacht wordt de leider van den opstand te zijn, luidt; Carlos Maldornado Pena. Ma joor Maldornado Pena ontsnapte uit Ma- racaibo en bereikte Puerto Carreno in Co lumbia. De Venezolaansche ambassade te Wash ington heeft medegedeeld, dat de opstand tot doel had het bijeenkomen der consti- tueerende vergadering, op 17 December, te verhinderen. Hij wees er op, dat de Nederlanders in het geheel niet wenschen, dat de Duitsche economie vrijgelaten wordt, zoodat de Duitschers zouden kunnen beginnen met de herbewapening van hun land, maar hij wees er op, dat het minste, dat men volko men veilig kon en moest doen, het gebrui ken van de Belgische en Nederlandsche havens is voor het transitoverkeer, om den ouden Duitschen handel met Neder land te doen herleven en tevens om Duitschland sommige Nederlandsche pro ducten te laten koopen. Hiertoe zouden de Duitschers behoefte hebben aan bepaalde credieten, die de Ne derlanders bereid zijn te verstrekken tot de limiet van hun huidige beperkte capaciteit. De Nederlanders zouden dezen handel te vens verbreed willen zien, zoodat deze zich naar andere landen zou uitstrekken, en zij zouden deelname door anderen verwelko men, zoodat Duitschland weer economisch zelfstandig wordt in een sneller tempo dan het geval zou zijn, wanneer de huidige po litiek zou worden voortgezet. De Neder landers hebben meer ervaring met econo mische relaties met Duitschland dan de meeste anderen en hun advies en steun zou van waarde zijn voor de twee groote geallieerden. KALI UIT DE RUSSISCHE ZONE IN DUITSCHLAND. Met de Russische bezettingsautoriteiten in Duitschland heeft Nederland een ruil- transactie afgesloten, waarbij van Neder landsche zijde, zooals bekend, haring en su perfosfaat worden geleverd tegen kalimest- ^toffen uit Duitschland. Nadat de uitvoe ring van deze in October j.l. gesloten over eenkomst aanvankelijk werd vertraagd door transportmoeilijkheden in de Russi sche zone, in verband met het feit, dat het transportvraagstuk daar bijna onoplosbaar bleek, is dit thans in zooverre opgelost, dat met verlading een aanvang zal worden ge maakt, waarbij nog tal van moeilijkheden te verwachten zullen zijn. De Russische zóne zal leveren 30.000 ton kalizout 40 pro cent en 23.000 ton patentkali, gehalte 26 procent K2o. De Nederlandsche leverantie bestaat uit 20.000 ton superfosfaat en on geveer 60.000 vaten van 110 kg. haring. Met den export van superfosfaat wordt de Nederlandsche superfosfaat-export-in dustrie, welke voor den oorlog van groote beteekenis was, in staat gesteld, zich ver der te herstellen, terwijl de kali onontbeer lijk is voor onzen landbouw. Met deze hoe veelheid is 13 procent van onze totale kali behoefte gedekt. HE DAILY TELEGRAPH" schrijft: „De Nederlandsche regeering heeft sinds de overwinning op Japan, zij het dan gedurende korter tijd en op kleinere schaal, ge worsteld met soortgelijke problemen in Indonesië, als waarvoor de achtereenvolgen de Britsche regeeringen in India hebben gestaan. Er zijn vanzelfsprekend aanmerke lijke verschillen, zooals b.v. het ontbreken van een groot maatschappelijk conflict in Indonesië; maar er is toch een fundamen teele overeenkomst, die hierin gelegen is, dat een weg moest worden gevonden, om de golf van nationalisme vruchtbaar te ma ken in plaats van destructief en een te stellen. De goedkeuring van de overeenkomst, die door de Commissie-Generaal en de ver tegenwoordigers van de Indonesische Re publiek werd opgesteld1, beteekent het be gin, niet het einde van een oplossing. De overeenkomst geeft slechts de algemeene Ten paleize Voorhout heeft professor Leen hardt. Deken van de Faculte Libre de Theo- logie Protestante de Montpellier aan H. M. de Koningin in verband met Haar benoe ming tot Doctor Honoris Causa by genoem de universiteit, den doctorsbul overhandigd. Prof. Leenhardt verlaat met prof. Bakhuyzen uit Leiden het paleis. jv/e verhouding tusschen Oost en West vast omlijning, waarbinnen een nadere uitwer king zal moeten geschieden. Maar deze om lijning is oorspronkelijk en ruim genoeg, om de hoop te rechtvaardigen op een vol ledig, bevredigend en spoedig succes, ten zij het Britsch-Indische voorbeeld hier na volging vindt en de details moeilijker blij ken te zijn dan de beginselen. De goed keuring door de Nederlandsche regeering beteekent een kentering in de antipathie, waarmede de ministers aanvankelijk te genover de overeenkomst stonden. De schok, welke verwekt werd door de noodzaak niet alleen den status van Indo nesië maar ook de constitutie van Neder land te veranderen, schijnt gebroken te zijn door het besef, dat een" federatieve Neder- landsch-Indonesische Unie meer voordee- len biedt dan verstoring en afbraak in houdt. De Indonesische Rpubliek, welke een zoo monarchaal volk als het Neder landsche gevonden heeft en die op zoovele punten offensief is, zal ingeschakeld wor den in de Vereenigde Staten van Indonesië en is trouw verschuldigd aan de Kroon. Aangelegenheden als buitenlandsche be trekkingen en defensie zullen gemeen schappelijk behandeld worden. Dit plan verdient, bekeken met een oog, dat terug ziet op de ervaring uit het verleden en te gelijkertijd vooruitziet naar de verwach tingen van de toekomst, sterke aanbeve ling. Er zijn kenmerken in aanwezig, wel ke ontleend zijn aan het voorbeeld van het Britsche Imperium en van de Vereenigde Staten van Amerika". heersching is naar zijn meening een con structieve concurrentie. (Inderdaad! Red.). Wanneer deze optreedt, zal de prijsbeheer sching spoedig kunnen verdwijnen. Er wordt naar gestreefd, om ontoelaat bare winsten te voorkomen., de prijzen zijn herhaaldelijk „nagecontroleerd". Dat er bij de controle wel eens met overdre ven ambtelijke ijver is opgetreden betreurt spreker. In verband met de positie der tabaks winkeliers merkt hij op, dat er vóór den oorlog 65.000 vergunningen liepen en thans 23.000. De bruto winst voor den oorlog be droeg ca. 35 miliioen. nu is deze winst 27 a 28 miliioen. Hij is van oordeel, dat de toestand voor de betrokkenen niet is, zoo als men op protestvergaderingen wel wil doen vooi'komen. Naar verlaging van de prijs-subsidies wordt gestreefd. Spr. zegt op het standpunt te staan, dat het niet goed is, elke extra winst Nop ex port af te roomen. Wel staat hij op het standpunt, dat het in het verkeer met som mige landen noodig zal zijn vermoede lijk komt er ter zake een wetsvoorstel te hocgo exportwinsten af te roomen, niet omdat het expoi-twinsten zijn, maar onjdat de prijzen abnormaal hoog zijn. Intusschen wil de minister zich ten deze nog niet bin den. De vakgroepen worden de facto erkend. Als bedrijfsorganisatie mogen zij weinig aantrekke'ijk zijn, technisch vormen zij een bruikbaar geheel. Zonder te willen vooruitloopen op de wettelijke regeling wil spr. wel vastcstellen, dat de bedrijfsor ganisatie sterk zal dienen te leunen op de vrije stands- en vakorganisaties. Aan de vakgroep schilders heeft de mi nister een maand geleden een schrijven doen uitgaan, dat een bepaalde practijk niet mocht worden toegepast als middel tot contributies-inning. Bij den export van hier te lande schier onmisbare goederen, beperkt men zich tot het uiterste. Wannéér dergelijke goe- derén toch geëxporteerd worden, dan is dat, om nog noodzakelijker goederen uit het buitenland te krijgen. De heer Hoog- carspel (C. P.) had gevraagd v/aarom er geen handelsverkeer is met de Oost-Eu- ropeesche landen. Spr. rekent Polen, Oos tenrijk en Tsjecho-Slowakije tot de Oost- Europeesche landen en hij zou het toe juichen als er ook met Rusland handels verkeer kon plaats hebben. De minister verklaart ten aanzien van het bestaansrecht en de bestaansmoge'ijk- heid van den middenstand niet pessimis tisch te zijn gestemd, al zal de midden stand een zwaren dobber hebben. Ten aanzien van de tabakspositie merkt de minister op, dat deze moeilijk is ge weest. Het Rijksbureau, in samenwerking met vertegenwoordigers van de tabaks industrie, heeft maatregelen genomen, om in den loop van 1947, vermoedelijk midden 1947 verdubbeling dea rantsoenen mogelijk te maken. De begrooting wordt aangenomen mét de stemmen van de Communisten tegen. Daarna wordt met de begrooting van het Verkeer begonnen. De Eerste Kamer en de Indische kwestie De eerste Kamer hield gistermiddag een korte vergadering. De heer Molenaar (P. v. d- A.) merkte op, dat de regeering geen ge'egenheid schijnt te zoeken, om over de Indische aangelegenheid ook met de Eer ste Kamer van gedachten te wisselen. De Kamer zal zelf dienen te beoordeelen, of zulk een discussie noodzakeiijk is. Dit zal pas kunnen geschieden na afloop der dis cussie in de Tweede Kamer. Spreker be houdt zich voor dienaangaande nog met een voorstel te komen. De heer de Zwaan (C. H.) sluit zich aan bij den heer Mole naar. Hij acht het bevreemdend, dat de regeering deze discussie blijkbaar niet noo dig acht. De Kamer nam hierna zonder de stem ming of discussie, een aantal wetsontwer pen aan, o. a. de begrooting van binnen- lai.dsche zaken voor 1946. Aan de orde is de wijziging van eenige artikelen der gemeentewet, waarbij veran dering wordt gebracht in het proces van grenswijziging van gemeenten. Het wetsontwerp werd aangenomen met 27 tegen 10 stemmen. OPENING CONFERENTIE TE DEN PASAR UITGESTELD. In een officieel communiqué wordt het volgende bekend gemaakt: „De omstandig heid, dat de openbare discussies over de on'twèrp-overeenkomst in de Tweede Ka mer der Staten-Generaal eerst Maandag a.s. zullen beginnen, maakt het wehsche- lijk, de officieele opening van de conferen tie van Den Pasar eenige dagen uit te stellen. Dr. Van Mook zal daarom eerst op Dinsdag 17 Dec. naar Den Pasar ver trekken. De datum van de opening zal te Den Pasar worden vastgesteld. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de rantsoenbonnen voor voe- dings- en genotmiddelen voorzien van de letters D en het artikelnummer na 21 De cember a.s. niet meer geldig zijrt. Ono«« WEERSVERWA5HTING TEMPERATUUR-DALING. 00000 o Over groote deelen van het land aan- o vankelijk nevel of mist. Langzame daling' van temperatuur tot nabij of o «oooooooooooooooooooooooooooooooooooóooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1